» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
340 / 534
»»

Cveto ::

Morientes je izjavil:

fpbs lahko bi opazil, da uporabnik Cveto uporablja Plazmo in nima teh težav kot nekateri, ki ne znajo uporabljati televizije.

Cveto če so ti lučke všeč, potem vzami Phillipsa, drugače ti priporočam tudi jaz raje LG CX, ki ima vse bolje razen lučk.


Brez skrbi, spremljam par tem (poleg te še ono o OLED televizorjih) že vsaj kakšno leto, tako da sem na tekočem. Čakam samo da se odprejo trgovine, da lahko grem še malo pogledat slike. So pa jasno v igri "usual suspects": Philips 805, LG CX in Sony A8 (odvisno tudi od cene). Zanima me še kaj bo na CES-u (če pridejo novi modeli, znajo cene past), pa malo upam na nogometno prvenstvo, ko znajo imeti spet kakšne akcije.

Nova je samo ta ideja o 58 colarju, samo vidim, da ni nič v kakovostnem rangu, ki sem ga gledal, podobno je z 60 colarji. Bom šel sicer ob priliki gledati Panasonica in Philipsa, da vidim še v živo če je res tako slabša slika kot na oledih.

andrej69 ::

Cveto je izjavil:

Morientes je izjavil:

fpbs lahko bi opazil, da uporabnik Cveto uporablja Plazmo in nima teh težav kot nekateri, ki ne znajo uporabljati televizije.

Cveto če so ti lučke všeč, potem vzami Phillipsa, drugače ti priporočam tudi jaz raje LG CX, ki ima vse bolje razen lučk.


Brez skrbi, spremljam par tem (poleg te še ono o OLED televizorjih) že vsaj kakšno leto, tako da sem na tekočem. Čakam samo da se odprejo trgovine, da lahko grem še malo pogledat slike. So pa jasno v igri "usual suspects": Philips 805, LG CX in Sony A8 (odvisno tudi od cene). Zanima me še kaj bo na CES-u (če pridejo novi modeli, znajo cene past), pa malo upam na nogometno prvenstvo, ko znajo imeti spet kakšne akcije.

Nova je samo ta ideja o 58 colarju, samo vidim, da ni nič v kakovostnem rangu, ki sem ga gledal, podobno je z 60 colarji. Bom šel sicer ob priliki gledati Panasonica in Philipsa, da vidim še v živo če je res tako slabša slika kot na oledih.


Kvaliteta slike je seveda opazno slabša na teh dveh modelih, če ju primerjamo z OLED modeli:)) Sicer pa kar se tiče Philipsa v prodajalni ne bo prikazoval kvaliteto slike, ki jo je tale model sposoben prikazat.. Ker Philips ima slabe tovarniške nastavitve na LED televizorjih, razen OLED modelov. Tako, da ga moraš nastavit v Movie ali Natural mode, še bolje pa v ISF mode.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Cveto je izjavil:

Govor je bil o Philips 55OLED805 ja. Finančno mi ni tak problem oziroma sem računal dati nekako toliko, kot za prejšnji tv (ranga 1200eur+-). Če bi imel kam dati 65-ko, bi stisnil tudi do kakšni 1600-1700 za OLED model.
Ambilight je bolj zahteva otrok, ki so so zadnje čase usekani na vse te lučke (sem jima dal na računalnik ohišja z RGB in je bila že veselje pri hiši). Jaz bi pa zadevo tudi probal, samo v omari (v bistvu na prednjem robu omare) bo verjetno res slabo prišlo do izraza. Lahko pa dam zadaj kak led trak, pa bo za njih isto. :)
Verjetno bom res vzel nekaj 55 in OLED, v svoj "mancave" (imamo z otroci "igralnico", kje so trije pc-ji, Xbox in podobna šara) bom pa enkrat že dal veliko zverino.
Kaj češ, naše boljše polovice pač na to gledajo tako (pritoževala se je že, ko smo kupili 42 colsko plazmo, ko sem pred leti prišel k hiši so imeli 55cm katodnika, potem sva midva imela dolga leta 70cm trinitrona, za tem pa plazmo).

Če bo TV služil tudi za igrice, potem ti je veliko boljša izbira, cenejši, in dosti boljši LG CX3: https://www.ceneje.si/Izdelek/17956500/...
ker je VRR, HDMI2.1, HFR, AV1... in ima tudi dosti boljšo burn-in zaščito.

Na bruhanje mi gre , ko napišeš, da ima Lg precej boljšo zaščito kar se tiče burn -inna.. Malo si poglej na netu, koliko težav ima ravno Lg:)

Ti kar bruhaj. Take težave z burn-inom ima lastnik modela 805:
"Samo v opozorilo, to ciscenje slike je res nadlezno, vedno bi on zvecer to delal, mogla bi obstaja funkcija kdaj je " do not disturb" , pa naj to spuca preko dneva.
Trenutno imam tv manj kot mesec dni in mi ta funkcija ze pocasi zacenja it na ....
Nisem si mislil da je tako nadlezno in konstantno to".

neocodexx ::

A ni bilo za eno drugo znamko, mislim da Sony? Pa to je res čudno da bi mu tako na random vsiljeval. Jaz na svojem 805 še nisem zasledil da bi se kdaj šel čistit.

easyrider3 ::

Ja za Sony Oled je nekdo pred kratkim spraševal kaj narediti da mu televizor ven meče da se mora očistit.

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

Ja za Sony Oled je nekdo pred kratkim spraševal kaj narediti da mu televizor ven meče da se mora očistit.


Mislim, da na AG8, pa to se dogaja na vseh OLEDih ampak moraš imeti nesrečo kot zgleda, sem na avorums videl 2 podobni pritožbe za Philips OLED804, ena za 805 in celo za Panasonic GZ950.

skyform ::

Cveto je izjavil:

Morientes je izjavil:

fpbs lahko bi opazil, da uporabnik Cveto uporablja Plazmo in nima teh težav kot nekateri, ki ne znajo uporabljati televizije.

Cveto če so ti lučke všeč, potem vzami Phillipsa, drugače ti priporočam tudi jaz raje LG CX, ki ima vse bolje razen lučk.


Brez skrbi, spremljam par tem (poleg te še ono o OLED televizorjih) že vsaj kakšno leto, tako da sem na tekočem. Čakam samo da se odprejo trgovine, da lahko grem še malo pogledat slike. So pa jasno v igri "usual suspects": Philips 805, LG CX in Sony A8 (odvisno tudi od cene). Zanima me še kaj bo na CES-u (če pridejo novi modeli, znajo cene past), pa malo upam na nogometno prvenstvo, ko znajo imeti spet kakšne akcije.

Nova je samo ta ideja o 58 colarju, samo vidim, da ni nič v kakovostnem rangu, ki sem ga gledal, podobno je z 60 colarji. Bom šel sicer ob priliki gledati Panasonica in Philipsa, da vidim še v živo če je res tako slabša slika kot na oledih.


Jaz bi na tvojem mestu še malo počakal na nove modele razen če se ti mudi. Vidim, da si omenil tudi A8 potem ti znata biti zanimiva Sony A8J in A9J, sicer A9J bo najbrž predrag. Sony bo letos imel nov procesor, ki zna bit kar resna zadeva, sploh za OLEDe, ker bo baje zelo izboljšal shadow detail. Google OS in en več Android OS. Edina znamka z Google TV in zgleda obetavno, 2.1 HDMI in končno bo imel tapravi Dolby Vision, tako da zna biti letos velik konkurent Panasonicu. Če pa ti je ambilight pomemben pol pač nimaš drugega kot Philips.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Cveto ::

BTW, kako je s temi Androidi v televizijah (recimo pri Phillipsu)? Zdaj imam Minix U9-H in dela tako kot je treba. So zadeve primerljive ali imajo TV-ji slabše izvedbe? DTS zvok na Tv-jih vejretno ni problem, tako da me bolj zanima sama odzivnost. Ker če bo slabše, raje uporabljam naprej minixa in mi potem za tv ni važno kaj ima gor.

fpbs ::

neocodexx je izjavil:

A ni bilo za eno drugo znamko, mislim da Sony? Pa to je res čudno da bi mu tako na random vsiljeval. Jaz na svojem 805 še nisem zasledil da bi se kdaj šel čistit.

Ne to je bil lastnik 805. Drugače pa od Philipsovih OLEDov ima samo model 935 izbolšano verzijo zaščite burn-ina, podobno kot imajo LGeji že nekaj let, to je da prepoznajo statično sliko za izogib burn-ina.

Cveto je izjavil:

Brez skrbi, spremljam par tem (poleg te še ono o OLED televizorjih) že vsaj kakšno leto, tako da sem na tekočem. Čakam samo da se odprejo trgovine, da lahko grem še malo pogledat slike. So pa jasno v igri "usual suspects": Philips 805, LG CX in Sony A8 (odvisno tudi od cene). Zanima me še kaj bo na CES-u (če pridejo novi modeli, znajo cene past), pa malo upam na nogometno prvenstvo, ko znajo imeti spet kakšne akcije.
Nova je samo ta ideja o 58 colarju, samo vidim, da ni nič v kakovostnem rangu, ki sem ga gledal, podobno je z 60 colarji. Bom šel sicer ob priliki gledati Panasonica in Philipsa, da vidim še v živo če je res tako slabša slika kot na oledih.

Cene lanskih modelov bodo najnižje v marcu. Cene letošnjih modelov pa bodo najnižje marca drugo leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

Joze_K ::

Cveto je izjavil:

BTW, kako je s temi Androidi v televizijah (recimo pri Phillipsu)? Zdaj imam Minix U9-H in dela tako kot je treba. So zadeve primerljive ali imajo TV-ji slabše izvedbe? DTS zvok na Tv-jih vejretno ni problem, tako da me bolj zanima sama odzivnost. Ker če bo slabše, raje uporabljam naprej minixa in mi potem za tv ni važno kaj ima gor.


malo off-topic (thanks)
Cveto, lp
zanima me ali imaš na Minix-u naložen KODI ? Katero verzijo? Jaz sem še na stari (17-Crypton), ker ko sem nalagal novejšo je bilo cel kup problemov (na 18 - Lei)?
(pravkar gledam minixforum.com je down :( )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Lukape ::

Koliko približno pa še lahko padejo cene do marca? Če je 75xh90 zdaj tam okoli 1650€ kaj lahko pričakujem. Verjetno pa je potem problem tudi že zaloga določenih modelov.

andrej69 ::

Lukape je izjavil:

Koliko približno pa še lahko padejo cene do marca? Če je 75xh90 zdaj tam okoli 1650EUR kaj lahko pričakujem. Verjetno pa je potem problem tudi že zaloga določenih modelov.


V Sloveniji ne bodo cene do poletja kaj nižje kakor pa so sedaj, kar se tiče lanskih modelov. Ker so lanski modeli že tako bili lani ob prihodu že kar nekaj cenejši, kakor pa modeli 2019.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

Cveto je izjavil:

BTW, kako je s temi Androidi v televizijah (recimo pri Phillipsu)? Zdaj imam Minix U9-H in dela tako kot je treba. So zadeve primerljive ali imajo TV-ji slabše izvedbe? DTS zvok na Tv-jih vejretno ni problem, tako da me bolj zanima sama odzivnost. Ker če bo slabše, raje uporabljam naprej minixa in mi potem za tv ni važno kaj ima gor.


Nič ne bo slabše, Android je na novih TVjih zelo dober in hiter, saj na Philips OLEdu bo hiter, na Philipsovih LCDjih je malenkost počasnejši ampak še vedno vredu. Najhitrejši Android imajo Sony 9000 LCD serije in OLEDi ampak ni velika razlika v primerjavi z OLED805.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Kakor sem že povedal ceneje bo sigurno nekje poleti isto kot lansko leto ko bo čiščenje zalog v trgovinah res,da so to tisti kateri so na izložbi tako vsaj pravijo ampak bodo pa skoraj za polovično ceno kakor so bili novi. Lansko leto bi sigurno takoj kupil tisti Sony 55" XG95 za 650 Eur saj težko si ga takrat lahko kupil izpod 1000 Eur.

PO navadi vedno neko stvar kupim in takoj kasneje so pa veliko ceneje ali kakšna druga boljša stvar za isti denar.

V maju sem kupil ta Philips a za eden mesec po tem so že cene padale dobrim televizorjem dol in akcije so se začele z dobrimi cenami.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

Cveto je izjavil:

BTW, kako je s temi Androidi v televizijah (recimo pri Phillipsu)? Zdaj imam Minix U9-H in dela tako kot je treba. So zadeve primerljive ali imajo TV-ji slabše izvedbe? DTS zvok na Tv-jih vejretno ni problem, tako da me bolj zanima sama odzivnost. Ker če bo slabše, raje uporabljam naprej minixa in mi potem za tv ni važno kaj ima gor.


Android deluje zelo dobro na Philips televizorjih 2019/2020:) Je pa seveda odvisno kateri Mediatek Chipset uporablja določen model. Na Sony televizorjih najvišjega ranga, ki imajo vgrajen tale Mediatek Chipset deluje Android še nekoliko bolje kakor na Philipsu.

SoC: MediaTek MT5895
Installed RAM: 3 GB
Core Architecture: 4x ARM Cortex-A73
CPU Clock: 1800MHz
GPU Renderer: ARM Mali-G52
Storage: 16 GB
OpenGL ES: 3.2
Android 32-bit (9.0 Pie)

Letos pa bodo tako Philips kakor Sony televizorji uporabljali tale Mediatek Chipset.

https://www.mediatek.com/products/digit...

easyrider3 ::

Kakor sem opazil iz podatkov ima verjetno televizor Philips 55PUS7354/12 tudi to možnost za vstavitev kartice za programe isto kot ima bratranec na poceni Grundig televizorju. A je to ta stvar CI+ kot je zapisano Standardni vmesnik plus (CI+)? A to je možnost samo za kabelsko televizojo ali kako,ker bratranec ima sedaj drugega operaterja saj je Telemach vse prevzel in dobil je to kartico za drugi televizor kar je nekaj najbolj pametnega,namesto da imaš sprejemnik in še en daljinec ppovrhu kot imam sedaj pri T-2. Po moje verjetno tega ni možno da bi imel jaz pri sedanjem operaterju to možnost ali pač??? Seveda obstaja aplikacija T-2 TV samo če nimaš smart tv potem nimaš te opcije.

Matej61 ::

Pozdravljeni,

kupujem tv in imam eno vprašanje. Izbiram med PHILIPS 4K UHD 58PUS8505/12 https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5... in Samsung QE55Q60TAUXXH https://www.merkur.si/televizor-samsung... .

Prosim za vaše mnenje. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matej61 ()

andrej69 ::

Matej61 je izjavil:

Pozdravljeni,

kupujem tv in imam eno vprašanje. Izbiram med PHILIPS 4K UHD 58PUS8505/12 https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5... in Samsung QE55Q60TAUXXH https://www.merkur.si/televizor-samsung... .

Prosim za vaše mnenje. Hvala.


Philips je vsekakor boljši izbor:)

easyrider3 ::

Za samsung Q60 je vstopni razred QLED modelov kar sploh ni neki napredek in baje da od Q80 naprej je nekaj tisto boljšega to pravim samo kar ljudje pravijo.

MrStein ::

Lukape je izjavil:

Koliko približno pa še lahko padejo cene do marca? Če je 75xh90 zdaj tam okoli 1650€ kaj lahko pričakujem. Verjetno pa je potem problem tudi že zaloga določenih modelov.

Upoštevaj da letošnje leto ni ravno enako kot prejšnja leta.

easyrider3 je izjavil:

Kakor sem opazil iz podatkov ima verjetno televizor Philips 55PUS7354/12 tudi to možnost za vstavitev kartice za programe isto kot ima bratranec na poceni Grundig televizorju. A je to ta stvar CI+ kot je zapisano Standardni vmesnik plus (CI+)? A to je možnost samo za kabelsko televizojo ali kako,ker bratranec ima sedaj drugega operaterja saj je Telemach vse prevzel in dobil je to kartico za drugi televizor kar je nekaj najbolj pametnega,namesto da imaš sprejemnik in še en daljinec ppovrhu kot imam sedaj pri T-2. Po moje verjetno tega ni možno da bi imel jaz pri sedanjem operaterju to možnost ali pač??? Seveda obstaja aplikacija T-2 TV samo če nimaš smart tv potem nimaš te opcije.

Ta kartica (CI) je standard in to imajo vse televizije.
Uporablja se za DVB-C (kabelska) programe (tiste kodirane, nekodirane delujejo tudi brez).
(pa tudi za satelitski DVB-S)


T-2 nima DVB, tako da tam nima smisla.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

fpbs ::

Matej61 je izjavil:

kupujem tv in imam eno vprašanje. Izbiram med PHILIPS 4K UHD 58PUS8505/12 https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5... in Samsung QE55Q60TAUXXH https://www.merkur.si/televizor-samsung... .
Tu je občutno boljši Samsung, ker je QLED, kar omogoča predvsem širši barvni spekter, poleg tega ima pa še DualLED osvetlitev ozadja. Philips ima pa vgrajen še klasičen Direct LED panel, pa še glossy je, kar zna biti moteče.

easyrider3 ::

Leta 2015 sem kupil Samsung televizor in takrat sem imel VOYO aplikacijo gor in potem čez 2-leti ko je televizor prišel nazaj iz servisa ni mogoče več imeti VOYO aplikacije. Kaj je to sedaj pač tako da ne podpira sistem več ali kaj?

Cveto ::

fpbs je izjavil:

Matej61 je izjavil:

kupujem tv in imam eno vprašanje. Izbiram med PHILIPS 4K UHD 58PUS8505/12 https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5... in Samsung QE55Q60TAUXXH https://www.merkur.si/televizor-samsung... .
Tu je občutno boljši Samsung, ker je QLED, kar omogoča predvsem širši barvni spekter, poleg tega ima pa še DualLED osvetlitev ozadja. Philips ima pa vgrajen še klasičen Direct LED panel, pa še glossy je, kar zna biti moteče.


Kaj pa je "Dual LED"?

andrej69 je izjavil:

Cveto je izjavil:

BTW, kako je s temi Androidi v televizijah (recimo pri Phillipsu)? Zdaj imam Minix U9-H in dela tako kot je treba. So zadeve primerljive ali imajo TV-ji slabše izvedbe? DTS zvok na Tv-jih vejretno ni problem, tako da me bolj zanima sama odzivnost. Ker če bo slabše, raje uporabljam naprej minixa in mi potem za tv ni važno kaj ima gor.


Android deluje zelo dobro na Philips televizorjih 2019/2020:) Je pa seveda odvisno kateri Mediatek Chipset uporablja določen model. Na Sony televizorjih najvišjega ranga, ki imajo vgrajen tale Mediatek Chipset deluje Android še nekoliko bolje kakor na Philipsu.

SoC: MediaTek MT5895
Installed RAM: 3 GB
Core Architecture: 4x ARM Cortex-A73
CPU Clock: 1800MHz
GPU Renderer: ARM Mali-G52
Storage: 16 GB
OpenGL ES: 3.2
Android 32-bit (9.0 Pie)

Letos pa bodo tako Philips kakor Sony televizorji uporabljali tale Mediatek Chipset.

https://www.mediatek.com/products/digit...


Hvala, to sem iskal. Zdaj pa vprašanje: ali znajo ti televizorji (recimo 804/805 ali CX) pošiljati vem DTS (in DD) zvok po optiki?

Aja, pa še za ostale (Andrej96 vem kaj bo rekel): kateri ima boljši zvok, Philips 804/805 ali LG CX (BX ne gledam ker je menda pretemen). Govorim za zvok iz televizije. Imam sicer dober receiver, samo to se prižiga samo za kak "namenski" ogled filma, večinoma pa laufa vgrajena zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()

andrej69 ::

@Cveto

Tukaj si lahko prebereš kar se tiče Dual LED. Gre pa tako predvsem za marketing, kar je razvidno tudi iz testov:) V praksi ni nikakršne omembe vredne razlike napram drugim televizorjem.

https://en.tab-tv.com/?p=20012

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Cveto ::

Joze_K je izjavil:

Cveto je izjavil:

BTW, kako je s temi Androidi v televizijah (recimo pri Phillipsu)? Zdaj imam Minix U9-H in dela tako kot je treba. So zadeve primerljive ali imajo TV-ji slabše izvedbe? DTS zvok na Tv-jih vejretno ni problem, tako da me bolj zanima sama odzivnost. Ker če bo slabše, raje uporabljam naprej minixa in mi potem za tv ni važno kaj ima gor.


malo off-topic (thanks)
Cveto, lp
zanima me ali imaš na Minix-u naložen KODI ? Katero verzijo? Jaz sem še na stari (17-Crypton), ker ko sem nalagal novejšo je bilo cel kup problemov (na 18 - Lei)?
(pravkar gledam minixforum.com je down :( )


Imam novo verzijo (Leia) in dela ok, edino ko zamenjaš passtrhough, ga je dobro resetirati, sicer zna slika štekati.

neocodexx ::

Glede Kodija, kmalu bo zunaj nova verzija 19 (je že na voljo v beti), ki bo končno podpirala HDR podnapise (temno sive) primerne za olede in falde, tak da močno priporočam nadgradnjo če vam je to in, plus še dosti novih izboljšav baje celo podpora Dolby Vision.

Sicer pa zanimivo, da teh težav (da zašteka pri passtrough ipd.) nisem nikoli imel na Shieldu, da bi bilo potrebno kaj kdaj resertirati ali bi kaj crashalo, na vseh ostalih boxih prej pa so vedno bili takšni in podobni problemi, ja :)

easyrider3 ::

Kodi je pri kolegu v decembru kar štekaril isto pri meni ali pa je to vse odvisno ker sva imela KODI BALKAN GREEN gor naložena. Enkrat je deloval drugič je kar štekal pri sodelavcu je poprej normalno vse delovalo.
Bom danes spet se šel igrat z Kodijem da vidim kako bo sedaj.

Zanimivo pa tudi to da je kolega povedal da na televizorju mu deluje uredu na računalniku pa ne

Zgodovina sprememb…

akulp ::

Jaz sem zdaj prešaltal iz Kodija na Plex in moram rečt, da sem po enem tednu uporabe prezadovoljen. Podpira vse out of the box, kar sem želel (HDR, DD/DTS) brez večje zajebancije.
Lukcc

neocodexx ::

Zakaj pa neki random fork od Kodija uporabljata in ne official?

Ja, Plex vsi hvalijo da je dosti bolj preprost, Kodi pa ima več kustomizacije. Jaz sem pač s Kodijem začel, se mi ni dalo več prestavljati/učiti Plex.

Edino kar je pri Kodiju res problem (vsaj do verzije 18.9), da se ne da podnapisov izbrati še temnejše barve od "kao sive" ki je še vedno zelo svetleča na OLED/FALD. Naj bi bilo to bolje v Kodi 19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Argica ::

to vi govorite o plex/kodi ki ga zalaufate na pcju za potrebe streamanja ali na samem tvju?

easyrider3 ::

pa ta PLEX je tudi plačljiv kolko stane Premium

neocodexx ::

Jaz govorim za android tv.

easyrider3 ::

a sorry sem že našel 4,99 Eur

c3fizl ::

Matej61 je izjavil:



Hvala, to sem iskal. Zdaj pa vprašanje: ali znajo ti televizorji (recimo 804/805 ali CX) pošiljati vem DTS (in DD) zvok po optiki?


LG CX ne podpira DTS zvoka.

webmaher ::

Men Kodi z PlexKodiConnect addonom v Sony TVju dela že eno leto brez problema... ups je problem... jebena Sonyeva 100Mb mrežna in pol filme kjer bitna seka krepko čez 60Mb/s ne morem gledat :))

Argica ::

easyrider3 je izjavil:

a sorry sem že našel 4,99 Eur

vzemi lifetime 120€

to je za 2 leti takorekoč.

easyrider3 ::

Sem sedaj malo prečekiral PLEX in nič se mi ne dopade večinoma sploh podnapisov ni za filme potem serije sploh ne najdem pa lahko napišem bilo katero znano mislim da je totalno brez veze za mene.

Reaper ::

Saj plex po navadi uporabljaš za lokalne medije na nasuykot recimo Kodi. Plex pass je za moje pojme brez veze. Za podnapise se namesti Subzero addon.

easyrider3 ::

Poprej sem ponovno naložil KODI in inštaliral tisti kodi balkan in sedaj stvar deluje okamot lahko gledam serije in podnapise tudi zaenkrat vse štima.

Argica ::

to vse direktno na tv brez kitajskega boxa?

neocodexx ::

c3fizl je izjavil:

Matej61 je izjavil:



Hvala, to sem iskal. Zdaj pa vprašanje: ali znajo ti televizorji (recimo 804/805 ali CX) pošiljati vem DTS (in DD) zvok po optiki?


LG CX ne podpira DTS zvoka.


Zato je najbolje nabaviti box (Shield) in povezat s hdmi, pa imaš vse kar bi blo na tvju + hitreje dela + 1gbit lan port + lepši 4K z AI upscale (na Shieldu) + dts zvok + lossless zvok (dolby atmos, dts-hd). To bi moralo bit nekak samoumevno, če nabavljaš 2.000€ TV kot LG CX, kaj pa je dati še +10% vrednosti za en box, da vse dela kot mora.

Res je da ima LG CX eArc ampak ti to nič ne pomaga če tudi receiever ne podpira eArc, iz kontra smeri pa gre (box>receiver>tv) in lahko posreduješ vse možne formate zvoka tudi na starejše receiverje.

virusZz ::

Kakšen dober servis za Samsung televizije. Na mojem (UE55H6400) se je pojavila horizontala črta čez celo.
Se to sploh da popraviti, ali moram razmišljati o novi?
virusZz

easyrider3 ::

Sem opazil kakor je opisano,da mi menda sploh ni potrebno plačevati za HBO GO saj imam pri T-2 paket Oranžni diamant in HBO Premium je vključen brezplačno v paket Oranžni Diamant za ves čas naročniškega razmerja. A menda tisto kodo ki jo dobim vpišem pod vavčer na HBO GO strani

showsover ::

A tale tv je za ta denar ok?

easyrider3 ::

virusZz je izjavil:

Kakšen dober servis za Samsung televizije. Na mojem (UE55H6400) se je pojavila horizontala črta čez celo.
Se to sploh da popraviti, ali moram razmišljati o novi?


Zamenjava panela kar se sploh ne splača popravljati

Argica ::

to je 300e najmanj + delo.

dast.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argica ()

Morientes ::

easyrider3

Imaš dve opciji, kokr jaz vem ko sem sklepal. Oranžni diamant HBO in Oranžni Diamant. En je z in drug je brez za isto ceno. Brat je takrat vzel brez in jaz z HBO. On ni imel dostopa, jaz pa imam še danes po skoraj treh let naročnine.

easyrider3 ::

Morientes je izjavil:

easyrider3

Imaš dve opciji, kokr jaz vem ko sem sklepal. Oranžni diamant HBO in Oranžni Diamant. En je z in drug je brez za isto ceno. Brat je takrat vzel brez in jaz z HBO. On ni imel dostopa, jaz pa imam še danes po skoraj treh let naročnine.


Sem sedaj v Horizontu in imam kakor vidim vključeni HBO Premium in tudi imam na izbiro aktivacijsko kodo za HBO GO kar bom sedaj probal aktivirati.

easyrider3 ::

HBO GO mi sedaj deluje brez plačila preko T-2 televizije edino drugi račun sem moral narediti saj na starega se ne da aktivirati ker ni posredovne aktivacijske kode na njega. V glavnem sedaj je vse to super ker ne bo potrebno nič dodatno plačevati.

akulp ::

easyrider3 je izjavil:

Sem sedaj malo prečekiral PLEX in nič se mi ne dopade večinoma sploh podnapisov ni za filme potem serije sploh ne najdem pa lahko napišem bilo katero znano mislim da je totalno brez veze za mene.


Seveda, Plex mi mišljen, da ti streama vsebine z neta, to ni njegova (primarna) funkcija.

Lokalna vsebina, podnapise črpaš ali direkt z URL-ja ali lokalno, enako movei posterje ... Skratka, kot je napisal nekdo zgoraj. Precej bolj simpl se mi zdi, kot Kodi, pa hkrati ne pogrešam ničesar iz Kodija.

Edino ja, če sem prav dojel, rabiš Plex pass za predvajanje HDRa. Ali pa je mene nekaj zezalo samo, ne vem. Vzel sem zdaj za en mesec Plex pass, ker sem našel kodo za popust na netu, tako da sem dobil zastonj. Čez en mesec pa bom videl.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()
««
340 / 534
»»