» »

Kateri potovalni kovček ?

Kateri potovalni kovček ?

balluf ::

Pozdravljeni.

V kratkem imam potovanje na drugo celino. Doma imam nek platneni kovček. Nekaj takega samo bolj chip:

http://www.eurotrade.si/filter/torbe-na...

Razmišljal sem kupiti takega z trdimi stranicami, pa ne vem ,če se mi spolh splača. V tem kovčku bom imel samo oblačila pa osebno higijeno.
Sicer verjetno tega ne kradejo ,vseeno, kako je pa kaj z varnostjo pred krajo ?

Nasveti, dobrodošli.

zee ::

Ce nimas oz.ne bos imel v kovcku nic lomljivega, je po mojem menju brez veze investirati v nov kovcek.

Sam sem pred leti za preselitev na drug kontinent investiral v najvecji Samsonite, ki je nekaksen kompromis med "trdim" in platnenim kovckom. Po sestih letih uporabe (1x letno Evropa-Azija) se vedno zgleda precej dobro.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Vice ::

Za eno potovanje se ne sekiraj. Vzemi pogrešljive stvari. Bolj kot kraja je problem, da stvari razpadejo pri premetavanju. Iz tega razloga ima tudi večina letališč po svetu avtomate da oviješ kovček v folijo. Načeloma tako ovitega ne bo šel noben odpirat pa še nič ne boš izgubil (iz kovčka). ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

jernejl ::

Imel sem več takih (podobnih) poceni kovčkov in ni bilo nobenih težav.
Dejstvo je, da na letališčih s prtljago grdo ravnajo, zato je vsak kovček zdržal nekaj potovanj, potem sem ga nadomestil z novim.
Ponavadi se zlomi ročaj, plastika na robovih, koleščki, odpade zadrga, logotip ali drugi viseči deli, nastane kakšna luknja v platnu in odrgnina...

Kak kvaliteten Samsonite bo (po mojih izkušnjah) zdržal več, vendar dvomim, da upraviči svojo nekajkrat višjo ceno.
Pa tudi težje je gledat odrgnine na kovčku za 200+eur, kot pa na kovčku za < 50eur.

Na tvojem mestu bi na kovček nalepil kakšno nalepko, poslikavo, obesek (čeprav slednji radi odpadejo), da ga že od daleč spoznaš. Takih generičnih črnih je na traku po prihodu cel kup in je težko najti svojega. Lahko bi ga kdo celo nenamerno zamenjal in vzel za svojega.

Starih cunj ne bo nihče ukradel, vrednejše stvari (elektronika...) pa daj v ročno prtljago. V ročno prtljago daj tudi stvari, ki jih nujno potrebuješ (recimo dokumente, očala, zdravila, dodatna oblačila vsaj za kakšen dan ipd.). Oddana prtljaga se včasih na poti izgubi in ti jo dostavijo naslednji dan ali čez več dni. To ni tako zelo neobičajno in je bolje biti na ta scenarij pripravljen.

Zavijanja v folijo pa nisem nikoli uporabil, se mi zdi predrago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Invictus ::

jernejl je izjavil:


Kak kvaliteten Samsonite bo (po mojih izkušnjah) zdržal več, vendar dvomim, da upraviči svojo nekajkrat višjo ceno.
Pa tudi težje je gledat odrgnine na kovčku za 200+eur, kot pa na kovčku za < 50eur.

Dobri kovčki preživijo več kot slabi.

Ampak za eno potovanje... Who cares. Folija je cenejša.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ryanair in prtljaga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12518087 (3961) kajtimara
»

Easyjet/Ryanair prtljaga po "novem"

Oddelek: Loža
3121448 (4013) Gogo
»

Torba za potovanje (Ryanair dimenzije)

Oddelek: Loža
307507 (6708) Invictus
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10524177 (21110) xsum1
»

Teža na osebi skozi letalsko kontrolo

Oddelek: Loža
131370 (1117) Ramon dekers

Več podobnih tem