» »

Intel Core 8th-gen: Coffee Lake

Intel Core 8th-gen: Coffee Lake

Temo vidijo: vsi
««
20 / 47
»»

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

mah v real lifu je počasnejši.


LoL.
Če maš HDD je čist vsejn.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

Karkoli gledaš... rar, browsanje, gaming, povsod je i7 hitrejši. Razen v nekaj izjemah kjer ryzen dohiti intla. Prehiti pa ga zelo redko.

Sem v fazi kupovanja gaming mašine in sem pregledal že toliko revieweov in testov da samo molči o tem kako je amd vedno boljši :D Ja, je boljši v določenih primerih ampak NIKAKOR NE VEDNO.


ps.: če želiš sistem overclockat, potem pa je amd absolutno boljši. Za intla se ne splača dat 100 EUR več kot za r7 1700x. Dokler pa je razlika v ceni med r7 in i7 (zaklenjenega) do 30EUR, pa se raje kupi intla.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

v rendriranju dvomim da je hitrejši, btw 1700 16 thread imaš za 300 bucks..

RegulusDraco ::

renderiranje ni real life situacija. To je izjema.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

D3m0r4l1z3d ::

gddr85 je izjavil:

v rendriranju dvomim da je hitrejši, btw 1700 16 thread imaš za 300 bucks..

rar, browsanje, gaming, ... je napisal

ena opcija, da zdaj kupiš 1600 in potem enkrat do 2020 nadgradiš na r7 3. generacije
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

ma še v renderiranju i7-8700 poje amd

https://www.anandtech.com/show/11859/th...




Šele r7 1800x je nekolk boljši od i7, je pa tudi veliko dražji od intla.



ps.: razlika med i7 in r7 je majhna ampak vseeno je intel hitrejši, kljub temu da poganja manj threadov.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

well, 1700 je lahko 1800x, če ga naviješ

RegulusDraco ::

True that.

Saj sem napisal. če se želi navijati, potem amd absolutno zmaga. O tem ni debate. Ampak pri stock hitrostih (ki jih uporablja najbrž 90% uporabnikov ali pa še več), je I7 pač hitrejši.

Jaz še premišljujem da bi počakal februar, da vidim kaj bo AMD ponudil v novi generaciji. Trenutno bi sigurno kupil intla, že samo zato ker je izbor matičnih plošč boljši.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

kaj imaš pa zdaj
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

RegulusDraco ::

V namiznem imam Q9400, Radeon 6950. Je še vedno več kot dovolj dober tudi za poganjanje iger, samo je ram postal preveč obremenjen ker več kot 4 gb DDR2 rama nima smisla kupovat. Mislim pa da bi mi delal povsem vredu, če bi imel 8 gb rama. Za gaming več kot 8 gb rama itak ne rabimo... 16 gb rabimo šele če se lotimo kaj resnega delat (virtualke, rendering....)

V prenosniku pa imam i7-4770HQ, 8 gb rama, brez extra grafične. Najbr bo absurdno dovolj dober za vse še zelo dolgo.

Witcher 3 na low nastavitvah in 1920x1080 resoluciji dela na okoli 30 fps na 9 let starem procesorju in 7 let stari grafični.

Poanta je samo v tem da ob nakupu sistema dobro raziščeš trg in izbereš tisto, kar ti bo najbolje služilo. Potem ni razloga da sistem spreminjaš naslednjih 5 let... čez 5 let pa pač zamenjaš diske s pomembnimi podatki (diske ki ne vsebujejo nič pomembnega pustiš takšne kot so) in grafično in furaš naprej.

Šparat in kupovat vsako leto nov i3 procesor je totalna neumnost. Potem pa se res noro splača AMD kupit...Ryzen 1600x je zakon za svoj denar, nima _nobene_ konkurence s strani Intla. Problem pri izbiri nastane šele ko greš v višji razred.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

Karkoli gledaš... rar, browsanje, gaming, povsod je i7 hitrejši. Razen v nekaj izjemah kjer ryzen dohiti intla. Prehiti pa ga zelo redko.

Sem v fazi kupovanja gaming mašine in sem pregledal že toliko revieweov in testov da samo molči o tem kako je amd vedno boljši :D Ja, je boljši v določenih primerih ampak NIKAKOR NE VEDNO.


ps.: če želiš sistem overclockat, potem pa je amd absolutno boljši. Za intla se ne splača dat 100 EUR več kot za r7 1700x. Dokler pa je razlika v ceni med r7 in i7 (zaklenjenega) do 30EUR, pa se raje kupi intla.


browsanje, encoding?

LoL.

D3m ::

RegulusDraco je izjavil:

True that.

Saj sem napisal. če se želi navijati, potem amd absolutno zmaga. O tem ni debate. Ampak pri stock hitrostih (ki jih uporablja najbrž 90% uporabnikov ali pa še več), je I7 pač hitrejši.

Jaz še premišljujem da bi počakal februar, da vidim kaj bo AMD ponudil v novi generaciji. Trenutno bi sigurno kupil intla, že samo zato ker je izbor matičnih plošč boljši.


Z370 je vse kar je.

LOL.

Pri AMDju imaš cel segment pokrit.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RegulusDraco ::

Ja, samo bonbončki so pri Intlu boljši. Sploh izbira vgrajenih zvočnih kartic.

Pri AMD bi absolutno moral kupiti še Asus Xonar ali Creative zvočno kartico, kar "prihranek" pri ceni procesorja takoj pomeni extra strošek 50-100EUR za zvočno. Vsaj zame. Trenutno imam Creative X-Fi 5.1 Pro zvočno kartico, pa so kar malo problemi z gonilniki.. Bo treba kupit novo rešitev, ki bo dobro podprta.

Pri Intlu pa je recimo z370 Prime-A čisto vredu izbira.

ps.: amdjeva alternativa je sicer čisto vredu ampak nima take zvočne, kot želim :)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Vzameš R7 1700. 2020 pa menjaš za 3700.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::


Z370 je vse kar je.


Zakaj bi sploh karkoli drugega uzel za 8700k?

Lol.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

RegulusDraco ::

D3m je izjavil:

Vzameš R7 1700. 2020 pa menjaš za 3700.


Nisem več študent, da bi se ubadal s s takimi neumnostmi. Se mi ne da vsake 3 leta braz gzilijon revieweov, da se odločit ali dat par EUR več za boljši performanse ali par EURmanj, ki jih bom potem zapravil za kakšno drugo neumnost.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

Vzameš R7 1700. 2020 pa menjaš za 3700.

ali pa z370 in 8700k pa 2022 zamenjaš z ddr5, pcie4 in ostalimi novostmi
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

RegulusDraco ::

se da kje dobiti 8700k za manj kot faking 480 EUR?

ker pri taki ceni pa je res že vprašanje če se splača intla kupit proti Ryznu za 370 EUR.... Navaden i7-8700 se prodaja za okoli 380-400 EUR... Ma verzija z oznako K pa je že kar absurdno dražja.......
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

a boš navijal, da gledaš K cpu?

RegulusDraco ::

V štartu sigurno ne bom navijal, ko pa se bo CPU postaral pa najbrž bom, če bo to procesorju podaljšalo življenje za kakšno leto ali dve.


Sicer pa ne gledam direktno K verzije... gledam i7-8700 vs ryzen 7-1700x. Ampak če se kje dobi K cpu za pameten denar je pa tud fajn.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Predator X ::

Ti raj vzem hiter ram.
pa i7 8700.

Še bolj pa R5 1600X.

RegulusDraco ::

Definiraj hiter ram. 3000 mhz? 3200 mhz? več?


Med 2400 in 3000 mhz je razlika gromozanska... nad 3000 mhz pa zaenkrat še nisem opazil, da bi karkoli pridobil. Predvsem zato ker če višaš frekvenco rama, moraš hudo podaljšati latence in dejansko potem ram dela počasneje.................. vsaj nekoč je veljalo takšno pravilo. Smatram, da se to ni spremenilo. Najbrž je 3000-3200 mhz sweet spot. Kak Crucial Ballistix ali pa Corsair Vengeance recimo
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

1700x je neumno gledat, če te/bo zanimalo navijanje in imaš 1700 za 300e..
če hočeš pa best single core perf. se pa itak gleda intel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

D3m ::

A toj un 8700K z Colgate pasto namesto soldered. :))

Ok, če ne 1700 pa vzemi 1800X pa je. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

Zakaj nebi raje dodatnih 100€ dal v GPU, monitor?

za ryzena vzameš FlareX oziroma 3200CL14.
Maš na netu low latency DDR4 3200CL12 1.4V + R5 1600X stock ali OC bo kul...

RegulusDraco ::

gddr85 je izjavil:

1700x je neumno gledat, če te/bo zanimalo navijanje in imaš 1700 za 300e..
če hočeš pa best single core perf. se pa itak gleda intel


mah single thread ima dejansko 1600x boljši od 1700x, ker ima višjo frekvenco. Tako da to še malo zakomplicira izbiro procesorja potem.... 1600x se dobi za ogromno manj denarja kot i7-8700..., število threadov pa je isto :)



Bottom line: ryzen 5 1600x z dobrim hladilnikom in malce navit je direktno gledano epic win. Samo življenje mora biti malo zakomplicirano. :)
Odvisno ali gledamo samo performance procesorja (kjer i7-8700 zmaga) ali pa gledamo finančni vidik...kje dobimo največ performansa za določen denar...potem pa AMD zmaga :)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

1800X je 350 na MF.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

pomoje ti ne veš glih kaj bi rad, kolk jedr bi rad, kolk threadov, a gledaš na cajt/vsako sekundo glede na perf itd. itd. ;)
ker za browsat, špilanje in kej odzipat ne rabiš ravno best of the best proc..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

gddr85 je izjavil:

1700x je neumno gledat, če te/bo zanimalo navijanje in imaš 1700 za 300e..
če hočeš pa best single core perf. se pa itak gleda intel


mah single thread ima dejansko 1600x boljši od 1700x, ker ima višjo frekvenco. Tako da to še malo zakomplicira izbiro procesorja potem.... 1600x se dobi za ogromno manj denarja kot i7-8700..., število threadov pa je isto :)


Glej builde R5 1600/X pa GTX 1080/TI ter 1080P/1440P in DDR4 3200MHz+.
Čeprav bi jst na tvojem mestu počakal na pinnacle ridge.
Pričakuje se 15% višja max frekvenca. 4GHz vs 4,6GHz za 200-250EUR bi mogl bit super.

Poleg tega malce tweaka na clockih IMC&DFja da se doseže 4000MHz ddr4.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

gddr85 je izjavil:

pomoje ti ne veš glih kaj bi rad, kolk jedr bi rad, kolk threadov, a gledaš na cajt/vsako sekundo glede na perf itd. itd. ;)


dobro vem kaj bi rad :) samo med 6 ali pa 8 jedri ni velike razlike, da bi 1700x po defaultu zmagal :)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

gddr85 ::

v programih, kjer znajo izkoristit vsak thread je kr konkretna razlika, ampak če tega ne rabiš, potem je vseeno

RegulusDraco ::

Takih programov je malo.

Ja, teoretično je fajn imet več threadov, samo v realnosti pa je takih primerov zelo, zelo malo.


Single thread boosta pa tudi ne boš videl pogosto, ker ti ponavadi še nek proces šari po nekem drugem threadu ravno dovolj da se single thread boost ne bo vklopil :)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

torej, za splošno rabo in gejming (gpu sploh ne vem kakšen imaš), pa da bo mir do 2020 najbolje 8700 oz. še bolje 8700k, se skeširaš in imaš mir ;)

FireSnake ::

RegulusDraco: nisi več študent, pa vendar kupuješ gaming mašino?
Počasi bo treba odrast ;)

V realnosti: kar koli boš kupil (AMD, Intel) realno sploh ne boš opazil razlike.
Vsekakor je pa več threadov bolj future proof.

Ampak: nekak se mi zdi, da sploh ne iščeš nasvetov. Ampak se samo hvališ, da boš kupil novo mašino.

Upam samo, da si gledal bolj nove teste (ker si jih toliko pogeldal).

Čakanje do februarja? Tole niti ni tako napačna ideja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

RegulusDraco ::

Gaming industrijo itak najbolj podpirajo 30 letniki :)

Ne, samo dopizdilo mi je da nihče ne zmore nasprotovati AMD fanboyem, ki pravijo kako superduper so 1600x in 1700x..... pač ja, za manj denarja dobiš nekaj kar je skoraj toliko dobro kot I7-8700......tako da sta boljša izbira iz tega pogleda. Ampak performančno gledano je i7-8700 boljši v večini scenarijev. Ali pa se splača toliko več plačat za CPU ali ne pa ve vsak sam.

jaz sem pomoč pri izbiri rabil prejšnji teden. Od takrat pa do danes pa sem (recimo da) že dohitel sedanjost pri procesorjih in pomoči ne rabim več. Zdaj lahko samo še pametujem XD Povsem isto kot vi vsi :P
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

RegulusDraco je izjavil:

Gaming industrijo itak najbolj podpirajo 30 letniki :)

Ne, samo dopizdilo mi je da nihče ne zmore nasprotovati AMD fanboyem, ki pravijo kako superduper so 1600x in 1700x..... pač ja, za manj denarja dobiš nekaj kar je skoraj toliko dobro kot I7-8700......tako da sta boljša izbira iz tega pogleda. Ampak performančno gledano je i7-8700 boljši v večini scenarijev. Ali pa se splača toliko več plačat za CPU ali ne pa ve vsak sam.

jaz sem pomoč pri izbiri rabil prejšnji teden. Od takrat pa do danes pa sem (recimo da) že dohitel sedanjost pri procesorjih in pomoči ne rabim več. Zdaj lahko samo še pametujem XD Povsem isto kot vi vsi :P


Uffff mene pa ne bi imeli preveč radi. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

RegulusDraco ::

Gaming industrija so tudi grafične kartice in procesorji :P :D

če samo programiraš je več kot dovolj dober že kak i5 procesor. Saj bi rekel i3 ampak žal so browserji požrešni v božjo mater in hitro začne sistem štekat kot da smo leta 2008.

Sploh če kak Netbeans dodaš zraven in še Virtualko ali dve, potem i3 poklekne prav takoj :)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

chill kidz.
Your focus determines your reallity

next3steps ::

RegulusDraco je izjavil:

True that.

Saj sem napisal. če se želi navijati, potem amd absolutno zmaga. O tem ni debate. Ampak pri stock hitrostih (ki jih uporablja najbrž 90% uporabnikov ali pa še več), je I7 pač hitrejši.

Jaz še premišljujem da bi počakal februar, da vidim kaj bo AMD ponudil v novi generaciji. Trenutno bi sigurno kupil intla, že samo zato ker je izbor matičnih plošč boljši.

Mimo babičine grede lahko več AMDjašev ocja cpu kot Intelašov.

pač ja, za manj denarja dobiš nekaj kar je skoraj toliko dobro kot I7-8700......tako da sta boljša izbira iz tega pogleda. Ampak performančno gledano je i7-8700 boljši v večini scenarijev.

Dj se odloči, ti dam lajk 2 dni časa.

Zgodovina sprememb…

6151 ::

Imo je socket 2066 in 7800X veliko boljši nakup kot 8700. Imaš vsaj za upgradat v prihodnosti, pa tudi komplet matična+proc stane približno enako.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

tikitoki ::

hicks522 je izjavil:

AGT

PA še malo prej sem naročil grafo in jo dobil dokaj hitro ...


Problem identificiran. Kupovanje pri AGT je za mazohiste, ki radi cakajo.

Dr_M ::


Mimo babičine grede lahko več AMDjašev ocja cpu kot Intelašov.


Pa se vedno ne dosezejo stock intelov
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

next3steps ::

Neprimerljivo je torej navijanje AMDja in Intela. P/P nova serija Intela v nobenem primeru. Ali Ryzen ali 7xxx serija.

klinker ::

next3steps je izjavil:

Neprimerljivo je torej navijanje AMDja in Intela. P/P nova serija Intela v nobenem primeru. Ali Ryzen ali 7xxx serija.


No, i5 8400 je kr dober za svojo ceno, napram ostalim je pa Ryzen bolj racionalen nakup. 1700 mene rajca ze od izida, samo kurc ko mac os ne dela na AMDju ;((

D3m0r4l1z3d ::

I3 8100 ftw
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

klinker ::

Ne bodi omejen samo na igrice, no.

Predator X ::

klinker je izjavil:

Ne bodi omejen samo na igrice, no.


igre pa i3 8100

dolenc ::

Aja sej res.. zdej ko se je i5 preimenoval v i3 ni več dober, ker na i3 tko ne gre igrc poganjat :P

Predator X ::

dolenc je izjavil:

Aja sej res.. zdej ko se je i5 preimenoval v i3 ni več dober, ker na i3 tko ne gre igrc poganjat :P


sej tud i5 kaby ni vsaj ne za novejse.

Dr_M ::

Kako da ne? 4C4T intel se vedno siba na polno v igrah, minimalne razlike v primerjavi z 4C8T ali vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
20 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616516 (12154) Predator X
»

i7-9700k ali i9-9900k ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
636934 (5312) TheKingZiga
»

AMD najavil Ryzene 3000 in Radeone 5000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12633073 (26660) Predator X

Več podobnih tem