» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
501 / 540
»»

skyform ::

Sedaj sem videl ta dva videja.





iz HIFI forum

http://www.hifi-forum.de/viewthread-152...

Pri temu se slika posvetli, ko da LD iz med na high pri meni ravno kontra, višje grem bolj temna je slika, čist kontra se obnaša kot pri njem. Se pravi da sem dobil broken LD?

andrej69 ::

Zgleda, da ti vsako leto dobiš slab primerek..:D Daj posnami ti kakšen video, da res vidim kako izgleda..

skyform ::

Eh to pa sploh ni res, PML9506 in PML9507 nista imela nobenih defektov kar se tiče same slike, samo quality control imajo zelo slab. A si pogledal HFI forum? A vidiš kak bleeding imajo z LD on? Nisem samo jaz z slabimi primerki, Philips je enostavno katastrofa kar se tiče kvalitete.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Eh to pa sploh ni res, PML9506 in PML9507 nista imela nobenih defektov kar se tiče same slike, samo quality control imajo zelo slab. A si pogledal HFI forum? A vidiš kak bleeding imajo z LD on? Nisem samo jaz z slabimi primerki, Philips je enostavno katastrofa kar se tiče kvalitete.


Zakaj pa nočeš potem prilepit tvoj video in nekaj slik..??

skyform ::

Bom, bom a moram res v trenutku, ko ti napišeš posnet? Počakaj malo, saj se nikamor ne mudi, trenutno pišem po forumih, zdaj pa grem jest. Potem pa si moram nastavit stojalo itd, bom že posnel, saj ne gori!

Dimnik ::

Skyform, ja takoj moraš(smeh).....da jih malo prizemljiš s temi filipsi, ampak veš kaj bo sledilo....ti nisi profi, blablabla...

darck ::

Čez nekaj časa,ko bodo cene dol padle bo za nekaj 200 Eur več spet najboljša opcija kar letošnji X90L od vseh NE MiniLed TV in celo tudi nekateri MiniLed TV ne bodo boljša izbira kakor X90L.
Glede zavarovanja pa tako,da ne vem kakšne zavarovalne pakete imate,da lahko uveljavljate kar vse aparate kateri se pokvarijo pa ni važno kakšna je napaka aparata in drugače jaz nimam stanovanjskega zavarovanja in ga tudi ne bom imel tak,da zame Big bang,Harvey Norman in kaj podobnega s 5-letnim zavarovanjem so edina izbira. Tudi,če hočem stanovanje zavarovati vem,da se ne bi hotel podati v te zadeve saj vem,da na koncu bi spet kaj pogrnil saj stanovanje mora imaeti vse narejeno po predpisih in dokazili izvajalcev itd... Pri mojem stanovanju pa je električno napeljavo naredil kolega in zaradi tega NIKOLI ne grem stanovanja zavarovati,da potem kdaj kasneje morda ne bom imel kritih stroškev škode in brez veze se mi zdi 500 Eur ali sedaj še več dajati za tako zavarovanje.

andrej69 ::

Saj 8 uporabnikov na tem forumu poleg skyforma ima sedaj ta levizor 9008, pa bomo videli koliko jih ima težave in niso zadovolnji in koliko jih nima nikakršnih težav in so zadovolnji.. Upam samo, da vsi napišejo svoja mnenja in uporabniške iskušnje. Pa se bo potem videlo kako in kaj.

Dimnik ::

Ja ja 8 praviš...a to s tistimi na bolhi?

andrej69 ::

Dimnik je izjavil:

Ja ja 8 praviš...a to s tistimi na bolhi?


Da, če odmislimo tiste tri od skyforma na bolhi..;)

Dimnik ::

Skyform, vam bo pokazal kvaliteto pilipsa in to ne prvič, ko jih ti tako hvališ, zanimivo res, vsamo leto so najboljši.....smeh

andrej69 ::

Dimnik je izjavil:

Skyform, vam bo pokazal kvaliteto pilipsa in to ne prvič, ko jih ti tako hvališ, zanimivo res, vsamo leto so najboljši.....smeh


Kako pa lahko pokažeš kvaliteto določenega televizorja, če je ta zapakiran..:D

skyform ::

Wtf? Kaka bolha? Jaz nimam nič na bolhi od kod to tebi? Tu imam enga doma, drugega ima brat, tretjega pa še nisem naročil. Še imam kodo in jo lahko komu podariš, ker je TV tak šrot! Ga je ravnokar foter prišel pogledati in mu ni všeč, mu je pretemna slika, tako da zanj ne bom vzel in lahko kodo daš komu drugemu. Posnetki pa še pridejo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

Potem se oproščam in mi prosim pošlji kakšen video in sliko tvojega televizorja in bratovega.. Če pa še nisi uporabil kode pa te seveda prosim, da mi jo vrneš.

Kodrnusa ::

Sem rekel da ne bom vec pisal pa vendar....
Tv ima se malo bugov (upam da resijo to z updati). Recimo kaka nastavitev ne ostane ampak se resetira nazaj na privzeto. Recimo kdaj mi kak kanal zbrise iz priljubljenih.
Slika je tekoca najbol kar sem videl do sedaj. Recimo pri nogometu je zoga vedno okrogla ko leti okoli brez artefaktov. Prav tako pri snookerju. Na parih televizijah je vedno bilo videt kako se zoga/kugla vlece, tukaj tega ni.
Svetilnost je visoka, kdaj se prevec. Ker ne maram da je presvetlo imam senzor za svetlobo vkljucen, pa se to kdaj ni dosti zvecer.
Slika je ostra, vsaj zame.
Sistem je hiter, vendar sem zaradi svojih potreb (cromecast,kodi, nba league pass...) prikljucil gor nokia 8010 box. Sedaj je tv zame perfekten.
Barve so zive, za natancno kalibracijo in razlago se obrnite na skyforma.
Pogledal 1 film 4k (dark knight) slika meni super.
Televizor je tudi lepsi kot prejsnji philipsi in koncno zgleda premium.
Slike sploh se nisem neki nastavljal ker se mi zdi ok kakor je. Nalo sem spreminjal nastavitve slike to je to.
To je z moje (laicne strani).
Naj se drugi povedo svoje mnenje, skyform ga je skurcal, meni se zdi v redu. Najbrz sem res nezahtevna stranka, ampak proti staremu philipsu je kot noc in dan. Peace

Dimnik ::

Ajde andrejkot pravi prodajalec, on ti vrne kodo, in oba tv-ja, ti pa njemu denar, da se ne bo ukvarjal s stvarno napako, da te vidimo, če pomagaš tudi ob slabem nakupu ali ti je glavno, da se proda pilips

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Potem se oproščam in mi prosim pošlji kakšen video in sliko tvojega televizorja in bratovega.. Če pa še nisi uporabil kode pa te seveda prosim, da mi jo vrneš.


Delamn na tem, ravnokar sem postavil stojalo in aparat! Boš videl kako je grozno temna slika in v čisti temi ima backlight bleed kot oni tip na nemškem forumu. LD je očitno tako švoh, da ne more niti backlight bleed zakriti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Ganon ::

andrej69 je izjavil:

Zgleda, da ti vsako leto dobiš slab primerek..:D


Ta tema je za v rubriko saj ni res, pa je. :)) Bog ne daj, da prodajalec philipsov prebere kakšno opazko na račun njegove najljubše znamke. Definitivno gre za slab primerek. Eden od dveh na svetu. Skyform bo v prvo zadel na lotu, garantiram.

andrej69 ::

Kot sem napisal "večina" bo povedala kako kvaliteten je res ta televizor..! In pa profesionalni testi. Ne pa eden ali dva uprabnika;) Poleg tega je pri vsakem televizorju, ki pride na tržišče nekaj težav, tukaj Philips ni izjema. Se pa bodo določene težave zasigurno uredile preko programske opreme.. Še vedno so se.

skyform ::

Glej DV Bright je temnejši kot na X95J DV Dark in tak se spreminja iz scene v sceno da je prav hecno. Ena scena skoraj enako svetla kot na Sonyju druga 3x temnejša. Jaz se ne lažem ali izmišljujem. PML9506 in PLM9507 sta bila pune svetlejša, sta dosegla še višjo svetlost kot X95J medtem, ko je PML9008 precej temnejši kot X95J. Res ne vem kaj bi imel od tega, da bi si izmišljeval. Sem upal, da bo TV kot PML9507, kar si mi tudi rekel da bo in zato sem ga vzel ker za 700€ bi to bil top TV. Tole pa ni vredno več kot 700e sorry, ker ima temnejšo sliko kot PUS8507 kar ti vse pove. In da ne govorim o motion, ki ne moreš nič drugaga nastavit kot klasičn 24fps movie mode ali super gladko glajenje, ni več tistega vmes kot na 2021 in 2022 modelih!

Kodrnusa ::

Saj ni res pa je, je bonton uporabnikov tukaj. Samo zaljenje in zajebavanje. Jaz bom poslusal kar bo skyform napisal v testu, pa prebral reviewe ko bojo. Sedaj se pa umikam iz tega foruma s svojimi posti. Peace

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Glej DV Bright je temnejši kot na X95J DV Dark in tak se spreminja iz scene v sceno da je prav hecno. Ena scena skoraj enako svetla kot na Sonyju druga 3x temnejša. Jaz se ne lažem ali izmišljujem. PML9506 in PLM9507 sta bila pune svetlejša, sta dosegla še višjo svetlost kot X95J medtem, ko je PML9008 precej temnejši kot X95J. Res ne vem kaj bi imel od tega, da bi si izmišljeval. Sem upal, da bo TV kot PML9507, kar si mi tudi rekel da bo in zato sem ga vzel ker za 700€ bi to bil top TV. Tole pa ni vredno več kot 700e sorry, ker ima temnejšo sliko kot PUS8507 kar ti vse pove. In da ne govorim o motion, ki ne moreš nič drugaga nastavit kot klasičn 24fps movie mode ali super gladko glajenje, ni več tistega vmes kot na 2021 in 2022 modelih!


Veš to pisanje to ni dobro ono ni dobro meni ne pomeni dosti.. Moram videt kakšen video, kjer se preklapljajo določene nastavitve potem najbolje vidiš kako in kaj..

Recimo kaj takšnega..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

Kot sem napisal bom posnel, imam čas, vidim, da te delam s tem nervoznega, ker ne posnem takoj ko hočeš. Glej sem imel 2021 in 2022 model in sta oba model ful superiorna proti PML9008, zdaj pa če ti meni verjameš ali ne pa mi je tudi vseeno. Ko bom videje poslal pa bo spet drug razlog, takrat boš pa pisal, da imam pokvarjen TV kot si za prejšna dva s katerima ni bilo nič narobe. Vsi, ki so do sedaj prišli pogledati PLM9008 k meni se čudijo kako je temna slika.

polde66 ::

Vsak tv je super dokler ne začneš brat forumov.
Gledam tale posnbetek, ki ga je prilepil andrej69, pa me meni zelo spominja na Hisensejevo Vidaa sistem
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

andrej69 ::

Nisem nervozen.. Hočem pač videt kako to izgleda, in bom poslal ta tvoj video Philipsovim Inženirjem, da bodo tam oni povedali kako in kaj, ki vedo malo več od naju oba skupaj..

polde66 je izjavil:

Vsak tv je super dokler ne začneš brat forumov.
Gledam tale posnbetek, ki ga je prilepil andrej69, pa me meni zelo spominja na Hisensejevo Vidaa sistem


Tukaj se poplnoma strinjam;-) Eni preveč berejo različne forume in si ogledujejo različne neumne Youtube posnetke, ki nimajo nič skupnega s pravo kvaliteto določenega televizorja.. Včasih je bilo najbolje, ko še ni bilo testov in vsemogočih Youtub posnetkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Ganon ::

andrej69 je izjavil:

Tukaj se poplnoma strinjam;-) Eni preveč berejo različne forume


"Ne berite forumov, ampak vseeno upoštevajte moj predlog, ko vam priporočim philipsa."

andrej69 ::

Še eden, ki je zelo zadovoljen s tem Mini Ledom..

Top TV and so unique
Amazing quality and increadible value for money for such a unique tv

kixs ::

Moj bo menda dostavljen jutri. Test potem enkrat zvecer. Imam pripravljen Prometheus 4K z dokaj high bitrate (23GB file). Do jutri se kaj drugega pripravim.

andrej69 ::

kixs je izjavil:

Moj bo menda dostavljen jutri. Test potem enkrat zvecer. Imam pripravljen Prometheus 4K z dokaj high bitrate (23GB file). Do jutri se kaj drugega pripravim.


Pohvalno.

Upam, da bodo tudi drugi napisali svoje uprabniške izkušnje, ker le na tak način lahko pridemo do dna določenim zadevam.. In se izognemo določenim lažem in nakladanjam;-) Zato sem tudi podelil kar precej kod za ta televizor, da ne bosta samo eden ali dva pisala svoje uprabniške izkušnje, temveč bo kar nekaj mnenj saj upam.

kixs ::

Verjetno bo opis sele enkrat ponoci. Upam seveda na cim manj bugov :lol:

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Dejstvo je, da Philips ponuja največ za določen denar:) Od kvalitete slike, zvoka, samih smart možnosti, same podpore, izdelave televizorja itd.. Saj Sony je tudi že leta v samem vrhu tukaj ni nobenega dvoma, vendar je enostavno cena za Sony televizorje previsoka za tisto kar ponuja..! Zato tudi počasi izginja s tržišča.. Saj podobna zgodba je pri Panasonicu. Sony televizorji so pač namenjeni ljudem, katerim denar ne igra nobene vloge pri nakupu.. Kateri pa hoče imeti še vedno odlično kvaliteto slike, za ne preveč denarja pa zasigurno ne bo kupil Sony televizorja:)

Dejstvo je, da Philips ponuja najmanj za določen denar. Philipsov TV enakih lastnosti kot TV drugega proizvajalca, je najmanj 20-30$ dražji.

skyform ::

Evo, samo na hitro en video kot dokaz Andreju, da imam TV.


darck ::

Pretemna slika vsaj zame in bi jo bilo potrebno posvetliti.

Dimnik ::

Skyform, to ne velja, ker nimaš profi op4eme......pilipsovi inžinirji že vejo kaj je kvaliteta

Da vidimo, kaj bo andrej spet zdaj naglumil...

skyform ::

Tu pa še ena slika. Local dimming je zelo švoh, dosti bloominga in na črnih robih se vidi backlight bleed. V glavnem prava groza. PML9506 in PML9507 nista imela kaj takega in kljub temu da je bila slika dosti svetlejša. Oni nemec na HIFI Forum ga bo vrnil je napisal, ker ga ta backlight bleed moti.



Dimnik je izjavil:

Skyform, to ne velja, ker nimaš profi op4eme......pilipsovi inžinirji že vejo kaj je kvaliteta

Da vidimo, kaj bo andrej spet zdaj naglumil...


Saj vem da zanj ne velja moje mnenja. Ampak od tistih, ki so po 10 letih zamenjali star TV in so navdušeni, ker pač niso zahtevni in niso vidli druge moderne TVje pa napišejo tri besede in je zlata vredno. Jaz, ko pa se s tem ukvarjam že od leta 2005 in sem v zadnjem letu imel doma okrog 10 TVjev pa kao nimam pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

kixs ::

Ne bom pametoval... ampak imeti katerokoli nastavitev na max navadno ni dobro. Kot receno, TV bo menda jutri dostavljen in ga sprobam enkrat zvecer... report sledi potem enkrat do polnoci.

skyform ::

Em slika je tako temena, da ni druge opcije kot pa vse imeti na polno in verjami mi tudi če zmanjšaš bilo kateri kontrast, te anomalije ne izginejo, samo slika postane temnejša kar je pa popolnoma negledljivo. Local dimming oz local contrast tudi mora biti na max, ker na low je spet še temnejša slika in še več bleeding in bloominga. To je v glavnem podn od podna TV proti PML9506 in PML9507. Tole je najslabši TV kaj sem jih imel v zadnjih 5 letih! Kaj takega še nisem videl, da bi Tv z local dimmingom bil tako slab!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Em slika je tako temena, da ni druge opcije kot pa vse imeti na polno in verjami mi tudi če zmanjšaš bilo kateri kontrast, te anomalije ne izginejo, samo slika postane temnejša kar je pa popolnoma negledljivo. Local dimming oz local contrast tudi mora biti na max, ker na low je spet še temnejša slika in še več bleeding in bloominga. To je v glavnem podn od podna TV proti PML9506 in PML9507. Tole je najslabši TV kaj sem jih imel v zadnjih 5 letih! Kaj takega še nisem videl, da bi Tv z local dimmingom bil tako slab!


Kako pa to izgleda na bratovem televizorju..?

darck ::

Zgleda da ta Philips MiniLed PML9008 je orenk slabši kakor obični LCD z FALD panelom kot je Sony X90L saj ta TV se primerja z Hisense in TCL MiniLed kjer sploh ne izstopa toliko res,da nima tako močne svetilnosti ampak ima pa neke druge boljše stvari.

Dimnik ::

Andrej, vprašaj ga še kako izgleda na tistem, za katerega še ima kodo....komedija se začenja

Ganon ::

Po moje gre samo za slab primerek. Gremo naprej, fantje, ničesar nismo videli. Philips vlada.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Em slika je tako temena, da ni druge opcije kot pa vse imeti na polno in verjami mi tudi če zmanjšaš bilo kateri kontrast, te anomalije ne izginejo, samo slika postane temnejša kar je pa popolnoma negledljivo. Local dimming oz local contrast tudi mora biti na max, ker na low je spet še temnejša slika in še več bleeding in bloominga. To je v glavnem podn od podna TV proti PML9506 in PML9507. Tole je najslabši TV kaj sem jih imel v zadnjih 5 letih! Kaj takega še nisem videl, da bi Tv z local dimmingom bil tako slab!


Kako pa to izgleda na bratovem televizorju..?


Bom šel jutri zvečer pogledati, je pa mi rekel, ko sva se čula, da je pretemna slika kot je tudi pri meni.

Tako zadeva izgleda tudi pri meni. Malenkost manj izrazito in kaj takega kot je v prvi sliki, se ne bi smelo videti z LD na high.




Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

Tukaj je ravno en video tega modela.



@skyform

Daj posnetek normalnega tv programa, kakšnega FullHD ali 4K filma, športni posnetek in kakšen youtub posnetek.. Torej vsebine, ki se vsakdanje gledajo ne pa nekakšne demo in testne posnetke.. Saj ljudje ne gledajo doma testnih in demo posnetkov..! Ker televizor tudi čisto drugače procesira testne in demo posnetke, kakor normalne vsebine;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

Se vidi po videju, da se popolnoma enako obnaša kot moj. Se vidi občasno bleed in blooming, in švoh kontrast in pod kotom je temna slika isto pri meni. Namesto, da bi se posvetlila kot na večini Va panelih se zelo potemni, podobno kot na nekaterih IPSjih ampak še hkrati tudi spere. Ful čuden panel in TV.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Se vidi po videju, da se popolnoma enako obnaša kot moj. Se vidi občasno bleed in blooming, in švoh kontrast in pod kotom je temna slika isto pri meni. Namesto, da bi se posvetlila kot na večini Va panelih se zelo potemni, podobno kot na nekaterih IPSjih ampak še hkrati tudi spere. Ful čuden panel in TV.


Tale model ima IPS panel. VA panel ima model 9308.

skyform ::

Omg te pa ni čudno, lol, kaj te nisi to prej povedel. Pol ne bi tega nabavljal.

polde66 ::

Kakšna bi bila slika če nanj priklopiš nek android box, ki ima hdr nastavitev. Recimo jaz laik imam doma tudi najslabši oz recimo najcenejši model hisenseja 4k. Ok. Nanj priklopim Hako pro, android tv box: https://www.geekbuying.com/item/HAKOPro...
Brez boxa je slika tako tako ampak ko dobi vir HDR, ker ta box nima možnosti izklopa hrd in je vedno vkklopljen dobim v nastavitvah slike možnosti za nastavljanje HDR slike. Isto kot prej kao standard, kino, šport je pod tem virom HDR svetel, HDR šport , HDR standard in je slika precej bolj svetla kot brez tega vira.
Pri večini boxov je HRD opcija, pri tem pa je HDR stalen. Ravno zato sem ga vzel in mi služi na morju pri tem "najcenejšem" hisense tv-ju. In mi seveda sliko izboljša. Tudi na drugem domačem Hisense, ki je qled isto počne fire tv stick 4K max, nastavitev je na HDR in je slika svetlejša.
Na Oledu LG z nokio 8010 te osvetlitve ne potrebujem, ker je že tako dosti svetel zato imam vklopljeno HDR samo ob viru HDR. Se pravi ko zazna film hdr ali DV preklopi nanj.
polde

Twixz ::

Evo TV včeraj prispel, nisem ga še uspel zmontirati ampak vseeno, zadeva je velika v božjo mater :))

HVALA andrej, da si popolnemu neznancu (oz. več njih) zrihtal tak super deal. Ko pa zadevo priklopimo in zaženemo pa podelim tudi kakšno sliko :)

andrej69 ::

Twixz je izjavil:

Evo TV včeraj prispel, nisem ga še uspel zmontirati ampak vseeno, zadeva je velika v božjo mater :))

HVALA andrej, da si popolnemu neznancu (oz. več njih) zrihtal tak super deal. Ko pa zadevo priklopimo in zaženemo pa podelim tudi kakšno sliko :)


Lepo počasi uredi zadevo, da ne bo slika pretemna kakor pri Skyformu..:D In pa naloži posnetek kakšnega FuulHD ali 4k filma, tv programa in pa kakšen športni posnetek.. Da ne bo kakšen demo ali kakšen testni posnetek. To kaj uprabniki vsakodnevno gledajo;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

kixs ::

Moj je bil danes zjutraj dostavljen. Zdaj pa pocakat se teh nekaj "urc" na sihtu...
««
501 / 540
»»