» »

Previsok pedal za gas?

Previsok pedal za gas?

MxxW5 ::

Imam Kio Ceed 2011, v kateri preživim kar veliko časa (vožnja v službo). Že nekaj časa nazaj sem začel opažati (rahle) bolečine v desnem boku. Malo sem raziskoval, kaj bi mi te bolečine lahko povzročalo (sem kar velik hipohonder :)), pa sem prišel do zaključka, da je v moji Kii pedal za gas previsoko (tudi bremza in sklopka sta previsoko, ampak tisto ni kritično, saj nimaš stalno noge na njiju), tj. preblizu vozniku, zaradi česar je noga v nenaravnem položaju, ker moraš stopalo stalno držati privzdignjeno, zaradi česar so mišice v nogi ves čas napete, noga pa ves čas malo pokrčena, namesto da bi počivala na sedalu (stegno) oziroma na gasu (stopalo). Prej sem vozil VW in tam te težave ni bilo. Stopalka za gas je bila nižja in bolj položna (pa tudi trša).

Seveda se bo ob tem kdo vprašal, če sem popolni idiot. Sedež daj bolj nazaj, ne?! Ja, ampak če to storim, ne dosežem več volana, pa tudi sklopko težko do konca pritisnem (vse tri stopalke imajo IMO predolg hod). Volan bolj ven ne gre.

Se da kaj storiti? Se da mogoče stopalko naštimati nižje? Se da kaj storiti, ali se moram preprosto sprijazniti z dejstvom, da je ceed pač poceni avto, ki ni namenjen dolgim vožnjam.

Molo sem gledal po internetu, ampak v zvezi s tem nisem našel ničesar. Verjetno sem dejansko edini človek na svetu s tem problemom. ;)

dice7 ::

Si probal sedez stimat kaj nizje/visje? Lahko si das eno desko na tla kot podstavek za noge, mogoce kar pod tepih

RegulusDraco ::

zagotovo imaš sedež narobe nastavljen.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

MxxW5 ::

dice7 je izjavil:

Si probal sedez stimat kaj nizje/visje? Lahko si das eno desko na tla kot podstavek za noge, mogoce kar pod tepih


O takšnem podstavku sem že razmišljal, ja.

RegulusDraco:

Ne izključujem tega. Ampak sem probal že res veliko kombinacij.

Če dam sedež višje (trenutno v najnižji legi) spremembe ni, razen tega, da se z glavo skoraj dotikam strehe. Problem je bil še tak (enak je v vseh kombinacijah), ker imam rad volan zelo nizko (da mi ni treba držati rok previsoko), pa potem ne vidim gornje strani števcev.

Mislim, da je največji problem (poleg previsokih in predolgih stopalk) ta, da volan ne gre dovolj daleč nazaj (ven). Tako zaradi volana težko dam sedež čisto nazaj. Ali pa imam jaz prekratke roke in predolge noge. Ne vem. Pa tudi če bi šel volan bolj nazaj, bi bil še vedno omejen s sklopko, ki je, če bi dal sedež preveč nazaj, ne bi mogel do konca pritisniti. Res se mi zdi, da je glavni problem, da je stopalka za gas preprosto previsoka (=preblizu vozniku), ima predolg hod in je premehka, tako da če nogo sprostiš, takoj preveč dodaš gas.

fosil ::

MxxW5 je izjavil:

dice7 je izjavil:

Si probal sedez stimat kaj nizje/visje? Lahko si das eno desko na tla kot podstavek za noge, mogoce kar pod tepih


O takšnem podstavku sem že razmišljal, ja.

To zna bit nevarno.
Ti deska zdrsne pod pedal za zavoro in ga ne moreš pritisnit do konca.
Tako je!

Unknown_001 ::

A si ne znaš sedeža naštimat? Zakaj mam občutek da maš nastavljen tko blizu da lihtokdane volan ližeš. Je jeba če si naprej stisnjen. Zarolaj zic nazaj pa sed na komot jebemti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

MxxW5 je izjavil:

dice7 je izjavil:

Si probal sedez stimat kaj nizje/visje? Lahko si das eno desko na tla kot podstavek za noge, mogoce kar pod tepih


O takšnem podstavku sem že razmišljal, ja.



zagotovo smrtno nevarna ideja. Ti bo zdrsnilo to sranje pod pedal sklopke/zavore in ne boš mogel pritisnit pedala do konca. ALi pa ti bo zataknilo gas ali karkoli. Ne bodi nor!

MxxW5 je izjavil:


Ne izključujem tega. Ampak sem probal že res veliko kombinacij.


me ne brigajo kombinacije. pravilna je samo drža kjer ko stegneš roko ti zapestje pade TOČNO na volan. Naklon naslonjala sedeža mora bit med 100 in 110 stopinjam naslonejn nazaj. Sedež mora biti v najnižjem položaju, razen če si visok meter in čevap.



A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

MxxW5 ::

Unknown_001 je izjavil:

A si ne znaš sedeža naštimat? Zakaj mam občutek da maš nastavljen tko blizu da lihtokdane volan ližeš. Je jeba če si naprej stisnjen. Zarolaj zic nazaj pa sed na komot jebemti.


Nasprotno. Sedež imam kvečjemu predaleč nazaj. Glej spodaj.

RegulusDraco je izjavil:



me ne brigajo kombinacije. pravilna je samo drža kjer ko stegneš roko ti zapestje pade TOČNO na volan. Naklon naslonjala sedeža mora bit med 100 in 110 stopinjam naslonejn nazaj. Sedež mora biti v najnižjem položaju, razen če si visok meter in čevap.



Sedež imam torej naštiman preveč nazaj. Po tvojih slikah bi ga moral dati še kakšnih par cm naprej.

Sedež je v najnižjem položaju.

Še bolj nazorno. Če dam sedež tako kot si napisal (pa tudi če je par cm bolj nazaj), moram imeti nogo pokrčeno, če jo želim imeti na gasu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

m0LN4r ::

Kaj pa ce z svezo glavo gres vse od zacetka?

Torej najprej si nastimaj visino in razdaljo sedeza, da ti je udobno za noge.
Nato pa z naklonom sedeza in nastavitvijo volana nastimas se roke?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MxxW5 ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa ce z svezo glavo gres vse od zacetka?

Torej najprej si nastimaj visino in razdaljo sedeza, da ti je udobno za noge.
Nato pa z naklonom sedeza in nastavitvijo volana nastimas se roke?


Bom poskusil danes še enkrat. Čeprav sem to do sedaj naredil že ene parkrat. Tudi s pomočjo slik in videov na YT.

m0LN4r ::

Tudi s pomočjo slik in videov na YT.

YT te samo zmede, vazno je kako ti cutis,
zapelji se na cesto malo se vozi naokoli, nato se ustavi in nastavi po obcutku, kaj ti ne pase.
Ce ne rata sprve, se pelji se malo in spet ustavi in spet malo nastavi.

Ne to v garazi delat, takoj ko se vsedes v avto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RegulusDraco ::

MxxW5 je izjavil:


Sedež imam torej naštiman preveč nazaj. Po tvojih slikah bi ga moral dati še kakšnih par cm naprej. .


ne, nimaš. Sej ni tak težko no. Nastavi si razdaljo stola tako, da boš imel noge udobno (niti pokrčene niti stegnjene..pač normalno sediš), tako da boš s stegnjeno nogo brez težav pritisnil sklopko do podna! Nato naslon stola nastavi tako, da boš imel zapestje pri skoraj povsem iztegnejni roki na volanskem obroču.
Roke ne smeš stegnit tako, da rame usločiš naprej ,da še dosežeš volan ampak moraš udobno samo stegniti roko in imeti zapestje približno na obroču volana. Plus minus kak centimeter.


hint1: ne valjaj se za volanom kot povprečen voznik v bmwju.
hint2: ne sedi tako blizu da že ližeš vetrobransko steklo.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

MxxW5 ::

Bom poskusil danes še enkrat po tvojih navodilih, pa poročam jutri o rezultatu. Hvala!

RegulusDraco ::

več kot toliko težko narediš. Niti pod razno pa ne dajaj česarkoli na tla, da bi jih "dvignil", ker boš povzročil prometno nesrečo. Še tepih se lahko zatakne pod pedala, če ga nimaš pritrjenega kaj šele kak podstavek.

poročaj, če bo bolje.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

GrX ::

dice7 je izjavil:

Lahko si das eno desko na tla kot podstavek za noge, mogoce kar pod tepih


Resno? Tako neumnega odgovora pa že dolgo nisem slišal. Ne le, da je to super nevarno je tudi skrajno idiotsko..

A tistim, ki nimajo tempomata svetuješ, da na pedal za gas položijo en kos opeke?

MxxW5 ::

RegulusDraco je izjavil:

več kot toliko težko narediš. Niti pod razno pa ne dajaj česarkoli na tla, da bi jih "dvignil", ker boš povzročil prometno nesrečo. Še tepih se lahko zatakne pod pedala, če ga nimaš pritrjenega kaj šele kak podstavek.

poročaj, če bo bolje.


Jaz sem razmišljal bolj v stilu, da bi se stopalko za gas "naštelalo" nekoliko nižje (če se to da), ali pa da bi se nekaj fiksno (s šraufi) pritrdilo na tla kot podstavek za nogo (peto).

MxxW5 ::

Torej, sedež je v najnižjem položaju, volan je do konca izvlečen. Aja, visok sem 1,78 m.

Usedem se v avto in dam sedež nazaj tako, da še lahko normalno do konca pritisnem sklopko (če bi dal še en zob nazaj, bi imel nogo ob do konca pritisnjeni sklopki povsem ravno).

Potem si naslon stola začnem nastavljati tako, kot je rekel RegulusDraco, tj. tako, da bi imel zapestje ob iztegnjeni roki na volanskem obroču. Če to naredim, imam sedalo skoraj povsem pravokotno na sedež (90 stopinj). Da je to neudobno in nevzdržno, menda ni treba razlagati. S tem, da zgornjega dela števcev ne vidim.

Poleg tega osnovni problem še vedno ni rešen! Če je namreč sedež po dolžini nastavljen tako, da lahko z levo nogo normalno dosežem sklopko (in potem tudi ne dosežem normalno volana - glej prejšnji odstavek), je desna noga pokrčena na gasu! Ker stopalka za gas je le kak cm ali dva nižje od sklopke in če je nočem imeti stalno pritisnjene do konca, je noga pač v nenaravnem položaju. To pomeni privzdignjeno stegno in stopalo, ki je pokrčeno 90 stopinj glede na golenico.

Kot se meni zdi, je v mojem avtu volan preblizu armaturi, stopalka za gas pa predaleč od podna. Poleg tega je premehka, tako da če nogo sprostiš, takoj dodaš gas.

In to je to.

Hvala vseeno za odgovore.

m0LN4r ::

Nimas noge naslonjene na peto in pritiskas gas s prsti?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Unknown_001 ::

Tudi volan se da nastavljat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kixs ::

m0LN4r je izjavil:

Nimas noge naslonjene na peto in pritiskas gas s prsti?


^^ this!

MxxW5 ::

m0LN4r je izjavil:

Nimas noge naslonjene na peto in pritiskas gas s prsti?


Seveda imam. Kako bi šlo drugače? Ampak noga je še vedno v prisilnem položaju, ker je stopalka previsoko (preveč ven, proti meni), zaradi česar je noga stalno pokrčena v boku (kjer se mi potem pojavljajo bolečine), stegno je stalno privzdignjeno (ne počiva na sedalu), stopalo pa stalno pokrčeno navzgor. Vem, da se sliši povsem noro, ampak po eni uri vožnje je kar hudič. Usedi se na stol, daj peto na tla, nato pa privzdigni stegno, stopalo pa stalno drži privzdignjeno, proti sebi (pravokotno glede na golenico). Nato bodi v takem položaju eno uro. Ni fino, čeprav je peta na tleh.

Niti ne bi težil, ampak pred dnevi sem vozil passata in med vožnjo presenečeno ugotovil, kako fino ga je voziti, ker ni treba noge stalno držati v takem položaju.

Raptor F16: kot rečeno, je volan do konca izvlečen. Če bi ga dal bolj noter, bi ga še težje dosegel. Če bi ga dal višje, bi zgornji del še težje dosegel. Če bi ga dal nižje, ne bi videl na števce in bi ob drog zadeval s koleni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

m0LN4r ::

Takle mas?



morm priznat zgleda res nekam coravo

Tu ti lahko samo redna uporaba tempomata pomaga, ce mas takle navpicen gas pedal.
Pa streching vaje za nogo ;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MxxW5 ::

m0LN4r je izjavil:

Takle mas?



morm priznat zgleda res nekam coravo

Tu ti lahko samo redna uporaba tempomata pomaga, ce mas takle navpicen gas pedal.
Pa streching vaje za nogo ;)


Ni tako ekstremno, ampak bistvo problema je zajeto v tej sliki, ja.

Stretching vaje delam, ker jim itak moram. Ker sedim vsak dan 2 uri v avtu in 9 ur v službi.

Mimogrede, avto (kia pro_ceed) je sicer v vseh ostalih pogledih super. Poceni nakup, poceni vzdrževanje, garancija, nizka poraba....

Unknown_001 ::

To moram pa vidt v živo. Sem že vozil avtomobile z visokimi, nizkimi pedali pri vseh sort... ampak še pri vseh se je dalo nastavit udobno vozno pozicijo. Razen če maš čudno razmerje med dolžino trupa in nog.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dice7 ::

GrX je izjavil:

dice7 je izjavil:

Lahko si das eno desko na tla kot podstavek za noge, mogoce kar pod tepih


Resno? Tako neumnega odgovora pa že dolgo nisem slišal. Ne le, da je to super nevarno je tudi skrajno idiotsko..

A tistim, ki nimajo tempomata svetuješ, da na pedal za gas položijo en kos opeke?
Debilna primerjava. Drugace se pa da zadevo zalepit ali na kaksen drug nacin fiksirat

m0LN4r ::

Unknown_001 je izjavil:

To moram pa vidt v živo. Sem že vozil avtomobile z visokimi, nizkimi pedali pri vseh sort... ampak še pri vseh se je dalo nastavit udobno vozno pozicijo. Razen če maš čudno razmerje med dolžino trupa in nog.

Na sliki vidis, da je gas pedal veliko bolj spredaj in prevec navpicno.
Ce pomislis nastavitev sedeza ti tu kaj dosti ne pomaga. Noge bodo vedno enako dolge.
Problem je, ker so pedali prevec na random. Eno je predalec ali drugo preblizu.
- Tak dizajn res ni za dolge konstantne voznje, ker imas skos raztegnjena zadnja meca in skrcena spredaj.
Glede navpicnosti pa tudi.

Recimo v golfu je ta gas pedal bolj polozen, kar je naraven polozaj za stopalo.
Tako mocno navpicno bi mene meca tudi zacela cez nekaj casa konstantne voznje bolet.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MxxW5 ::

Če prav razumem, se teh stopalk ne da nič štimati (brez rezanja/švasanja ter drugih doma narejenih "patentov")?

m0LN4r ::

menda se lahko nastima sensor za gas, da ne reagira takoj tako agresivno
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MacGyver141 ::

m0LN4r je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

To moram pa vidt v živo. Sem že vozil avtomobile z visokimi, nizkimi pedali pri vseh sort... ampak še pri vseh se je dalo nastavit udobno vozno pozicijo. Razen če maš čudno razmerje med dolžino trupa in nog.

Na sliki vidis, da je gas pedal veliko bolj spredaj in prevec navpicno.
Ce pomislis nastavitev sedeza ti tu kaj dosti ne pomaga. Noge bodo vedno enako dolge.
Problem je, ker so pedali prevec na random. Eno je predalec ali drugo preblizu.
- Tak dizajn res ni za dolge konstantne voznje, ker imas skos raztegnjena zadnja meca in skrcena spredaj.
Glede navpicnosti pa tudi.

Recimo v golfu je ta gas pedal bolj polozen, kar je naraven polozaj za stopalo.
Tako mocno navpicno bi mene meca tudi zacela cez nekaj casa konstantne voznje bolet.


Zgornja slika prikazuje pedala od kia ceed 2012 naprej (druge generacije).
Kia ceed 2011 (je še prva generacija) bi morala imeti taka pedala:

PINki ::

Nisi edini. Sem vozil Chryslerja grand voyager 2008 in so mi prav tako bile pedalke previsoko od tal, sedež je bil nastavljiv samo po dolžini (ne višini). Sam sem pa malo nad 190cm. Sicer ga nisem dolgo vozil (3 mesece) me je pa to zelo motilo pri avtu. Edini avto kjer me je to motilo in sem sploh opazil s tem, da sem čutil bolečine sprednjih mečnih mišic.

rosomah ::

sem začel opažati (rahle) bolečine v desnem boku....
nisi edini..... že pri tretjem avtu pri sebi opažam isto (pri vožnjah nad 1h) pa ni kia.... pa rihtam zice pa volan pa naklon....
zdaj si bom omislil (epp?) walkmax čevlje.... sodelavec pravi, da je bolj "v komot".

Unknown_001 ::

Si poskusil sedet z nogami bolj narazen (na O) in da poševno pritiskaš pedal? Ne da imaš stopalo zravnano z njim ampak da ga imaš obrnjenega na stran in pritiskaš nižje na pedalu?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

PINki ::

Tako sem moral jaz voziti,da je bilo znosno voziti. Se vedno je pa to kompromis, ki je le manj neudoben.

Unknown_001 ::

PINki je izjavil:

Tako sem moral jaz voziti,da je bilo znosno voziti. Se vedno je pa to kompromis, ki je le manj neudoben.


Meni je pa tko najbolj komot vozit :O
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bambam20 ::

Izgleda, da ima Kia previsoko stopalke, ker je previsok.

r3dkv1c4 ::

bambam20 je izjavil:

Izgleda, da ima Kia previsoko stopalke, ker je previsok.

Očitno nima tempomata, da non-stop tišči pedalko.
Ali pa ga ne zna uporabljat, kot večina voznikov.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Unknown_001 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Izgleda, da ima Kia previsoko stopalke, ker je previsok.

Očitno nima tempomata, da non-stop tišči pedalko.
Ali pa ga ne zna uporabljat, kot večina voznikov.


A obstaja pojem "tehnično neizpraven voznik" ? Just wondering.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Scorpia ::

m0LN4r je izjavil:

menda se lahko nastima sensor za gas, da ne reagira takoj tako agresivno


Senzor ne, se pa nastavlja ponteciometer na pedalu. Sam sem imel iste probleme, kot jih ima avtor, na peugeot 206,307 in grande punto in sem pri vsem nastavil tako, da na zacetku ob pritisku ni dodajal gas, posledicno sem lahko imel pedalo do sredine(malo cez) pa vozil 80-100km/h. Rabis pa original tester, navodila pa ne bom pisal, da ne bom se za kaj odgovoren. Je pa smotano se vsest v drug avto, ker takoj nabijes gas... nato pa nazaj v svoj, kjer ti na vsakem kriziscu crkne :). Se pa scasoma navadis, samo menjave med avti so kriticne.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

JC Denton ::

Pred kratkim sem fural Kio Ceed, tudi cca po eno uro skupaj, ni bilo nobenih problemov. Je pa stopalka res čudna. Poskušaj imeti peto čim dlje od stopalke, tako da boš res pritiskal samo s konico čevljev.

r3dkv1c4 ::

Unknown_001 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Izgleda, da ima Kia previsoko stopalke, ker je previsok.

Očitno nima tempomata, da non-stop tišči pedalko.
Ali pa ga ne zna uporabljat, kot večina voznikov.


A obstaja pojem "tehnično neizpraven voznik" ? Just wondering.

V bistvu obstoja enormna količina takih voznikov, ki uporavičujejo tak pojem.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

bambam20 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Izgleda, da ima Kia previsoko stopalke, ker je previsok.

Očitno nima tempomata, da non-stop tišči pedalko.
Ali pa ga ne zna uporabljat, kot večina voznikov.


Kaj ima tukaj veze tempomat, če je stopalka za gas previsoko. Tempomanta tudi ne moreš uporabljati ves čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

MxxW5 ::

Unknown_001 je izjavil:

Si poskusil sedet z nogami bolj narazen (na O) in da poševno pritiskaš pedal? Ne da imaš stopalo zravnano z njim ampak da ga imaš obrnjenega na stran in pritiskaš nižje na pedalu?


Seveda. Itak v avtu ne sediš ves čas povsem pri miru, ampak se premikaš in spreminjaš pozicijo.


Moja Kia nima tempomata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predlogi za avto z višjim sediščem

Oddelek: Na cesti
4611928 (9498) Redkvica
»

Kick down

Oddelek: Na cesti
224155 (3225) Rippy
»

Avtomatski menjalnik in pomoč pri speljevanju v klanec (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6121486 (19079) Mavrik
»

Vožnja avtomobila in (ne)primerna obutev (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7814796 (6722) Spajky
»

Najbolj ekonomično pospeševanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12823031 (20128) Pyr0Beast

Več podobnih tem