» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
338 / 534
»»

;-) ::

Tilen11 je izjavil:

Kaj pravite na TCL 55C815 ali pa Hisense 55U8QF? Oba sta qled. Hvala

TCL imam nevem kater model 160cm za okoli 380€ dela ok, kaj vec pa se na tv ne spoznam. Eon je gor in ne uporabljam boxa ker dela super.

neocodexx ::

Horas je izjavil:

jaz sploh ne čistim ekrana. čemu bi? niti prah se mi ne nabira na ekranu razn na vrhu roba tvja. mate potrebo polirat ekran tku jeklene konjičke?


Hehe, saj jaz tudi ne. Čiščenje je bilo potrebno samo takrat, ko so se prestavljali in ni šlo drugače da si se z roko malo dotaknil po zaslonu. Sem pa že večkrat videl lise od napačnega čiščenja, in jaz tudi ne razumem zakaj imajo ljudje (tu bi sumil predvsem na kakšne mamce obsedene s čiščenjem) potrebo da še tv zaslon čistijo, in potem sam še slabše nardijo. Spucala pa je, to je važno. :)

akulp ::

Ja, jaz izključno po montaži nisem uspel (še vedno) korektno očistiti ekrana. Saj ne, da se karkoli vidi, ko gledaš. Ko pa je ugasnjeno in grem mimo, pa vedno vidim tiste preostale fleke. :)
Lukcc

akulp ::

Spet mal off topic vprašanje.

S čim konvertirate Bluray (original varianta, ki ima podmape BDVM, Certificate...) v .mkv?

MakeMKV?
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Horas ::

neocodexx je izjavil:

Horas je izjavil:

jaz sploh ne čistim ekrana. čemu bi? niti prah se mi ne nabira na ekranu razn na vrhu roba tvja. mate potrebo polirat ekran tku jeklene konjičke?


Hehe, saj jaz tudi ne. Čiščenje je bilo potrebno samo takrat, ko so se prestavljali in ni šlo drugače da si se z roko malo dotaknil po zaslonu. Sem pa že večkrat videl lise od napačnega čiščenja, in jaz tudi ne razumem zakaj imajo ljudje (tu bi sumil predvsem na kakšne mamce obsedene s čiščenjem) potrebo da še tv zaslon čistijo, in potem sam še slabše nardijo. Spucala pa je, to je važno. :)


stare mamce so še od starih tvjev navajene da so jih lahk pucale s kakršnimkoli čistilom pa coto.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Argica ::



Sony has unveiled its new flagship OLED TV for 2021, namely the Master Series BRAVIA A90J. The Sony A90J will be available in three screen sizes: 55 inches, 65 inches and a massive 83 inches.

Key features include 4K resolution, brighter OLED panel thanks to aluminium sheet lamination (marketed as XR OLED Contrast Pro), new BRAVIA XR cognitive processor, HDMI 2.1 support (including 4K@120Hz, ALLM, VRR & eARC), XR Motion Clarity (120Hz black frame insertion), TV-led Dolby Vision, inbuilt BRAVIA Core streaming service and Google TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argica ()

Tsunamii ::

Za frenda sprasujem.

Ker mu OLED ne disi ( ima prevec osvetljen prostor cez dan ) bi rad LCD tv. Torej 65 ali 70+ do cenovnega ranga 2500EUR MAX.

ZA filme ..nanizanke ...preko Plex..BlueRay enote svoje filme..Netflix....
Kaj bi bilo v tem rangu dobro ? Ali počaka letosnje modele - do jeseni na padec cen ? JA vem zacaran krog..
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

Argica ::

XH90/XH95

carlito149 ::

Kateri TV je trenutno best buy do 1.000€?
Sedaj imam Samsung 8002 in sem zadovoljen.

Tsunamii ::

Tsunamii je izjavil:

Za frenda sprasujem.

Ker mu OLED ne disi ( ima prevec osvetljen prostor cez dan ) bi rad LCD tv. Torej 65 ali 70+ do cenovnega ranga 2500EUR MAX.

ZA filme ..nanizanke ...preko Plex..BlueRay enote svoje filme..Netflix....
Kaj bi bilo v tem rangu dobro ? Ali počaka letosnje modele - do jeseni na padec cen ? JA vem zacaran krog..

DODATEK : Uporabljal bo tudi v navezi z PS5..torej 120hz dobrodoslo.
Hvala.

neocodexx ::

Kaj rabi 120hz za PS5? saj PS5 ne podpira 120 fps. Še pravi 4K 60 fps ne dosega niti s tem hardwerom, je še vedno neka vmesna resolucija + rendering triki. 120hz je za PC gaming!

Zgodovina sprememb…

krco77 ::

carlito149 je izjavil:

Kateri TV je trenutno best buy do 1.000€?
Sedaj imam Samsung 8002 in sem zadovoljen.


HX90 dobiš za 850€;) nimaš kej razmišljat. 8-)
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...

carlito149 ::

krco77 je izjavil:

carlito149 je izjavil:

Kateri TV je trenutno best buy do 1.000€?
Sedaj imam Samsung 8002 in sem zadovoljen.


HX90 dobiš za 850€;) nimaš kej razmišljat. 8-)
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...


Pozabil napisati, da iscem 65 inč

krco77 ::

carlito149 je izjavil:

krco77 je izjavil:

carlito149 je izjavil:

Kateri TV je trenutno best buy do 1.000EUR?
Sedaj imam Samsung 8002 in sem zadovoljen.


HX90 dobiš za 850EUR;) nimaš kej razmišljat. 8-)
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...


Pozabil napisati, da iscem 65 inč


Ni panike.

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krco77 ()

carlito149 ::

Hvala. Kaj od teh je best buy?

andrej69 ::

carlito149 je izjavil:

Hvala. Kaj od teh je best buy?


Vsekakor Philips model.

Andy9 ::

andrej69 je izjavil:

carlito149 je izjavil:

Hvala. Kaj od teh je best buy?


Vsekakor Philips model.

Andrej pravi:
Ker imam od prodanih philipsov tudi jaz nekaj od tega...

andrej69 ::

Andy9 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

carlito149 je izjavil:

Hvala. Kaj od teh je best buy?


Vsekakor Philips model.

Andrej pravi:
Ker imam od prodanih philipsov tudi jaz nekaj od tega...


Nikar se ne sekiraj kaj imam jaz od tega:) Sicer pa bo tako vzel kar se bo njemu zdelo najbolje.. Lahko pa si pogleda določene teste Sonya in Philipsa pa bo videl kateri je kvalitetnejši. Panasonic pa je tako slabši od Philipsa in Sonya.

sm1x ::

A se lahko uporabnika "andrej69" banna iz te teme?

Jaz še vedno čakam, da pride XH90 na zalogo, ga ni še nikjer. HX95 je pa na žalost predrag, je velika razlika med njima?
Koliko je pa HX90 boljši od XH80/85?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm1x ()

andrej69 ::

sm1x je izjavil:

A se lahko uporabnika "andrej69" banna iz te teme?

Jaz še vedno čakam, da pride XH90 na zalogo, ga ni še nikjer. Koliko je HX90 boljši od XH80/85?


Za to morajo biti razlogi, kateri pa ne obstajajo za mojo izključitev iz teme:)) Saj ne rabiš brat moje komentarje, če te tako motijo jaz tudi dostikrat preskočim določene komentarje, ki mi niso všeč, pa nikogar ne pozivam, da se ga odstrani iz teme..! Lahko pa ti tudi daš svoje mnenje glede priporočila televizorjev nihče ti ne brani:))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mateii ()

sm1x ::

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

kaj pa tale samsung vs sony XH90? Cena pri telekomu je praktično ista.

Horas ::

potem raje sony kot GNUSmas.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

sm1x ::

Meni se tudi tako zdi :D Hiter skok na google mi pove, da ima sony slab vidni kot, ampak boljši sliko na sploh. Pa še v parih stvareh se razlikujeta, local dimminga samsung nima itd.

ziggy89 ::

sm1x je izjavil:

A se lahko uporabnika "andrej69" banna iz te teme?

Jaz še vedno čakam, da pride XH90 na zalogo, ga ni še nikjer. HX95 je pa na žalost predrag, je velika razlika med njima?
Koliko je pa HX90 boljši od XH80/85?


Sam sem kupil 65" xh95, ker je po novem letu padel na ceno xh90+20eur v mediamarktu (1222eur). Glede na vse reviewje, je xh90 dosti boljsi ko pride do iger in ima HDMI 2.1. Dobil je tudi eARC podporo ampak glede na forume je buggy ampak mogoče ne za vse.

Na drugi strani ima xh95 opazno lepšo sliko.

Je pa res, da jih nisem gledal side by side, ker ni bilo prilike. Sem pa zadovoljen s svojim nakupom.

sm1x ::

XH95 75" je 111€ na mesec za 2 leti, HX90 75" pa 70€. Kar razlika :D Bi jaz tudi vzel XH95, a je budget omejen ..

Tsunamii ::

sm1x je izjavil:

XH95 75" je 111€ na mesec za 2 leti, HX90 75" pa 70€. Kar razlika :D Bi jaz tudi vzel XH95, a je budget omejen ..


Kje si gledal HX90 75" za 1680€ ?

sm1x ::

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

DOBAVA Z ZAMIKOM, predvidena dobava po 11.01.2021
Že par tednov se ga čaka.

Tsunamii ::

sm1x je izjavil:

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

DOBAVA Z ZAMIKOM, predvidena dobava po 11.01.2021
Že par tednov se ga čaka.


Dober TV po recenzijah. Skoda, ker nisem na Telekomu bi ga preci tudi sam vzel v velikosti 75' ..tudi spregledal da nima HDR10+ in HDMI 2.1 .. ker itk konzole nimam in jo ne bom imel.

neocodexx ::

Pa zakaj vsi mislite da rabite HDMI 2.1 za konzolo/PS5? To je za PC.

Andy9 ::

andrej69 je izjavil:

sm1x je izjavil:

A se lahko uporabnika "andrej69" banna iz te teme?

Jaz še vedno čakam, da pride XH90 na zalogo, ga ni še nikjer. Koliko je HX90 boljši od XH80/85?


Za to morajo biti razlogi, kateri pa ne obstajajo za mojo izključitev iz teme:)) Saj ne rabiš brat moje komentarje, če te tako motijo jaz tudi dostikrat preskočim določene komentarje, ki mi niso všeč, pa nikogar ne pozivam, da se ga odstrani iz teme..! Lahko pa ti tudi daš svoje mnenje glede priporočila televizorjev nihče ti ne brani:))

Obstajajo razlogi za tvoj odhod.
Zavajaš neizkušene pri svojih nasvetih, kar je bilo že dokazano.

dvihtelic ::

Tsunamii je izjavil:

sm1x je izjavil:

XH95 75" je 111€ na mesec za 2 leti, HX90 75" pa 70€. Kar razlika :D Bi jaz tudi vzel XH95, a je budget omejen ..


Kje si gledal HX90 75" za 1680€ ?


https://acssony.si/kd-75xh9005baep-189c...

scipascapa ::

top šit cena.

Tsunamii ::

KAko se pa obnesejo TCL televizorji 75' .. nekateri jih pohvalijo. Ima kdo doma ..?

hdx ::

sm1x je izjavil:

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

kaj pa tale samsung vs sony XH90? Cena pri telekomu je praktično ista.


Q60 je vstopni model. Cena naj te ne zbega.

Pravi Samsung je Q80 ali Q90

scipascapa ::

Tsunamii C815 je ok....

neocodexx ::

Sem gledal razlike med XH90 in 95 (po rtings.com) in razlike niso drastične, razen pri HDR, H90 izgleda kot majhen downgrade od predlanskega F90. Verjetno ima 95ka še kakšno zatemnilno cono več, nisem to gledal, vendar za 1600EUR 75" H90 je zelo dober deal, prav tako 1000EUR za 65", jaz tu ne bi nekaj forsiral za 95ko čeprav je boljša, vendar vsi vemo kako je z HDR. V določenih filmih boš res opazil razliko ko bo ta zaslon dal vse od sebe, dostikrat pa ne. Po SDRju pa tak zgledata enako dobra, razen če ima več zatemnilnih con, potem je pa tu še slikovni procesor sam to so res detajli.

Jaz bi za sebe vzel 95, sam če maš budget omejen ni zdaj to da boš nekaj prikrajšan z 90ko, še vedno super zadeva (daleč bolše od kakega Q60 lol).

Če je cena pri Q60 in H90 "praktično ista" sploh nimaš kaj razmišljat. Q60 se sploh ne more primerjat z H90, saj nima niti FALDja. https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Zgodovina sprememb…

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Pa zakaj vsi mislite da rabite HDMI 2.1 za konzolo/PS5? To je za PC.


Nove PS5 igre bodo imele oz nekatere igre iz PS4 že imjo na PS5 performance mode in graphics mode, tako da lahko izbiraš med bolj detajlno grafiko z manj fps ali manj detajlno grafiko z več fps in nekatere igre že imajo 120fps v performance mode pri 2160p, nekatere pa ne dosežejo 4k pri 120pfs ampak nekje 1700/1800p kot npr Cyberpunk. Drugače pa je to res bolj za PCje, ker dvomim da bo dosti iger na PS5 4@120fps, razen če bo res vsaka igra imela performance mode na izbiro ampak, če nebo potem preslaba rafika, pač brezveze, ker ta konzola ni zmožna prikazati top grafike pri 4k@120fps. Sicer od letos naprej pa bodo stak koraj vsi TVji imeli HDMI 2.1 tako, da ni panike.

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Sem gledal razlike med XH90 in 95 (po rtings.com) in razlike niso drastične, razen pri HDR, H90 izgleda kot majhen downgrade od predlanskega F90. Verjetno ima 95ka še kakšno zatemnilno cono več, nisem to gledal, vendar za 1600EUR 75" H90 je zelo dober deal, prav tako 1000EUR za 65", jaz tu ne bi nekaj forsiral za 95ko čeprav je boljša, vendar vsi vemo kako je z HDR. V določenih filmih boš res opazil razliko ko bo ta zaslon dal vse od sebe, dostikrat pa ne. Po SDRju pa tak zgledata enako dobra, razen če ima več zatemnilnih con, potem je pa tu še slikovni procesor sam to so res detajli.

Jaz bi za sebe vzel 95, sam če maš budget omejen ni zdaj to da boš nekaj prikrajšan z 90ko, še vedno super zadeva (daleč bolše od kakega Q60 lol).

Če je cena pri Q60 in H90 "praktično ista" sploh nimaš kaj razmišljat. Q60 se sploh ne more primerjat z H90, saj nima niti FALDja. https://www.rtings.com/tv/tools/compare...


XH95 ima več diming con, x-wide angle filter, ki kar lepo izboljša vidni kot, nasplošno ima bolj globoko sliko, tudi v SDR in malo ostrejšo in bolj detajlno sliko zaradi malo boljšega procesorja, tudi gradacija barv je precej boljša na XH95. Jaz bi tudi zase takoj vzel XH95 preko XH90, ampak če budget ne dovoli pač ne gre drugače in je drugače seveda tudi XH90 dober TV.

Glede HDRja pa sem pogruntal eno foro, saj na Sony TVju, včeraj sem se malo igral z nastavitvami, če bi lahko kaj več ven spravil z HDRja. Gledal sem Maleficent 2 in je ful temn HDR oz ful zdiman. Nisem mogel gledati to, sploh temne scene in sem se za foro šel igrati z nastavitvami in sem dal Live colour na High, nisem mogel verjet kaj je nardilo z HDRja, lepša živahejša in svetlejša slika, sploh tale Malificent, ker je res tako zdiman HDR da groza. V temnih scenah se je vidlo toliko več, nisem mogel verjeti, ko sem začel gledat film sem skor popizil, nisem nič videl, potem pa sem to sceno ponovil z Live colour na high, dan in noč. Tudi barve ne uniči tale Live colour kot pri SDR, v glavnem slika je ful svetlejša in brightness lahko imam na 15-20 od 50 pa je svetlejše kot brez Live colour na full 50. Rezultat tega je da, svetle zadeve in podnapisi ne žarijo tako kot drugače, ni bloominga kot da če daš brightnes bolj visoko, slika pa je vseeno super svetla, pač res super, sem presenečen in bom od sedaj naprej še gledal tako. Tu pa tam v kakem filmu malo vžge highlightse, ampak res malo, pa glej mi je vseeno, ker je tako malo, da se vidi samo, če grem gledati čisto od blizu in če bi delal primerjave. In potem je bil pravi užitek gledadi Maleficent 2 do konca, kar nisem se mogel navdušiti, ves čas sem govoril wau med filmom, tako da zdaj vem kaj narediti pri filmih z slabšim HDRjem, enostavno vklopiti Live colour, sicer dvomim, da bo pri vseh filmih rešilo težavo, ker eni so res obupni. Maleficent 2 je drugače prav lep HDR ampak samo zdiman, tako kot, da bi dal kontrast ali backlight prenizko. Mislim, da je Alita enaka fora, tako zdimana kot tale Maleficent 2, tako da bi to potem tudi vredi izgledalo z Live colour.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Skyform najbolje da probaš pogledat še Alito z Live colour pa boš videl kako se tam obnese. Drugače pa nekateri res mislijo da ni neke drastične razlike med modeloma XH90 in XH95 ampak kot pravi Skyform so razlike in to kr očitne. Ko že vidiš razliko v procesorju ti mora biti jasno da morajo biti razlike kaj šele X-wide angle filter in seveda to doprinese toliko višjo ceno tisti HDMI 2.1 pa sploh nima tako velikega pomena kot tukaj brezglavci bi samo to hoteli.

Jaz verjamem da je Sony XH95 eden najboljših ne Oled televizorjev in kakor je že objavljeno bodo letošnji SONY televizorji še korak višje vsaj za Oled je omenjeno tako in tudi tisti vaš zelo pomembni HDMI 2.1 bo imel in vse kar zraven lahko pripada

https://www.theverge.com/2021/1/7/22218...

X95J 4K (Full-array LCD)

X93J 4K (Full-array LCD)

A80J 4K (OLED)

A90J Master Series 4K (OLED)

Z9J Master Series 8K (Full-array LCD)

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Z novim procesorjem XR to bo spet nekaj izboljšana formula in to tudi treba vedno boljše stvari

Tsunamii ::

Kateri bo naslednik Sonya XH95 ==> X95J ?
Sam sem se dolgo časa nagibal na OLED ..ker imam se zmeraj plazmo doma..in kar sem videl pri frendih od Samsunga do Sonya me ni preveč impresioniralo glede na moj stari Tv. Je pa res da niso bili Flagship Tvji..

No sicer pri meni bo prislo drugo leto v postev za nakup .. in ker stremim na 75' bo verjetno LCD ..ker OLED je prevelika cenovna razlika. Razen, če bi se 'zadovoljil' na 65' ..kar pa dvomim. No prepustim se ..

easyrider3 ::

Kam bi jaz lahko šel pogledat kakšno plazmo ker vidim da nekateri še kar hvalijo jaz pa ne verjamem da je tako vrhunska slika,nekaj sem jih že videl in nisem bil nič super presenečen sploh glede ostrine slike.

neocodexx ::

skyform je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Sem gledal razlike med XH90 in 95 (po rtings.com) in razlike niso drastične, razen pri HDR, H90 izgleda kot majhen downgrade od predlanskega F90. Verjetno ima 95ka še kakšno zatemnilno cono več, nisem to gledal, vendar za 1600EUR 75" H90 je zelo dober deal, prav tako 1000EUR za 65", jaz tu ne bi nekaj forsiral za 95ko čeprav je boljša, vendar vsi vemo kako je z HDR. V določenih filmih boš res opazil razliko ko bo ta zaslon dal vse od sebe, dostikrat pa ne. Po SDRju pa tak zgledata enako dobra, razen če ima več zatemnilnih con, potem je pa tu še slikovni procesor sam to so res detajli.

Jaz bi za sebe vzel 95, sam če maš budget omejen ni zdaj to da boš nekaj prikrajšan z 90ko, še vedno super zadeva (daleč bolše od kakega Q60 lol).

Če je cena pri Q60 in H90 "praktično ista" sploh nimaš kaj razmišljat. Q60 se sploh ne more primerjat z H90, saj nima niti FALDja. https://www.rtings.com/tv/tools/compare...


XH95 ima več diming con, x-wide angle filter, ki kar lepo izboljša vidni kot, nasplošno ima bolj globoko sliko, tudi v SDR in malo ostrejšo in bolj detajlno sliko zaradi malo boljšega procesorja, tudi gradacija barv je precej boljša na XH95. Jaz bi tudi zase takoj vzel XH95 preko XH90, ampak če budget ne dovoli pač ne gre drugače in je drugače seveda tudi XH90 dober TV.

Glede HDRja pa sem pogruntal eno foro, saj na Sony TVju, včeraj sem se malo igral z nastavitvami, če bi lahko kaj več ven spravil z HDRja. Gledal sem Maleficent 2 in je ful temn HDR oz ful zdiman. Nisem mogel gledati to, sploh temne scene in sem se za foro šel igrati z nastavitvami in sem dal Live colour na High, nisem mogel verjet kaj je nardilo z HDRja, lepša živahejša in svetlejša slika, sploh tale Malificent, ker je res tako zdiman HDR da groza. V temnih scenah se je vidlo toliko več, nisem mogel verjeti, ko sem začel gledat film sem skor popizil, nisem nič videl, potem pa sem to sceno ponovil z Live colour na high, dan in noč. Tudi barve ne uniči tale Live colour kot pri SDR, v glavnem slika je ful svetlejša in brightness lahko imam na 15-20 od 50 pa je svetlejše kot brez Live colour na full 50. Rezultat tega je da, svetle zadeve in podnapisi ne žarijo tako kot drugače, ni bloominga kot da če daš brightnes bolj visoko, slika pa je vseeno super svetla, pač res super, sem presenečen in bom od sedaj naprej še gledal tako. Tu pa tam v kakem filmu malo vžge highlightse, ampak res malo, pa glej mi je vseeno, ker je tako malo, da se vidi samo, če grem gledati čisto od blizu in če bi delal primerjave. In potem je bil pravi užitek gledadi Maleficent 2 do konca, kar nisem se mogel navdušiti, ves čas sem govoril wau med filmom, tako da zdaj vem kaj narediti pri filmih z slabšim HDRjem, enostavno vklopiti Live colour, sicer dvomim, da bo pri vseh filmih rešilo težavo, ker eni so res obupni. Maleficent 2 je drugače prav lep HDR ampak samo zdiman, tako kot, da bi dal kontrast ali backlight prenizko. Mislim, da je Alita enaka fora, tako zdimana kot tale Maleficent 2, tako da bi to potem tudi vredi izgledalo z Live colour.


Jaz nimam take opcije na Philipsu, kar je zdimano ostane zdimano oz. black crush. Alita, Mandalorian, in Solo so vsi tako zdimani, ja. A si poskusil isto foro še na Mandalorianu? Saj Alita še ni bila tako temna, Mandalorian 1. sezona in še posebej Solo so bili najslabši primeri.

neocodexx ::

Tsunamii je izjavil:

Kateri bo naslednik Sonya XH95 ==> X95J ?
Sam sem se dolgo časa nagibal na OLED ..ker imam se zmeraj plazmo doma..in kar sem videl pri frendih od Samsunga do Sonya me ni preveč impresioniralo glede na moj stari Tv. Je pa res da niso bili Flagship Tvji..

No sicer pri meni bo prislo drugo leto v postev za nakup .. in ker stremim na 75' bo verjetno LCD ..ker OLED je prevelika cenovna razlika. Razen, če bi se 'zadovoljil' na 65' ..kar pa dvomim. No prepustim se ..


Za filme ki so posneti z blackbari v 21:9 je 65" res dokaj majhen na cca 3 metrih. Za vse ostalo je ravno prav. Odvisno koliko contenta se gleda v 21:9. Na srečo je večina TV serij 16:9, čeprav ga tut včasih serjejo. Tudi za gaming ni ravno prednost če je prevelik. Meni kar paše zdaj malo manjša diagonala.

Oled ima res veliko prednosti, ampak black crush je problem, vsaj na Philipsu. Imam gammo skoraj povsod vedno na max (-4), pa je glih za glih. Če bi res rad 75", mislim da s tema dvema Sony modeloma res ne moreš velik falit.

Vprašanje ali so meli tvoji kolegi VA ali IPS panele, ter kateri modeli so to sploh bili. OLED sicer je temnejši od plazme, vendar plazma je nekako best of both worlds; dobra plazma bo ohranila največ podrobnosti v sencah, in ima še vedno zelo lep kontrast, kolikor sem videl v primerjavah je to kar konsistentno. Pri oledu imaš pa drugi ekstrem, da so črne izredno temne in občutljive ob near-black nivoju (in še vertical banding na 5% grayscale), to je nekar česar pri plazmi ni, ima pa zato slika na oled tisti "kick" ki je kar zasvojljiv.

Zgodovina sprememb…

katimm ::

easyrider3 je izjavil:

Skyform najbolje da probaš pogledat še Alito z Live colour pa boš videl kako se tam obnese. Drugače pa nekateri res mislijo da ni neke drastične razlike med modeloma XH90 in XH95 ampak kot pravi Skyform so razlike in to kr očitne. Ko že vidiš razliko v procesorju ti mora biti jasno da morajo biti razlike kaj šele X-wide angle filter in seveda to doprinese toliko višjo ceno tisti HDMI 2.1 pa sploh nima tako velikega pomena kot tukaj brezglavci bi samo to hoteli.

Jaz verjamem da je Sony XH95 eden najboljših ne Oled televizorjev in kakor je že objavljeno bodo letošnji SONY televizorji še korak višje vsaj za Oled je omenjeno tako in tudi tisti vaš zelo pomembni HDMI 2.1 bo imel in vse kar zraven lahko pripada

https://www.theverge.com/2021/1/7/22218...

X95J 4K (Full-array LCD)

X93J 4K (Full-array LCD)

A80J 4K (OLED)

A90J Master Series 4K (OLED)

Z9J Master Series 8K (Full-array LCD)



Ok je res boljsi tv ampak je razlike na 55inchih skoraj 300€. Kar pa za moje pojme ni vredno saj ni take razlike... sam sem za to posegel za xh90. Ce bi se stegnil do te cene pa bi padel Oled

dvihtelic ::

Vidim da vsi nekako navijate za Sony tv preko telekoma, sam gledam po 190cm ekranu, mi lahko svetujete katerega naj vzamem Samsung ali Sony, preko Telekoma bi seveda.

skyform ::

Tsunamii je izjavil:

Kateri bo naslednik Sonya XH95 ==> X95J ?
Sam sem se dolgo časa nagibal na OLED ..ker imam se zmeraj plazmo doma..in kar sem videl pri frendih od Samsunga do Sonya me ni preveč impresioniralo glede na moj stari Tv. Je pa res da niso bili Flagship Tvji..

No sicer pri meni bo prislo drugo leto v postev za nakup .. in ker stremim na 75' bo verjetno LCD ..ker OLED je prevelika cenovna razlika. Razen, če bi se 'zadovoljil' na 65' ..kar pa dvomim. No prepustim se ..


X95J je naslednik XH95, X93J/X94J in X90J/X92J so pa nasledniki XH90, razlikujejo se samo v izgledu, različna stojala, drugačne barve in okviri.

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

Z novim procesorjem XR to bo spet nekaj izboljšana formula in to tudi treba vedno boljše stvari


Me prav zanima kak bo tale nov XR cognitive procesor, če bo kaj iz njega ali je samo marketing. Pa končno bo imel Sony pravi DV, ker do sedaj ni imel pravi metadata, tako da možno da bo še boljši kot na Panasonicu, najmajn tako dober, res me zanima. A90J bo pravi beast kot kaže, bo imel enako hlajenje panela kot Panasonic in bo najbolj svetl OLED ampak, imel bo še posvetlitev barvnega volumna kar manjka Panasonicu 2000 in ima baje zato majn žive barve kot nižji modeli, ki niso tako svetli, zaradi te močne osvetlitve celotna slika zgubi malo na živahnosti.

neocodexx je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Kateri bo naslednik Sonya XH95 ==> X95J ?
Sam sem se dolgo časa nagibal na OLED ..ker imam se zmeraj plazmo doma..in kar sem videl pri frendih od Samsunga do Sonya me ni preveč impresioniralo glede na moj stari Tv. Je pa res da niso bili Flagship Tvji..

No sicer pri meni bo prislo drugo leto v postev za nakup .. in ker stremim na 75' bo verjetno LCD ..ker OLED je prevelika cenovna razlika. Razen, če bi se 'zadovoljil' na 65' ..kar pa dvomim. No prepustim se ..


Za filme ki so posneti z blackbari v 21:9 je 65" res dokaj majhen na cca 3 metrih. Za vse ostalo je ravno prav. Odvisno koliko contenta se gleda v 21:9. Na srečo je večina TV serij 16:9, čeprav ga tut včasih serjejo. Tudi za gaming ni ravno prednost če je prevelik. Meni kar paše zdaj malo manjša diagonala.

Oled ima res veliko prednosti, ampak black crush je problem, vsaj na Philipsu. Imam gammo skoraj povsod vedno na max (-4), pa je glih za glih. Če bi res rad 75", mislim da s tema dvema Sony modeloma res ne moreš velik falit.

Vprašanje ali so meli tvoji kolegi VA ali IPS panele, ter kateri modeli so to sploh bili. OLED sicer je temnejši od plazme, vendar plazma je nekako best of both worlds; dobra plazma bo ohranila največ podrobnosti v sencah, in ima še vedno zelo lep kontrast, kolikor sem videl v primerjavah je to kar konsistentno. Pri oledu imaš pa drugi ekstrem, da so črne izredno temne in občutljive ob near-black nivoju (in še vertical banding na 5% grayscale), to je nekar česar pri plazmi ni, ima pa zato slika na oled tisti "kick" ki je kar zasvojljiv.


To pa je res hudo, da moraš imeti še gammo tak močno dvignjeno, pa še kr black crush in pretemno. Jaz imam gamo na 0, če jo dam na +3 je še toliko bolj svetla slika ampak potem sliki manjka pop, +1 še gre, +2 je že malo preveč, +3 pa so svetle scene že malo sprane. Po defaultu Sony celo priporoča na - 2, bah tak sploh nebi mogel gledati, sploh DV Dark je na -2, DV bright je na 0, kar je meni najboljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Letos bo Sony OLED spet v samem vrhu in raztural jih že vidim kako jih bodo hvalili za sliko dobr da sem kupil ta obični Philips televizor za 600 Eur da se ga bom lahko losal in nabavu celo letošnji model Sony televizor bomo vidli še cene kake bodo.

skyform ::

@neocodexx Alita, Mandalorian in Solo še nimam v HDR, ne gledam toliko HDR, tako da imam bolj malo filmov v HDR, bom pa začel več gledati v HDR, ker z live colour je res super. Težava zame glede HDR je tudi zelo počasen net, 10/1mbit dobiš mlade zravn, imam T2, ki ima hiter net samo preko optike, v naši ulici pa je ni in jo oblubljajo že več kot 10 let, tako da bom šel na Telemach na 300/30, ker jih imam polnkufer.
««
338 / 534
»»