» »

Posebnosti nekaterih programov v Windows Vista !

Posebnosti nekaterih programov v Windows Vista !

Cokolesnik ::

Naj bo rdeča nit te teme posebnost takšnih ali drugačnih programskih orodij, ki jih je potrebno kakorkoli drugače nastavljati zaradi specifike Windows Vista in tega uporabniki niso bili navajeni v starejših sistemih (denimo Windows XP).

Za začetek... Zagon programa v administratorskem načinu (namesto klika z levim gumbom na ikono programa, slednjo kliknemo z desnim in v meniju izberemo možnost RUN AS ADMINISTRATOR je potreben v naslednjih primerih (pred tovrstnim zagonom seveda zapremo trenutno odprt program):

- DEAMON TOOLS (če želimo izklopiti samodejni zagon pri zagonu Oken)
- uTORRENT (če želimo računalniku omogočiti prepoznavo tipa datotek Torrent, torej da ob kliku v brskalniku kliknemo na gumb Open, nakar se samodejno sproži omenjen program in prenos željene Torrent datoteke)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Hardstyle ::

Če med tem ko brskate po mapah z video oz. audio datotekami dobite error "COM Surrogate has stoped working." si namestite kodeke kompatibilne z Visto ki jih dobite tukaj

Cokolesnik ::

Lastniki LOGITECH -ovih mišk (jaz imam G7):

v Windows Vista deluje SetPoint 3.10 za katerega Logitech sicer uradno pravi, da še ni podprt v Visti.

Ob tem je nadležno le samodejno prižiganje Logitechove komponente za nadgradnjo SetPointa (tudi če samodejno nadgrajevanje izklopimo v nastavitvah), ki se zažene ob samem SetPointu - posledično nas Vista na zagon "nevarnega" programa opozarja ob vsakem zagonu (če je vklopljena kontrola nad zagonom programov). Pomaga preimenovanje datoteke "C:\Program Files\Logitech\SetPoint\LogitechUpdate.exe" v poljubno ime (denimo v "LogitechUpdate.exe.old"). Za ponovno nadgradnjo SetPointa moramo seveda izvesti preimenovanje v obratni smeri.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Hardstyle ::

Tudi program za elektronsko pošto si.Mail potrebuje pravice administratorja, da ga nastavimo kot privzetega odjemalca.

krho ::

Ja, rabim v pisat v HKEY_LOCAL_MACHINE (pa Vista to NE pusti), da ga registriram kot nov program, ki zna brati el. pošto. S installerjem bi najbrž šlo brez admin pravic. Ker sam sovražim installerje kadar po njih ni potrebe, bo tako tudi ostalo.
Če ima kdo glede tega kaj proti ZS, da ne pacamo teme.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Cokolesnik ::

YouTube in Vista oz. Internet Explorer IE 7 :
vedno bolj priljubljeno stičišče video posnetkov - YouTube ne prikazuje video posnetkov v Visti, navkljub nameščeni najnovejši različici Adobe Flash Player (sam imam različico 9,0,28,0). Rešitev je v namestitvi dodatka: "Download the Windows Flash Player 9 ActiveX control content debugger (for IE) (EXE, 1.22 MB)". Ob tem ponovno zaženite IE, po potrebi tudi Visto.

Celovita in prijazna video podpora v Visti:
brezhibno delovanje najrazličnejših video formatov v Visti brez nameščanja "zajedalskih, požrešnih in drugače nepotrebnih dodatkov" za datoteke tipa dvd, divx, xvid, real player, quicktime itn. brezhibno omogočite s pomočjo brezplačnega paketa: K-lite Mega Codec. Prijazen in enostaven predvajalnik Media Player Classic, ki je vključen v tem paketu bo odslej postal vaša desna roka pri video posnetkih, med drugim tudi pri predvajanju posnetkov ali programa v živo na nacionalni RTV.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Men youtube deluje čist normalno v visti, ampak na firefoxu. Se mi pa dogaja da se na različne forume lahko prijavim iz viste samo preko IE7, firefox kr zablokira.

Cokolesnik ::

Res je, Firefox z YouTube nima težav kot IE 7, ampak kot rečeno, omenjen popravek/dodatek ta problem rešuje.

Sem pa malce razočaran z Media Player Classic. Želel sem si namreč ogledati DVD, ki ni bil klasičen ampak preprosto mapa VIDEO_TS z nekaj datotekami (povečini s končnico VOB). Predvajalnik je sicer brez težav odprl posamezne datoteke in jih predvajal, tudi tisto, ki je predvajala celoten film, a vendarle nikakor mi ni uspelo pognati katerokoli od datotek, da bi me vrglo v osnovni meni za izbiro jezika ipd. in šele nato bi si ogledal film.

PowerDVD 7 (brezhibno deluje v Visti) je to delo opravil več kot odlično.

Tudi UltraISO deluje odlično in brez težav v Visti.

Logitech je objavil nove gonilnike za njihove naprave (nova različica SetPoint), tokrat s podporo v Visti. Tudi preverjeno, deluje brez težav.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Cokolesnik ::

Odlično backup orodje: Acronis True Image 10 Home, preizkušeno v Visti.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Hardstyle ::

Naj samo povem, da ima acronis true image probleme z peko na DL DVD! In zato morate backup zapeči na več DVDjev. DL DVD pa enkrat speče drugič ne.

blblb ::

Cokolesnik namesto K-Lite Mega Pack instaliras ffdshow ter ac3 codec in delujejo skoraj vsi filmi(95%).

lp, blblb

The Player ::

Živjo!

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z programom Adobe Acrobat 6 Profesional? Ali dela na Visti ali ne?
Na tem linku sm vidu, da ne podpira
http://www.microsoft.com/windows/compat...
AMPAK isto piše za Flash 8 in za photoshop CS 2, da ne delajo, ampak men delajo tok dobr kot še nikoli.
Če kdo ve naj sporoči, ker res nočm nalagat 8 acrobatov predn zvem kateri dela
LP

Highlag ::

Imam naložen samo VLC player ter Xvid kodek, ki je potreben, da vidim slikice namesto privzetih ikon v explorerju, pa špila popolnoma vse. (Kar sem srečal v 2h letih.) Nobenih kodec packov in podobnih neumnosti.. Celo Flash filmčke.

Če hočeš urejat knjižnice elementov programa Eagle ga je potrebno zagnati kot administrator, ker drugače shranjevanje knjižnic ni možno. (So skrite v Program files mapi)
Never trust a computer you can't throw out a window

nejc222 ::

Živjo!
Iskal sem rešitev na forumu za moj problem, a ne najdem nič posebno podobnega... mogoče sem premalo preiskal, a vseeno, ne se jezit :)
Problem je sledeč: ko imam odprt uTorrent, mi internet zmrzne. Ne samo da dela bolj počasi, ampak povsem zmrzne in ne odpira nobene strani. Šele ko zaprem uTorrent in počakam nekaj minut, se mi internet normalno požene. Dokaj nadležno.
Uporabljam mozillo, a tudi IE ne dela če dajem torrente dol... Sicer pa uporabljam Visto, Nod32 3.x. Kolega ima isti problem in ne pomaga niti če uporablaš BitTorrent.
Prosim za kakršnokoli informacijo, link,... saj mi gre problem že res počasi na k....!
LP
go with the flow

Highlag ::

Nekje sem bral pa ne vem kje. Mogoče celo tule. Par dni nazaj. Dobiš lahko en patch, ki zamenja neke komponente od oken, pa moraš potem ob vsakem service packu tisto nanovo nalagat. Druga varianta pa je da v utorrentu omejiš števijo povezav. Meni dela vse skupaj čisto lepo. Pa nimam nič popatchano.
Never trust a computer you can't throw out a window

bluefish ::

naloži starejšo verzijo uTorrenta in poročaj.

nejc222 ::

Starejša verzija ne pomaga nič (poskusil sem z 1.7.6). Glede tistih patchov sem pa na nekem uTorrent forumu bral, da naj bi ti pomagali le če imaš slab prenos torrentov, jaz pa s tem nimam problemov, saj vleče zadovoljivo hitro... problem je le z internetom.
go with the flow

bluefish ::

se povezuješ preko routerja?

nejc222 ::

kakorkoli se povežem ne gre... doma prek routerja, v študentu direkt... sem pomislil tudi na to možnost, vendar to ni to.
go with the flow

jan01 ::

@nejc222
Krivec je nod32 v3! Kr pogooglaj. Če nod32 še nisi kupil, si omisli kako boljšo alternativo kot avira, kaspersky, norton2009, avast

bluefish ::

točno, tudi to je ena od opcij. Je bila celo omenjena na uTorrent strani.

nejc222 ::

evo! NOD je bil!
prešel sem na AVG!
Hvala za pomoč ;)
go with the flow

aiko ::

nejc222: ni problem le v nodu, temveč v odprtih povezavah. Isto je meni blokiralo internet z torrenti. Rešitev, ki mi je pomagala: Half open

p.s. sm se zaje***al z linkom... glupo narejeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech SetPoint problem

Oddelek: Programska oprema
71068 (797) dukenukem
»

Problem µTorrent in spletni brskalnik

Oddelek: Omrežja in internet
71572 (1490) aiko
»

[Windows Vista] Izboljšanje zagonskega časa s pomočjo Windows Performance Toolkit (WP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5211741 (8725) vbohinc
»

Problem s SetPointom!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71401 (1225) robotek87
»

Pomoč! Urgentno - sistem okužen, sesuva se na 10 - 20 min BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
82093 (1815) ___

Več podobnih tem