» »

čudna težava s starejšim PCjem (pregrevanje north&south bridge-a?)

čudna težava s starejšim PCjem (pregrevanje north&south bridge-a?)

spucek ::

PC:
Intel Core 2 Duo E8500 @ 3.16GHz
4,00GB DDR2
Gigabyte G31M-S2L (Socket 775)
grafična integrirana Intel G33/G31 Express Chipset Family
disk 500GB SAMSUNG

video in fotka monitorja, ko stvar zmrzne:



PC je delal normalno do prejšnjega tedna, ko je prvič zaštekal. Težava je enaka tako v Win10 kot Win7. Najprej sem posumil pregrevanje CPUja, ampak so temperature normalne (35...55), hladilna rebra so le malce topla. Danes pa sem potipal tudi rebra na south in north bridgeu, in zadevi sta tako vroči, da moram prst umakniti po 2 sekundah. Sem preveril toploto teh reber tudi na drugem PCju (i5 4690, Asus B85M-e) in so seveda sobne temperature. Kar je normalno in pričakovano za ta aluminij na SB in NB. Rebra so tako zelo vroča tudi, ko odklopim iz plate, napajalnika in PCja vse kar je mogoče, ter PC obstoji pred bootom, torej idla, ne dela nič, a ta rebra so vroča za popizdit. Ko komp zmrzne, in ga hočem resetirat, nekaj časa samo piska, na monitorju ni slike, PC moram ugasnit, malo počakat (da se ohladi?), in potem se ga lahko spet normalno prižge in uporablja. Do naslednjega šteka/pregretja :\.
Prosim za ideje kaj še lahko poizkusim, poleg tega, da bom jutri menjal napajalnik in preveril kaj bo. Hvala za vsak nasvet in idejo!
Previdnost je mati modrosti.

TOP ::

Tukaj ni kriv napajalnik,probaj dat ločeno grafo in boš videl kaj bo.

hojnikb ::

currupted slika bi lahk bla tut problem rama
#brezpodpisa

spucek ::

Integrirana grafa je v NB, SB pa je bolj vroč. Bom poizkusil tudi z ločeno grafo, če ne bom prej rešil težave.
Sedaj sem dal ven en RAM modul, za hlajenje SB in NB pa sem uporabil dodaten ventilator.
Zdj pa čakat ... :)
Previdnost je mati modrosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje cpuja in glasna graficna

Oddelek: Pomoč in nasveti
382967 (2399) ST-777
»

Blue screen...kaj bi lahko bilo narobe? ( servis ni popravil :) )

Oddelek: Pomoč in nasveti
402413 (1957) amigo_no1
»

Računalnik se pri igranju iger ugaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
201195 (981) fubick
»

Vodno hlejenje by GUFY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11910563 (6432) gamer
»

Utisanje in hlajenje P166 masine

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121808 (1587) .:Toto:.

Več podobnih tem