» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
533 / 533
»
»»

torres8 ::

stiper7 je izjavil:

Zadeva je sledeča. Decembra sem kupil LG Oled c3 65'. Tv sem po večini uporabljal za pretočne vsebine hbo/netflix in nekaj malega na NEO-tu tekme v živo. Kvaliteta prenosa tekem v živo ni nevem kaj, tako da tu tv ne pride do izraza. Pri 4k vsebinah je zgodba seveda drugačna. Navdušen sem kako je črna dejansko črna. Če gledam podnevi ko dosti dnevne svetlobe, je opazno da svetilnost ni vrhunska, ampak mi ne predstavlja težave ker si tako ali tako zatemnim prostor. Primerjave z ne-oled tvji ne morem dati, ker nimam izkušešnj z le temi. Je pa res da glede, na prejšno tv ki sem si lastil, bi me navdušila prav vsaka.
'Težava' se pojavi pri tem da imam razdaljo do tv-ja 3m, ali pa še malenkost več in imam občutek da bi velikost 75' bolj ustrezala. Razmišljam, da bi ta tv prodal, in nabavil 75'. Ker je isti model, eno dimenzijo večji dražji za cca. 1000€, razmišljam da bi nabavil eno kvalitetno ne-oled tv (mini led, qled,...) v rangu 1500-2000€

Kako neumna je ta ideja? 65' oled ali 75' mini/q led? Vsak nasvet bo dobrodošel



jaz sem isto kolebal kako leto dve nazaj. oled 65 ali mini led philips 75pml9056/12
odločil sem se za philips in prav sem se odločil. sedaj ko grem k kolegom na obisk se mi zdijo 65 tako majhne. Je pa res da ta tv pride do izraza pri 4k zadevah....ko gledam navadne programe ne opazim neke razlike.
Oled je sigurno boljša izbira a za veliko večjo ceno kot sem bil pripravljen dati.

Andrej69 iz foruma mi je prijazno svetoval v inbox katere nastavitve naj uporablajm-

tbostjan ::

Pozdravljeni,
starša bosta po 17 letih menjala staro Panasonic plazmo.
Sedaj bosta zaradi velikosti dnevne sobe vzela 77 televizor.
V ožji izbor sta mi padla 2:
- Philips The Xtra 75PML9008/12
- Samsung QE75Q70CATXXH

Je to vredu izbor? V cenovnem rangu nekje do 1.500,00 EUR MAX.
Kaj priporočate?

Lp
Boštjan

puginho ::

tbostjan je izjavil:

Pozdravljeni,
starša bosta po 17 letih menjala staro Panasonic plazmo.
Sedaj bosta zaradi velikosti dnevne sobe vzela 77 televizor.
V ožji izbor sta mi padla 2:
- Philips The Xtra 75PML9008/12
- Samsung QE75Q70CATXXH

Je to vredu izbor? V cenovnem rangu nekje do 1.500,00 EUR MAX.
Kaj priporočate?

Lp
Boštjan


Na tvojem mestu bi dal v izbor Sony 75X85L, počakaš na -10% v merkuru in si v budgetu, boljši od samsunga, za ta model philipsa pa lahko prebereš da ima veliko problemov

andrej69 ::

tbostjan je izjavil:

Pozdravljeni,
starša bosta po 17 letih menjala staro Panasonic plazmo.
Sedaj bosta zaradi velikosti dnevne sobe vzela 77 televizor.
V ožji izbor sta mi padla 2:
- Philips The Xtra 75PML9008/12
- Samsung QE75Q70CATXXH

Je to vredu izbor? V cenovnem rangu nekje do 1.500,00 EUR MAX.
Kaj priporočate?

Lp
Boštjan


Philips je nekoliko boljši izbor od Samsunga. Predvsem treba pri Philpsu izpostavit dve ključni stvari. Philips je MINI LED, kar pomeni precej večjo svetilnost od Samsunga in boljši nadzor samega osvetljenja ter samega kontrasta.Zato bodo SD vsebine kakor tudi HDR vsebine videti bolje, kot drugo pa ima Philips tudi boljše procesiranje slike. In ni nobenih večjih težav s tem modelom, kakor nekateri opisujejo.. Posebej sedaj , ko so se odpravile določene težave s samo nadgradnjo Softwerja.

fpbs ::

tbostjan je izjavil:

Pozdravljeni,
starša bosta po 17 letih menjala staro Panasonic plazmo.
Sedaj bosta zaradi velikosti dnevne sobe vzela 77 televizor.
V ožji izbor sta mi padla 2:
- Philips The Xtra 75PML9008/12
- Samsung QE75Q70CATXXH
Je to vredu izbor? V cenovnem rangu nekje do 1.500,00 EUR MAX.
Kaj priporočate?

Najprej bi te vprašal, s kakšne razdalje se bo gledalo? Drugače pa, kot ti je svetoval puginho, ta Sony ali Samsung. Bil bi pa za starejše osebe, ki imajo že malo utrujene oči bolj primeren OLED, pa diagonala 65"
Omenjeni Philips ti pa vsekakor odsvetujem: https://slo-tech.com/forum/t696292/p802...

andrej69 ::

@fpbs

Kako to, da mu že včeraj nisi svetoval...? Seveda, ker ne bi bilo zanimivo, ker prvo moram obvezno jaz nekaj napisat, da lahko potem demantiraš moje pisanje.. Res se greš nekakšne neumne igrice, kot kakšen otrok;-)

In, če že posreduješ določene zadeve okoli tega Philipsa, bi lahko prilepil še kakšne druge novejše zadeve.. Kot je recimo ta pravi test. Ker moral bi vedet, če se že delaš tako pametnega, da ima večina televizorjev

takoj , ko pridejo na tržišče še določene težave z določenimi zadevami:) In večina zadev se potem odpravi z nadgradnjami Softwerja..!

https://www.produkttest24.com/philips-7...
https://www.techweekmag.com/reviews/tv/...

RedMiner ::

Ker je bilo nekaj vprašanj - 55pml9507 so mi zaradi nečistega prikaza barv vzeli na servis in zaradi pomanjkanja rezervnih delov ponudili na izbiro pml9008 in oled818. Seveda sem izbral oled818 in sem zaenkrat zelo zadovoljen, software dela bp (neo tv lite, eon, netflix, youtube, twitch, rtv365, voyo), slika je meni top. Skratka zelo zadovoljen in če se temu reče, da sem šel na led (tako kot me je nekdo primerjal z oslom), tudi prav. Bi šel še kdaj v takem primeru :)

Je pa opazna razlika med aplikacijo neo in neo boxom, tako da bom verjetno v naslednjem mesecu naročil neo box, ker spušča čez bolj kvalitetno sliko.

tbostjan ::

Hvala za vaša mnenje.
Vsekakor bom v ožji izbor vzel tudy Sony Sony 75X85L, saj vidim, da se ga tudi pri nas dobi za okoli 1.500,00 EUR.
Verjetno še najboj "ziher" varianta...
Televizor se bo gledal iz odaljenosti 5,5 m.
Pač osnovna uporaba, oddaje, šport, poročila :)
Prostor se mi zdi vsekakor dovolj velik za 75 televizor?
Kaj pa kakšen LG v tem cenovnem rangu?

Lp

andrej69 ::

RedMiner je izjavil:

Ker je bilo nekaj vprašanj - 55pml9507 so mi zaradi nečistega prikaza barv vzeli na servis in zaradi pomanjkanja rezervnih delov ponudili na izbiro pml9008 in oled818. Seveda sem izbral oled818 in sem zaenkrat zelo zadovoljen, software dela bp (neo tv lite, eon, netflix, youtube, twitch, rtv365, voyo), slika je meni top. Skratka zelo zadovoljen in če se temu reče, da sem šel na led (tako kot me je nekdo primerjal z oslom), tudi prav. Bi šel še kdaj v takem primeru :)

Je pa opazna razlika med aplikacijo neo in neo boxom, tako da bom verjetno v naslednjem mesecu naročil neo box, ker spušča čez bolj kvalitetno sliko.


Saj lahko brez bojazni napišeš kdo je to bil, seveda mi tako to vemo..:D Moraš pa vedet, da on tako vse pristaše Philipsa zmerja z različnimi žaljivkami. To vse pove o njegovem IQ..

Sicer ne vam kaj ima od tega, ker navsezadnje je to samo forum, kjer se podajajo različni nasveti , izkušnje itd.. Kaj bi šele bilo, če bi se on bavil z prodajo televizorjev, najverjetneje bi celo fizično obračunaval s

kupci Philips televizorjev.:))

tbostjan je izjavil:

Hvala za vaša mnenje.
Vsekakor bom v ožji izbor vzel tudy Sony Sony 75X85L, saj vidim, da se ga tudi pri nas dobi za okoli 1.500,00 EUR.
Verjetno še najboj "ziher" varianta...
Televizor se bo gledal iz odaljenosti 5,5 m.
Pač osnovna uporaba, oddaje, šport, poročila :)
Prostor se mi zdi vsekakor dovolj velik za 75 televizor?
Kaj pa kakšen LG v tem cenovnem rangu?

Lp


Lg nima nobenega res kvalitetnega televizorja v tem cenovnem rangu.. Kar se tiče Lg-ja samo kakšen OLED, vse ostalo ni primerljivo s konkurenco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

easyrider3 ::

Sony X85L je definitivno dosti boljša izbira kakor omenjeni Samsung Q70C tako da črtaj iz seznama Samsung Q70C

rtmktl ::

Amdforce je izjavil:

rtmktl je izjavil:

Ker bom zaradi težav s Hisense TV-jem (75u8kq) le tega vrnil nazaj sedaj iščem nekaj drugega v tem cenovnem rangu (mi ga je kar malo žal, ker je slika na njem res top za ta denar, a...).
Kaj mislite o tem TV-ju: LG 75QNED863RE. So LG-ji OK? Kaj pa kakšen Samsung? Morda kaj drugega? Min 75" in vsekakor ne čez 2k€.


Kakšne težave pa si imel? Meni 65u7kq zelo dobro služi. Vprašam ker bi vzel še 85u8k?


Živjo,

Najprej moram še 1x ovedati, da slika na hisense u8kq je reeees top. Mi je bila zelo všeč. Imel pa sem težave:
1. najprej mi je zavijal zvok na youtube aplikaciji. Ne vedno, ne povsod, pač random. Ko sem jim napaka končno uspel dokazati, so mi potem poslali nov SW, ki je težavo rešil.
2. spreminmjanje saturacije slike preko HDMI vhodov. Sem posnel video, pred oddajo TV-ja na servis: KLIK.
Scenarij:
- prižgem TV
- prižem TV komunikator
=> slika je slaba! Zelo slaba saturacija barv (na primer voditelj je bled/siv => bolan 🤢 )
- ustavim sliko (da je za referenco)
- v nastavitve grem pogledati nastavitev: nasičenost barv ki je na 50 (vidi se tudi, da je ta nastavitev nastavljena za vse vire.
- prestavim HDMI kabel na drug vhod
- prestavim input na TV-ju, da se pokaže slika
=> slika je že boljša - voditelj je dobil nazaj malo barve 😖
- pogledam v nastavitve: nasičenost barv je ostala na 50
- prestavim HDMI kabel nazaj na prvotni vhod
- prestavim input na TV-ju da se pokaže slika
=> slika je takšna kot bi morala biti (voditelj ima barvo -> je ozdravel 💪)
- pogledam v nastavitve: nasičenost barv je sedaj na 55

Skratka, SW tega TV-ja ima precej BUG-ov. Verjetno bo čez kakšno leto, ko bodo le ti odpravljeni super TV.

Sedaj izbiram med temi:
- Samsung 75QN90C
- Samsung 75QN90B
- Sony 75X90LAEP

Če berem review-e so ti bolj na strani Samsunga, če berem komentarje ti gredo bol v prid Sony-a.
Morda sem sam tudi malo bolj naklonjen Samsungu, zarai dveh razlogov:
1. imel sem že Sony-a (cca 10 let nazaj) pa mi je mesec dni po izteku dve letne garancije crknil panel
2. nosilec TV-ja na steni (ravno v novi dnevni :) ) je sedaj bil nastavljen na Hisense. In Samsung ima VESA luknje na približno isti višini. Sony jih ima precej nižje, kar pomeni še prestavljanje nosilca :)

Je pa res da pri Sony-u sedaj za 1€ dobiš 5 let garancije, tako da... :)

puginho ::

Z nobenim od teh neboš zgrešil, Sony ima najbolj naravne barve in precej boljše procesiranje kot Samsung. Za moje pojme ima Samsung preveč saturirane barve in pa tizen bi naj bil precej počasen. Še boljša izbira bi bil sony x93l ampak je verjetno precej dražji. V vsakem primeru bo dober nakup bilokaj vzameš.

Amdforce ::

rtmktl je izjavil:

Amdforce je izjavil:

rtmktl je izjavil:

Ker bom zaradi težav s Hisense TV-jem (75u8kq) le tega vrnil nazaj sedaj iščem nekaj drugega v tem cenovnem rangu (mi ga je kar malo žal, ker je slika na njem res top za ta denar, a...).
Kaj mislite o tem TV-ju: LG 75QNED863RE. So LG-ji OK? Kaj pa kakšen Samsung? Morda kaj drugega? Min 75" in vsekakor ne čez 2k€.


Kakšne težave pa si imel? Meni 65u7kq zelo dobro služi. Vprašam ker bi vzel še 85u8k?


Živjo,

Najprej moram še 1x ovedati, da slika na hisense u8kq je reeees top. Mi je bila zelo všeč. Imel pa sem težave:
1. najprej mi je zavijal zvok na youtube aplikaciji. Ne vedno, ne povsod, pač random. Ko sem jim napaka končno uspel dokazati, so mi potem poslali nov SW, ki je težavo rešil.
2. spreminmjanje saturacije slike preko HDMI vhodov. Sem posnel video, pred oddajo TV-ja na servis: KLIK.
Scenarij:
- prižgem TV
- prižem TV komunikator
=> slika je slaba! Zelo slaba saturacija barv (na primer voditelj je bled/siv => bolan 🤢 )
- ustavim sliko (da je za referenco)
- v nastavitve grem pogledati nastavitev: nasičenost barv ki je na 50 (vidi se tudi, da je ta nastavitev nastavljena za vse vire.
- prestavim HDMI kabel na drug vhod
- prestavim input na TV-ju, da se pokaže slika
=> slika je že boljša - voditelj je dobil nazaj malo barve 😖
- pogledam v nastavitve: nasičenost barv je ostala na 50
- prestavim HDMI kabel nazaj na prvotni vhod
- prestavim input na TV-ju da se pokaže slika
=> slika je takšna kot bi morala biti (voditelj ima barvo -> je ozdravel 💪)
- pogledam v nastavitve: nasičenost barv je sedaj na 55

Skratka, SW tega TV-ja ima precej BUG-ov. Verjetno bo čez kakšno leto, ko bodo le ti odpravljeni super TV.

Sedaj izbiram med temi:
- Samsung 75QN90C
- Samsung 75QN90B
- Sony 75X90LAEP

Če berem review-e so ti bolj na strani Samsunga, če berem komentarje ti gredo bol v prid Sony-a.
Morda sem sam tudi malo bolj naklonjen Samsungu, zarai dveh razlogov:
1. imel sem že Sony-a (cca 10 let nazaj) pa mi je mesec dni po izteku dve letne garancije crknil panel
2. nosilec TV-ja na steni (ravno v novi dnevni :) ) je sedaj bil nastavljen na Hisense. In Samsung ima VESA luknje na približno isti višini. Sony jih ima precej nižje, kar pomeni še prestavljanje nosilca :)

Je pa res da pri Sony-u sedaj za 1€ dobiš 5 let garancije, tako da... :)


Hvala za info, sicer jaz bom zdaj počakal na novi letošnji model mini leda.

scipascapa ::

za kolega sprašujem

C3 ali S90C?

bigbada ::

Katere appe oz. programe imate downloadane iz google play na smart tvjih? kaj uporabljate?
Napišite jih par...

Predvidevam da smart tube... še kaj takega?

polde66 ::

Smart TV nima google play stora. Ponuja programe, ki jih je mogoče dobiti samo na OS proizvajalca. Smart tube tudi inštalirat ne moreš na smart tv, ker smart tv tega ne dopušča. Če pa je govora o android tv in google tv je pa to druga zgodba.
polde

freesty ::

bigbada je izjavil:

Katere appe oz. programe imate downloadane iz google play na smart tvjih? kaj uporabljate?
Napišite jih par...

Predvidevam da smart tube... še kaj takega?


Streamio
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

bigbada ::

Bolj stremim k Plex.

Moram še ugotoviti kaj mi bolj ugaja.

Večina ljudi recommenda Plex.

Djole ::

Stremio, deluje bp na eon boxu. Smart tuba se še nisem lotil.

bigbada ::

Vi ste si "default" appe uninstall iz home screen, če jih ne uporabljate?
TV ima dosti takih gor, ko jih ne uporabljam (Hulu, Prime Video itd..).
Ali pustite kot je?

rtmktl ::

puginho je izjavil:

Z nobenim od teh neboš zgrešil, Sony ima najbolj naravne barve in precej boljše procesiranje kot Samsung. Za moje pojme ima Samsung preveč saturirane barve in pa tizen bi naj bil precej počasen. Še boljša izbira bi bil sony x93l ampak je verjetno precej dražji. V vsakem primeru bo dober nakup bilokaj vzameš.

Ja vsak ima po svoje določene prednosti in slabosti.
Sony X90L ima še star BT (4.2), ni mini led, morda ima za moj okus (sodeč samo po testih - nisem ga še videl v živo) malo manj saturirane barve -> kar ne vem če mi je ravno všeč. Prestavit moram TV nosilec. Ima 5 let garancije in na koncu je kakšnih 100+€ cenejši od Samsunga.
Pri Samsung-u QN90C mi ni všeč Tizen, agresivno dimmanje, sama saturacija se mi zdi boljša. Ni mi potrebno prestavljati nosilca (ker ima VESA luknje približno na istih mestih kot jih je imel Hisense).

puginho ::

rtmktl je izjavil:

puginho je izjavil:

Z nobenim od teh neboš zgrešil, Sony ima najbolj naravne barve in precej boljše procesiranje kot Samsung. Za moje pojme ima Samsung preveč saturirane barve in pa tizen bi naj bil precej počasen. Še boljša izbira bi bil sony x93l ampak je verjetno precej dražji. V vsakem primeru bo dober nakup bilokaj vzameš.

Ja vsak ima po svoje določene prednosti in slabosti.
Sony X90L ima še star BT (4.2), ni mini led, morda ima za moj okus (sodeč samo po testih - nisem ga še videl v živo) malo manj saturirane barve -> kar ne vem če mi je ravno všeč. Prestavit moram TV nosilec. Ima 5 let garancije in na koncu je kakšnih 100+€ cenejši od Samsunga.
Pri Samsung-u QN90C mi ni všeč Tizen, agresivno dimmanje, sama saturacija se mi zdi boljša. Ni mi potrebno prestavljati nosilca (ker ima VESA luknje približno na istih mestih kot jih je imel Hisense).


Sony je dokazal da ni najbolj pomembno število dimming con pač pa softwer ki to krmili, ker če gledaš blooming je praktično isti kot pri mini led. Kakšen imaš to čuden nosilec da ga moraš prestavljati saj so vsi ti nosilci univerzalni in prilagodljivi.

rtmktl ::

Nosilec je Maclean MC-832. Problem pa je, da že sedaj sem imel Hisense montiran kar visoko. Hisense in Samsung nimata lukenj na sredini (po višini) ampak so malo zamaknjene navzgor. Sony ima pa luknje praktično čisto spodaj. In če sedaj dam na ta že montiran nosilec Sony-a, mi ta pride praktično do stropa :) oziroma veliko previsoko.
No saj prestavit nosilec ni največji problem, bil bi pa plus, če ni treba :)

Gambino ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

katimm je izjavil:

Iscem 65ko za nezahtevne uporabnike 90% samo slika od tv ponudnika... nekje budget do max 700€? Do sedaj je bil Philips ki je po 5ih letih mrknil..

Moram pa priznat, da tisti, ki kupujete Philipse ste v določeni prednosti pred ostalimi kupci drugih znamk. Veliko bolj pogosto menjate TV. Katim na 5 let, RedMiner en post zgoraj, hoče novega že po dveh letih. Bigbada, ga je dobil zelo ugodno, brezplačno so ga mu pred dvema mesecema pripeljali na dom in montirali, občasno mu šteka zvok, sedaj trenutno zopet dela.....


Ne bluzi.. Normalno, da boš zasledil tukaj na tem forumu več kritik za Philipsa kakor pa za druge znamke, če pa si Philipsa lasti veliko več uprabnikov kot pa druge znamke..

Pa tudi nasploh je Philipsov tržni delež v sloveniji nekje 40% dočim imajo recimo Sony, Lg, Samsung nekje 10-12% tržni delež. Samo toliko za informacijo, da ne boš zopet pisal neumnosti.


In Slovenija je zelo relavanten in pomemben trg, bimbo!

matobeli ::

En vprašanje ker vidim da eni že dlje spremljate sceno:

Okoliščine:
Rabim en poceni TV (čim manj, srečen bom okoli 200€), najmanj 55", 2k ali 4k, nima veze, predvajalo se bo iz PCja, praktično nič drugega ni pomembno kot zgolj kvaliteta slike. Čimboljši kontrast (podpora čimvišji HDR), barve so lahko bolj proti živahnim, ne bo moteče, in čimnižje latence.
Dalinc, zvočniki, stojalo, Android TV, vhodi, povezljivost, starost... nič od tega ni faktor.
Ker je 55" TVjev po bolhi kot listja (tudi v mojem omejenem budgetu), razmišljam o tem da vzamem starejši flagship TV, ali pa novejši entry-mid TV.

Torej vprašanje, glede na zgornje pogoje:
Ali so dobri starejši TVji sploh lahko konkurenca novejšim (slabšim), z vsemi novimi tehnologijami osvetljevanja in izboljšavami slike prek procesorjev ter vse kar je te šare?

sarma ::

Lepo pozdravljeni,

kmalu se selim, in je seveda izbira tv-a bolj pomembna kot kuhinja. Dnevna soba bo precej svetla, ne bo pa direktno sonce na tv. Večinoma gledamo netflix, hbo, disney in igramo ps5 - in večinoma to počnemo zvečer po temi (razen kakšen deževni vikend, ko je itak bolj temno zunaj). Tv kot tak gledamo samo večje športne dogodke. Oddaljenost bo 2m do 2,5m ali nekaj vmes. Verjetno je 75" overkill, ampak pravijo da nikoli ne moreš kupiti prevelik tv :)

V izbiri so:
sony x90l 75" - 2100 v akciji 2+3 garancija (1800 je 65")
LG c3 65" - 1700 pa se mi ravno tako zdi da je 2+3 garancija
samsung qn90c 65" - 1550 - 2 leti garancija (nisem zasledil kake akcije)
Hisense uxkq 65" - 1800 - 2+3 se mi zdi

Sony je prva izbira, od nekdaj sem (amaterskega) mnenja, da je sony the tv, ker je njihov softver (za sliko, ne meni) daleč pred ostalimi, sploh pri kakšnem upscalling. Seveda je faled, ampak kar znajo narediti sliko, marsikakšne miniLed v istem cenovnem rangu gladko premaga.
Po drugi strani imam OLED pri LG, sam imam zelo slabo izkušnjo s C1 (sem ga mogel vrniti) morda je pa samo ta tv bil problem (huda pikselizacija na črnih barvah).
Samsung sem videl v živo, ne konkretno ta model, antirefleksija je res dobra.
Hisense pa po specifikacijah pije vodo, a dost berem slabih zgodb o sami kvaliteti, in na splošno je daleko najnižje na tej lestvici odločanja.

OS mi ni tako pomemben, in za zvok je poskrbljeno, kar je bilo pomembno je da so vsi dolby atmos, kar so, pa dolby vision imajo vsi in eArc seveda, tko da je to odkljukano.

Prebral sem malo more review-ev in mnenj (skor vse tujina) in bi bil vesel tudi kakšnega domačega mnenja. Najlepša hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sarma ()

easyrider3 ::

polde66 ::

Hisense zaenkrat nima hbo, samsung nima dolby vision.
polde

sarma ::

Pozabil napisati, da uporabljam itak apple tv, zato je vseeno za os, in tako imamo hbo, pa ja, samsung edini nima dolby vision. Več ali manj je izbira na c3 vs x90l, oz. oled vs. faled, a glede na še vedno precej svetlo sobo, mislim da bo sony izbira... vseeno kakšno kontra mnenje, če kdo pusti, bom vesel.

andrej69 ::

sarma je izjavil:

Pozabil napisati, da uporabljam itak apple tv, zato je vseeno za os, in tako imamo hbo, pa ja, samsung edini nima dolby vision. Več ali manj je izbira na c3 vs x90l, oz. oled vs. faled, a glede na še vedno precej svetlo sobo, mislim da bo sony izbira... vseeno kakšno kontra mnenje, če kdo pusti, bom vesel.


Za tvoje potrebe, je odlična izbira tudi ta Philips MINI LED;-)

https://www.bigbang.si/philips-65pml900...

Ali pa ta OLED..

https://www.bigbang.si/philips-oled-4k-...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Dimnik ::

Ne nasedat, prodajalcu filipsa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

sarma ::

Hehe, ne bom phillips, ambilight ne potrebujem, če ni oled, bi raje imel VA panel kot IPS, če pa bi oled za ta denar, potem bi raje c3 iskal...
Kar me še najbolj od vsega mika je da grem lepo do Klagenfurta na izlet in dobim 65" x90l za 1370 EUR...

https://www.mediamarkt.at/de/product/_s...

sarma ::

Se opravičujem za dvojni post... je bila še akcija 10% off do polnoči za člane kluba, tko da sem kar naročil 65" za 1230 EUR in grem na izlet v Klagenfurt, x90L it is... je pa 2 leti garancije, ampak ajde, bo že delal :)

puginho ::

Dobro si izbral, je pa neverjetno da dobiš 55x90l pri nas za 1.600, bolano, c3 pa ni najbolj primeren za svetlo sobo ker je ekran precej refleksen

easyrider3 ::

Čudno ja vse skupaj,da so v Sloveniji tako visoke cene in potem v Avstriji imaš več kakor 5-trgovin s tako nizkimi cenami kot je sarma nabavil TV.
Nekako mi ne gre v račun zakaj pa ni nekih razlik v cenah pri OLED TV Sony,če se primerjajo trgovine v Avstriji ali Sloveniji in to je že nekaj let videno.

SONY 55X90L (Avstrija cena okrog 1.100 Eur in več) https://geizhals.eu/sony-xr-55x90l-a290...
SONY 65X90L (Avstrija cena okrog 1.300 Eur in več) https://geizhals.eu/sony-xr-65x90l-a290...

SONY 55X90L (Slovenija cena 1.436 Eur in več) trgovina eSvet
SONY 65X90L (Slovenija cena 1.799 Eur in več) trgovina eSvet,ACS Sony....

SONY 55A80L (Avstrija cena okrog 1.599 Eur in več) https://geizhals.eu/sony-xr-55a80l-a290...
SONY 65A90L (Avstrija cena okrog 1.999 Eur in več) https://geizhals.eu/sony-xr-65a80l-a290...

SONY 55A80L (Slovenija cena 1.520 Eur in več) trgovina eSvet,Maks-Pro...
SONY 65A90L (Slovenija cena 2.206 Eur in več) trgovina Enterpoint, 2.227 Eur Pospartner

rtmktl ::

Jaz sem se na koncu odločil za Sony-a 75X90L. V petek zjutraj sem ga plačal, ob 12h sem ga imel dostavljenega s strani Sony ACS-a! Kot rečeno, sem prej imel Hisense 75u8kq. V sami sliki moram reči da niti ne vidim prav velike razlike, vsekakor pa (vsaj do sedaj) na Sony-u še nisem našel bug-a, ki jih ima Hisense kolikor hočeš. Razlika v ceni je cca dobrih 600€.

Tole pa tudi ne bo držalo. 75" je polna cena 1600€ (pa se ga dobi pri nas tudi precej ceneje). 65" je pod 1200€.

sarma je izjavil:

Lepo pozdravljeni,
Hisense uxkq 65" - 1800 - 2+3 se mi zdi

sarma ::

Če mi poveš kje se dobi tako poceni x90l pri nas, ti nakažem 100 eur pa še kosilo evo. Brez heca.

easyrider3 ::

Kje za boga milega lahko dobiš Sony X90L po taki ceni v Sloveniji katera prodajalna ga ima?

rtmktl ::

Po kakšni ceni Sony-a? Sony je 2000EUR.
Zgoraj je "sarma" napisal: "Hisense uxkq 65" - 1800 - 2+3 se mi zdi". To sem komentiral da je pod 1200EUR Hisense 65u8kq.

PS: eh sory. sem mislil da z X v uxkq misliš serijo 7 ali 8. SRY moja napaka :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rtmktl ()

PacificBlue ::

Tisti, ki imate tv montiran na steni, kje imate tv box, glede na to da bi imel clean tv omarico in brez kablov po steni? Omarica nima spodaj predalov, tako da ta moznost odpade.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

polde66 ::

PacificBlue je izjavil:

Tisti, ki imate tv montiran na steni, kje imate tv box, glede na to da bi imel clean tv omarico in brez kablov po steni? Omarica nima spodaj predalov, tako da ta moznost odpade.

Kaj misliš s tem TV box? misliš setup box internetnega ponudnika ali android tv box? Če misliš android tv box potem pride v poštev kak android tv stick ki je s kratkim hdmi kablom povezan na tv. V poštev pride Xiaomi tv stick 4k ali pa kak Fire tv stick, katerega bi pa odsvetoval glede na to kakšno politiko amazon zadnje čase zganja. Stick se napaja tudi lahko preko usb vhoda od tv-ja. Fire tv stick če je povezan direktno na tv lahko brikne pri posodobitvah, zelo priporočeno je da se napaja samostojno.
polde

rtmktl ::

TV komunikator (škatlico od A1) imam jaz zataknjeno za TV-jem iz spodnje strani gor. Je debela samo kakšna 2cm, toliko pa tudi sam TV pride odmaknjen od stene zaradi samega nosilca. Dalinec prime OK. Ni pa viden.

PacificBlue ::

rtmktl je izjavil:

TV komunikator (škatlico od A1) imam jaz zataknjeno za TV-jem iz spodnje strani gor. Je debela samo kakšna 2cm, toliko pa tudi sam TV pride odmaknjen od stene zaradi samega nosilca. Dalinec prime OK. Ni pa viden.


Sem razmišljal nekaj v tej smeri. Tudi jaz imam od A1 tv komunikator oz tv box. Malo je nepraktično, da imamo v tem času še opravka s toliko kabli:). Prej sem imel Telemach in kodirno kartico, kar je imo veliko bolj praktično.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Ganon ::

PacificBlue je izjavil:

Tisti, ki imate tv montiran na steni, kje imate tv box, glede na to da bi imel clean tv omarico in brez kablov po steni? Omarica nima spodaj predalov, tako da ta moznost odpade.


Vse škatle imam v omarici, ampak tisto od TV-ja sem takoj zabrisal stran, ko je bila na voljo aplikacija. Nikoli več ne grem nazaj.

markxxxslo ::

Ker so mi pri Hisensu priznali stvarno napako sem nabavil nov tv.....QE65QN85CATXXH od Samsunga.Moram rect da je glede na sliko Samsung dooooosti boljsi od Hisense......me pa zanima ena stvar......zakaj nima moznosti igranja igric prek tvja brez konzole.....Samsung gaming hub....nikjer na spletu ne najdem ce to tv podpira al ne?

PacificBlue ::

Ganon je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Tisti, ki imate tv montiran na steni, kje imate tv box, glede na to da bi imel clean tv omarico in brez kablov po steni? Omarica nima spodaj predalov, tako da ta moznost odpade.


Vse škatle imam v omarici, ampak tisto od TV-ja sem takoj zabrisal stran, ko je bila na voljo aplikacija. Nikoli več ne grem nazaj.


Sam res. Kako se nisem tega prej spomnil. :8)
Super!

https://www.blog.uporabnastran.si/2022/...
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

andrej69 ::

markxxxslo je izjavil:

Ker so mi pri Hisensu priznali stvarno napako sem nabavil nov tv.....QE65QN85CATXXH od Samsunga.Moram rect da je glede na sliko Samsung dooooosti boljsi od Hisense......me pa zanima ena stvar......zakaj nima moznosti igranja igric prek tvja brez konzole.....Samsung gaming hub....nikjer na spletu ne najdem ce to tv podpira al ne?


Tukaj si lahko pogledaš glede Gaming Huba.

https://www.samsung.com/si/support/apps...

markxxxslo ::

Sploh ne najdem kje bi ga downodal.....al ga moras prej na telefon....al je ze na tvju....ikone uglavnem nimam


andrej69 je izjavil:


p8179962 naj bi izjavil:

Ker so mi pri Hisensu priznali stvarno napako sem nabavil nov tv.....QE65QN85CATXXH od Samsunga.Moram rect da je glede na sliko Samsung dooooosti boljsi od Hisense......me pa zanima ena stvar......zakaj nima moznosti igranja igric prek tvja brez konzole.....Samsung gaming hub....nikjer na spletu ne najdem ce to tv podpira al ne?


Tukaj si lahko pogledaš glede Gaming Huba.

https://www.samsung.com/si/support/apps...


Ok....na telefonu ga mam.....zakaj ga nimam na tvju

Zgodovina sprememb…

««
533 / 533
»
»»