» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
12 / 66
»»

Konlov ::

qled, oled je oboje menda 4K, ali kako. Ali siol TV oziroma telemach oddajata programe v teh kvalitetah. Kako sploh kdaj gledaš oziroma izkoristiš 4K?

andrej69 ::

Konlov je izjavil:

qled, oled je oboje menda 4K, ali kako. Ali siol TV oziroma telemach oddajata programe v teh kvalitetah. Kako sploh kdaj gledaš oziroma izkoristiš 4K?


Seveda predvajata oba 4k vsebine. Kar pa se tiče predvajanja 4k vsebin preko tv signala, pa se najverjetneje šališ:):DLahko pa gledaš 4k vsebine preko netfilixa in podobnih zadev, ali da si potegneš te vsebine iz kakšnega torrenta.

Konlov ::

Ne šalim se. Torej če nisi na pašnikih ali na dodatnih mesečnih naročninah je kupovanje 4K nesmiselno.

jb_j ::

sem resno razmišljal, da bi si kupil 4k tv.
a ga bom le, ko bodo vse nove serije v 4k.

že zdj k mam 1080p tv, je še vedno skoraj polovica serij, ki jih gledam v 720p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

andrej69 ::

Konlov je izjavil:

Ne šalim se. Torej če nisi na pašnikih ali na dodatnih mesečnih naročninah je kupovanje 4K nesmiselno.


Ni nesmiselno, tudi, če ne gledaš 4k vsebine. Kakor sem že nekajkrat napisal, se danes FullHD televizor več ne isplača..Kot prvo, že zaradi cen 4k televizorjev,ki so povsem konkurenčne kakšnemu FullHD televizorju. Kot drugo se vsa kvalitetna strojna oprema vgrajuje danes predvsem v 4k televizorje. Kot tretjo pa, če tudi gledaš predvsem tv program in pa HD filme, ne boš imel na 4k televizorju nič slabšo kvaliteto slike kakor na kakšnem FullHD televizorju. Še celo HD vsebine, bodo nekaj kvalitenejše kakor na FullHDtelevizorju. Kajti danes tako ne dobiš več kakšnega odličnega FullHD televizorja kakor 2 ali 3 leta nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

jb_j je izjavil:

sem resno razmišljal, da bi si kupil 4k tv.
a ga bom le, ko bodo vse nove serije v 4k.

že zdj k mam 1080p tv, je še vedno skoraj polovica serij, ki jih gledam v 720p


Danes, pa imaš že res večino serij tudi v 1080p. Pa kar nekaj serij, je že tudi v 4k kvaliteti.Pa letos in prihodnje leto, bo tega še kar nekaj več.

jb_j ::

andrej69 je izjavil:

jb_j je izjavil:

sem resno razmišljal, da bi si kupil 4k tv.
a ga bom le, ko bodo vse nove serije v 4k.

že zdj k mam 1080p tv, je še vedno skoraj polovica serij, ki jih gledam v 720p


Danes, pa imaš že res večino serij tudi v 1080p. Pa kar nekaj serij, je že tudi v 4k kvaliteti.Pa letos in prihodnje leto, bo tega še kar nekaj več.

đobr zame ni večina manj kot 50%.
The 100
12 Monkeys
Aquarius
Better Call Saul
Big Bang Theory
Black Mirror
Black Sails
Blacklist
Blinspot
Brooklyn nine-nine
Continuum
Curb Your Enthusiasm
Dark Matter
Fargo
Fifth Gear
........
in tako naprej

Konlov ::

Ne rabim velikokrat, imam pa še vedno hi8 camcorder in DVD panasonic player. Ali bom to na philips sploh lahko priklopil:
VGA vhod ne
Koaksialni izhod ne
Kompozitni izhod ne
Kompozitni vhod ne
S video vhod ne
Scart priključek ne
RS232 ne

andrej69 ::

Konlov je izjavil:

Ne rabim velikokrat, imam pa še vedno hi8 camcorder in DVD panasonic player. Ali bom to na philips sploh lahko priklopil:
VGA vhod ne
Koaksialni izhod ne
Kompozitni izhod ne
Kompozitni vhod ne
S video vhod ne
Scart priključek ne
RS232 ne


Če nimaš HDMI izhoda, je vse skupaj brezveze..

Konlov ::

Hi8 camcorder pa HDMI izhod :)).
Torej kupim nov TV, HW, ki ga imam zavržem, kar pa naj bi nova TV omogočala, pa ni signala. Caa 8-O
Ps.: andrej69, nič ti kriv, da se ne bo narobe razumelo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Konlov ::

Caa 8-O
Ps.: andrej69, nič ti kriv, da se ne bo narobe razumelo...

zavajon ::

Boš pač moral nabaviti kaj takega.

šernk ::

a ima kdo 49" TV in gleda na njemu navadne SD kanale?

sedaj imamo 40" in je ok, z menjavo razmišljam da bi šli v 49", ker je zadeva nekje na robu po ocenah na netu (55" bo 100% prevelik za SD na 3m razdalje). Na SD sem omejen zaradi linije, ker mi ne spravi enega HD in enega SD kanala na 11-12mbps.

Bojim se, da bo tudi 49" prevelik, morm še v trgovine it pogledat pa vprašat da mi preklopijo na SD ampak se odločit v tistih 5ih minutah....
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

andrej69 ::

šernk je izjavil:

a ima kdo 49" TV in gleda na njemu navadne SD kanale?

sedaj imamo 40" in je ok, z menjavo razmišljam da bi šli v 49", ker je zadeva nekje na robu po ocenah na netu (55" bo 100% prevelik za SD na 3m razdalje). Na SD sem omejen zaradi linije, ker mi ne spravi enega HD in enega SD kanala na 11-12mbps.

Bojim se, da bo tudi 49" prevelik, morm še v trgovine it pogledat pa vprašat da mi preklopijo na SD ampak se odločit v tistih 5ih minutah....


Če boš vzel kakšen zelo kvaliteten model, ti ne bo nič preveliko za gledanje SD vsebin:)

urošš ::

Katšno je mnenje o sony kd49xe 8005? Je uredu nakup ali se dobi kaj boljšega v tem cenovnem rangu??

Reaper ::

Sam TV je ok, ima pa pod 55" 50 Hz panel, 55" in naprej pa 100 Hz.

andrej69 ::

urošš je izjavil:

Katšno je mnenje o sony kd49xe 8005? Je uredu nakup ali se dobi kaj boljšega v tem cenovnem rangu??


V tem rangu, ti jaz priporočam kvalitetnejši" model Philipsa 7502. Ta model Philipsa ima že 100Hz osveževanje panela, 10 bitni panel, boljši kontrast, ostrino slike, kvalitetnejši zvok, in obučtneje boljše procesiranje same slike. Poleg tega pa ima Ambilight, za boljšo izkušnjo gledanja v mraku.

luxxx7 ::

Zdravo, zanima me kaj bi vi kupili med tema dvema: Philips 43PFS4132/12 in LG 43UF675V?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luxxx7 ()

andrej69 ::

luxxx7 je izjavil:

Zdravo, zanima me kaj bi vi kupili med tema dvema: Philips 43PFS4132/12 in LG 43UF675V?


Za koliko denarja pa kupuješ televizor..?

fpbs ::

luxxx7 je izjavil:

Zdravo, zanima me kaj bi vi kupili med tema dvema: Philips 43PFS4132/12 in LG 43UF675V?

LG je precej boljši:
https://www.displayspecifications.com/e...

luxxx7 ::

Nekje do 350€. Moje zahteve so najmanj fullHD ali 4K in pa najmanj 43''. Nimam potrebe po smart tv, lan, wifi povezavi... Kaj boljšega za ta denar?

andrej69 ::

luxxx7 je izjavil:

Nekje do 350€. Moje zahteve so najmanj fullHD ali 4K in pa najmanj 43''. Nimam potrebe po smart tv, lan, wifi povezavi... Kaj boljšega za ta denar?


Za takšen denar, boš moral vzet katerega od dveh izbranih modelov.

palota999 ::

Zanimam se za tv za babico. Razdalja gledanja 2,5m. Telemach SD, HD serije. Da je enostaven vmesnik. Gleda se tudi pod kotom. Cena cca. 450 eur.
Ali je Lg 43UJ6307 ok. Kakšni predlogi?

andrej69 ::

palota999 je izjavil:

Zanimam se za tv za babico. Razdalja gledanja 2,5m. Telemach SD, HD serije. Da je enostaven vmesnik. Gleda se tudi pod kotom. Cena cca. 450 eur.
Ali je Lg 43UJ6307 ok. Kakšni predlogi?


Dober je ta za babico..;)

palota999 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: palota999 ()

Mikrohard ::

Dražji ima boljši panel.

palota999 ::

Tv je za starejšo osebo. Sedaj ima katoden 70cm tv. Ima telemach operaterja SD in HD shemo. Ne bo uporabljala interneta. Ali je slika na SONY KDL-40WE660 dovolj dobra in se bolj splača podaljšati garancijo na 60 mesecev. Ali je boljše vložiti ta denar v model SONY KDL-43WE750 oz. KD-43XE7005?
http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kdl-4...
http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kdl-4...
http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kd-43...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: palota999 ()

palota999 ::

Pri katerem od zgoraj naštetih Sony-ev bo slika najboljša v primeru SD programa?

kuglvinkl ::

Ali bi starejsa oseba opazila razliko?
Your focus determines your reallity

darkz ::

Na xe7005 bo bistveno lepša slika ... tudi če se sd gleda..
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

kuglvinkl ::

Kaj bi bil best buy 49"?
Your focus determines your reallity

andrej69 ::

kuglvinkl je izjavil:

Kaj bi bil best buy 49"?


Za kakšno ceno..?

kuglvinkl ::

Okol 500-600, raje blizu 500. Thnx.
Your focus determines your reallity

andrej69 ::

kuglvinkl je izjavil:

Okol 500-600, raje blizu 500. Thnx.


Recimo za 500 evrov ta model Philipsa.
PHILIPS LED TV 50PUS6262

Nekaj slabši model Panasonica.
PANASONIC TX-49EX600E

Za okoli 600 evrov malenkost več, pa tile modeli.

PHILIPS LED TV 49PUS6412
Panasonic TX-50EX700E
SONY LED TV KD49XE7096B

kuglvinkl ::



andrej69 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Okol 500-600, raje blizu 500. Thnx.


Recimo za 500 evrov ta model Philipsa.
PHILIPS LED TV 50PUS6262

Nekaj slabši model Panasonica.
PANASONIC TX-49EX600E

Za okoli 600 evrov malenkost več, pa tile modeli.

PHILIPS LED TV 49PUS6412
Panasonic TX-50EX700E
SONY LED TV KD49XE7096B


Hvala :). V čem je razlika, v panelih ali v fičrjih?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

@kuglvinkl
Nekaj v panelih, nekaj pa v slikovnih procesorjih.

_Tom_ ::

Predlog za 4K, 43"? Cena ni ovira.

andrej69 ::

Če se ti ne mudi, se ti isplača počakat še kakšen teden ali dva, ko bodo na voljo že nekateri novi modeli:)
Drugače pa imaš tukaj tri modele, takšne velikosti.

https://www.ceneje.si/Izdelek/8595132/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/7966981/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/8318083/a...

palota999 ::

kuglvinkl je izjavil:

Ali bi starejsa oseba opazila razliko?


Ne opazi. Tudi z Samsung-om ue40m5002 je presrečna.

nrgnejc ::

Pomotoma sem napisal prošnjo za pomoč pri nakupu v napačni temi, zato jo prilagam še tukaj. Iščem best buy TV diagonala 49, širok kot gledanja - razdalja 2,5m (v najbolj oddaljenem kotu). Gleda se SIOL preko boxa, Hbo, filmi na ključku in občasno ps4. Pomembna mi je kvalitetna slika. Super, če podpira Telemach EON (seznam na spletu je bolj skop). Preferiram sony in samsung, philips me ni prepričal v živo

Cena: max 800EUR

Po ogledu v harveyu (nobenga ni blo blizu 20min), BB (amater od študenta) in spletnih štacunah sem neodločen. Zanimiva sta mi sony xe8005b, xe7005b in samsung mu7000tx.

Zahvaljujem se za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nrgnejc ()

kuglvinkl ::

Sem nabavil po nasvetu tole: 50PUS6262, https://www.philips.si/c-p/50PUS6262_12... pred nekaj tedni. Še nisem uspel resno pogledat, vidim pa po netu, da se je treba matrat s kalibracijo.

Kar sem pa gledal, poročila, je pa OK.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

nrgnejc je izjavil:

Pomotoma sem napisal prošnjo za pomoč pri nakupu v napačni temi, zato jo prilagam še tukaj. Iščem best buy TV diagonala 49, širok kot gledanja - razdalja 2,5m (v najbolj oddaljenem kotu). Gleda se SIOL preko boxa, Hbo, filmi na ključku in občasno ps4. Pomembna mi je kvalitetna slika. Super, če podpira Telemach EON (seznam na spletu je bolj skop). Preferiram sony in samsung, philips me ni prepričal v živo

Cena: max 800EUR

Po ogledu v harveyu (nobenga ni blo blizu 20min), BB (amater od študenta) in spletnih štacunah sem neodločen. Zanimiva sta mi sony xe8005b, xe7005b in samsung mu7000tx.

Zahvaljujem se za pomoč.



Za takšen denar, ti je vsekakor best buy tale model Philipsa:)Ima že občutneje kvalitetnejši slikovni procesor napram Sonyu in Samsungu, in ima že 10 bitni VA panel. To pomeni, da ima odličen kontrast, prikaz črne, izjemna ostrina slike, zelo dobra uniformiranost panela, ima že Android, daljinski upravljalnik z tipkovnico in glasovnim usmerjanjem itd..Tale televizor vsekakor nudi največ v tem cenovnem rangu..Kar pa se tiče Philipsa, da te ni prepričal v živo, pa je tako, da je Philips slab v tovarniških nastavitvah..Pa tudi moraš gledat, da televizorje katere primerjaš, imajo enako kvaliteten signal.

https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...

Tukaj si še lahko pogledaš test, nekaj slabšega modela.

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/13...

kuglvinkl je izjavil:

Sem nabavil po nasvetu tole: 50PUS6262, https://www.philips.si/c-p/50PUS6262_12... pred nekaj tedni. Še nisem uspel resno pogledat, vidim pa po netu, da se je treba matrat s kalibracijo.

Kar sem pa gledal, poročila, je pa OK.


Tukaj imaš nastavitve za ta model.

Picture mode Movie/Standard
Backlight 50
Contrast 70-80
Brightness 49
Colour saturation 70
Colour temperature Custom (128)
Tint / Hue -
Sharpness 5


Colour Enhancement min
Contrast Mode optimized for picture
Dynamic Contrast off
Gamma 0
Ultra Resolution on
Noise reduction med
MPEG Artefact Reduction min
Motion adjustment Movie
Perfect natural motion off
Perfect Clear Motion on

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

nrgnejc ::

andrej69 je izjavil:

nrgnejc je izjavil:

Pomotoma sem napisal prošnjo za pomoč pri nakupu v napačni temi, zato jo prilagam še tukaj. Iščem best buy TV diagonala 49, širok kot gledanja - razdalja 2,5m (v najbolj oddaljenem kotu). Gleda se SIOL preko boxa, Hbo, filmi na ključku in občasno ps4. Pomembna mi je kvalitetna slika. Super, če podpira Telemach EON (seznam na spletu je bolj skop). Preferiram sony in samsung, philips me ni prepričal v živo

Cena: max 800EUR

Po ogledu v harveyu (nobenga ni blo blizu 20min), BB (amater od študenta) in spletnih štacunah sem neodločen. Zanimiva sta mi sony xe8005b, xe7005b in samsung mu7000tx.

Zahvaljujem se za pomoč.



Za takšen denar, ti je vsekakor best buy tale model Philipsa:)Ima že občutneje kvalitetnejši slikovni procesor napram Sonyu in Samsungu, in ima že 10 bitni VA panel. To pomeni, da ima odličen kontrast, prikaz črne, izjemna ostrina slike, zelo dobra uniformiranost panela, ima že Android, daljinski upravljalnik z tipkovnico in glasovnim usmerjanjem itd..Tale televizor vsekakor nudi največ v tem cenovnem rangu..Kar pa se tiče Philipsa, da te ni prepričal v živo, pa je tako, da je Philips slab v tovarniških nastavitvah..Pa tudi moraš gledat, da televizorje katere primerjaš, imajo enako kvaliteten signal.

https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...

Tukaj si še lahko pogledaš test, nekaj slabšega modela.

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/13...

kuglvinkl je izjavil:

Sem nabavil po nasvetu tole: 50PUS6262, https://www.philips.si/c-p/50PUS6262_12... pred nekaj tedni. Še nisem uspel resno pogledat, vidim pa po netu, da se je treba matrat s kalibracijo.

Kar sem pa gledal, poročila, je pa OK.


Tukaj imaš nastavitve za ta model.

Picture mode Movie/Standard
Backlight 50
Contrast 70-80
Brightness 49
Colour saturation 70
Colour temperature Custom (128)
Tint / Hue -
Sharpness 5


Colour Enhancement min
Contrast Mode optimized for picture
Dynamic Contrast off
Gamma 0
Ultra Resolution on
Noise reduction med
MPEG Artefact Reduction min
Motion adjustment Movie
Perfect natural motion off
Perfect Clear Motion on


Hvala, kot sem napisal - me Philips ni prepričal, iščem zgoraj omenjene znamke.

kuglvinkl ::

Andrej, a to prekucam v nastavitve? :) Hvala ti.
Your focus determines your reallity

andrej69 ::

kuglvinkl je izjavil:

Andrej, a to prekucam v nastavitve? :) Hvala ti.


Tako je.

kuglvinkl ::

A to se po posodibitvah ponastavi, ali ostane?
Your focus determines your reallity

andrej69 ::

@nrgnejc

Ta model te seveda ni mogel prepričat, kajti še ga ni rastavljenega..Seveda pa se boš sam odločil dalje kako in kaj..

kuglvinkl je izjavil:

A to se po posodibitvah ponastavi, ali ostane?


Ostane po posodobitvah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

nrgnejc ::

Tako, kot sem ti napisal že preko privat sporočila - zahvaljumem se za vsak predlog, ki ga dobim in ga tudi preverim. Rad bi še pa mogoče mnenje koga, ki ima Izkušnjo z katero drugo znamko.. Pri bajti smo imeli LG, ki me ni prepričal z svojim vmesnikom. Potem smo imeli samsung ue40f6400, ki je bil za takratne čase ok, ceprav nismo gledali 3D niti enkrat. Vmes je tast okleval med Philipsom in Sonyem - po prebranih postih na forumu je kupil Philipsa in ga cez pol leta zamenjal za Sony( kljub slabemu daljincu). Tako, da sem imel nekako priložnost skozi čas pogledat kaj in kako. Sedaj ko kupujem sam, sem si ogledal večino znamk tv-jev, ki jih ponuja naš in avstrijski trg (glede na budget +-). Če potegnem črto mi glede na prebrano in videno najbolj potegne Sony.

andrej69 ::

nrgnejc je izjavil:

Tako, kot sem ti napisal že preko privat sporočila - zahvaljumem se za vsak predlog, ki ga dobim in ga tudi preverim. Rad bi še pa mogoče mnenje koga, ki ima Izkušnjo z katero drugo znamko.. Pri bajti smo imeli LG, ki me ni prepričal z svojim vmesnikom. Potem smo imeli samsung ue40f6400, ki je bil za takratne čase ok, ceprav nismo gledali 3D niti enkrat. Vmes je tast okleval med Philipsom in Sonyem - po prebranih postih na forumu je kupil Philipsa in ga cez pol leta zamenjal za Sony( kljub slabemu daljincu). Tako, da sem imel nekako priložnost skozi čas pogledat kaj in kako. Sedaj ko kupujem sam, sem si ogledal večino znamk tv-jev, ki jih ponuja naš in avstrijski trg (glede na budget +-). Če potegnem črto mi glede na prebrano in videno najbolj potegne Sony.


Seveda ni nič narobe, če si se-boš odločil za Sony. Jaz se ukvarjam profesionalno z televizorji že precej časa, pa ti zato lahko svetujem kateri televizor je najkvalitetnejši:)Pa tudi Philips televizorje izpred 3 ali 4 let nazaj, ne gre enačit z lanskimi ali letošnjimi modeli..Kot pa sem napisal, se boš po svoji vesti odločil kateri televizor boš kupil..

Crazzywak16 ::

Zanima katera firma ima boljsi zvok philips,samsung,lg...
Hvala
««
12 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165291 (3956) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117719 (7452) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127588 (17675) Mirkokovačec

Več podobnih tem