» »

Perfekcionist aka nič dokončati

Perfekcionist aka nič dokončati

«
1
2

Klemen97 ::

Ima kdo problem da se nečesa loti in potem odneha ker je prevelik perfekcionist in hoče imeti vse urejeno takoj.
Ne, to ni hec. Bom razložil na mojem realnem primeru, če hočem opraviti delo A, moram prej imeti vse poštimano. Torej nemorem delati nekaj preko računalnika, če prej ne pregledam mojih 10 spletnih strani ki jih obiskujem dnevno, kot so naprimer tehnološke novice in tako dalje. Če se lotim oblikovanja spletne strani, takoj začnem misliti na zadnje podrobnosti, namesto da bi šel korak za korakom in najprej naredil wireframing in šele nato dalje. Vpiknem se naprimer v slider sliko, ki takrat ni niti pomembna.

Mogoče pa sem samo jaz čuden.

Unknown_001 ::

Na kratko. Zanič project management imaš.

Prevedeno v slovenščino:
Slabo si organiziran. Napisano nima nobene veze s perfekcionizmom.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Klemen97 ::

Kakšen predlog kako izboljšati to? Resno je začelo vplivati na mojo neproduktivnost

Unknown_001 ::

Klemen97 je izjavil:

Kakšen predlog kako izboljšati to? Resno je začelo vplivati na mojo neproduktivnost


Planiranje. Druge ni če nimaš samodiscipline. Pred vsakim projektom si začrtaj potek operacij ki jih je treba narest. Logično je da na primer hišo začneš pri temelji, nadaljuješ pri zidanju, postaviš streho in nato fasado.

Nikakor za milega boga pa ne začneš s streho ali fasado. Če začneš s slednjo tvoj projekt postane sinonim za "Potemkinovo naselje".
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

theBill ::

Recimo prvi korak je, da najprej začneš z delom in tistih 10 spletnih strani obiščeš ob pavzi, še bolje pa po končanem delu.

otago ::

Delovne izkusnje te bodo naucile, da te narocniki ne placajo na perfekcionizem, ampak za nek izdelek z uporabno vrednostjo (odstopanje +/-, ponekod predpisana toleranca). Ce si zaposlen pri podjetju in ti laufa.. super. Ce si sam svoj sef(s.p.) in nimas od tega nic vec, kot ce bi zakljucil z spodobnim izdelkom...se vprasaj ali imas kaj druzga v zivljenju razen dela?

Mogoce je v javni upravi in raziskovalni sferi drugace, se da podaljsat casovne roke, narocniki ne vedo kaj tocno delas ali pa so cilji manj predvidljivi in se opravici dodaten cas.

Bil perfekcionist, zdaj se mi j**e, da zadostim kriterijem narocnika. Se vedno presegamo glede kakovosti zakonski okvir, standarde v panoge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

karafeka ::

Imam isti problem. Program že na papirju (v glavi) zakompliciram do amena in želim vključiti oz. preveriti vse potencialne kombinacije. Na koncu, 24/7 študiram samo še na ta projekt, za pokazat je pa bore malo.

RegulusDraco ::

Klemen97 je izjavil:

Ima kdo problem da se nečesa loti in potem odneha ker je prevelik perfekcionist in hoče imeti vse urejeno takoj.
Ne, to ni hec. Bom razložil na mojem realnem primeru, če hočem opraviti delo A, moram prej imeti vse poštimano. Torej nemorem delati nekaj preko računalnika, če prej ne pregledam mojih 10 spletnih strani ki jih obiskujem dnevno, kot so naprimer tehnološke novice in tako dalje. Če se lotim oblikovanja spletne strani, takoj začnem misliti na zadnje podrobnosti, namesto da bi šel korak za korakom in najprej naredil wireframing in šele nato dalje. Vpiknem se naprimer v slider sliko, ki takrat ni niti pomembna.

Mogoče pa sem samo jaz čuden.


to niti blizu perfekcionizma ni. To je izključno samo zabušavanje. TIstih 10 spletnih strani se odvadi gledat ali pa jih poglej preden se lotiš dela/zvečer, vmes pa delaj.

Medtem ko delaš naj ti ne pride na kraj pameti, da bi odprl bilokatero od teh spletnih strani. Če ne gre drugače, si za delo namesti ločen brskalnik, recimo Firefox Developer Edition če zdaj uporabljaš Firefox. Če si zdaj na Chromu pa pač uporabljaj navaden Firefox or smth, da si ločiš zaznamke, zgodovino brskanja in bo manj distrakcije.

ps.: jebe to tudi mene včasih, potem pa je treba delat po cele dneve.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

To se je tudi meni zdelo. Bolj kot neka odvisnost, nezmožnost, da bi se zbral in fokusiral na zadevo. Pri vsej distraktivni elektroniki, ki človeka samo bega, to ni niti čudno. Ali pa na hitro nekaj spacati skupaj, da okvir je, nato pa polirati in popravljati zadevo do onemoglosti.

Ciklamen ::

Tudi pri meni je enako, višek motivacije dosežem zvečer in si rečem "jutri pa nardim to pa to pa to in se naučim to in to" potem pa pride jutri pa nardim 2 stvari max.
- End of the Post ->

Unknown_001 ::

Ciklamen je izjavil:

Tudi pri meni je enako, višek motivacije dosežem zvečer in si rečem "jutri pa nardim to pa to pa to in se naučim to in to" potem pa pride jutri pa nardim 2 stvari max.


Zadnja minuta, najbolj produktivna minuta jst pravm :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

737 ::

Vzrok so vzorci v podzavesti. Na srečo se dajo reprogramirati. Začneš lahko tako, da se perfektno na pamet naučiš knjigo Življenje je tvoje avtorice Louise Hay.

Klemen97 ::

Ciklamen je izjavil:

Tudi pri meni je enako, višek motivacije dosežem zvečer in si rečem "jutri pa nardim to pa to pa to in se naučim to in to" potem pa pride jutri pa nardim 2 stvari max.


Se strinjam s temle. Ponavadi je pri meni tako, da si vedno ko popijem ob vikendih kakšno pivo ali dve rečem, jutri bom pa vse delo kar se mi je nabralo naredil, in šel v nov teden z novim začetkom. Ponavadi pa pol naslednji dan ni tega. (aja, pa ne zaradi prevelike količine piva :)

WarpedGone ::

Kakšen predlog kako izboljšati to?

Svoj 'perfekcionizem' razširi s perfektnim planom izvedbe.
Sedaj ga nimaš sploh, posledično takoj zapneš v detajle ker nimaš koncepta kaj vse sploh je treba narest.
Zbogom in hvala za vse ribe

Utk ::

Od kdaj se lenobi rece perfekcionizem? Tudi OP ni perfekcionist, ampak predvsem isce komplikacije, da nazadnje rece ah, sej tega danes itak ne bom naredu, bom jutri (zacel).

nevone ::

Če se lotim oblikovanja spletne strani, takoj začnem misliti na zadnje podrobnosti, namesto da bi šel korak za korakom in najprej naredil wireframing in šele nato dalje. Vpiknem se naprimer v slider sliko, ki takrat ni niti pomembna.

Glede na to, da se svojih pomanjkljivosti zavedaš, jih lahko začneš počasi odpravljati. Vsakič, ko se zalotiš pri nečem, kar veš, da bi moral narediti drugače, naredi drugače. Na začetku to terja nek dodaten napor, a če bo to pozitivno vplivalo na učinkovitost, bo ta dodaten napor vedno manjši.

Torej nemorem delati nekaj preko računalnika, če prej ne pregledam mojih 10 spletnih strani ki jih obiskujem dnevno, kot so naprimer tehnološke novice in tako dalje.

To ni problem, če tega ne delaš cel dan in obenem ne narediš nič drugega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Cruz ::

One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

bbbbbb2015 ::

Klemen97 je izjavil:

Kakšen predlog kako izboljšati to? Resno je začelo vplivati na mojo neproduktivnost


Projekt si daj v faze, v vsaki fazi si označi, kaj je nujno narediti, kaj potrebno in kaj je nice to have.

In potem napreduješ in te vsak detajl ne zabremza.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Ja, tudi jaz poznam ta problem

Randomness ::

next3steps ::

prevelik perfekcionist in hoče imeti vse urejeno takoj.

To dvoje ne gre skupaj.

Torej nemorem delati nekaj preko računalnika, če prej ne pregledam mojih 10 spletnih strani ki jih obiskujem dnevno, kot so naprimer tehnološke novice in tako dalje.

ADHD?

Poštimaj si prioritete, ker si daleč od perfekcionista. To ti je v vsakem danem primeru samo izgovor.

hamez66 ::

Dopaminski odvisnik, ki skače od spletne strani do strani. Tako, kot jaz. Na srečo moje delo ne zahteva daljše koncentracije :D

BivšiUser2 ::

Ciklamen je izjavil:

Tudi pri meni je enako, višek motivacije dosežem zvečer in si rečem "jutri pa nardim to pa to pa to in se naučim to in to" potem pa pride jutri pa nardim 2 stvari max.

+1 tukaj.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

mtosev ::

jaz sem tudi neke vrste perfekcionist pa mi uspe pripeljati večino stvari do konca. se pa vmes dosti nasekiram. jebiga :|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

next3steps ::

Ne, vi ste vsi lenobe, ki se ne znate vzeti v roke. Newage disease ekvivalent tega je sicer ADHD. To ti znači, da ob vsaki stvari, kjer je potrebna koncentracija in motivacija gre po grlu dol tabletka ekvivalent kokaina, takozvani Ritalin.

mtosev ::

jaz sem prej imel adhd pa mi je sam od sebe minil. sn ga mel ko sem bil v oš
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

next3steps ::

Je novodobna bolezen. Ti pove kaj?

mtosev ::

kaj bi mi povedalo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ciklamen ::

3much5me ima prav, vsaj v mojem primeru. Sem len in tega se zavedam, delam pa na tem da temu naredim konec. Včasih sem gledal na nekaj, kar bi bilo treba opraviti okrog hiše kot "Eh saj bom že naredil, se ne mudi tak in še ni potrebno", sedaj pa bolj "Prej kot bom to naredil več časa bom imel za kakšno drugo stvar in me to več ne bo oviralo".

Smo pač generacija, ki ima probleme daljše koncentracije in se zamotimo z vsako najmanšjo distrakcijo.
- End of the Post ->

Utk ::

mtosev je izjavil:

kaj bi mi povedalo?

Clovek, star si 30, let zivis od mamine penzije, in kupujes i7ke od nje. Poznam resno bolne in prizadete ljudi, ki so veliko bolj samostojni, celo v sluzbo hodijo. Ne se zgovarjat na neke izmisljene "bolezni" in stanja, pa se raje zamisli nad sabo. In drugi podobni. ADHD so se izmislili, ker drugace ne znajo politicno korektno opisat zblojence.
In zdaj naj bi se temu se reklo, da ste perfekcionisti. Kje je sekret, da grem bruhat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

avani ::

jaz se drzim nacela "done is better than perfect". ko isto delo opravis veckrat, vsakic malo popravis kakovost in cez nekaj casa si majster. a ves, ce je tvoj cilj npr. postati dober slikar, je pomembno, da najprej sproduciras toliko slik, kolikor se le da. Pri tem pazis, da je vsaka nova slika boljsa od prejsnje. Pomembni so zakljuceni projekti, v drugi fazi se pa iz njih naucis kaj in kje lahko se izboljsas zadeve. perfekcionizem je torej sele korak 2.

next3steps ::

Sicer sam mislim, da je prav, da se ADHD obravnava kot bolezen, nikakor pa se ne sme vsak posameznik zgovarjati na njo. Etiga!

ripmork ::

Perfekcionizem je zoprnija ja; ko veš, da so detajli pomembni in bi rad iz nule vse perfektno naredil, a je vsak projekt v življenju zgodba zase, vedno je improviziranje zraven in nikoli nič ni točno tako, kot bi si želel (tudi če ostalim fajn izgleda).

Prokrastinacija (bratranec perfekcionizma) je pa potem odlaganje v nedogled ker veš, da je razkorak med idealizirano predstavo o rezultatu nekega dela in dejanskim delom, v katerega je treba vložit čas in trud. Pač, ni "instant gratification" gumba, ampak pravo zadovoljstvo pride z zamudo :D

pomoje je prava pot; skocentrirati se na majhne, točno določene cilje in uživati v procesu. Disciplina pa red, to mora pa vsak pri sebi nekako pogruntat :>

"Jutri, ko bom bolj spočit bom ziher bolje naredil".




PS: pred cca 5 leti sem si kupil knjigo na temo prokrastinacije (The Now Habit). Nekajkrat sem jo že začel brat, a nikoli prebral do konca. Jo bom že, enkrat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Miha 333 ::

Tole si daj na steno:

PaX_MaN ::

Nah, tale dank meme je bulši.

bbbbbb2015 ::

karafeka je izjavil:

Imam isti problem. Program že na papirju (v glavi) zakompliciram do amena in želim vključiti oz. preveriti vse potencialne kombinacije. Na koncu, 24/7 študiram samo še na ta projekt, za pokazat je pa bore malo.


Se še vedno pogovarjamo o informatiki? Se? No, tujci ta problem rešujejo enostavno.
Delajo 8 ur, ostalo pa ne delajo.
Veselijo se življenja. Kdo pa pravi, da je treba ves čas delati....

flyko ::

bbbbbb2015 je izjavil:

karafeka je izjavil:

Imam isti problem. Program že na papirju (v glavi) zakompliciram do amena in želim vključiti oz. preveriti vse potencialne kombinacije. Na koncu, 24/7 študiram samo še na ta projekt, za pokazat je pa bore malo.


Se še vedno pogovarjamo o informatiki? Se? No, tujci ta problem rešujejo enostavno.
Delajo 8 ur, ostalo pa ne delajo.
Veselijo se življenja. Kdo pa pravi, da je treba ves čas delati....


Tule se pa strinjam, nisem verjel, dokler nisem izkusil na lastni koži, in samo meja je vmes 8-)

mancini ::

To ni perfekcionizem ampak samo iščeš izgovore za lenobo

mtosev ::

Utk je izjavil:

mtosev je izjavil:

kaj bi mi povedalo?

Clovek, star si 30, let zivis od mamine penzije, in kupujes i7ke od nje. Poznam resno bolne in prizadete ljudi, ki so veliko bolj samostojni, celo v sluzbo hodijo. Ne se zgovarjat na neke izmisljene "bolezni" in stanja, pa se raje zamisli nad sabo. In drugi podobni. ADHD so se izmislili, ker drugace ne znajo politicno korektno opisat zblojence.
In zdaj naj bi se temu se reklo, da ste perfekcionisti. Kje je sekret, da grem bruhat.
kdo kaj pravi? matki so rekli, da mam adhd in so mi hoteli dati ritalin pa je matka rekla, da mi ga ne bo dala. so pa mi našli, da sem disleksik in v oš je učiteljica moji mami rekla, da tak dobro kot ostali nikoli ne bom pisal ali bral. tukaj imam še hud problem, če sem utrujen.


--------------------------

danes sem se nekaj jebal s enim ruterjem pa mi ga je uspelo nastaviti in še tablico sem nastavil in pokazal kak se uporablja. nekaj sem se nasekiral, ker sem imel neke probleme s ruterjem, ampak sem bil uspešen. dobo 20e.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Utk ::

Dej te prosim, nekateri znajo napisat svoje ime samo z velikimi tiskanimi, pa zasluzijo po 20 evrov po trikrat na dan, pa se v penzionu bojo enkrat. Sami izgovori so te.

konspirator ::

OP ni noben perfekcionist, temveč v prvi vrsti lenoba.
Perfekcionisti so recimo Japonci pri pitju čaja, kjer imajo postopek določen do najmanjše malenkosti.

Zakaj imajo dandanes mladi toliko težav koncentracijo ? Imajo okoli sebe preveč elektronikih naprav, ki povzročajo distrakcijo (pametni telefoni, tablice, računalniki itd).

Problem si razbij na delčke in rešuj vsako stopnjo posebej, kot da ni nič drugega (če si npr problem razstavil na 10 stopenj, potem si predstavljaj da moraš rešiti samo 1 stopnjo).
Zakaj bi se sekiral za predzadnjo stopnjo, ko si še vedno na prvi ?
--

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

Ce moras svoje dnevne rituale opravit preden se lahko lotis dela imas prej ocd kot si perfekcionist.
Perfekcionist bos, ko ne bos mogel dati zadeve iz rok, ker bi vedno lahko bila se boljsa.

Yohan del Sud ::

Eh. Lažje lotit, kot dokončat? Prva štenga napram zadnji? Velike oči, majhen želodec? Mala sablja, velik svet? Počasi, poba počasi. Se ne da vedno premerit šteng, ampak tudi -2 je v RL ponavadi dovolj (mora biti), da prideš skozi. "Perfekcionizem" raje špilaj z Minecraftom ali nekaj.
www.strancar.com

Phantomeye ::

Prokrastinacija ne perfekcionizem (razlogi so številni, tudi lenoba. go figure).

razlog, da se ukvarjaš z malenkostmi do popolnosti, je, ker s tem v bistvu odlašaš delo, ki ga NOČEŠ začet zdaj.

Zakaj bi testiral kodo, če pa lahko eno banalno funkcijo piliš do popolnosti.

(zdaj vidim, da je nekdo že pisal o tem - zgoraj).


Aja, tisti, ki pravijo, da je neka bolezen izmišljena, imajo pa tudi svojevrstne mentalne omejitve. Poznam, kar nekaj ljudi, ki so prepričani, da je njihovo osebno mnenje == ekspertiza na področju of their own choosing. In očitno strokovnjaki nimajo pojma. Vse je izmišljeno in lažno. Resnico ve samo on.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

razlog, da se ukvarjaš z malenkostmi do popolnosti, je, ker s tem v bistvu odlašaš delo, ki ga NOČEŠ začet zdaj.


To, da OP nekaj noče in da je len je zelo poceni ocena. Enostavno ima problem, ki ga tudi želi rešiti, ker sicer se ne bi tukaj oglašal s to težavo.

Povezave, ki se delajo v glavah ljudi niso pri vseh enake in je tudi vprašanje koliko imaš dejansko samo z lastno voljo možnost vplivati na to. Včasih enostavno ne zmoreš, ampak ne zato, ker ne bi hotel, ampak ker enostavno ne zmoreš oziroma je proces lahko dolgotrajen.

Seveda s tem nikakor ne mislim, da se nujno ne da nič spremeniti, a včasih se je človek prisiljen prilagoditi lastnim (ne)zmožnostim.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Phantomeye ::

nevone je izjavil:

razlog, da se ukvarjaš z malenkostmi do popolnosti, je, ker s tem v bistvu odlašaš delo, ki ga NOČEŠ začet zdaj.


To, da OP nekaj noče in da je len je zelo poceni ocena. Enostavno ima problem, ki ga tudi želi rešiti, ker sicer se ne bi tukaj oglašal s to težavo.

Povezave, ki se delajo v glavah ljudi niso pri vseh enake in je tudi vprašanje koliko imaš dejansko samo z lastno voljo možnost vplivati na to. Včasih enostavno ne zmoreš, ampak ne zato, ker ne bi hotel, ampak ker enostavno ne zmoreš oziroma je proces lahko dolgotrajen.

Seveda s tem nikakor ne mislim, da se nujno ne da nič spremeniti, a včasih se je človek prisiljen prilagoditi lastnim (ne)zmožnostim.

o+ nevone


Vem kaj govorim, ker se mi to dogaja od vedno. "Noče" mogoče ni bila najboljša beseda. Podzavestno se izogne nekemu opravilu.

Nekdo lahko dela veliko bolj zahtevno zadevo, samo zato, da se mu ne bi bilo treba lotit X stvari.

next3steps ::

Mtosev, kar pojdi si po Ritualih...
Je namreč ena izmed boljših drog, kar jih psihiatrija pozna.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Podzavestno se izogne nekemu opravilu.


Ampak ali ni paradoksalno to, da se izogibaš nečemu, kar bi v resnici rad naredil/delal ?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

St235 ::

Med tem da bi rad nekaj naredil in med tem, da bi rad da je nekaj narejeno je bistvena razlika.

nevone ::

Med tem da bi rad nekaj naredil in med tem, da bi rad da je nekaj narejeno je bistvena razlika.


Kaj misliš, kaj bi rad OP ?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsebina tretje spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
71347 (1130) alexa-lol
»

The New York Times uspešno kljubuje digitalni revoluciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5319277 (17063) xxx
»

Kako dobit "delo"?

Oddelek: Loža
232848 (2198) garamond
»

Primerjava dveh koalicijskih pogodb (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9828295 (19211) vidz81
»

[PHP] Kako izvesti neko kodo šele ob kliku

Oddelek: Izdelava spletišč
241784 (1270) krho

Več podobnih tem