» »

Cena razvoja mobilna aplikacije

Cena razvoja mobilna aplikacije

Thorin7 ::

Zanima me, koliko bi stal razvoj mobilne aplikacije. Vem, da je to zelo odvisno od same aplikacije pa vseeno. V mislih imam predvsem stroške programerja, oblikovalca,.. saj sploh ne vem kaj vse za to potrebuješ. Aplikacija pa ne bi bila ne vem kako napredna, recimo nekaj v smislu aplikacij za vreme, ki niso nič posebnega, vseeno pa lepo delujejo.

Bil bi haležen, če bi mi kdo vsaj okvirno razložil cenovne okvirje:)

Hvala

xtpwn ::

Zakaj bi nekaj razvijal, kar že obstaja?

Glede na to, da nisi programer se mi zdi to nesmiselna ideja.

Thorin7 ::

Vremensko aplikacijo sem dal le kot primer. Imam neko drugo idejo, zato me le približno zanima kako je s tem, glede na to, da na tem področju še nimam izkušenj, bi se pa rad naučil kaj:)

mm&r ::

V info:
Pred časom smo dali povpraševanje za enostavno mobilno aplikacijo (un/pw prijava + pregled podatkov + potrjevanje) in ponudbe so se pričele pri 5000 EUR.

Bezukhoff ::

Thorin7 ::

Hvala obema :) Predstavljal sem si malo manj...

jernejl ::

Ja, tam nekje od 5 do 50k eur. Če je kompleksna zadeva, pa seveda več. Precej je odvisno tudi od tega, za koliko/katere platforme bi se naj aplikacija izdelala.
Če daš kakšnemu študentu, da nekaj nameče skupaj, lahko dobiš tudi kaj ceneje, ampak vrhunskega dizajna na tak način najbrž ne boš dobil, pa supporta in garancije, da bo stvar "lepo delovala", tudi ne.

Vedeti moraš, da se v enem tednu ne da narediti praktično nič kvalitetnega. Če se bodo pa trije ljudje (npr. dizajner, android in iOS razvijalec) s tvojo aplikacijo in tvojimi željami ukvarjali full time kak mesec ali dva, potem pa si lahko predstavljaš, koliko na trgu stanejo trije ali šest mesecev dela z visoko dodano vrednostjo.
Nič nenavadnega ni, če rečemo, da inženir stane bruto kakšnih 5000eur na mesec (seveda nekateri več, drugi manj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

blackbfm ::

Če daš kakšnemu študentu, da nekaj nameče skupaj, lahko dobiš tudi kaj ceneje, ampak vrhunskega dizajna na tak način najbrž ne boš dobil, pa supporta in garancije, da bo stvar "lepo delovala", tudi ne.


ne bi se strinjal s tem.. če ima nekdo strast razvijat programje in ga na splošno zanima to področje, tudi če je študent, ne vidim problema zakaj ne bi mogel kvalitetno rešit problema...

imaš pa danes tut podjetja kjer zadeve skup namečejo npr. iz raznih wordpress pluginov, čeprav se jim ne sanja kaj se dogaja v ozadju, ampak fajn vrtijo gobec in dobro zaračunajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Thorin7 ::

Se pravi bi mogu računat kar okoli 10k, za neko preprosto, a kljub temu uporabno aplikacijo. To je se pa samo z oglaševanjem ne dobi nazaj..:)

Hvala vsem:)

eric_cartman ::

Če praviš, da bi bila uporabna.. Če je velika verjetnost, da ljudje to rabijo in tega še ni na kakšnem storu.. Potem pač reskiraš.. Prišparaš čim več denarja.. Si idejni vodja in patentiraš idejo/program.

Zaslužiš tako, da se tržiš delno z oglaševanjem, lahko pa ponudiš free in pro verzijo za par € - v pro verzijo dodaš še nekaj uporabnih bombončkov. Bi hitro dobil denar nazaj, če bi aplikacija resnično bila uporabna.

Sicer pa če računaš na to, da bi se s tem usaj 2 ali 3 ljudje ukvarjali cel mesec, bi hitro prišel na 5k €+.

rinka ::

Pozdravljeni,

Rabila bi nekoga za izdelavo aplikacije. Aplikacija bi bila predvsem namenjena za okvirje slik. Slike imam kupljene in pravice za uporabo. Primer aplikacije vam pošiljam v spodnjem linku. Zanima me cena take aplikacije?

https://play.google.com/store/apps/deta...

Lep pozdrav in hvala za vaš čas

jype ::

rinka je izjavil:

Zanima me cena take aplikacije?
Na katerih mobilnih telefonih mora delovati?

rinka ::

iPhone in Android

jype ::

15 jurjev, približno.

rinka ::

wow to pa je cena.. hvala za odgovor

jype ::

Ceneje verjetno lahko dobiš v državah, kjer je standard bistveno nižji.

rinka ::

Ja cena je kr solidna. Trenutno to ne bo šlo tko kt sm si zamissla. Iskreno se mi je zdel d bo dosti manj, ker so sami okvirji za slike in ni nič novega. Še eno neumno vprašanje, kako pa pridt to teh ljudi. A je Makedonija in Bih ena izmed teh držav.

pero50 ::

azija. Fiverr.com

MaCoFaCo ::

Sem prepričan, da nekdo iz Indije bi to naredil za 100 EUR >:D

rinka ::

Ja tle so ze ok cene. Pa je tak način varen?

jype ::

Precej moraš vedeti o tem, da te ne nategnejo, niso pa kar vsi po vrsti nateguni. V resnici lahko tudi 15k smatraš za nateg, ampak toliko stane, da najameš profesionalca v EU.

rinka ::

Ja si bom mal pogledala. Ceprav niti ne vem kaj naj gledam. https://www.fiverr.com/dev_sami?source=... a se ti zdi v redu..Sorry če te nadlegujem z vsemi vprašanji sm to je zame preveč. Res ne spoznam v to in mam velikokrat smolo. Imam res dobro idejo in že neki denarja sem vložila sm za slike.

jype ::

Zgleda kvaliteten tip in bo verjetno naredil za jurja ali dva. V Bangladešu je to veliko denarja, pa dela s tem ima kak mesec, če se res potrudi, ali pa kak teden, če je ravno toliko, da dela. Če ima za seboj 56 uspešnih projektov, ima tudi dovolj izkušenj, da bo znal. Poizkusi - ceneje po moje ne bo šlo zlahka, sploh ne na zahodu.

rinka ::

Ja to mi je že ok cena. Hvala ti za vso pomoč

megason ::

Aplikacija Tinder je zahtevna glede razvoja in izdelave ? Mislim na podoben koncept ?
Pri izdelavi aplikacije v katero se prijavis z facebook računom,potrebujes dovoljenje facebooka ?
Kako poteka postopek razvoja aplikacije (Če se da komu na kratko opisati)...Hvala

jype ::

megason je izjavil:

Aplikacija Tinder je zahtevna glede razvoja in izdelave ? Mislim na podoben koncept ?
Največje breme razvoja masovno uporabljanih aplikacij je testiranje na ogromno različnih telefonih.

megason je izjavil:

Pri izdelavi aplikacije v katero se prijavis z facebook računom,potrebujes dovoljenje facebooka ?
Ne, le dovoljenje uporabnika: https://developers.facebook.com/docs/fa...

megason je izjavil:

Kako poteka postopek razvoja aplikacije (Če se da komu na kratko opisati)...Hvala
Načeloma daš nekomu, ki razume šege in običaje mobilnih vmesnikov narisat "ekrane" aplikacije in interakcije med njimi in to neseš nekomu, ki te reči programira, potem pa dobivaš prototipe, jih z ux in design ljudmi predebatiraš, podaš pripombe in čakaš naslednjo različico, ter to ponavljaš, dokler nisi zadovoljen, ko se začne ta zateženo delo ukvarjanja s tem, zakaj nekaterim ne deluje tako, kot praktično vsem ostalim.

JH84 ::

blackbfm je izjavil:

Če daš kakšnemu študentu, da nekaj nameče skupaj, lahko dobiš tudi kaj ceneje, ampak vrhunskega dizajna na tak način najbrž ne boš dobil, pa supporta in garancije, da bo stvar "lepo delovala", tudi ne.


ne bi se strinjal s tem.. če ima nekdo strast razvijat programje in ga na splošno zanima to področje, tudi če je študent, ne vidim problema zakaj ne bi mogel kvalitetno rešit problema...

imaš pa danes tut podjetja kjer zadeve skup namečejo npr. iz raznih wordpress pluginov, čeprav se jim ne sanja kaj se dogaja v ozadju, ampak fajn vrtijo gobec in dobro zaračunajo


Človek je zelo lepo napisal v splošnem smislu, a ti se ne bi strinjal s tem, ker si (vsaj v tem kontekstu) pametnjakovič in komplikator, pri takih se na koncu ponavadi izkaže da so največji šalabajzarji...brez zamere.

blackbfm ::

Seveda ker sem salabajzer moram ljudi ki se kvazi profesionalno ukvarjajo z izdelavo spl strani uciti kaj je to error log, kako se uporablja konzola, developer tools, kaj je treba kliknit v cpanelu in podobna jajca. Aja pa nimam formalne izobrazbe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aplikacija za turiste

Oddelek: Mobilne tehnologije
81278 (874) Isotropic
»

Vse pravice pridržane! - monetizacija aplikacije

Oddelek: Programiranje
92226 (1860) SaXsIm
»

Cena izdelave Android aplikacije

Oddelek: Programiranje
219338 (7686) shadeX
»

seminarska naloga: e-storitve

Oddelek: Šola
252532 (2043) blackwing
»

Cena takšne aplikacije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7114484 (11562) Looooooka

Več podobnih tem