» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
124 / 536
»»

TOP ::

webmaher je izjavil:

tudi jaz opažam, da meniji delajo nekam počas še posebej oni za sliko, kjer preverjam ali mi avtomatsko preklopi na HDR.... sicer ni kakih drugih težav za sedaj...

Kje tole preveriš.Hvala

webmaher ::

jaz sem posodobitve na Sonyu 9005 zaenkrat kar izklopil... ko bo kdo točno vedel da je vse OK in da so končnoooo popravili tudi HDR preko HDMIja naj javi...Hvala :)
Ko imam sliko s HTPCja, kliknem na Action Menu, izberem Picture in čisto na vrhu ti mora napisat HDR... zato v Kodiju uporabljam za HDR vsebino DSPlayer in ne privzetega, ki bo morda uporaben potem, ko Sony stručkoti usposobijo ta nesrečni HDR preko HDMI...

bbobst ::

webmaher je izjavil:

jaz sem posodobitve na Sonyu 9005 zaenkrat kar izklopil... ko bo kdo točno vedel da je vse OK in da so končnoooo popravili tudi HDR preko HDMIja naj javi...Hvala :)
Ko imam sliko s HTPCja, kliknem na Action Menu, izberem Picture in čisto na vrhu ti mora napisat HDR... zato v Kodiju uporabljam za HDR vsebino DSPlayer in ne privzetega, ki bo morda uporaben potem, ko Sony stručkoti usposobijo ta nesrečni HDR preko HDMI...

Saj HDR prek HDMI-ja dela.
Iz boxa H96 Pro+ preko Kodi-ja iz Libreelec-a ( brez dodatkov) dela OK in v action menu-ju pod Picture napiše HDR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

fpbs ::

mito3000 je izjavil:

Imam Sony xe9005 in moram reči da je vmesnik vedno slabše odziven. Prve mesece je bilo Ok, TV odziven, sedaj pa precej šteka. Ko TV prižgeš vsaj pol minute ne moreš uporabljati TV guide s katerim preklapljam med programi. Menu za nastavitve slike včasih potraja pol minute da se prikaže. Parkrat se je TV tudi sam od sebe ugasnil in ni pomagalo drugega kot izklop iz električnega omrežja.
To ti je tipična težava Androida, pa naj bo to na Sonyju, ali Philipsu. Ravno iz tega razloga se nebi nikdar odločil za te dve firmi. Kaj ti pomeni dobra slika, ko nikdar ne veš, kdaj ti bo TV zaštekal.
Dobra novica: https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

BigWhale ::

fpbs je izjavil:

To ti je tipična težava Androida, pa naj bo to na Sonyju, ali Philipsu. Ravno iz tega razloga se nebi nikdar odločil za te dve firmi. Kaj ti pomeni dobra slika, ko nikdar ne veš, kdaj ti bo TV zaštekal.


Meni Sony XD7505 se nikoli ni zastekal. Enkrat sem ga resetiral, ker se mi je zdelo, da je bil malekost pocasen vmesnik in to je bilo pa vse. Drugace pa ni nobenih tezav. Prej nasprotno, Archos player se obnese odlicno za predvajanje vsebin iz mreze. Potem so pa tukaj se Google Play za google vsebine, Netflix in Amazon Video. Vse deluje brez tezav. Edini problem je HBO GO, ki se ni naredil android aplikacije za EU. V tem primeru pa castam s telefona in stvar prav tako deluje brez tezav.

MrStein ::

No, to je tak, kot če bi se prerekali ali android telefon šteka. Eni bolj, drugi manj. Znancu sem pravkar resetiral (reboot), ker je totalno zaštekal. (taisti)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

Na T2 tudi Evrosport v 4k: https://www.t-2.net/novice/pesceni-vrhu...

nrgnejc ::

Zdravo,
Naš samsung ue40f6400 je naenkrat postal premajhen, ob vselitvi v večje stanovanje. Želja je po 49 inch zaslonu, več žal ne gre. Razdalja gledanja tvja, je točno 3m. Uporabljamo SIOL (po novem), imamo še pa en profil za telemach EON. Prebral sem vseh teh 200 + strani, kjer je večinoma dvoboj med zagovorniki Philipsa in ostalimi. Iščem zadevo, ki bo pokrila naslednje potrebe (ok želje..)

- budget nekje 700-800€
- zaželjeno, da bi delal telemach EON
- 49 inch zaslon
- Gledanje filmov preko usbja in igranje preko ps4 (večina online)
- 4k tehnologija, da imamo mir za nekaj časa.

Nagibamo se k Samsungu (dobre izkušnje do sedaj - minus omejen nabor aplikacij, počasen meni, youtube nam več ne deluje) in pa SONY (priporočilo tasta - minus nam je ta cigl od daljinca).

Kakršnokoli mnenje bo dobrodošlo :D

krepki ::

Za to velikost tv ja obstaja druga tema.
https://slo-tech.com/forum/t696242/549

nrgnejc ::

Pardon, bom premaknil.

Gatsu ::

Telekom ima v novem katalogu junij 2018 Philips OLED 55POS9002 za 24x45€ kar znese 1080€. Cena pa velja za obstoječe naročnike paketov trio in modri ob vezavi za 24 mesecev.

ziga182 ::

Zdravo,

za mlado družinico iščem TV, kar se tiče uporabnosti precej nezahtevni, brez igralnih konzol, kdaj pa kdaj bi kak film prek računalnika pogledal, načeloma tudi aplikacije, ki jih TV nudi niso v uporabi.
Zanima me čim boljši ekran velikosti 60"+ (za ceno do max. 1000 EUR, raje pa seveda manj), dnevna soba je precej svetla (svetloba s strani in iz strešnega okna zadaj), tako da bi rad čim boljšo sliko tudi ob dnevni svetlobi (bral sem, da so tu boljši VA zasloni z direkt lit LED, je to res?)

Gledal sem sicer TCL U60P6026 in pa nekaj modelov od Hisense, ampak je malo problem dobavljivost v Sloveniji, moja pa je skeptična glede naročila iz tujine (ima kdo kaj izkušenj?). LG-ja se malo ogibam, ker nam je cca. 7 let nazaj crknil tik po izteku garancijske dobe, so se kaj popravli? Zanimiv mi je LG 65UJ634V.

Vnaprej hvala za predloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ziga182 ()

prostime ::

Živjo,

pred nekaj časa sem tukaj dobil nasvete in usmeritve, ko sem kupoval TV. Odločil sem se za LG oled B7, zdaj pa iščem še kakšne zvočnike.

Nisem zahteven uporabnik, do zdaj nisem imel še nikoli ločenih zvočnikov ob televiziji. Kaj pravite na LG SJ5 za 183 evrov? Je to ok za ta denar? Bo razlika v primerjavi z vgrajenimi zvočniki na TV-ju?

Hvala za nasvete in mnenja.

profdoktor ::

Vzemi Yamaha YAS-207. Zelo dober zvočnik za ta denar.

bernikm ::

Lahko kakšno konkretno mnenje med tema dvema modeloma 65 inch OLED televizij

LG OLED65C8
Philips 65OLED873

Prednosti/slabosti eden drugega itd. Cenovna sta tam tam, Philips BB akcija 2700€, LG MV 2900€. Kolikor gledam sta oba model 2018

Hvala

slotech mod ::

bernikm je izjavil:

Lahko kakšno konkretno mnenje med tema dvema modeloma 65 inch OLED televizij

LG OLED65C8
Philips 65OLED873

Prednosti/slabosti eden drugega itd. Cenovna sta tam tam, Philips BB akcija 2700EUR, LG MV 2900EUR. Kolikor gledam sta oba model 2018

Hvala


Oba sta odlična modela, toda LG zopet ne iskorišča svojega potenciala glede procesorja..The Alpha 9 picture processing improvements mainly apply to( vivid) mode unfortunately:)

Lahko pa si tukaj pogledaš test obeh modelov.
https://www.lesnumeriques.com/tv-televi...
https://www.lesnumeriques.com/tv-televi...

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

Na koncu sem se odločil za Panasonic TX-65FXW724. https://geizhals.at/panasonic-tx-65fxw7...

Ni OLED je pa zaenkrat res odličen. Sem oa ga kupil, ker sem ga uspel dobit za 1300EUR. Long story short glede cene: sodelavec je mel neki blabla z neko trgovino v AT, ponudili so mu popust za nek doloečen znesek in max na nek izdelek..krr ni kupoval nič drugega sva vzel oba ta enak TV in so vsakemu dali 400EUR rabata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

fpbs ::

bernikm je izjavil:

Lahko kakšno konkretno mnenje med tema dvema modeloma 65 inch OLED televizij
LG OLED65C8
Philips 65OLED873
Prednosti/slabosti eden drugega itd. Cenovna sta tam tam, Philips BB akcija 2700€, LG MV 2900€. Kolikor gledam sta oba model 2018

Philips 873 je 65" verzija lanskega modela 9002. Vgrajene ima panele lanske proizvodnje. Enostavno so samo model 9002 preimenovali v "letošnji" 873, tako da ga lahko primerjaš z LG B7 modelom.
OLED65C8 ima vgrajene letošnje nekoliko izboljšane panele predvsem v izogib burn-ina. Vgrajen ima popolnoma nov alpha 9 procesor, ki omogoča precej izboljšav. Ima občutno boljšo HDR podporo Dolby Vision, zelo uporaben Advanced HDR. LG je edini, ki omogoča HFR.....
https://www.flatpanelshd.com/article.ph...

slotech mod ::

Kar se tiče panela na Philipsu, si lahko tukaj pogledaš kaj piše:))In ne zavajaj več ljudi..
https://translate.google.com/translate?...

Kar pa se tiče procesorja pa si tukaj poglej.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: GRT ()

mgermo ::

Andrej, v linku, ki si ga sam prilepil piše, da je lanski panel, kar so pri Philipsu potrdili.

fpbs ::

Da bo jasno, pogovarjamo se o Philips modelu 873 in ne o modelu 973, in popolnoma nestrokovno je da se zglasuješ na mnenje nekega forumaša, kot je to Aretak.

rs1975 ::

A kdo ve kateri model LG je tole?

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

slotech mod ::

rs1975 je izjavil:

A kdo ve kateri model LG je tole?

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...


Gre za model UJ635

Zgodovina sprememb…

mgermo ::

V zblojenih sanjah Andeja.

lejko0 ::

Zakaj bi kdorkoli kupil lanskoletni panel LG z nalepko Philips za enako ceno kot letošnji LG? To je tu glavno vprašanje. Sam sem sicer s svojim 55C7 izjemno zadovoljen in lahko samo priporočam nakup. Da bi vzel Philipsa 55POS9002, bi moral biti ta vsaj 40% cenejši, da bi opravičil starejši hardware, večji potencial za burn-in in nekajkrat slabši sistem (android).

slotech mod ::

Kar se tiče panela, si tukaj preberi:)Sicer, pa tako ni omembe vredno kar se tiče razlik, med lanskimi in letošnjimi paneli..Kar so opazili tudi pri Philipsu in Sonyu, zato so se posvetili proizvodnji novih procesorjev, kjer je še največ manevrskega prostora za samo izboljšanje kvalitete slike:)

The OLED973 series still uses the 2017 LG panel, unlike previous messages. Philips confirmed this, and said that the differences with the new panel are very small anyway.The other OLED devices (873 and 803) use the new 2018 panel. Kar se tiče Burn -ina, nima nobeden OLED toliko težav kakor jih ima Lg:)Sicer, pa se da tako počistit Burn-in, tako, da tukaj ni kakšnih večjih težav..Kar pa se tiče Androida, je kot smart sistem veliko boljši kakor Webos..Webos in Tizen sta edino nekoliko hitrejša, in sam vmesnik je nekoliko odzivnejši..Vse ostalo je v prid Androida..In ne primerjat stari Android z Androidom 6.0 ali 7.1..Sicer pa, kakor si napisal ti si zadovoljen in to šteje..Nekateri so zadovolnji z Philips OLEDI, drugi so zadovolnji z Lg OLEDI,tretji so zadovolnji z Sony OLEDI ITD..Vsak bo vzel kar bo mu najbolj odgovarjalo:) In karkoli vzameš od OLED televizorjev, boš zadovoljen..

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: profdoktor ()

cekr ::

Philips, Sony, Panasonic... so imena z dodatno vrednostjo.
Goldstar pa tega še ni dosegel. Zato pa mora biti cenejši.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

edi45 ::

lejko0 je izjavil:

Zakaj bi kdorkoli kupil lanskoletni panel LG z nalepko Philips za enako ceno kot letošnji LG? To je tu glavno vprašanje. Sam sem sicer s svojim 55C7 izjemno zadovoljen in lahko samo priporočam nakup. Da bi vzel Philipsa 55POS9002, bi moral biti ta vsaj 40% cenejši, da bi opravičil starejši hardware, večji potencial za burn-in in nekajkrat slabši sistem (android).


Te veš kako smo šele zadovoljni uporabniki philips OLEDa, ki ima lepšo sliko kot LG. :) pa še dražji je bil kot LG.

Drugače pa ste res prav glupi vsi poprek sploh GRT, fpbs, profdoktor, leiito in ostali majmuni, ki imate neke budget TVje in potem pametujete tu o televizorjih, ki jih še videli niste v živo, kaj šele sprobali. Tak da bodite rajši tiho in si nehajte delat sramoto, bedneži eni :)) Pametujete zgolj na podlagi, kar ste slišali od enga ignoranta par let nazaj.

https://www.flatpanelshd.com/review.php...

tu si poglejte review, Philips ima 5 nitov manjšo svetilnost kakor LG, vendar dosti lepšo sliko in bolj naravne barve ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: GRT ()

cekr ::

Pri kupcih(predvsem starejših-nad 50) deluje največ psiha.
Philips avtomatsko zmaga proti LG-u. "Pri meni pa že ne bo en čuden šrot na polici."
Meni tudi lahko postaviš enak mikser od Gorenja in Boscha. Si lahko prepričan, da bom vzel slednjega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krepki ::

cekr je izjavil:

Philips, Sony, Panasonic... so imena z dodatno vrednostjo.
Goldstar pa tega še ni dosegel. Zato pa mora biti cenejši.

+1

mgermo ::

- To, da praktično ni nobene razlike med 2017/2018 paneli pravi Philips. Ostali svet (tudi Sony) je pa zadovoljen z izboljšavami.
- Glede burna-ina. Absolutno imajo največ težav. To pa zato, ker jih dejansko prodajo nekaj več kot 1k komadov v vzhodno evropo.
- To da rečeš, da je android boljši od webosa...to si še Philips ne upa reči.

cekr ::

Pri Sonyu bodo sigurno rekli, da je novejši panel boljši.
Philips pa, da je isto sranje.

Sicer sem bolj Sonyev, v tem primeru pa bolj verjamem Philipsu.
Letnico se da hitro spremenit. Vsebina je pa bolj vprašanje.
V glavnem, neke revolucije niso naredili.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ziga182 ::

Zdravo,

katerega od teh dveh modelov bi vi izbrali? Pretehta velikost zaslona ali boljša kakovost slike? Oddaljenost gledanja v mojem primeru je cca. 3,5 m.

HISENSE H65A6100
HISENSE H55U7A
https://www.displayspecifications.com/e...

krepki ::

HISENSE H55U7A

gruntfürmich ::

Testi 55 in 65" televizorjev so v zadnjem VIPu (zps)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

leiito ::

gruntfürmich je izjavil:

Testi 55 in 65" televizorjev so v zadnjem VIPu (zps)


Kaj pa postavijo na #1 med “65?

fpbs ::

ziga182 je izjavil:

katerega od teh dveh modelov bi vi izbrali? Pretehta velikost zaslona ali boljša kakovost slike? Oddaljenost gledanja v mojem primeru je cca. 3,5 m.
HISENSE H65A6100
HISENSE H55U7A
https://www.displayspecifications.com/e...

Od teh dveh bi izbral H55U7A, ker je 100Hz, ima boljšo svetilnost.
Predlagani Philips 7303 se lahko delno primerja s H65A6100, ampak se za njega nebi odločil.

MucuCat ::

Je kdo kje videl kaksen review za Samsung NU7402?

Nobenih review-jev se nisem videl za samsungove letosnje NU7x Tv-je.

webmaher ::

@ziga182
na razdaljo vsekakor 65, ki niti ni toliko slabši posebno še, če boš v glavnem gledal tv kanale in podobno... Če pa misliš gledat veliko vsebin tudi v HDR kvaliteti potem pa tadva nista zate :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

gruntfürmich ::

leiito je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Testi 55 in 65" televizorjev so v zadnjem VIPu (zps)


Kaj pa postavijo na #1 med “65?

Samsung UE65KS8090TXZG oz Samsung QE65Q7F (XN/XC/ZT)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

David83 ::

Za moje pojme je pri televizorjih isto kot je pri avtih. Imaš ljudi, ki pljuvajo po nemcih, ker so dragi. Imaš ljudi, ki pljuvajo po francozih, zaradi preteklosti. Imaš potem ljudi, ki pljuvajo po korejcih, japoncih itd... Isto je pri tvjih. Ni vsak TV dober, kakor tudi ni vsak TV slab, predvsem kar se tiče znamke. Samsung je veljal za enega najboljših proizvajalcev, ampak v zadnjih časih, vse kar dajo oz 99% kar dajo na police je bolj kot ne katastrofa. Kar hočem povedat je, da niso več to, kar so včasih bili in ljudje se bi lahko zavedali da se časi spreminjajo in prav tako izdelki ter določene znamke. Po LGju so tudi vsi včasih pljuvali, Panasonic je bil kralj plazm, ko je prišla LCD oz LED tehnologija, ga ni več bilo na obziru. Philips je znan po "malenkost slabših" Tvjih v nižjih razredih, vendar njihovi novi OLED-i oz bolj premium TVji so zelo dobri. Sony je bil in bo še vedno top. Kar hočem povedat je to, da če je neka firma nekoč proizvajala dober produkt, ni nujno da bo skoz tako dober, lahko da pade kvaliteta in če je neka firma bila nekoč slabša, napram konkurenci, ni nujno da se ne more popravit. Tako da pljuvanje samo po znamkah, je otročje in sramotno. Normalno da nebo vsakemu pasala ista znamka TVja, ima vsak neko svojo ljubšo znamko, ampak ne rabi zaničevat in blatit imena drugih znamk.

zmaugy ::

David83 je izjavil:

Za moje pojme je pri televizorjih isto kot je pri avtih. Imaš ljudi, ki pljuvajo po nemcih, ker so dragi. Imaš ljudi, ki pljuvajo po francozih, zaradi preteklosti. Imaš potem ljudi, ki pljuvajo po korejcih, japoncih itd... Isto je pri tvjih. Ni vsak TV dober, kakor tudi ni vsak TV slab, predvsem kar se tiče znamke. Samsung je veljal za enega najboljših proizvajalcev, ampak v zadnjih časih, vse kar dajo oz 99% kar dajo na police je bolj kot ne katastrofa. Kar hočem povedat je, da niso več to, kar so včasih bili in ljudje se bi lahko zavedali da se časi spreminjajo in prav tako izdelki ter določene znamke. Po LGju so tudi vsi včasih pljuvali, Panasonic je bil kralj plazm, ko je prišla LCD oz LED tehnologija, ga ni več bilo na obziru. Philips je znan po "malenkost slabših" Tvjih v nižjih razredih, vendar njihovi novi OLED-i oz bolj premium TVji so zelo dobri. Sony je bil in bo še vedno top. Kar hočem povedat je to, da če je neka firma nekoč proizvajala dober produkt, ni nujno da bo skoz tako dober, lahko da pade kvaliteta in če je neka firma bila nekoč slabša, napram konkurenci, ni nujno da se ne more popravit. Tako da pljuvanje samo po znamkah, je otročje in sramotno. Normalno da nebo vsakemu pasala ista znamka TVja, ima vsak neko svojo ljubšo znamko, ampak ne rabi zaničevat in blatit imena drugih znamk.


Nizka priljubljenost določenih znamk je lahko rezultat “minulega dela” pri teh znamkah. In prav je tako, da se slabe poslovne prakse iz preteklosti kaznujejo in da vplivajo na renome teh znamk tudi v prihodnosti.
Meni na primer ne pride na misel kupiti česar koli od Philipsa zaradi slabih izkušenj v nekem obdobju s skoraj vsako stvarjo (razen brivskih aparatov) kupljenih pod njihovo znamko - vključno s televizorjem, monitorjem, nekaj mini stolpov...
Nasprotno pa v nekaj letih nimam ene slabe izkušnje z LGjem - televizorji, monitor, bluray, telefon.
Tako zdaj pri nakupih novih stvari zadetke Philips enostavno preskočim. Me sploh ne zanima ne cena in ne lastnosti.
Isto za karkoli od Acerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

edi45 ::

zmaugy je izjavil:

David83 je izjavil:

Za moje pojme je pri televizorjih isto kot je pri avtih. Imaš ljudi, ki pljuvajo po nemcih, ker so dragi. Imaš ljudi, ki pljuvajo po francozih, zaradi preteklosti. Imaš potem ljudi, ki pljuvajo po korejcih, japoncih itd... Isto je pri tvjih. Ni vsak TV dober, kakor tudi ni vsak TV slab, predvsem kar se tiče znamke. Samsung je veljal za enega najboljših proizvajalcev, ampak v zadnjih časih, vse kar dajo oz 99% kar dajo na police je bolj kot ne katastrofa. Kar hočem povedat je, da niso več to, kar so včasih bili in ljudje se bi lahko zavedali da se časi spreminjajo in prav tako izdelki ter določene znamke. Po LGju so tudi vsi včasih pljuvali, Panasonic je bil kralj plazm, ko je prišla LCD oz LED tehnologija, ga ni več bilo na obziru. Philips je znan po "malenkost slabših" Tvjih v nižjih razredih, vendar njihovi novi OLED-i oz bolj premium TVji so zelo dobri. Sony je bil in bo še vedno top. Kar hočem povedat je to, da če je neka firma nekoč proizvajala dober produkt, ni nujno da bo skoz tako dober, lahko da pade kvaliteta in če je neka firma bila nekoč slabša, napram konkurenci, ni nujno da se ne more popravit. Tako da pljuvanje samo po znamkah, je otročje in sramotno. Normalno da nebo vsakemu pasala ista znamka TVja, ima vsak neko svojo ljubšo znamko, ampak ne rabi zaničevat in blatit imena drugih znamk.


Nizka priljubljenost določenih znamk je lahko rezultat “minulega dela” pri teh znamkah. In prav je tako, da se slabe poslovne prakse iz preteklosti kaznujejo in da vplivajo na renome teh znamk tudi v prihodnosti.
Meni na primer ne pride na misel kupiti česar koli od Philipsa zaradi slabih izkušenj v nekem obdobju s skoraj vsako stvarjo (razen brivskih aparatov) kupljenih pod njihovo znamko - vključno s televizorjem, monitorjem, nekaj mini stolpov...
Nasprotno pa v nekaj letih nimam ene slabe izkušnje z LGjem - televizorji, monitor, bluray, telefon.
Tako zdaj pri nakupih novih stvari zadetke Philips enostavno preskočim. Me sploh ne zanima ne cena in ne lastnosti.
Isto za karkoli od Acerja.


Jaz pa lahko isto rečem za Samsung, sem imel 3 TVje, z zadnjim sem bil pogojno koliko toliko zadovoljen, drugače pa sami problemi. Z samsung telefoni nisem bil zadovoljen. Z quantum dot monitorjem od Samsunga pa tak tak, res da je imel backlight bleeding, isto kot njihobi tvji, vendar so bile barve lepo živahne. LG je vedno imel slabe telefone bolj kot ne, 3 ultrawide monitorje sem imel prav tako od LGja, tudi slab kontrast, svetilnost, sprane barve, slabi vidni koti, močan ghosting..nikoli več in čisto isto na LG 55" UJ6307. Vse je na sprano sivo vleklo, temna slika, kak sem malo pod kotom gledal, vse sivo in webos mi je osebno zelo dolgočasen zaprt sistem. Z sonyem in philipsom, pa nisem imel nikoli še nobenih problemov, na srečo. Razen pri Sonyu z streamanju. Tak da dvomim da bi kupil v kratkem še kakšen TV od Samsunga ali LGja. Vendar to ne pomeni, da nebom nikoli več kupil. Možno da se popravijo in spet začnejo delat, stvari vredne nakupa, sploh Samsung.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: GRT ()

zmaugy ::

Eno je, če nisi bil povsem zadovoljen, drugo je, če so stvari serijsko crkovale. Po mojih izkušnjah je LG zanesljiva znamka, Philips pač ne. In najbolj od vsega mi gre na živce metanje denarja skozi okno.
Tudi nad Samsungom nisem preveč navdušen in se ga bolj ali manj izogibam, sem pa lani kupil Samsungov SSD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

slotech mod ::

Kar se tiče okvar elektronike , ni najzanešlivejšega proizvajalca ..Vsi proizvajalci se ukvarjajo z različnimi okvarami, ali so to televizorji, telefoni, avdio tehnika itd.. Seveda pa je v veliki meri danes odvisno, kolikor imaš sreče pri nakupu:)

IL_DIAVOLO ::

Tudi jaz sem zelo zadovoljen z lg-jem. 2 televiziji v 5 letih in nobenih tezav. Enako z monitorjem.

krepki ::

Po mojih izkušnjah pa je Philips zanesljiva znamka imam že tretji Philips v 7 letih in nikoli nobenih težav,res pa je da pod serijo 7 tudi jaz ne bi kupil Philipsa.
LG kot je omenil edi45 ima sprane barve in me že to odvrne od nakupa,samsunga sploh povohal ne bi.

cekr ::

Philipsovi izdelki so superiorni samo takrat, ko je na škatli napis "Made in the Netherlands".
Pri kavnih avtomatih-Philips/Saeco pa "Made in Italy".
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MrStein ::

zmaugy je izjavil:


Tako zdaj pri nakupih novih stvari zadetke Philips enostavno preskočim. Me sploh ne zanima ne cena in ne lastnosti.
Isto za karkoli od Acerja.

Torej zavestno kupiš slabši izdelek?
Kaznuješ podjetje, ki je izboljšalo svoje izdelke?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

edi45 ::

zmaugy je izjavil:

Eno je, če nisi bil povsem zadovoljen, drugo je, če so stvari serijsko crkovale. Po mojih izkušnjah je LG zanesljiva znamka, Philips pač ne. In najbolj od vsega mi gre na živce metanje denarja skozi okno.
Tudi nad Samsungom nisem preveč navdušen in se ga bolj ali manj izogibam, sem pa lani kupil Samsungov SSD.


Lahko rečem da oboje, ali nisem bil zadovoljen, ker je bil slab izdelek za moje pojme, ali pa je crkovalo. Druga kot Samsunga, pa nočem za SSD. V prejšnem PCju sem imel 2 Samsung SSDja, eden m.2 pcie in en SATA 3. V sedanjem PCju pa imam tudi Samsung SSD, oz da nebom kompliciral, v zadnjih šestih računalnikah, kar sem imel, je bil vedno Samsung SSD. Od TV-jev do zdaj pa sem tudi zares zadovoljen le z sedanjim OLEDom od philipsa in prejšnim Sony xe8596. Imam pa še v načrtih enkrat sprobat OLED od Sony-a in Panasonica, saj bi naj ta imel najbolj naravne barve od vseh, saj jih uporabljajo v vseh filmskih studijih za kalibracije.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: GRT ()
««
124 / 536
»»