» »

Kako povezati wifi tiskalnik canon

Kako povezati wifi tiskalnik canon

tiltech ::

Kupil sem nov tiskalnik Canon pixma ip 7250 in bi rad tiskal iz Samsung telefona. Namestil sem app Canon print in nikakor mi telefon ne najde tiskalnika. Na tiskalniku je vklopljen znak in gori lučka za wifi in na telefonu ne vem več, kaj še vklopiti in nareediti,da bi se povezala. Na pc sem tudi namestil vse, kar potrebuje in programsko opremo. Namestil sem opcijo, povezan preko usb kabla in ne brezžično. To ne verjamem, da ima kakšno funkcijo ali veze, da se ne bi povezal z telefonom.

Mi lahko kdo pove, kaj naj storim, da se bosta povezala in kaj namestit.

Hvala

konspirator ::

Kako tiskam/skeniram s pametnim telefonom ali tabličnim računalnikom?
http://www.canon.si/printers/inkjet/pix...

Pomoje moraš tiskalnik prvo povezati na svoj wifi router, nato ga bo telefon našel.
--

Zgodovina sprememb…

Han ::

Glede na specifikacije ta model nima Wi-Fi Direct, zato potrebuješ za brezžično povezavo vmesni člen, ki sliši na ime usmerjevalnik ali router.

Mare2 ::

tiltech je izjavil:

Samsung telefona.
Hvala


Hvala,ker si napisal tip Samsunga. :)

hmm, ima tethering dostopno točko?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

tiltech ::

Predno sem šel v nakup tiskalnika, sem si ogledal opise in spec, pa je pisalo za androida in appla. Ne vem, če ima telefon kaj veze, kateri je? Ogledal sem si malo na youtubu glede wifi priklopa in povezave. Nekateri omenjajo router, nekateri ne. Da se postavi tiskalnik v položaj da deluje wifi in nato najde telefon tiskalnik in se povežeta. Če pa ne, bom pa preko bluethoota na pc iz telefona in nato sklinem natisni, pa je.

matobeli ::

Tole deluje samo preko wifi routerja. Nabavi magari nekaj iz bolhe za 15-20€ pa bo rešeno, pa še na telefonu boš lahko imel wireless internet. Da ne govorim kako zelo kul je ker rabiš za printer samo napajalni kabel in ne še USB/LAN.

Sem začel nedavno te funkcije uporabljat (tisk iz telefona-android), zelo, zelo priročno. deluje tudi precej dobro.
Edino pri tiskanju fotografij sem pogrešal nastavitev o kvaliteti printa. Velikost in tip papirja gre nastavit, kvaliteto pa ne.

Deluje tudi dvostransko tiskanje. Ne ponuja pa, razen če ne najdem, funkcij kot so booklet in podobnih.

Mare2 ::

Jaz uporabljam tethering dostopno točko na Samsung Galaxy S6. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

tiltech ::

Na telefonu imam wireless in imam zastonj internet. Imam Samsung A3.
Sedaj vem več, kot pa prej. To funkcijo sem hotel uporabljat, da bi imel telefon namesto namiznega skenerja in bi preko telefona natisnil.

MacGyver141 ::

Canona poveži na domači wi-fi in svoj telefon poveži na domači wi-fi. Potem pa sam še v aplikaciji canon selphy poiščes svoj printer.

tiltech ::

Pobje, sem že natisnil en dokument iz telefona. Sem klical operaterja za internet in povedal zadevo. Nato mi pa reče, da naj pritisnem tipko in mogoče bo delalo. Pod wifi omrežja mi tiskalnika ne najde, ampak pod NFC naprave. Nato mi ga je en aplikacija zaznala in anto sem nadaljeval. Aplikacijo imam CANON PRINT. Sedaj pa se morm še poučiti, kaj vse lahko delam z to aplikacijo.

Hvala za nasvete in pomoč.

konspirator ::

Kaj ima isp s tvojim tiskalnikom ? Prav nič.
--

MacGyver141 ::

konspirator je izjavil:

Kaj ima isp s tvojim tiskalnikom ? Prav nič.


Gotovo je mislil, da mu je operater povedal za WPS tipko.

tiltech ::

Ups. Točno tako. Operater mi je povedal, ker ima tudi sam doma canon tiskalnik in mi je povedal, kakšen router imam in da je tudi ta funkcija in še par stvari, ki ne pridejo v poštev.
To bi še vprašal. Je potrebno vnesti kakšno zaščito in geslo WPKA ali kaj podobnega? Pri registraciji tiskalnika mi je dal na voljo samo spremembo imena za napravo.Po moje ni potrebe, če je že v routerju geslo in wifi zaščita.

Mare2 ::

Poznam enega človeka, ki je na sosedov tiskalnik uspešno sprintal dokument z vsebino - besedo "Test". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

tiltech ::

Hvala za pameten odgoovor.

MacGyver141 ::

Mare2 je izjavil:

Poznam enega človeka, ki je na sosedov tiskalnik uspešno sprintal dokument z vsebino - besedo "Test". :)


Canon v tem primeru ne deluje kot dostopna točka, ampak je povezan v lokalno omrežje.

@tiltech, nič ti ni treba spreminjat, pusti tako kot je.

tiltech ::

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697142130 (926) easyrider3
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037198 (20912) gazer
»

Print server

Oddelek: Pomoč in nasveti
171710 (1306) Invictus
»

Nakup tiskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6316687 (14806) SLO_Matej
»

Priklop "USB multipraktika" v mrežo (Wifi / ethernet)

Oddelek: Pomoč in nasveti
102610 (2481) NeMeTko

Več podobnih tem