» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
38 / 540
»»

Tomson ::

Andrej, različnih znamk sploh nisem omenjal, seveda je jasno, da so razlike med njimi, pa ne samo v video procesiranju, še na drugih področjih, a to nima nobene veze z zatavljanim vprašanjem uporabnika, ki se ne spozna na TVje, kateri panel panel je boljši. Odgovoril si tako zavito v meglo, da je IPS izpadel boljši, čeprav temu ni tako, vsaj kar se kvalitete slike tiče. Če so temeljne lastnosti panela takšne kot so, ti nobeno video procesiranje ne bo pomagalo, da bo npr. kontrastno razmerje skočilo iz 1000:1 na 3.000:1 pa če se na glavo postaviš! Sicer pa mislim da je popolnoma jasno, da se primerja panela v enakih pogojih in ne IPS panela najdražjega, najboljšega modela na trgu in VA panel najcenejšega, najslabšegha panela na trgu, kjer bo razlika pri panelih še vedno opazna, a so pač druga področja jasno v prid dražjemu modelu. Če nekdo išče TV s kvalitetnim prikazom slike, je defenitivno VA panel v prednosti pred IPS panelom, četudi tvoj Philips v večini modelov uporablja IPS panel. Naj še zadnjič ponovim, da bo vsem jasno (predvsem tistim ki področja ne poznajo, da ne bodo zavedeni): VA panel ima neprimerno boljši prikaz črne barve (kar je v zatemnjenem prostoru zelo opazno), ima nekajkrat višje kontrastno razmerje (kar se kaže v globini slike) in ima dosti boljšo uniformiranost zaslona. To so temeljne lastnosti slike, ki defenirajo kvaliteto slike, temelj, na katerem se lahko gradi. IPS panel ima širše vidne kote, črna je v temi siva, kontrastno razmerje je izjemno nizko. Vse ostale razlike so tvoje subjektivno mnenje Andrej in nimajo podlage. Če ti vidiš sliko na Philipsu boljšo kot nekdo na Sonyu ali Panasonicu, to še ne pomeni, da je to neizpodbitno dejstvo! ;) Lahko se gremo sedaj limanje linkov, če je po tem potreba, da vse svoje trditve tudi podprem.

Glede Philipsa 8201 prvi uporabniki/kupci očitno niso najbolj navdušeni 3.4 od 5 (38 kupcev)...

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

mgermo ::

Aha, kako pa to da tako zmogljiv super duper magic x1 turbo procesor nima vpliva na kakovost slike pri lgjevih oled panelih? Nihče ni filips oleda reviewal boljše od lgja. Podkupljeni ocenjevalci, valjda.

scipascapa ::

tomson: kateri 55'' 4k do 800€ je potem best buy?

Tomson ::

Čisto odvisno kaj so tvoje prioritete, pač dejstvo je, da ni modela, ki bo vsem najbolj ustrezal, zato je pri množici modelov in različnih tehnologij možnost izbire tistega, ki najbolh ustreza tvojim potrebam.

Glede na cenovni rang verjetno govoriš o 55" modelu, sedaj pa je pomembno nekaj zadev:

- pod kakšnimi pogoji se bo TV gledal (po večini centralno ali tudi veliko ljudi iz strani)
- kakšen bo povečini ambient (se bo gledal samo čez dan oz. vedno s prižgano lučjo ali tudi v zatemnjenem prostoru)
- kakšne vsebine po kvaliteti bodo prevladovale (SD/HD/FHD/4k)
- za kakšen namen vse se bo uporabljal in kaj bo prevladovalo (TV signal, filmi/serije, igre ...)
- kakšno kvaliteto slike pričakuješ (največ kar dobiš v svojem rangu ali "overall" dober TV)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

andrej69 ::

@Tomson
Kar se tiče modela 8102. so seveda mnenja in pričakovanja različna:)Kot pa vidiš po testu, gre za odličen model..Seveda pa je normalno, da vsakemu ne bo všeč..Kakor tudi OLED ni vsakomur všeč..

scipascapa ::

2.5m naravnost
vseeno
t2 tv, torenti
tv signail, ps4 igre
overall

100 ljudi 100 čudi in 200 sisa :)

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

Glede na to da si na 2.točko odgovoril vseeno, ki je ključna za izbiro vrste panela pridejo v poštev tako VA kot IPS paneli. Najboljši modeli do 800EUR so:

- Sony 55XE7005 (VA)
- Samsung 55MU6402 (VA)
- Panasonic 55DX653 (IPS)
- Philips 55PUS6501 (IPS)

Če se bo TV gledal v zatemnjenem prostoru, oz. nasplošno želiš prikaz črne barve ki ne bo siva, je VA panel jasna izbira, v nasprotnem primeru je gledano "overall" tudi IPS panel v tvojem primeru ok izbira. Osebno bi se med navedenimi najverjetneje odločil za Sony XE7005, ki je glede na vse tvoje potrebe tudi najbolj primeren.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

vrossi46 ::

Še eno vprašanje imam,
kako mora bit postavljen Philips z Ambilightom,da pride le ta do izraza?
Ne vem,na zidu,na stojalu,razdalja od zida,ne smejo bit police nad TV-jem,....

Tomson ::

Defenitivno na/ob steni, cca. 20cm od stene naj bi bil optimim ... Karkoli je naokoli za TVjem v rangu osvetlitve, ki razbija projecirano svetlobo, zmanjša kvaliteto uporabniške izkušnje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

edi45 ::

scipascapa je izjavil:

edi45: kaj nisi imel ti že enega na servisu ravno? 2 mali packi uf to je že preveč iz tega nastane potem sranje :P tale kasko dvomim, da je tako, ker ti bo potem res "slučajno" padel.


ja samo sem se ga prejšni petek znebil:)) zato pa nebom rajši nič kompliciral pa vozil da na servis, da nebo spet kakšen inside ambilight nastal tak kot pri MU6172 haha>:D Po novem je tak da do 2 leti dobiš dobropis v 100% meri kupnine, v 3. letu 80%, 4. leto 60% in 5 leto 50%. Tak mi je en trgovec rekel, ki se poznama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Rugabuga ::

Živjo. Prosim za nasvet. Niham med sonyem 65 xe90 in xe 93. Razlika je trenutno cca 400 evrov, kar bi še šlo. Razdalja do tvja je 5.5 m.... in 65 inch je moj max budget. Soba je čez dan kar svetla. Predvsem me zanima ali se splača vzeti dražji model zaradi x1 extreme procesorja vs navadni x1 ki je v xe90. Bolj všeč mi je xe 90 zaradi FALD. Gledam pa v glavnem filme in serije, ki jih streamam z minixom uh9 (je sposoben 4K 60 HZ, HDR).... nič igric. Kakšen je upscaling pri obeh? In koliko je res važen dolby vision support, glede na to da je standard za to 4000 do 10000 nitov, kar noben tv ne dosega.
Gledal sem tudi samsunga Q7, vendar je dražji od xe 90 z slabšo sliko, plus reviewji niso briljantni.
Trenutno se da dobiti xe90 za cca 2.2k in xe93 za cca 2.6k. Se mi splača čakati black friday?(verjetno bom počakal, vsak popust prav pride :))

Prebral sem celo temo in Andrej69, hvala ampak ne bi Philipsa ;)

Hvala za odgovore...

mgermo ::

Ne vem, če razlika v sliki upraviči razliko v ceni. Ampak pri taki ceni (2.6k), lahko še malo počakaš in kupiš lg b7, ki je enostavno boljši.

Rugabuga ::

No.. nagibam se k xe 90, ki je cca 1000 evrov cenejši od B7 ... pri OLEDIH mi ni všeč moder piksel in burn in... kar naj bi bilo sedaj odpravljeno, ampak vseeno. Obstajajo youtube videi, ki kažejo prav nemaren burn in. Moj trenutni tv je star 11 let 42 inčni lg in tudi naslednjega bi obdržal dokler ne začne izpuščati duše.... se pravi čim dlje... in zato dam raje več za boljšo kvalitete. Ker pa sem laik in nimam pojma kakšna je kvaliteta novih tvjev fehtam za mnenje na forumu ;)

Hikari ::

Glede kvalitete - sploh ne moreš primerjat OLED proti ostalim trenutnim tehnologijam, če hočeš kvaliteto. Ti pa sam presodi, koliko ti pomeni kvaliteta/velikost/denar.-

djuka ::

Pozdravljeni
Sem veliko prebral na vašem forumu, sedaj me zanima vaše mnenje o tem tvju - Sony KD55XE7096BAEP. In sicer vzel bi 55 inch. Je za podobno ceno kaj primernejšega, tega dobim za 790 eur.
hvala

Tomson ::

@Rugabuga

Hudih razlik v praksi med X900 in X930 ni, je pa jasno na nakaterih področjih X930 za odtenek boljši, medtem ko je X900 z FALD na papirju res nekoliko v prednosti, a v praksi se to ne kaže, ker ima X930 boljši "local dimming", so pa druga področja kjer povede ...

When X930 compared to the X900, a full array backlight TV with local dimming, the X930E local dimming feels more refined and in the end, the result looks a bit better.


Kontrastno razmerje pri X930 je za las boljše, še največja razlika pa se kaže v svetilnosti, kjer je precejšnja razlika (2-3x) v korist X930, še posebej je to opazno pri HDR vsebinah. Uniformiranost zaslona je zaradi FALD boljša pri modelu X900. Out of the box slika je pravtako boljša na X900 modelu, pokritost barvnega spektra (WCG) je boljša pri X900 modelu, ima pa X900 model rahlo "image retention", začasno jasno.

The Sony X900E has some image retention, which is pretty unusual for a TV with a VA panel. The retention is really faint and not as strong as seen on some IPS TVs. It is the first time we've seen image retention on a VA TV. Note that image retention is not a deal breaker in any way, but more a temporary annoyance, since it is not permanent.


Procesiranje gibanja je za las boljše na X900 modelu ker ima nižji response time, ima pa X930 malo nižji input lag (za gaming).

Velika prednost modela X930 je še kvaliteta zvoka, ki je kar precej boljša.

Generalno gledano, pa je glede na cenovno razliko model X900 defenitivno boljša izbira glede na razmerje cena/kvaliteta, razen če omenjene lastnosti niso ključne ...

The X930E is a higher-end Sony TV that performs very similarly to the X900E. It's a better TV overall, with a better local dimming and much higher brightness levels, but it's hard to recommend over the X900E since the price difference is fairly large.



djuka je izjavil:

Pozdravljeni
Sem veliko prebral na vašem forumu, sedaj me zanima vaše mnenje o tem tvju - Sony KD55XE7096BAEP. In sicer vzel bi 55 inch. Je za podobno ceno kaj primernejšega, tega dobim za 790 eur.
hvala


Odgovor na tvoje vprašanje se "skriva" le nekaj postov nad tvojim ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Rugabuga ::

Hvala Tomson... res izčrpen odgovor... gamer nisem, tv pa bo priklopljen na hišni kino. bo očitno x900.

djuka ::

Tomson, sem prebral da je po tvojem mnenju v tem rangu Sony XE7005 bestbuy, torej predvidevam da je moj omenjeni model za to ceno tudi ok, verjetno gre za isto serijo?

fpbs ::

Rugabuga je izjavil:

No.. nagibam se k xe 90, ki je cca 1000 evrov cenejši od B7 ... pri OLEDIH mi ni všeč moder piksel in burn in... kar naj bi bilo sedaj odpravljeno, ampak vseeno. Obstajajo youtube videi, ki kažejo prav nemaren burn in. Moj trenutni tv je star 11 let 42 inčni lg in tudi naslednjega bi obdržal dokler ne začne izpuščati duše.... se pravi čim dlje... in zato dam raje več za boljšo kvalitete. Ker pa sem laik in nimam pojma kakšna je kvaliteta novih tvjev fehtam za mnenje na forumu ;)

O kakšnem modrem pikslu pa ti govoriš?

Tomson ::

@djuka

Drži, isti model, drugo tržišče. Sicer pa zakaj bi kupil 55XE7096 za 790 €, če dobiš model 55XE7005 za 779 € ? :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Rugabuga ::

@fbps OLEDov modri piksel naj bi imel bistveno krajšo življensko dobo, od pikslov (oz. organskih diod) drugih barv. LG sicer deklarira življensko dobo na 10000ur, kar je ogromno, vendar se pri nekaj let starih modelih pojavljajo težave z reprodukcijo barv, ker modra zbledi....
Ne vem kako je z letošnjimi modeli, ne bi pa bil poskusni zajček, ko bo 2 leti star tv za 3k začel kazati čudne barve

Edit... 100.000 ur - deklarirana življenska doba oled tvja

https://www.oled-info.com/lifetime

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rugabuga ()

MxxW5 ::

A kdo ve, kakšna je pričakovana življenjska doba LCD televizij (IPS ali VA panel)? Stari CRTju so (lahko) zdržali tudi trideset in več let.... Mi smo recimo Philips CRT kupili sredi devetdesetih in ga nato leta 2015 še povsem delujočega peljali na odpad.

Rugabuga ::

Deklarirana 100.000 ur, realna nekje 60 do 70.000 ur

Je pa razlika če zadeva še dela in kako dela. Sam imam 11 let star LG 42 inčni lcd, ki dela. Se je pa kvaliteta slike začela drastično slabšati v zadnje pol leta... na sredi je na beli sliki temen pas, ostrina je slabša, cluding.... ampak zadeva dela..... bo pa zrela za menjavo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rugabuga ()

Joze_K ::

MxxW5 je izjavil:

A kdo ve, kakšna je pričakovana življenjska doba LCD televizij (IPS ali VA panel)? Stari CRTju so (lahko) zdržali tudi trideset in več let.... Mi smo recimo Philips CRT kupili sredi devetdesetih in ga nato leta 2015 še povsem delujočega peljali na odpad.


LCD 42" Philips 42PFL7603D/12 dela od maja 2008 - ni zaznati kakega poslabšanja... problem je le v nesprejemanju digitalnih kanalov,.. zato je na KODIju

mgermo ::

Novodobni Filips tvji ni šans da zdržijo 8 let, pravi Andrej. In on ve, ker jih tudi servisira.

fpbs ::

Rugabuga je izjavil:

@fbps OLEDov modri piksel naj bi imel bistveno krajšo življensko dobo, od pikslov (oz. organskih diod) drugih barv. LG sicer deklarira življensko dobo na 10000ur, kar je ogromno, vendar se pri nekaj let starih modelih pojavljajo težave z reprodukcijo barv, ker modra zbledi....
Ne vem kako je z letošnjimi modeli, ne bi pa bil poskusni zajček, ko bo 2 leti star tv za 3k začel kazati čudne barve

Edit... 100.000 ur - deklarirana življenska doba oled tvja

https://www.oled-info.com/lifetime

Si v popolni zmoti. LGejev OLED nima nobenih modrih pikslov. Samo bele.

Rugabuga ::

https://www.oled-info.com/lg-looking-ad...

@fbps... ne morem komentirat... moje znanje je omejeno na google....

MxxW5 ::

Midva sva imela, preden sva kupila 65 inčni TV, enega malega LG-ja, tam ene 20-25 inčev. In res še danes dela, čeprav ima že več kot 10 let. Je pa res, da dosti delovnih ur ni imel, saj je lepše izgledal ugasnjen kot prižgan. :D

fpbs ::

Rugabuga je izjavil:

https://www.oled-info.com/lg-looking-ad...
@fbps... ne morem komentirat... moje znanje je omejeno na google....

To povezavo, ki si jo dal, gre za nove materiale, ki se bodo verjetno uporabljali v nekaterih modelih 2018.
Tu si poglej shemo sestave WOLEDa:
https://www.google.si/search?q=lg+woled...

Rugabuga ::

Maš prav... Lg ima nek nov dizajn... belega piksla, ki je dražji...
Ha, pa sem mislil da sem naštudiral vse kar se da...

h



uff ne vem če bo tole polazalo

Sry ne znam napopot slike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rugabuga ()

fpbs ::

Rugabuga je izjavil:

Maš prav... Lg ima nek nov dizajn... belega piksla, ki je dražji...

Že od samega začetka se LG drži iste tehnologije, samo, da jo stalno izboljšuje. Kaj si mislil s tem, da je dražji...?

Rugabuga ::

Ma ne vem, našel sem primerjavo dveh OLED tehnologij, ki je izpostavila problem modre barve in kako je lg ta problem obšel, vendar je proizvodnja dražja.... pa butl nikakor nisem uspel nalepit.
No zato so pa forumi...
Ampak zdaj spet ne vem ker TV kupit :O

Alesi ::

lp, zanima me če ima kdo izkušnje imate z samsung MU6172 serijo? hvala
I7 7700K @ 5,1Ghz 24/7|EK-Supreme|MSI Z270 SLI PRO
4x4GB CORSAIR Vengeance LPX 3733 MHz|GAINWARD RTX 3080 GS 10GB
500GB Samsung 970evo|Thermaltake ToughPower 1500w|Thermaltake Kandalf LCS

fpbs ::

Rugabuga je izjavil:

Ma ne vem, našel sem primerjavo dveh OLED tehnologij, ki je izpostavila problem modre barve in kako je lg ta problem obšel, vendar je proizvodnja dražja.... pa butl nikakor nisem uspel nalepit. Ampak zdaj spet ne vem ker TV kupit :O

Imaš propadlo, mnogo dražjo, in z veliko več škarta Samsungovo RGB tehnologijo, ki je uporabljala modre piksle,in ki sploh ni zaživela, in LGejevo, ki se je ravno v izogib modrih pikslov poslužila WOLED tehnologije. Kar se pa tiče nakupa, če imaš namen kupit nekaj preko 2000€ je prava norost, da ne izbereš OLEDa.

Rugabuga ::

Bom počakal black friday, pa da vidim kako bo. Trenutno dobiš 65 inch lg b7 za 3100 evrov. Sonya xe90 pa za 2200... moram enkrat zaviti v Harveya in malo pogledat kako izgledajo v živo...

fpbs ::

OK.d ::

Rugabuga je izjavil:

Bom počakal black friday, pa da vidim kako bo. Trenutno dobiš 65 inch lg b7 za 3100 evrov. Sonya xe90 pa za 2200... moram enkrat zaviti v Harveya in malo pogledat kako izgledajo v živo...

Za tvojo razdaljo gledanja edino 75" ti pride prav;)
LPOK.d

edi45 ::

Alesi je izjavil:

lp, zanima me če ima kdo izkušnje imate z samsung MU6172 serijo? hvala


ja, v enem mescu kaj sem jo imel, je bil tv več na servisu kot doma. NE priporočam ti ga, daj poleg par € in vzami MU6402, razlika je več kot očitna. V sliki, v samem materialu izdelave in izgledu.

4knative ::

OK.d je izjavil:

Rugabuga je izjavil:

Bom počakal black friday, pa da vidim kako bo. Trenutno dobiš 65 inch lg b7 za 3100 evrov. Sonya xe90 pa za 2200... moram enkrat zaviti v Harveya in malo pogledat kako izgledajo v živo...

Za tvojo razdaljo gledanja edino 75" ti pride prav;)


Če računaš da bo tip gledal samo 4K vsebino. Na 77 inčeru mora bit 1080p res bogobogo, kaj šele če pogledaš kakšen TV program v 720p. Prava katastrofa, pa lahko sediš na 4 metre.

Alesi ::

edi45 je izjavil:

Alesi je izjavil:

lp, zanima me če ima kdo izkušnje imate z samsung MU6172 serijo? hvala


ja, v enem mescu kaj sem jo imel, je bil tv več na servisu kot doma. NE priporočam ti ga, daj poleg par € in vzami MU6402, razlika je več kot očitna. V sliki, v samem materialu izdelave in izgledu.





si delal kakšne primerjave z ostalimi znamkami, glede kvalitete slike. Kakšne težave si imel z njim?
I7 7700K @ 5,1Ghz 24/7|EK-Supreme|MSI Z270 SLI PRO
4x4GB CORSAIR Vengeance LPX 3733 MHz|GAINWARD RTX 3080 GS 10GB
500GB Samsung 970evo|Thermaltake ToughPower 1500w|Thermaltake Kandalf LCS

MrStein ::

Tule je to bolj relevantno:

MrStein je izjavil:

Mimogrede, glede debate "ali je 4K previsoka resolucija" je tu en dober test:
Blur busters Worst-Case Aliasing Visibility Test

Tu vidim prelome črtice z 2,70 metrov. (zanimivo, samo na levem koncu, zgleda, da animacija nekako omehča desni del, čeprav sem AA izklopil. Za boljši test sem ustavil animacijo. Z animacijo se sicer še bolj vidi prelom.)

Po tej sliki:



...pa je za to razdaljo za tako velikost monitorja "priporočena ločljivost" ravno med 480p in 720p.

Toliko o tej temi...

PS: Imam očala debela kot dno šampanjske flaše, pa še fajn popraskana in prašna stekla so (skrajni čas, da novo kupim).

PPS: Z drugimi besedami: ta monitor ima 108 DPI, 50 colski TV z 4K pa 88 DPI. Več kot 3m prostora je v redkokateri dnevni sobi (OK, če bi v moji bil po dolžini, bi bilo več, ampak TV ima pač "prečno")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

fizolcek ::

Rugabuga je izjavil:

Živjo. Prosim za nasvet. Niham med sonyem 65 xe90 in xe 93. Razlika je trenutno cca 400 evrov, kar bi še šlo. Razdalja do tvja je 5.5 m.... in 65 inch je moj max budget. Soba je čez dan kar svetla. Predvsem me zanima ali se splača vzeti dražji model zaradi x1 extreme procesorja vs navadni x1 ki je v xe90. Bolj všeč mi je xe 90 zaradi FALD. Gledam pa v glavnem filme in serije, ki jih streamam z minixom uh9 (je sposoben 4K 60 HZ, HDR).... nič igric. Kakšen je upscaling pri obeh? In koliko je res važen dolby vision support, glede na to da je standard za to 4000 do 10000 nitov, kar noben tv ne dosega.
Gledal sem tudi samsunga Q7, vendar je dražji od xe 90 z slabšo sliko, plus reviewji niso briljantni.
Trenutno se da dobiti xe90 za cca 2.2k in xe93 za cca 2.6k. Se mi splača čakati black friday?(verjetno bom počakal, vsak popust prav pride :))

Prebral sem celo temo in Andrej69, hvala ampak ne bi Philipsa ;)

Hvala za odgovore...


Ne vem zakaj, ampak na Hrvaškem majo v akcijah Sony precej boljše cene kot pri nas, še ceneje kot v Avstriji.
Recimo https://www.svijet-medija.hr/art/televi... 2020€
55xe9005 je bil cca 1330 v Emmezeta pred kratkim itd.

edi45 ::

Alesi je izjavil:

edi45 je izjavil:

Alesi je izjavil:

lp, zanima me če ima kdo izkušnje imate z samsung MU6172 serijo? hvala


ja, v enem mescu kaj sem jo imel, je bil tv več na servisu kot doma. NE priporočam ti ga, daj poleg par € in vzami MU6402, razlika je več kot očitna. V sliki, v samem materialu izdelave in izgledu.





si delal kakšne primerjave z ostalimi znamkami, glede kvalitete slike. Kakšne težave si imel z njim?






zelo zelo močno uhajanje svetlobe kot vidiš, prav moteče je bilo gledat bilokaj podnevi ali ponoči. Ter nekvalitetno stojalo, vijaki za stojalo montirat premali, sem na srečo doma našel večje, vendar je še vseeno bilo zelo ne fiksirano me je prav strah blo za tv da bo dol padel. Slika drugače sama po sebi ni bila slaba, samo 6400 serija ima malenkost lepšo. Jaz ti ne priporočam mu6172 iz osebnih izkušenj.

andrej69 ::

AndreAS ::

Tega 7502 55" imam sam. Zadovoljen zaenkrat, edino sound je bogi. Bo treba vseeno SOUNDBAR.

Vprašanje če kdo ve, zakaj ne predvaja tekoče recimo: 2160p.BluRay.x265.10bit.HDR.TrueHD.7.1.Atmos. Se kr zatika tak na 1 sekundo.
Prešvoh?

andrej69 ::

AndreAS je izjavil:

Tega 7502 55" imam sam. Zadovoljen zaenkrat, edino sound je bogi. Bo treba vseeno SOUNDBAR.

Vprašanje če kdo ve, zakaj ne predvaja tekoče recimo: 2160p.BluRay.x265.10bit.HDR.TrueHD.7.1.Atmos. Se kr zatika tak na 1 sekundo.
Prešvoh?


Odvisno je od samega relisa..Kajti na vsakem televizorju, se najde kakšen relis, ki ga ne predvaja tekoče..
Drugače pa izključi Perfect natural motion opcijo, in vključi Clear Lcd opcijo, pa boš videl, če bo bolje.Poglej si zasebno sporočilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

mgermo ::

andrej69 je izjavil:

Test Philips 7502.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/13...


Zakaj daješ poljske strani? A v razvitem svetu noben noče filipsa reviewat?

4knative ::

mgermo je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Test Philips 7502.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/13...


Zakaj daješ poljske strani? A v razvitem svetu noben noče filipsa reviewat?


Philips je bolj prisoten na nezahtevnih trgih, to opažam tudi sam. Pravih reviewjev je malo, je pa dosti teh balkanskih, poljskih, romunskih, bulgarskih, madžarskih ipd. Pa saj low budget niti ni tako slab kakšen 6501 55 inčev za 600 eur. Višje pa je dosti boljših opcij.

Tomson ::

Testi so na tistih trgih, pri katerih je Philips najbolj prisoten. Saj vsaka firma ima dobre in slabe modele, pri Philipsu ni nič drugače. Ima tisti model, dva, kjer je konkurenčen in to je to, sicer pa ja, se najdejo pač boljše opcije ... Je pa na trgih, kot je slovenski, zaradi močnejšega pritiska na trgovine in močnejšega marketinga precej uspešen, kupci pač kupujejo kar se oglašuje in Ambilight je očitno precej pripomogel k temu! Sam da so lučke pa je ... ;)

Je pa review tega modela tudi na hdtelevizija ...

Summary:

Philips 55PUS7502 is a good but not a great TV that receives only partial recommendation from us. On the positive side, it has a modern look with rotatable stand which is a rarity these days. All connection options you might need are present - including Wi-Fi and Bluetooth. Remote has integrated QWERTY keyboard and TV runs on Android 6.0 system which was more stable and faster than any Android TV we have seen before. The new P5 processor does not offer a huge improvement in picture quality, but small optimizations are definitely here. Color accuracy is very good by default and can be further improved with calibration. Motion resolution is also a plus and same goes for the viewing angles. The areas where situation is not so great is in low contrast which is to be thanked to IPS panel. Even though Ambilight helps in creating perception of better blacks, this is still not as good result as on TVs with VA panels. Despite the new picture processor, interlaced signals are still not properly displayed and this will affect those watching live content over digital tuners. HDR performance is only mediocre due to low contrast and lack of local dimming. For not demanding users who want sharp image and like combination of Ambilight and Android in one package, this TV can be recommended. For those who prefer high quality home theater experience, there are better choices out there.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Test Philips 7502.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/13...


Zakaj daješ poljske strani? A v razvitem svetu noben noče filipsa reviewat?



Kaj pa manjka Poljskim stranem, katere se ukvarjajo z testi..? Saj ta test ni nič slabše narejen, kakor iz kakšne bolj znane strani..Saj za teste, tako uporabljajo vsi enake instrumente:)Recimo HDTV Poljska je ena izmed najboljših straneh, kar se tiče testov..Sicer, pa ta test nisem prilepil za provokatorje, pametnjakoviče itd..temveč za druge ljudi kateri se odločajo za nakup televizorja..
««
38 / 540
»»