» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
123 / 536
»»

leiito ::

Sej tivi načelno tudi, OLEDi so že out of the box kalibrirani, gre bolj za osebne preference, nekdo želi npr super svetlo sliko in se je za to pripravljen odpovedati natančnosti barv.

MrStein ::

Super svetlo sicer obstaja tudi na telefonih: brightness setting
Tam pa se potem počasi tudi konča.

To je podobno kot BIOS nastavitve na PC. Eni jih imajo mali milijon, drugi pa nič. Pa ta drugi ne delajo nič slabše.

Lahko bi tudi eno primerjavo z določenim tipom softvera naredil, ampak tisto je že čustvena tema...

V glavnem, vse te nastavitve so boljkone "nam se ni dalo nastaviti, naj se plačnik s tem zajebava".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gojcus ::

Ima prošnjo.
Kupujem nov televizor, stari je Philips 47pfl6097k
V glavnem ga uporabljam za delo z računalnikom (namesto monitorja) in za gledanje video preko računalnika. Dejansko ga zelomalo uporabljam za gledanje kabelske televizije.
Ko delam z računalnikom ali igram, sedim nekje 170cm proč in je super. Če gledam film pa nekje 340cm.
Najprej me zanima katero dimenzijo bi mi priporočili in mogoče celo kateri TV.
Na mimovrste in podobno, se cena spreminjajo iz dneva v dan.Ponudbe je skoraj preveč.
Se priporočam za pomoč.
Cena od 700 do 1400
Hvala

leiito ::

Pri modernih 4K televizorjih je priporočena razdalja do 1.5 x diagonale, ker nad tem človeško oko ne vidi razlike med 1080 in 4k, za 340 cm torej vsaj 85".

Če se ne motim, za 1.400 ne dobiš te velikosti, pa tudi sicer ni veliko modelov s tako diagonalo.

https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

gojcus ::

Naj še enkrat poudarim, da se TV največ uporablja namesto monitorja in tudi vse filme, nadaljevanke gledam preko računalnika. Dosedanji televizor služi ok, sam je čas za nakup novega:)

psillon22 ::

leiito kaksne nastavitve pa imas ti? kaj pa zvok?

Hvala

Okapi ::

gojcus je izjavil:

Naj še enkrat poudarim, da se TV največ uporablja namesto monitorja in tudi vse filme, nadaljevanke gledam preko računalnika. Dosedanji televizor služi ok, sam je čas za nakup novega:)
Zakaj bi po vsej sili hotel kupiti novega, če stari še vedno dobro dela?

Glede velikosti - a ti je sedaj premajhen, bi rad imel večjega? Ker če ne, potem si vprašanje velikosti že rešil.

Nato se vprašaj, kaj bi rad imel boljše - ločljivost, barve, kontrast ...?

krneki40 ::

Pred SP v nogometu kupujem TV diagonale 55". Sem dokaj nezahteven uporabnik, kar pomeni, da se bo TV v glavnem uporabljal za večerno gledanje filmov ( USB, Netflix, zunanji disk, poslušanje glasbe ( Youtube) oz. gledanje športa (nogomet, košarka,...).
Cena je predvidena od 700-900€. Glede na nekatere prejšnje komentarje sem si v BigBangu ogledal TX-55EX610E PANASONIC in sem tik pred odločitvijo, da kompletiram nakup. Pred tem pa bi prosil še "poznavalce", da potrdijo ali se da v tem rangu za ta denar mogoče dobiti še kaj boljšega oz. za moj namen kaj bolj ustreznega.

Tomson ::

V tem cenovnem rangu je najboljša opcija Samsung 55MU6402 od 715€ dalje ... Panasonic 55EX610 ima IPS panel, kar bo sicer bolje, če potrebuješ široke vidne kote, sicer pa ima precej slabši prikaz črne, občutno nižje kontrastno razmerje in slabšo uniformiranost zaslona.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

leiito ::

psillon22 je izjavil:

leiito kaksne nastavitve pa imas ti? kaj pa zvok?

Hvala


Jaz imam na technicolor expert dark room, ta preset je prišel z enim zadnjih updejtov. Potem sem sicer eksperimentiral z OLED Light na 70-80 in Brightness na cca. 70, tako nekako ima HDTV Test UK na youtubu, ampak se mi zdi 50 povsem dovolj.



Za zvok imam soundbar, čeprav ima C7 presenetljivo bogat zvok, zame dovolj dober, da imam soundbar samo za filme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

jellychelsea ::

jellychelsea je izjavil:

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z Miracast ali pa Samsung Smart View zadevo. Kako teče zadeva? Je vse gladko ali prihaja do zatikanja?


Še enkrat prosim za kakršnekoli informacije :D

neo5468 ::

Miracast je sranje, Chromecast casting deluje pa brez problema. Tu niti približno ni konkurence. Če želiš castati iz telefona karkoli na TV, uporabi Google varianto.

jellychelsea ::

Ne bom nič castal s telefona ampak z glavnega računalnika v hiši. Kako pa je kaj Samsung Smart View? A je kaj boljše kot Miracast?

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

jellychelsea je izjavil:

Ne bom nič castal s telefona ampak z glavnega računalnika v hiši. Kako pa je kaj Samsung Smart View? A je kaj boljše kot Miracast?

Zakaj nebi tega počel preko DLNA?

bernikm ::

Ravno sem imel namen kupiti 65B7V pa zagledam na Mimovrste novi model OLED65B8PLA še ceneje, za slabih 2500€, vendar še ni na zalogi.
Kaj menite, je bolje da počakam na B8 ali je v čim slabši kot B7 model ? Imajo tudi C8, pa je 300€ dražji, razlika med B8 in C8 pa vidim da je samo v procesorju.
Glede na vse skupaj, se mi zdi potem 65B8 za ta denar best buy ?

jellychelsea ::

fpbs je izjavil:

jellychelsea je izjavil:

Ne bom nič castal s telefona ampak z glavnega računalnika v hiši. Kako pa je kaj Samsung Smart View? A je kaj boljše kot Miracast?

Zakaj nebi tega počel preko DLNA?


Kaj pa je to? :D (lahko mi pišeš tudi na ZS)

fpbs ::

DLNA ti omogoča, da vso vsebino, filme, glasbo, slike..., ki jo imaš na računalniku lahko izbiraš in gledaš, poslušaš na TVeju. Pogoj ti je samo, da sta računalnik in TV priklopljena na isti router.

jellychelsea ::

fpbs je izjavil:

DLNA ti omogoča, da vso vsebino, filme, glasbo, slike..., ki jo imaš na računalniku lahko izbiraš in gledaš, poslušaš na TVeju. Pogoj ti je samo, da sta računalnik in TV priklopljena na isti router.


Nekaj podobnega imam sedaj preko Telekomovega boxa, ampak je težava da pri enih datotekah zvok zaostaja. Nekaterih datotek pa sploh ne predvaja (bluray, bluray ripi, ...).

Sparkxl ::

To je problem playerja in ne dlna. Drugače pa je dlna logična izbira, če se gledajo stvari iz fiksnega računalnika. Vsak tv to podpira.

leiito ::

bernikm je izjavil:

Ravno sem imel namen kupiti 65B7V pa zagledam na Mimovrste novi model OLED65B8PLA še ceneje, za slabih 2500€, vendar še ni na zalogi.
Kaj menite, je bolje da počakam na B8 ali je v čim slabši kot B7 model ? Imajo tudi C8, pa je 300€ dražji, razlika med B8 in C8 pa vidim da je samo v procesorju.
Glede na vse skupaj, se mi zdi potem 65B8 za ta denar best buy ?


Absolutno, te cene na mimovrste so nižje kot v Nemčiji, C8 npr. 2.800 vs 3k, takoj vzami.

bernikm ::

Pa je C8 toliko boljši kot B8 da je vreden teh 300€ več ? Je razlika samo v procesorju ali še kaj drugega ?
Jaz rabim TV za gledanje preko Telekom BOX-a in pa filme iz NAS strežnika. Kolikor sem gledal bi bil B7V več kot dober, B8 pa kolikor razumem je še boljši kot B7V.

leiito ::

Tudi stojalo je boljše in dizajnirano za down firing zvočnike, ampak meni se zdi že sam procesor vreden, ta review dobro opiše zakaj:
https://www.techradar.com/reviews/lg-c8...

profdoktor ::

Ne vemo kaj ponuja B8, ker še ni zunaj, tako da je težko povedat če se splača dat 20% več za C8. Poletje je tu, kdo bo sploh gledal TV? Do pozne jeseni pa padejo cene za 20-30%.

leiito ::

Res še ni zunaj, ampak vemo kaj ponuja C8 in da B8 nima alpha 9.

Za gledat je Svetovno prvenstvo v fuzbalu, finale NBA, finale Lige prvakov, Deadpool 2 samo što nije na streamu, nekdo na temi OLED je pokazal pa na trackerje HDR vsebin. Ne sicer v Dolby Vision, ampak ogromno filmov in serij v HDR in tudi v 10 bit BluRay, kar je tudi OK, ravno sem snel Passengers in dejansko je HDR slika.

Gatsu ::

Eh ja škoda da TCL evrope ne jemlje resno... Zunaj je test TCL 55R617 ki košta 650$ in ima 1000nit svetilnosti, WCG, FALD itd...

V Evropi pa za ta denar ne dobiš H od HDR... :(

Okapi ::

Gatsu je izjavil:

Eh ja škoda da TCL evrope ne jemlje resno... Zunaj je test TCL 55R617 ki košta 650$ in ima 1000nit svetilnosti, WCG, FALD itd...

V Evropi pa za ta denar ne dobiš H od HDR... :(

Ne vem, kateri model je, ampak TCL se pri nas dobi.

Kaj_ti_mar ::

Gatsu je izjavil:

Eh ja škoda da TCL evrope ne jemlje resno... Zunaj je test TCL 55R617 ki košta 650$ in ima 1000nit svetilnosti, WCG, FALD itd...

V Evropi pa za ta denar ne dobiš H od HDR... :(


TCL pri nas.

Gatsu ::

TCL za Evropo je basic TV brez Falda, z 300nits svetilnosti in slabšim razponom barv. Saj sem lepo napisal, da ne jemljejo Evrope resno. Tako kot Samsung ne ki Amerom da FALD v Q8NF in Q9NF v Evropi pa samo v Q9NF in grem stavit da se bo posledično marsikdo nategnil, ker bo bral teste na ameriških straneh.

leiito ::

TCL je Evropo začel jemati resno, oz. vsaj Anglijo, letos grejo na britanski trg s flagship modeli s top specs za konkurenčno ceno, še kako leto ali dve, pa bojo tudi tu. Medtem bo pa Hisense mešal štrene, če bo uspel modele končno tudi prodajati.

OK.d ::

Ja samo, večji apetiti višja cena;)
LPOK.d

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Glede zanesljivosti, Sony KDL-50W829B po 3 in pol leta crknil.
Takoj po vklopu je naredilo "pk!" in celo FID ven vrglo.
Upam, da je samo napajalnik.

Bil napajalnik. Z novim spet vse dela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mikrohard ::

Eno opozorilo za uporabnike Sony XE90... https://community.sony.co.uk/t5/android...

PS: To je že drugo leto zapored, da Sony bricka TV-je ob posodobitvah...

mito3000 ::

Imam Sony xe9005 in moram reči da je vmesnik vedno slabše odziven. Prve mesece je bilo Ok, TV odziven, sedaj pa precej šteka. Ko TV prižgeš vsaj pol minute ne moreš uporabljati TV guide s katerim preklapljam med programi. Menu za nastavitve slike včasih potraja pol minute da se prikaže. Parkrat se je TV tudi sam od sebe ugasnil in ni pomagalo drugega kot izklop iz električnega omrežja.

bbobst ::

Meni XE9005 vmesnik zaenkrat še normalno dela, moram pa ,ko pridem iz službe, takoj preveriti, ali imam update na auto ali ne.

webmaher ::

tudi jaz opažam, da meniji delajo nekam počas še posebej oni za sliko, kjer preverjam ali mi avtomatsko preklopi na HDR.... sicer ni kakih drugih težav za sedaj...

orreel ::

https://aldi.medion.com/md31247/sl/?wt_...
MEDION(R) LIFE(R) P18103 (MD 31247)
Ta televizor bo jutri in v nedeljo v akciji za 299 evrov, in me zanima kakšno je vaše mnenje o njemu in če je kaj boljši od philipsa serije 4000 ?
https://www.philips.si/c-p/42PFS4012_12...

Zanima me če kdo ve katere zaslone vgrajujejo v medion televizorje, in ker je omenjeni model pametni me še zanima kakšen procesor in ram sta vgrajena-če kdo ve ?
Ali podpira Kodi player ?

cekr ::

Če ima nek noname aparat gor napisano, da je pameten, se ga na daleč ogni.
Pameten bo samo do trenutka, ko ga boš hotel prižgat.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

orreel ::

z invalidsko si kaj dražjega težko privoščim.

?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orreel ()

cekr ::

orreel je izjavil:

z invalidsko si kaj dražjega težko privoščim.

?


Te čisto razumem. Samo opozoril sem te.
V tem rangu je najboljše, da ima aparat čisto klasičen vmesnik brez pravljic.
Najbolj ti bo pomembno, da se vse hitro preklaplja. Ne, da se boš jezil.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

orreel ::

Predlogi

fpbs ::

orreel je izjavil:

https://aldi.medion.com/md31247/sl/?wt_...
MEDION(R) LIFE(R) P18103 (MD 31247)
Ta televizor bo jutri in v nedeljo v akciji za 299 evrov, in me zanima kakšno je vaše mnenje o njemu in če je kaj boljši od philipsa serije 4000 ?
https://www.philips.si/c-p/42PFS4012_12...
Zanima me če kdo ve katere zaslone vgrajujejo v medion televizorje, in ker je omenjeni model pametni me še zanima kakšen procesor in ram sta vgrajena-če kdo ve ?
Ali podpira Kodi player ?

Ta Medion je vsekakor boljši, ker je UHD, ima precej boljšo svetilnost, boljši indeks kakovosti slike. Kar se tiče Kodija, to lahko dokupiš že od 20€ dalje.

cekr ::

Nočem ti nekaj predlagat, kar nisem sam preizkusil/videl.
Papir namreč prenese marsikaj.

Ker nisi ravno zahteven, bo najboljše, da greš v trgovino (npr. BigBang) in se odločiš glede na dober občutek.
Finese se začnejo pri precej višjih vsotah.
Verjetno bo pa Andrej najbolj vedel, kaj se da dobiti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

orreel ::

Saj ne morem biti zahteven, nimam ravno preveč nadomestila za invalidnost.

Okapi ::

Medioni so čisto v redu televizorji. Za tak denar (in 3 leta garancije) težko dobiš kaj boljšega.

mozaik ::

Kaj kupiti 55 do 65, da bo imel
4K, HEVC, ARC, DTS, HbbTV
TV za sliko
Onkyo za glas (7.1.....)
Zappiti ONE 4K HDR + WD 6T za filme, serije in logije ( 4K, 1080p...do 70GB na film)

Ted ::

Medion life x16506 v hoferju? Naj bi mel hdr podporo...
Mah...

edi45 ::

Ted je izjavil:

Medion life x16506 v hoferju? Naj bi mel hdr podporo...


ja samo HDR na 300 nitih svetilnosti je glih tak, kot da ga ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Ted ::

Naj bi blo na 600? Po debelini sodeč bi lahko bil direct led?
Mah...

edi45 ::

Ted je izjavil:

Naj bi blo na 600? Po debelini sodeč bi lahko bil direct led?


dvomim, da bi medion vgrajeval direct led panele in ne edge-led. Saj cenejši/starejši TVji so še tudi lahko malo debelejši in imajo vseeno edge-led. Možno da je res direct led, samo dvomim no..na internetu pa tud nič ne najdem.

evo, ni direct led

Diagonale: 65"/165cm o Auflösung: 3840x2160 o Panel: LCD, LED (Edge-lit) o HDR: ja o Bildwiederholfrequenz: 1200Hz (interpoliert) o Helligkeit: 600cd/m2 o Kontrast: 1.200:1 (statisch), 52.000:1 (dynamisch) o 3D: nein o Tuner: 1x DVB-T/-T2/-C/-S/-S2 HEVC (H.265) o Video-Anschlüsse: 3x HDMI 2.0 (HDCP 2.2), VGA, Komponenten (YUV) o Audio-Anschlüsse: Digital Audio Out (1x optisch), 1x Kopfhörer (3.5mm) o Weitere Anschlüsse: 2x USB 2.0, LAN, 1x CI+ 1.3 o Wireless: WLAN, Bluetooth o Audio-Decoder: DTS o Audio-Gesamtleistung: 24W (2x 12W) o Besonderheiten: Webbrowser, Webservices, HbbTV, USB-Recorder o Energieeffizienzklasse: A+ o Jahresverbrauch: 151kWh o Leistungsaufnahme: 104W (typisch), 0.48W (Standby) o Abmessungen mit Standfuß: 146x89.5x34.5cm o Abmessungen ohne Standfuß: 146x84.6x7.4cm o Gewicht mit Standfuß: 24.10kg o Gewicht ohne Standfuß: 23.50kg o VESA: 400x400 o Farbe: schwarz o Herstellergarantie: zwei Jahre

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

MrStein ::

fpbs je izjavil:


boljši indeks kakovosti slike

Spet mešaš hruške in jabolka?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
123 / 536
»»