» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
125 / 535
»»

edi45 ::

Drugače pa moj prvi LED tv je bil Grundig 42":D tudi ni nič kaj za pohvalit bilo tam haha

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: GRT ()

zmaugy ::

slotech mod je izjavil:

Kar se tiče okvar elektronike , ni najzanešlivejšega proizvajalca ..Vsi proizvajalci se ukvarjajo z različnimi okvarami, ali so to televizorji, telefoni, avdio tehnika itd.. Seveda pa je v veliki meri danes odvisno, kolikor imaš sreče pri nakupu:)


Šlamparija in podcenjevanje kupcev mora biti kaznovano. In pri nekaterih proizvajalcih je tega več kot pri drugih.

Ziga Dolhar ::

Pobrisan trol. Če so izginili tudi vaši pripsevki, jih v delih, ki se ne nanašajo na trola, kamot ponovno objavite.
https://dolhar.si/

gruntfürmich ::

na netu je test iz 28.12.2017 in izgleda kr drugačen... ali pa jst ne znam pravih parametrov izbrat
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MrStein ::

Zgleda, da še novih testov niso tam vpisali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

slotech mod je izjavil:

rs1975 je izjavil:

A kdo ve kateri model LG je tole?

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...


Gre za model UJ635

65UJ634V je (so stran posodobili)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bernikm ::

Zdravo,

Imam možnost dobiti pri nas Philips 65OLED873 za 2400€ z DDV.
Sicer se mi ne mudi z nakupom, je pa cena res da ugodna. Kaj menite, se splača iti v nakup, ali raje še malo počakati ? Res da je bil moj prvi izbor LG OLED65C8 ki pa je 500€ dražji, kar pa ni ravno malo.
Vem da so mnenja deljena, Philips/LG boljši/slabši itd... Kupujem televizor upam da za čim dalj časa (7 let) tako da ne bi rad čez 1 leto ugotovil da sem vrgel dobra dva jurja stran.

Hvala

slotech mod ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: profdoktor ()

bernikm ::

V čem pa je LG C8 toliko boljši od Philipsa 873 da je vreden 500€ več ? Če čakam par mesecev bo LG padel na 2500€, Philips pa 2000€, tako da bo zopet razlika med njima ?
Ne vem zakaj se tako pljuva čez neko znamko, enako kot da bi primerjal HP ali DELL, na koncu pa ugotoviš da sta oba skoraj enaka :-)
Če ni kakšnih resnih argumentov proti Philipsu se mi zdi za to ceno res best buy. Edino kar trenutno vidim pri LG prednost je 5 letna garancija, Philips ima samo 2 leti ...

Imam pa sedaj 2 ponudbi in sicer:
- Philips 65OLED873 za 2400€
- Philips 65PUS7502 za 1200€

Prvi je OLED, drugi klasični, vendar po vseh testih najboljši TV leta 2017. Cena je pa tudi še enkrat nižja kot OLED. Tisti ki imate OLED oz ga nameravate kupiti oz ki imate klasične LCD ste pripravljeni dati 1x več za OLED napram klasičnemu ?

slotech mod ::

bernikm je izjavil:

V čem pa je LG C8 toliko boljši od Philipsa 873 da je vreden 500€ več ? Če čakam par mesecev bo LG padel na 2500€, Philips pa 2000€, tako da bo zopet razlika med njima ?
Ne vem zakaj se tako pljuva čez neko znamko, enako kot da bi primerjal HP ali DELL, na koncu pa ugotoviš da sta oba skoraj enaka :-)
Če ni kakšnih resnih argumentov proti Philipsu se mi zdi za to ceno res best buy. Edino kar trenutno vidim pri LG prednost je 5 letna garancija, Philips ima samo 2 leti ...

Imam pa sedaj 2 ponudbi in sicer:
- Philips 65OLED873 za 2400€
- Philips 65PUS7502 za 1200€

Prvi je OLED, drugi klasični, vendar po vseh testih najboljši TV leta 2017. Cena je pa tudi še enkrat nižja kot OLED. Tisti ki imate OLED oz ga nameravate kupiti oz ki imate klasične LCD ste pripravljeni dati 1x več za OLED napram klasičnemu ?


Kar se tiče Lg-ja C8 ni nič kvalitetnejši napram Philipsu:) Predvsem je težava Lg-ja procesor, ki pokaže svojo zmogljivost žal" samo v vivid modu:) Tako, da je Philips celo nekoliko boljša opcija..Edino, če potrebuješ Dolby Vision namesto HDR10+, potem je Lg boljša opcija. Kar pa se tiče LCD modela, bi ti jaz za takšen denar priporočil tale zelo dober model:)
https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Gatsu ::

bernikm je izjavil:

V čem pa je LG C8 toliko boljši od Philipsa 873 da je vreden 500€ več ? Če čakam par mesecev bo LG padel na 2500€, Philips pa 2000€, tako da bo zopet razlika med njima ?
Ne vem zakaj se tako pljuva čez neko znamko, enako kot da bi primerjal HP ali DELL, na koncu pa ugotoviš da sta oba skoraj enaka :-)
Če ni kakšnih resnih argumentov proti Philipsu se mi zdi za to ceno res best buy. Edino kar trenutno vidim pri LG prednost je 5 letna garancija, Philips ima samo 2 leti ...

Imam pa sedaj 2 ponudbi in sicer:
- Philips 65OLED873 za 2400€
- Philips 65PUS7502 za 1200€

Prvi je OLED, drugi klasični, vendar po vseh testih najboljši TV leta 2017. Cena je pa tudi še enkrat nižja kot OLED. Tisti ki imate OLED oz ga nameravate kupiti oz ki imate klasične LCD ste pripravljeni dati 1x več za OLED napram klasičnemu ?


Dej pokaž mi VSE te teste kjer je Philips 7502 najboljši LED-LCD TV leta 2017.

fpbs ::

slotech mod je izjavil:

Kar se tiče Lg-ja C8 ni nič kvalitetnejši napram Philipsu:) Predvsem je težava Lg-ja procesor, ki pokaže svojo zmogljivost žal" samo v vivid modu:) Tako, da je Philips celo nekoliko boljša opcija..Edino, če potrebuješ Dolby Vision namesto HDR10+, potem je Lg boljša opcija. Kar pa se tiče LCD modela, bi ti jaz za takšen denar priporočil tale zelo dober model
Andrej zopet pišeš neumnosti:

Alpha 9 can do a number of things in terms of video processing. Some processes are meant to improve poor sources, while others are means to improve motion in a number of ways. We have seen it in action and while we generally prefer to turn all of these enhancement circuits off to make sure that the TV reproduces the most accurate pictures, the Alpha 9 does a good job in many areas. In one demo, LG pitted it against Sony’s acclaimed X1 Extreme to demonstrate that LG TVs now have better motion interpolation and motion detail clarity. We are, however, more excited about other aspects of the new processor, specifically that now supports High Frame Rate or HFR video, meaning video in up to 120 frames per second. For certain types of content (i.e. sports) HFR can improve on motion clarity to such as degree that it is hard to understand how we have ever accepted anything less.

bernikm ::

slotech mod je izjavil:

bernikm je izjavil:

V čem pa je LG C8 toliko boljši od Philipsa 873 da je vreden 500€ več ? Če čakam par mesecev bo LG padel na 2500€, Philips pa 2000€, tako da bo zopet razlika med njima ?
Ne vem zakaj se tako pljuva čez neko znamko, enako kot da bi primerjal HP ali DELL, na koncu pa ugotoviš da sta oba skoraj enaka :-)
Če ni kakšnih resnih argumentov proti Philipsu se mi zdi za to ceno res best buy. Edino kar trenutno vidim pri LG prednost je 5 letna garancija, Philips ima samo 2 leti ...

Imam pa sedaj 2 ponudbi in sicer:
- Philips 65OLED873 za 2400€
- Philips 65PUS7502 za 1200€

Prvi je OLED, drugi klasični, vendar po vseh testih najboljši TV leta 2017. Cena je pa tudi še enkrat nižja kot OLED. Tisti ki imate OLED oz ga nameravate kupiti oz ki imate klasične LCD ste pripravljeni dati 1x več za OLED napram klasičnemu ?


Kar se tiče Lg-ja C8 ni nič kvalitetnejši napram Philipsu:) Predvsem je težava Lg-ja procesor, ki pokaže svojo zmogljivost žal" samo v vivid modu:) Tako, da je Philips celo nekoliko boljša opcija..Edino, če potrebuješ Dolby Vision namesto HDR10+, potem je Lg boljša opcija. Kar pa se tiče LCD modela, bi ti jaz za takšen denar priporočil tale zelo dober model:)
https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...


V čem pa je razlika 7303 vs 7502 ? Kolikor vidim je po specifikacijah 7502 boljši, res pa da je 7303 letošnji model. Cenovno sta tam tam ...

slotech mod ::

@bernikm
Model 7502 je v prednosti zaradi 100Hz osveževanja panela in pa nekoliko boljšega barvnega razpona. Toda model 7303 ima že Direkt Led VA panel in še nekoliko izboljšan procesor. Ima že daljinski upravljalnik z glasovnim ukazom itd.. Tako, da če boš gledal predvsem flme, serije itd..je vsekakor boljša opcija model 7303. Seveda pa je zelo dober tudi model 7502..

bernikm ::

slotech mod je izjavil:

@bernikm
Model 7502 je v prednosti zaradi 100Hz osveževanja panela in pa nekoliko boljšega barvnega razpona. Toda model 7303 ima že Direkt Led VA panel in še nekoliko izboljšan procesor. Ima že daljinski upravljalnik z glasovnim ukazom itd.. Tako, da če boš gledal predvsem flme, serije itd..je vsekakor boljša opcija model 7303. Seveda pa je zelo dober tudi model 7502..


Hvala. Nekako se vseeno nagibam raje k OLED 873 modelu, se mi vseeno zdi dobra cena in sama slika je neprimerno boljša napram klasičnim 7502 ali ostalim.
Glede primerjav z ostalimi (predvsem LG) vidim pri LGju prednost da ima sedaj 5 let garancije, Philips pa 2 leti. Načeloma je po testih C8 tudi boljši kot 873 samo če primerjam lanski model LG C7V pa sta po mojem mnenju enaka oz ni bistvenih razlik. S tem da za 2400€ ga pri nas nikjer ne dobim LGja, iz tujine vidim da se jih da dobiti za 2000€ + poštnina samo je pa zopet vprašanje garancije pri nas v SLO ...

slotech mod ::

bernikm je izjavil:

slotech mod je izjavil:

@bernikm
Model 7502 je v prednosti zaradi 100Hz osveževanja panela in pa nekoliko boljšega barvnega razpona. Toda model 7303 ima že Direkt Led VA panel in še nekoliko izboljšan procesor. Ima že daljinski upravljalnik z glasovnim ukazom itd.. Tako, da če boš gledal predvsem flme, serije itd..je vsekakor boljša opcija model 7303. Seveda pa je zelo dober tudi model 7502..


Hvala. Nekako se vseeno nagibam raje k OLED 873 modelu, se mi vseeno zdi dobra cena in sama slika je neprimerno boljša napram klasičnim 7502 ali ostalim.
Glede primerjav z ostalimi (predvsem LG) vidim pri LGju prednost da ima sedaj 5 let garancije, Philips pa 2 leti. Načeloma je po testih C8 tudi boljši kot 873 samo če primerjam lanski model LG C7V pa sta po mojem mnenju enaka oz ni bistvenih razlik. S tem da za 2400€ ga pri nas nikjer ne dobim LGja, iz tujine vidim da se jih da dobiti za 2000€ + poštnina samo je pa zopet vprašanje garancije pri nas v SLO ...


Vsekakor je OLED precej boljša izbira:) Kar pa se tiče primerjave med modeloma c8 in 873, pa je razlika majhna v prid Lg-ja. Je pa model 873 vsekakor kvalitetnejši napram lanskim Lg OLEDOM..Kakor sem že napisal, ima LG C8 minus kajti zmožnost tega procesorja je samo v vivid modu:) Kar pa se tiče cene, pa se moraš sam odločit..Če pa se ti ne mudi pa počakaj do jeseni, ko pride na tržišče nov Philipsov OLED 903 z najnovejšim P5 procesorjem, in bo vsekakor letos najboljši OLED na tržišču:))Edina konkurenca, mu bo Sony OLED tudi z novim Ultimate Extrem procesorjem.. Toda ta Sony, bo najverjetneje prišel na tržišče drugo leto.

fpbs ::

slotech mod je izjavil:

) Kar pa se tiče primerjave med modeloma c8 in 873, pa je razlika majhna v prid Lg-ja. Je pa model 873 vsekakor kvalitetnejši napram lanskim Lg OLEDOM..Kakor sem že napisal, ima LG C8 minus kajti zmožnost tega procesorja je samo v vivid modu:) Kar pa se tiče cene, pa se moraš sam odločit..Če pa se ti ne mudi pa počakaj do jeseni, ko pride na tržišče nov Philipsov OLED 903 z najnovejšim P5 procesorjem, in bo vsekakor letos najboljši OLED na tržišču:))Edina konkurenca, mu bo Sony OLED tudi z novim Ultimate Extrem procesorjem.. Toda ta Sony, bo najverjetneje prišel na tržišče drugo leto.

Zopet pišeš neumnosti!

slotech mod ::

fpbs je izjavil:

slotech mod je izjavil:

) Kar pa se tiče primerjave med modeloma c8 in 873, pa je razlika majhna v prid Lg-ja. Je pa model 873 vsekakor kvalitetnejši napram lanskim Lg OLEDOM..Kakor sem že napisal, ima LG C8 minus kajti zmožnost tega procesorja je samo v vivid modu:) Kar pa se tiče cene, pa se moraš sam odločit..Če pa se ti ne mudi pa počakaj do jeseni, ko pride na tržišče nov Philipsov OLED 903 z najnovejšim P5 procesorjem, in bo vsekakor letos najboljši OLED na tržišču:))Edina konkurenca, mu bo Sony OLED tudi z novim Ultimate Extrem procesorjem.. Toda ta Sony, bo najverjetneje prišel na tržišče drugo leto.

Zopet pišeš neumnosti!


Saj za tebe kar jaz napišem je vse neumnost:)Glavno, da ti ne pišeš neumnosti..;)Najbolje, da ignoriraš moje komentarje bo najbolje..!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: profdoktor ()

MrStein ::

gruntfürmich je izjavil:

leiito je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Testi 55 in 65" televizorjev so v zadnjem VIPu (zps)


Kaj pa postavijo na #1 med “65?

Samsung UE65KS8090TXZG oz Samsung QE65Q7F (XN/XC/ZT)

To ne drži.
Sem napisal še isti dan in zraven dal dokaz.
Moderator je nekaj dni pozneje izbrisal. Zakaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

kateri 55'' se je že svetoval pred kratkim, od sonyja eden? aja našel

9005.....7005 ima leclerc 560EUR po odštetem bonusu.......samo kok je dober 7005?

Zgodovina sprememb…

neverjetni99 ::

scipascapa je izjavil:

kateri 55'' se je že svetoval pred kratkim, od sonyja eden? aja našel

9005.....7005 ima leclerc 560EUR po odštetem bonusu.......samo kok je dober 7005?


najslabša oz najnižja vstopna serija od Sonya. Klasičen IPS led panel z 50hz osveževanja, slab black uniformity, nizek kontrast in linux operacijski sistem. Predlagam ti vsaj XE85 serijo ali pa 9005 če imaš finance, je povsem drugačna zgodba. Boljši procesor, boljši VA 100hz paneli, lepše barve, dosti višji kontrast in android.

Kagemusha ::

Pozdravljeni, prijatelj gleda neko manto 65 incno na mimovrste za 699e, ali se to splaca nabavit. Jaz sam se nisem slisal v zivljenju za to firmo. Sem mu priporocal naj raje vzame hisense 65incov 5550model za okrog 850e Sam si trenutno sicer ogledujem Samsung UE75MU6172, trenutno za okrog 1594e, se to splaca vzeti? Bi ps4 laufal gor normalno glede na input lag? Obcasno zaigramo kaksno igro, nisem nek heavy gamer. Nekje na youtube pise da je input lag cca 20ms, je to ok? Mogoce kak nasvet dobrodosel!

edi45 ::

Kagemusha je izjavil:

Pozdravljeni, prijatelj gleda neko manto 65 incno na mimovrste za 699e, ali se to splaca nabavit. Jaz sam se nisem slisal v zivljenju za to firmo. Sem mu priporocal naj raje vzame hisense 65incov 5550model za okrog 850e Sam si trenutno sicer ogledujem Samsung UE75MU6172, trenutno za okrog 1594e, se to splaca vzeti? Bi ps4 laufal gor normalno glede na input lag? Obcasno zaigramo kaksno igro, nisem nek heavy gamer. Nekje na youtube pise da je input lag cca 20ms, je to ok? Mogoce kak nasvet dobrodosel!


osebno nebi kupoval takšnih poceni nepoznanih znamk kot je Manta. Kar se pa tiče Samsunga, tudi do 30-35ms input lag je ok, če nisi neki hardcore competitive gamer. Drugače pa MU6172 je samo za v smeti, v enem mescu kar sem ga imel je bil več na servisu kot doma.





tu si lahko pogledaš kakšen backlight bleeding močan ima in slab black uniformity. Prav tako gre za navaden 50hz IPS led panel, z nizkim kontrastom. Tak da ne, ne splača se vzeti. Bolje vzet par inčov manjšo diagonalo, vendar višji model. Drugače pa Samsunga osebno ne več hitro, sem imel 4 v zadnjem letu od 49" do 60" in z vsemi so bile težave.

Kagemusha ::

Ko sem pa zdaj tole videl edi, me je kar minlo do nakupa novega televizorja.

edi45 ::

Kagemusha je izjavil:

Ko sem pa zdaj tole videl edi, me je kar minlo do nakupa novega televizorja.




to pa je bil pol naslednji TV Sony 65XE8596, čisto druga pesem8-)

Gatsu ::

Samsung bo vendarle v Evropo pripeljal FALD Q8 in sicer bo to model Q8DN. Dosedanja Q8FN in Q8CN sta namreč EDGE tvja.

damirj79 ::

neverjetni99 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

kateri 55'' se je že svetoval pred kratkim, od sonyja eden? aja našel

9005.....7005 ima leclerc 560EUR po odštetem bonusu.......samo kok je dober 7005?


najslabša oz najnižja vstopna serija od Sonya. Klasičen IPS led panel z 50hz osveževanja, slab black uniformity, nizek kontrast in linux operacijski sistem. Predlagam ti vsaj XE85 serijo ali pa 9005 če imaš finance, je povsem drugačna zgodba. Boljši procesor, boljši VA 100hz paneli, lepše barve, dosti višji kontrast in android.


Tudi xe7005 ima VA panel, vsaj tako pise..

Gladiator78 ::

Pozdravljeni,

Sem pred nakupom novega televizorja diagonale 55. Po vsem prebranem v tej temi sem še skozi v dilemi kako in kaj.
Televizijo uporabljam vsakodnevno bolj v večernih urah kjer se pogleda kakšen film nadaljevanja.. Na njen bo prikloplen tudi PS4. Doma imam optiko od T2.
Po prebranem veliko dobrega piše o televizorju
Sony KD-55XE9005 4K HDR LED-TV
Gledal sem tudi LG OLED televizorje. Razpon cen vse od 1300 pa do 1900 Eur.
Na koncu pa sem gledal tudi LG OLED 55C8 (vem da je dražja samo TV ne kupuješ vsak dan)
https://www.gamingoase.de/en/tvs/lg/lg-...
Glede na to da ste na forumu strokovnjaki bi vas prosil za pomoč kaj mi priporočate glede na mojo uporabo televizorja.
Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.
Lep pozdrav,
Boštjan

edi45 ::

Gladiator78 je izjavil:

Pozdravljeni,

Sem pred nakupom novega televizorja diagonale 55. Po vsem prebranem v tej temi sem še skozi v dilemi kako in kaj.
Televizijo uporabljam vsakodnevno bolj v večernih urah kjer se pogleda kakšen film nadaljevanja.. Na njen bo prikloplen tudi PS4. Doma imam optiko od T2.
Po prebranem veliko dobrega piše o televizorju
Sony KD-55XE9005 4K HDR LED-TV
Gledal sem tudi LG OLED televizorje. Razpon cen vse od 1300 pa do 1900 Eur.
Na koncu pa sem gledal tudi LG OLED 55C8 (vem da je dražja samo TV ne kupuješ vsak dan)
https://www.gamingoase.de/en/tvs/lg/lg-...
Glede na to da ste na forumu strokovnjaki bi vas prosil za pomoč kaj mi priporočate glede na mojo uporabo televizorja.
Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.
Lep pozdrav,
Boštjan


Za po temi gledat TV, je definitivno najboljši OLED, ker ima pravo črno barvo in ne sivo, prav tako za svetle prostore, saj ima višjo svetilnost in kontrast. Osebno ti predlagam OLED. Zdaj koliko si pripravljen odšteti je pravo vprašanje.

videc ::

Kateri 55" brez Androida? Preferira se Sony, Philips... do 1k€.

MrStein ::

Ker je ravno fusbal, tu je en dober in preprost način ločiti zrnje od plevela.
A trava na igrišču izgleda kot trava, ali le kot neki zelen zmazek?
Kaj pa ko se kamera premika?

"Poceni" televizorji povečini prikazujejo zmazek namesto trave.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bernikm ::

Gladiator78 je izjavil:

Pozdravljeni,

Sem pred nakupom novega televizorja diagonale 55. Po vsem prebranem v tej temi sem še skozi v dilemi kako in kaj.
Televizijo uporabljam vsakodnevno bolj v večernih urah kjer se pogleda kakšen film nadaljevanja.. Na njen bo prikloplen tudi PS4. Doma imam optiko od T2.
Po prebranem veliko dobrega piše o televizorju
Sony KD-55XE9005 4K HDR LED-TV
Gledal sem tudi LG OLED televizorje. Razpon cen vse od 1300 pa do 1900 Eur.
Na koncu pa sem gledal tudi LG OLED 55C8 (vem da je dražja samo TV ne kupuješ vsak dan)
https://www.gamingoase.de/en/tvs/lg/lg-...
Glede na to da ste na forumu strokovnjaki bi vas prosil za pomoč kaj mi priporočate glede na mojo uporabo televizorja.
Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.
Lep pozdrav,
Boštjan



Sam tudi kupujem OLED pa se trenutno še odločam med LG C8 in Philips 873. Prvi naj bi bil boljši, vendar je cena dobrih 500€ višja. Philipsa imam možnost dobiti za 2350€, LG pa je najceneje 2900€, oz nekaj manj če ga pripelješ iz Nemčije kar mi pa ni, pa potem še prevoz, garancija itd...
Edino razmisli glede razdalje gledanja. Na 3m obvezno 65 inch, manj je škoda kupovati.
Mimogrede, sem pa zadnjič v BB gledal primerjavo med Philips klasičnim LED 65PUS7502 in OLED 873. Slika predvsem barve so v prid OLEDa kvalitetnejše, vendar ne toliko da bi rekel da je vreden 1000€ več. Zopet odvisno koliko TV gledaš. Pri nas gledamo bolj zvečer pa še to kak film, pa sedaj ko je fuzbal.
Nisem se še dokončno odločil, vendar je tudi klasičen še vedno v izbiri, predvsem je tu poglavitna cena ki je recimo 1200€ vs 2400€ za OLED...

dj_uro ::

ja če mi zaupaš kje dobiš Philipsa za 2350 (magari na ZS prosim) ga jaz vzamem raje kot 2800 C8

Hvala!!
vw-klub.si

tehnotv ::

Evo zanimivost iz testa Lg-ja C8.

Video post-obdelava novega video procesor Alpha 9 morda ni tako impresiven, kot je tisto, kar zagotavlja X1 4K HDR Sony ali Philips P5, vendar je kljub temu močno izboljša notranjo obdelavo slik. To je jasnejše in natančnejše pri precej manj preostalem hrupu kot televizorji OLE starejših generacij. Druga velika prednost tega C8 je očitno berljivost v temi, ker LG uspelo feat narediti še boljši od Panasonic EZ950 na to! In to znatno spremeni dogovor, kontrast, ki ga tako močno predlaga Oled, ima tukaj svoj pomen!

mgermo ::

Raje copy pejstaj v ang kot tale google translate.

tehnotv ::

mgermo je izjavil:

Raje copy pejstaj v ang kot tale google translate.


Tukaj si lahko pogledaš.
https://www.avcesar.com/test/ecran_plat...

fpbs ::

Sem pričakoval, da bo 65OLED973, kot najboljša OLED ponudba Philipsa imel vgrajen letošnji panel, pa ima tudi še lanskega:

As we have said, unlike the LG 55C8 and the Panasonic TX-55FZ950 , the Philips 65OLED973 does not ship a 2018 Oled panel, but a model from last year. The structure of the subpixels is identical to that of the Philips 65OLED873 and the Philips 55POS9002F .

tehnotv ::

The OLED973 series still uses the 2017 LG panel, unlike previous messages. Philips confirmed this, and said that the differences with the new panel are very small anyway. The other OLED devices (873 and 803) use the new 2018 panel.

fpbs ::

Mislim, da ima Philips precejšnje težave z razvojem. Vsi normalni TV proizvajalci nove modele predstavijo takoj po novem letu. Pri Philipsu se pa to zgodi za neke modele šele jeseni, in se potem ne ve, ali je to še letošnji model, ali pa bo model naslednjega leta. Zaradi tega prihaja do vgrajevanja starih panelov,ki imajo zagotovo nekatere slabše lastnosti od novih.

edi45 ::

fpbs je izjavil:

Mislim, da ima Philips precejšnje težave z razvojem. Vsi normalni TV proizvajalci nove modele predstavijo takoj po novem letu. Pri Philipsu se pa to zgodi za neke modele šele jeseni, in se potem ne ve, ali je to še letošnji model, ali pa bo model naslednjega leta. Zaradi tega prihaja do vgrajevanja starih panelov,ki imajo zagotovo nekatere slabše lastnosti od novih.


ja, celih 5 nitov svetilnosti je razlike. Proizvajalci se bolj osredotočajo na procesorje kot panele, saj je nekako bolj važen. Panel koristi samo do določene mere, večji pomen ima potem procesor. Kako procesira sliko, izrisuje, gibanje same slike, upscalling itd..

fpbs ::

Saj ni vse v svetilnosti. Prav zagotovo niso brez veze v letošnjih panelih spremenili strukturo subpikslov. Normalno, da tisti proizvajalci, ki si niso sposobni sami izdelat panela, da se osredotočajo na tisto, kar lahko storijo sami. Daleč od tega in popolnoma zgrešeno mišljenje je, da panel koristi samo do določene mere, in da ima večji pomen procesor. LGejev alpha 9 procesor je bil namensko razvit za uporabo v OLEDih.

toyotarav4 ::

Sem v takšni dilemi, da ne vem kaj bi kupil. V ožjem izboru 65 col so:
Philips 65PUS7303
Sony KD65XE7005B
Samsung UE65MU6172
TCL U65MU6172 (nudijo 5 let garancije
Prosim za vaše priporočilo. V naprej hvala!

yero7 ::

toyotarav4 je izjavil:

Sem v takšni dilemi, da ne vem kaj bi kupil. V ožjem izboru 65 col so:
Philips 65PUS7303
Sony KD65XE7005B
Samsung UE65MU6172
TCL U65MU6172 (nudijo 5 let garancije
Prosim za vaše priporočilo. V naprej hvala!

Philips samo v primeru ambilight drugače jst od teh bi ti priporočal sonija samo tcl moreš popravit, ker ne piše model

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yero7 ()

edi45 ::

toyotarav4 je izjavil:

Sem v takšni dilemi, da ne vem kaj bi kupil. V ožjem izboru 65 col so:
Philips 65PUS7303
Sony KD65XE7005B
Samsung UE65MU6172
TCL U65MU6172 (nudijo 5 let garancije
Prosim za vaše priporočilo. V naprej hvala!


philips..boljši panel, procesor in ambilight

toyotarav4 ::

Hvala vsem za hitre in konkretne odgovore. Bom pa še kakšen teden počakal, da vse stvari zberem, še kaj preberem in se potem odločim. Mnenja še naprej dobrodošla.

edi45 ::

yero7 je izjavil:

toyotarav4 je izjavil:

Sem v takšni dilemi, da ne vem kaj bi kupil. V ožjem izboru 65 col so:
Philips 65PUS7303
Sony KD65XE7005B
Samsung UE65MU6172
TCL U65MU6172 (nudijo 5 let garancije
Prosim za vaše priporočilo. V naprej hvala!

Philips samo v primeru ambilight drugače jst od teh bi ti priporočal sonija samo tcl moreš popravit, ker ne piše model


evo ti samsung mu6172





če te to ne moti, si ga kupi:))
TCL nima nobenih dobrih TVjev v evropi, v ZDA ja, tu ne. Sony XE70 pa ima slabši panel in procesor od philipsa. Lahko pa vzameš 55" in kakšno serijo več, recimo XE9005, ki je definitivno boljši od teh naštetih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

fpbs ::

toyotarav4 je izjavil:

Sem v takšni dilemi, da ne vem kaj bi kupil. V ožjem izboru 65 col so:
Philips 65PUS7303
Sony KD65XE7005B
Samsung UE65MU6172
TCL U65MU6172 (nudijo 5 let garancije
Prosim za vaše priporočilo. V naprej hvala!

Za TCL si se zmotil pri oznaki. Svetujem ti, da si ga ogledaš v trgovini. Če ti slika odgovarja, in z ozirom da nudijo 5 letno garancijo, nimaš z njim kaj zgrešit.

bernikm ::

toyotarav4 je izjavil:

Sem v takšni dilemi, da ne vem kaj bi kupil. V ožjem izboru 65 col so:
Philips 65PUS7303
Sony KD65XE7005B
Samsung UE65MU6172
TCL U65MU6172 (nudijo 5 let garancije
Prosim za vaše priporočilo. V naprej hvala!


Poglej še Philips 65PUS7502 se ga da dobiti za 1300€ pa ima 100Hz. Sam se trenutno odločam tudi za 65 inch varianto in za enkrat še kolebam med 7303 in 7502 modelom, slednji ima prednost zaradi 100Hz, je pa 2017 model. Cenovno sta tam tam

toyotarav4 ::

edi45 je izjavil:

yero7 je izjavil:

toyotarav4 je izjavil:

Sem v takšni dilemi, da ne vem kaj bi kupil. V ožjem izboru 65 col so:
Philips 65PUS7303
Sony KD65XE7005B
Samsung UE65MU6172
TCL U65MU6172 (nudijo 5 let garancije
Prosim za vaše priporočilo. V naprej hvala!

Philips samo v primeru ambilight drugače jst od teh bi ti priporočal sonija samo tcl moreš popravit, ker ne piše model


evo ti samsung mu6172





če te to ne moti, si ga kupi:))
TCL nima nobenih dobrih TVjev v evropi, v ZDA ja, tu ne. Sony XE70 pa ima slabši panel in procesor od philipsa. Lahko pa vzameš 55" in kakšno serijo več, recimo XE9005, ki je definitivno boljši od teh naštetih.


Sem bral, da ste to serijo vsi kritizirali pa sem se odločil da jo odpišem (ali pač ne če dobim dobre argumente, pa 5 let garancije)

edi45 ::

toyotarav4 je izjavil:

edi45 je izjavil:

yero7 je izjavil:

toyotarav4 je izjavil:

Sem v takšni dilemi, da ne vem kaj bi kupil. V ožjem izboru 65 col so:
Philips 65PUS7303
Sony KD65XE7005B
Samsung UE65MU6172
TCL U65MU6172 (nudijo 5 let garancije
Prosim za vaše priporočilo. V naprej hvala!

Philips samo v primeru ambilight drugače jst od teh bi ti priporočal sonija samo tcl moreš popravit, ker ne piše model


evo ti samsung mu6172





če te to ne moti, si ga kupi:))
TCL nima nobenih dobrih TVjev v evropi, v ZDA ja, tu ne. Sony XE70 pa ima slabši panel in procesor od philipsa. Lahko pa vzameš 55" in kakšno serijo več, recimo XE9005, ki je definitivno boljši od teh naštetih.


Sem bral, da ste to serijo vsi kritizirali pa sem se odločil da jo odpišem (ali pač ne če dobim dobre argumente, pa 5 let garancije)


teh 5 let garancije ti nič ne pomaga, če maš takšno sliko potem. Brezveze, rajši vzami vsaj MU6402, čeprav osebno bi se izogibal Samsunga, in si dokupi 5 let garancije, če jo hočeš. Čeprav so to samo marketinške poteze, ker jim je tak hudo upadla prodaja, kar seveda ni zastonj, če pogledamo overall kvaliteto Samsung TVjev v zadnjih letih.
««
125 / 535
»»