» »

Agrokor v stečaj?

Agrokor v stečaj?

«
1
2 3

mikrosoftic ::

Todorovičeve ambicije so bile očitno previsoke. Agrokor je v primežu ruskih bank, vrednost PIK obveznic s katerimi je financiral prevzem Mercatorja so strmoglavile, dobavitelji niti po pol leta ne dobijo plačila za dobavljeno blago, delavci so na minimalcu. Hrvaška vlada pripravlja zakon s katerim bi prezadolženega mastodonta (ponovno) reševali.

https://www.finance.si/8855386/Lex-Agro...
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska...

Zanimivo je, da se hrvaški mediji pri poročanju večinoma sklicujejo na "naše" Finance, Dnevnik in Delo.

http://www.jutarnji.hr/tag/Agrokor

Mercatorjeva uprava trdi, da lastnik ne more posegati v finančni tok podjetja in da izčrpavanja ne bo.

Lahko verjamemo?

Tilen ::

Zakaj je prezadolžen Agrokor problem človeštva? Zakaj ne bi črpal iz Mercatorja? Ob prevzemu je imel Mercator eno milijardo dolga, katero je prevzel prav Agrokor. V času nizkih obrestnih mer še gre, sedaj, ko so se začele dvigovati, bodo razni Agrokorji redno na jedilniku.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mtosev ::

mene briga, če agrokor propade. bolj vseeno mi ne more biti. mercatorčka pa lahko vedno kdo drugi kupi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LuiIII ::

Jah tipičen domino efekt, ki se je nakazoval že ob prevzemu Mercatorja. Nekateri so že takrat opozarjali, da Agrokor ne bo zmogel poplačati vseh kreditov, ki jih ima. Morda bi jih z novim pametnim zadolževanjem lahko, a ta vlak je že odpeljal nekaj časa nazaj. Morali bi z IPO na borzo ipd. samo tukaj je seveda posredi ego z ogromnim apetitom. Je pa Hrvaška z Agrokorjem veliko bolj izpostavljena kot je bila Slovenija z Mercatorjem. V Mercatorjevem objemu ni bilo toliko predelovalcev kot jih je v Agrokorovem.
Drugače pa v Mercator vedno manj hodim ker vedno več hrvaške robe nadomešča tradicionalne slovenske in tuje znamke. Osebno mislim, da bi bilo tako ali tako vredno sesuti trg veletrgovcev s povečanjem direktne prodaje. Ocenjujem, da je moja družina trenutno direktno kupuje nekje 40-50% hrane: večina mesnih zadev, mleko, jogurti, sir, kruh, krompir, moka, sezonsko zelenjava in še kaj bi se našlo. S tem želim podpirati lokalno pridelano hrano in dati denar malo bolj osveščenim eko pridelovalcem. Ni ceneje, je pa filing mnogo boljši.

Zagor_tenay ::

Hrvati so najbolj nadut narod na svetu. Kupili so Mercator, ki ga nihče drug ni hotel. Milanović je čestital Todoriću za uspešen nakup, samo zato, da so si lahko napihovali ego, kako so prevzeli veliko slovensko firmo. Sedaj vidimo, da ni prišlo do nobenih sinergij in da jim teče vodo v grlo. Hoteli so Mercator, sedaj bodo pa izgubil cel Agrokor, ki bo postal ruski.

Jaz osebno pa največ kupujem v Sparu, ker je najboljše razmerje med kvaliteto in ceno. Imajo tudi veliko slovenskih izdelkov in v Sparu dobim čisto vse za normalno ceno.

...:TOMI:... ::

O razmerju P/P bi se dalo govoriti. Vsak hvali svojo malho...
Tomi

zmaugy ::

Agrokor bojo pobasali Rusi, zanje bi to lahko bila strateško fenomenalna naložba, v svoj vpliv dobijo velik del maloprodaje hrane in hišnih reči bivše juge, to je vredno veliko več kot vojaška baza na Kosovu. Problem rešen. Mercatorju se je kvaliteta in ponudba po prevzemu s strani Agrokorja drastično izboljšala, škoda ker so nekateri to prodajo tako zavirali, ker bi lahko zanj dobili še bistveno več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Tilen ::

Fenomenalna bo, samo najprej mora Agrokor v stečaj, ane?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

matobeli ::

zmaugy je izjavil:

Mercatorju se je kvaliteta in ponudba po prevzemu s strani Agrokorja drastično izboljšala.


Pa se mi zdi da je tudi že padel tale začetni "boost pack", sploh po manjših trgovinah.
Sem kupoval njihovovo kulen salamo, pa je zdaj že ni nekaj časa v moji dveh lokalnih trgovinicah.

Da ne govorim o agresivnem trženju hrvaških izdelkov. Opaženo pri mlečnih in mesnih izdelkih. Pa niso enako kvalitetni kot slovenski.

zmaugy ::

Tilen je izjavil:

Fenomenalna bo, samo najprej mora Agrokor v stečaj, ane?

Ne vem, po mojem da ne. Ker po mojem ne bo šlo za klasični ekonomsko ampak politično naložbo. In potem ni treba najprej cel sistem razsut, ker ti koristi takšen, kot je, da lahko preko njega stiskaš politične elite na Hrvaškem in v Sloveniji (delovna mesta v verigi pa to).

Utk ::

Nisem kaj dost hodil v mercator niti prej niti zdaj, ampak zdaj je kvaliteta nekje na 20% hoferjeve in ostalih, ce je to drasticno izboljsanje, smo lahko samo srecni, da smo se ga resili.

zmaugy ::

matobeli je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Mercatorju se je kvaliteta in ponudba po prevzemu s strani Agrokorja drastično izboljšala.


Pa se mi zdi da je tudi že padel tale začetni "boost pack", sploh po manjših trgovinah.
Sem kupoval njihovovo kulen salamo, pa je zdaj že ni nekaj časa v moji dveh lokalnih trgovinicah.

Da ne govorim o agresivnem trženju hrvaških izdelkov. Opaženo pri mlečnih in mesnih izdelkih. Pa niso enako kvalitetni kot slovenski.

V prčvarnice ne hodim, običajno grem v velike trgovine. Sam opažam, da marsikaterega hrvaškega produkta, ki ga brez težav najdem v Konzumu, v Merkatorju nimajo - na primer Dalmatinskega pršuta ni vedno, medtem ko uno od Krasa imajo vsepovsod.

zmaugy ::

Utk je izjavil:

Nisem kaj dost hodil v mercator niti prej niti zdaj, ampak zdaj je kvaliteta nekje na 20% hoferjeve in ostalih, ce je to drasticno izboljsanje, smo lahko samo srecni, da smo se ga resili.

Hofer kvaliteta? Jem za večerjo njihovo francosko plus še kaj in me potem zvija kislina. Jem francosko Zvijezda in kaj zraven in ni težav sploh.
Izbira sadja in zelenjave se mi zdi nikakršna, na splošno se mi zdi polno ene robe, ki ni niti sličajno na nivoju normalnih slovenskih, hrvaških ipd. uveljavljenih znamk, ki jih lahko kupiš v Sparu, Mercatorju, Tušu.

Utk ::

Dobro dobro, vidimo kolk je ura...kar nabavljaj v konzumu pa bos srecen. Od hrvaskih znamk je kaj vredno samo tisto kar je padlo iz drevesa v gajbo, ce je kje videlo tovarno od znotraj, v hofer lahko pride samo v njihov smetnjak.

zmaugy ::

Vzami en Pivac Dalmatinski pršut in primerjaj s Hofer/Lidl generičnim...hmm...asortimanom...>:D

V Sparu imajo velikokrat tale paradižnik (pozimi):



Javi mi, v katerem Hofru/Lidlu se ga dobi namesto običajnega plast....generičnega Hofer/Lidl...hmm...asortimana...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

#000000 ::

zmaugy je izjavil:

Vzami en Pivac Dalmatinski pršut in primerjaj s Hofer/Lidl generičnim...hmm...asortimanom...>:D

V Sparu imajo velikokrat tale paradižnik (pozimi):



Javi mi, v katerem Hofru/Lidlu se ga dobi namesto običajnega plast....generičnega Hofer/Lidl...hmm...asortimana...


Javi ti meni prosim ko imajo tole beštjo v šparu in kateremu, me res zanima kakšen je okus, zgleda kot volovsko srce nisem pa 100% de je.

zmaugy ::

Je in je res njami.

#000000 ::

zmaugy je izjavil:

Je in je res njami.

okay javi ko majo

zmaugy ::

Bom.

next3steps ::

LuiIII je izjavil:

Jah tipičen domino efekt, ki se je nakazoval že ob prevzemu Mercatorja. Nekateri so že takrat opozarjali, da Agrokor ne bo zmogel poplačati vseh kreditov, ki jih ima. Morda bi jih z novim pametnim zadolževanjem lahko, a ta vlak je že odpeljal nekaj časa nazaj. Morali bi z IPO na borzo ipd. samo tukaj je seveda posredi ego z ogromnim apetitom. Je pa Hrvaška z Agrokorjem veliko bolj izpostavljena kot je bila Slovenija z Mercatorjem. V Mercatorjevem objemu ni bilo toliko predelovalcev kot jih je v Agrokorovem.
Drugače pa v Mercator vedno manj hodim ker vedno več hrvaške robe nadomešča tradicionalne slovenske in tuje znamke. Osebno mislim, da bi bilo tako ali tako vredno sesuti trg veletrgovcev s povečanjem direktne prodaje. Ocenjujem, da je moja družina trenutno direktno kupuje nekje 40-50% hrane: večina mesnih zadev, mleko, jogurti, sir, kruh, krompir, moka, sezonsko zelenjava in še kaj bi se našlo. S tem želim podpirati lokalno pridelano hrano in dati denar malo bolj osveščenim eko pridelovalcem. Ni ceneje, je pa filing mnogo boljši.

A pri kmetu ali na tržnici?

Kurzweil ::

Kar je le mogoče kupujem lokalno, ker gre denar človeku v roke in še poreklo in kvaliteto poznam in je v vseh primerih boljša. Da ne govorim o tem, ko si enkrat res kolega s kakšnim kmetom in vzameš več stvari, naprimer zelenjavo, mleko in kaj mesa in je še dodatno ceneje. Kvaliteta te domače hrane je neprimerljivo boljša od tiste iz trgovine, pa sploh ni pomembno za katero gre. Moja družina, znanci in prijatelji smo v večini začeli bojkotirati Mercator z dnem, ko je začel vsiljevat svoje izdelke (vemo kako to gre, če ni povpraševanja jih ne bodo vsiljevali več) in bolj kot to, seveda odvračati slovenske. Pa še tisto kar je ostalo so jim neprimerljivo več in dlje dolžni, kot so bili, ko je bil še "naš". Še ena stvar, je da že tako nizke odkupne cene, so še dodatno forsirali nižati, če so naša podjetja hotela ostati "partner". O kvaliteti hrane in izdelkov v posamezni trgovini se ne bi šel debate, ker ima vsak kaj dobrega in kaj obupnega, nasplošno pa ne gre za nek težek patriotizem, apmak dejstvo, da rad podpiram naše, ker že tako nam ne gre najbolje. Je pa večina stvari, kot rečeno greznica, proti tem kar, kot sem že prej rekel, lahko kupiš od lokalnega kmeta.

Če pa gre Agrokor v maloro, pa mi je povsem vseeno. Šteje samo to, da ostajajo delovna mesta in da se čim več prodaja slovenskega in seveda kvalitetnega. Se je pa nekdo zgoraj navezal na mlekarstvo, to kar je nam šlo v pogubo, tega nimajo nikjer v naših shoping centrih, dobrega starega Alpskega mleka in ostalih stvari, niti pod razno razna slovaška in poljska mleka za 30 centov ne morejo... Če le ni ovira denar, glejte najprej kakovost hrane, nato izvor in šele na to ceno. Vaše zdravje in vaše okolje/gospodarstvo/kmetijstvo/etc. je najbolj pomembno in še enkrat se vrnem na domače. Še najbolje pa je, če imate seveda možnost si čim več pridelati sami, takšnega veselja, zdravja in sreče ni, kar se tega tiče!

next3steps ::

stvari, niti pod razno razna slovaška in poljska mleka za 30 centov ne morejo.

Slovensko tudi ni po kaj dosti več. Boš pa bolj kmetu pomagal, če boš namesto pri njemu doma kupoval, kupoval v trgovini njegove izdelke za višjo ceno.

Kurzweil ::

Saj to pravim, da kvalitetna proizvodnja mleka je v Sloveniji šla, recimo na Gornskem, podobno v tistih koncih je šla tudi lesarska industrija. Sedaj seveda vsi delajo minimalno in čim manj, da še zmorejo prodat trgovcem za te kriminalno nizke odkupne cene in ja, tam se dodajo potem še čudeži, da stvar lahko stoji pol leta v skladišču če je treba, tisto mleko od kmeta pa seveda tega nima. Bo pa seveda kakšna razvajena mona rezala žile, ko se bo po domačem mleku naredila na vrhu smetana oz. tisti layer pač.

V teoriji bi pomagal kmetu ja, pa še državi z davkom, ampak kot rečeno, mali kmeti tako ne pridejo zraven, edino če so kako zadružniško povezani (česar je tudi premalo v Sloveniji in še gre na slabše). Tako da tistega res najbolj kvalitetnega mleka v trgovini ti videl ne boš nikdar. Vsak nabavnik v šoping centrih ti lahko pove, da če nekdo ne zmore zadovoljit določene količine in konstantne "kvalitete", nima kaj poleg iskat.

PaX_MaN ::

Kurzweil je izjavil:

Kar je le mogoče kupujem lokalno, ker gre denar človeku v roke in še poreklo in kvaliteto poznam in je v vseh primerih boljša. [...] Kvaliteta te domače hrane je neprimerljivo boljša od tiste iz trgovine, pa sploh ni pomembno za katero gre.

Nasedli ste oglaševalski levkemiji.

Kurzweil je izjavil:

Še ena stvar, je da že tako nizke odkupne cene, so še dodatno forsirali nižati, če so naša podjetja hotela ostati "partner".

To jih ne forsira Mercator:
Kot je dejala direktorica Danica Ramšak, so kmetom še lani v povprečju za liter mleka plačali 29, marca letos pa le še okoli 26 centov. [...] Kot je dejal kmetijski minister Dejan Židan, bodo posamezni kmetje lahko kandidirali in uveljavljali razliko za znižanje. »Ideja je, da se liter znižane proizvodne mleka kompenzira s 14 centi na liter,« je dejal. In dodal, da bo treba kmetije usposobiti, da bodo znale proizvesti mleko za 25 centrov po litru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

next3steps ::

Pizdarija, krave je treba usposobiti, da dajo dražje mleko. Ni kaj, ni kaj. Zelo fina razlaga. +1 za Židana.
Še 2x +1 in gre v naslednji krog.

Kurzweil ::

@PaX_Man, Nasedel?! :)) Če si mnenja, da je povprečna stvar v nakupovalnih centrih kakor koli bolj kvalitetna od tiste domače, kjer po možnosti veš, da gre vse tako kot se spodobi, potem tebi nekdo lepo pere možgane.

To jih forsirajo vsi trgovci, pa kaj ti tu ne potegne? Slovenskega kmeta cenit ne gre več in povem ti zakaj, ker lahko samo z povečanim obsegom proizvodnje ceniš pri teh zneskih, kar pa v Sloveniji ne gre, ker preprosto ljudje nimajo toliko in ker država ne podpira dovolj, pa menda ja kaj gledaš po TV in časopisih kaj se dogaja okrog tebe? In ja, za liter dobrega mleka, ki po možnosti nima maščobo manj od 1,00 je težko dat za takšno ceno, ko pa vidim mleko, ki ima še pol manj maščobe, potem pa se vprašaj kako to gre, verjetmi celo življenje pijem domače mleko oz. večino časa, kot je mogoče in res ne vem, kako za hudiča je možno tako redko mleko (tisto ceneno kupljeno), da ko si ga natočiš v kozarec se vidi preko njega, mislim, da poznaš odgovor?

Pa ti misliš, da je to SimFarm? da se kar 99% kmetov, kar tako zgraža? da zato naša samooskrba s hrano pada? da se kmetje in potomci kmetov selijo v mesta? Nekaj je pisat po forumu, drugo pa kravo pedenat, ji ukradit mleko, ga embalirat, + miljon drugi posrednih stroškov in pripeljat v centralno skladišče tvojega najdražjega shoping centra, po možnosti. In ti bi to za manj kot 25c/l pa še fora bi imel 10c ane? :)) Lahko je biti pameten...je pa druga stvar, če imaš 10.000+ krav in ti delajo Romuni, Poljaki, Moldavijci, Afričani, Sirijci in še država ti da več poleg in še nižji davek imaš, da ne naštevam dalje.... tako to gre severno od nas v večini držav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Loocas ::

zmaugy je izjavil:

Agrokor bojo pobasali Rusi, zanje bi to lahko bila strateško fenomenalna naložba, v svoj vpliv dobijo velik del maloprodaje hrane in hišnih reči bivše juge, to je vredno veliko več kot vojaška baza na Kosovu. Problem rešen. Mercatorju se je kvaliteta in ponudba po prevzemu s strani Agrokorja drastično izboljšala, škoda ker so nekateri to prodajo tako zavirali, ker bi lahko zanj dobili še bistveno več.


pha.. koliko je Agrokor dolžan Rusom? Bojda okol 2 miljardi EUR...
Matev - najslabši troll vseh časov

stara mama ::

A lahko v mercatorju kmalu pričakujemo poceni vodko? :D
BMK za mercator, dobro da smo se ga znebili, naj ga zdaj hrvati plačujejo :))

LuiIII je izjavil:

Ocenjujem, da je moja družina trenutno direktno kupuje nekje 40-50% hrane: večina mesnih zadev, mleko, jogurti, sir, kruh, krompir, moka, sezonsko zelenjava in še kaj bi se našlo. S tem želim podpirati lokalno pridelano hrano in dati denar malo bolj osveščenim eko pridelovalcem. Ni ceneje, je pa filing mnogo boljši.

Iz tvojih ust v božja ušesa.
Ampak iz vidika kmetovalca se še vedno vidi premalo takih kot ti in preveč tistih lenuhov, ki raje grejo po kos svinjskega mesa kar v trgovino, ker je neka akcija zaloge sumljivega porekla iz bogvekje.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ja, ker če kmet kupi prašiča iz bogvekje, ga zredi za 30 kil in prodaja pod domače, je to čisto nekaj drugega.

stara mama ::

Utk je izjavil:

Ja, ker če kmet kupi prašiča iz bogvekje, ga zredi za 30 kil in prodaja pod domače, je to čisto nekaj drugega.

Vsekakor, hrana ki jo je jedel je bistvena!!

Smrekar1 ::

Agrokor je specializiran za izdelke, ki jih odlikujeta predvsem visoka cena in mizerna kakovost. Jasno je bilo, da bo propadel ko bo vstop hrčkov v EU začel kazati zobe. V bistvu je še dolgo zdržal.

Za Mercator mi je v principu vseeno, ker gre samo za trgovsko firmo, ki ne proizvaja posebne dodane vrednosti. Tja zahajam za nekatere izdelke višjega cenovnega razreda, ki jih drugi veletrgovci (Spar, LeClerc, Tuš) nimajo. Ne skrbi me, da bi Mercator propadel, saj konkurira za drug segment trga kot ostale verige. Tudi če bi propadel bi ta segment trga prevzeli ostali in bi bilo to to.

Hrčkom, ki so odvisni od Agrokorja, res ne zavidam. Tudi če ga sedaj nekako rešijo (proti pravilom EU, tega smo od njih že vajeni) bo to samo podaljševanje agonije. Agrokor bo šel, to je gotovo, vprašanje je samo kdaj, komu in kako. Dlje kot bodo odlašali, dlje kot bodo reševali Todorovića, hujše bo ko bo zadeva počila.

Tilen ::

Smrekar1 je izjavil:

Tja zahajam za nekatere izdelke višjega cenovnega razreda, ki jih drugi veletrgovci (Spar, LeClerc, Tuš) nimajo.

Lahko ene tri našteješ, prosim.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

zmaugy ::

PaX_MaN je izjavil:


To jih ne forsira Mercator:
Kot je dejala direktorica Danica Ramšak, so kmetom še lani v povprečju za liter mleka plačali 29, marca letos pa le še okoli 26 centov. [...] Kot je dejal kmetijski minister Dejan Židan, bodo posamezni kmetje lahko kandidirali in uveljavljali razliko za znižanje. »Ideja je, da se liter znižane proizvodne mleka kompenzira s 14 centi na liter,« je dejal. In dodal, da bo treba kmetije usposobiti, da bodo znale proizvesti mleko za 25 centrov po litru.


Pa kaj lahko pričakuješ od Židana & Co? Oni si kupujejo volilne glasove z našim denarjem. Nekoristna kasta.
Da bi pa kmete zmotivirali, da prodajajo mleko za 1 EUR za liter direkt končnim kupcem pa ne gre? Je treba forsirat masovno cheap produkcijo, da posredniki ne crknejo, da se proizvajalci ne okrepijo preveč in da vedno vsi potrebujejo te nekoristne politične modele, ki potem ukradejo davkoplačevalcem in si kupijo naslednje volitve.

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:

Nisem kaj dost hodil v mercator niti prej niti zdaj, ampak zdaj je kvaliteta nekje na 20% hoferjeve


Hoferjevi izdelki so nizke kakovosti, usmerjeni samo v doseganje medalij na nekakših regionalnih tekmovanjih in dosežkih, ki niso res nič posebnega - prvi so umaknili jajca iz baterijske reje. Vau. Saj ne, da bo to v roku nekaj mesecev že EU standard. 100 vrst mleka in mlečnih izdelkov, vau, slišati je dosti, potem pa vidiš, da je to nekaj metrov hladilnika in nič več. Običajni trgovci imajo 3-4x večjo izbiro. Isto velja za ostale stvari.

Nekateri izdelki v Hoferju so dovolj visoke kakovosti, da se jih splača kupiti. Njihova roba ima kvaliteto večinoma primerno ceni.

Smrekar1 ::

Tilen je izjavil:


Lahko ene tri našteješ, prosim.


Nizkoserijski sadni jogurti, Sake in še nekaj stvari.

stara mama ::

PaX_MaN je izjavil:


To jih ne forsira Mercator:
Kot je dejala direktorica Danica Ramšak, so kmetom še lani v povprečju za liter mleka plačali 29, marca letos pa le še okoli 26 centov. [...] Kot je dejal kmetijski minister Dejan Židan, bodo posamezni kmetje lahko kandidirali in uveljavljali razliko za znižanje. »Ideja je, da se liter znižane proizvodne mleka kompenzira s 14 centi na liter,« je dejal. In dodal, da bo treba kmetije usposobiti, da bodo znale proizvesti mleko za 25 centrov po litru.

No, bo šel Židan kravi povedat, da mora mal manj jest :))

Tilen ::

Smrekar1 je izjavil:

Tilen je izjavil:


Lahko ene tri našteješ, prosim.


Nizkoserijski sadni jogurti, Sake in še nekaj stvari.

https://trgovina.mercator.si/market/brs...
Tukaj recimo, tri artikle. Bo šlo?

Tole?

https://trgovina.mercator.si/market/izd...
https://trgovina.mercator.si/market/izd...
https://trgovina.mercator.si/market/izd...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Utk ::

Nekateri izdelki v Hoferju so dovolj visoke kakovosti, da se jih splača kupiti. Njihova roba ima kvaliteto večinoma primerno ceni.

Tako je, se strinjam. V nasprotju z mercatorjem, kjer je slabša roba od hoferjeve dražja kot v hoferju. Imaš pa povsod še kakšne "premium" stvari, ki so poglavje zase.
Meni sicer 50 metrov dolga polica mlečnih izdelkov čisto nič ne pomeni. Kupujem zmeraj isto stvar od iste stvari, tako da mi 15 različnih namazov en curk pomaga, če kupim zmeraj istega.

Smrekar1 ::

Tilen je izjavil:


https://trgovina.mercator.si/market/brs...
Tukaj recimo, tri artikle. Bo šlo?


Enega dobiš za primer, našel si tri potencialne kandidate. Sicer ni jogurt, ampak mislim da boš preživel.

https://trgovina.mercator.si/market/izd...

Tole?

https://trgovina.mercator.si/market/izd...
https://trgovina.mercator.si/market/izd...
https://trgovina.mercator.si/market/izd...


Recimo. Raje imam sicre Kramarjeve, ampak v tem stilu. Zakaj te to tako zanima?

Utk je izjavil:


Tako je, se strinjam. V nasprotju z mercatorjem, kjer je slabša roba od hoferjeve dražja kot v hoferju. Imaš pa povsod še kakšne "premium" stvari, ki so poglavje zase.


Če boš kdaj imel denar poskusi kupiti kaj drugega kot najcenejše sranje. Razlika je očitna.

Meni sicer 50 metrov dolga polica mlečnih izdelkov čisto nič ne pomeni. Kupujem zmeraj isto stvar od iste stvari, tako da mi 15 različnih namazov en curk pomaga, če kupim zmeraj istega.


Hofer je tisti, ki se promovira kao da ima ogromno izbiro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Utk ::

Nisem opazil. Sicer pa ima večino sadja navadnega in bio, in bio je res boljše, če je res bio ali ne. Povprečen mercator še tega nima.

Moj okus itak ne zna brat cene. Na nekatere pa placebo pač deluje.

Tilen ::

Smrekar1 je izjavil:

Recimo. Raje imam sicre Kramarjeve, ampak v tem stilu. Zakaj te to tako zanima?

Zato, ker tudi sam raje kupujem kvalitetnejše izdelke.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:

Nisem opazil. Sicer pa ima večino sadja navadnega in bio, in bio je res boljše, če je res bio ali ne. Povprečen mercator še tega nima.

Moj okus itak ne zna brat cene. Na nekatere pa placebo pač deluje.


Ne govorim o sadju. Tega v Hoferju še nisem kupoval, kar sem videl mi je bilo pa na pol kilometra jasno, da gre za tretjerazredno robo. Ceni primerno, bi rekel.

Tilen je izjavil:


Zato, ker tudi sam raje kupujem kvalitetnejše izdelke.


Aha, ok :)

Tiste nizke police v Mercatorju se splača pregledat, včasih so tudi lesene, da je jasno, da gre za nekaj več kot običajno. Roba je dejansko boljša kot jo najdeš sicer. Cena je seveda tudi primerna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Invictus ::

Pejte se nekam drugam pregovarjat o okusih hrane...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smrekar1 ::

Tu je zanimiv članek o Agrokorju, ki povzame težave firme.

http://www.debtwire.com/info/2017/02/22...

Jasno je namignjeno, da bo diskriminacija slovenskih bank hrčke zdaj drago stala, saj je njihov pravni sistem izgubil kredibilnost.

RegulusDraco ::

hrčke?

ah, :D sem rekel naglas hrčki in pogruntal foro.

Kaj morebiten propad Agrokorja pomeni za slovenski Merkator? Ga bodo izčrpali ali prodali? Bo Merkator postal ruski ali bo Merkator propadel skupaj z agrokorjem?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

Moody pravi, da si Agrokor zasluži kreditni rating B3, ki bo verjetno še padel.

https://www.moodys.com/research/Moodys-...
https://www.moodys.com/credit-ratings/A...

Tu je lestvica:
Bond credit rating @ Wikipedia

RegulusDraco je izjavil:


Kaj morebiten propad Agrokorja pomeni za slovenski Merkator? Ga bodo izčrpali/prodali/bo Merkator postal ruski?


Merkatorja za potrebe financiranja Agrokorja do leta 2020 ne morejo izčrpavati. Morda bo postal ruski, oziroma ga bodo Rusi zasegli in prodali naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

RegulusDraco ::

je v pogodbi določeno, da je Merkator "varen" do leta 2020?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Smrekar1 ::

RegulusDraco je izjavil:

je v pogodbi določeno, da je Merkator "varen" do leta 2020?


Nekaj takega ja.

Tilen ::

Če gre Agrokor za 1 EUR Rusom, gre z njim tudi Mercator.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Invictus ::

RegulusDraco je izjavil:

je v pogodbi določeno, da je Merkator "varen" do leta 2020?

Denar se lahko izčrpava ven preko raznih storitev, ki jih hrvaška podjetja opravljajo za Merkator.

Najbolj očiten je tukaj IT, ki ga outsourcaš Agrokorju ;). Tako Novartis črpa denar iz Leka v Švico, kjer plačuje manjši davek na dobiček.

Seveda je pa vprašanje, če je Agrokorjev IT toliko boljši od Merkatorjevega. Dvomim da so ob prevzemu naredili poenotenje IT standardov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja Merkatorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29552672 (31931) LeQuack
»

Uber dobil 3,5 milijarde dolarjev iz Saudove Arabije

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4014094 (11548) 49106
»

Prodaja Mercatorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9123866 (20514) jusv
»

Merkator delnice

Oddelek: Pomoč in nasveti
152101 (1705) Invictus

Več podobnih tem