» »

Windows 10 z reklamami tudi v Raziskovalcu

1
2
3

LeQuack ::

Ampak še zmer bodo Microsoft loverji tu na forumu na vse pretege branili Windows 10, da so najboljši OS in da če ne bi bilo Windows 10 bi bilo njihovo življenje drugačno, zapadli bi v slabo družbo in droge in vse to. Windows 10 jih je rešil dobesedno.
Quack !

klinker ::

Hja, sej ga je instaliral na 10 PCjev in dela :))
Windows do 8.1 je super in se strinjam z vsemi napisanimi prednostmi, sploh za podjetja. In ne, imamo okoli 2k userjev v firmi in vse lavfa na 2 serverjih. Seveda imamo hude admine ki so hoteli prisparat na licencah in sli na free upgrade iz 7/8.1 na 10ko...i pocelo se sranje po celi firmi, ki se se po dobre pol leta ni popolnoma reslo.

krneki0001 ::

Laufam windows 10 že od začetka, ko so preview verzije ven prišle, pa še nikoli ni bilo nobene reklame v raziskovalcu.

Res da ga bolj malo uporabljam, ker je total commander veliko boljši (pa še licenčno verzijo imam), ampak občasno pa je treba tudi kaj narest ali testirat v explorerju. In do sedaj še nisem videl reklame v njem.

ST-777 ::

LeQuack je izjavil:

Ampak še zmer bodo Microsoft loverji tu na forumu na vse pretege branili Windows 10, da so najboljši OS ...
Po mojih izkušnjah so Windows 7 odličen OS, Windows 10 pa prav tako. Če pa primerjam oba o. sistema, ima zame Windows 10 lepši grafični vmesnik in ga precej hitreje zaženem in ugasnem kot sedmico. Vsi programi, ki sem jih uporabljal v sedmici, se brez problemov izvajajo tudi v desetki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()

krneki0001 ::

klinker je izjavil:

Hja, sej ga je instaliral na 10 PCjev in dela :))
Windows do 8.1 je super in se strinjam z vsemi napisanimi prednostmi, sploh za podjetja. In ne, imamo okoli 2k userjev v firmi in vse lavfa na 2 serverjih. Seveda imamo hude admine ki so hoteli prisparat na licencah in sli na free upgrade iz 7/8.1 na 10ko...i pocelo se sranje po celi firmi, ki se se po dobre pol leta ni popolnoma reslo.


Raj reč, da imate slabe admine, ki ne znajo zadev poštimat. Verjetno jih že v 8.1 niso dobro poštimali, ker prav veliko razlike ni med 8.1 in 10.

LightBit ::

Windowsi se spreminjajo v Android.

Mato989 ::

Unknown_001 je izjavil:

NESPREJEMLJIVO ! Če sem plačal za licenčno kopijo potem zahtevam da nimam tega sranja zraven. Razumljivo če bi bila kakšna freeware varianta, ampak da jim plačaš izdelek zato da ti reklame vsiljujejo. Niso normalni.


A se tako buniš tudi ko boš zdaj plačeval Pro Plus prispevek in so reklame gor? Pa enako pri rtvslo??? Pa ti veš da si verjetno kupil TV ki ti vrti reklame, pa je stal več kot licenca od MS Win...

Aja, pa ko greš v kino se tudi buniš ker plačaš karto pol pa 10 min gledaš reklame?

Unknown_001 ::

Mato989 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

NESPREJEMLJIVO ! Če sem plačal za licenčno kopijo potem zahtevam da nimam tega sranja zraven. Razumljivo če bi bila kakšna freeware varianta, ampak da jim plačaš izdelek zato da ti reklame vsiljujejo. Niso normalni.


A se tako buniš tudi ko boš zdaj plačeval Pro Plus prispevek in so reklame gor? Pa enako pri rtvslo??? Pa ti veš da si verjetno kupil TV ki ti vrti reklame, pa je stal več kot licenca od MS Win...

Aja, pa ko greš v kino se tudi buniš ker plačaš karto pol pa 10 min gledaš reklame?


To je drugo. Mešaš krompirje in kumare. Eno je ali si ti kupil napravo za predvajanje videovsebin ali si ti kupil ogled videovsebine. In če si plačal nimajo kaj z reklamam srat. Televizorja nimam in me res briga za tiste limonade ki jih vrtijo.

Bi bila prmerjava na mestu, če bi kupil film, ampak bi ti v uvodni špici nasrali še 10 reklam za to in ono preden bi si ga sploh lahko ogledal. Ampak ker se to dogaja, filma nisem kupil na ploščku že kakih 8 let ne.

Za programsko opremo ki je neke vrste delovno orodje. Pa to sranje sploh ne pride v poštev. Reklame naj se šponajo tistim ki niso pripravljeni plačat produkta kot celega. Če pa sem plačal za delovno rabo pa pričakujem da bo izdelek deloval kot se od njega pričakuje in hkrati ne bo motil dela s propagandnim gradivom.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Spura ::

LightBit je izjavil:

Windowsi se spreminjajo v Android.

Oblikovno so ze. Ta flat gui je za bruhat.

ST-777 ::

»Na srečo naj bi bilo Microsoftove oglase znotraj operacijskega sistema Windows 10 mogoče izključiti, in sicer preko posebnih nastavitev za upravljanje z mapami. To možnost bomo našli med nastavitvami »Folder Option«, in sicer v zavihku »View«. ZA izključitev sistemskih oglasov bo potrebno odkljukati možnost "Show sync provider notifications".« http://www.racunalniske-novice.com/novi...

LeQuack ::

ST-777 je izjavil:

»Na srečo naj bi bilo Microsoftove oglase znotraj operacijskega sistema Windows 10 mogoče izključiti, in sicer preko posebnih nastavitev za upravljanje z mapami. To možnost bomo našli med nastavitvami »Folder Option«, in sicer v zavihku »View«. ZA izključitev sistemskih oglasov bo potrebno odkljukati možnost "Show sync provider notifications".« http://www.racunalniske-novice.com/novi...


Iz članka:
"Windows 10 do neke mere omogoča izklop teh oglasov, a ne na način, kot bi želeli. Microsoft pravi, da gre za obvestila (notifications), katerih namen je uporabnikov ponuditi informacije o možnem izboljšanju uporabniške izkušnje. Kdor tega ne želi, si lahko obvestila izklopi. To drži, a v tem primeru si izklopimo vsa obvestila v zvezi s sinhronizacijo datotek v oblačne shrambe, ne le reklam za OneDrive."
Quack !

krneki0001 ::

Pa kje so sedaj te reklame? Jaz še nobene nisem videl.

LightBit ::

A si sploh prebral novico? Ni jih še. Pridejo z Creators Update, če sploh.

G-man ::

To pa ni Creators Update ampak bolj Distractions Update, heh. Verjetno se bo dalo v Enterprise verziji kompletno izklopit?

D3m ::

G-man je izjavil:

To pa ni Creators Update ampak bolj Distractions Update, heh. Verjetno se bo dalo v Enterprise verziji kompletno izklopit?


Ne ne.

Market update.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

LightBit je izjavil:

A si sploh prebral novico? Ni jih še. Pridejo z Creators Update, če sploh.


V novici:
Za zdaj se v Raziskovalcu prikazujejo le oglasi za Microsoftove izdelke, konkretno za plačljivi OneDrive


Jaz tudi teh namreč še nisem videl.

LeQuack ::

Če jih nisi videl potem očitno ne obstajajo.
Quack !

krneki0001 ::

windows 10 uporabljam že od začetka. Imam vse verzije (od home do enterprise, celo education verzijo), pa na fast release sem tudi prijavljen na eni mašini, tako da vedno dobim najnovejše builde in testiram software na vseh verzijah, če pravilno deluje.
Ampak v vsem tem času v raziskovalcu še nisem videl reklame niti za onedrive.

Tako da res ne vem sedaj kje so te reklame.

LeQuack ::

krneki0001 je izjavil:

windows 10 uporabljam že od začetka. Imam vse verzije (od home do enterprise, celo education verzijo), pa na fast release sem tudi prijavljen na eni mašini, tako da vedno dobim najnovejše builde in testiram software na vseh verzijah, če pravilno deluje.
Ampak v vsem tem času v raziskovalcu še nisem videl reklame niti za onedrive.

Tako da res ne vem sedaj kje so te reklame.


Microsoft zbira vse podatke o tebi, tako da so mogoče videli na podlagi keyloggerja in search history in datotek na računalniku, da ti nisi tisti target audience za ta produkt.
Quack !

krneki0001 ::

Se pravi bodo dali reklamo za biznis onedrive samo nekemu gejmerju, ki samo igrce špila, nekomu, ki samo word in excel uporablja in vsem, ki so na FB. Nekomu, ki programira in testira programe, pa ne?

Alexius Heristalski ::

Izgleda, da so dali reklamo za OneDrive nekomu, ki uporablja Dropbox. Pametno, Polde.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

D3m ::

Jaz sem včeraj fasal eno pop-up anketo med brskanjem po raziskovalcu med službo.

So me vprašali, če bom priporočal Win 10 prijateljem in znancem in v primeru ne, da jim napišem zakaj.

Sem jih poslal v dvanajsternik.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mato989 ::

Unknown_001 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

NESPREJEMLJIVO ! Če sem plačal za licenčno kopijo potem zahtevam da nimam tega sranja zraven. Razumljivo če bi bila kakšna freeware varianta, ampak da jim plačaš izdelek zato da ti reklame vsiljujejo. Niso normalni.


A se tako buniš tudi ko boš zdaj plačeval Pro Plus prispevek in so reklame gor? Pa enako pri rtvslo??? Pa ti veš da si verjetno kupil TV ki ti vrti reklame, pa je stal več kot licenca od MS Win...

Aja, pa ko greš v kino se tudi buniš ker plačaš karto pol pa 10 min gledaš reklame?


To je drugo. Mešaš krompirje in kumare. Eno je ali si ti kupil napravo za predvajanje videovsebin ali si ti kupil ogled videovsebine. In če si plačal nimajo kaj z reklamam srat. Televizorja nimam in me res briga za tiste limonade ki jih vrtijo.

Bi bila prmerjava na mestu, če bi kupil film, ampak bi ti v uvodni špici nasrali še 10 reklam za to in ono preden bi si ga sploh lahko ogledal. Ampak ker se to dogaja, filma nisem kupil na ploščku že kakih 8 let ne.

Za programsko opremo ki je neke vrste delovno orodje. Pa to sranje sploh ne pride v poštev. Reklame naj se šponajo tistim ki niso pripravljeni plačat produkta kot celega. Če pa sem plačal za delovno rabo pa pričakujem da bo izdelek deloval kot se od njega pričakuje in hkrati ne bo motil dela s propagandnim gradivom.


In kaj pol? Če si plačal ogled VIDEOVSEBINE v kinu nisi plačal ogled REKLAM PRED videovsebino, torej bi po tej logiki morali vrtet reklame 15 min pred začetkom filma, ko pa piše da se začne predstava bi pa moral bit direktno film...

To kako se od izdelka pričakuje(kot si napisal) je zelo relativno, ti pričakuješ tako, nekdo drug nekaj drugega ali drugače...

AndrejO ::

Mato989 je izjavil:

In kaj pol? Če si plačal ogled VIDEOVSEBINE v kinu nisi plačal ogled REKLAM PRED videovsebino, torej bi po tej logiki morali vrtet reklame 15 min pred začetkom filma, ko pa piše da se začne predstava bi pa moral bit direktno film...

Jp. Pri filmih smo se navadili, da se film dejansko začne 30min po uri, ko se napiše, da se bo "začela projekcija". (tako na Irskem, ne vem kakšen je trenuten standard v Sloveniji). Sicer ne vem, ker ne hodim tako zgodaj, me pa ne bi čudilo, če bi bila dvorana ob napovedani uri dejansko čisto prazna.

Sedaj samo še čakam(o), kdaj bodo projekcijo vmes prekinili za nekaj "sporočil naših sponzorjev", pri tem, da karte stanejo tam okoli 13 EUR. :))

BorutK-73 ::

krneki0001 je izjavil:

windows 10 uporabljam že od začetka. Imam vse verzije (od home do enterprise, celo education verzijo), pa na fast release sem tudi prijavljen na eni mašini, tako da vedno dobim najnovejše builde in testiram software na vseh verzijah, če pravilno deluje.
Ampak v vsem tem času v raziskovalcu še nisem videl reklame niti za onedrive.

Tako da res ne vem sedaj kje so te reklame.

Uporabljaš Onedrive? Če ga, je mogoče to razlog da ne vidiš reklam.

krneki0001 ::

Seveda ga uporabljam. Mam 1TB placa gor.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

D3m je izjavil:

Jaz sem včeraj fasal eno pop-up anketo med brskanjem po raziskovalcu med službo.

So me vprašali, če bom priporočal Win 10 prijateljem in znancem in v primeru ne, da jim napišem zakaj.

Feedback ni povezan z raziskovalcem. To bi dobil tudi če ne bi bil v raziskovalcu. V nastavitvah lahko onemogočiš feedback.

BorutK-73 je izjavil:

Uporabljaš Onedrive? Če ga, je mogoče to razlog da ne vidiš reklam.

To z reklamami je bullshit. V meni startu so deklarativno reklame že nekje od izzida W10, a do zdaj nisem videl niti ene. Edino kar se je znalo pojavit je bil kakšen app iz windows store. Tudi to se da izklopit v nastavitvah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

D3m ::

Kje v nastavitvah?

Sem frišno začel z desetko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

xmetallic ::

Feedback privacy settings -> Windows should ask for my feedback

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

D3m ::

Thx.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheRiddle ::

Defenitivno ne priporočam gamerjem in za home use. Mi ni bil všeč start meni s ploščicami in reklamami, pa sem si vse izklopil. Nekaj posodobitev kasneje se mi start meni in nič iz orodne vrstice ni odzivalo. Prav tako nisem mogel zagnati nič drugega kot Edge, Notepad in PowerShell. Baje so se izgubile neke ključne sistemske asociacije, ki jih je bilo treba vzpostaviti nazaj preko PowerShella. Zadeve so začele delovat, start pa je dobil nazaj reklame. Naložil ClassicShell. Po dveh posodobitvah mi 10-ka javi, da ta aplikacija ni kompatibilna s trenutno naloženim operacijskim sistemom in mi vsilila nazaj njihov start meni. Čakal par dni na posodobitev ClassicShell-a, pa sem vmes že dobil posodobitev, ki mi je ponovno omejila uporabnost sistema na Notepad, Edge in PowerShell. Kako naj se s tem ubada nekdo, ki zna komaj v brskalniku priti do Gmaila?

Sedmica ... Super sistem, ko enkrat spremeniš par vrednosti v regedit ... Ne vem kako da Microsoftovim programerjem ni jasno, da se med renderiranjem računalnik ne sme ponovno zagnati - kot da je težko preverit aktivne procese in koliko računske moči porabijo ... Neštetojrat se mi je zgodilo, da sem dal renderirat kaj v Blenderju ali Premieru, pa me je zjutraj pričakal pozdravni zaslon ...
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

LeQuack ::

Jaz mislim da Microsoft nima več zaposlenih programerjev samo še marketing department in nekaj opic, ki divje razbijajo po tipkovnici in tako nastajajo novi buildi Windows 10.
Quack !

Malajlo ::

Majku mila ... Reklame v plačanem OS bi tudi mene motile, z druge strani pa nikogar ne moti, da mu google servira reklame, čeprav so vse licence za OS na večini telefonov plačane. Microsoftu, če se ni kaj vmes spremenilo.
In vrh vsega najbolj glasni niti niso videli reklame, ali pa celo ne uporabljajo tega OS.

V dvajset plus letih sem na windowsih v registru tweakal samo nastavitve, ki niso bile dosegljive preko gui ali pa s kakim simple ukazom v shellu. Pa za win3.11 sem config.ini popravljal, to pa. Sicer Clipper ni delal.
Kaj vraga vi delate z orodjem na mizi? Kupite si mopede pa jih šraufajte. Ne pa cajt zapravljat s stvarmi, na katere nimate vpliva (npr. da sosedove češnje veje visijo čez ograjo in se ti zdi, da rabutaš kar s svojega vrta, potem se pa naslednje leto jajcaš, kako je češnja en k., ker je sosed veje obrezal).
Sploh pa ne primerjati enterprise okolij in centraliziranega mangementa z linuxom, ker ... ne. Poznamo skripte tudi v non-linux okolju, jih s pridom uporabljamo. Ampak ljuba duša, da imaš corporate okolje in spremljajoče template dokumentov, enotne podpise v fskin mail odjemalcu, blokirane aplikacije, porte, različno delovanje aplikacij(!) glede na user/computer ... in še bi lahko našteval ... ja kaj čakaš in ne zaračunaš nekaj deset jurjev za postavitev takega okolja na linuxu?
Ekosistemi uporabnikov in mašin in serverjev na windows OS mi živijo vsaj od leta 1999 (since win2000 in AD), celo od cajtov NT4 se najde kakšen user pred penzijo, ki se dvaset let že prijavlja v mrežo z istim accountom, ker pač na frišno štartati celega sistema se ni dalo (tukaj je govora že o četrt stoletja kontinuiranega dela z "orodjem"). Vmes so bile mašine večkrat zamenjane kot gesla (prva leta ni bilo potrebe, pa tudi šlamparija). Uporabniki so doživeli spremembe samo v izgledu, ne pa načinu delovanja. Pa monitor je teta dobila večji. Še terminali niso več tisto, kar so bilo (samo AS/400 ostaja. Kot smrkelj).

(sicer za specifične zadeve s pridom linux uporabljam, ampak ko pridemo do centralizirane administracije, pa macolo zamenjam za likalnik)

xmetallic ::

TheRiddle je izjavil:

Defenitivno ne priporočam gamerjem in za home use. Mi ni bil všeč start meni s ploščicami in reklamami, pa sem si vse izklopil. Nekaj posodobitev kasneje se mi start meni in nič iz orodne vrstice ni odzivalo. Prav tako nisem mogel zagnati nič drugega kot Edge, Notepad in PowerShell. Baje so se izgubile neke ključne sistemske asociacije, ki jih je bilo treba vzpostaviti nazaj preko PowerShella. Zadeve so začele delovat, start pa je dobil nazaj reklame. Naložil ClassicShell. Po dveh posodobitvah mi 10-ka javi, da ta aplikacija ni kompatibilna s trenutno naloženim operacijskim sistemom in mi vsilila nazaj njihov start meni. Čakal par dni na posodobitev ClassicShell-a, pa sem vmes že dobil posodobitev, ki mi je ponovno omejila uporabnost sistema na Notepad, Edge in PowerShell. Kako naj se s tem ubada nekdo, ki zna komaj v brskalniku priti do Gmaila?

Sedmica ... Super sistem, ko enkrat spremeniš par vrednosti v regedit ... Ne vem kako da Microsoftovim programerjem ni jasno, da se med renderiranjem računalnik ne sme ponovno zagnati - kot da je težko preverit aktivne procese in koliko računske moči porabijo ... Neštetojrat se mi je zgodilo, da sem dal renderirat kaj v Blenderju ali Premieru, pa me je zjutraj pričakal pozdravni zaslon ...


Ravno gamerji imajo največji delež v Windows 10. Če se prav spomnim zadnjih statističnih podatkov celo več kot W7. Kaj ti počneš z OS mi ni jasno. Glede reklam ti ne verjamem. V start meniju ni reklam tipa Google ads. Sem pa kje kakšen app iz Windows Store prikaže pa še to se večinoma vrti na eni sami ploščici imenovani "Store". Ki jo lahko odstraniš iz menija oziroma izklošiš možnost predlaganja appov.

Čist možno, da se ti vse sesuje ker delaš sranje in spreminjaš nekaj, kar se naj ne bi spreminjalo. Start meni pač ni namenjen customizaciji izven obsega, ki ga je določil M$. Če meni spreminjaš moraš sprejet riziko, da se ti bo kaj sesulo. Ravno tako kot ne boš v avtu šel spreminjat software za avtomatično zaviranje v sili. Oziroma če ga boš ne moreš potem jokat proizvajalcu da si razbil avto, ker se sistem ni pravilno odzval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

D3m ::

Če ne bi Tesla bil thinker bi imeli DC generatorje postavljene na vsake 2 km.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

Če ne bi Tesla bil thinker bi imeli DC generatorje postavljene na vsake 2 km.


Nikola Tesla!

Kak navdušenec ki ne pozna zgodovine bi te lahko narobe razumel, da gre za čudodelno podjetje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

Sem pozabil, da si neko podjetje deli priimek največjega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

TheRiddle ::

Malajlo je izjavil:


V dvajset plus letih sem na windowsih v registru tweakal samo nastavitve, ki niso bile dosegljive preko gui ali pa s kakim simple ukazom v shellu. Pa za win3.11 sem config.ini popravljal, to pa. Sicer Clipper ni delal.
Kaj vraga vi delate z orodjem na mizi? Kupite si mopede pa jih šraufajte. Ne pa cajt zapravljat s stvarmi, na katere nimate vpliva (npr. da sosedove češnje veje visijo čez ograjo in se ti zdi, da rabutaš kar s svojega vrta, potem se pa naslednje leto jajcaš, kako je češnja en k., ker je sosed veje obrezal).


Prosim za printscreen enostavnega ukaza v shellu ali pa okna z nastavitvami v Windows 7, kjer se da nastavit, da se posodobitve avtomatično prenesejo in naložijo, potem pa Windows le obvesti, da je potrebno resetirat računalnik, NE da sam po izteku določenega časa tudi stori, v kolikor pravočasno ne moreš odložiti resetiranja. Meni tega ni uspelo najti ne z brskanjem po nastavitvah, ne z brskanjem po stricu Googlu. Če pa tebi uspe, ti bom večno hvaležen.

xmetallic je izjavil:

TheRiddle je izjavil:

Defenitivno ne priporočam gamerjem in za home use. Mi ni bil všeč start meni s ploščicami in reklamami, pa sem si vse izklopil. Nekaj posodobitev kasneje se mi start meni in nič iz orodne vrstice ni odzivalo. Prav tako nisem mogel zagnati nič drugega kot Edge, Notepad in PowerShell. Baje so se izgubile neke ključne sistemske asociacije, ki jih je bilo treba vzpostaviti nazaj preko PowerShella. Zadeve so začele delovat, start pa je dobil nazaj reklame. Naložil ClassicShell. Po dveh posodobitvah mi 10-ka javi, da ta aplikacija ni kompatibilna s trenutno naloženim operacijskim sistemom in mi vsilila nazaj njihov start meni. Čakal par dni na posodobitev ClassicShell-a, pa sem vmes že dobil posodobitev, ki mi je ponovno omejila uporabnost sistema na Notepad, Edge in PowerShell. Kako naj se s tem ubada nekdo, ki zna komaj v brskalniku priti do Gmaila?

Sedmica ... Super sistem, ko enkrat spremeniš par vrednosti v regedit ... Ne vem kako da Microsoftovim programerjem ni jasno, da se med renderiranjem računalnik ne sme ponovno zagnati - kot da je težko preverit aktivne procese in koliko računske moči porabijo ... Neštetojrat se mi je zgodilo, da sem dal renderirat kaj v Blenderju ali Premieru, pa me je zjutraj pričakal pozdravni zaslon ...


Ravno gamerji imajo največji delež v Windows 10. Če se prav spomnim zadnjih statističnih podatkov celo več kot W7. Kaj ti počneš z OS mi ni jasno. Glede reklam ti ne verjamem. V start meniju ni reklam tipa Google ads. Sem pa kje kakšen app iz Windows Store prikaže pa še to se večinoma vrti na eni sami ploščici imenovani "Store". Ki jo lahko odstraniš iz menija oziroma izklošiš možnost predlaganja appov.

Čist možno, da se ti vse sesuje ker delaš sranje in spreminjaš nekaj, kar se naj ne bi spreminjalo. Start meni pač ni namenjen customizaciji izven obsega, ki ga je določil M$. Če meni spreminjaš moraš sprejet riziko, da se ti bo kaj sesulo. Ravno tako kot ne boš v avtu šel spreminjat software za avtomatično zaviranje v sili. Oziroma če ga boš ne moreš potem jokat proizvajalcu da si razbil avto, ker se sistem ni pravilno odzval.


Gamerji prevladujejo zaradi DX12. Daj jim to na Windows 7, pa bomo videli stanje po pol leta. Za reklame, če verjameš ali ne, sicer pa preberi še enkrat: Izklopil, po posodobitvi nič ne deluje, POTEM šele šel šarit po drobovju, da je bila zadeva sploh uporabna in šele potem šel nameščat third-party apps ...

krneki0001 ::

Štart kode:

install:
.\Deploy-Application.EXE -DeploymentType Install -DeployMode Silent -Updatesince 10

uninstall:
.\Deploy-Application.EXE -DeploymentType UnInstall -DeployMode Silent  -Updatesince 10


Simpl koda:
Param ( 
    [ValidateSet("Install","Uninstall")]  
    [string]$DeploymentType = "Install", 
    [ValidateSet("Interactive","Silent","NonInteractive")] 
    [string]$DeployMode = "silent", 
    [switch] $AllowRebootPassThru = $False, 
    [switch] $TerminalServerMode = $false, 
    [switch] $ForceRestartMode = $True, 
    [Parameter(Mandatory=$true)] 
    [int] $Updatesince = 1 
) 
 
#*=============================================== 
#* VARIABLE DECLARATION 
Try { 
#*=============================================== 
 
#*=============================================== 
# Variables: Application 
 
$appVendor = "UOA" 
$appName = "Install or Uninstall Windows Updates" 
$appVersion = [version]"1.0" 
$appArch = "" 
$appLang = "EN" 
$appRevision = "01" 
$appScriptVersion = "1.0.0" 
$appScriptDate = "02/07/2014" 
$appScriptAuthor = "Topaz Paul" 
 
#*=============================================== 
# Variables: Script - Do not modify this section 
 
$deployAppScriptFriendlyName = "Deploy Application" 
$deployAppScriptVersion = [version]"3.1.2" 
$deployAppScriptDate = "04/30/2014" 
$deployAppScriptParameters = $psBoundParameters 
 
# Variables: Environment 
$scriptDirectory = Split-Path -Parent $MyInvocation.MyCommand.Definition 
# Dot source the App Deploy Toolkit Functions 
."$scriptDirectory\AppDeployToolkit\AppDeployToolkitMain.ps1" 
."$scriptDirectory\SupportFiles\Get-ApplicationInfo.ps1" 
."$scriptDirectory\SupportFiles\Get-PendingReboot.ps1" 
."$scriptDirectory\SupportFiles\Get-ScheduledTask.ps1" 
."$scriptDirectory\SupportFiles\Get-UOAHotfix.ps1" 
 
 
#*=============================================== 
#* END VARIABLE DECLARATION 
#*=============================================== 
 
#*=============================================== 
#* PRE-INSTALLATION 
If ($deploymentType -ne "uninstall") { $installPhase = "Pre-Installation" 
#*=============================================== 
 
function Get-WIAStatusValue($value) 
{ 
   switch -exact ($value) 
   { 
      0   {"NotStarted"} 
      1   {"InProgress"} 
      2   {"Succeeded"} 
      3   {"SucceededWithErrors"} 
      4   {"Failed"} 
      5   {"Aborted"} 
   }  
} 
 
#*=============================================== 
#* INSTALLATION  
$installPhase = "Installation" 
#*=============================================== 
 
    # Is reboot pending 
     
    if ($(Get-PendingReboot).RebootPending) {   
         
            Write-Log "The system is pending reboot from a previous install or uninstall." 
         
    } 
     
 
    # Prompt the user if not silent mode: 
     
    Show-InstallationWelcome -AllowDefer -DeferTimes 3 -CloseAppsCountdown "120" 
     
    # Show Progress Message (with the default message) 
     
    Show-InstallationProgress -StatusMessage "Installing Security Updates. Please Wait..."  
     
    if ((Get-Service -Name wuauserv).Status -ne "Running"){ 
     
        Write-Log "WSUS Service is stopped: Restarting the service" 
         
        Set-Service  wuauserv -StartupType Automatic 
         
        Start-Service -name wuauserv 
    } 
 
    $needsReboot = $false 
     
    $UpdateSession = New-Object -ComObject Microsoft.Update.Session 
     
    $UpdateSearcher = $UpdateSession.CreateUpdateSearcher() 
  
    Write-Log " - Searching for Updates" 
     
    $SearchResult = ($UpdateSearcher.Search("IsAssigned=1 and IsHidden=0 and IsInstalled=0")).Updates 
     
    Write-Log "$($SearchResult.Count) updates in total. But checking for assigned updates in the last $Updatesince days." 
 
    $SearchResult = $SearchResult | Where-Object {$_.LastDeploymentChangeTime -gt ((Get-Date).Adddays(-$Updatesince))} 
     
    if (!($SearchResult)) { 
     
        Write-Log "0 updates have been assigned to this machine in the last $Updatesince days." 
         
        Exit-Script -ExitCode 0 
     
    } 
     
    Write-Log "$($SearchResult.Count) updates in the last $Updatesince days. Starting to install $($SearchResult.Count) updates..." 
     
    $SearchResult = $SearchResult | Sort-Object LastDeploymentChangeTime -Descending # Sort updates 
     
  
    foreach($Update in $SearchResult) { 
     
        # Add Update to Collection 
        $UpdatesCollection = New-Object -ComObject Microsoft.Update.UpdateColl 
         
        if ( $Update.EulaAccepted -eq 0 ) { $Update.AcceptEula() } 
         
        $UpdatesCollection.Add($Update) 
  
        # Download 
        Write-Log " + Downloading - $($Update.Title)" 
         
        $UpdatesDownloader = $UpdateSession.CreateUpdateDownloader() 
         
        $UpdatesDownloader.Updates = $UpdatesCollection 
         
        $UpdatesDownloader.Priority = 3 
         
        $DownloadResult = $UpdatesDownloader.Download() 
         
        $Message = "   - Download {0}" -f (Get-WIAStatusValue $DownloadResult.ResultCode) 
         
        Write-Log "$message"  
  
        # Install 
        Write-Log "   - Installing Update" 
         
        $UpdatesInstaller = $UpdateSession.CreateUpdateInstaller() 
         
        $UpdatesInstaller.Updates = $UpdatesCollection 
         
        $InstallResult = $UpdatesInstaller.Install() 
         
        $Message = "   - Install {0}" -f (Get-WIAStatusValue $DownloadResult.ResultCode) 
         
        Write-Log "$message" 
  
        $needsReboot = $installResult.rebootRequired 
         
        if ((Get-Service -Name wuauserv).Status -ne "Running"){ 
         
            Write-Log "WSUS Service is stopped: Restarting the service" 
             
            Set-Service  wuauserv -StartupType Automatic 
             
            Start-Service -name wuauserv 
        } 
         
    } 
  
    if (($needsReboot) -or ($(Get-PendingReboot).RebootPending)) { 
     
        Write-Log "Reboot required: One or more of the installed update(s) require a reboot" 
         
        if ($DeployMode -match "silent") { 
         
            Write-Log "Deployment mode is SILENT. Forcing a reboot without any notification" 
         
            restart-computer -Force 
         
        } else { 
         
            Write-Log "Deployment mode is INTERACTIVE. The script Will notify user about the reboot" 
         
            Show-InstallationRestartPrompt -Countdownseconds 600 -CountdownNoHideSeconds 60 
         
        } 
    } 
 
#*=============================================== 
#* POST-INSTALLATION 
$installPhase = "Post-Installation" 
#*=============================================== 
  
        
 
#*=============================================== 
#* UNINSTALLATION 
} ElseIf ($deploymentType -eq "uninstall") { $installPhase = "Uninstallation" 
#*=============================================== 
 
    # Prompt the user to close the following applications if they are running: 
     
    Show-InstallationWelcome -AllowDefer -DeferTimes 3 -CloseAppsCountdown "120" 
     
    # Show Progress Message (with a message to indicate the application is being uninstalled) 
     
    Show-InstallationProgress -StatusMessage "Uninstalling Security Updates. Please Wait..."  
     
    if ((Get-Service -Name wuauserv).Status -ne "Running"){ 
     
        Write-Log "WSUS Service is stopped: Restarting the service" 
         
        Set-Service  wuauserv -StartupType Automatic 
         
        Start-Service -name wuauserv 
    } 
     
    $Updates = ((New-Object -ComObject Microsoft.Update.Session).CreateUpdateSearcher()).Search("IsInstalled = 1").Updates # Retrieve installed updates 
     
    Write-Log "$($Updates.Count) updates total" 
 
    #$Updates = $Updates | Where-Object {$_.LastDeploymentChangeTime -gt ((Get-Date).Adddays(-$Updatesince))} 
     
    $Updates = Get-UOAHotfix|Where-Object {$_.Installedon -gt ((Get-Date).Adddays(-$Updatesince))} 
     
    $Updates = $Updates | Sort-Object Installedon -Descending # Sort updates 
     
     if (!($Updates)) { 
     
        Write-Log "0 updates have been installed on this machine in the last $Updatesince days." 
         
        Exit-Script -ExitCode 0 
     
    } 
     
    Write-Log "$($Updates.Count) updates in the last $Updatesince days. Starting to Uninstall $($Updates.Count) updates..." 
 
    Foreach($Update in $Updates) { 
     
        if ((Get-Service -Name wuauserv).Status -ne "Running"){ 
         
            Write-Log "WSUS Service is stopped: Restarting the service" 
             
            Set-Service  wuauserv -StartupType Automatic 
             
            Start-Service -name wuauserv 
        } 
     
        $ID = $($Update.HotFixID -replace 'KB', '') 
 
        Write-Log "Removing KB$ID" 
 
        Invoke-Expression "wusa.exe /uninstall /kb:$ID /quiet /log /norestart" 
 
        while (@(Get-Process wusa -ErrorAction SilentlyContinue).Count -ne 0) { Start-Sleep 1 } 
    } 
     
     
    if ($(Get-PendingReboot).RebootPending) { 
     
        Write-Log "Reboot required: One or more of the Uninstalled update(s) require a reboot" 
         
        if ($DeployMode -match "silent") { 
         
            Write-Log "Deployment mode is SILENT. Forcing a reboot without any notification" 
         
            restart-computer -Force 
         
        } else { 
         
            Write-Log "Deployment mode is INTERACTIVE. The script Will notify user about the reboot" 
         
            Show-InstallationRestartPrompt -Countdownseconds 600 -CountdownNoHideSeconds 60 
         
        } 
    } 
      
 
#*=============================================== 
#* END SCRIPT BODY 
} } Catch {$exceptionMessage = "$($_.Exception.Message) `($($_.ScriptStackTrace)`)"; Write-Log "$exceptionMessage"; Exit-Script -ExitCode 1} # Catch any errors in this script  
 
Exit-Script -ExitCode 0 # Otherwise call the Exit-Script function to perform final cleanup operations 
#*===============================================

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

Lepa skripta, samo kaj ko ne pomaga, ce nimas "posvecene" Enterprise verzije. Morda si spregledal in problem je v tem, da se okna sama posodabljajo, kadar se MS-ju sprdne in, da se se vedno sama resetirajo, tudi ce se uporabnik temu upira.

No, menda bo naslednji update to koncno uredil tudi za navadne smrtnike. Nekaj v smislu, da bodo lahko pridno klikalki na "ne se sedaj" okna.

ender ::

Če hočeš v Windows 10 izklopit samodejni ponovni zagon zaradi posodobitev, popraviš <Enabled>true</Enabled> na <Enabled>false</Enabled> v C:\Windows\System32\Tasks\Microsoft\Windows\UpdateOrchestrator\Reboot in odstraniš pravice za pisanje.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Malajlo ::

Ne štekam ... Rad bi imel update, ampak jih nočeš. K da bi se z babo menil ...

AndrejO ::

Še 250.835-ič: nekatere opice, kot sem jaz, bi pač rade same odločale, kdaj naj se jim računalo resetira. MS-jeva "avtomatika" je čisto zgrešena, ker ljudem redno uničuje delo, oz. jih med delom ovira.

Trajalo je samo večk kot dve leti, da je na MS-ju nekdo odprl košaro s predlogi in ugotovil, da večini ljudi dol visi za neke "featurje", ampak bi radi sistem, ki jim dela, ne pa sistem, ki jih sabotira.

jest10 ::

D3m je izjavil:

Če ne bi Tesla bil thinker bi imeli DC generatorje postavljene na vsake 2 km.

V bistvu tole že nekaj časa ne velja več. Z DC prideš dlje, kot z AC

krneki0001 ::

AndrejO je izjavil:

Še 250.835-ič: nekatere opice, kot sem jaz, bi pač rade same odločale, kdaj naj se jim računalo resetira. MS-jeva "avtomatika" je čisto zgrešena, ker ljudem redno uničuje delo, oz. jih med delom ovira.

Trajalo je samo večk kot dve leti, da je na MS-ju nekdo odprl košaro s predlogi in ugotovil, da večini ljudi dol visi za neke "featurje", ampak bi radi sistem, ki jim dela, ne pa sistem, ki jih sabotira.


Kako to da uporabljate sistem, ki vas sabotira? Če mene nekaj sabotira, potem tega ne grem uporabljat, ali pa spremenim/popravim zadevo, da me ne sabotira več.

AndrejO ::

krneki0001 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Še 250.835-ič: nekatere opice, kot sem jaz, bi pač rade same odločale, kdaj naj se jim računalo resetira. MS-jeva "avtomatika" je čisto zgrešena, ker ljudem redno uničuje delo, oz. jih med delom ovira.

Trajalo je samo večk kot dve leti, da je na MS-ju nekdo odprl košaro s predlogi in ugotovil, da večini ljudi dol visi za neke "featurje", ampak bi radi sistem, ki jim dela, ne pa sistem, ki jih sabotira.


Kako to da uporabljate sistem, ki vas sabotira? Če mene nekaj sabotira, potem tega ne grem uporabljat, ali pa spremenim/popravim zadevo, da me ne sabotira več.

Kar se mene tiče:
1) Za zagon igric je Windows 10 čisto OK. Sicer se zaganja dlje, kot Xbox, ampak naj mu bo ... osebno pač rad igram z miško in tipkovnico.
2) Pozoren bralec bo opazil, da za druga opravila uporabljam druge operacijske sisteme. Množina.
3) Če nihče ne opozarja na težave, se nikoli nič ne spremeni. Ko bo nekega dne tudi Windows 7 postal dokončno neuporaben, želim, da je njegova zamenjava vsaj približno pravilno delujoča.

...

Pa še nekaj opažam ... včasih je bilo celo morje kritik, da če želiš prilagoditi kašno stvar na namizju z GNU/Linux osnovo, moraš obiskati ukazno vrstico in tam nekaj čarati. Kar je menda skrajno neprimerno za uporabnike, ki niso zaposleni v IT.

Sedaj je pa vedno več in več receptov, ker je edina rešitev za Okna "poženi PowerShell in notri napiši to in to" in to za stvari, ki motijo čisto navadne uporabnike.

Ali sem res edini, ki se mu to zdi neverjetno ironično?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

konspirator ::

Working hours na w10 nastaviš za poljubno obdobje 12 ur, npr od-do [08 am-18 pm], če potem pustiš sistem prižgan, daš potem renderirati/kompilirati za čez noč in win update ob 22pm najde nekaj za namestiti&rebootat, bo to tudi storil ?
Je pri tem vprašanju kaj razlik v home, pro, enterprise verziji ?
--

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

AndrejO je izjavil:


Pa še nekaj opažam ... včasih je bilo celo morje kritik, da če želiš prilagoditi kašno stvar na namizju z GNU/Linux osnovo, moraš obiskati ukazno vrstico in tam nekaj čarati. Kar je menda skrajno neprimerno za uporabnike, ki niso zaposleni v IT.

Sedaj je pa vedno več in več receptov, ker je edina rešitev za Okna "poženi PowerShell in notri napiši to in to" in to za stvari, ki motijo čisto navadne uporabnike.

Ali sem res edini, ki se mu to zdi neverjetno ironično?

Večina uporabnikov ne rabi nekega prilagajanja GUIja. Ne na Linuxu, ne na Windowsih.

Ni ironično. Pač se uporabi lažjo rešitev. Napisat skripto je večinoma lažje kot pa vodič s screenshoti ;).

Navadnih uporabnikov ne moti praktično nič resnega, razen barv...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndrejO ::

Zgrešil si poanto ... nekih 20 let smo lahko poslušali kako je je nezaslišana šlamparija, da mora človek zapustiti GUI, da nekaj postori. Sedaj pa se po forumih navadnim uporabnikom prodaja magična zaklinjanja za PowerShell in nihče ne opazi ironije?

krneki0001 ::

Pred 20 leti, pa v linuxu nisi nič klikal, ampak si v glavnem samo v konzolo tipkal, če si hotel karkoli narest, pa tako je bilo skoraj do prvih verzij ubuntuja, ki je zadevo malo olajšal, da si preko gui-ja dost stvari nastavil. Danes večino zadev, ki jih narediš s powershellom ali bashom, se da tudi s klikanjem z miško. Nekaj stvari je specifičnih, ki jih preko gui-ja ne boš mogel narest. Ampak to je tako v linuxu kot w windows sistemu.
Pač napredni uporabnik dela v obojem, navaden uporabnik pa pač samo klika v enem ali drugem.


Naj bi bili tehniki in več na tem forumu, bere se pa v glavnem samo jamranje in pljuvanje z enega in drugega tabora(linux vs windows). Osebno mi je glupo to preseravanje, kdo ima daljšega/boljšega/.... Namesto, da bi iz obeh sistemov potegnili najboljše, stalno predstavljate samo najslabše zadeve.

Oba sistema, tako linux kot windows, sta danes zelo uporabna za večino zadev narest.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft OneDrive

Oddelek: Operacijski sistemi
192410 (603) gwtlwesncw
»

Windows 10 z reklamami tudi v Raziskovalcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14336085 (29649) D3m
»

Microsoft ne bo več ponujal neomejenega oblačnega prostora naročnikom na Office 365 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
8326658 (21127) Lonsarg
»

Izšel Office 2016 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
5227784 (23937) s1m0n
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262101015 (79798) MrStein

Več podobnih tem