» »

torrent, codec, trojan

torrent, codec, trojan

zero_max ::

Živjo,

zaradi malomarnosti sem prek torrenta pobral dol neke datoteke (tj. 1 mapa). Kot vedno sem preveril vsebino prenešene mape z (legalnim) ESET NOD32. Sporočil mi je, da je v mapi trojanec (nek codec s končnico .exe; žal si nisem posebej zapisal za kaj točno gre). Datoteke nisem zagnal, ampak sem jo zbrisal (v programu za torrente (Deluge) sem kliknil opcijo 'Zbriši torrent s podatki' in tako zbrisal celo mapo). Nato sem izvedel Pametni pregled (Pregled vseh lokalnih diskov in čiščenje groženj) in AV ni zaznal ničesar.
OS je Win7.

Bi moral še kaj postoriti? Sem se znebil trojanca?

Hvala za pomoč in lep pozdrav!
  • spremenilo: zero_max ()

hojnikb ::

če nisi klikal gor, potem si načeloma safe.
#brezpodpisa

Ribič ::

Tistih kodekov nikoli ne vleci dol. Če gledaš filme, potem uporabi predvajalnik VLC, ki podpira že večino kodekov. Drugače pa si pravilno ravnal pri izbrisanju. Če datoteke nisi zagnal, potem je zelo malo verjetno, da se je kaj okužilo, čeprav ni čisto nemogoče. Npr. pred leti sem imel primer, kjer je bila neka EXE datoteka modificirana na tak način, da si samo z miško desno kliknil nanj in že se je explorer sesul. Tako da ja, če nisi prepričan o izvoru datotek, jih raje ne odpiraj.

lp

Phantomeye ::

zna bit tudi, da je bil false flag

drgač pa ja... kodeki ... to je so 2003... na internetu imaš milijon programov, ki imajo kodeke že vgrajene. VLC, potplayer, itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel VLC 2.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13738633 (28933) Icematxyz
»

Izginilo namizje, ikone, start meni prazen

Oddelek: Operacijski sistemi
328802 (8087) k4vz0024
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158380 (13528) BaRtMaN
»

Posebnosti nekaterih programov v Windows Vista !

Oddelek: Operacijski sistemi
224219 (2418) aiko
»

Težave z divx filmi

Oddelek: Programska oprema
71259 (1178) podtalje

Več podobnih tem