» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
502 / 536
»»

scipascapa ::

Kaj ste kaj kupili zadnje dni/tedne?

Se kaj premika na področju OLED/MINI-LED?

Twixz ::

andrej69 je izjavil:

Twixz je izjavil:

Evo TV včeraj prispel, nisem ga še uspel zmontirati ampak vseeno, zadeva je velika v božjo mater :))

HVALA andrej, da si popolnemu neznancu (oz. več njih) zrihtal tak super deal. Ko pa zadevo priklopimo in zaženemo pa podelim tudi kakšno sliko :)


Lepo počasi uredi zadevo, da ne bo slika pretemna kakor pri Skyformu..:D In pa naloži posnetek kakšnega FuulHD ali 4k filma, tv programa in pa kakšen športni posnetek.. Da ne bo kakšen demo ali kakšen testni posnetek. To kaj uprabniki vsakodnevno gledajo;)


Te moram razočarat, da imam raje temnejše nastavitve.
Tudi za ambilight sem optimističen da me ne bodo oči tako matrale...
Bom pa poslal ja :)

andrej69 ::

@Twixz

Če imaš raje temnejše nastavitve pa bo ta televizor bomba za tebe..:D

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Twixz je izjavil:

Evo TV včeraj prispel, nisem ga še uspel zmontirati ampak vseeno, zadeva je velika v božjo mater :))

HVALA andrej, da si popolnemu neznancu (oz. več njih) zrihtal tak super deal. Ko pa zadevo priklopimo in zaženemo pa podelim tudi kakšno sliko :)


Lepo počasi uredi zadevo, da ne bo slika pretemna kakor pri Skyformu..:D In pa naloži posnetek kakšnega FuulHD ali 4k filma, tv programa in pa kakšen športni posnetek.. Da ne bo kakšen demo ali kakšen testni posnetek. To kaj uprabniki vsakodnevno gledajo;)


Ja daj se še norca delaj sedaj. Tega pa imam sedaj res dovolj! Delaš se iz mene norca, kot da sem nekdo, ki nimam pojma o pojmu! Ko sem te vprašal preko osebnega sporočila, če je to identičen TV kot PML9507 in kako se razlikuje od njega si mi napisal da je, da je celo izboljšan. Ni bilo govora o IPS panelu. Če bi to meni povedal, da je IPS ga jaz nebi niti povohal in ti si to dobro vedel zato pa si molčal! Ker vem da IPS nikakor ne more doseči svetlosti in kontrasta kot VA panel sploh pri FALD ali Mini LED. Sem imel Samsung QN85A, ki je imel ADS enako kot IPS panel in vem kako je to izgledalo! Nardil si mi samo delo, moram vrniti ali prodati TV, res hvala!

In še tvoje besede od letos. Ko si se napihoval kako IPS ni kos VAju za Mini LED kar se tiče kontrasta in svetlinosti.



Sedaj, ko pa ima Philips IPS v MiniLEDu pa je naenkrat fantastičen! Iz prve roke ti povem, svetilnost je dosti nižja proti PML9505, PML9507 in mojem X95J. Je zelo identično kot na Samsung QN85B in Sony A8H OLED, ki sem ju imel in sta tudi oba bila dosti temnejši kot 9506, 9507 in X95J zato sem tudi vrnil QN85A in prodal A8H OLED!

Pa še povezava do te debate, samo poglejte kako je pljuval po IPS, sedaj pa je the best! Jaz dobro vem, da je IPS neprimeren za TVje in ga nikdar ne bi imel!
https://slo-tech.com/forum/t696292/23499

Se poslavljam iz tega butastega foruma, kjer prevladuje samo Andrejev nateg in norčevanje, uživajte!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

@skyform

Sedaj, ko pa ima Philips IPS v MiniLEDu pa je naenkrat fantastičen!


Nikjer jaz to nisem napisal..! Sicer pa je ta televizor zasigurno odličen izbor za takšno ceno:) Ker za takšno ceno, dobiš komaj kakšen zelo soliden LED televizor:)) Sicer pa ne vem zakaj se vsako leto ukvarjaš s Philips televizorji, če imaš negativne izkušnje..?? Če veš, da je šrot kakor si napisal potem ne vem zakaj se vstrajaš pri Philipsu.? Jaz se enostavno znamk za katere vem, da mi nisu pri srcu enostavno izogibam;-)
Ti pa še kar vztrajaš.

kixs ::

Moram sprobat. Vecino filmov itak gledam na monitorju AOC 34" ultrawide, ki je IPS.

Trenuten TV je Samsung, verjetno VA, model UE55H6740SVXZG
https://productz.com/en/samsung-ue55h67...

Pred tem sem imel LG 42LH3000 IPS (je se vedno doma):
https://www.trustedreviews.com/reviews/...

andrej69 ::

kixs je izjavil:

Moram sprobat. Vecino filmov itak gledam na monitorju AOC 34" ultrawide, ki je IPS.

Trenuten TV je Samsung, verjetno VA, model UE55H6740SVXZG
https://productz.com/en/samsung-ue55h67...

Pred tem sem imel LG 42LH3000 IPS (je se vedno doma):
https://www.trustedreviews.com/reviews/...


Samo počasi nikamor se ne mudi..

demog ::

skyform je izjavil:

Ja daj se še norca delaj sedaj. Tega pa imam sedaj res dovolj! Delaš se iz mene norca, kot da sem nekdo, ki nimam pojma o pojmu! Ko sem te vprašal preko osebnega sporočila, če je to identičen TV kot PML9507 in kako se razlikuje od njega si mi napisal da je, da je celo izboljšan. Ni bilo govora o IPS panelu. Če bi to meni povedal, da je IPS ga jaz nebi niti povohal in ti si to dobro vedel zato pa si molčal! Ker vem da IPS nikakor ne more doseči svetlosti in kontrasta kot VA panel sploh pri FALD ali Mini LED. Sem imel Samsung QN85A, ki je imel ADS enako kot IPS panel in vem kako je to izgledalo! Nardil si mi samo delo, moram vrniti ali prodati TV, res hvala!

In še tvoje besede od letos. Ko si se napihoval kako IPS ni kos VAju za Mini LED kar se tiče kontrasta in svetlinosti.




Sedaj, ko pa ima Philips IPS v MiniLEDu pa je naenkrat fantastičen! Iz prve roke ti povem, svetilnost je dosti nižja proti PML9505, PML9507 in mojem X95J. Je zelo identično kot na Samsung QN85B in Sony A8H OLED, ki sem ju imel in sta tudi oba bila dosti temnejši kot 9506, 9507 in X95J zato sem tudi vrnil QN85A in prodal A8H OLED!

Pa še povezava do te debate, samo poglejte kako je pljuval po IPS, sedaj pa je the best! Jaz dobro vem, da je IPS neprimeren za TVje in ga nikdar ne bi imel!
https://slo-tech.com/forum/t696292/23499

Se poslavljam iz tega butastega foruma, kjer prevladuje samo Andrejev nateg in norčevanje, uživajte!


Jao no, zakaj vsi tako resno jemljete te forume.Drugače pa je pri meni isto, če bi vedel da je IPS panel ga ne bi vzel...Pa ne krivim tukaj Andreja, še enkrat hvala za kodo in ugoden nakup. Bom pa TV sedaj probal prodati naprej ali pa ga bom poslal nazaj, tako da ga sploh ne bom odpiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: demog ()

orreel ::

Mi je prav zanimiva vaša napeta debata o teh Philips televizijah, različnih vrstah panelov in ostalih znamkah.

Je pa zanimivo da je očitno pri tv panelih boljši VA kot IPS, pri računalniških zaslonih je pa ravno obratno.

Saj imajo računalniški zasloni z VA paneli konkretno slabšo vidno polje,kot IPS paneli.

Me pa zanima kako je potem z gledanjem različnih televizorjev z VA panelom od strani (od cenejših do najdražjih) ?

Enako za televizorje z IPS panelom.

Twixz ::

Kaj pa je fora tega IPS in VA? Mislim tako, čist po domače povedano ker iskreno nimam pojma o tem?

andrej69 ::

Twixz je izjavil:

Kaj pa je fora tega IPS in VA? Mislim tako, čist po domače povedano ker iskreno nimam pojma o tem?


https://en.tvhifipro.com/televisions/ip...

Je pa razlika znotraj IPS panelov kakor tudi VA.. Ker ni vsak IPS panel enak, kakor tudi ni vsak VA panel enak.

escanor ::

KSZ:

katero 65" svetujete in zakaj?

SONY Bravia A83K ali A75K ?

Iščem do cca. 2000 eur.

Ganon ::

OLED ima svojo temo.

OLED TV

TheTrick ::

scipascapa je izjavil:

Kaj ste kaj kupili zadnje dni/tedne?

Se kaj premika na področju OLED/MINI-LED?


Vzel sem Samsunga 75QN92B. Iz Nemcije za 1500€ k ga mela ena stacuna v akciji. Pride v pondelk tako da bomo vidl kako in kaj. Star Samsung je po 9ih letih pocasi oddelal svoje. Istocasno je po 25ih letih zacel kihat tudi z5400 logitech 5.1 sistem ki ga zdaj menjam za Samsung HW 990c. Pomoje bo oboje kar izjemen upgrade.

kixs ::

kixs je izjavil:

Moram sprobat. Vecino filmov itak gledam na monitorju AOC 34" ultrawide, ki je IPS.

Trenuten TV je Samsung, verjetno VA, model UE55H6740SVXZG
https://productz.com/en/samsung-ue55h67...

Pred tem sem imel LG 42LH3000 IPS (je se vedno doma):
https://www.trustedreviews.com/reviews/...


Se moj prvi vtis za PHILIPS 65PML9008/12

Vceraj ponoci sem potem pogledal Prometheus in Valerian and the City of a Thousand Planets oboje v 4K. Danes se en del Terminator 2... Slika je v redu. Nimam kaksnih pripomb. Precej sem se igral z nastavitvami - znizal kontrast na 80, crnina je ostala na 50. Ostali mumojumbo sem vecinoma izklopil. Vmesnik ima nekaj bugov in upam, da jih odpravijo z novejsim FW.

Ambilight je v redu. Sicer sem ga danes izklopil, podnevi itak nima nekega efekta.

Res pa je IPS in ima v desnem zgornjem kotu nekaj glow-a. Pri ultrawide filmih, kjer je zgoraj crni pas, se to opazi. Sicer pa ne.

Izgleda ga bom obdrzal.

andrej69 ::

kixs je izjavil:

kixs je izjavil:

Moram sprobat. Vecino filmov itak gledam na monitorju AOC 34" ultrawide, ki je IPS.

Trenuten TV je Samsung, verjetno VA, model UE55H6740SVXZG
https://productz.com/en/samsung-ue55h67...

Pred tem sem imel LG 42LH3000 IPS (je se vedno doma):
https://www.trustedreviews.com/reviews/...


Se moj prvi vtis za PHILIPS 65PML9008/12

Vceraj ponoci sem potem pogledal Prometheus in Valerian and the City of a Thousand Planets oboje v 4K. Danes se en del Terminator 2... Slika je v redu. Nimam kaksnih pripomb. Precej sem se igral z nastavitvami - znizal kontrast na 80, crnina je ostala na 50. Ostali mumojumbo sem vecinoma izklopil. Vmesnik ima nekaj bugov in upam, da jih odpravijo z novejsim FW.

Ambilight je v redu. Sicer sem ga danes izklopil, podnevi itak nima nekega efekta.

Ko bodo na voljo pravilne nastavitve, in, ko se bodo preko programske opreme odpravile določene težave boš zasigurno še bolj zadovoljen;-)

Res pa je IPS in ima v desnem zgornjem kotu nekaj glow-a. Pri ultrawide filmih, kjer je zgoraj crni pas, se to opazi. Sicer pa ne.

Izgleda ga bom obdrzal.


@kixs

Ko bodo na voljo pravilne nastavitve, in, ko se bodo preko programske opreme odpravile določene težave boš zasigurno še bolj zadovoljen;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

ekstra zadovoljen 8-)

andrej69 ::

darck je izjavil:

ekstra zadovoljen 8-)


Če nimaš kaj bolj pametnega za napisat, potem se v bodoče vzdrži takšnih komentarjev:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Dimnik ::

In ti si kdo? Da boš določal kaj bo kdo komentiral...


In ja, treba je vsake toliko opozorit na tebe, ker vsake toliko ti uspe par uporabnikov napizdit s superduper pilipsom, ce ne drugače prek kod...

andrej69 ::

Dimnik je izjavil:

In ti si kdo? Da boš določal kaj bo kdo komentiral...


In ja, treba je vsake toliko opozorit na tebe, ker vsake toliko ti uspe par uporabnikov napizdit s superduper pilipsom, ce ne drugače prek kod...


Za tebe to enako velja:) Ne razumem zakaj ste sploh takšni kot ti na forumih..? Nič ne pomagaš ljudem, nič pametnega ne napišeš razen provokacij to ti pa gre kar dobro od rok..!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Dimnik ::

Mene bi na tvojem mestu bilo sram, saj vem, da je tebi to nerazumljivo, clovek malo poglej svoje nakladanje, vsepovsod samo pilips oh in sploh....ko ti pa kdo, da kontro pa žaljenje, že davno bi te morali banat, kot na drugih forumih

andrej69 ::

Dimnik je izjavil:

Mene bi na tvojem mestu bilo sram, saj vem, da je tebi to nerazumljivo, clovek malo poglej svoje nakladanje, vsepovsod samo pilips oh in sploh....ko ti pa kdo, da kontro pa žaljenje, že davno bi te morali banat, kot na drugih forumih


Tvoja težava pa je, da sploh nič pametnega ne napišeš..! Potem pa si ti najdi eden brend, pa ga promoviraj, saj ga lahko nihče ti ne brani:))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

darck ::

andrej69 je izjavil:

darck je izjavil:

ekstra zadovoljen 8-)


Če nimaš kaj bolj pametnega za napisat, potem se v bodoče vzdrži takšnih komentarjev:)


In kaj sem kaj takega zapisal? Drugače pa sigurno pa tistega glow-a kot ga omenja kixs ne bo nobena izboljšava s posodobitvami odpravila to je pač tako skupaj sestavljeno in tako osvetljevanje panela in to še pri Miniled,ko bi moralo manj biti vsega tega. kako lokalna zatemnitev z MiniLed osvetlitvijo ne more preprečiti ta glow na črnih robovih?

Glede vsega tega je to še zdaleč slabše kot najcenejši OLED sploh pa slabo za oči s tem PWM flicker screen.

Pred tremi leti sem s pomočjo tebe andrej69 kupil Philips TV in ajde recimo tudi zaradi Ambilighta katerega sploh NIČ ne uporabljam tako,da jaz sigurno več ne mislim kdaj nabavljati Philips TV saj ni nič posebnega saj ,če ti prikaže sliko isto kot kakšen v Tesla katere vidiš po katerih lokalih zakaj ga kupiti za toliko več denarja.

skyform ::

Dimnik je izjavil:

In ti si kdo? Da boš določal kaj bo kdo komentiral...


In ja, treba je vsake toliko opozorit na tebe, ker vsake toliko ti uspe par uporabnikov napizdit s superduper pilipsom, ce ne drugače prek kod...



Dimnik je izjavil:

Mene bi na tvojem mestu bilo sram, saj vem, da je tebi to nerazumljivo, clovek malo poglej svoje nakladanje, vsepovsod samo pilips oh in sploh....ko ti pa kdo, da kontro pa žaljenje, že davno bi te morali banat, kot na drugih forumih


This!

Ganon ::

andrej69 je izjavil:


Ko bodo na voljo pravilne nastavitve, in, ko se bodo preko programske opreme odpravile določene težave boš zasigurno še bolj zadovoljen;-)


In potem naj ti še kdo verjame, da si tukaj zaradi česa drugega, kot zgolj in samo zaradi oglaševanja.

kixs ::

Vsake oci imajo svojega malarja, pravtako je okolje pri vsakem drugacno in nekih univerzalnih pravilnih nastavitev ne more biti. Malo se bom verjetno se poigral, sicer pa je zdaj cisto OK.

Morda bom kaksen film vec pogledal v dnevni sobi, sicer pa vse gledam na racunalniku - trenutno sem v nabavi za nek spodoben 38" Ultrawide.

skyform ::

Če ti človek, ki gleda filme na IPS monitoru napiše, da je TV samo ok, potem se ve koliko je ura!

andrej69 ::

Saj, če kateri ni zadovoljen s tem televizorjem ga lahko proda, vsekakor bo dobil za njega toliko denarja kolikor je dal za njega. Sem pa letos zadnjič podelil te kode, da ne bo več kreganja in prerekanja. Pa si lahko kupi vsak Sony televizor za trikrat več denarja, pa bo mogoče zadovoljen:(

o0o0o0o0o0 ::

Meni ni jasno, zakaj bi neko podjetje sploh imelo kode s 50% popustom, sploh ko govorimo o novem izdelku?

darck ::

o0o0o0o0o0 je izjavil:

Meni ni jasno, zakaj bi neko podjetje sploh imelo kode s 50% popustom, sploh ko govorimo o novem izdelku?


Mogoče zato,da bodo dobili kakšne povratne informacije o teh modelih ali pa so tako radodarni,ker so imeli velikanski dobiček od prodaje.

kixs ::

skyform je izjavil:

Če ti človek, ki gleda filme na IPS monitoru napiše, da je TV samo ok, potem se ve koliko je ura!


Sej sem imel skoraj 10 let 55" Samsunga - zgoraj sem napisal model. Ampak sem se cisto odvadil gledat filme v dnevni sobi. Filme/serije gledam ponoci in mi je veliko bolj prakticno na monitorju. Poleg tega bi odmevalo po celi hisi :lol:

No, kar je res opazno boljse, je veliko bolj tekoca slika.

Ce bi pa ze kupoval nekaj za 1500€, pa bi bil sigurno nek OLED. Tako pa je bil budzet 600€ in sem se "stegnil" do 699€. Osebno gledam TV nekaj ur na leto. Za otroke in zensko pa bo tale vrh glave - slabo sliko bi pa takoj opazil in ne bi bila sprejemljiva. Kar bi tudi napisal. Za monitor je budzet ~1k€. Kot berem se nekaj casa ne bo 38" OLED, ker 34" so ze in bo spet IPS varianta.

skyform ::

Evo, danes smo PML9008 sprobali pri fotru. Slika mu je bila ok v njegovem prostoru ampak kaj, ko je televizor poln bugov. Ima Eon box in TV sploh ni kompatibilen z njim vsakih 4-5 min se ugasne z TVjem vred. Na njegovem Samsungu nobenih težav z boxom. Aplikacije Eon pa spet ne more koristit ker je OS ne podpira. Se pravi, da bi si moral kupiti android box, da bi lahko gledal Eon, ampak ga je TV tako razkuril, da ga to sploh več ni zanimalo! V glavnem TV je poln napak, groza, ni ene stvari, ki bi normalno delala. Foter je bil tak besn, ko smo se zafrkavali z tem TVjem, da je rekel odnesi ven to sranje.

darck ::

Kot so že večrat rekli mal denarja mal muzke. To s temi ponujanemi kuponi -50% za TV je že v štartu malo čudno isto kot po spletu,ko se določene zadeve prodaja po ekstra mali ceni,ko drugače je 10-krat dražje.

polde66 ::

Najbolje da vrneš, verjetno lahko če je spletni nakup ali pa uveljavljaš stvarno napako. @kodrnusa je nanj priklopil android box, ga dal v HRD način pa ni bilo nobene razlike. Se pravi da je nekaj z HDR narobe. Tak je bil recimo Mecool km2+ box, kjer HDR ni deloval in je bila slika ista karkoli si vtaknil z hdr nastavitvijo ali brez. So pa sčasoma zadevo popravili z novim firmwerjem.
Ma če bi s ključka gledal nek film formata HDR al DV bi morala slika žaret od barv. Vsaj poanta minileda naj bi bila taka.
polde

skyform ::

darck je izjavil:

Kot so že večrat rekli mal denarja mal muzke. To s temi ponujanemi kuponi -50% za TV je že v štartu malo čudno isto kot po spletu,ko se določene zadeve prodaja po ekstra mali ceni,ko drugače je 10-krat dražje.


Ej zdaj pa si predstavljal, da so vsi modeli tak šrot, tudi tisti v prodajalnah po polnih cenah, bogi tisti, ki kupijo ta TV za 1500EUR v 65" in 2700EUR v 75" kot so npr cene v nemčiji, hudo! Ta Tv ni niti teh 699EUR vreden, kaj ti pomaga taka cena, če pa nanj ne dela nič razn te aplikacije, ki so že gori, wtf!

polde66 je izjavil:

Najbolje da vrneš, verjetno lahko če je spletni nakup ali pa uveljavljaš stvarno napako. @kodrnusa je nanj priklopil android box, ga dal v HRD način pa ni bilo nobene razlike. Se pravi da je nekaj z HDR narobe. Tak je bil recimo Mecool km2+ box, kjer HDR ni deloval in je bila slika ista karkoli si vtaknil z hdr nastavitvijo ali brez. So pa sčasoma zadevo popravili z novim firmwerjem.
Ma če bi s ključka gledal nek film formata HDR al DV bi morala slika žaret od barv. Vsaj poanta minileda naj bi bila taka.


Lahko ga vrnem in ga seveda tudi bom, to je klump od klumpa!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

darck ::

Ne samo pravim,da je malo čudno vse skupaj,ko dobiš ponudbo za -50% za čisto nov TV kateri ima podobno ceno kakor prejšnji model. Zakaj že???
Hvala bogu,da ga lahko vrneš nazaj in to je ta najboljša opcija,ko kupljen TV vidiš in ga sam nastavljaš doma kako prikaže sliko pa ostalo in ga nato lahko nazaj pošlješ.

polde66 ::

andrej69 je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Ne razumem folka kle gor. Človek ponuja neverjetno uporabne kode vi se pa norca delate. Sej ne rabite vzet. Jaz uživam v novem tvju, ki sem ga dobil za male pare.


S takšnimi kot so @fpbs in njemu podobnim se ne smeš preveč obremenjevat, ker to je pač škodoželjnost.. In pa seveda jih močno boli, ker niso sposobni kaj takšnega izpeljat.. Ko bo recimo @fpbs speljal kakšno takšno zadevo za Lg, se jaz takoj umaknem s tega foruma..!

Pa še včasih je fajn bit kak stavek ali dva tiho, ker si ti hitro kaj narobe obrne.
polde

skyform ::

In Philips si še upa ta Tv poimenovati The Xtra :)) The Xtra Broken, The Xtra Useless...

fpbs ::

skyform je izjavil:

Evo, danes smo PML9008 sprobali pri fotru. Slika mu je bila ok v njegovem prostoru ampak kaj, ko je televizor poln bugov. Ima Eon box in TV sploh ni kompatibilen z njim vsakih 4-5 min se ugasne z TVjem vred. Na njegovem Samsungu nobenih težav z boxom. Aplikacije Eon pa spet ne more koristit ker je OS ne podpira. Se pravi, da bi si moral kupiti android box, da bi lahko gledal Eon, ampak ga je TV tako razkuril, da ga to sploh več ni zanimalo! V glavnem TV je poln napak, groza, ni ene stvari, ki bi normalno delala. Foter je bil tak besn, ko smo se zafrkavali z tem TVjem, da je rekel odnesi ven to sranje.

Glede na specifikacije od tega TVeja ne moreš nič dobrega pričakovat. Kot prvo slab operacijski sistem Saphi poln bugov. Kot drugo klasičen LCD panel brez QD nanosa z miniLED osvetljavo. To je podobno, kot če bi na katrco montiral spojlerje in močne žaromete, in si zamišljal, da imaš športni avto.

andrej69 ::

@skyform

A nisi napisal, da zapuščaš ta forum..? Kot drugo pa me zanima kako to, da te zanima samo Philips..? Kako to, da se ne odločiš, da delaš primerjavo s kakšnim drugim brendom recimo Lg-jem, Samsungom , Panasonicom itd..
Zakaj ravno Philips..?

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Evo, danes smo PML9008 sprobali pri fotru. Slika mu je bila ok v njegovem prostoru ampak kaj, ko je televizor poln bugov. Ima Eon box in TV sploh ni kompatibilen z njim vsakih 4-5 min se ugasne z TVjem vred. Na njegovem Samsungu nobenih težav z boxom. Aplikacije Eon pa spet ne more koristit ker je OS ne podpira. Se pravi, da bi si moral kupiti android box, da bi lahko gledal Eon, ampak ga je TV tako razkuril, da ga to sploh več ni zanimalo! V glavnem TV je poln napak, groza, ni ene stvari, ki bi normalno delala. Foter je bil tak besn, ko smo se zafrkavali z tem TVjem, da je rekel odnesi ven to sranje.


Zopet nakladaš.. Vse deluje hitro in brez kakšnih težav.



Tudi tukaj ni nobenih težav kar se tiče sistema..

andrej69 ::

Tudi tukaj deluje vse brez težav..8-O

skyform ::

Pol pa mi prosim povej, kako inštalirati Eon in T2 aplikacijo, če nakladam! Ni podpore ne za Eon in T2 aplikacije, Eon box se ugaša vsakih 4-5min, localdiming sploh ne dela v HDR personal! Light senzor s esploh ne vklopi ko ga vklopiš ampak še le kot ga izklopiš in potem kar ostane temna slika, moraš menjat preset za sliko da se spet posvetli, polno takih napak je, ne brat in ne foter ne moreta verjeti kaki pol izdelek je to! Nič ne nakladam. Tv sem hotel dati fotru ampak je neuporabn tudi zanj.

Drugače pa sem tega Philipsa vzel, ker si mi ti rekel, da je enak Tv kot PML9507, a še ti kar ni jasno, v bistvu si me nasral sedaj pa se sprenevedaš zakaj sem ga kupil. Kolikokrat ti moral obrazložit, da sem mislil, da sem kupil PML9507 za 699EUR dobil pa sem nek pol izdelek, ki se ne more niti malo primerjati z PML9506 in 9507. LG me ne zanima in tudi Samsung ne. Sem ti že večkrat napisal, da sta mi Sony in Philips najboljša kar se tiče same obdelave slike ampak kot kaže je Philips nesposoben porihtati določene stvari. PML9506 in 9507 bi bila odlična TVja z samo nekaj popravki ampak ne Philips je raje nardil 100x slabši TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Pol pa mi prosim povej, kako inštalirati Eon in T2 aplikacijo, če nakladam! Ni podpore ne za Eon in T2 aplikacije, Eon box se ugaša vsakih 4-5min, localdiming sploh ne dela v HDR personal! Light senzor s esploh ne vklopi ko ga vklopiš ampak še le kot ga izklopiš in potem kar ostane temna slika, moraš menjat preset za sliko da se spet posvetli, polno takih napak je, ne brat in ne foter ne moreta verjeti kaki pol izdelek je to! Nič ne nakladam.

Tv sem hotel dati fotru ampak je neuporabn. Tega Philipsa sem vzel, ker si mi ti rekel, da je enak Tv kot PML9507 a še ti kar ni jasno, v bistvu si me nasral sedja pa se sprašuješ zakaj sem ga kupil. Kolikokrat ti moral obrazližit, da sem mislil, da sem kupil PML9507 za 699€ dobil pa sem nek pol izdelek, ki se ne more niti malo primerjati z PML9506 in 9507. LG me ne zanima in tudi Samsung ne. Sem ti že večkrat napisal, da sta mi Sony in Philips najboljša kar se tiče same obdelave slike ampak kot kaže je Philips nesposoben porihtati določene stvari. PML9506 in 9507 bi bila odlična TVja z samo nekaj popravki ampak ne Philips je raje nardil 100x slabši TV.


A sem napisal v temi, da so te aplikacije v razvoju, in, da bodo na voljo nekje v prvem četrletju drugega leta.. Pa tudi ko si se zanimal za ta televizor sem ti lepo povedal, da to ni Android/Google ti pa si mi napisal
Ni panike, android/google tak ni nič posebnega, ima svoje probleme. Kar se tiče Eon boxa ne vem zakaj se ti ugaša.. Kar pa se tiče HDR vidiš sam, da ni nobenih težav z kakšno temno sliko:) Sicer pa se bo to vse uredilo, če so že kakšne težave..! Kakšen pa imaš ping na iternetu..?

andrej69 ::

Sicer pa škoda, da še drugi, ki si lastijo ta model ne napišejo svojega mnenja.. Razen dva sta napisala, drugi pa so izgleda vsi dalje prodali televizor še zapakiran:)8-O

skyform ::

Zdaj pa, da ti naštejem kako so oskubli PML9008 proti PML9506 in PML9507

Sama kvaliteta izdelave TVja je slabša, daljinski upravljalnik je slabše kvalitete, glasne tipke da ljudi zbudiš ponoči in brez mikrofona.

Ambilight sploh ni več next-gen Ambilight Aurora, ki  ga je imel lanski PML9507. Tudi nilučn a spodnjem delu, iz 4 stranskega downgrejdan na 3 stranskega.

OS iz Android na Saphi. Ti si mi obljubljal nek fenomenaln OS je pa navaden podn, ne podpira nič, a misliš da bosta moj fotr in brat čakala pol leta da bosta lahko gledala Eon in T2. Vprašanje kdaj bo to sploh prišlo, na Philipsa se ni glih za zanest kar se tiče nadgradnj.

Panel iz VA na IPS, kar pomeni dosti nižja svetilnost, slabši kontrast, slabše črne, večji blooming in backlight bleed

Diming con so zmanjšali iz 1024 PML9506, na 256/512 PML9507 in letos na PML9008 celo na 144!

Dosti slabši motion, limitiran iz zelo natančne nastavitve med 0-10 na off, min, med, max, imaš samo navaden 24fps mode ali super gladno, ni več tistega vmes.

Game mode še kar švoh in VRR še kar ima polovično ločljivost ni true 4k

Slabši zvok

Slabši meni za nastavitve, ki potrebuje še več klikov kot prej.

Meniji so ful presvetli v primerjavi z samo sliko, v dostih menijih sploh ne dela local dimming in je zato večkrat videti polno backlight bleeda. Na PML9506 in 9507 se to ni dogajalo.

Eon Box se ugaša, enemu uporabniki celo Android Box zafrkava in še marsikaj se bi našlo

Tv je ful oskubljen v primerjavi z prejšnjimi modeli in še polno napak ima, čist nek naspol izdelek

Pol pa si še tu poglej kako čudaško se obnaša local dimming, predvsem v HDR Personal


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

polde66 ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Evo, danes smo PML9008 sprobali pri fotru. Slika mu je bila ok v njegovem prostoru ampak kaj, ko je televizor poln bugov. Ima Eon box in TV sploh ni kompatibilen z njim vsakih 4-5 min se ugasne z TVjem vred. Na njegovem Samsungu nobenih težav z boxom. Aplikacije Eon pa spet ne more koristit ker je OS ne podpira. Se pravi, da bi si moral kupiti android box, da bi lahko gledal Eon, ampak ga je TV tako razkuril, da ga to sploh več ni zanimalo! V glavnem TV je poln napak, groza, ni ene stvari, ki bi normalno delala. Foter je bil tak besn, ko smo se zafrkavali z tem TVjem, da je rekel odnesi ven to sranje.


Zopet nakladaš.. Vse deluje hitro in brez kakšnih težav.



Tudi tukaj ni nobenih težav kar se tiče sistema..


Tole sigurno ni PML9008 na posnetkih, če ima ta eon in dela po drugi strani pa govoriš da je eon še v razvoju in da pride čez par mesecev. Nekaj ne štekam
polde

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Pol pa mi prosim povej, kako inštalirati Eon in T2 aplikacijo, če nakladam! Ni podpore ne za Eon in T2 aplikacije, Eon box se ugaša vsakih 4-5min, localdiming sploh ne dela v HDR personal! Light senzor s esploh ne vklopi ko ga vklopiš ampak še le kot ga izklopiš in potem kar ostane temna slika, moraš menjat preset za sliko da se spet posvetli, polno takih napak je, ne brat in ne foter ne moreta verjeti kaki pol izdelek je to! Nič ne nakladam.

Tv sem hotel dati fotru ampak je neuporabn. Tega Philipsa sem vzel, ker si mi ti rekel, da je enak Tv kot PML9507 a še ti kar ni jasno, v bistvu si me nasral sedja pa se sprašuješ zakaj sem ga kupil. Kolikokrat ti moral obrazližit, da sem mislil, da sem kupil PML9507 za 699EUR dobil pa sem nek pol izdelek, ki se ne more niti malo primerjati z PML9506 in 9507. LG me ne zanima in tudi Samsung ne. Sem ti že večkrat napisal, da sta mi Sony in Philips najboljša kar se tiče same obdelave slike ampak kot kaže je Philips nesposoben porihtati določene stvari. PML9506 in 9507 bi bila odlična TVja z samo nekaj popravki ampak ne Philips je raje nardil 100x slabši TV.


A sem napisal v temi, da so te aplikacije v razvoju, in, da bodo na voljo nekje v prvem četrletju drugega leta.. Pa tudi ko si se zanimal za ta televizor sem ti lepo povedal, da to ni Android/Google ti pa si mi napisal
Ni panike, android/google tak ni nič posebnega, ima svoje probleme. Kar se tiče Eon boxa ne vem zakaj se ti ugaša.. Kar pa se tiče HDR vidiš sam, da ni nobenih težav z kakšno temno sliko:) Sicer pa se bo to vse uredilo, če so že kakšne težave..! Kakšen pa imaš ping na iternetu..?


Ti mi nisi omenil, da Eon in T2 aplikaciji ne delata, ampak si mi poslal spodnji video, kateri prikazuje, da sta T2 in Eon aplikacija gori, se pravi zavajanje! Jaz sem bil prepričan potem ko sem videl ta videjo, da ima podporo za T2 in Eon. In nisi mi omenil, da je to Saphi ampak nek ful dober nov OS od Philipsa in kako bo ga Philips prodal tudi drugim znamkam. PAket pa ima EON FULL z 500 Mbps dl in 50 Mbps upload.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

polde66 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Evo, danes smo PML9008 sprobali pri fotru. Slika mu je bila ok v njegovem prostoru ampak kaj, ko je televizor poln bugov. Ima Eon box in TV sploh ni kompatibilen z njim vsakih 4-5 min se ugasne z TVjem vred. Na njegovem Samsungu nobenih težav z boxom. Aplikacije Eon pa spet ne more koristit ker je OS ne podpira. Se pravi, da bi si moral kupiti android box, da bi lahko gledal Eon, ampak ga je TV tako razkuril, da ga to sploh več ni zanimalo! V glavnem TV je poln napak, groza, ni ene stvari, ki bi normalno delala. Foter je bil tak besn, ko smo se zafrkavali z tem TVjem, da je rekel odnesi ven to sranje.


Zopet nakladaš.. Vse deluje hitro in brez kakšnih težav.


Tudi tukaj ni nobenih težav kar se tiče sistema..


Tole sigurno ni PML9008 na posnetkih, če ima ta eon in dela po drugi strani pa govoriš da je eon še v razvoju in da pride čez par mesecev. Nekaj ne štekam


Saj ta video je meni poslal, ko sem ga prosil, če mi pokaže kako izgleda ta novi OS in sem avtomatsko mislil, da podpira T2 in Eon app. V glavnem lepi ta video potem pa pravi, da še ni podpore, vse se tepe.

andrej69 je izjavil:

Tudi tukaj deluje vse brez težav..8-O



Saj sem napisal, da vse aplikacije, ki so na TVju delajo, kako pa priključiš kaj drugega na TV pa pa same težave in kje sta T2 in Eon appa kot na video, ki si mi poslal. TV je navadn šrot, čuj to, da ti ga 70 letni človek noče imeti ti dosti pove. Jutri ga zapakiram in pošljem nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Dimnik ::

Andrej, obvesti tiste ki ne javljajo o tem šrotu, naj vrnejo tv nazaj, da ne bodo nasrali kupcev prek bolhe....naredi nekaj koristnega zdaj, ko si jih namočil s kodami...
««
502 / 536
»»