» »

rack in ATA66/100 in stari disk...

rack in ATA66/100 in stari disk...

twosocks ::

naj mi en prosim pojasni...imam Caviar 34300 4,3 in imam BH6 plato in imam čisto nov RACK od Mlacoma 66/100...kabla IDE mam dva razlićna brez in z luknjo na sredini vtikačcev...kako skombinirat da bi tole delal...če bo slpoh delal?

thanx lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Han ::

Tole sicer čist ne štekam, a vseeno: če bi na vsak način rad porabil 80 žilni kabl, vanj zvrtaj majhno luknjico na mestu kjer manjka. Drugače pa BH6 plata z BX čipsetom tako ne podpira DMA66/100 in lahko mirno priklopiš vse diske na stare 40 žilne kable...

twosocks ::

Do zdej sem mel en rack, k je mel vse luknje in not je tale disk delal, zdej mam pa novejši rack, pa klub temu da kabel gre gor, ga v Biosu prepozna kot neki 100 Mb velik disk..skratka narobe...kje je problem?

kako naj ločim 40 in 80 žilni kabel? Mam čist novga in mam enga od P100...pa noben ne dela...lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

MadMax ::

40-zilni je podoben tistemu od floppyja (enaka debelina zic), 80-zilni pa ima pol tanjse zice (pri isti sirini kabla ima 2x vec zic), pa ponavadi ima tut en konektor modre barve.
Skratka, ko ga bos vidu, bos ze vedel...

twosocks ::

ok...mam oba...pa na nobenmu ne dela...a je problem v recku?

lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

MadMax ::

Ce sem prav razumel: zamenjal si rack in cisto nic drugega=>torej je problem rack. Morda mu glih tvoja config. ne pase, ampak ce bi ga nesel nazaj, da ga prodajalc prklopi na svojo opremo in bi mu delal, pa res nevem... Ce mu pa ne bi delal, se pa ve.

twosocks ::

samo rack...gor piše da je IDE40, ter 66/100 kompatibilen...
lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

kr3dn ::

najprej disk probej brez racka, ce ne deal poj z rackom ni vredu, poj poglej kaksen kabel je v racku, eni majo 40 zilnega, eni pa 80 (za ATA66/100). drgac ma pa kolega ATA66 rack pa mu dela povsod (tut na en 5 let stari plati, ma 40-zilni kabli), pa neki levi disk ma.

kr3dn

sinko999 ::

Hehe ; moj način kak je priklopljen rack .
Na rack je pripeljan ata 66/100 kabel ; notri med rackom in diskom pa je ata 33 ( 40 žilni ) ; v biosu mi pokaže da disk na ATA 66 in vse dela normalno .
Mogoče imaš slave / master probleme če ga imaš z kako drugo napravo priklopljene . Poglej jumpere na disku
mogoče je v tem problem . Pa probaj še disk tak braz racka prilopiti na obojne kable , lahko da so kabli za tok u racku pretrgani . Preglej vse natančno .

LP
Ni? ni ve?no !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultra DMA mode 2 VS Multiword DMA mode 2 (33Mb/s VS 16 Mb/s)

Oddelek: Strojna oprema
221569 (1355) Hux
»

ATA 133 okrogli

Oddelek: Kaj kupiti
251814 (1499) Caligula
»

racunalnik ne dela - monitorja ne prizge, pinga ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
15986 (851) Sahel
»

Ide kabli

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141173 (854) McHusch
»

Okrogli IDE kabli

Oddelek: Pomoč in nasveti
181347 (1074) bloo screen

Več podobnih tem