» »

MAGNA razgovor

MAGNA razgovor

««
15 / 35
»»

Utk ::

feryz je izjavil:

MadMen je izjavil:

feryz je izjavil:


V mojem kraju (Notranjska), je par velikih podjetij. V njih delavci delajo za 500 evrov neto, ostalo, do minimalca, primakne država. Ali dajo plačo evro ali dva čez minimalca. Pustimo dodatke, nadure ...

Aja, od kdaj pa država primakne do minimalca? Sej nevem a trolaš, al si resen.
Od kdaj pa država daje darila firmam?
Nekaterim vedno, ostalim nabije davke, da lahko da prvim.
Če nekaj ne veš, ne pomeni, da to ne obstaja.

Če nekaj misliš, da obstaja, še ne pomeni, da obstaja.

MadMen ::

feryz je izjavil:

Od kdaj pa država daje darila firmam?
Nekaterim vedno, ostalim nabije davke, da lahko da prvim.
Če nekaj ne veš, ne pomeni, da to ne obstaja.

To da država doplačuje do minimalca je laž in če si tako prepričan v svoj prav, nam predloži kak dokaz o tem.

kamiKaZaA ::

borisk je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

borisk je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:



V Mariboru ni podjetja, ki bi plačalo varilca 800EUR neto osnove. Žal.


ne trosi bučk, vprašaj na primer v http://www.alchrom.eu/zaposlitev.html ti bodo tam povedali še si varilec ali si "varilec"

Čakaj, čakaj , čakaj. sem kliknil na link in nikjer ne piše, da nudijo 800EUR neto oz. 1160EUR bruto plače. Daj mi dokaz, da izpodbiješ mojo trditev prosim. Pošlji jim mail, se predstavi kot varilec in jih povprašaj za plačilo in potem ta mail ( print screen ) prilepi sem. Pa bye-the-way to podjetje je v Rušah, to je cca. 20 km stran od Maribora.


vem kje je tole podjetje, iz mb prideš z lokalcem 50m stran. podjetje poznam, ker so naši partnerji in smo se veliko pogovarjali o delovni sili, etiki in plačilu, da zadržijo kader. Glede na seznanjenost z vsemi minimalci v mb, si pač na napačnem koncu zaposlovalne verige, da bi razlagal o tem o čemer razlagaš. zadnje 3 leta ne dela nobeno kolikor spodobno "kovinsko predelovalno" podjetje na zalogo, kvečjemu imamo proizvodnjo zasedeno za pol leta, leto naprej.

Daj te pa povprašaj in napiši kolko je osnovna plača varilca. Vseeno ali v bruto ali neto znesku. V podjetju katerem jaz delam imamo trenutno že narejena naročila, katerih je odprema oktobra. Delajo pa se že projekti za november. In mi če dol zapremo firmo od danes pa do konca septembra, bo podjetje izpolnilo vse obveznosti do Nemcev za katere delamo. O tem pišem. Tak da ni panike, če iščemo novi kader mesec ali dva. Ko pa več nebomo tolko spredaj, takrat pa bo druga pesem.

-valvoline- ::

Naj si odprejo frdamano Magno tam v mocvirju, sem naj lepo preselijo TV Slo, par ministerstev in par agencij, tak da bo na voljo ene 5000 drzavnoparazitskih delovnih mest. Magne ne rabimo,hvala.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

MadMen ::

Ane, banda nam hoče vzet prvovrstna kmetijska zemljišča, kjer najbolj rastejo Goji jagode. Sej ne da je v bližini že ena lakirnica, letališče in avtocesta... ampak to itak dodatno pognoji vse skup... ampak Magne pa res ne rabimo, mislim za otroke gre... se vam naši otroc nič ne smilijo?

borisk ::

kamiKaZaA je izjavil:

V podjetju katerem jaz delam imamo trenutno že narejena naročila, katerih je odprema oktobra. Delajo pa se že projekti za november. In mi če dol zapremo firmo od danes pa do konca septembra, bo podjetje izpolnilo vse obveznosti do Nemcev za katere delamo. O tem pišem. Tak da ni panike, če iščemo novi kader mesec ali dva. Ko pa več nebomo tolko spredaj, takrat pa bo druga pesem.


napiši branžo? v kolikor gre za kovinskopredelovalno glede na prejšne poste, menjaj službo, ker nekaj delate narobe(verjetno vodstvo ali pa stari grehi).

-valvoline- ::

BMK za zemljisce in goji jagode. Hocemo javnosektoraska delovna mesta, fajn place, 0 dela. Lahko tam postavijo TVSlo z 3000 fikus delovnih mest, par drzavnoparazitskih institucij, kasen sedez paradrzavnih monopolistov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

MadMen ::

A v svojem liberalnim srcu pa nimaš prostora za otroke?

-valvoline- ::

MadMen je izjavil:

A v svojem liberalnim srcu pa nimaš prostora za otroke?

Ko bo TVSlo sem, bodo snemal ciciban reklame, ni panike.
;((

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

MadMen ::

Sej mate že TV Maribor, tko da kar začni z snemanjem :))

-valvoline- ::

Ogromno stevilo mariborcanov-stajercev dnevno migrira v mocvirju po svoj drzavnoparazitski stolcek, ker ga v MB pac ne dobi. Idiotizem par exelence.
Vsaj SV bi lahko preselili sem, ampak ne, se tam zabarji polnijo zepe prek raznorazni javnih narocilih in storitvah.

MadMen je izjavil:

Sej mate že TV Maribor, tko da kar začni z snemanjem :))

Aa, hocemo TVSlo in 3000 drzavnoparazitskih delovnih mest.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Jerry000 ::

kaj ima vse to veze z naslovom MAGNA razgovor

billy ::

Me zanima če bodo sedaj dali nazaj online oglase za delo, ker so jih umaknili

kamiKaZaA ::

borisk je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

V podjetju katerem jaz delam imamo trenutno že narejena naročila, katerih je odprema oktobra. Delajo pa se že projekti za november. In mi če dol zapremo firmo od danes pa do konca septembra, bo podjetje izpolnilo vse obveznosti do Nemcev za katere delamo. O tem pišem. Tak da ni panike, če iščemo novi kader mesec ali dva. Ko pa več nebomo tolko spredaj, takrat pa bo druga pesem.


napiši branžo? v kolikor gre za kovinskopredelovalno glede na prejšne poste, menjaj službo, ker nekaj delate narobe(verjetno vodstvo ali pa stari grehi).

Daj res se pozanimaj in napiši pol, kolko je plača varilca v tistem podjetju iz Ruš, ker res dvomim, da je 800e neto.

Kaj je narobe s podjetjem, katero ima večletne podpisane pogodbe z Nemci in se točno ve, kakšen je letni plan in smo pač spredaj s planom ? Ne delamo mi iz danes na jutri. Mi že imamo plan za prvo polovico leta 2018 koliko projektov je treba izdelat do "končnega" pol-produkta. In naročila se lahko kvečjemu malo povečajo ali zmanjšajo cca. do 15%, vse ostale se dela po planu in dobimo plačano, ko je odpremljeno.

-valvoline- ::

Jerry000 je izjavil:

kaj ima vse to veze z naslovom MAGNA razgovor

https://fokuspokus.si/article/1742?=bog...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

kamiKaZaA ::

Okoljevarstveniki nezadovoljni, sledijo tudi pritožbe

Okoljevarstveniki napovedujejo pritožbe

https://mariborinfo.com/novica/politika...

Gregor P ::

Bi bil čudež, če bi bili zadovoljni. Oni po "defaultu" ne morejo biti nikoli zadovoljni, to je vendar njihova osnovna naloga oz. interes.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

billy ::

Problem je zdaj lahko v tem, da bo to zavleklo vse za 2-3 mesece, magna pa je baje dala deadline konec septembra.

bodo zajebali posel?

AndrejS ::

Okoljevarstveniki so našli hočkega orla, in sedaj se bojijo da bo izumrl

Mato989 ::

Naj že odpovejo Magno, brezveze no... škoda časa, itak ni delavcev ki bi hotli delat.

kamiKaZaA ::

Mato989 je izjavil:

Naj že odpovejo Magno, brezveze no... škoda časa, itak ni delavcev ki bi hotli delat.

Ti se lepo pojdi solit s takšnimi. Poznam ogromno ljudi, ki bodo dali prošnjo za delo v Magni in v primeru da dobijo višjo plačo kot jo imajo sedaj ( minimalec ) bodo tudi pustili zdajšnjo službo in odšli delat v Magno. Magna je nekaj najlepšega kar se lahko nam zgodi, predvsem, ker več firme, ki bodo ponujale minimalne plače nebodo dobile kar tak delavcev in sledilo bo bodisi višanje delavskih plač, bodisi bodo zaprli firmo. Več kot je firm, večjo imajo izbiro zaposleni in jim ni treba poprimiti vsakega umazanega dela za sramotno plačilo.

D3m ::

AndrejS je izjavil:

Okoljevarstveniki so našli hočkega orla, in sedaj se bojijo da bo izumrl


Jaz pa štajerskega voluharja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Naj že odpovejo Magno, brezveze no... škoda časa, itak ni delavcev ki bi hotli delat.

Ti se lepo pojdi solit s takšnimi. Poznam ogromno ljudi, ki bodo dali prošnjo za delo v Magni in v primeru da dobijo višjo plačo kot jo imajo sedaj ( minimalec ) bodo tudi pustili zdajšnjo službo in odšli delat v Magno. Magna je nekaj najlepšega kar se lahko nam zgodi, predvsem, ker več firme, ki bodo ponujale minimalne plače nebodo dobile kar tak delavcev in sledilo bo bodisi višanje delavskih plač, bodisi bodo zaprli firmo. Več kot je firm, večjo imajo izbiro zaposleni in jim ni treba poprimiti vsakega umazanega dela za sramotno plačilo.


Se popolnoma strinjam s tabo, ampak poglej našo državo in naše zakone... vsa prdec lahko zaustavi razvoj potencialnih 3.000 delovnih mest, in država sklepa investicije z zanič pogajanji... brezveze.

billy ::

No ja, saj prav je tako, da je zadeva transparentna.
Ampak problem so tu institucije, recimo zadnje dovoljenje je trajalo tako dolgo, ARSO, ker so pač bili na počitnicah. GTFO no.

Baja ::

-valvoline- je izjavil:

Ogromno stevilo mariborcanov-stajercev dnevno migrira v mocvirju po svoj drzavnoparazitski stolcek, ker ga v MB pac ne dobi. Idiotizem par exelence.
Vsaj SV bi lahko preselili sem, ampak ne, se tam zabarji polnijo zepe prek raznorazni javnih narocilih in storitvah.

MadMen je izjavil:

Sej mate že TV Maribor, tko da kar začni z snemanjem :))

Aa, hocemo TVSlo in 3000 drzavnoparazitskih delovnih mest.


pa saj mas rtv tam pri qlandii v mb.

kamiKaZaA ::

Mato989 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Naj že odpovejo Magno, brezveze no... škoda časa, itak ni delavcev ki bi hotli delat.

Ti se lepo pojdi solit s takšnimi. Poznam ogromno ljudi, ki bodo dali prošnjo za delo v Magni in v primeru da dobijo višjo plačo kot jo imajo sedaj ( minimalec ) bodo tudi pustili zdajšnjo službo in odšli delat v Magno. Magna je nekaj najlepšega kar se lahko nam zgodi, predvsem, ker več firme, ki bodo ponujale minimalne plače nebodo dobile kar tak delavcev in sledilo bo bodisi višanje delavskih plač, bodisi bodo zaprli firmo. Več kot je firm, večjo imajo izbiro zaposleni in jim ni treba poprimiti vsakega umazanega dela za sramotno plačilo.


Se popolnoma strinjam s tabo, ampak poglej našo državo in naše zakone... vsa prdec lahko zaustavi razvoj potencialnih 3.000 delovnih mest, in država sklepa investicije z zanič pogajanji... brezveze.

No s tem se pa tudi jaz strinjam, kar si sedaj napisal. To absolutno drži in je žal žalostno vse skup. Namesto, da bi se olajšalo vse skupaj, naša birokracija vse skup do amena zakomplicira.

jernejl ::

Namesto, da bi se olajšalo vse skupaj, naša birokracija vse skup do amena zakomplicira.

Za to so plačani.

kamiKaZaA ::

Nekdanja župana Maribora v pismu: Ne ustavljajmo Magne!

Profesor Alojz Križman in Boris Sovič pišeta okoljevarstvenikom in predstavnikom organizacij civilne družbe: "Kot človeka, ki sva nekoč imela čast voditi univerzitetno mesto Maribor, se čutiva dolžna opozoriti, da je potrebno ob okoljskih upoštevati tudi druge potrebe naših ljudi in tega prostora."

"Spoštovani okoljevarstveniki in predstavniki organizacij civilne družbe!

Zaščita našega naravnega okolja je naš skupni primarni interes. Za Maribor in regijo pa je ključno, da se zaščiti tudi naša razvojna, gospodarska in socialna perspektiva. Pri umeščanju novih projektov v prostor, pa naj bo to infrastruktura ali nova industrija, moramo vedno upoštevati vplive, ki jih utegnejo imeti v našem okolju. Slovenija ima to srečo, da smo kljub številnim napakam ohranili relativno kakovostno naravno okolje. Zaščita tega mora s sanacijo škodljivih potez postati naša skupna prednostna naloga.

Iz izdanega okoljevarstvenega soglasja za Magnin industrijski objekt v Hočah pri Mariboru izhaja, da je mogoče tudi zaradi vaših prizadevanj pričakovati odgovornost investitorja, da bo spoštoval vse okoljevarstvene pogoje. Kot človeka, ki sva nekoč imela čast voditi univerzitetno mesto Maribor, se čutiva dolžna opozoriti, da je potrebno ob okoljskih upoštevati tudi druge potrebe naših ljudi in tega prostora.Ob zdravem življenjskem okolju so to nedvomno tudi zaposlitvene možnosti, razvojne priložnosti za naše gospodarstvo, pa tudi dvig relevantnosti našega univerzitetnega mesta in pomembnega regionalnega središča. Nenazadnje je evidentna potreba tudi dvig ugleda države kot naložbene lokacije. Pomembno je, da so tukaj dobrodošli projekti, ki upoštevajo najvišje strokovne standarde pri varovanju okolja in ljudi.


........

http://www.vecer.com/nekdanja-zupana-ma...

scipascapa ::

Kaj zdaj pizda materina, smo skoraj konec avgusta??!?!!?!?!?!?!??!

Mr.B ::

Tujih kapitalistov nocemo, nasim pa dajemo subvencije ter mizimo pri nepravilnostih...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MadMen ::

Mato989 ::

MadMen je izjavil:

Magna dobila gradbeno dovoljenje na Madžarskem


Končno da se rešim teh novic :D

D3m ::

Ma naj gre vse v kurac.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kamiKaZaA ::

:O:(;((:8)

Unknown_001 ::

Če že morjo *ebat naj vsaj z*ebejo ornk.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mato989 ::

Dosadni so z magno, če ne znajo pač ne znajo, vsi ki so bli proti pa se jim naj obesi plačevanje državi toliko prispevkov kot jih je izgubila :) Pa da vidim heroje!

Unknown_001 ::

Mato989 je izjavil:

Dosadni so z magno, če ne znajo pač ne znajo, vsi ki so bli proti pa se jim naj obesi plačevanje državi toliko prispevkov kot jih je izgubila :) Pa da vidim heroje!


Sja bodo občutil ko ne bo denarja za njihovo penzijo. Sam bedno pri tem je, da smo po vojaško vsi v dreku potem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kamiKaZaA ::

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo...

Splača se pogledat vse 4 videje. Za tiste, ki se sprašujete, kdo bi delal, je že dosedaj za 400 delovnih mest prispelo 2000 prošenj za delo. Magna bi dala višje plače od lokalnih podjetnikov ( omenjeno v videju ), prav tako udeležbo pri dobičku, kar lahko kar pozabiš pri kakem privatniku v MB,...

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

Unknown_001 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dosadni so z magno, če ne znajo pač ne znajo, vsi ki so bli proti pa se jim naj obesi plačevanje državi toliko prispevkov kot jih je izgubila :) Pa da vidim heroje!


Sja bodo občutil ko ne bo denarja za njihovo penzijo. Sam bedno pri tem je, da smo po vojaško vsi v dreku potem.

Točno to. Več delovnih mest, pomeni več zaposlitev in več vplačevanj v pokojninsko, zdravstveno blagajno,... Ampak sedaj to dopovedat nekomu, ki dela v Javnem Sektorju in kateri misli, da denar raste na drevesu, kot v Venezueli. Pol pa bodo šoki, ko nebo služb in se bo blagajna praznila dodatno za socialne prejemke in nebo več za nič ostalo. Ko pa več niti za socialno pomoč nebo ostalo ( kupovanje socialnega miru ), pa zna spokat v državi ( Revolucija ).

scipascapa ::

Brezveze res, vsi se nas bodo izogibali.

kamiKaZaA ::

https://mariborinfo.com/novica/politika...

Alojz Križman: Ne razumem ljubljanskih organizacij, ki uničujejo Magno na Štajerskem

Nekdanji župan Maribora meni, da je Slovenija svojevrsten fenomen. Magna nima nikjer težav, le v Sloveniji.

Vse več je možnosti, da Magna ne bo gradila tovarne v Hočah, temveč na Madžarskem. Nekdanji župan dr. Alojz Križman opozarja na problematiko.

Okoljevarstveniki imajo še vedno čas za pritožbe na okoljevarstveno soglasje za novo tovarno Magne v Hočah. Kot poroča Delo, dve izmed strank v postopku še vedno nista dvignili odločbe, kar pomeni, da bo zanju 15-dnevni rok za pritožbe začel teči najpozneje ta petek.

Magna vse bližje Madžarski

Slovenija vsaj za zdaj še ostaja prva izbira Magne, a na gradbeno dovoljenje so pripravljeni čakati le še do konca septembra. Morebitne pritožbe na izdano okoljevarstveno soglasje pa bi znale postopek zavleči vsaj za mesec ali dva, kar bi dokončno pomenilo pokop Magnine investicije v Sloveniji.

»Zavedamo se razmer v našem okolju. Brezposelnosti, težkih življenjskih razmer, odhajanja mladine v tujino in vsakodnevnih migracij čez mejo. Nihče se ne vpraša, kaj to pomeni za Slovenijo,« je uvodoma povedal Križman.

Izmed več kot 300 lokacij, ima Magna probleme le pri nas


Kot poudarja nekdanji mariborski župan, je Magna izjemno velik koncern svetovnih razsežnosti, ki deluje na več kot 300 lokacijah po celem svetu.

»Na nobeni lokaciji doslej se ni pojavil noben okoljski problem, razen tu. Primer Kemis se Magni zagotovo ne more zgoditi, saj gre za podjetje z ogromnim kapitalom in 150.000 zaposlenimi,«
meni Križman.

Magna ima po vsem svetu več sto razvojnih središč. Slovenija bi z Magnino tovarno po njegovem prepričanju v Hočah pridobila veliko več, kot le nekaj sto na začetku oziroma tri tisoč delovnih mest v prihodnosti.

Ljubljanski pritožniki lahko preženejo Magno iz Slovenije


»ARSO je agencija, ki je strokovno odlično podkovana. Izdali so soglasje, po številnih raziskavah in analizah o vplivih na okolje, zdaj pa se pojavi deset okoljevarstvenih organizacij, vse s sedežem v Ljubljani, ki so potencialni možni pritožniki,« meni Križman.

»Pritožba pomeni mesec ali dva odloga in s tem 99-odstotni odhod Magne na Madžarsko. Kdo bo v tem primeru odgovarjal? Kdo bo odgovarjal, ko se bodo izgubila delovna mesta, razvojne možnosti in dolgoročni projekt?«
se sprašuje Križman.

Je Magna v Sloveniji sposobna dobiti delavce?


Čeprav še ni jasno, ali bo tovarna Magne v Hočah sploh zgrajena, je zanimanje za delo v Magni zelo veliko. Ponudbe za delo je oddalo že več kot 2000 ljudi. A to so že zaposleni v drugih podjetjih, saj primernih kadrov za Magno v evidenci brezposelnih ni.

»Zaradi tega smo se povezali tudi z ostalimi območnimi službami. V tem trenutku ne moremo iz danes na jutri zagotoviti sto ljudi za Magno. To ni realno,«
je povedala Mirjana Zgaga iz Zavoda za zaposlovanje Maribor.

Magna pa pospešeno zaposluje tudi Slovence v Avstriji. Marsikdo izmed slovenskih delavcev bi raje kot v Hočah delal pri naših severnih sosedih.Tam namreč delavci dobijo 14 izplačil po več kot 2000 evrov bruto, med tem ko je v Sloveniji povprečna plača za dejavnost proizvodnje motornih vozil slabih 1500 evrov.

Skoraj 800 slovenskih delavcev je delo že dobilo v graški Magni.

scipascapa ::

Tukaj ima največjo krivdo vlada, parlament...sploh Cmerar, on lepo na počitnicah.

Gregor P ::

Zakaj že točno? Ker bi moral po tvojem bolj avtoritativno poseči v same postopke, narediti izjemo, ali kako? To bi bilo malo mimo pravne države, ki jo zagovarja, se ti ne zdi?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrStein ::

Če so sprejeli poseben zakon, in stvar vodili kot "strateško" (ali kako so že poimenovali), potem bi bilo dobro, da jo naredijo do konca, ne pa nekak na pol.
Sicer še ni konec, tako da...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ganon ::

Včeraj mi je vrela kri, ko sem v Odmevih poslušal betežnega debeluha Gorazda Marinčka, ki je Magno primerjal s TEŠ 6. Verjetno se počuti nadvse pomembnega in se mu zdi imenitno, da ima možnost blokirati projekt. Igra se z ogromno investicijo tujcev, ki bo prinesla več sto oz. na dolgi rok par tisoč delovnih mest. Potem pa še naklada, da lahko vsak uradnik, ki dobi pritožbo, zadevo reši v 24 urah. Odstrani se, bedak!

Mato989 ::

Seveda budalo ni razumel in nikoli ne bo, da smo teš plačevali mi Slovenci, Magno bo pa plačala FIRMA Magna... ne država.

Ganon ::

Poleg tega gre za ogromno korporacijo s tovarnami po vsem svetu, ki si ne sme in ne bo privoščila napak. V Novem mestu stoji tovarna za proizvodnjo avtomobilov, tam stoji tudi LAKIRNICA in začuda že desetletja vse poteka brez težav. Samo norec bo ta podjetja primerjal s Kemisi, TEŠ 6 in podobno. Škodoželjnost posameznikov ne pozna meja. Bolj kot nagajajo, boljše se počutijo. Kakšni žalostni osebki.

kamiKaZaA ::

http://www.vecer.com/ob-pritozbi-na-ars...

Nekdanja mariborska župana z vrhom graške Magne za plan A

Predstavnika graške Magne Wolfgang Zitz, odgovoren za proizvodnjo avtomobilov, in David Adam, vodja projekta gradnje tovarne v Hočah, sta se danes popoldne sestala z nekdanjima županoma Maribora dr. Alojzijem Križmanom in Borisom Sovičem ter sprejela njuno ponudbo o oblikovanju stalnega okoljskega partnerstva in skupnem monitoringu zastavljenih okoljskih zahtev.

"Predlagamo redno spremljanje preko računalnika, in sicer vode pri vstopu v objekt in izstopu iz njega, izpušnih plinov oziroma morebitnih škodljivih emisij v zraku ter pogojev, ki vladajo znotraj objekta," je še razložil Križman in dodal, da so pobudo predstavili nevladnim okoljevarstvenim organizacijam in do danes prejeli le en pozitivni odgovor.

Ob pritožbi na Arso je konec Magninega projekta v Sloveniji. Madžarske lokacije ne komentirajo, a intenzivirajo postopke plana B.

run2 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Čeprav še ni jasno, ali bo tovarna Magne v Hočah sploh zgrajena, je zanimanje za delo v Magni zelo veliko. Ponudbe za delo je oddalo že več kot 2000 ljudi. A to so že zaposleni v drugih podjetjih, saj primernih kadrov za Magno v evidenci brezposelnih ni.


Se mi je zdelo. Kdor že dela v proizvodnji, bi šel, če bo mal višja plača. Kdor pa zdej noče v proizvodjo, pa tud pol ne bo hotu.

Alien123 ::

Ke vas boli kurac če bo magna al ne.. kaj bote imeli od tega tisti, ki se niste prijavli tja, če pride? Vsi večje plače? Boljše pogoje življenja?
««
15 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se delo v Avstriji dejansko sploh splača? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18925995 (18389) enemon
»

Razgovor za službo in kadrovski odnos (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20354902 (37017) Trubar
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099342 (21969) NewHope
»

Apple zaradi nasprotovanja prebivalcev obupal in odpovedal milijardno investicijo na

Oddelek: Novice / Ostale najave
339796 (6390) gruntfürmich

Več podobnih tem