» »

Računalnik se pri igranju iger ugaša

Računalnik se pri igranju iger ugaša

fubick ::

lp,
torej imam sledeč problem, ko igram kako igro ene 5min se monitor in miška ugasneta, kišta pa laufa naprej.
Pred kratkim pa sem imel notri Radeon9800se ki pa se je na robu skurila ----> SLIKA
Sedaj pa imam notri Gforce6200 na kateri je ventilator Zalman VF700-Cu, torej ali je možno da je reža za grafično nekako poškodovana oz da je napajalnik prešvoh da poganja vse skupaj zaradi dodanega ventilatorja kar dvomim :/
Slučajno kdo natančneje ve kaj bi lahko bil vzrok tega? hvala

bluefish ::

poglej ali je Zalman trdno na svojem mestu in se tesno dotika graf. jedra. Vzrok za težave pa je lahko tudi RAM. Zaženi še Memtest.

asus ::

kaj ko bi mal opisal svoj sistem,pa bi ti mogoče lahk bolj pomagal.

fubick ::

procesor - AMD Athlon 64 3000+ Socket 754
grafa - GeForce 6200 128mb AGP
matična - WinFast SiS-755
Ram- 2x512DDR RAM

še kakšne bolj natančne specifikacije?

Ampak zanimlivo je da ko sem pred kakim mesecom resetiral BIOS je komp delal lepo nekaj časa, zdaj nazadnje pa je zopet začel delati težave (že omenjen problem)


//lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fubick ()

asus ::

temperature cpu,gpu

fubick ::

z kerim programom pa lohk vidm za grafo, če ma ta sploh senzor gor :O Ker v unem programu zraven driverjev nikjer ne zasledim temperature :/

fubick ::

cpu - 50-55°C
gpu - 33-35°C

btw, ali je lahko vzrok tale zadeva ki je med grafo in procom, tale rebra na katerih piše WinFast, ker so vroča :D
slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fubick ()

asus ::

če imaš amd-ja in so to temp v idle,potem imaš prevroč proc.Kateri proocesor imaš.Ta rebra so NB in povej kok so to vroča?a jih lahko držiš

edit:sem opazil da imaš amd thlon.a so te temperature v idle ali full load.Če so idle(se pravi ko proc ni obremenjen z kako igro oz.prime 95),potem je absolutno prevroč.uglavnom zamenjaj termalno pasto in spucaj hladilnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

fubick ::

okoli 55°C kaže v BIOSU, zdaj pa nevem a je to idle al kaj :D

edit: zdej se mi je parkrat že v winsih ugasnu :/
Tista rebra na matični so bolj vroča od reber procesorja :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fubick ()

asus ::

če ti v biosu kaže 55 pol je kriza.spucaj hladilnik pa termalno zamenjaj pa bo delalo,kajti ti imaš idle 55,se pravi ti gre proc pri igrah pomoje cca na 65-70stopinj ,čeprav imajo nekatere plate npr.za asrock vem da ima u-cop, ki ti pri temp 60stopinj resetira komp,kervje pač 60 že preveč.100% je problem pri tebi pregrevanje in ni 2x za rečt da ima tud tvoja plata podoben program kot je u-cop ipd...

fubick ::

hvala ti, bom pozneje to uredil ko pridem domov, :))

fubick ::

sm odpru, očistu in na novo nanesu pasto, ampak se mi je kasnej zopet sesul vse skup, torej zopet isti problem, evo tuki je še fotka biosa (temperatur)
SLIKA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fubick ()

asus ::

problem je pregrevanje,nabavi nov cooler

fubick ::

aha, kaj pa priporočaš do ene 5k? :D

bluefish ::

kakšnega Zalmana.

EDIT: sem opazil, da za samo 5k. Zalman je torej izven dosega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

asus ::

Hladilnik Arctic Cooling Freezer 64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

fubick ::

evo sm probu ohlajat tista rebra ki so med procesorjem in grafično (tisto na matični) in sem ugotovil da tisto ne povzroča težav, sam men piše 50-55°C za proc takoj po tistem ko se mi ugasne ekran, in tud rebra na dotik niso preveč vroča, tko da bi res rad vedu če je procesor kriv 100% preden naročim ventilator, hvala vam!
edit: bral sm da so nekateri imeli problem od kar so inštalirali WinXP september SP2, bi lahko tudi to bil vzrok? :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fubick ()

asus ::

kaj ti bo ventilator,ti rabiš komplet hladilnik.sm praviš da na dotik hladilnik cpu-ja ni topel.daj si core temp beta naloži pa poglej temp

fubick ::

temperatura cora se giblje od 36-39°C
SLIKA

fubick ::

Core se mi segreva do 50°C potem se pa ugasne ekran
edit: zdej nazadne se mi je v windowsih ugasnu ekran pri 43°C core temp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fubick ()

fubick ::

SLIKA NAPAJALNIKA
Prešvoh napajalnik?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9418220 (15343) Wofk
»

ASUS M2N-SLI DELUXE

Oddelek: Strojna oprema
121185 (979) OChack
»

COD 2 špil

Oddelek: Igre
10918 (783) Timmah
»

sestavljam računalnik - nč ne dela !

Oddelek: Pomoč in nasveti
221712 (1239) AndrejS
»

help?athlon 64 ima 64stopinj?

Oddelek: Navijanje
271458 (1088) gfighter

Več podobnih tem