» »

Intel Core 8th-gen: Coffee Lake

Intel Core 8th-gen: Coffee Lake

Temo vidijo: vsi
««
42 / 47
»»

ziga1990 ::

^^ in koliko dolgo bo zdržal tako voltaže?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

9600K ni STIM?
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

je

Bwaze6 ::

Koliko je pa varno laufat Coffee Lake na 1.5V +? Kot vem, 8770K za 24/7 večinoma držijo pod 1.4, tudi če so delidani in na custom vodnem hlajenju.

FlyingBee ::

gddr85 je izjavil:

noice, 1.5v+ in 90c+, bo treba en konkreten kos železa namontirat, če seveda že ni bil uporabljen, če ne pa custom vodno :))

eh, če hočeš na ryznu 4.2ghz tudi Wraight ni dovolj, tako da kdor misli navijat, bo moral vedno za konkreten boost nabavit še aftermarket cooler, easy peasy

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale2018 ::

klinker je izjavil:

čeprav tudi tukaj ne vem kaj manjka atx ohišjem


Manjka nic, je dosti nepotrebnega viska.

no sej nimam nič proti, če jih drugi uporabljajo, ampak zase ne vidim potrebe

vzameš najcenejše midi tower atx ohišje (to dobiš lahko tudi zastojn, ker zihr poznaš koga, ki se mu valja kje), prišparaš in še prostora imaš not ravno prav (v manjša itak ne stlačiš 5-6 diskov, več kot 6 sata portov pa itak poceni plošče nimajo).. je pa res da ne izgleda lepo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

klinker ::

Stvar posameznika, ampak kiste so mi postale totalno obsolete ze davno nazaj. Trenutno imam HPja SFF, pa mi je se vedno prevelik.
Naslednji PC bo v stilu InWin Chopin, pac, nekaj lih malo sirsega in z malo mocnejsim napajalcem, zato tudi mi gre na organ, da Ryzen nima iGPU. Diskovje imam pa v serverju, v kleti.

D3m ::

APU?
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

apu je zaenkrat max 4c/8t

D3m ::

Išče več od tega?
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

najbrž, razen če ne ve, da obstaja tud apu

filip007 ::

Zaradi dviga zanimanja za CPUje, ki ga je sprožil AMD, zdaj Intel nima zadosti na zalogi in dviga cene, profitira pač AMD ampak samo začasno se mi zdi.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

klinker ::

gddr85 je izjavil:

najbrž, razen če ne ve, da obstaja tud apu


Hja, verjetno da ne vem :D
Z APUjem jst nimam kaj pocet. Premocen graficni del in presvoh procesorski del. Predvsem zato mi gredo te cene Intelov na jetra, ker bi si sicer 9900k ubodu naslednje leto.
Bom pac Ryzena 3xxx pocakal in nasu neko cim manjse ohisje za kak LP GPU not dat, samo je vse nekaj faking gamersko usmerjeno in "ogromno", ceprav za itx. InWin Chopin mi je top, ampak nima placa za noben gpu, pa se napajalc je presvoh in neka custom dimenzija ;(( Imam na sumu da si bom mogu kr sam nekaj izdelat :)

AapocalypseE ::

Intelove cene bodo padle... samo, da se povpraševanje zniža in zaloga zviša.

D3m ::

Sure. Kdaj pa?
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Vprašaj Intel... si tako pomemben, da ti bodo ziher z veseljem odgovorili.

D3m ::

Tebe sem vprašal? Intel in OEM so že dali odgovor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Ahhh... kje pa jaz naj vem kdaj?

To bi lahko ti vedel...

Drugače pa Intel vprašaj, kot sem ti že napisal. Ti bodo z veseljem odgovorili pa poročaj.

FlyingBee ::

klinker je izjavil:

Stvar posameznika, ampak kiste so mi postale totalno obsolete ze davno nazaj. Trenutno imam HPja SFF, pa mi je se vedno prevelik.
Naslednji PC bo v stilu InWin Chopin, pac, nekaj lih malo sirsega in z malo mocnejsim napajalcem, zato tudi mi gre na organ, da Ryzen nima iGPU. Diskovje imam pa v serverju, v kleti.

Nujno morajo eno do amena oskubljeno igpu Vego dati tudi na 2600 in 2700 ryzne.

AapocalypseE ::

Se strinjam. Integriran gpu zelo manjka.

FlyingBee ::

Ja, nikol si nisem mislil, da bom kdaj to idejo podpiral, ampak zelo prav pride. Včasih prodam grafično in nekaj časa nič ne kupim, tako da v vmesnem času igpu reši zadevo.

AapocalypseE ::

Točno to kar si napisal :))

Ko sem nadgrajeval na Z77 chipset, mi je bilo zelo čudno, da je integrirana grafika, ampak dejansko pride zelo prav.

FlyingBee ::

Lahko bi eno gt710 imel pa jo kot nadomestek uporabljal, ampak ni tako sleek rešitev.

AapocalypseE ::

Res je.

D3m ::

Saj bodo. Če so PS4 Pro dali bodo tudi v prihajajoče APUje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::




Je kdo že kaj gledal Z390 matične plošče? Pripravljenih je cela gora, ampak kar precej jih ne ponuja niti tega, kar je že vključeno v Z390 chipset (WIFI, 6 USB 3.1 Gen 2 portov...). Človek bi tudi pričakoval, da se bodo lahko matične plošče pocenile, zdaj ko partnerjem ni treba več vgrajevati dodatnih čipov, ampak hiter pogled na matične, ki so v Z370 varianti imele dodatne čipe, zdaj pa jih ne potrebujejo, kaže ravno nasprotno:

ASRock Z370 Taichi - 208 €
(External connectors: 1x HDMI 1.4, 1x DisplayPort 1.2, 1x USB-C 3.1 (ASM3142), 1x USB-A 3.1 (ASM3142), 4x USB-A 3.0, 2x Gb LAN (Intel I219-V/Intel I211-AT), 5x jack, 1x toslink, 1x PS/2 Combo
Internal connectors: 1x USB-C 3.1 (20-Pin Key-A Header, ASM3142), 4x USB 3.0, 6x USB 2.0, 6x SATA 6Gb/s (Z370), 2x SATA 6Gb/s (ASM1061), 1x Thunderbolt-Header 5-Pin, 1x TPM-Header)

ASRock Z390 Taichi - 249 €
(External connectors: 1x HDMI 1.4, 1x DisplayPort 1.2, 1x USB-C 3.1 (Z390), 1x USB-A 3.1 (Z390), 6x USB-A 3.0, 2x Gb LAN (Intel I219-V/Intel I211-AT), 5x jack, 1x toslink, 1x PS/2 Combo
Internal connectors: 1x USB-C 3.1 (20-Pin Key-A Header, Z390), 4x USB 3.0, 3x USB 2.0, 6x SATA 6Gb/s (Z390), 2x SATA 6Gb/s (ASM1061), 1x Thunderbolt-Header 5-Pin, 1x TPM-Header)


ASUS ROG Strix Z370-E Gaming - 225 €
(External connectors: 1x DVI-D, 1x HDMI 1.4, 1x DisplayPort 1.2, 1x USB-C 3.1 (ASM3142), 1x USB-A 3.1 (ASM3142), 2x USB-A 3.0, 2x USB-A 2.0, 1x Gb LAN (Intel I219-V), 5x jack, 1x toslink
Internal connectors: 1x USB-C 3.1 (20-Pin Key-A Header, ASM3142), 4x USB 3.0, 4x USB 2.0, 6x SATA 6Gb/s (Z370), 1x serial, 1x TPM-Header)

ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - 259 €
(External connectors: 1x HDMI 1.4, 1x DisplayPort 1.2, 1x USB-C 3.1 (Z390), 3x USB-A 3.1 (Z390), 2x USB-A 3.0, 2x USB-A 2.0, 1x Gb LAN (Intel I219-V), 5x jack, 1x toslink, 1x PS/2 Combo
Internal connectors: 1x USB-C 3.1 (20-Pin Key-A Header, Z390), 2x USB 3.0, 4x USB 2.0, 6x SATA 6Gb/s (Z390), 1x serial, 1x TPM-Header 5-Pin, 1x ASUS Node)

Zanimivo, da polovica Z390 matičnih plošč nima notranjega priklopa za USB-C 3.1 ohišja. Že pri Z270 se mi je zdelo trapasto, da so to ponujali kot posebno "premium" funkcijo, za katero si moral dati za matično vsaj 200 €, ampak tam so to lahko opravičevali s ceno dodatnega čipa za USB 3.1 Gen 2. Zdaj, ko je to vključeno v čipset, pa je to čisto umetno razslojevanje ponudbe (nategovanje kupcev) - sam 20-pinski header jih verjetno stane nekaj centov. Kljub temu, da nekatere z390 matične ponujajo že za 122 €, pa je prva ATX matična z headerjem za USB-C ohišje 177 €.

Katere matične plošče pa so sploh primerne za overclockanje i9 9900K bodo pa pokazali šele testi. Tudi glede napajanja so vse te gore matičnih zelo razslojili, in cenejše zagotovo nimajo ne primernih elementov, ne zadostnega hlajenja za poganjanje 8 jeder / 16 niti na 5 GHz in več.

Ampak važno, da so lučke!

AapocalypseE ::

Sam čakam matično s podporo Type C USB 3.1 Gen 2 za ohišje in tudi ohišje s tem priklopom, ampak zaenkrat še ni nared :|

Upam, da ne bodo preveč srali s tem na matičnih in da se bo dalo tudi na cenejših dobit.

Pričakujem drugo leto, tako da še bo treba čakaaat :8)

Bwaze6 ::

Najcenejša Z370 matična z 1x USB-C 3.1 (20-Pin Key-A Header) je tale, 149 €:


MSI MPG Z390M Gaming Edge AC

Ampak je microATX. Najcenejša ATX je pa tale, 177 €:


MSI MPG Z390 Gaming Edge AC

Ohišja tudi precej zamujajo s temi priključki, ampak jih je že kar nekaj:


In Win 101C, 80 €


Fractal Design Define R6 USB-C Black TG, 145 €

Itd...

gendale2018 ::

klinker je izjavil:

Stvar posameznika, ampak kiste so mi postale totalno obsolete ze davno nazaj. Trenutno imam HPja SFF, pa mi je se vedno prevelik.
Naslednji PC bo v stilu InWin Chopin, pac, nekaj lih malo sirsega in z malo mocnejsim napajalcem, zato tudi mi gre na organ, da Ryzen nima iGPU. Diskovje imam pa v serverju, v kleti.

več takega razmišljanja rabimo, naj si vsak izbere kar mu ugaja :)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

youPlonker ::

klinker je izjavil:


Bom pac Ryzena 3xxx pocakal in nasu neko cim manjse ohisje za kak LP GPU not dat, samo je vse nekaj faking gamersko usmerjeno in "ogromno", ceprav za itx. InWin Chopin mi je top, ampak nima placa za noben gpu, pa se napajalc je presvoh in neka custom dimenzija ;(( Imam na sumu da si bom mogu kr sam nekaj izdelat :)


Dve varianti, ki podpirata 1050Ti LP:

E-i7
Lazer HT5

Če ne rabiš namenske grafične je IMHO še ITX čisto prevelik format (sploh zato ker so najmanjša ohišja lepo 20x20, pa čeprav je ITX plošča zgolj 17x17). Na kaj takšnega komot obesiš 65W CPU z iGPU. Žal zaenkrat samo za Intel...

klinker ::

Podobnih ohisij je dosti, ampak tu not nekega 2700x ali 9900k ne bos poganjal, ker za tak setup pod 250-300W napajalc ne pride v postev.

youPlonker ::

Ehm, podobnih ohišij skorajda ni. Še to, kar sem ti linkal, sta a) ohišje iz 2013 in b) nišno IKEA like plastično ohišje, ki sedaj komaj prihaja v prodajo. Če najdeš kaj podobnega, prosim deli.

Česar je veliko, je ohišij DAN A4 in podobnih klonov (torej, full size gpu in < 50mm cpu cooler). Takšna ohišja so v p**** za močan procesor ravno zaradi te strašne omejitve višine cpu coolerja.

To kar sem ti linkal, sta ohišji za LP GPU in ~70mm cpu cooler. Neka Noctua L12S ali Cryorig C1 imata precej manj problemov s procesorjem ranga 8700K kot low-profile jajčki. Psu: glede na to, da so že dobavljivi pico psu-ji z 250W moči, res ne vidim zakaj bi rabil za sistem brez diskretnega gpu-ja kaj več... Sej nekega ekstremnega overclockinga se v mini ohišjih ne gre.

Spock83 ::

Jaz imam to. Gre velik cpu hladilnik in dual size grafična.

https://www.sharkoon.com/category/cases...

ziga1990 ::

V bequiet darkbase 900 spraviš d15 bp. Grafična pa gre vsaka notri
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Bwaze6 ::

GIGABYTE Z390 OC Guide Suggests Intel 9000 Series Processors Will Run Hot Even With Custom Watercooling



Za tiste, ki so sanjali o 5.4 GHz i9 9900K na zraku, Gigabyte za 5 GHz priporoča custom vodno hlajenje:

Based on our testing many Intel i9 - 9900Ks can hit 5GHz using water - cooling and around 1.3 - 1.35Vcore. This is our experience with the CPUs we've tested. You may find that your CPU will overclock better (or worse) than our samples so keep that in mind when doing the testing.


CPU Vcore:
Raising this helps keeps the system stable at higher CPU frequencies. However, it also increases the amount of heat your CPU produces. We suggest you keep Vcore under 1.35V depending on your CPU cooling solution. Most CPU's should be able to overclock to 5GHz on all the cores at this voltage, however CPUs are not all created equally. Some may need more voltage,
some less.




Thermals
As you can tell from the last screenshots, the CPU temperature of the i9 - 9900k is quite high. This is something that we've noticed on almost all the processors. For this reason we suggest you to use a custom water - cooling and adjust the
TjMAX Temperature to 110°C.


Še direktna povezava na Gigabyte PDF vodič za overclockanje: GIGABYTE AORUS Z390 Guide to Overclocking Intel 9000 series CPUs to 5GHz+

gddr85 ::

lepo se greje

Bwaze6 ::

Ja.

In 5 GHz je že turbo frekvenca za 2 jedri, 8 jeder / 16 niti boosta na 4.7 GHz, 5 GHz je tako astronomski 6.382978723404251% dvig zmogljivosti! In zanj bo očitno treba doplačati 250 - 300 € (če smo optimistični, custom vodno). Kje smo potem s ceno za 5 GHz 8 jedrnika? Bo 1000 € dovolj?

klinker ::

Spock83 je izjavil:

Jaz imam to. Gre velik cpu hladilnik in dual size grafična.

https://www.sharkoon.com/category/cases...


Jst gledam za cem takim, majhnim in "sexy" :D



https://smallformfactor.net/reviews/cas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

gendale2018 ::

gddr85 je izjavil:

lepo se greje

za pozimi je super, ne rabiš dodatnega ogrevanja.... poleti pa mora klima laufat cel čas :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FlyingBee ::

Bwaze6 je izjavil:

Ja.

In 5 GHz je že turbo frekvenca za 2 jedri, 8 jeder / 16 niti boosta na 4.7 GHz, 5 GHz je tako astronomski 6.382978723404251% dvig zmogljivosti! In zanj bo očitno treba doplačati 250 - 300 EUR (če smo optimistični, custom vodno). Kje smo potem s ceno za 5 GHz 8 jedrnika? Bo 1000 EUR dovolj?

Je kateri procesor s 8/16 boljši od tega?

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

definiraj boljš
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FlyingBee ::

Oh, ffs, zdaj pa treba definirat boljši. I9 9900k>vseh ostalih 8/16 procov?

gddr85 ::

seveda je, samo za kolk % in kakšno ceno

FlyingBee ::

Previsoko, normalno, vedno je bilo tako. Saj je tudi med kupci velika razlika pametni z veliko denarja, debili z veliko denarja in obratno, pač tako deluje trg. Kolega je dal 46k za malo rabljeno bmw 5ko, drug pa 300eur za rabljenega starega peugeota 206, oba pa vsak dan prideta na šiht.

Zgodovina sprememb…

Ahim ::

Bwaze6 je izjavil:

Za tiste, ki so sanjali o 5.4 GHz i9 9900K na zraku, Gigabyte za 5 GHz priporoča custom vodno hlajenje:

Kaj sanjali, tukaj na forumu imamo nekoga, ki je tedne pred izidom i9 9900K tega videl delovati na 5.5 GHz pri 1.33V (torej pod VCore za stock frekvence?) ...

ziga1990 ::

https://www.reddit.com/r/intel/comments...

nekateri uporabniki na reddit-u poročajo da bo 9900K prišel kasneje
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Bwaze6 ::

Očitno bo spet Evropa potegnila kratko - kaj je zadnje čase z Intelom in EU? Ko so šle cene 8700K v ZDA 20% gor, so šle v EU prek 50%. Grosistična cena i9 9900K je 488 $, v ZDA kupci bentijo, ker niso povsod na voljo za 530 $. V EU pa je zaenkrat najnižja cena 630 €, in vprašanje, če jih bodo letos sploh dostavili...

FlyingBee ::

Kdo pa sploh toliko rabi top 8/16 proc? Imaš od rabljenih 7700k do novih 2700x za okoli 300eur. Izbire za gaming, home pc, ... kolikor hočeš. Tudi cene Intelovih ne bodo kar tako visoke ostale, zen2 naj bi bil na nivoju in s tem bo cena 2000 serije še padla. Sploh nobene panike, če kupuješ nov ali rabljen pc.

Bwaze6 ::

Še kaj cenejšega se da najti, z več "jedri" !

Multicore winner for cheap!
««
42 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616514 (12152) Predator X
»

i7-9700k ali i9-9900k ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
636931 (5309) TheKingZiga
»

AMD najavil Ryzene 3000 in Radeone 5000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12633064 (26651) Predator X

Več podobnih tem