» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
44 / 537
»»

nebi ::

Prenova dnevne sobe skoraj končana... Grem gledati televizorje in opazim, da Philips 49PUS7502 zopet stane 1000€ (31.10. - 865€)... Pa je šel moj best buy po gobah.

andrej69 ::

energetik je izjavil:

Še jaz prosim za mnenje, sicer za manjšo velikost. 49-50" in max 550EUR, fajn je, da je smart, da ima WIFI za ogled vsebin s telefona in da je vmesnik odziven.
3D in ostale zadeve me ne zanimajo.
Vzeti FHD ali 4K?
Vsebine je kvečjemu tistih par FHD programov na shemi, Youtube ter moje fotke, 4K vsebin nimam in tudi sicer se TV pri nas gleda izredno malo.
Načeloma gledam ta 2:
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Kakšni firmi sta Vox in Tesla? 8-O


Za takšen denar, vsekakor ta Philips model:)

nebi je izjavil:

Prenova dnevne sobe skoraj končana... Grem gledati televizorje in opazim, da Philips 49PUS7502 zopet stane 1000€ (31.10. - 865€)... Pa je šel moj best buy po gobah.


Počakaj na black friday, pa ga boš dobil zopet ceneje.Mogoče pa celo že nekaj prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

4knative ::

nebi je izjavil:

Prenova dnevne sobe skoraj končana... Grem gledati televizorje in opazim, da Philips 49PUS7502 zopet stane 1000EUR (31.10. - 865EUR)... Pa je šel moj best buy po gobah.


Tvoja dnevna soba potrebuje Samsunga, ker ima boljši kontrast in res fine črne. Krasno za filme in serije, odlični upscale za vsakodnevne tv vsebine iz sheme - najboljši v tem cenovnem rangu in motion procesor za šport, ki je kar precej boljši od konkurence. Gre za model 2017 z izboljšanim procesorjem, ki zagotavlja ultimativno delovanje in novim operacijskim sistemom, ki za razliko od Androida ne dela nobenih problemov.

Cena za 55 velikost je samo 770 eur, 49 pa dobiš že za 690 eur.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8370388/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/8274009/a...

Poleg tega, da je slika precej boljša kot pri Philipsu pa dobiš ob nakupu Samsunga še 5 letno garancijo, namreč gre za kvalitetne panele in proizvajalec se je odločil da bo to dokazal z garancijo. Konkurenca si ne upa narediti tega koraka, verjetno zato ker se njihovi televizorji bolj kvarijo in se ne bi splačalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

Tomson ::

Slutim en hud ofenzivni post, zdaj zdaj ... ;)

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

scipascapa ::

kako gre e po kakovosti in ceni letošnja samsung serija?

scipascapa ::

našel

4k: MU6172 / MU6272 / MU6402 / MU6502
fhd m5672 / m5682 / m6732

kaj je tok razlike med njimi?

MU6402 za 780 je odlična cena?

energetik ::

andrej69 je izjavil:

energetik je izjavil:

Še jaz prosim za mnenje, sicer za manjšo velikost. 49-50" in max 550EUR, fajn je, da je smart, da ima WIFI za ogled vsebin s telefona in da je vmesnik odziven.
3D in ostale zadeve me ne zanimajo.
Vzeti FHD ali 4K?
Vsebine je kvečjemu tistih par FHD programov na shemi, Youtube ter moje fotke, 4K vsebin nimam in tudi sicer se TV pri nas gleda izredno malo.
Načeloma gledam ta 2:
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Kakšni firmi sta Vox in Tesla? 8-O


Za takšen denar, vsekakor ta Philips model:)

Ta Philips me mika, ampak sem bral neke reviewe, da upscaling ni glih neki brilijanten, pa da se UI zatika/počasen. Ker 4K vsebin res praktično ne bo, razdalja oči-ekran pa bo cca. 2,7m.
Edino fotke z digitalca verjetno na 4K precej bolj zgledajo kot na FHD?
Se opravičujem za verjetno smešna vprašanja, ampak s TV-ji se do zdaj praktično nisem ukvarjal in nimam pojma... :)

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

4knative je izjavil:

nebi je izjavil:

Prenova dnevne sobe skoraj končana... Grem gledati televizorje in opazim, da Philips 49PUS7502 zopet stane 1000EUR (31.10. - 865EUR)... Pa je šel moj best buy po gobah.


Tvoja dnevna soba potrebuje Samsunga, ker ima boljši kontrast in res fine črne. Krasno za filme in serije, odlični upscale za vsakodnevne tv vsebine iz sheme - najboljši v tem cenovnem rangu in motion procesor za šport, ki je kar precej boljši od konkurence. Gre za model 2017 z izboljšanim procesorjem, ki zagotavlja ultimativno delovanje in novim operacijskim sistemom, ki za razliko od Androida ne dela nobenih problemov.

Cena za 55 velikost je samo 770 eur, 49 pa dobiš že za 690 eur.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8370388/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/8274009/a...

Poleg tega, da je slika precej boljša kot pri Philipsu pa dobiš ob nakupu Samsunga še 5 letno garancijo, namreč gre za kvalitetne panele in proizvajalec se je odločil da bo to dokazal z garancijo. Konkurenca si ne upa narediti tega koraka, verjetno zato ker se njihovi televizorji bolj kvarijo in se ne bi splačalo.


Toliko neumnosti, kot pa si sedaj napisal, pa je že smešno..Kot prvo ti moram povedat, da ima Samsung najslabši procesor od vseh proizvajalcev:))Tukaj mislim predvsem na ta nižji in srednji rang..Predvsem kar se tiče gibanja slike..Malo pojdi v kakšno prodajalno, pa poiskusi vsebine, kjer je močno gibanje slike, pa boš motem povedal kako in kaj..Kot drugo Android deluje brez težav. Kot tretjo, se Samsung ne more primerjat z Philipsom kar se tiče slike,saj letošnji modeli ne:)Če se pogovarjava , da primerjaš modele, ki imajo vgrajen enak panel..Recimo smešno je, da primerjaš Philips model 7502 in Samsung MU6400. Philips je veliko kvalitetnejši model, pa čeprav imata oba enak IPS panel.Kar pa se tiče 5 letne garancije, pa so dali zaradi upada prodaje Samsung televizorjev, ne pa zaradi kvalitete..:DToliko za informacijo..

fpbs ::

4knative je izjavil:

Tvoja dnevna soba potrebuje Samsunga, ker ima boljši kontrast in res fine črne. Krasno za filme in serije, odlični upscale za vsakodnevne tv vsebine iz sheme - najboljši v tem cenovnem rangu in motion procesor za šport, ki je kar precej boljši od konkurence. Gre za model 2017 z izboljšanim procesorjem, ki zagotavlja ultimativno delovanje in novim operacijskim sistemom, ki za razliko od Androida ne dela nobenih problemov.

Cena za 55 velikost je samo 770 eur, 49 pa dobiš že za 690 eur.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8370388/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/8274009/a...

Poleg tega, da je slika precej boljša kot pri Philipsu pa dobiš ob nakupu Samsunga še 5 letno garancijo, namreč gre za kvalitetne panele in proizvajalec se je odločil da bo to dokazal z garancijo. Konkurenca si ne upa narediti tega koraka, verjetno zato ker se njihovi televizorji bolj kvarijo in se ne bi splačalo.

To je za mene najboljši nasvet od vseh, ki sem jih kdaj prebral na tem forumu. Napisan je res nepristransko in visoko strokovno, in lahko resnično pripomore nepoznavalcem TVejev, ki rabijo pomoč, da se pravilno odločijo za nakup.

andrej69 ::

@energetik
Kar se tiče tega modela Philipsa je zelo soliden model:)Ima tudi že VA panel, če ti je to zelo pomembno.
Prikaz vsebin nižjih ločljivosti je dober, seveda pa ne na takšnem nivoju kot recimo na najvišjem rangu televizorjev..Tukaj se pogovarjava, sedaj o televizorju za 600 evrov:))Ne moreš za takšen denar pričakovat vrhunski televizor, mislim, da ti je to jasno.. Tukaj si poglej kaj pravijo uporabniki. Naj te ne moti, ker gre za model 6412,saj je načeloma enak modelu 6162.Le, da ima model 6412 Android ,Ambilight in pa možnost nekoliko boljših nastavitev slike. Kar pa se tiče strojne opreme, pa sta enaka.
http://www.mediamarkt.de/de/product/_ph...

Tukaj pa imaš še test tega modela.
http://www.trustedreviews.com/reviews/p...

scipascapa ::

med starim KU6702 in novim MU6172 je kaj razlike?

andrej69 ::

Tukaj pa se lepo vidi razlika med Philipsom in Samsungom..Pa, da ne bo zopet sedaj nekakšnih neumnih izjav..
Oba sta na istem signalu,oba prikazujeta enako vsebino, oba sta na tovarniških nastavitvah itd..



scipascapa je izjavil:

med starim KU6702 in novim MU6172 je kaj razlike?


Stari model je kvalitetnejši..Nima takšnih težav z osvetljenjem, gibanje slike je boljše itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

4knative ::

Ne poslušat Andreja, on je dokazal da ne pozna Samsunga. Zatrdil je da ima IPS panel, kar sploh ne drži. Tu se takoj vidi da nabija kar nekaj na pamet. Andrej je sponzoriran od Philipsa in za 3 pakete makaronov na teden po trgovinah pristransko fotografira, tako da od Philipsa objavi najboljšo fotografijo, od ostalih pa najslabšo in s tem je totalno zgubil kredibilnost. Skratka andrej69 vam bo skušal prodati Philips ker dobi makarone.

andrej69 je izjavil:

Tukaj pa se lepo vidi razlika med Philipsom in Samsungom..Pa, da ne bo zopet sedaj nekakšnih neumnih izjav..
Oba sta na istem signalu,oba prikazujeta enako vsebino, oba sta na tovarniških nastavitvah itd..



scipascapa je izjavil:

med starim KU6702 in novim MU6172 je kaj razlike?


Stari model je kvalitetnejši..Nima takšnih težav z osvetljenjem, gibanje slike je boljše itd..


Ti si debil ali ne res ne vidiš da imaš en TV overexposed (totolno prežgano fotografijo)? Mislim, da si se začel malo norca delat iz ljudi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

andrej69 ::

@4knative
Prežgane imaš ti možgane:)):)) Oprosti..Si pa zopet dokazal, da se ravno ne spoznaš na televizorje:)
Tukaj si poglej.

4knative ::

Pa dobro to ti je skoraj isto IPS, VA, kaj zdaj ti kompliciraš? Jaz mam ogromno znanja in vem da so Samsungovi procesorji vrhunski. Samsung izdeluje procesorje za Apple, to ti pove vse. Naredi raje poštene fotografije, ne pa da ostriš in meriš svetlobo na tistem televizorju, ki ti je všeč. To je klasično zavajanje, nič drugega. In folk, ki gleda te tvoje fotografije tudi ni nor in takoj vidi kaj želiš doseči s fotografijo...

cekr ::

Če nekdo dela čipe za nekoga drugega, še ni rečeno, da so potem vsi čipi vrhunski.
Po mojem ima Sony najboljše procesorje. Kar pa še ne pomeni, da so najbolj programsko izkoriščeni.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

4knative je izjavil:

Pa dobro to ti je skoraj isto IPS, VA, kaj zdaj ti kompliciraš? Jaz mam ogromno znanja in vem da so Samsungovi procesorji vrhunski. Samsung izdeluje procesorje za Apple, to ti pove vse. Naredi raje poštene fotografije, ne pa da ostriš in meriš svetlobo na tistem televizorju, ki ti je všeč. To je klasično zavajanje, nič drugega. In folk, ki gleda te tvoje fotografije tudi ni nor in takoj vidi kaj želiš doseči s fotografijo...


Sedaj si pa res napisal nespametno..Ne more biti IPS panel enako VA panelu:)Kar pa se tiče Samsung tv procesorjev, pa so konkurenčni edino Q engine processori. UHD Remaster processori, so že slabši napram Philips procesorju P5, Sony-ju X1 extreme in pa Panasonic procesorju HCX2 picture. Kar pa se tiče Samsungovega UHD Upscale processorja, pa tako ni konkurenčen:)Kar pa se tiče slik, katere sem prilepil, pa sem vse lepo napisal..Takšna je realna razlika, tudi, če boš gledal v živo ta dva modela..

andrej69 ::

cekr je izjavil:

Če nekdo dela čipe za nekoga drugega, še ni rečeno, da so potem vsi čipi vrhunski.
Po mojem ima Sony najboljše procesorje. Kar pa še ne pomeni, da so najbolj programsko izkoriščeni.


Eden izmed najboljših procesorjev, če ne celo najboljši v tem tenutku, je zagotovo Philips procesor P5..
https://www.philips.si/c-m-so/televizor...
Moč petih procesorjev v enem


Procesor P5 uporablja popolno procesno zaporedje za hitro obdelavo podatkov pri slikah kakovosti Ultra HD in 4K. P5 analizira, razstavi in posamično obravnava vsako od petih ključnih spremenljivk, ki opredeljujejo kakovost slike: vir slike, ostrino, barvo, kontrast in gibanje.

Poenostavitev pri prehodu z več čipov na enega prinaša najhitrejši prenos obdelanih podatkov z izboljšanim nadzorom celotnega procesnega zaporedja.

1. Veliko dela so razvojni inženirji vložili v zagotavljanje, da glavni procesor slike iz vhodnega vira prejme popolne, že popravljene vsebine, kar je bistveno za gledanje vsebin HDR na zaslonih z visoko svetilnostjo. Velik del vsebine, ki jo vsakodnevno spremljamo na naših televizijskih zaslonih, vsebuje neizogibne vizualne nepravilnosti, kot so šumi in artefakti. Te posebna enota procesorja P5 za izboljšavo vhodnega signala (Source Perfection) vsebine popravi tako, da prioritetno najprej zmanjša šume, ne da bi povzročala motečo zamegljenost, medtem ko pametni sistem za izboljšanje podrobnosti v sliki (Smart Bit Enhancement) izloči popačenja z razširitvijo 8-bitnega video posnetka na skoraj 14-bitov, kar se kaže v mehkejšem prehajanju, brez izgubljenih podrobnosti in nians v delih slike.
Izboljšani nadzorni algoritem MPEG omogoča natančnejše merjenje kakovosti slikovnega signala.

2. Na področju izboljšanja ostrine slike je procesor P5 opremljen z delom za analizo podrobnosti (Detail Meter), novim algoritmom obdelave podrobnosti (Detail Enhancer) in izboljšanim analizatorjem ostrine v sliki (Sharpness Meter). Algoritem obdelave podrobnosti izboljša sliko običajne kakovosti v sliko popolne kakovosti z ločljivostjo Ultra HD. To pomeni vidno bolj čisto in jasno sliko z najtanjšimi linijami in mogočnejšimi, globljimi podrobnostmi, ki skupaj ustvarijo boljši globinski vtis.

3. V povezavi s procesiranjem barv slikovni procesor P5 vsebuje izboljšan algoritem, ki obdeluje sliko z razširjenim barvnim obsegom.

4. Procesor slike P5 omogoča tudi znatno izboljšanje kontrasta, zahvaljujoč izboljšani tehnologiji HDR ter procesiranju Hybrid Log Gamma (HLG), novega lokalnega sistema za izboljševanje kontrasta in novega sistema analiziranja svetlečih in temnih delov.

5. Ostrina gibanja prav tako postavlja nove standarde pri modelih z zasloni LED in OLED. Philipsova tehnologija Perfect Natural Motion z izjemno močjo procesiranja 4 milijard slikovnih pik zagotavlja, da je tudi najbolj dinamično gibanje v ločljivosti Ultra HD prikazano kot izjemno tekoče, hkrati pa ohranja najboljšo ostrino.


Zaradi kombinacije dodatnega procesiranja in izboljšane moči novi procesor slike P5 presega zmogljivosti legendarne, večkrat nagrajene tehnologije Perfect Pixel Ultra HD, ki še vedno velja za eno najboljših možnosti procesiranja slike na trgu.

edi45 ::

scipascapa je izjavil:

med starim KU6702 in novim MU6172 je kaj razlike?


mu ima malo višji indeks slike, krom stojalo in magic remote z glasovnim upravljanjem.

fpbs ::

Samo meni še vedno ni jasno, zakaj, kljub temo, da ima letošnji OLED Philips ta procesor vgrajen, še vedno dosega najslabše rezultate med vsemi OLEDi.

4knative ::

andrej69 je izjavil:

4knative je izjavil:

Pa dobro to ti je skoraj isto IPS, VA, kaj zdaj ti kompliciraš? Jaz mam ogromno znanja in vem da so Samsungovi procesorji vrhunski. Samsung izdeluje procesorje za Apple, to ti pove vse. Naredi raje poštene fotografije, ne pa da ostriš in meriš svetlobo na tistem televizorju, ki ti je všeč. To je klasično zavajanje, nič drugega. In folk, ki gleda te tvoje fotografije tudi ni nor in takoj vidi kaj želiš doseči s fotografijo...


Sedaj si pa res napisal nespametno..Ne more biti IPS panel enako VA panelu:)Kar pa se tiče Samsung tv procesorjev, pa so konkurenčni edino Q engine processori. UHD Remaster processori, so že slabši napram Philips procesorju P5, Sony-ju X1 extreme in pa Panasonic procesorju HCX2 picture. Kar pa se tiče Samsungovega UHD Upscale processorja, pa tako ni konkurenčen:)Kar pa se tiče slik, katere sem prilepil, pa sem vse lepo napisal..Takšna je realna razlika, tudi, če boš gledal v živo ta dva modela..


Zgleda, da ne veš kako deluje merjenje svetlobe v fotoaparatu. Vedno je en TV v prednosti, razen če imata oba televizorja točno isto svetilnost, kar pa ni možno nastavit brez dodatnih inštrumentov.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Samo meni še vedno ni jasno, zakaj, kljub temo, da ima letošnji OLED Philips ta procesor vgrajen, še vedno dosega najslabše rezultate med vsemi OLEDi.


Saj ne dosega najslabše rezultate zaradi same kvalitete slike, temveč predvsem zaradi pomankanja Dolby Visiona in posredno povezanih dinamičnih metapodatkov.. In pa zaradi samega panela, ki je slabši od konkurence, kajti gre za lanski panel..Če torej pogledaš,je Philips naredil izredno delo, kajti je povsem konkurenčen..V nekaterih segmentih celo nekaj kvalitetnejši od recimo LG-ja. Ko ba bo na voljo v Januarju model 9703, pa bo zgodba povsem drugačna:))

fpbs ::

Zgleda, da bo to podobna zgodba, kot z Androidom. "Lanska izvedba je imela nekaj težav, letos je pa povsem drugače."

andrej69 ::

Potem pa mi povej, kateri televizor nima nikakršnih težav:))

tbostjan ::

Z veseljem sem bral tolo temo, dokler ni prešla do osebnega prepucavanja kdo ima daljšega...
Vsak kupi kar se mu zdi smiselno za njegov budget... In ne vem zakaj je vsakega, ki prijazno vpraša za nasvet potrebno torpedirati kolk J philips on in oh best buy, ali ap Samsung da ne izpostavljam vsakega posebej...
Jaz vam lahko samo predlagam da si prebirete kake tuje teste (trustedreview al pa HDTV review) se mi zdijo kar objektivni...
Moje osebno mnenje z malo kmečkim izrazom pa je, da sta Sony in Panasonic bolj dodelana TV ja od Samsunga in Philipsa (pa si sam lastim trenutno 55 Samsunga), kar pa se seveda pozna tudi na ceni... Sploh Philips se mi zdi cenen odkar je prišel v Kitajske roke in je ostalo samo še ime...
V glavnem moj naslednji TV pa bo definitivno 65 OLED LG in to je to...

Pa rosim moderatorje da naredijo to temo spet berljivo in koristno za nekoga ki se ofloča za nakup ne pa za poligon za merjenje egov...

mgermo ::

andrej69 je izjavil:


Saj ne dosega najslabše rezultate zaradi same kvalitete slike, temveč predvsem zaradi pomankanja Dolby Visiona in posredno povezanih dinamičnih metapodatkov.. In pa zaradi samega panela, ki je slabši od konkurence, kajti gre za lanski panel.)


Wait, wat? Lanski panel, resno?

andrej69 ::

tbostjan je izjavil:

Z veseljem sem bral tolo temo, dokler ni prešla do osebnega prepucavanja kdo ima daljšega...
Vsak kupi kar se mu zdi smiselno za njegov budget... In ne vem zakaj je vsakega, ki prijazno vpraša za nasvet potrebno torpedirati kolk J philips on in oh best buy, ali ap Samsung da ne izpostavljam vsakega posebej...
Jaz vam lahko samo predlagam da si prebirete kake tuje teste (trustedreview al pa HDTV review) se mi zdijo kar objektivni...
Moje osebno mnenje z malo kmečkim izrazom pa je, da sta Sony in Panasonic bolj dodelana TV ja od Samsunga in Philipsa (pa si sam lastim trenutno 55 Samsunga), kar pa se seveda pozna tudi na ceni... Sploh Philips se mi zdi cenen odkar je prišel v Kitajske roke in je ostalo samo še ime...
V glavnem moj naslednji TV pa bo definitivno 65 OLED LG in to je to...

Pa rosim moderatorje da naredijo to temo spet berljivo in koristno za nekoga ki se ofloča za nakup ne pa za poligon za merjenje egov...


Kar se tiče same izdelave je res, da sta nekaj kvalitetnejša Sony in Panasonic.Toda tudi Philips je zelo dober, kar se tiče same izdelave televizorja, in samih komponent..Kar se tiče Philipsa, se nič ni kaj dosti spremenilo, odkar je lastnik TPV..Kajti večina Philips inžinerjev in drugega osebja, sedaj dela za TPV.Televizorji za Evropo, pa se izdelujejo v tej tovarni.

4knative ::

tbostjan je izjavil:

Z veseljem sem bral tolo temo, dokler ni prešla do osebnega prepucavanja kdo ima daljšega...
Vsak kupi kar se mu zdi smiselno za njegov budget... In ne vem zakaj je vsakega, ki prijazno vpraša za nasvet potrebno torpedirati kolk J philips on in oh best buy, ali ap Samsung da ne izpostavljam vsakega posebej...
Jaz vam lahko samo predlagam da si prebirete kake tuje teste (trustedreview al pa HDTV review) se mi zdijo kar objektivni...
Moje osebno mnenje z malo kmečkim izrazom pa je, da sta Sony in Panasonic bolj dodelana TV ja od Samsunga in Philipsa (pa si sam lastim trenutno 55 Samsunga), kar pa se seveda pozna tudi na ceni... Sploh Philips se mi zdi cenen odkar je prišel v Kitajske roke in je ostalo samo še ime...
V glavnem moj naslednji TV pa bo definitivno 65 OLED LG in to je to...

Pa rosim moderatorje da naredijo to temo spet berljivo in koristno za nekoga ki se ofloča za nakup ne pa za poligon za merjenje egov...


Ni ti treba brati te teme, ker ti si že 100% odločen da vzameš 65 OLED. Greš v trgovino, vzameš s sabo 3 jurčke in odneseš televizor. Enostavno.
Tema je bolj za tiste, ki se še odločajo... :)

Tsunamii ::

4knative je izjavil:

tbostjan je izjavil:

Z veseljem sem bral tolo temo, dokler ni prešla do osebnega prepucavanja kdo ima daljšega...
Vsak kupi kar se mu zdi smiselno za njegov budget... In ne vem zakaj je vsakega, ki prijazno vpraša za nasvet potrebno torpedirati kolk J philips on in oh best buy, ali ap Samsung da ne izpostavljam vsakega posebej...
Jaz vam lahko samo predlagam da si prebirete kake tuje teste (trustedreview al pa HDTV review) se mi zdijo kar objektivni...
Moje osebno mnenje z malo kmečkim izrazom pa je, da sta Sony in Panasonic bolj dodelana TV ja od Samsunga in Philipsa (pa si sam lastim trenutno 55 Samsunga), kar pa se seveda pozna tudi na ceni... Sploh Philips se mi zdi cenen odkar je prišel v Kitajske roke in je ostalo samo še ime...
V glavnem moj naslednji TV pa bo definitivno 65 OLED LG in to je to...

Pa rosim moderatorje da naredijo to temo spet berljivo in koristno za nekoga ki se ofloča za nakup ne pa za poligon za merjenje egov...


Ni ti treba brati te teme, ker ti si že 100% odločen da vzameš 65 OLED. Greš v trgovino, vzameš s sabo 3 jurčke in odneseš televizor. Enostavno.
Tema je bolj za tiste, ki se še odločajo... :)



True !

Rugabuga ::

https://www.consumeraffairs.com/home_el...

Tolko o kvaliteti. Zdaj bi bilo pa fino, če bi se tema vrnila k debati, ki je v naskovu in se ne zlorablja.

andrej69 ::

Rugabuga je izjavil:

https://www.consumeraffairs.com/home_el...

Tolko o kvaliteti. Zdaj bi bilo pa fino, če bi se tema vrnila k debati, ki je v naskovu in se ne zlorablja.


Da še dopolnim. Kot sem že stokrat napisal, vsi proizvajalci imajo težave..Sicer pa kot sem napisal, beleži Philips Slovenija 1,5%okvar znotraj 2 letne garancije , in nekaj več znotraj 5 letne garancije..Kot je razvidno, gre za zelo dober rezultat:)Tako, da ne boste nekateri pisali nekakšne stvari na pamet..Sedaj pa se lahko držimo teme..
https://www.consumeraffairs.com/home_el...
http://www.practical-home-theater-guide...
https://www.consumeraffairs.com/home_el...
https://www.consumeraffairs.com/home_el...
https://www.consumeraffairs.com/home_el...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Rugabuga ::

Nihče ne trdi, da druge znamke nimajo težav. Trdim samo, da je philips ocenjen najslabše...

andrej69 ::

Rugabuga je izjavil:

Nihče ne trdi, da druge znamke nimajo težav. Trdim samo, da je philips ocenjen najslabše...


Dejansko to ne pomeni nič:)Kajti lahko boš kupil Panasonica , pa se ti bo pokvaril prej kakor pa kakšen Philips televizor..Saj tako se iskaže, tudi v praksi:)Danes moraš imet pri nakupu dosti sreče in pa seveda poznavanja tv tehnologije, da se izogneš določenim modelom za katere je znano, da imajo težave..

bbobst ::

andrej69 je izjavil:

Rugabuga je izjavil:

Nihče ne trdi, da druge znamke nimajo težav. Trdim samo, da je philips ocenjen najslabše...


Dejansko to ne pomeni nič:)Kajti lahko boš kupil Panasonica , pa se ti bo pokvaril prej kakor pa kakšen Philips televizor..Saj tako se iskaže, tudi v praksi:)Danes moraš imet pri nakupu dosti sreče in pa seveda poznavanja tv tehnologije, da se izogneš določenim modelom za katere je znano, da imajo težave..

Ja, lahko se pokvari prej kot Philips, a kaj pomaga ,če se, preden se pokvari naslednji Panasonic, pokvari 5 Philipsov.

andrej69 ::

bbobst je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Rugabuga je izjavil:

Nihče ne trdi, da druge znamke nimajo težav. Trdim samo, da je philips ocenjen najslabše...


Dejansko to ne pomeni nič:)Kajti lahko boš kupil Panasonica , pa se ti bo pokvaril prej kakor pa kakšen Philips televizor..Saj tako se iskaže, tudi v praksi:)Danes moraš imet pri nakupu dosti sreče in pa seveda poznavanja tv tehnologije, da se izogneš določenim modelom za katere je znano, da imajo težave..

Ja, lahko se pokvari prej kot Philips, a kaj pomaga ,če se, preden se pokvari naslednji Panasonic, pokvari 5 Philipsov.


Kot sem napisal ni nujno..Bom pa vam sedaj vsem nekaj povedal, kar sicer ne bi smel..Vsi televizorji kateri se kupujejo na black friday, niso ravno brezhibni modeli:))Gre za televizorje, kateri so imeli v preteklosti že kakšne težave, ali gre za določene napake pri sami proizvodnji televizorjev..Zato jih proizvajalec ne zavrže, temveč se dajo prodajalnam za nižjo ceno, kjer se potem proda za takšne dneve kot so black friday in podobno..Zakaj pa mislite, da dobite za black friday v določenih internetnih in ostalih prodajalnah, televizorje za smešno ceno...Moram povedat, da v naših prodajalnah tega ne prakticiramo kakor verjamem, da tudi v drugih ne v Sloveniji..Kar pa se tiče internetnih ponudnikov, pa je lahko zgodba drugačna..Zato pri nas za black friday, niti niso, ne vem kako veliki popusti.Sedaj pa bodo določeni napisali, da si izmišljujem, da sem nor in vem kaj še vse..;) Toda resnica je žal takšna..

Rugabuga ::

Ne to ti pa prav rad verjamem...

Rugabuga ::

A smem vprašati v kateri prodajalni delaš? Lahko na zs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rugabuga ()

tbostjan ::

Fanta lepo da sta se prepoznala v mojem postu... Nazalost pa nista izlososcila bistva... (kar vsekakor ni moj nakup). Verjamem da sta poznavalca in uptodate z informacijami, samo objektivnosti vama manjka... Da naletim na trgovca kot je Andrej ki slepo sledi eni znamki se obrnem in grem...

edlstahl ::

Kupujem 55" TV ki bo montiran na steno.

Imam dva vprašanja glede ambilighta:
- Če kupim tak nosilec https://www.mimovrste.com/stojala-nosil...
bo tv od stene oddaljen 4,4 cm. Kakšna mora biti minimalna razdalja za ambilight ?
- TV bo v levem zgornjem kotu od poševnega stropa oddaljen 20 cm in na drugi strani od roba zidu 15 cm. Je to dovolj ?

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Bom pa vam sedaj vsem nekaj povedal, kar sicer ne bi smel..Vsi televizorji kateri se kupujejo na black friday, niso ravno brezhibni modeli:))Gre za televizorje, kateri so imeli v preteklosti že kakšne težave, ali gre za določene napake pri sami proizvodnji televizorjev..Zato jih proizvajalec ne zavrže, temveč se dajo prodajalnam za nižjo ceno, kjer se potem proda za takšne dneve kot so black friday in podobno..Zakaj pa mislite, da dobite za black friday v določenih internetnih in ostalih prodajalnah, televizorje za smešno ceno...Moram povedat, da v naših prodajalnah tega ne prakticiramo kakor verjamem, da tudi v drugih ne v Sloveniji..Kar pa se tiče internetnih ponudnikov, pa je lahko zgodba drugačna..Zato pri nas za black friday, niti niso, ne vem kako veliki popusti.Sedaj pa bodo določeni napisali, da si izmišljujem, da sem nor in vem kaj še vse..;) Toda resnica je žal takšna..

To pa prvič slišim, da se Philips poslužuje takim prodajnim akcijam.

andrej69 ::

edlstahl je izjavil:

Kupujem 55" TV ki bo montiran na steno.

Imam dva vprašanja glede ambilighta:
- Če kupim tak nosilec https://www.mimovrste.com/stojala-nosil...
bo tv od stene oddaljen 4,4 cm. Kakšna mora biti minimalna razdalja za ambilight ?
- TV bo v levem zgornjem kotu od poševnega stropa oddaljen 20 cm in na drugi strani od roba zidu 15 cm. Je to dovolj ?


Kar se tiče razdalje od stene, je nekje idealno okoli 15cm. Okoli televizorja pa je dobro, da je nekje 30-40cm. Seveda lahko tudi manj..Seveda se da, jakost sija nastavit..

ant ::

Jaz imam podoben nosilec in je ambilight čist v redu.

Gatsu ::

andrej69 je izjavil:

bbobst je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Rugabuga je izjavil:

Nihče ne trdi, da druge znamke nimajo težav. Trdim samo, da je philips ocenjen najslabše...


Dejansko to ne pomeni nič:)Kajti lahko boš kupil Panasonica , pa se ti bo pokvaril prej kakor pa kakšen Philips televizor..Saj tako se iskaže, tudi v praksi:)Danes moraš imet pri nakupu dosti sreče in pa seveda poznavanja tv tehnologije, da se izogneš določenim modelom za katere je znano, da imajo težave..

Ja, lahko se pokvari prej kot Philips, a kaj pomaga ,če se, preden se pokvari naslednji Panasonic, pokvari 5 Philipsov.


Kot sem napisal ni nujno..Bom pa vam sedaj vsem nekaj povedal, kar sicer ne bi smel..Vsi televizorji kateri se kupujejo na black friday, niso ravno brezhibni modeli:))Gre za televizorje, kateri so imeli v preteklosti že kakšne težave, ali gre za določene napake pri sami proizvodnji televizorjev..Zato jih proizvajalec ne zavrže, temveč se dajo prodajalnam za nižjo ceno, kjer se potem proda za takšne dneve kot so black friday in podobno..Zakaj pa mislite, da dobite za black friday v določenih internetnih in ostalih prodajalnah, televizorje za smešno ceno...Moram povedat, da v naših prodajalnah tega ne prakticiramo kakor verjamem, da tudi v drugih ne v Sloveniji..Kar pa se tiče internetnih ponudnikov, pa je lahko zgodba drugačna..Zato pri nas za black friday, niti niso, ne vem kako veliki popusti.Sedaj pa bodo določeni napisali, da si izmišljujem, da sem nor in vem kaj še vse..;) Toda resnica je žal takšna..


Sorry ampak ti si res idiot...

4knative ::

fpbs je izjavil:


To pa prvič slišim, da se Philips poslužuje takim prodajnim akcijam.


Nisi razumel. Philips je edini proizvajalec na svetu, ki tega NE dela. Edina trgovina na svetu, ki tega ne dela pa je Big Bang. Pri ostalih pa dobiš za Black Friday ali rahlo pokvarjen televizor ali pa dobiš custom firmware narejen tako, da ti en teden izven garancije skuri komplet matično ploščo. Treba pazit! Varno je samo v Big Bangu, kjer Andrej kot vestni prodajalec služi "mastne pare" in pa varna je znamka Philips, če pri nakupu vpišeš kodo: ANDREJ69.

fpbs ::

4knative je izjavil:

Nisi razumel. Philips je edini proizvajalec na svetu, ki tega NE dela. Edina trgovina na svetu, ki tega ne dela pa je Big Bang. Pri ostalih pa dobiš za Black Friday ali rahlo pokvarjen televizor ali pa dobiš custom firmware narejen tako, da ti en teden izven garancije skuri komplet matično ploščo. Treba pazit! Varno je samo v Big Bangu, kjer Andrej kot vestni prodajalec služi "mastne pare" in pa varna je znamka Philips, če pri nakupu vpišeš kodo: ANDREJ69.

Se bojim, da sva midva na posebnem seznamu in nama tud koda ne pomaga.

vrossi46 ::

Ma kako ste primitivni fantje kateri kr naprej pljuvate po Andreju69 in Philipsu in še po komu.Možakar pač pove kar misli,pa kaj je tu narobe?! Pa tudi če dobi kak procent pa kaj pol,kaj ste ljubosumni al kaj? Jaz ne razumem,je pa skoraj edini ki ti marsikaj razloži,o vseh znamkah če je potrebno,drugi pa takoj na njega čim kaj napiše. Mislim,kot da ste otroci!!!
In forum je za debato o TV-jih in ne o pljuvanju en čez druzga!!!

andrej69 ::

vrossi46 je izjavil:

Ma kako ste primitivni fantje kateri kr naprej pljuvate po Andreju69 in Philipsu in še po komu.Možakar pač pove kar misli,pa kaj je tu narobe?! Pa tudi če dobi kak procent pa kaj pol,kaj ste ljubosumni al kaj? Jaz ne razumem,je pa skoraj edini ki ti marsikaj razloži,o vseh znamkah če je potrebno,drugi pa takoj na njega čim kaj napiše. Mislim,kot da ste otroci!!!
In forum je za debato o TV-jih in ne o pljuvanju en čez druzga!!!


Nikar se ne obremenjuj, kar napišejo določene osebe:)Saj veš, da smo v Sloveniji..Tukaj pa kultura obnašanja, tako ni na nekem spodobnem nivoju..;)

pirlo ::

Zdaj, ko berem glede problemov OLEDa na telefonih. Je na TV-jih enako? Sploh LG ima ogromno težav (Pixel 2 XL), pri TV-jih pa je vedno kot najbolj priporočen. Se tu ne dogaja to, da se slika zapeče in barva spreminja pod različnimi koti?

hafo123 ::

vrossi46 je izjavil:

Ma kako ste primitivni fantje kateri kr naprej pljuvate po Andreju69 in Philipsu in še po komu.Možakar pač pove kar misli,pa kaj je tu narobe?! Pa tudi če dobi kak procent pa kaj pol,kaj ste ljubosumni al kaj? Jaz ne razumem,je pa skoraj edini ki ti marsikaj razloži,o vseh znamkah če je potrebno,drugi pa takoj na njega čim kaj napiše. Mislim,kot da ste otroci!!!
In forum je za debato o TV-jih in ne o pljuvanju en čez druzga!!!


Se popolnoma strinjam!!!
Glede na to, da je precej "strokovnjakov" v tej temi bi bilo dobro, da se oni osredotočijo na svetovanje ne pa, da vprašanja uporabnikov teme ignorirajo in raje pljuvajo po nasvetih drugih.

Jodlarcek ::

Po vseh prebranih nasvetih, kritikah...... sem se odločil za nakup Samsunga UE55MU8000. Pred nakupom pa bi še rad vaše mnenje (Pro&Contra).
Moj budget je cca. 1200€, zato mi razni OLED TV za 1800€ ne pridejo v poštev.
predvsem me zanima vaše mnenje o tem TV-ju

Hvala in lep pozdrav
««
44 / 537
»»