» »

Cena izdelave Android aplikacije

Cena izdelave Android aplikacije

BlueCloud ::

Zanima me, kako se gibljejo cene izdelave Android aplikacij.
V mislih imam idejo za aplikacijo, vendar, me zanima, kakšno ceno lahko pričakujem za njeno izdelavo. Aplikacija bi podpirala funkcije kot so skeniranje QR kod, prijava uporabnika, slikanje, itd.. Vse skupaj bi se na koncu preneslo v bazo na spletnem strežniku.
Aplikacija bi delovala skupaj z spletno stranjo/spletnim sistemom, ki ga že izdelujem, vendar nimam izkušenj z Android programiranjem, zato bi dal raje aplikacijo izdelat nekomu, ki se v to razume. Kakšna je primerna cena za tako aplikacijo, da vem kaj lahko pričakujem?

BlackLight ::

Programerska ura nekoga ki je izkušen na tem področju in je resen verjetno ni izpod 30-40€

matobato ::

Funkcije kot je scan QR, plain text login, img capture niso ravno zahtevne. Bolj problem je kako bo to delovalo v spletnem ekosistemu, ki ga izdelujes. Kam hoces shraniti slike?Bodo shranjene v bazi ali bo v bazi samo referenca? Kaksen security za login?

Blinder ::

ce se ti ne mudi dobis zastonj. Ce pa isces nekoga z referencami pa 300e.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Malajlo ::

Uh, meni ni uspelo najti za normalno ceno nekoga, ki bi samo portal relativno enostavno WP aplikacijo. 2k se mi je zdelo odločno preveč, enih 500 EUR pa sem še bil pripravljen dati.

Go-ahead ::

Nekajkrat sem se že vprašal, zakaj študentje lahko tudi ferija za seminarske naloge ali diplome ne napišejo kakšne aplikacije. Sam bi diplomiral, naročnik pa bi za simboličen denar prišel do izdelka-uporabnega izdelka.

M.B. ::

Večina študentov FERIja je pisala aplikacije. En primer: Arvystate.
Pri predmetu mobilni sistemi smo vsi nekaj malega pisali, je pa res da bi blo fajn če bi blo kaj kar se bi kasneje uporabljalo. Verjetno če dekanu predlagaš bi znal bit za. Je pa seveda problem plačila. Če si podjetje verjetno ni problem oddaje oglasa na FERI, primer kjer se objavi na oglasni deski potem pa plačilo preko študenta/avtorske pogodbe. Če pa nisi podjetje pa nevem če obstaja kak način da pravno formalno človeka plačaš.

Za branje QR kod obstaja dokaj standardna knjižnica.

Dandanes pa lahko native aplkacije na Androidu pišeš tudi z Javascriptom s pomočjo Nativescripta ali pa react native
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Spura ::

BlueCloud je izjavil:


V mislih imam idejo za aplikacijo, vendar, me zanima, kakšno ceno lahko pričakujem za njeno izdelavo.

Ce ni na crno, potem je cena 10x toliko kot si ti mislis da bo.

M-XXXX ::

Ce ni na crno, potem je cena 10x toliko kot si ti mislis da bo.

A je davek mogoče 1000% ali kako ti je ratalo to traparijo skupaj spisat?

win64 ::

Cena 2000€ je zelo poceni za to kar opisuješ. (Prijava, nalaganje na strežnik + karkoli že pomeni itd).
Ne pozabit da za temi 2000 je tudi priprava grafičnega materijala(ikone, splahscreeni, slike v aplikaciji..), pripravo aplikacije na objavo v trgovinah, načrtovanje, dokumentacija...
Lahko pa nekomu daš 500EUR in bo neki spacal skupaj. Vendar za 500 € ne boš dobil kvalitetnega izdelka.

blackbfm ::

kvaliteta je odvisna od tega kdo ti dela in kolk ljudi dela na tem.. sama cena ni nujno sorazmerna s kvaliteto

recimo, nevem si želiš novo spletno stran, lahko jo daš delat
- šalabajzerju v joomli
- web developerju

Pa je cena lahko tam tam, z razliko da bo en mel težave že pri spremembi ozadja :) true story

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Spura ::

M-XXXX je izjavil:

Ce ni na crno, potem je cena 10x toliko kot si ti mislis da bo.

A je davek mogoče 1000% ali kako ti je ratalo to traparijo skupaj spisat?

Ce smo ze pri traparijah, za tako situacijo bi moral biti davek 90% ne pa 1000%. Drugo je pa to, da nism rekel, da na crno pa bo tolk kot si ti mislis, torej moja trditev se vedno drzi. Zadeva kot si jo ti napisal je zihr mesec dni dela brez nekega posebnega poliranja, kar pomeni, da ti jo nekdo, ki ima s.p. in ti izstavi racun naredi za 2000+. 2000 je ze res spodnja meja.

Roadkill ::

Problem je, ker ti niti toliko znanja nimaš, da bi znal vprašanje postavit.

Na tole, kar si trenutno vprašal nahko človek odgovori samo, da bo cena verjetno nižja od 100k €.
Ü

BigWhale ::

Za 500 EUR lahko dobis 10 ur razvoja in nacrtovanja. Mogoce 15 ur, ce najdes koga, ki je bolj radodarne sorte. Govorim o cenah brez davkov, da ne bo pomote.

Ce je nekdo sposoben narest to kar si zelis v desetih urah, potem bos dobil stvar za 500 EUR. :)

BigWhale ::

PS: Realno gledano ure razvoja in nacrtovanja ne mores takole cez palec ocenit. Za 500 EUR ti lahko sicer nekdo dela deset ur, vendar moras vedeti, da se bo moral s tabo dobiti vsaj enkrat dvakrat, ce bo vsako srecanje trajalo vsaj eno uro, potem so to ze tri dodatne ure (pol ure se stejes za pot). Tako imas v teh 500 EUR ze 13 ur ali pa 7 ur razvoja in 3 ure za ostale traparije.

fikiro ::

Moje izkušnje so, da se urna postavka za android razvoj giblje med 40EUR in 60EUR. Za manjše projekte tudi več.

Glede tvojega projekta: morda bi res zadevo lahko ti, ki sistem že poznaš, spravil skupaj v 10 urah - ampak nekdo tretji pomoje ne. Nekdo, ki se s tem profesinalno ukvarja tako kratkih projektov (pri katerih nima niti možnosti za upsell) ne bo sprejel. Če pa bo, bo zahteval toliko višje plačilo.

Tu tudi ne gre samo za to kolko časa nekdo porabi - s tabo bo dejansko izgublja čas, ki ga bi lahko porabil z bolj dolgoročnimi partnerji, itd. Urna postavka je zelo različna če z nekom delaš naslednjih 10 ur ali naslednjih 10 mesecev. Če pa razvojnik nima dolgoročnih strank je verjetno pripravljen delo opraviti tudi za manj (ampak ne bi rekel, da je to nekdo, ki se s tem "profesionalno" ukvarja).

Moj nasvet bi bil, da poiščeš par razvojnikov katerih reference lahko preveriš, potem pa vsem pošlješ povpraševanje (nihče ti ne bo ideje ukradel, nič sekirat). Dobil boš odgovore od zainteresiranih. Boš pa zadevo moral precej bolj natančno specificirati, če boš hotel dobiti eno realno oceno od njih. Priporočam ti, da prvo napišeš eno dobro specifikacijo, tako boš tudi sam vedel kaj točno želiš in kako točno more vse skupaj delovati. Dokler zadeva ni na papirju so ponavadi ključne podrobnosti v oblakih. Osebno (in verjetno tudi številni drugi) dela brez natančne specifikacije ne sprejemam, ker to pomeni, da si stranka sproti izmišljuje stvari - vsi vemo kako se to konča.

Pa srečno z projektom!:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikiro ()

aaa1 ::

Pozdravljeni!

Se opravičujem za nekrofilijo. Torej malo sem pobrskal glede cen Android aplikacij pri nas so nekako v grobo:
1500-2000€ preproste aplikacije.
5.000€; minimalni začetni prag za razvoj kvalitetne mobilne aplikacije. (arhitektura, oblikovanje, testiranje in umestitev)
5.000 - 10.000€; aplikacije z bolj kompleksno logiko in dodatnimi zasloni in/ali kompleksnim oblikovanjem
10.000 - 15.000€; aplikacije, ki potrebujejo povezavo na strežnik ali uporabljajo aplikacijski programski vmesnik (API)
15.000 - 25.000€; aplikacije z zapletenejšimi animacijami ali kompleksno strežniško/podatkovno logiko.

Verjamem, da obstaja veliko variacij zgornjega seznama. Ampak vzemimo ga za neko referenco.
Za lastno veselje, sem razvil preposto "kataložno" aplikacijo, ki jo sestavlja 5 aktivnosti, en prikaz izdelkov, oziroma seznam, drugi seznam, kjer se dodajo elementi iz prvega seznama glede na akcije in popolnoma offline mapa in preproste geo funkcije, namenjena predstavitvi elementov, ostale podstrani so namenjene samo prikazu detajlov. Stvar ima še GPS tracking in je popolnoma offline, torej nobenih API-jev. Sam dizajn zaenkrat se mi ne zdi nevem kako zahteven (torej zanemarljiv). Torej zanima me neka okvirna cena za razvito, pa prosim brez odgovorv, kot so "tolikor kot je nekdo pripravljen plačati" ipd... Aplikacijo sem spisal v izobraževalne namene in mi je vzelo nekje dva meseca nerednega kodiranja, zanima me koliko je takšna stvar vredna. Verjamem, da v rang 5k+++ spadajo bolj dodelane stvari. Zanima me še kako vi brez S.p. prodajate svoj software, je najbolj ugodna varianta še vedno avtorska pogodba?
So številke na linku še vedno aktualne? http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko...

Hvala za vaš čas in odgovor.

shadeX ::

Pozdravljen,

Dajmo prvo razčistit kaj pomeni tebi "preprosta aplikacija", ki si jo uvrstil v rang 1500-2000EUR?

Jaz sem poslal ponudbo za izdelavo preproste android aplikacije enemu podjetju, ki je potrebovalo to aplikacijo (pridobitev GPS koordinat, zapis v zunanjo bazo teh koordinat ter obenem še zajem fotografije) za 1k. Seveda z urejenim in dodelanim UI. Odgovora nazaj nisem niti prejel.

Kot drugo sem enkrat lani zase razvil aplikacijo, ki išče po ugodnih slovenskih oglasih (glede na parametre). Najprej sem jo potreboval zase, da sem kupoval poceni robo in dražje prodajal naprej. Aplikacija mi je prinesla mogoče 2k EUR dobička v pol leta (odvisno tudi kaj prodajaš in kupuješ).
Ker se mi ni dalo več ukvarjat s tem, sem tole opustil in se nekako odločil da bi lahko prodal par komadov te aplikacije, za cca 50EUR. Poklical sem mal naokoli preprodajalce po bolhi ampak noben ni bil pretirano zainteresiran. Težko je bilo bilo komu vložit minimalen denar za to da bi potem dobil nekaj več. Ubistvu me je kar presenetilo, glede na to da je meni aplikacija delala toliko dobička.

Kar hočem povedati je da boš težko kaj iztržil iz tiste aplikacije ki si jo naredil. Predpostavljam, da bi jo prodajal podjetjem, sam danes imajo podjetja drugačne pristope. Raje kot bi od tebe odkupila aplikacijo za 2k EUR+, bojo dali naredit indijcu, ki bo čist isto aplikacijo naredil za 150EUR. To je znano, ampak kruto dejstvo. Jaz še tako unikatne aplikacije, ki ti praktično nosi denar (od tebe je sam odvisno da moraš poklicat pa iti na pošto), nisem uspel prodati. Je pa res da sem mogoče zadel napačno ciljno publiko ampak če to niso preprodajalci potem ne vem kdo je. :)


Po mojem mnenju več kot 1.5k EUR za tole aplikacijo ne bi dobil, pa še to je mogoče za nekoga zelo pretirana cena. Mogoče bi kdo premislil tebe namesto indijca, če bi jo ponudil za okoli 350-500EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Machete ::

Daj na freelancer oglas. Saj je neobvezno. Edino šuške boš moral naložit na račun, da bo model(ka) začel delat sploh (verjetno).
Poglej reference, pa malo zaupaj presoji in ceni..
Tako sem jaz naredil, sicer za čisto drugo stvar, ampak se je obneslo daleč nad pričakovanji, tako da sem tipu še 10% bonusa nakoncu stisnil.
Samo sem pa res dobro preveril reference. Izbral in dogovoril sem se sem v parih urah.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

aaa1 ::

Za preposto aplikacijo sem si predstavljal kake predstavitvene aplikace za recimo do srednje velika podjetja, nič high tech. Verjamem, da večja razvijalska podjetja računajo po zgornjih klasifikacijah. Gre se za turistično predstavitveno zadevo. Plus da sem recimo podatke nabrat na kup, glede na to da so drugače razmetani na 100 straneh, tako da indijci verjetno nebi prišli v poštev. Ko sem malo tako gledal po tujih straneh, se mi je zdelo zanimivo da američani za vsako stvar da se jo sploh dotaknejo računajo po 15k$ plus oziroma kot so se oni izrazili aplikacija stane toliko kot avto :). Pri nas pa verjamem da se cene za srednje projekte ne dvignejo nad 2k€. Ampak nimam nobene reference, kako sploh izračunati neko okvirno ceno, verjetno bi bilo za začetek dobro da bi si pisal ure in potem na podlagi tega napravil okvirni izračun a je bila stvar mišljena, kot projekt za učenje. Je zgoraj opisana aplikacija vredna 300€, 500€, 1000€? :) Ok, 1500 je verjetno res best case scenario. Tudi ko sem gledal po tujih cenikih, cene narastejo takoj ko dodaš kakšne zemljevide, malo dizajna itd... Pri nas sploh kdo gleda na "dodano vrednost" ali je bolj ali manj važen dizajn?

Invictus ::

Mater, ste poceni ...

Kaj naredite aplikacijo v enem tednu?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Mater, ste poceni ...


Jah poceni ali pa ne. Če bi ti dobil nekaj enako dobrega drugje 1000% ceneje, bi skoraj zagotovo tudi ti vzel od tam.

Kolega je programer ampak ker sam ni zmogel je najel indijca da mu pomaga. Po končanem projektu (obsežna zadeva), ga je indijec stal 500€, medtem ko bi ga programer v Sloveniji 12.450€. Je pa produkt na koncu popolnoma funkcionalen.

Tud sam bi rad videl, da bi šlo to bolj enostavno skoz, ampak vsi gledajo cenejše alternative.

Če Viktor dobi 500€ za prodano aplikacijo / komad, je lahko res vesel. Ampak mam mešane občutke glede tega. Mu pa seveda zagotovo priželim da proda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelva mobilne aplikacije !

Oddelek: Programiranje
495999 (3872) Drevesce
»

Cena izdelave spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5115194 (8244) FX6300B
»

Kako se lotiti iskanja razvijalca IOS/Android aplikacije?

Oddelek: Programiranje
132585 (1708) Nublet
»

Koliko naj računam za stran

Oddelek: Izdelava spletišč
323636 (2457) DiTi
»

Cena takšne aplikacije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7114476 (11554) Looooooka

Več podobnih tem