» »

Apple,Samsung vs the rest

Apple,Samsung vs the rest

Scaramouche ::

Zanima me ko gledam cene teh 700-1000€ plus mobitelov in imajo 12mp plus kamere podobne proce kot no name kitajci je razlika v ceni ki je tri kratna res občutna tudi v realnosti?

So komponente res 3x boljše?

Srečal sem ljudi ki imajo Iphone in rečejo da nikoli več nebi šli nazaj na 200€ mobitel, je razlika tako očitna?

Sploh če ne igraš igric,nisi ne vem kako velik dnevni uporabnik telefona in je net bolj potreba kot užitek(fejs,twit,insta)?

next3steps ::

Je razlika. Ne ravno tolikokrat večja kolikokrat je večja cena, je pa. Ajfuni so dragi ne glede na kvaliteto - to si je treba zapomniti!
Zaostaja tako Apple na nekaterih področjih kot tudi Samsung.
Razlika pa je občutna, če si bolj ali zelo zahteven uporabnik. Za average Joeja pač ne.
Jaz recimo vem na katerem področju je razlika med kitajcem za 250 eur, kitajcem za 420 eur in ajfonom za 700eur (prvi je namreč na tistem področju boljši).

PS
Če pogledaš v drobovino in razmesariš telefon, je recimo Xiaomi Mi5 dost slab glede na to, da ima samo v notranjosti samo en okvir.
Potem recimo DAC, non-generic fotosenzor, razlika v ramu (lpddr3 vs lpddr4 or better), software support itd.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

So komponente res 3x boljše?


Kvaliteta izdelave in materialov se pri high end telefonih ne more primerjati z low end telefoni.


Srečal sem ljudi ki imajo Iphone in rečejo da nikoli več nebi šli nazaj na 200€ mobitel, je razlika tako očitna?


Res je.

Razlika pa je občutna, če si bolj ali zelo zahteven uporabnik. Za average Joeja pač ne.


Tudi povprečnemu janezu se kdaj zgodi da android ne dela tekoče. Na iOSu teh problemov ne bi imel.

Obupno počasen Android

next3steps ::

Tudi povprečnemu janezu se kdaj zgodi da android ne dela tekoče. Na iOSu teh problemov ne bi imel.

Lastnik treh starejših jazFunov te postavljam na laž, sorči.
Ajfona se kupi, če:
a) Imaš denar in ti je všeč sistem in ekosistem
b) Če ga dobiš zelo poceni

Veron ::

Oh no, prosim ne reci, da nisi imel primera, da ios tudi rata počasen ;)

To, da sistem rata počasen, je v veliki meri tudi odvisno od samega uporabnika.

Pa trenutno imam ios zadnje 4 leta, ampak tudi prej z Androidom nisem imel nobenih težav. Naslednji telefon bo pa zopet Android, ker mi enostavno nekaj zadev v iosu ne odgovarja.

Scaramouche ::

Kvaliteta izdelave in materialov se pri high end telefonih ne more primerjati z low end telefoni.


Tukaj govorim o procu,kameri in sistemu...

shadeX ::

Veron je izjavil:

Oh no, prosim ne reci, da nisi imel primera, da ios tudi rata počasen ;)


Ubistvu nisem. Tukaj na mizi za testiranje uporabljam iPhone 5 (2012 model) z iOS-om 10.2 in je daleč, DALEČ od tega da bi tej zadevi rekel "počasno". Sploh če ga primerjam z ostalimi high end telefoni tistega časa. Družbo tukaj mu dela tudi HTC One (high end 2013 model) in je zadeva že tako počasna, da sploh ne vem kaj več delam s svojim življenjem k se trudim delat s tem sranjem.

Očitno sem se preveč navadil na gladko delovanje iOS-a. Tud iOS ima zagotovo svoje slabosti (me moti nekaj zadev), se pa nikoli ne bo zgodilo da bo kdaj hitrejši/ odzivnejši kot android.

next3steps ::

Torej tvoje oko in možgani ne zaznajo razlike. Moji organi vse to zaznajo. Kje tiči krivec? Tudi iOS ni bulletproof system.

DeeJay ::

And the flame war begins.

klinker ::

Za tekoce delovanje je ze vsak mid procesor vrh glave...problem je v proizvajalcih ki android "pimpajo" nekaj po svoje.
iPhone-a imas v generaciji samo 2 modela, ce ne gledamo barv in gb, zato je optimizacija tolko lazja.
Glede na to kolko razlicnih Android naprav obstaja je treba priznat da se presenetljivo dobro dela.
Kar se konstrukcije in materialov tice pa ja, drazji so vedno boljse narjeni z boljsimi materiali, ceprav danes tudi tem za 300-400EUR nic ne manjka, nimajo pa tistega premium filinga kot top modeli nekega proizvajalca.
Ce recimo vzames Xiaomi, Redmi4 je za svojo ceno presenetljivo dobro narjen, ko pa primes kak Mi5 s keramicnim ohisjem itd, je jasno zakaj stane slednji 3x vec.
Ni sploh fora iPhone/Samsung vs ostali, fora je cena in bos pri vseh najdu srot ter dobre naprave...z izjemo Apple-a ki ima samo higend.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

ThinkTech ::

Scaramouche je izjavil:

Zanima me ko gledam cene teh 700-1000€ plus mobitelov in imajo 12mp plus kamere podobne proce kot no name kitajci je razlika v ceni ki je tri kratna res občutna tudi v realnosti?

So komponente res 3x boljše?

Srečal sem ljudi ki imajo Iphone in rečejo da nikoli več nebi šli nazaj na 200€ mobitel, je razlika tako očitna?

Sploh če ne igraš igric,nisi ne vem kako velik dnevni uporabnik telefona in je net bolj potreba kot užitek(fejs,twit,insta)?

Kje pa, po mesecu, dveh ti je žal, da si dal jurja za telefon. Razen, če ga imaš na naročnino, potem pač plačuješ mesečno in se ne pozna.

Včasih sem rekel, da je iphone tisto tapravo, potem je bil android tisto tapravo, no danes je zame tisto tapravo navaden mobilni telefon.

Kupi iphone za jurja, če si premisliš ga še vedno lahko prodaš.

Dimnik ::

shadeX je izjavil:

Veron je izjavil:

Oh no, prosim ne reci, da nisi imel primera, da ios tudi rata počasen ;)


Ubistvu nisem. Tukaj na mizi za testiranje uporabljam iPhone 5 (2012 model) z iOS-om 10.2 in je daleč, DALEČ od tega da bi tej zadevi rekel "počasno". Sploh če ga primerjam z ostalimi high end telefoni tistega časa. Družbo tukaj mu dela tudi HTC One (high end 2013 model) in je zadeva že tako počasna, da sploh ne vem kaj več delam s svojim življenjem k se trudim delat s tem sranjem.

Očitno sem se preveč navadil na gladko delovanje iOS-a. Tud iOS ima zagotovo svoje slabosti (me moti nekaj zadev), se pa nikoli ne bo zgodilo da bo kdaj hitrejši/ odzivnejši kot android.


Be-ee...bee-ee....be-eee

BorutK-73 ::

Scaramouche je izjavil:

Srečal sem ljudi ki imajo Iphone in rečejo da nikoli več nebi šli nazaj na 200EUR mobitel, je razlika tako očitna?

A za iphone so dali tudi 200EUR?
To je tako kot da bi primerjal fiat punto vs marcedes s class.
Včasih si dobil za 200EUR jajc od telefona, sedaj je malo boljše.

Zgodovina sprememb…

mirancar ::

pred par leti so bli vsi telefoni za 200 eur že ob nakupu za v smeti
danes je dost boljše samo razlike seveda še zmer so.
Če gledaš iz vidika amortizacije je en od boljših nakupov bil iphone 5s/galaxy s4, ki sta še danes dobra (in boljša od novih 200 eur telefonov), in je to ceneje kot da si zamenjal 3 pol-izdelke po 200 eur

Scaramouche ::

ThinkTech je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Zanima me ko gledam cene teh 700-1000€ plus mobitelov in imajo 12mp plus kamere podobne proce kot no name kitajci je razlika v ceni ki je tri kratna res občutna tudi v realnosti?

So komponente res 3x boljše?

Srečal sem ljudi ki imajo Iphone in rečejo da nikoli več nebi šli nazaj na 200€ mobitel, je razlika tako očitna?

Sploh če ne igraš igric,nisi ne vem kako velik dnevni uporabnik telefona in je net bolj potreba kot užitek(fejs,twit,insta)?

Kje pa, po mesecu, dveh ti je žal, da si dal jurja za telefon. Razen, če ga imaš na naročnino, potem pač plačuješ mesečno in se ne pozna.

Včasih sem rekel, da je iphone tisto tapravo, potem je bil android tisto tapravo, no danes je zame tisto tapravo navaden mobilni telefon.

Kupi iphone za jurja, če si premisliš ga še vedno lahko prodaš.


Sej zato razmišljam ali ga sploh rabim, gledam nekaj kar ima dovolj veliko baterijo in solidno kamerco kot je Zenfone Asus 3
https://mtehnika.mercator.si/izdelek/17...
Pride 165€, za ta keš se mi zdi za moje potrebe dovolj, ker igric ne igram...

Dimnik ::

Če gledaš na baterijo, sploh ne gledaj jabolk, ker so obup...no so pa vredni najmanj 700eur...haha

-valvoline- ::

Xiaomi in meizu npr so na nivoju izdelave predragih samsungov so pa 3x cenejsi. Kitajci nimajo konkurence v nobenem cenovnem segmentu. Tanov prototip borderless mi mix se lahko poscije na vse kar ponujajo stari macki, je bol za razkazovanje misic seveda z primerno ceno. Ce men vprasas, do l.2020 bodo kitajci-kitajske znamke mel popolno dominacijo na trgu mobilcev, verjetno bo ene 90% vseh prodanih telefonov kitajskih znamik.
To je trenutno najboljsi telefon na svetu, beat that samsung:
https://www.aliexpress.com/item/Origina...

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Če nisi "app freak" ali ne uporabljaš socialna omrežja dnevno si je brezveze omisliti iPhone. Jaz sem imel good ol' iPhone 3gs in sem potem šel na cheap zadevo in mi ni žal. iPhone je super telefon, če rad uporabljaš telefon za omenjene razloge zgoraj(in za modni dodatek). Zdaj sem na Blackberryju in ne bi vzel iPhona ali Galaxyja zastonj.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

next3steps ::

BB je istotako naravnan na socialna omrežja.

ThinkTech ::

Po mojem je mislil "the" blackberry, ne današnji TCL blackberry.

next3steps ::

Razen parih izjem od BB, tudi ostali niso nekaj blesteli. Ja, bili so opevani s strani nevednežev. Zelo kakovostnih je bila pa žal le peščica.

xmetallic ::

Dimnik je izjavil:

Če gledaš na baterijo, sploh ne gledaj jabolk, ker so obup...no so pa vredni najmanj 700eur...haha

To si potegnil iz riti? Verjetno si nikoli nisi lastil jabolka.

Pogosta uporaba fb-ja, messengerja, brskalnika in emaila. Baterija zdrži neverjetno dolgo sploh glede na kapaciteto, ki jo ima. 3, 4 dni brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

ThinkTech ::

Sej nismo od včeraj, iphone je vedno imel slabo baterijo. Plus je boljše, še vedno pa za znoret.
Meni iphone (mislim, da 5) ni zdržal cel delovni dan, pač igračka.

Tukaj imaš test baterij, lahko se sprijazniš z dejstvi, ali pa še vedno lažeš sam sebi, mi je vseeno.
http://www.gsmarena.com/battery-test.ph...

next3steps je izjavil:

Razen parih izjem od BB, tudi ostali niso nekaj blesteli. Ja, bili so opevani s strani nevednežev. Zelo kakovostnih je bila pa žal le peščica.

V bistvu so kar vse bold serije boljše za telefoniranje, kot današnji smartphoni. Nevedneži ali ne, v firmi kjer sem zaposlen (firma z globalnim poslovanjem), še zdaj uporaljamo stare službene bolde, drugo ne dovolijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ThinkTech ()

xmetallic ::

ThinkTech je izjavil:

Sej nismo od včeraj, iphone je vedno imel slabo baterijo. Plus je boljše, še vedno pa za znoret.
Meni iphone (mislim, da 5) ni zdržal cel delovni dan, pač igračka.

6s, baterija zdrži 3-4 dni. Vedno zdrži najmanj 2 dni.

next3steps ::

ThinkTech je izjavil:

Sej nismo od včeraj, iphone je vedno imel slabo baterijo. Plus je boljše, še vedno pa za znoret.
Meni iphone (mislim, da 5) ni zdržal cel delovni dan, pač igračka.

Tukaj imaš test baterij, lahko se sprijazniš z dejstvi, ali pa še vedno lažeš sam sebi, mi je vseeno.
http://www.gsmarena.com/battery-test.ph...

next3steps je izjavil:

Razen parih izjem od BB, tudi ostali niso nekaj blesteli. Ja, bili so opevani s strani nevednežev. Zelo kakovostnih je bila pa žal le peščica.

V bistvu so kar vse bold serije boljše za telefoniranje, kot današnji smartphoni. Nevedneži ali ne, v firmi kjer sem zaposlen (firma z globalnim poslovanjem), še zdaj uporaljamo stare službene bolde, drugo ne dovolijo.

Jah, vi kar. Stari BB so že sami po sebi malware.
Boljše za telefoniranje po čem? Ker ti bolje v roko pade? Meni bolje v roko pade jabolko ali banana pa zaradi tega ne pravim, da sta boljša za telefoniranje.

ThinkTech ::

next3steps je izjavil:

Jah, vi kar. Stari BB so že sami po sebi malware.

Se strinjam, pač politika firme. Na izbiro sem dobil A ali B. Oba sta bila qwerty bolda. Danes bi dobil enako.

next3steps je izjavil:

Boljše za telefoniranje po čem? Ker ti bolje v roko pade? Meni bolje v roko pade jabolko ali banana pa zaradi tega ne pravim, da sta boljša za telefoniranje.

Kaj naj rečem, verjetno enak pincip, kot še vedno v pisarnah uporabljamo stacionarne telefone, čeprav imamo mobilne. Čim manj motečih programov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ThinkTech ()

next3steps ::

Pizdarija, če se vodstvo ne spomni na Nokio 515.

aborko ::

Iphoni imajo odličen standby - če ga pustiš čisto pri miru, mogoče z wifi in mobile sync.
Ostalo je pa kr fejst bogo...še vedno pa nadpovprečno glede na mizerno kapaciteto ne-plus modelov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

ThinkTech ::

next3steps je izjavil:

Jah, vi kar. Stari BB so že sami po sebi malware.

Ironično, https://slo-tech.com/novice/t695972 .
Očitno še vedno obstajajo razlogi za zgoraj omenjeno politiko podjetja.

klinker ::

Ze samo to da se dajate kdo je vecji spijun, ste mimo vsekali.
Vse je isti klinac, en malo boljsi v necem, drugi v tretjem. Drazji telefoni so vedno boljsi od cenejsih, tako ali drugace, na vseh bos lahko fural vse, izjema je WP pri kateremu je treba prej preverit ce podpira kar rabis, sicer pa je prav vse stvar posameznika in popolnoma subjektivno mnenje.
Meni je iPhone oz. iOS super, pravtako sem presenecen nad Xiaomi, imam pa N5X ker mi kot celota najbolj odgovarja, pa se drag ni in zame je to najboljsi telefon.
Ni univerzalnega recepta za najboljse, so samo preference uporabnika kaksno napravo hoce in kolko je pripravljen placat.
Nenazadnje si poglejte ceno kitajskega Xiaomi MiMix...highend je drag, bla to jabolka, sammy, htc, ...

Tinaamalaa ::

Ja, samo kaj je tako dobrega na MiMmixu, da je vreden toliko, ce primerjas npr. proti MiMax ali RN4x... Pac filing v roki, ter cim manjsi rob okoli...software je enak, hardware pa tudi ni nevem kaj boljsi.

klinker ::

Pac, jst in ti sva racionalni potrosnik in nama take naprave niso namenjene.
Premium top of the line produkt mora imet tudi tako ceno.

next3steps ::

Vidva sta nezahtevna uporabnika. Jaz recimo za to, kar hočem, ne morem dobiti niti kitajca pod 400 eur (1+3 različice ne dosegajo zahtev).

klinker ::

In to je?

next3steps ::

QHD, DAC, solidna gradnja, non-generic like kamerca, Daydream, Type-C, USB-3, fast-charge, etc.

klinker ::

Type-C, USB3, fast charge? :D
Typec-C je USB 3.1, ki ze ima fast charge, daydream ima vsak android, kamera je pri highend povsod dobra, enako velja za izdelavo, pa tudi qhd je ze pogost v tem rangu...glede DAC pa nimam pojma keri imajo dobrega.
V glavnem ja, 700€+ naprave glej in mogoce se celo najde kar izpolnjuje highend zelje.

next3steps ::

Type-C, USB3
USB Type-C, commonly known as simply USB-C, is a 24-pin fully reversible-plug USB connector system allowing transport of data and energy.[1]

The USB Type-C Specification 1.0 was published by the USB Implementers Forum (USB-IF) and was finalized in August 2014.[2] It was developed at roughly the same time as the USB 3.1 specification.

If a product implements USB-C, it does not necessarily support USB 3.1 or USB Power Delivery.[3][4]

kamera je pri highend povsod dobra
Njet. 1+3, Mi5S verzije me ne zadovoljijo.
glede DAC pa nimam pojma keri imajo dobrega.

Tisi za 700 večinoma ne. Tisti pod 700EUR: trenutno samo dva ali tri (izmed novih), ki zadostujeta vsem ostalim pogojem.
Oh, pa Snappyja 820 sem pozabil dodati na seznam.
Tako od novih telefonov ostaneta po mojih informacij samo en kitajc in en korejc.

Zgodovina sprememb…

Tinaamalaa ::

Katerikoli fotoaparat na telefonu ne bo bogve kaj s to malo leco...tako, da razen, ce hoces za cisto malo boljso kamero... Pomoje je sicer ze S5 zadosti za kaksno priloznostno lepo sliko... Se RN3 pri dnevni svetlobi dela kar lepe slike. Razlike bodo pa skozi, se pravi lahko menjas telefon tudi na pol leta, ce hoces imeti vedno najboljse/najnovejse.
Na RN3 je zvok zelo dober...vsaj meni se zdi, uporabljam pa z samsung slusalkami...tezko, da bi opazil neko izboljsanje pomoje, razen, ce imas res profi slusalke.
Type C je sicer zaenkrat se precej neroden za uporabo, ker ima vecina se vedno microUSB, hitrejse polnjenje pa je fajn edino, ce je tudi baterija vsaj 4000+...nic mi ne pomeni, ce se S5 prej nafila, ce se sprazni 1x hitreje od RN3, ki se fila 2h, pa zdrzi tam do 13h SoT.
Snapdragon820 ne kupuj...trenutno edino snappy625,650,652,821,835, odvisno od preferenc...

next3steps ::

Smo že razglabljali o glasbi in mobilnikih. Nekateri razlike ne slišijo, a sam veliki del prostega časa poslušam glasbo in razliko občutim. SGN5, LG v10/v20, ZTE Axon linija, LeEco prva serija, HTC 10.
QHD potreben zaradi tega, ker večina filmov pogledam na telefonu.
SD 821 je isto sranje drugo pakovanje kot 820. 830 serija je izven mojega budgeta.
Kot pravim, za nezahtevne uporabnike so kitajci v redu, za bolj zahtevne pa niti Apple niti korejci ne pridejo vedno v poštev.

M-XXXX ::

QHD potreben zaradi tega, ker večina filmov pogledam na telefonu.

Kako točno QHD vpliva na gledanje filmov na telefonu? ker če kje ne vpliva je pa to ravno pri filmih. No QHD ubistvu skoraj nikjer ne vpliva pri telefonu...

next3steps ::

Razen ko imaš ekran oddaljen 10 cm od face. Razen takrat. Razen takrat.
Kot sem že rekel, average Joe nima takšnih zahtev, kot jih imam jaz.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

next3steps je izjavil:

Razen ko imaš ekran oddaljen 10 cm od face. Razen takrat. Razen takrat.
Kot sem že rekel, average Joe nima takšnih zahtev, kot jih imam jaz.

Ja ne ga srat. Zdaj boš pa še rekel, da gledaš QHD filme na telefonu? Yea right, ne verjamem. Telefon še placa nima dovolj za karkoli pametnega gor dat potem.

Imam QHD telefon, pa bi takoj menjal za FHD resolucijo, če bi zato baterija držala recimo 5% več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Tinaamalaa ::

M-XXXX je izjavil:

next3steps je izjavil:

Razen ko imaš ekran oddaljen 10 cm od face. Razen takrat. Razen takrat.
Kot sem že rekel, average Joe nima takšnih zahtev, kot jih imam jaz.

Ja ne ga srat. Zdaj boš pa še rekel, da gledaš QHD filme na telefonu? Yea right, ne verjamem. Telefon še placa nima dovolj za karkoli pametnega gor dat potem.

Imam QHD telefon, pa bi takoj menjal za FHD resolucijo, če bi zato baterija držala recimo 5% več.

Sej lahko znizas resolucijo, ce rootas. Drugace pa ja, pri filmih itak ni razlike razen, ce imas MxPlayerPro z vklopljenim strojnim pospesevanjem, ter film v FHD. Jaz opazim razliko med 720p in FHD, QHD proti FHD pa se ne opazi najbolj na takem malem ekranu.

next3steps ::

Si average Joe, jaz pač nisem. za AR je istotako pomembna resolucija. Za baterijo mi je vseeno. Vsak dober high-end telefonček zmore en dan.

next3steps ::

M-XXXX je izjavil:

Telefon še placa nima dovolj za karkoli pametnega gor dat potem.


Telefončič 64, SD kartica 256, OTG 1 tera. Mislim, da je več kot dovolj. Ah, pa še Oblačne storitve (100GB + 50GB + 15GB). Več kot dovolj v vsakem primeru.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Ti si pac nek special guy in bos mogu pac fon samo zate dat izdelat 8-)

next3steps ::

Ga že delajo. Samo v prejšnjem letu so izšli več kot trije različni high-end modeli.
Ti pa zaradi mene lahko furaš Redmi štirko, pri meni telefon pač ne dosega vseh zahtev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple pripravlja vlagatelje na nižjo prodajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9819888 (15431) AgiZ

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14023977 (20792) Mavrik
»

Nakup mobitela, dobra kamera

Oddelek: Mobilne tehnologije
458318 (6516) r3dkv1c4
»

Deset let iPhonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9420162 (15180) opeter

Prehod iz Androidnega telefona na iPhone

Oddelek: Mobilne tehnologije
468309 (7234) Aphanisis

Več podobnih tem