» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
43 / 536
»»

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

mgermo je izjavil:

Globalni market share lcd tvjev:
klik
Filipsa sploh na seznamu ni.


Je pa TPV..;)

@boki75
Tega Sonya pa je vsekakor škoda prodat:):'(


sem si premislil,zamenjam ga za philipsa :))

andrej69 ::

@boki75
To pa je pametna poteza..:))

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

@boki75
To pa je pametna poteza..:))


menjava z mojim doplacilom :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

andrej69 ::

@boki75
Ne to pa je že preveč:):))Tako, pa nikar ne popuščaj..

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

@boki75
Ne to pa je že preveč:):))Tako, pa nikar ne popuščaj..


čisto eno noro vprašanje kateri tv imaš doma,pa ne mi rect da samsunga hahahha

andrej69 ::

@boki75
Ne nimam Samsunga..;)Samsunga, najverjetneje ne bom imel nikoli..

boki75 ::

a je ze na slo trziscu 8602 ali se ne

andrej69 ::

Žal še ne..Pride pa kmalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

Žal še ne..


gledam da tudi v tujini je nekje od 1 do 2 meseca treba cakat,a ceno pa ze imajo 1700 ojrov.

4knative ::

Prosim admina če lahko preimenuje temo v:
Andrejev TV kotiček - sponsored by Philips

andrej69 ::

Da dobiš ga za nekje 1700 evrov.

boki75 ::

4knative je izjavil:

Prosim admina če lahko preimenuje temo v:
Andrejev TV kotiček - sponsored by Philips


Kaj imas toliko proti Philipsu,jaz bom menjala Sony-ja za philips,sem cist noter padel :D :D:D

cekr ::

Ne se kregat. Imam odličen predlog za vse:
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

4knative ::

boki75 je izjavil:

4knative je izjavil:

Prosim admina če lahko preimenuje temo v:
Andrejev TV kotiček - sponsored by Philips


Kaj imas toliko proti Philipsu,jaz bom menjala Sony-ja za philips,sem cist noter padel :D :D:D


Meni dol visi kaj boš kupil če ti po pravici povem. Lahko tudi v steno gledaš cel dan namesto televizorja, če se tako odločiš.

Tsunamii ::

SAmo da pade cena pod 4k :D pa bomo imeli 100-inch ;) Hisense 4K Ultra HD Smart Laser TV !

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Da dobiš ga za nekje 1700 evrov.

Philips 8602 1700€, LG 55B7 pa 1699€. Kdo kupi tega Philipsa drug, kot od trgovcev zaveden, popoln nepoznavalec TVejev. Ali se že ve, ali ima vgrajen Samsungov, ali LGejev zaslon?

Zmajc ::

Sony KD-55A1

To je to.

fpbs ::

Zmajc je izjavil:

Sony KD-55A1 To je to.

Ja, če si pripravljen doplačat za znamko cca 1000€.

andrej69 ::

Zmajc je izjavil:

Sony KD-55A1

To je to.


Kar se tiče OLED televizorjev, priznanih znamk, nobeden ne izstopa. Tako, da je teško govorit, da pa je določen model najkvalitetnejši:)Vsak ima svoje pluse in minuse..

puginho ::

fpbs je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Sony KD-55A1 To je to.

Ja, če si pripravljen doplačat za znamko cca 1000€.


Na rtings so letošnji najboljši tv-ji v skoraj vseh kategorijah Sony-ji, bi rekel da ne preplačaš znamke.

andrej69 ::

puginho je izjavil:

fpbs je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Sony KD-55A1 To je to.

Ja, če si pripravljen doplačat za znamko cca 1000€.


Na rtings so letošnji najboljši tv-ji v skoraj vseh kategorijah Sony-ji, bi rekel da ne preplačaš znamke.


Seveda so lahko v večini najkvalitetnejši, če pa za polovico renomiranih pproizvajalcev, sploh ne delajo testov.Recimo Panasonic, Philips, Hisense, Loewe itd..Če bi še testirali televizorje teh proizvajalcev, bi bila zgodba zagotovo drugačna:))

mgermo ::

Dobro so te natreniral. Verjetno še sam verjameš kar govoriš. Testi in prodaja (izven bananistana) pa kažejo drugo sliko.

andrej69 ::

@mgermo
Kakšne neumnosti pa zopet govoriš:))

mgermo ::

In kakšno neumnost sem izjavo?

andrej69 ::

Celoten tvoj komentar je neumnost:)

mgermo ::

Kje je prednost Filips oleda pred konkurenco in zakaj se ta ne odraža v testih in prodaji? Filips je globalno po prodaji na 7mem mestu, in ti se hvališ kako dobro jim gre.

andrej69 ::

Kje pa sem sedaj dejal, da je Philips OLED najboljši..? Kar pa se tiče prodaje je Philips najbolje prodajan v Sloveniji, in prav tako, se zelo dobro prodaja v Evropi..Kar pa se tiče Amerike in ostalih delov južne Amerike, pa se prodaja pod FUNAI Philips..Tako, da se to ne prodaja vse pod TPV:))Če pa bi se tole vse prodajalo pod TPV, pa bi bila slika čisto drugačna..Pa četudi pogledamo, ne pomeni slabša prodaja, slabše kvalitete televizorja..Recimo Samsung in Lg sta vodilna v globalni prodaji, pa nista najkvalitetnejša televizorja..Kar se tiče same elektronike, kot kvalitete slike..Tako Sony, Panasonic in Philips so kvalitetnejši:))Tako, da prosim ne pisat neumnosti, in nekaj na pamet..

puginho ::

Prodajne številke so zelo nerelevantne in ne kažejo prave slike, lahko Hisense proda par 10 milijonov tv-je na kitajskem in takoj skoči na prvo mesto, na koncu ko pa naredi obračun pa mu ostane bore malo zaradi nizkih marž, veliki proizvajalci se tega ne grejo, ker ni računice, rajši prodaš manj za več denarja. LG je npr dolgo časa bil med top 3 največjimi proizvajalec mobitelov, njihova enota pa v konstantnem minusu, kdo je zaj na boljšem?

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Seveda so lahko v večini najkvalitetnejši, če pa za polovico renomiranih pproizvajalcev, sploh ne delajo testov.Recimo Panasonic, Philips, Hisense, Loewe itd..Če bi še testirali televizorje teh proizvajalcev, bi bila zgodba zagotovo drugačna:))

Da se ne boste prepirali si v tem članku spodaj lahko ogledate splošno oceno modelov 2017: B&O 92%, LG in Sony 86%, Philips in Panasonic 83%, kvaliteta slike:o: Sony 98, B&O, Panasonic, LG 97, Philips 95. Razlike med njimi so zelo majhne. Kot najbolj pomembno, po kvaliteti slike je najboljši Sony, najslabši pa Philips.
https://www.flatpanelshd.com/review.php...

andrej69 ::

@fpbs
Kar se tiče teh testov, je Philips izgubil predvsem zaradi, tega ker ne podpira Dolby Vision:)Če si boš pogledal pa teste na drugih straneh, pa boš videl, da ni OLED televizorja, ki bi bil v vseh segmentih kvalitete slike najkvalitetnejši..Eden prikazuje najkvalitetnejšo HDR sliko, drugi prikazuje najkvalitetneje vsebine nižjih ločljivosti, tretji prikazuje najkvalitetnejšo sliko v dinamiki, četrti ima najmanj težav z statično sliko itd..Bo pa na voljo, v sredo vzporeden test vseh teh OLED televizorjev..

Jodlarcek ::

O bog. Pa kdo vas bo poslusal???
Admini lepo prosim ce naredite temu prepucavanju konec, ker je tema izgubila svoj smisel.

OK.d ::

Admini so že dolgo v tej temi na dopustu, verjetno so dobili kakšen % popusta od andreja ob nakupu philips tv-ja>:D
LPOK.d

cekr ::

Eni ste pa res nedorasli. Naj se pa še en najde pa naj propagira npr. Ei Niš ali pa Iskra TV. Kaj vas tako boli Philips.
Philips je v Evropi in verjetno še kje, še vedno zaupanje vredna znamka. Firma zelo veliko vlaga v razvoj. Je pa problem, da veliko zadev delajo drugi. Pri drugih znamkah je podobno.
Iz treh merjenih enot ne moreš delat statistike. Lahko jo pa iz 1000. Koliko jih je pa crknilo takrat? Imate ta podatek.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MrStein ::

mgermo je izjavil:

Dobro so te natreniral. Verjetno še sam verjameš kar govoriš. Testi in prodaja (izven bananistana) pa kažejo drugo sliko.

Prodaja kaže, da najboljšo hrano dela McDonald's.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

Težko se je strinjati, da je Philips zaupanja vredna firma, z morebitno izjemo delov Vzhodne Evrope, kjer je lojalnost do blagovnih znamk visoka. Morda lahko navedeš kak vir, ki potrjuje to trditev.

Time npr. je temeljito stestiral čez 1.000 modelov slušalk in Filips uvrstil v kategorijo "reckless gamble" nakupov.
http://time.com/74886/best-headphones/

Ni pa mogoče zanikati odličnih prodajnih rezultatov Filipsa na Zahodnem Balkanu, ampak kot je ugotovil že andrej69 zgoraj, slabša prodaja ne pomeni slabše kvalitete. Razlogi so najbrž v dobrem delu prodajne ekipe in izkrivljanju konkurence na trgu, zaradi česar so tiviji drugih znamk občutno dražji kot na internetu.

Pri Time-u se do Filipsovih izdelkov opredelijo s temi besedami:

" If you're a gambler, you might get a cheap thrill when you scoop one of these off the shelf--like ordering rare fish at a back-alley restaurant or betting on the Dallas Cowboys. For the rest of us, it's not worth the risk."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

rdecaluc ::

A ti isto za sony slušalke napisem?

Edit : philips shp 9500 so čist spodobne. Pri sony pa če maš rad samo bass, go ahead
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

andrej69 ::

Kaj vse ne boste nekateti napisali, samo, da bi iskreditirali Philips televizore..:)) Na prav primitiven način, se lotite teh dejanj..

boki75 ::

4knative je izjavil:

boki75 je izjavil:

4knative je izjavil:

Prosim admina če lahko preimenuje temo v:
Andrejev TV kotiček - sponsored by Philips


Kaj imas toliko proti Philipsu,jaz bom menjala Sony-ja za philips,sem cist noter padel :D :D:D


Meni dol visi kaj boš kupil če ti po pravici povem. Lahko tudi v steno gledaš cel dan namesto televizorja, če se tako odločiš.


Če bi ti dol viselo,si ne bi stegoval jezika.

Jodlarcek ::

Daj lepo prosim odprite si novo temo in se prepucavajte po mili volji. Nam ostalim uporabnikom res NI ZA BRATI vasega podj**** in gledati merjenja organov in ugotavljanja kdo ima daljsega.

boki75 ::

Če koga zanima sony 55xe9305 v nemčiji pod 1500evri.

Jodlarcek ::

boki75 je izjavil:

Če koga zanima sony 55xe9305 v nemčiji pod 1500evri.

Kje si nasel taksno ceno?

Zgodovina sprememb…

boki75 ::

Jodlarcek je izjavil:

boki75 je izjavil:

Če koga zanima sony 55xe9305 v nemčiji pod 1500evri.

Kje si nasel taksno ceno?


https://iausi.com/de/smart-tv-sony-kd55...

s tem da je postnina v slo slabih 80EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

hafo123 ::

Ta tema je res postala eno samo pljuvanje čez Philips oz. na to kar napiše @andrej69.
Je pa res, da je on zagovornik Philipsa - očitno!
Najbolj pa je aktiven pri tem @4knative, ki ne vidi razlike med FHD in 4K vsebino pri 55" tv (pri razdalji 3,5m)!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hafo123 ()

4knative ::

hafo123 je izjavil:

Ta tema je res postala eno samo pljuvanje čez Philips oz. na to kar napiše @andrej69.
Je pa res, da je on zagovornik Philipsa - očitno!
Najbolj pa je aktiven pri tem @4knative, ki ne vidi razlike med FHD in 4K vsebino pri 55" tv (pri razdalji 3,5m)!!!


Jaz gledam na slaba dva metra in niti tu ni neke grozne razlike. Je pa res da je vsa vsebina v najvišji možni kvaliteti. Zgleda, da mi 1080p dobro upscala in zato ni tako velike razlike.

hafo123 ::

4knative je izjavil:

hafo123 je izjavil:

Ta tema je res postala eno samo pljuvanje čez Philips oz. na to kar napiše @andrej69.
Je pa res, da je on zagovornik Philipsa - očitno!
Najbolj pa je aktiven pri tem @4knative, ki ne vidi razlike med FHD in 4K vsebino pri 55" tv (pri razdalji 3,5m)!!!


Jaz gledam na slaba dva metra in niti tu ni neke grozne razlike. Je pa res da je vsa vsebina v najvišji možni kvaliteti. Zgleda, da mi 1080p dobro upscala in zato ni tako velike razlike.


Kar sem jaz do sedaj videl upscaling 1080 na 4k vsebin niti približno ni to 4K. Pa tudi sam gledam vedno vsebine v najvišji možni kvaliteti.

DarwiN ::

Hafo, ti vidiš razliko zaradi same kvalitete posnetka, bitrejta, na zaradi resolucije. 1080p vsebino lahko imaš z 10 Mbps ali 30 Mbps bitrate, še posebej je pa razlika očitna na youtubu, kjer so 1080p posnetki občutno podhranjeni (8 mbps ali še manj). Tudi sam vir vsebin je pri 1080p pogosto slabši, medtem ko so 4k vsebine praviloma kvalitetne. Tudi kak 4k youtube in Netflix, ki ima relativno nizek 4k bitrate (~15mbps), izgledata dobro.

Skratka, rezultat vsega tega je, da tudi na FHD televizorju pogosto opaziš precejšnjo razliko med 1080p in 4k posnetkom.

Ta graf smo že večkrat lepili tukaj:


Kaj ti pomaga 4k resolucija, če oči ne zaznajo dodatnih pikslov. Tvoj primer, 55" na razdalji 3.5m, je zagotovo bogus. Boš moral zadevo testirat na FHD TVju in boš videl, da je razlika med posnetkoma praktično enaka kot na 4k TVju.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

Ta graf je bull, glej moje prejšnje sporočilo. (ali pa odpri oči)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

scipascapa ::

55MU6712 SAMSUNG LECLERC?

energetik ::

Še jaz prosim za mnenje, sicer za manjšo velikost. 49-50" in max 550EUR, fajn je, da je smart, da ima WIFI za ogled vsebin s telefona in da je vmesnik odziven.
3D in ostale zadeve me ne zanimajo.
Vzeti FHD ali 4K?
Vsebine je kvečjemu tistih par FHD programov na shemi, Youtube ter moje fotke, 4K vsebin nimam in tudi sicer se TV pri nas gleda izredno malo.
Načeloma gledam ta 2:
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Kakšni firmi sta Vox in Tesla? 8-O

Zgodovina sprememb…

hafo123 ::

DarwiN je izjavil:

Hafo, ti vidiš razliko zaradi same kvalitete posnetka, bitrejta, na zaradi resolucije. 1080p vsebino lahko imaš z 10 Mbps ali 30 Mbps bitrate, še posebej je pa razlika očitna na youtubu, kjer so 1080p posnetki občutno podhranjeni (8 mbps ali še manj). Tudi sam vir vsebin je pri 1080p pogosto slabši, medtem ko so 4k vsebine praviloma kvalitetne. Tudi kak 4k youtube in Netflix, ki ima relativno nizek 4k bitrate (~15mbps), izgledata dobro.

Skratka, rezultat vsega tega je, da tudi na FHD televizorju pogosto opaziš precejšnjo razliko med 1080p in 4k posnetkom.

Ta graf smo že večkrat lepili tukaj:


Kaj ti pomaga 4k resolucija, če oči ne zaznajo dodatnih pikslov. Tvoj primer, 55" na razdalji 3.5m, je zagotovo bogus. Boš moral zadevo testirat na FHD TVju in boš videl, da je razlika med posnetkoma praktično enaka kot na 4k TVju.


Ko sem gledal isto vsebino FHD (~27 Mbps bitrate) in 4K so moje oči videle veliko razliko. Na 3.5m in na 2 metrih.
Vem da je bitrate zelo pomemben samo mislim, da je pa resolucija tud izelo pomembna za primerjavo.
««
43 / 536
»»