» »

Nekdo me stalno kliče s številk ...

Nekdo me stalno kliče s številk ...

««
5 / 12
»»

zmaugy ::

Kako to izvedeš v povezavi s temo? Zavrneš račun, ker ne preprečijo neželjenih klicev? Po mojem bi te prej odklopili. Če imaš drugačne izkušnje, bom z veseljem prisluhnil.

MrStein ::

Ja, imam drugačne izkušnje. Vsakič, ko ga ponudnik serje, reklamiram račun in problem čudežno izgine, včasih še isti dan.

Kot pravijo v filmih: the power was in you the whole time

(you just must use it)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zmaugy ::

Nisi ravno konkreten, ane? Po mojem da malo nakladaš...

MrStein ::

Kaj bi rabil bolj konkretnega? Namesto tebe napišem pismo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MxxW5 ::

Okej, dobiš reklamni klic. Potem reklamiraš račun. Kaj napišeš v reklamaciji? "Dobil neželen klic, ne bom plačal računa"?

MrStein ::

Pokličeš ponudnika in poveš da dobivaš komercialne klice ter te zanima kako se te nadloge rešiti.
Naslednji korak je odvisen od odgovora.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Lahko sicer poskusiš s tem: https://www.itis.si/prepoved_klicev
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MxxW5 ::

Skratka, NE reklamiraš računa, ampak kličeš operaterja in izpolniš obrazec za prepoved komercialnih klicev?! (o obojem je bilo v tej temi na dolgo in široko razpravljano)

Odlično,res. Mimogrede. Zakaj čutiš potrebo, da ljudem soliš pamet o stvareh, o katerih ničesar ne veš in o njih nimaš ničesar konstruktivnega povedati?

MrStein ::

Kako ničesar ne vem, če pa praviš da sem povedal 100% pravilno???

Povedal pa sem zato, ker en jam(b)ral, da se kao nič ne da narediti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zmaugy ::

MrStein, tole je kot sem predvideval, bilo nakladanje. Ampak za pet minut si bil pa videti džek.

MrStein ::

Če iščeš rešitve, so ti bile podane. Če bi rad samo jamral, pol pa... (kot zadnjič...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

Pejt se igrat s kom drugim.

Spiko ::

Vi vsaj vidite številke, mene vsakodnevno kličejo iz skrite...
Take that, dirty Linux hippies! Take that, Thieving Macintosh Republicans! XD

MrStein ::

Za reklame? Načeloma lahko blokiraš klice z neznanih številk, razen če dobivaš tudi take želene klice.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

AnjaNja ::

Spiko je izjavil:

Vi vsaj vidite številke, mene vsakodnevno kličejo iz skrite...

V tem primeru si beležiš čase klicev in greš do operaterja, da blokirajo tisto številko, pred nekaj leti je bila magična štavilka 5 takih klicev pa so ti ugotovili oz. blokirali tistega. Če ti hočejo za to zaračunat (prej vprašaš). Je opcija, da greš prej še na policijsko postajo prijavit nebodigatreba.

Jaz številke nimam nikjer objavljene in me tudi ne kličejo za prodajo tega in onega. Razen po pomoti, ker je pred mano imela neka ženska to številko. Uspešno sem se losala vseh njenih priveskov. Na banko sem sicer morala v tretje bolj na oštro in jim povedat, da si naj pomagajo s policijo poiskat osebe, ker jaz jim ne morem in naj me več ne kličejo (pa me niso).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AnjaNja ()

zmaugy ::

Klice iz skrite številke se da blokirati.

Spiko ::

Če se da to blokirati bi najraje to.

Klic pride med delovniki, skoraj vsak dan, med 10 in 12. uro; hitro preneha zvoniti, če se ne oglasim.
Načeloma se na neznane številke ne oglašam, ker se vztrajno ponavljajo pa sem enkrat se, pa ni bilo nobenega glasu/zvoka.

Mogoče se pa samo fantje v kaki sosednji pisarni kaj hecajo...
Take that, dirty Linux hippies! Take that, Thieving Macintosh Republicans! XD

janezvalva ::

ipsus raziskave 0590 70116

crushy ::

Pa sej to je nenormalno no.. poglejte si sliko

 nenormalno

nenormalno

Vuli ::

030 468 104
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

pixelzgaming ::



mislim da ima nekdo soundboard oz. posnetek. Moški glas govori da je kao iz tvoje številke klical njegovo punco. Klicali tudi kolega iz 01 600 številke. Nevem kaj je fora oz. komu se da.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

MrStein ::

Ja, reci mu naj punco da na aparat, a ne? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PunkDude ::

Juasapp, vnaprej posnete potegavscine s št. 01...

MrStein ::

How is this even legal?
Po drugi strani pa zapirajo TikTok (neki popularen app meseca), ker ponuja možnost pošiljanja (tekstovnih) sporočil...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pixelzgaming ::

Sem ugotovil kasneje da se je kolega delal norca. Kot zgleda ima preveč časa in premalo možganskih celic.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

modelno1 ::

Dobil SMS o zgrešenem klicu s številke 069 679 886. Čez nekaj dni pa klic za anketo s številke 069 995 904. Mi je gospa razložila, da preverjajo aktivnost številk s seznama naključno generiranih in jih pol vklkučijo v adremo.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Contessa_A ::

Torej, v torek klic s številke 070 173 380, dvignem, medel šum, nato prekine. Preden guglala, jih klicala xyz-krat, ker sem mislila da je kakšna stranka. Samo zazvoni in vrže linijo vn.

Danes klic iz 070 153 065 ...se oglasi neka teta, reče v imenu e-menjave. Je pac nekaj prodajala. Jo prekinem in vprašam od kje ji moje soglasje oz da ga želim na vpogled. Muti jaja da kr ni res...da zihr sm podpisala soglasje, če ga nimajo oni, ga ma podjetje s katerim sodelujejo ...da naj na netu poiščem podatke, da moram sama pisno zaprositi da mi pokažejo soglasje ...skor da ne ve za katero podjetje ona dela in kakšen naslov in to podjetje uuu. .., sva se spričkali kr na polno...
Na koncu mi pove svoje ime in priimek + da dela za podjetje e-menjave + mobilni od svojega nadrejenega + da delujejo v imenu NAROČNIKA PRIVOŠČITE.SI !!!???
Pa da verjetno sm na privoščite.si že kdaj kaj kupovala !!?? Ja IN? :)))

Kličem nadrejene, se oglasi druga teta, ki TAKOJ po uvodu (ko se predstavim kdo sm in da želim videti soglasje za tovrstno trženje), reče :"o, ja, včeraj sem videla vaš mail, v kateren želite da čas izbrišem iz svojih baz.

Fijuuuu, se pa znajdejo. Ker vem da jim nisem poslala nobenega maila, po trdovratnem prepričevanju (ker je ona bla "ziher" da ima moj mail tam, sm zahtevala da mi ga prwpošlje), sva "odkrili" da jim ga res nisem :)))

Da zaključim:
- menim da je podjetje privoščite.si (mogoče tudi drugi podobni?) slabši poslovni uspeh rešuje tako da je PRODAL NAŠE PODATKE, ki jih ima pridobljene ob priložnostnih nakupih.
- vkolikor začutijo problem, naložijo da "ste že v postopku izbrisa iz baze"

MrStein ::

ni tožnika, ni sodnika

Oziroma po naše: ako prođe, prođe
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DePalmo ::

Prijava na ustrezni inšpektorat se je zgodila? Ker če se ni, bodo nadaljevali s svojo prakso, drugače ob dovoljšnem številu prijav jih bo malce streznilo.

MacLeod ::

Prijava informacijski pooblaščenki, naj povprašajo od kje jim pridobivanje podatkov.
https://www.ip-rs.si/

XLapse ::

zmaugy je izjavil:

Klice iz skrite številke se da blokirati.

kako? Android
alien technology

pixelzgaming ::

XLapse je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Klice iz skrite številke se da blokirati.

kako? Android

Odvisno od telefona.
Na mojem Xiaomiju:
System app settings > Call Settings > Blocklist > Call Blocklist > Block calls from hidden numbers
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

MrStein ::

Bom kar tule: Kaj je smisel spletnih strani kot je tole https://wikiphonenumber.info/slovenia/m... ???

Da nabirajo klike na iskalnikih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AštiriL ::

Ja
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

lolipop2 ::

Hmm, ravnokar dobil ta SMS. WTF?

Ravnokar ste prejeli SMS za Valentinovo od skrivnostne osebe, ki ste ji všeč. Prevzem zdaj DA/NE?
Odjava= stop

A to je sedaj kak nov nateg za računanje sms-ov?

Gejspodar ::

lolipop2 je izjavil:

Hmm, ravnokar dobil ta SMS. WTF?

Ravnokar ste prejeli SMS za Valentinovo od skrivnostne osebe, ki ste ji všeč. Prevzem zdaj DA/NE?
Odjava= stop

A to je sedaj kak nov nateg za računanje sms-ov?


Prejel isto zadevo. Razen tega, da je številka Telemachova (070228901) o pošiljatelju ni znanega ničesar.

starfotr ::

Jaz pa isto iz 070340516.

hiterblisk ::

Jaz isto iz podobne telefonske, smo klicali nazaj iz drugega telefona je oseba prekinla in blokirala telefonsko iz katere smo klicali. Je kdo sločajno kaj odpisal?

__Devil__ ::

Rešitev na naslov teme je zelo preprosta. Ne javiš se :D vsaj ne na številke, ki jih ne poznaš oz. jih nimaš shranjenih v telfonskem imeniku. Jaz dobivam občasno klice iz A1 (vsaj tako pove google, ko vtipkam št.) Pa tudi iz banke, ampak nevem zakaj bi me klicali, če sem bil osebno tam prejšnji teden, pa mi niso hotli pomagat :D

Zvedavi12 ::

lolipop2 je izjavil:

Hmm, ravnokar dobil ta SMS. WTF?

Ravnokar ste prejeli SMS za Valentinovo od skrivnostne osebe, ki ste ji všeč. Prevzem zdaj DA/NE?
Odjava= stop

A to je sedaj kak nov nateg za računanje sms-ov?


Tudi jaz sem danes tole dobil. Spodaj navajam kaj so mi odgovorili na SICER-tu:

Spoštovani!

Zahvaljujemo se vam za poslano prijavo.

Zgolj na podlagi prejema neželenega sporočila ni moč neposredno sklepati, da je pošiljatelj dejansko vedel komu pošilja sporočilo. V sporočilu tudi ni prisotnih drugih osebnih podatkov in povezav, ki bi nakazovali na to. Tako obstaja velika verjetnost, da gre za naključno izbiro številke prejemnika. Namen sporočila tudi ni povsem jasen, vsebuje pa elemente, ki se ponavadi povezujejo z včlanitvijo v SMS klub:

https://www.akos-rs.si/fileadmin/user_u...

Predlagam vam, da sporočilo vzamete kot brezpredmetno. Na sporočilo lahko opozorite tudi AKOS (info.box@akos-rs.si).

Lep pozdrav,

gusto ::

Tudi jaz sem dobil ta dating SMS, sem gladko ignoriral.
Have you tried turning it off and on again?

Machete ::

__Devil__ je izjavil:

Rešitev na naslov teme je zelo preprosta. Ne javiš se :D vsaj ne na številke, ki jih ne poznaš oz. jih nimaš shranjenih v telfonskem imeniku. Jaz dobivam občasno klice iz A1 (vsaj tako pove google, ko vtipkam št.) Pa tudi iz banke, ampak nevem zakaj bi me klicali, če sem bil osebno tam prejšnji teden, pa mi niso hotli pomagat :D


Tole je malce noro, kar ne javljati se. Razen, če si popolnoma izoliran iz družbene opne? Javim se na vse neznane in mogoče je 1% pomota, marketing ali scam.

Tale sms sem dal samo blokiraj številko in delete. 4 the internets: scam = 070340516 +38670340513
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

cimo ::

070 210 711 - klic, tišina, poklop

dottor ::

Jaz sem imel probleme s številko 059700441. Ker prodajam avto sem mislu da kakšen kliče zaradi tega, ko sem se javu je samo piskalo zato sem takoj prekinu. Pol so me še 2 dni klicali te številke ampak se nisem javljal in blokiral. Prvič sem proval še klicat nazaj in vrže vn. Ve kdo kaj je to za en hec?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jakajhh ::

Pozdravljeni, mene kliče stalno 082803121 mi lahko kdo pove iz kje je to oz. kaj je to?

IL_DIAVOLO ::

dottor je izjavil:

Jaz sem imel probleme s številko 059700441. Ker prodajam avto sem mislu da kakšen kliče zaradi tega, ko sem se javu je samo piskalo zato sem takoj prekinu. Pol so me še 2 dni klicali te številke ampak se nisem javljal in blokiral. Prvič sem proval še klicat nazaj in vrže vn. Ve kdo kaj je to za en hec?


Mene isto :)

Si na telemachu?

Gregor5816 ::

Tudi pri meni isto, imam Telemach. V čem je tu fora?

Kvinta ::

Jaz pametnega telefona nimam že vsaj pol leta pa me noben več ne kliče prej pa konstantno vsaj 3x na tedn zanimivo ne oziroma lahko ,da se bo zdaj spet začelo ,ko sem tu to napisal:))

Gejspodar ::

Kvinta je izjavil:

Jaz pametnega telefona nimam že vsaj pol leta pa me noben več ne kliče prej pa konstantno vsaj 3x na tedn zanimivo ne oziroma lahko ,da se bo zdaj spet začelo ,ko sem tu to napisal:))


A misliš da so tvojo telefonsko številko kar izgubili po tem ko si premenjal na dumbphone? Zajec tiči v drugem grmu, pomojem v domišljiski goščavi.

Kvinta ::

Gejspodar je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Jaz pametnega telefona nimam že vsaj pol leta pa me noben več ne kliče prej pa konstantno vsaj 3x na tedn zanimivo ne oziroma lahko ,da se bo zdaj spet začelo ,ko sem tu to napisal:))


A misliš da so tvojo telefonsko številko kar izgubili po tem ko si premenjal na dumbphone? Zajec tiči v drugem grmu, pomojem v domišljiski goščavi.


Kakorkoli njim bo prej zmanjkalo sredstev za nove številke kot pa meni mest za blokade :))
««
5 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indijski telefonski prevaranti kličejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14940494 (613) MIHAc27
»

Klic z moje številke-nisem klical jaz

Oddelek: Informacijska varnost
406638 (1128) KTr1sk
»

+216 zgrešen klic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6728407 (13226) Gagatronix
»

Mobilne meje so padle (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15250362 (41118) MrStein
»

Klici z neznanih številk (SLO)

Oddelek: Mobilne tehnologije
85051 (4377) MrStein

Več podobnih tem