» »

Perfekcionist aka nič dokončati

Perfekcionist aka nič dokončati

1
2
»

Apofis ::

Poznam ta perfekcionizem...jst sm tud zafušal dva faksa, ker sem ugotovil, da mi ne bo ratalo narest vseh predmetov z 10 >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Apofis ()

St235 ::

nevone je izjavil:

Med tem da bi rad nekaj naredil in med tem, da bi rad da je nekaj narejeno je bistvena razlika.


Kaj misliš, kaj bi rad OP ?

o+ nevone


imel stvari narejene, brez da bi rabil dejansko delat.

nevone ::

imel stvari narejene, brez da bi rabil dejansko delat.


Če iz te njegove izjave sklepaš kar pač sklepaš, potem iz vsake izjave lahko sklepaš karkoli.

OP: Če se lotim oblikovanja spletne strani, takoj začnem misliti na zadnje podrobnosti, namesto da bi šel korak za korakom in najprej naredil wireframing in šele nato dalje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

gruntfürmich ::

konspirator je izjavil:

Zakaj imajo dandanes mladi toliko težav koncentracijo ? Imajo okoli sebe preveč elektronikih naprav, ki povzročajo distrakcijo (pametni telefoni, tablice, računalniki itd).

zakaj meniš da imajo težave s koncentracijo in distrakcijo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Aja, tisti, ki pravijo, da je neka bolezen izmišljena, imajo pa tudi svojevrstne mentalne omejitve.

Vsak napačno vzgojen in/ali len otrok pač ni bolan, še manj ko je odrasel, pa ni nič boljši. Ga je pa lažje nadrogirat kot spravit v red, to pa.

next3steps ::

Utk je izjavil:

Aja, tisti, ki pravijo, da je neka bolezen izmišljena, imajo pa tudi svojevrstne mentalne omejitve.

Vsak napačno vzgojen in/ali len otrok pač ni bolan, še manj ko je odrasel, pa ni nič boljši. Ga je pa lažje nadrogirat kot spravit v red, to pa.

Osebno bi vsakemu priporočil, da predela eno terapijo z Ritalinom. Res super občutek, ko si zmožen 4 ure visoke koncentracije dokler... Dokler ne ugotoviš, da za neko opravilo potrebuješ morda samo dve uri tako visoke koncentracije, nadalje si pa dve uri počen kot mina za brez veze. Takrat pomisliš na to, da se da tako visok nivo koncentracije doseči po bolj naravni poti.

Sam sem recimo večinoma brez koncentracije enostavno zato, ker je večino del nr zahteva. Pri tistih, ki to zahtevajo bolj ali manj uspem tak nivo doseči, se pa večkrat tudi zgodi, da enostavno za predolgo časa padem not.

St235 ::

nevone je izjavil:

imel stvari narejene, brez da bi rabil dejansko delat.


Če iz te njegove izjave sklepaš kar pač sklepaš, potem iz vsake izjave lahko sklepaš karkoli.

OP: Če se lotim oblikovanja spletne strani, takoj začnem misliti na zadnje podrobnosti, namesto da bi šel korak za korakom in najprej naredil wireframing in šele nato dalje.

o+ nevone


Pomembna je beseda ČE s katero se začne poved in pa poved pred tem: Torej nemorem delati nekaj preko računalnika, če prej ne pregledam mojih 10 spletnih strani ki jih obiskujem dnevno, kot so naprimer tehnološke novice in tako dalje.

krneki0001 ::

Klemen97,
Služba je služba, družba je družba.

Ko se spraviš delat, potem imaš na voljo samo par strani. In te so izključno samo strani, kjer so tehnološke rešitve problema, na katerega si naletel in ga ne znaš rešit.
Brskanje po netu za branje novic, forumov,... med delom je zabušavanje. Reševanje problema z eno sliko, da bo zgledala kar se da najboljše, pa pomeni samo to, da nisi perfekcionist, ampak da nimaš ideje, kako bi nadaljeval z delom, pa se usmeriš v eno samo zadevo. Takrat je bolje da se umakneš od računalnika in greš na sprehod za 10 minut, na sprehodu pa ne razmišljaš o delu.

Da boš pa postal perfekcionist, pa boš rabil še ogromno znanja in to ne bo z brskanjem po tehnoloških novicah. Takrat te tudi ena slika ne bo ustavila, ampak jo boš začasno preskočil, potem pa se boš nanjo vrnil, ko bo ostalo perfektno narejeno.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Torej nemorem delati nekaj preko računalnika, če prej ne pregledam mojih 10 spletnih strani ki jih obiskujem dnevno, kot so naprimer tehnološke novice in tako dalje.
S tem ni v resnici nič narobe. Spada v dnevni ritual. Eni ne morejo (oziroma nočejo) začeti delovnega dneva, ne da bi prej v miru popili kavo, pojedli rogljiček, pokadili cigareto in prebrali časopis. Takšne zadeve časovno umestiš v svoj urnik in ne predstavljajo nobenega problema.

Problem je, če vsake pol ure preverjaš novice, da ja ne bi zamudil konca sveta, ali gledaš na slo-tech, kaj je že spet kdo napačnega napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

nevone ::

Pomembna je beseda ČE s katero se začne poved in pa poved pred tem: Torej nemorem delati nekaj preko računalnika, če prej ne pregledam mojih 10 spletnih strani ki jih obiskujem dnevno, kot so naprimer tehnološke novice in tako dalje.


Pomembna je beseda NE MOREM. Kar implicira, da bi pa želel, ne pa da noče.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Okapi> Problem je, če vsake pol ure preverjaš novice, da ja ne bi zamudil konca sveta, ali gledaš na slo-tech, kaj je že spet kdo napačnega napisal.

Ni več daleč čas, ko bo to vse avtomatizirano. Računalniki bodo spremljali novice in žalili tiste, ki imajo napačno mnenje, mi bomo pa lahko v miru delali.

mtosev ::

jype je izjavil:

Okapi> Problem je, če vsake pol ure preverjaš novice, da ja ne bi zamudil konca sveta, ali gledaš na slo-tech, kaj je že spet kdo napačnega napisal.

Ni več daleč čas, ko bo to vse avtomatizirano. Računalniki bodo spremljali novice in žalili tiste, ki imajo napačno mnenje, mi bomo pa lahko v miru delali.
troll boti?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Unknown_001 ::

mtosev je izjavil:

jype je izjavil:

Okapi> Problem je, če vsake pol ure preverjaš novice, da ja ne bi zamudil konca sveta, ali gledaš na slo-tech, kaj je že spet kdo napačnega napisal.

Ni več daleč čas, ko bo to vse avtomatizirano. Računalniki bodo spremljali novice in žalili tiste, ki imajo napačno mnenje, mi bomo pa lahko v miru delali.
troll boti?


Se javiš? Kok na mesec hočeš?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mtosev ::

se ne javim, ker me trollanje ne zanima. samo tech job.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gruntfürmich ::

zaznavam sarkazem v zadnjem postu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mtosev ::

gruntfürmich je izjavil:

zaznavam sarkazem v zadnjem postu...
pol ti slabo deluje. priporočam nakup novega detektorja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mehmed ::

jype je izjavil:


Ni več daleč čas, ko bo to vse avtomatizirano. Računalniki bodo spremljali novice in žalili tiste, ki imajo napačno mnenje, mi bomo pa lahko v miru delali.


Dokler ne bo skynet zacel jedrski napad, ker si mu nalozil solatkota popravljat.

jype ::

Mehmed> Dokler ne bo skynet zacel jedrski napad, ker si mu nalozil solatkota popravljat.

Nothing is forever.

orbitairways ::

Prebral sem samo naslov teme in ne njene vsebine in prva stvar, ki mi je padla na pamet je ADHD. Ne trdim, da ima OP slednje, vendar je pa za ADHDjevce eden najbolj tipičnih simptomov to kar je OP napisal v naslovu. Stestirat se ne skodi.

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

Klemen97 je izjavil:

Ima kdo problem da se nečesa loti in potem odneha ker je prevelik perfekcionist in hoče imeti vse urejeno takoj.
Ne, to ni hec. Bom razložil na mojem realnem primeru, če hočem opraviti delo A, moram prej imeti vse poštimano. Torej nemorem delati nekaj preko računalnika, če prej ne pregledam mojih 10 spletnih strani ki jih obiskujem dnevno, kot so naprimer tehnološke novice in tako dalje. Če se lotim oblikovanja spletne strani, takoj začnem misliti na zadnje podrobnosti, namesto da bi šel korak za korakom in najprej naredil wireframing in šele nato dalje. Vpiknem se naprimer v slider sliko, ki takrat ni niti pomembna.

Mogoče pa sem samo jaz čuden.


Lenoba/iskanje izgovorov.
Perfekcionist, se bo zatknil na koncu ko bo v nedogled še nekaj urejal/popravljal/dodeloval, ...

To da moraš prebrati najprej vse tiste strani, je samo lenoba/izgovor.

Dieu ::

Sej je nekdo že omenil... Gratification @ Wikipedia
I was blind but now I see!

GrX ::

Joj hudiča to pa res ni perfekcionizem.. Perfekcionizem bi bil če bi naprimer želel 100% pravilno kodo, 100% čisto kodo, 100% pravilno komentirano itd itd.. To kar ti delaš pa je žal lenoba..
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsebina tretje spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
71363 (1146) alexa-lol
»

The New York Times uspešno kljubuje digitalni revoluciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5319463 (17249) xxx
»

Kako dobit "delo"?

Oddelek: Loža
232871 (2221) garamond
»

Primerjava dveh koalicijskih pogodb (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9828513 (19429) vidz81
»

[PHP] Kako izvesti neko kodo šele ob kliku

Oddelek: Izdelava spletišč
241791 (1277) krho

Več podobnih tem