» »

kaj sadit na njivah

kaj sadit na njivah

sift ::

mam proste njive in me zanima al je bolj pametno sadit češnje, oljke al jagode. zanima me seveda profit, baje je največ dela z jagodami?

češnje zlahka prodam ko je sezona. in to je najhitrejši dnar ever, če maš voljo nabirat , hitro nabereš precej €. ko je začetek sezone pa se prodajajo drago
oljke treba predelat za olje. olje precej gre , ampak treba met tega ogromno, prostorno slabše kot češnje.
o jagodah nimam pojma, samo vem da jih ma sosed. in da verjetno prostorno bi bil največji izkoristek.

sm na obali.

češnje in oljke že mamo , ampak jaz bi hotel nekaj 100% mojega, na teh podedovanih njivah.

kam pa recimo prodaš jagode?? če bi mel količino pomoje ni tko enostavno al.. slišal sem tudi za 'all you can eat' vstopnino na njivo in folk plača nek dnar in poje lahko kok hoče, brez nabirat. nevem al je to hec al zares obstaja, sm to že dolg nazaj slišal.

se ukvarja kdo s tem?
  • zaklenil: Mavrik ()

jtothek ::

Kaj boš sadil če pa greš baje v tujino živet.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Baja ()

janezvalva ::

kdo ve zakaj se večina ljudi ne ukvarja s kmetijstvom?
razmerje delo/profit pač ni idealen

poiskusi prodajat jagode po gostilnah.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

sift ::

moreš pač bit živina za delat. ti pa rečem da znajo bit profiti pošteni.

ma kaki jagode po gostilnah, jaz bi mel nekaj bolj zanesljivega. recimo kam jih moj sosed prodaja, nekam že, sigurno ne gostilne. prašal ga ne bom ker ne govorim z njim razen pozdravit se

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

matobeli ::

Če se želiš ukvarjati z poljedelstvom bo potrebno razmisliti o tem da investiraš vsaj v lamborghinija. Jaguar je bolj švoh za njivo.

...:TOMI:... ::

Prideluj lokalno prilagojene rastline.
Tomi

shadeX ::



In nato iz količine narediš olje.

sift ::

shadeX je izjavil:



In nato iz količine narediš olje.


ja a greš ti v zapor namesto mene.

me ne zanima to, še manj pa se ukvarjat s prodajo tega.

shadeX ::

Dost mojih postov je sarkastičnih.

Drgač domača jajca grejo izredno v promet.

maco-maco ::

Z jagodami je kar nekaj dela, saj je vse ročno. Zdaj se jih čisti, pa je kar zamudno. Mi jih ima sicer samo 500 sadik, a je kar duhamorno. Pri Lj Žalah je en manjši nasad, pa vse jagode prodajo ob cesti. verjetno bi jih lahko prodali še nekajkrat toliko. Če imaš kakšno lokacijo, kjer gre mimo veliko ljudi, je to najboljši način prodaje. Prednost jagod je, da se ti vložek praktično povrne že prvo leto. Jih pa naj bi obiral le 3 leta, potem pa na drugi lokaciji ponovno posadil nove.
Mogoče še šparglji. S temi ni toliko dela, pa veliko let rastejo na isti lokaciji.
Kaj?

sift ::

maco-maco je izjavil:

Z jagodami je kar nekaj dela, saj je vse ročno. Zdaj se jih čisti, pa je kar zamudno. Mi jih ima sicer samo 500 sadik, a je kar duhamorno. Pri Lj Žalah je en manjši nasad, pa vse jagode prodajo ob cesti. verjetno bi jih lahko prodali še nekajkrat toliko. Če imaš kakšno lokacijo, kjer gre mimo veliko ljudi, je to najboljši način prodaje. Prednost jagod je, da se ti vložek praktično povrne že prvo leto. Jih pa naj bi obiral le 3 leta, potem pa na drugi lokaciji ponovno posadil nove.
Mogoče še šparglji. S temi ni toliko dela, pa veliko let rastejo na isti lokaciji.


Aha. Ja sm slišal da je ful dela z jagodami. Živim ob cesti kjer je ogromno turistov, sej tko gredo tudi češnje in ponavadi se ne nabere dovolj hitro kok grejo. To bi bla opcija ja. Odlično , na to nisem niti pomislil. Z Češnjami je blo precej denarja prejšnjo sezono.
Odličen post res, zdej bom kr začel počasi realizirat idejo, prvo bom govoru doma za pomoč in vidim da ravno maja/junija se pobira, ko je tukaj eno tono turistov.
Šparglji baje izredno težki za sadit , me pa manj zanimajo kot jagode.
Vprašanje ; vsake 3 leta, na novi lokaciji posadit al druge sadike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

Unknown_001 ::

Si mogoče pomislil na maline ?
Kiwi ?
Kakiji?
Granatna jabolka?
Melonce?
Malancani?
Pomidor tist grozdni (se drago proda pa ni zahteven)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

sift ::

Unknown_001 je izjavil:

Si mogoče pomislil na maline ?
Kiwi ?
Kakiji?
Granatna jabolka?
Melonce?
Malancani?
Pomidor tist grozdni (se drago proda pa ni zahteven)


vse omenjeno je dosti težje prodat kot recimo jagode al češnje na cesti kjer je ogromno prometa ravno takrat ko se pobira

tisti k nam prodajajo češnje, za nas, recimo so meli še krompir zraven in zelenjavo in tako naprej pa ni šlo skor nič proti sadju (seveda tudi ker je za v avtu kupljeno ne kupujejo za dom v večini primerov)
verjetno se da prodat tud to

ampak me bolj zanimajo jagode.

zdej bom pa dal nekaj EUR sprva, v zgodnje češnje, poleg teh k so že. potem pa bom vidu za jagode verjetno bom tud to

sam bom pa mogu vse sam nabrat, če hočem dober profit. in ni izi, ni pa niti grozno težko. daš si neke slušalke in greš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

maco-maco ::

Vprašanje ; vsake 3 leta, na novi lokaciji posadit al druge sadike?

Ja, nova lokacija, novo namakanje, nova folija,... sadike si sicer iz živic lahko pridelaš sam.
sivis
predikat
Kaj?

Unknown_001 ::

Za jagode je fajn da maš gredo. Mi imamo sicer nasad hrušk in jabolk doma ampak nekaj malega tudi češenj, breskev, marelic, sliv, jagod in višenj. Spet je odvisno katero sorto jagode bi imel. To se prvo pozabimaj kakšno podnebje imaš čez celo leto. Temperature, osončenje... itd. Na podlagi tega izbereš primerno sorto. Drgač pa bo treba verjetn pr vas mal ekstra zalivat poleti. Maš pritalni namakalni sistem na šlauf pa pokrito zemljo s polivinilom spodi. Rastlina pa čez lukncw raste. Lepa prednost je, da jagode niso direkt v stiku z zemljo. Pravtako moraš mislit na škodljivxe itd. Kako boš poskrbel za zaščito.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Kaj pa zelišča? Npr. melisa. Imam dva prijatelja, ki služita s prodajo melise za lep denar.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Miha 333 ::

Refošk.

sift ::

Miha 333 je izjavil:

Refošk.


to ma stric (večinoma belo though). bolani dnarji .. sam tok dela da jaz bi se sam poscal .. in investicija da peče glava. samo traktor je več k 40k EUR.. pol še delavci in tako dalje



Vprašanje :

Sm zdej govoru z enim k dela kmetijstvo u izi oz. poljedelstvo ... Pravi itak da so jagode čep zajeb

Je pa reku da se da kupit sadike češenj precej že velike , po 60EUR ... Za začetek bom probal dobit 10 teh sadik, zgodnih , ker so takrat ful dražje. in to je za start

Se bom pa prej stestiral to sezono, da vidim kolko mi gre bolj resno obiranje.

Kdo pozna tole drevesnico bilje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

koyotee ::

Ce letos nasadiš češnje pol ih lah začneš obirat čez ene 10 let, to je še najbolš.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Unknown_001 ::

Izkušenj z vzdrževanjem drevja imaš domnevam da bore malo. Priporočam da si najdeš kak sadjarski priročnik če ne ti utegne ta tvoja investicija it v anale.

Treba drevje obrezovat, škrofit, čistit, v zgodnji fazi tud povezovat da se ti krošnja lepo razraste. Ni tok mal dela kot misliš.

Na kon glih en tok kot z vinogradom.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

koyotee ::

Nevem sicer zakaj bi se ukvarjal s pridelavo sadja, če ti pošiljajo kufre denarja iz tujine?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jype ::

Konoplja je daleč najbolj zanimiva, da je prepovedana, si je pa itak sam kriv, kaj je pa tako neizobražen.

sift ::

Unknown_001 je izjavil:

Izkušenj z vzdrževanjem drevja imaš domnevam da bore malo. Priporočam da si najdeš kak sadjarski priročnik če ne ti utegne ta tvoja investicija it v anale.

Treba drevje obrezovat, škrofit, čistit, v zgodnji fazi tud povezovat da se ti krošnja lepo razraste. Ni tok mal dela kot misliš.

Na kon glih en tok kot z vinogradom.


to mi bo vse stric delal obenem pa se bom jaz učil

koyotee ::

sift je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Izkušenj z vzdrževanjem drevja imaš domnevam da bore malo. Priporočam da si najdeš kak sadjarski priročnik če ne ti utegne ta tvoja investicija it v anale.

Treba drevje obrezovat, škrofit, čistit, v zgodnji fazi tud povezovat da se ti krošnja lepo razraste. Ni tok mal dela kot misliš.

Na kon glih en tok kot z vinogradom.


to mi bo vse stric delal obenem pa se bom jaz učil


A tablete si že vzel danes?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Unknown_001 ::

Industrijska konoplja se splača gojit na primer če sam stiskaš olje in predeluješ v izdelke. Drgač je pa to faljena investicija brez tega ker je odkupna cena tako smešno nizka da se boš po glavi tolkel koliko časa in dela si vrgel v nič.

@ sift to je dobr da tud ti zravn delaš da boš vedu kaj počet. Maš pa res zlatega steica da se bo namest tebe zastonj zajebaval na soncu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jype ::

Raptor F16> Industrijska konoplja se splača gojit na primer če sam stiskaš olje in predeluješ v izdelke. Drgač je pa to faljena investicija brez tega ker je odkupna cena tako smešno nizka da se boš po glavi tolkel koliko časa in dela si vrgel v nič.

Saj ni treba, da je industrijska.

D3m ::

Prašičje repke.

Pol pa zrastejo koline.
|HP EliteBook|R5 6650U|

OmegaM ::

Nekaj v cem imas moznost od financiaranje.
Torej recimo rdeca pesa pa se skoraj ni stroskoc.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Unknown_001 ::

jype je izjavil:



Saj ni treba, da je industrijska.



Ni pametno dajat predloge zarad katerih bi lahko imel nepotrebne pravne težave.

Drgač pa as far as he doesnt get caught...

Sam je ena jeba pr nas v slo. Sosedje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Vice ::

Borovnice. Hrvati ti jih odkupijo preden dozorijo

sift ::

Unknown_001 je izjavil:

jype je izjavil:



Saj ni treba, da je industrijska.



Ni pametno dajat predloge zarad katerih bi lahko imel nepotrebne pravne težave.

Drgač pa as far as he doesnt get caught...

Sam je ena jeba pr nas v slo. Sosedje.


ni šans da bi konopljo. to pa lahko itak vsak , ne rabiš njive. oz. si neumen če daš na njivo kjer se vidi. govorim o legit stvareh hehe

madog ::

Njive ti jaz odkupim po normalnih cenah.... ker tako kot se ti premišljaš iz teme v temo je kar težko gledat...
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

sift ::

madog je izjavil:

Njive ti jaz odkupim po normalnih cenah.... ker tako kot se ti premišljaš iz teme v temo je kar težko gledat...


ok thx bro


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jamieson Chewable C 500mg tablete

Oddelek: Loža
242362 (2083) scipascapa
»

Kvaliteta zelenjave v trgovini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
526830 (5461) m0LN4r
»

Vzpenjalke sadje

Oddelek: Loža
162304 (1948) papasmrk
»

bezeg in čebele...

Oddelek: Loža
153121 (2672) Pyr0Beast
»

Kako vzgojiti jagodo

Oddelek: Loža
3812966 (11423) gringo22

Več podobnih tem