» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
122 / 536
»»

Tomson ::

Omenjeni TCL je 55", pišeš pa da kupuješ 50" (max 50") TV!?

Skratka, pri 50", Samsung 50MU6102 za 699€ ali Panasonic 50EX700 za 610€, če pa gledaš 55" v tem cenovnem rangu pa Samsung 55MU6402 za 749€, če je opcija 55" predlagam omenjenega Samsunga ker je res dobra opcija za ceno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andro14 ::

Za ceno okoli 700 evrov, je vsekakor best buy ta trenutek tale model Philpsa 2018..
http://www.moj-tv.com/led-tv/philips-55...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: profdoktor ()

jellychelsea ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z Miracast ali pa Samsung Smart View zadevo. Kako teče zadeva? Je vse gladko ali prihaja do zatikanja?

leiito ::

Vincent Teoh revjuja Samsung Q9FN, najboljši tivi za svetle prostore, izpostavi pa Samsungovo sekanje ovinkov, presvetljevanje slike, da zgleda bolj wow, ampak za ceno nenaravnih scen in tona kože. Vse drugo pa tip top, treba v živo videti kako zgleda toliko svetlobe na takem AR filtru:

vander ::

profdoktor je izjavil:

Jaz bi dal 400 EUR samo da nimam Androida, ker je res trdi operacijski sistem na televizorjih. Ne štekajo ravno UI in UX konceptov.


Imam Sony Tv z androidom in sem popolnoma zadovoljen, tudi Kodi dela brez problemov. Lahko razložiš zgoraj navedeno trditev.

profdoktor ::

Redke posodobitve sistema (Oreo 2021?), nepodpora VP9, obljube o izboljšavah brez ETA, zatikajoče delovanje sistema, požrešne aplikacije/podhranjen hardware, pogosto sesuvanje določenih aplikacij, varnost, dizajn/UI/UX...

Gatsu ::

No da ne bomo samo šimfali Android. V letošnjih opisih tvjev sem zasledil kritiko glede tega da ni nobenih posodobitev za Tizen in WebOS.

fpbs ::

Gatsu je izjavil:

No da ne bomo samo šimfali Android. V letošnjih opisih tvjev sem zasledil kritiko glede tega da ni nobenih posodobitev za Tizen in WebOS.

Odgovor je zelo preprost, in to iz lastnih izkušenj. Če je neka stvar slabo narejena, je potrebna popravila, ali posodobitve, če pa je stvar dobro narejena, pa nimaš več kaj popravljati.

damirj79 ::

To pomeni samo, da developerji nimajo nobenih novih idej.

bernikm ::

Odločil sem se da grem v nakup OLED in sicer model LG 65B7V.
Pri nas je najceneje 2600€, v Avstriji jo ima Majdič za 2330€, bi pa vzel na firmo, tako da potem prišparam na DDVju. Ve kdo še za kakšno ugodnejšo varianto pri kakšnem trgovcu ki je 'trustworthy'

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Joze_K ()

Tomson ::

Na electronics4you ga vzami za 2.198€! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

OK.d ::

Še malo počakaj, ker cene strmoglavljajo;)
LPOK.d

bernikm ::

OK.d je izjavil:

Še malo počakaj, ker cene strmoglavljajo;)


Kdaj pa se pričakuje 'strmogljavlenje cen' ?

Gatsu ::

Zdejle bodo sigurno akcije tik pred SP v nogometu. Npr Hisense 55N6800 je v Harvey Normanu znižan na 650€ Kar je sigurno best buy v tem cenovnem razredu.

profdoktor ::

GRT, ne priporočam več C8. Po prvih testih C8 je best buy C7, za katerega sem že videl ceno 1300 EUR za 55 in 2000 EUR za 65. B7 ni kul, ker ima siv rob, kar je fuj.

bernikm ::

profdoktor je izjavil:

GRT, ne priporočam več C8. Po prvih testih C8 je best buy C7, za katerega sem že videl ceno 1300 EUR za 55 in 2000 EUR za 65. B7 ni kul, ker ima siv rob, kar je fuj.


To je govora o C7V ? Se pravi je potem bolje vzeti tega kot B7V ? Kje pa si ga videl za 2000€ (65 inch model) ?

Tsunamii ::

JA in kater je best buy OLED potem ... ? Veprav nismo v namenski temi..me zanima ker se tukaj menite ne B vzam C....ne 8 vzam 7 :))

profdoktor ::

bernikm je izjavil:

profdoktor je izjavil:

GRT, ne priporočam več C8. Po prvih testih C8 je best buy C7, za katerega sem že videl ceno 1300 EUR za 55 in 2000 EUR za 65. B7 ni kul, ker ima siv rob, kar je fuj.


To je govora o C7V ? Se pravi je potem bolje vzeti tega kot B7V ? Kje pa si ga videl za 2000EUR (65 inch model) ?

Tukaj spremljaj cene:
https://geizhals.eu/lg-electronics-oled...
https://geizhals.eu/lg-electronics-oled...

Zdaj bodo šle zaloge počasi proti koncu in ko bo 1999EUR ga samo v košarico dodaš!

Zgodovina sprememb…

leiito ::

Tsunamii je izjavil:

JA in kater je best buy OLED potem ... ? Veprav nismo v namenski temi..me zanima ker se tukaj menite ne B vzam C....ne 8 vzam 7 :))


Ni mogoče dajati tako enoznačnih odgovorov, če nisi Andrej, odvisno od osebnih preferenc. Če se ti tavijolčasti valjajo po predalih ali če enostavno moraš imeti najnovejšo tehnologijo, potem je odgovor C8, je pač najnovejši model z vsemi bells and whistles.

Če si strogo racionalen kupec, vsekakor 65" C7. C8 je boljši le za malenkost in ne upraviči toliko višje cene, B7 ima pa za praktično enako ceno slabše stojalo in srebrn okvir. Sam uporabljam 65 C7 in imam samo pozitivne izkušnje, sploh HDR je tudi po vsem tem času še vedno wow. Tudi zvok je presenetljivo dober, vsaj zame, ki nisem nek audiofil, celo tako dober, da imam soundbar večinoma na off.

Tsunamii ::

leiito je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

JA in kater je best buy OLED potem ... ? Veprav nismo v namenski temi..me zanima ker se tukaj menite ne B vzam C....ne 8 vzam 7 :))


Ni mogoče dajati tako enoznačnih odgovorov, če nisi Andrej, odvisno od osebnih preferenc. Če se ti tavijolčasti valjajo po predalih ali če enostavno moraš imeti najnovejšo tehnologijo, potem je odgovor C8, je pač najnovejši model z vsemi bells and whistles.

Če si strogo racionalen kupec, vsekakor 65" C7. C8 je boljši le za malenkost in ne upraviči toliko višje cene, B7 ima pa za praktično enako ceno slabše stojalo in srebrn okvir. Sam uporabljam 65 C7 in imam samo pozitivne izkušnje, sploh HDR je tudi po vsem tem času še vedno wow. Tudi zvok je presenetljivo dober, vsaj zame, ki nisem nek audiofil, celo tako dober, da imam soundbar večinoma na off.

No to je to. Tnx za odgovor! Sicer sem sam se 2 leti do nakupa (razen ce ne crkne prej plazma) ..in samo spremljam in upam, da bo vse boljsa/cenejsa OLED ali kaj podobnega v rangu 65+..ker upanje za 75+ vidim da lep cas ne bo..govorim o FLAG oz visjem rangu.

mgermo ::

75" bo 2020, se pa predvideva da bo še letos 77" c8 za 5k. Torej lahko računaš na novi liniji, da bo 2020-2021 75" možno dobiti za dobrih 3k.

profdoktor ::

2020 boš imel že TV na roli in to v 8K. Kupovalo se bo pa podobno kot pvc namizni prt - na metre.

Zgodovina sprememb…

Tsunamii ::

mgermo je izjavil:

75" bo 2020, se pa predvideva da bo še letos 77" c8 za 5k. Torej lahko računaš na novi liniji, da bo 2020-2021 75" možno dobiti za dobrih 3k.


Mja...upam da bo res kaj takega! KEr osebno dam do 3k za 75' OLED. LCD vem da se dobijo ampak me ne mikajo... 2 maybe 3 leta se uspem počakati. Ce se bo moj zdajsna Panasonicova plasma strinjala 8-) !

leiito ::

Če si lahko špogaš 3k za tivi, je škoda še 2 leti čakat. Poskusi najti možnost v živo videti Dolby Vision vsebino na 65" OLEDu, čeljust boš imel do tal.

bernikm ::

profdoktor je izjavil:

bernikm je izjavil:

profdoktor je izjavil:

GRT, ne priporočam več C8. Po prvih testih C8 je best buy C7, za katerega sem že videl ceno 1300 EUR za 55 in 2000 EUR za 65. B7 ni kul, ker ima siv rob, kar je fuj.


To je govora o C7V ? Se pravi je potem bolje vzeti tega kot B7V ? Kje pa si ga videl za 2000EUR (65 inch model) ?

Tukaj spremljaj cene:
https://geizhals.eu/lg-electronics-oled...
https://geizhals.eu/lg-electronics-oled...

Zdaj bodo šle zaloge počasi proti koncu in ko bo 1999EUR ga samo v košarico dodaš!



Hvala. Se pravi je potem 65C7V model best buy v tem cenovnem razredu ? Majdič v Avstriji ga ima za 2370€, počakam da pade na 2000 potem pa v nakup.

mgermo ::

Je razlika med 65" in 75". Poleg tega bo do 2020 hdmi 2.1 standard (pomembno za pc gaming), top emmision (višja svetilnost), morda celo 8k (čeprav to res ni nekaj kar bi bilo zelo pomembno). Torej nova linija bo toliko povišala kapaciteto, da bodo cene morale pasti, da se bodo paneli prodali ie 55" za 1k, 65" za 1.5k in 75" za cca 3k - seveda ne ob splavitvi, temveč tako kot vsako leto kasneje v sezoni.

MrStein ::

Glede zanesljivosti, Sony KDL-50W829B po 3 in pol leta crknil.
Takoj po vklopu je naredilo "pk!" in celo FID ven vrglo.
Upam, da je samo napajalnik.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

Ce je FID ven vrgl, potem je kr napajalnik. In ce je FID je lahk slabo narjeno varovanje, ker se to naceloma neb smel zgodit. Mogoce je kak zuzek zlezel not, pred varovalko. :D

Tsunamii ::

leiito je izjavil:

Če si lahko špogaš 3k za tivi, je škoda še 2 leti čakat. Poskusi najti možnost v živo videti Dolby Vision vsebino na 65" OLEDu, čeljust boš imel do tal.

Sem videl. Mi je ze padla dol! Zato bi rad 75' 8-)

MrStein ::

Imajo to kje v Big Bang razstavljeno?
Sem danes na enem videl, da je pisalo "HDR bla bla" (demo posnetek), pa je čeljust kar na mestu ostala.
Pa na več kot enem sem videl očiten halo efekt na robu predmetov. Recimo posnetek gore na ozadju (morje ali travnik ali nekaj pač). Na robu gore je tam za kar nekaj pikslov debela "prevleka" iz svetlo modre barve.

Verjetno imajo edge/contrast-enhancement na max, pač za čim večji wow efekt...

PS: Nov napajalnik je čez 50 EUR :(
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cekr ::

Najprej preglej, če ni samo napaka v kablu.
-----
Vsi ti HDR-i ipd... so samo en velik nateg za denarnico. Vse lepo, super slika... Koliko časa te pa to zanima, je pa druga stvar.
Čez čas, tega sploh ne opaziš. Nazadnje je isti učinek kot 3D, ko se ti očala valjajo nekje v omari.
Seveda čez čas pride ven kratica RŽNJ, za katero je tudi nekaj super.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

leiito ::

99% sem, da o HDR ne govorite iz lastnih izkušenj. HDR, predvsem HDR z dynamic metadata ni gimmick, za razliko od 3D, niti nekaj, kar bi ti sčasoma postalo meh, ima wow faktor, tudi po enem letu uporabe, mogoče bi bila analogija štirikolesni pogon na avtu, ko enkrat prešaltaš, ne greš nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: cekr ()

MrStein ::

Slaba analogija, ker vsaj 90% folka ni bila v 4x4 niti kot sovoznik...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cekr ::

leiito je izjavil:

99% sem, da o HDR ne govorite iz lastnih izkušenj. HDR, predvsem HDR z dynamic metadata ni gimmick, za razliko od 3D, niti nekaj, kar bi ti sčasoma postalo meh, ima wow faktor, tudi po enem letu uporabe, mogoče bi bila analogija štirikolesni pogon na avtu, ko enkrat prešaltaš, ne greš nazaj.


Se opravičujem za napako z izbrisom. Lahko bi se bil odprl messagebox, "če si prepričan".

Tudi sam bom gledal pri nakupu, da ima tv vse te kratice. Je pa trenutno to samo lovljenje kupcev s kraticami.
TV bi moral že po defaultu prikazovat pravo realno sliko. Kakšnih umetnih barv ne rabim.
S 3D sem primerjal samo zato, ker bo končni efekt isti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

profdoktor ::

Kakorkoli obrnemo, dobra implementacija HDR tehnike je zelo prijetna za pogledat in kot je nekdo zgoraj povedal je zadeva vredna svojega denarja 100%.

psillon22 ::

Lep pozdrav
Mi kdo, ki je lastnik tv ja Oled LG55B7V napise kako ima nastavitev slike jaz imam npr. na HDR se mi zdi se najlepsa. in pa ZVOK za gledanje tv kanalov ?
Hvala

profdoktor ::

HDR misliš kot HDR efekt? Te nastavitve se izogibaj, to je fejk HDR.
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b7...

fpbs ::

psillon22 je izjavil:

Mi kdo, ki je lastnik tv ja Oled LG55B7V napise kako ima nastavitev slike jaz imam npr. na HDR se mi zdi se najlepsa. in pa ZVOK za gledanje tv kanalov ?

Tu si poglej: https://www.avforums.com/threads/lg-ole...
http://best-tv-settings.com/tv-settings...
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b7...

staher ::

Kupi bi en novi tv velikosti 55" sedaj imam Philipsa serijo 9 stara 8 let.
kaj je med kvaliteto i ceno naboljša varijanta?
Napišite mi kak model, in kje se ga da dobit.

OK.d ::

Tukaj naklikaj svoje želje in boš videl kaj je zate najboljša varijanta;)
https://geizhals.at/?cat=tvlcd#gh_filte...
LPOK.d

fpbs ::

cekr je izjavil:

Vsi ti HDR-i ipd... so samo en velik nateg za denarnico. Vse lepo, super slika... Koliko časa te pa to zanima, je pa druga stvar. Čez čas, tega sploh ne opaziš. Nazadnje je isti učinek kot 3D, ko se ti očala valjajo nekje v omari.
Cekr, najprej smo gledali črnobelo TV, potem je prišla barvna, sedaj imaš pa HDR. Najboljši TVeji Sony, LG z OLED "prikazovalnikom" in z Dolby Vision dosegajo max. 80% pokrivnost HDRa, kar pomeni, da se bo HDR še precej izboljšal. Vsa ostala konkurenca, kot naprimer Samsung in Philips, ki kot nadomestek za Dolby Vision nudi HDR10+ dosega precej nižji % pokritosti. Če misliš, da gre za nateg, ti svetujem, da kupiš TV, ki ne omogoča HDRa.

MrStein ::

OK.d je izjavil:

Tukaj naklikaj svoje želje in boš videl kaj je zate najboljša varijanta;)
https://geizhals.at/?cat=tvlcd#gh_filte...

Ne bo, ker tam manjka ključni kriterij: kvaliteta
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

staher je izjavil:

Kupi bi en novi tv velikosti 55" sedaj imam Philipsa serijo 9 stara 8 let. kaj je med kvaliteto i ceno naboljša varijanta?Napišite mi kak model, in kje se ga da dobit.
Za koliko denarja?

profdoktor ::

Za 749 € ni slab tale 55 inčni Samsung:
https://www.electronic4you.at/samsung-u...

Verjetno je to budget razred best buy.

psillon22 ::

jaz imam na LG 55B7V preko siol boxa sliko na tv,kar na HDR nastavljeno, ker se mi zdi se najlepsa slika od vseh drugih moznosti nastavitev za sliko.

staher ::

Denar, ja ka pa vem 1000-1500EUR
Ja pa kodi naj bi delal tekoče!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: staher ()

leiito ::

Kako to misliš na hdr, kje pa imaš to opcijo?

psillon22 ::

nacin slike HDR ucinek-srednje.

leiito ::

OK, bom pogledal, sicer je priporočena nastavitev technicolor dark

MrStein ::

Hecno, telefon "odpreš" in imaš sliko. Nič dva milijona nastavitev. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
122 / 536
»»