» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
337 / 535
»»

neocodexx ::

skyform je izjavil:

Ja z boxom se seveda da, enako kot s PCjem, saj on ne rabi boxa, če ima HTPC :) midva sva se pogovarjala o Samsungovem vgrajemen playerju, ki ne podpira DTS. Jaz pa tudi ne rabim nobenga boxa, ker mi vse dela prek TVja. :P


Tudi Dolby Atmos/lossless? :)

Boxi, povezani na receiverje so pač ena res najboljših, long term idiot-proof rešitev. Odpravijo vse tegobe in skrbi glede kompatibilnosti standardov, in maš garancijo da bo zvok prišel nedotaknjen v svoji originalni, čisti obliki do tvojih zvočnikov. No, razen če si čez stene napeljal hdmi kable brez cevi, ki jih potem čas povozi :) mene to malo matra ker imam povezavo 1.4 s pcjem, na Shield-AVR-TV povezavi pa bo hdmi 2.0 še za dolgo čisto ok, verjetno.

Zgodovina sprememb…

akulp ::

Aha, vidva to o Shieldu? :)

Ma ne vem ja, sem razmišljal tudi o tem, ampak ne vidim nekega smisla trenutno, ker ne vem točno kaj bi z njim pridobil, razen to, da bi potem prekapljal med HTPCjem in Sheildom za filme.

Moj trenutni zvočni sistem (Logitech Z906) pa dvomim, da bi s Shieldom kaj pridobil. Ravno zadnjič smo imeli debato o tem, ko sem sprašval, kaj naj bi bila sploh razlika med DD/DTS (priklop PC-zvočniki preko S/PDIF) in analognim 3.5 jack priklopom zvočnikov na PC. Pri svojih razlike namreč ne opazim ...
Lukcc

skyform ::

neocodexx je izjavil:

skyform je izjavil:

Ja z boxom se seveda da, enako kot s PCjem, saj on ne rabi boxa, če ima HTPC :) midva sva se pogovarjala o Samsungovem vgrajemen playerju, ki ne podpira DTS. Jaz pa tudi ne rabim nobenga boxa, ker mi vse dela prek TVja. :P


Tudi Dolby Atmos/lossless? :)

Boxi, povezani na receiverje so pač ena res najboljših, long term idiot-proof rešitev. Odpravijo vse tegobe in skrbi glede kompatibilnosti standardov, in maš garancijo da bo zvok prišel nedotaknjen v svoji originalni, čisti obliki do tvojih zvočnikov. No, razen če si čez stene napeljal hdmi kable brez cevi, ki jih potem čas povozi :) mene to malo matra ker imam povezavo 1.4 s pcjem, na Shield-AVR-TV povezavi pa bo hdmi 2.0 še za dolgo čisto ok, verjetno.


Ma ki, kaki Dolby Atmos jaz imam reciever iz leta 2009, Yamaha RX-1067(Dolby Digital), povezan na TV z optičnim kablom, zvok mi je dober, tako da se sploh nisem obadal kaj več, deluje tudi tako kot treba, glasovi na centru, glasba in ostali zvoki na ostalih zvočnikih, pač te osnove delajo kot treba. Taboljšega zvoka pa seveda nebom imel s tem starim reciverjem pa čeprav je bil top takrat konec leta 2009, ko sem ga nabavil.

akulp ::

Potem si tam tam, kot jaz. :)
Lukcc

skyform ::

To glih ne, Logitech se z mojim 5.1 sistemom ne more primerjati, sem sam imel kar nekaj logitech zvočnikov. Jaz imam 5.1 system Monitor Audio Radius HD, ki je leta 2009 stal 1500EUR, in so kar se tiče zvoka na nivoju studijskih zvočnikov Focal CMS65, ki jih imam priklopljene na PCja. Glej zvok mi je super, kvaliteten, poln, detajln, nizkotonec trese bajto sicer se lahko nastavlja glasnost in moč zelo detajlno in celo od kere do kere frekvence igra, tako da ga lahko čisto omiliš ampak vseeno večinoma gledam brez njega, ker imajo sami zvočniki več kot zadosti basa. Nizkotoen bolj uporabljam za preverjanje basa v svoji glasbi. Ni panike, da ni dolby atmos, če bom pa htel atmos bom pa pač nabavil nov reciever.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

akulp ::

Mislim sem na zmožnost prebave formata. :) Logitech sistem vem, da je čisti vstop v resen 5.1 sistem ...
Lukcc

akulp ::

Moram pa reči, da sem navdušen nad Neftlix-ovo Win app. Sem za štos vzel trial Ultra HD paket in dela HDR out of the box, samo v Win moraš vklopiti ...
Lukcc

skyform ::

akulp je izjavil:

Mislim sem na zmožnost prebave formata. :) Logitech sistem vem, da je čisti vstop v resen 5.1 sistem ...


Moj receiver podpira DTS-HD Master, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic IIx, tako da mislim, da imam več možnosti. Bom probal preko HDMI kabla, da čujem, če se res čuje kakšna razlika proti optičnem kablu.

Dolby Atmos pa je za naju tak neuporabn, pri 5.1 sistemih se še vedno priporoča Dolby Digital. Za Dolby Atmos rabiš več zvočnikov, da dosežeš ta prostorski zvok. Moraš imeti zvočnike po celi sobi/prostoru, npr več zvočnikov odspredaj in zadaj, na stropu, na straneh pač vsepovsod, tak da tudi, če bi imel receiver, ki podpira Dolby Atmos mi ne bi nič koristil, ker imam premalo zvočnikov, pa niti nimam potrebe, da bi imel zvočnike po celem prostoru, taki geek pa spet nisem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

Atmos sta še dodatna dva ali štiri kanali na stropu. Omenjam Atmos zato, ker včasih v torrentih piše Atmos pa je to isto kot TrueHD, pač še dodatne kanale ma v posnetku.

Za tele zvočnike je res škoda da jih laufaš preko optike na navadnem DD/DTS. Samo zamenjaj kable na HDMI, pa boš videl (oz. slišal). Razlika je 100%.

Joze_K ::

@skyform
A imaš Sony receiver, če ne - me zanima ali deluje eArc ?
Ali lahko krmiliš s pilotom od Sony TV tudi receiver?
Jaz imam onkyo receiver povezan preko optike pa ne deluje krmiljenje, na Sony supportu pa so mi rekli da eArc krmiljenje garantirano le za Sony receiver-je...

akulp ::

neocodexx je izjavil:

Atmos sta še dodatna dva ali štiri kanali na stropu. Omenjam Atmos zato, ker včasih v torrentih piše Atmos pa je to isto kot TrueHD, pač še dodatne kanale ma v posnetku.

Za tele zvočnike je res škoda da jih laufaš preko optike na navadnem DD/DTS. Samo zamenjaj kable na HDMI, pa boš videl (oz. slišal). Razlika je 100%.


Aha dejansko slišiš razliko med optiko in HDMI? Zanimivo. Mislim, nisem imel še priložnosti slišat, zato sprašujem ...

Kaj pa med optiko in analognimi 3.5 vhodi? Ker tu je jaz ne slišim, razen to, da je če preklopim source sredi filma iz analognih vhodov na optiko, optika bolj glasna out of the box ...
Lukcc

easyrider3 ::

Jaz če se brezžično povežem z prenosnikom na Denon reciver se mi glasnost avtomatsko nastavlja isto z telefonom in njihovo aplikacijo. Sem poprej že sprobal razliko zvoka priključenega preko optičnega kabla in Hdmi pa nisem opzil nobene razlike isto sem probal pri soundbaru pa ni razlike sploh.
https://www.whathifi.com/advice/coaxial...

So, which connection should you use?
The answer to this will depend on the kit you're using. If it's a straight choice between coaxial and optical, we'd go for the former. In our experience, a coaxial connection tends to produce better audio quality than optical, allowing for a higher level of detail and greater dynamics.

But, we live in an age where convenience is king. HDMI is now the go-to connection for all things AV and it's hard to argue against it if all the kit in your system chain sports that socket.

HDMI's feature set, upgradability and the fact it can handle both audio and video means you don't need to worry about too many wires clogging up your system. And, best of all, you won't sacrifice performance.

HDMI kabel je trenutno nekako najbolj popularen za povezave čeprav coaxialni kabel je pa že od samega začetka nekako tisto kar se v avdio smeri najbolj uporablja vsaj tako opazim in optični kabel ni tisti kateri večina misli. Večina komponent se tako priključuje tudi subwooferji so priključeni preko coaxial kabla ampak ta kabel ima tudi dobro ceno vem da kolega nazaj pred 15-20 leti je dal 70 dolarjev za 30 centimetrov dolgi coaxialni kabel v Kanadi. Tukaj pri nas so bile cene trikrat višje. Danes se gibljejo cene nekje od 50 eur pa navzgor za 1 meter coaxialnega kabla.

Eden boljših coaxial kablov kateri ima ceno 200 Eur za 1-meter
 coaxial cable

coaxial cable



https://www.hificables.co.uk/product/98...

Zgodovina sprememb…

andraz7z ::

Zdravo,

Mene pa zanima kateri TV priporočate (do max 43"), ki bo služil kot računalniški monitor. Uporabljal se bo pa za surfanje po internetu in Adobe Premiere pro obdelavo.

Trenutno imam v dnevni sobi Samsung UE50NU7022. Občasno nanj priklopim prenosnik. Slika je kar OK, problem se pojavi pri premikanju miške. Občutek imam, kot da se miška malo zatika oz. ima nek delay.

Hvala in Lp,
Andraž

neocodexx ::

akulp je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Atmos sta še dodatna dva ali štiri kanali na stropu. Omenjam Atmos zato, ker včasih v torrentih piše Atmos pa je to isto kot TrueHD, pač še dodatne kanale ma v posnetku.

Za tele zvočnike je res škoda da jih laufaš preko optike na navadnem DD/DTS. Samo zamenjaj kable na HDMI, pa boš videl (oz. slišal). Razlika je 100%.


Aha dejansko slišiš razliko med optiko in HDMI? Zanimivo. Mislim, nisem imel še priložnosti slišat, zato sprašujem ...

Kaj pa med optiko in analognimi 3.5 vhodi? Ker tu je jaz ne slišim, razen to, da je če preklopim source sredi filma iz analognih vhodov na optiko, optika bolj glasna out of the box ...


Pravim da se sliši razlika na HDMI ker tu igrata lossless TrueHD/DTS-HD in ne kompresirana DD/DTS. Coaxialca za sub sem tudi že zamenjal in se je prav tako opazila razlika ko sem dal nekaj malo boljšega, čeprav je še daleč od tistega top end.

neocodexx ::

andraz7z je izjavil:


kupil bi TV


andraz7z je izjavil:


Adobe Premiere pro


Pazi na chroma subsampling. Za takšno delo moraš obvezno ohraniti čist, full RGB signal. In da bo zadeva gladko tekla, vsaj 60hz, mogoče zdaj delaš na 30hz.

Uporabljati TV kot monitor je nekoliko nerodno, ker nimajo DisplayPorta, HDMI pa je omejen glede na standard.

Željena resolucija? Omenjal si laptop, ali imaš vsaj HDMI 2.0? Obvezno za 4K 4:4:4 60hz. Potem se bo pa TV zbiral. (kaj pa če bi raje 34" ultrawide monitor? pa displayport priklop, ni problemov)

Miška ti je pa počasna ker verjetno nisi vklopil game mode, ki zmanjša input delay. Jaz ne bi mogel delati za takim tvjem (povprečen tv ima 20-30 ms zaostanka v game mode), niti surfati po netu ni lepo, ker tudi na gamemode še vedno zaostaja v primerjavi z PC monitorji.

https://www.rtings.com/tv/tests/inputs/...

Glede na tvoje želje bi bil po velikosti mogoče zanimvi ta model: https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu...

43", najnižji input lag v 4K60hz (9ms), excellent color accuracy

Zgodovina sprememb…

akulp ::

andraz7z je izjavil:

Zdravo,

Mene pa zanima kateri TV priporočate (do max 43"), ki bo služil kot računalniški monitor. Uporabljal se bo pa za surfanje po internetu in Adobe Premiere pro obdelavo.

Trenutno imam v dnevni sobi Samsung UE50NU7022. Občasno nanj priklopim prenosnik. Slika je kar OK, problem se pojavi pri premikanju miške. Občutek imam, kot da se miška malo zatika oz. ima nek delay.

Hvala in Lp,
Andraž


Verjetno imaš ti problem v refresh rate-u in input lag-u ...

Pri teh manjših TVjih pa ti pametnega nasveta ne znam dati. Mogoče pa, ne vem kakšen imaš budget, gledaš prav monitor, če ne rabiš imeti za ostalo ...
Lukcc

andraz7z ::

Hvala za hitre odgovore in fajn linke.

O TV-ju sem razmišljal ravno zaradi cene. Pred časom sem nekje prebral, da se skoraj bolj splača kupiti manjši TV kot pa računalniški monitor.

Na prenosniku imam HDMI 2.0. In sem šel takoj poizkusiti Samsung TV v gaming modu. Res se pozna, da je veliko bolje, ni pa še to to.

Bom še prebral linka na rtings.com potem se bom pa odločil.

Lp, Andraž

akulp ::

Mislim ja, nek, sicer res fajn monitor, v taki velikosti, kot navajaš (43) te pride tam 600-700 EUR.

Recimo Philips 439P9H
Lukcc

neocodexx ::

andraz7z je izjavil:

Hvala za hitre odgovore in fajn linke.

O TV-ju sem razmišljal ravno zaradi cene. Pred časom sem nekje prebral, da se skoraj bolj splača kupiti manjši TV kot pa računalniški monitor.

Na prenosniku imam HDMI 2.0. In sem šel takoj poizkusiti Samsung TV v gaming modu. Res se pozna, da je veliko bolje, ni pa še to to.

Bom še prebral linka na rtings.com potem se bom pa odločil.

Lp, Andraž


Ja, lahko nabaviš TV namesto monitorja če se ti gre samo za velikost, vendar monitorji še vedno obstajajo z razlogom.

Kot sem rekel je s TVji problem ker nimajo displayporta, moraš biti pazljiv glede priklopov in potem še nastavitve, še posebej če misliš delati s programi kot Adobe. In kot si tudi sam opazil, input lag.

In delo ter TV še vedno ne gresta skupaj, ker za TV hočeš predvsem dober kontrast (VA panel), za delo pa natančnost in odzivnost (IPS monitor).

gas2018 ::

Ojla rabim nasvet, za hčer iščem Tv.... gledala bo Netflix (sedaj gleda na 14" prenosniku).. Budget je tam okoli 600€..kakšno priporočilo?

andrej69 ::

gas2018 je izjavil:

Ojla rabim nasvet, za hčer iščem Tv.... gledala bo Netflix (sedaj gleda na 14" prenosniku).. Budget je tam okoli 600€..kakšno priporočilo?


Kakšna velikost..?

gas2018 ::

Nimam pojma :) verjetno 50" ali 55" Gledala bo z cca 3h metrov

andrej69 ::

gas2018 je izjavil:

Nimam pojma :) verjetno 50" ali 55" Gledala bo z cca 3h metrov


Potem je bolje vzet velikost 55¨. Priporočam pa ti naslednje modele.

-Philips 7805/7855
-Sony XH8096
-Samsung Q60T
-TCL C715

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

akulp ::

Konec heca z offtopic debatami, Andrej je nazaj. :D
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

katimm ::

Zasledil sem danes v letaku da ima M tehnika 15.1 popust 15% na izbrani izdelek ce bo kdo nakupoval. Vidim pa da na spletu niso vsi izdelki kot pa v letaku... Mogoce offtopic vendar me zanima s cim cistite ekrane od Tvja oz kaj se priporoca?

akulp ::

katimm je izjavil:

Zasledil sem danes v letaku da ima M tehnika 15.1 popust 15% na izbrani izdelek ce bo kdo nakupoval. Vidim pa da na spletu niso vsi izdelki kot pa v letaku... Mogoce offtopic vendar me zanima s cim cistite ekrane od Tvja oz kaj se priporoca?


Tole sem že jaz hotel zadnjič vprašati ... Ker te ogromne ekrane lepo očistiti, sploh če so kaki prsti gor, je kar smotano. Z vlažno krpo zmeraj vse "razvlečeš". Pa sem probal vse žive variante. Od brisačk do bombaža, mikrovlakenskih skoraj ne upam, ker se mi zdijo kar malo grobe. Čeprav naj bi bile ok ...

Recimo:

https://siol.net/digisvet/nasveti/napak...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

easyrider3 ::

katimm je izjavil:

Zasledil sem danes v letaku da ima M tehnika 15.1 popust 15% na izbrani izdelek ce bo kdo nakupoval. Vidim pa da na spletu niso vsi izdelki kot pa v letaku... Mogoce offtopic vendar me zanima s cim cistite ekrane od Tvja oz kaj se priporoca?


Jaz imam kao gel za čiščenje zaslona kateri je prav namenjen za čiščenje zaslonov. Smotan je pa u iber,ker zgleda da je kao masten saj brišem in brišem a on še vedno pušča za sabo tisti sloj. Včasih nazaj sem z čistilom za steklo na hitro očistil z tem gelom pa je kar dela tako,da sedaj čistim kako me prime tudi z steleksom itak se ne sekiram velik za ta televizor da bo kaj narobe kot pravijo spraskan.

andrej69 ::

katimm je izjavil:

Zasledil sem danes v letaku da ima M tehnika 15.1 popust 15% na izbrani izdelek ce bo kdo nakupoval. Vidim pa da na spletu niso vsi izdelki kot pa v letaku... Mogoce offtopic vendar me zanima s cim cistite ekrane od Tvja oz kaj se priporoca?


Krpa iz mikrovlaken kakor se uporabljajo za očala in destilirano vodo.

neocodexx ::

easyrider3 ::

Evo to bom pa res še danes probal kako se voda obnese za čiščenje zaslona. Saj ne moreš verjet kaj vse trgovci naklaftajo in prodajo strankam vem kaj so meni in sodelavcu isto povedali in to v Harvey Normanu. Obvezno kupiti ta gel ker vsa druga čistila spraskajo zaslon to so vsakemu povedali in rinili tisti gel čistilo. Kaj je sploh v gelu ne vem ker po zaslonu se potem kar vleče k hudič in ustvarja tista megla

neocodexx ::

Jaz nimam problema s tem Philips čistilom, ga uporabljam tudi za očala mislim da ne more škodit (ker čistila za očala so pa še 10x dražja).

easyrider3 ::

neocodexx je izjavil:

Jaz uporabljam tole https://www.philips.si/c-p/SVC2543W_10/...


Tega sem pred leti tudi jaz imel ko sem televizor kupil sem ga zraven dobil ampak dobro krpo pa še imam.

Jaz se za ta televizor sploh nič ne sekiram kaj bi vse lahko bilo in čistim kakor me zagrami ko bom pa imel orenk dobr televizor potem pa bom drugače razmišljal.

Prenosnik pa čistim bilo z kom in mu ni nič in našpricam ga orenk po zaslonu in okrog tipkovnice in po njej. Nič mu ni pa je lahko tudi stelex ali podobni izdelki.

Maščobe z navadno vodo pa ne boš dobil dol pa lahk drgneš kolikor hočeš

Zgodovina sprememb…

neocodexx ::

easyrider3 je izjavil:

Kaj je sploh v gelu ne vem ker po zaslonu se potem kar vleče k hudič in ustvarja tista megla


Water, sodium lauryl sulfate, 1,3-Bis (xydroxymethyl)

Iz tega Philipsovega. Sem z njim brez težav očistil TV ko smo ga prestavljali pri montaži (70" kar nerodno za prijet), nobenih madežev kot iz trgovine.

Ja, v maščobi je problem. Če se dotakneš zaslona z rokami, ki so ponavadi mastne, z vodo verjetno ne bo šlo. S tem čistilom pa brez problema in nobenih sledi.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Evo to bom pa res še danes probal kako se voda obnese za čiščenje zaslona. Saj ne moreš verjet kaj vse trgovci naklaftajo in prodajo strankam vem kaj so meni in sodelavcu isto povedali in to v Harvey Normanu. Obvezno kupiti ta gel ker vsa druga čistila spraskajo zaslon to so vsakemu povedali in rinili tisti gel čistilo. Kaj je sploh v gelu ne vem ker po zaslonu se potem kar vleče k hudič in ustvarja tista megla


Predvsem niso priporočljiva sredstva na osnovi alkohola:) Poleg tega pa nekatera čistila naredijo več škode kakor koristi..

neocodexx ::

Pri meni na očalih ni bil problem da bi čistila spraskala, ampak so požrla tisti zaščitni/odbojni sloj. Še posebej pa so agresivne tiste čistilne krpice ki jih prodajajo v drogerijah kot npr v DM.

TVji pa verjetno niso tako občutljivi, s čistilom nimaš kaj spraskati razen če krpica ni bila čista. Ampak sem že večkrat videl ko sem bil pri komu na obisku TV umazan od čiščenja, kaj pa vem s kom so to "čistili", v glavnem jaz sem se držal teh od trgovcev priporočenih čistil z mikrofibro krpico in je vse tk kot mora bit.

vrtn4r ::

andrej69 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Evo to bom pa res še danes probal kako se voda obnese za čiščenje zaslona. Saj ne moreš verjet kaj vse trgovci naklaftajo in prodajo strankam vem kaj so meni in sodelavcu isto povedali in to v Harvey Normanu. Obvezno kupiti ta gel ker vsa druga čistila spraskajo zaslon to so vsakemu povedali in rinili tisti gel čistilo. Kaj je sploh v gelu ne vem ker po zaslonu se potem kar vleče k hudič in ustvarja tista megla


Predvsem niso priporočljiva sredstva na osnovi alkohola:) Poleg tega pa nekatera čistila naredijo več škode kakor koristi..


Andrej prisel iz dopusta? Pozdravljen nazaj, pa tako mirno je bilo... Zanimivo da v prostem času ne promoviraš tu, očitno je to res zgolj ena tvojih delovnih nalog.

easyrider3 ::

Meni so otroci na prenosniku spraskali zaslon in kaj vodobrusni papir in gasa potem pa posebno polir pasto za plastiko in vse je nazaj tako kot mora biti. Seveda to je ASUS neuničljivi prenosnik

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Pri meni na očalih ni bil problem da bi čistila spraskala, ampak so požrla tisti zaščitni/odbojni sloj. Še posebej pa so agresivne tiste čistilne krpice ki jih prodajajo v drogerijah kot npr v DM.

TVji pa verjetno niso tako občutljivi, s čistilom nimaš kaj spraskati razen če krpica ni bila čista. Ampak sem že večkrat videl ko sem bil pri komu na obisku TV umazan od čiščenja, kaj pa vem s kom so to "čistili", v glavnem jaz sem se držal teh od trgovcev priporočenih čistil z mikrofibro krpico in je vse tk kot mora bit.


Odvisno od televizorja do televizorja.. Ker vsi televizorji nimajo enako kvaliteten premaz samega panela:) Se spomnim pred leti določenih Samsung modelov, ki je premaz povsem odstopal, ko si hotel očistit sam panel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

zimzelenček ::

neocodexx je izjavil:

Jaz uporabljam tole https://www.philips.si/c-p/SVC2543W_10/...


Kje si ga staknil? Iščem pa ne najdem..

akulp ::

Pismo, mene je pa kar strah s čim takim it čez nov TV (ja, sem videl, kaj je notri). Čeprav sam tud gladko Stelex ponucam za notebooka in navaden ekran, pa še nikoli ni blo nič narobe. Samo takoj moraš obrisat ...
Lukcc

zimzelenček ::

neocodexx ::

Zelo dober članek. Jaz še kar zaupam temu Philipsovem čistilu, ne vsebuje snovi omenjenih v tem članku in meni ni povzročil težavo, in res z lahkoto odstranil madeže od prijemanja. Kupil sem ga pa v Merkurju.

akulp ::

Ta članek sem vam prilimal ene 10 postov nazaj. :)
Lukcc

easyrider3 ::

neocodexx je izjavil:

Zelo dober članek. Jaz še kar zaupam temu Philipsovem čistilu, ne vsebuje snovi omenjenih v tem članku in meni ni povzročil težavo, in res z lahkoto odstranil madeže od prijemanja. Kupil sem ga pa v Merkurju.


Jaz sem imel pa zelene barve čistilo od Philipsa.
https://www.philips.co.uk/c-p/SVC2548G_...
 1

1




sedaj pa imam od Hama gel in ni kaj prida https://www.hama.com/00049645/hama-tv-c...
 hama

hama

akulp ::

Evo, tukaj je moder:

https://www.amazon.de/dp/B005613ZJQ#cus...

Sicer sta pa tole dva top, po user review-jih:

t.ly/h7nn

t.ly/3vjt
Lukcc

Frenky ::

Za čiščenje uporabljajte destilirano vodo.

Horas ::

jaz sploh ne čistim ekrana. čemu bi? niti prah se mi ne nabira na ekranu razn na vrhu roba tvja. mate potrebo polirat ekran tku jeklene konjičke?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Zelo dober članek. Jaz še kar zaupam temu Philipsovem čistilu, ne vsebuje snovi omenjenih v tem članku in meni ni povzročil težavo, in res z lahkoto odstranil madeže od prijemanja. Kupil sem ga pa v Merkurju.


Jaz sem imel pa zelene barve čistilo od Philipsa.

sedaj pa imam od Hama gel in ni kaj prida https://www.hama.com/00049645/hama-tv-c...


Tale Hama je res neuporabna, bom sprobal to Philips čistilo, če je res toliko boljše.

fpbs ::

Hisense je včeraj pričel s proizvodnjo TVejev v Velenju.

AvtoR ::

Glede na Gorenje belo tehniko to pomeni, da bodo Hisense TVji pri nas dražji kot v tujini:))
Hec, upam da se motim.
««
337 / 535
»»