» »

najden black berry na metelkovi

najden black berry na metelkovi

dbevfat ::

Živjo,

moj brat je včeraj na Metelkovi našel BlackBerry B9630i+, kupljen januarja 2011, brez baterije, Tušmobil (menda predplačniško razmerje), z 2 GB micro SD. Zadeva je zaklenjena s PINom, tako da ne moreva do kontaktov, da bi kontaktirala lastnika. Brat bi ga rad vrnil, ampak ne veva, kaj narediti v takem primeru? Bi na Tušmobilu znali rešiti problem, ali je bolj smiselno ga pač odnesti na policijo in upati, da lastnik pride povprašati?

Hvala za nasvete in lp
nvr2fat
  • spremenil: dbevfat ()

solatko ::

Obvestiš Tušmobil, oni imajo podatke lastnikov in ga bodo obvestili.

dbevfat ::

Telefon ni od Tušmobila, samo simka je. Malo govorim na pamet, ker nisem imel zadeve v rokah, ampak brat tako pravi.
nvr2fat

gendale ::

poglej če je na sim kartici napisana številka, če je jo vpiši v google in upaj da ti najde kake podatke o lastniku

zee ::

Greš s SIM kartico in aparatom to Tušmobilove poslovalnice in poveš, da si ga našel in če lahko pogledajo kdo je lastnika.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krho ::

točno to.
Lahko narediš, tako, kot sem jaz pred leti. Vzameš simko iz telefona, ter poveš serijsko operaterju od katerega je, zraven daš še svoje kontaktne podatke.
Nato bodo operater kontaktiral lastnika in mu podali tvoje kontaktne podatke.

edit: Typos.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

rezator ::

dbevfat poštenjak pravi :) ko bi bili vsi taki, bi bil svet veliko lepši.
Some people feel the rain. Others just get wet.

mikena ::

Kako se enim da ubadat s tujimi stvarmi?

Če ne misliš telefona smuknit (:))) ga pač pusti tam, kjer si ga našel. Ne vem, zakaj si eni delate brezpotrebne obveznosti in morebitne nevšečnosti, ki te lahko doletijo zaradi najdene stvari. Jaz imam izkušnjo, ko sem na bencinski črpalki našel denarnico, potem ko sem kontaktiral lastnika, si je ta izmislil, da je imel 2x več toliko denarja notri, in me obtoževal, da sem zadevo ukradel.

Skratka, najdene stvari raje pustite!

ShowDown ::

@mikena: Vsak je suženj lastnih izkušenj. V tvojem primeru je to precej opazno.;)

s1m0n ::

Če ne pobereš ti in poskušaš poiskat lastnika bo stvar pobral nekdo drug :)

Tarzan ::

Thumbs up dbevfat.

Jaz sem enkrat izgubil telefon in me je starejša gospa še isti dan poklicala in sem ga dobil nazaj. Tudi če sem že skoraj izgubil upanje v človeško raso ti tak dogodek precej polepša leto.

Čeprav gospa ni hotela vzeti nagrade, sem ji potem dal kilo barkafeja in veliko milko z lešniki, za vnuke. :)

Bias ::

Zelo lepa gesta, upam da najdeta lastnika in vama da vsaj za kufe ;)

Drugače pa pin je: 9630

mihec87 ::

Bias?

LuiIII ::

Pohvalno!

marvin42 ::

Ko le bilo več takih kot je dbevfat.
Mostly Harmless

dbevfat ::

Props sicer mojemu bratu, ki je telefon našel, bi pa jaz naredil isto. Odločitev ne bi bila težka; samo pomislim, kaj bi si jaz res močno želel, če bi izgubil nov telefon, vreden nekaj 100 EUR.

A Tušmobil ima lastnikove podatke, tudi če je predplačniška sim? Najbrž ne, ali pač?
nvr2fat

Ice-Heki ::

Ne vem kako je pri Blackberryu - a če na osnovnem zaslonu izbereš "zadnji klici" tudi teži, da želi kodo?
Sam sem pred mesecem na vlaku našel en telefon in edina stvar, ki je bila "odklenjena" so bili zadnji klici - pa sem pač poklical "mami" iz zadnjih klicev in ji naročil, da se telefon hčere nahaja na železniški postaji v Ljubljani.

Keyser Soze ::

Nesi na Policijo in to je to.

Oni bodo že našli lastnika če je to mogoče. Če ne drugega pa po enem letu postane zadeva tvoja. In to je to. Lahko pa še naokoli objaviš, da je zadeva na tej in tej PP.
OM, F, G!

sss ::

Jst sm ravno zanč opazil da je nek zmeden človek pustil bančno kartico v avtomatu ter laufal za njem :D
Zgodil se mi je tud da sem našel dnevni izkupiček natakarja

Nikomur ne privoščim sekiranja zaradi pozabljivosti/raztresenosti, zato raje vrnem kot si prisvojim nekaj kar mi ne pripada


So mi pa pred kratkim ukradili soft-shell jakno ter avtomobilske ključe. Karma is a bitch :P

kmetek ::

Objavi na facebooku, youtubu....

Še ste poštenjaki, kar je prav, saj veste "kdor drugemu jamo koplje, sam vanjo pade" ;)

Ziga Dolhar ::

Uradni list Republike Slovenije
Obveznost najditelja

51. člen

(1) Kdor najde in vzame premičnino v posest (najditelj), je dolžan o tem takoj obvestiti lastnika premičnine ali osebo, za katero utemeljeno meni, da je upravičena do prevzema premičnine.

(2) Če najditelj ne pozna osebe iz prejšnjega odstavka ali njenega naslova, je dolžan prijaviti najdbo na policiji.

(3) Policija lahko prevzame premičnino v hrambo oziroma pusti premičnino v hrambi najditelja.

(4) Če se premičnina lahko pokvari, ali če so z njenim vzdrževanjem povezani nesorazmerni stroški, jo policija lahko proda na javni dražbi ali po dnevni ceni. Izkupiček od prodaje stopi na mesto najdene premičnine.

(5) Če je vrednost najdene premičnine neznatna, najditelju najdbe ni treba prijaviti na policiji.

Pridobitev lastninske pravice z najdbo

52. člen

(1) Najditelj, ki je izpolnil obveznosti iz 51. člena tega zakona, pridobi lastninsko pravico na premičnini s pretekom enega leta od obvestila ali prijave, če upravičenec ni zahteval njene izročitve in če se premičnina še vedno nahaja v hrambi pri najditelju ali policiji.

(2) Določila prejšnjega odstavka se smiselno uporablja tudi za najdeno premičnino, ki ima neznatno vrednost.


Vsekakor pa ni pametno v telefon vstavljati svoje SIM kartice. Če je lastnik telefona namreč izgubo prijavil policiji, je ta operaterjem verjetno naložila opazovanje IMEI številke.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

shark_nm ::

IMEI številke pa se preverjajo samo tri mesece, potem se iskanje zaključi. >:D

bajsibajsi ::

Pred kakim desetletjem sem izgubil Ericsson T28, ki je bil tisti cas precej drag GSM. Se isti dan sem ga dobil na policiji, kjer so mi povedali, da ga je gospa (katero sem kasneje kontaktiral) nasla v taksiju.

Pred cca. 6-7 leti sem v lokalu (Uniona) nasel res hud Sonyjev dlancnik, takrat se ni bilo poplave touchscreen telefonov kot danes; cena takih in podobnih je bila 150 tisocakov in vec. Prebrskal sem stevilke in nasel (ce se prav spomnim) nekaj v smislu "Moja najdrazja" ali "Moja ljuba" pac nekaj v tem smislu. Sem poklical in potreboval pol ure, da je sploh dojela, da ne klice lastnik telefona (wtf?!?) in potem se pol ure, da je dojela kar sem ji razlozil. Lastnik, bil je urejen gospod srednjih let, v fansy obleki, je prisel ponj po dogovoru v isti lokal sele cez vec ur. Predno mu dlancnik pokazem, ga povprasam po znamki in modelu le-tega, da preverim da je sigurno njegov. Nato mu ga izrocim, nakar se on samo bezno zahvali in oddide. Lame.

Mislim saj nisem pricakoval, da mi bo dal 1kk $$$ za nagrado, ampak sok za 160 tolarjev bi pa lahko castil.

cortez ::

Ljudje so čudni : vem za primer, ko je nekdo kontaktiral lastnika, pa je ta reku, da ga ne rabi, k ma že novga. Telefon je bil sicer polomljen, vendar poln osebnih podatkov. A ljudje sploh delajo backupe ?

V drugem primeru pa je bil aparat ukraden na obali, policija pa ga je zasegla v MB. Tko da, vračajte stvari, če se le da.

RockyS ::

shark_nm je izjavil:

IMEI številke pa se preverjajo samo tri mesece, potem se iskanje zaključi. >:D


Not true.

dbevfat ::

Telefon uspešno vrnjen; brat je eno cifro pobral iz SMS-ov, shranjenih na telefonu. Hvala vsem za sodelovanje. :)
nvr2fat

Goody ::

respect...

imagodei ::

Kul...

Jaz sem pred kratkim (v petek) med rekreacijo pozabil telefon v telovadnici Gimnazije na Jesenicah. Sicer gre za telefon neznatne vrednosti, verjetno je SIM kartica vredna več, kot telefon, ampak imam v njem pač nekaj kontaktov, do katerih bom zelo težko prišel.

Žal se do danes ni javil še nihče :( Res pa je, da je bila baterija čisto na koncu in da se je aparat izklopil že v petek zvečer, ko sem ga klical. Če ga ima v rokah pošten najditelj, ima verjetno sedaj isti problem, kot OP v temle threadu.

Da izkoristim priliko in naredim še v tej temi malo reklame
- Hoc est qui sumus -

Matako ::

mikena je izjavil:

Kako se enim da ubadat s tujimi stvarmi?

Če ne misliš telefona smuknit (:))) ga pač pusti tam, kjer si ga našel. Ne vem, zakaj si eni delate brezpotrebne obveznosti in morebitne nevšečnosti, ki te lahko doletijo zaradi najdene stvari. Jaz imam izkušnjo, ko sem na bencinski črpalki našel denarnico, potem ko sem kontaktiral lastnika, si je ta izmislil, da je imel 2x več toliko denarja notri, in me obtoževal, da sem zadevo ukradel.

Skratka, najdene stvari raje pustite!


Ej, podobna izkušnja, imel gnjavažo - nič resnega sicer.

Pa še ene par primerov, kjer sem izgubil stvari (dostikrat iz žepov) in sem jih našel izključno samo zato, ker jih ni noben tikal - bile so tam, kjer so padle, čeprav je šlo kar nekaj ljudi mimo. Sem se v mislih zahvalil vsem, ki so se zadržali in mi niso pomagali! :D
/\/\.K.

shark_nm ::

RockyS je izjavil:

shark_nm je izjavil:

IMEI številke pa se preverjajo samo tri mesece, potem se iskanje zaključi. >:D


Not true.



To sem izvedel iz zanesljivega vira s strani največjega operaterja. Oziroma menda je celo zakonsko določeno da se obravnava tri mesece... nekaj takega

RockyS ::

Ma potem bi vsi preprodajali vkradene/najdene telefona. 3 mesece je kratka doba če veš da boš zaslužil par sto EUR. Ne pa da jih sedaj prodajajo za rezervne dele, brez matične seveda :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

shark_nm ::

No saj ne vejo vsi,da gre po takem postopku...

krho ::

Na simobilu je danes kolega podal prijavo, ker je izgubil telefon. Povedli so mu, da bo zadeva v veljavi 6 mesecev, poleg tega, pa deluje samo, če se telefon pojavi v njihovem omrežju..
Torej delno do pretežno neuporabno.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Ziga Dolhar ::

Naj prijavi na policiji, ane :).
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

naključno najden denar

Oddelek: Loža
496377 (4769) jusv

Je izgubljena stvar kraja?

Oddelek: Loža
224175 (3148) zee
»

Najden mobilni telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5613033 (10621) jozekuch

PIN koda kako jo dobiti

Oddelek: Mobilne tehnologije
175292 (4636) Ziga Dolhar
»

Pozabljen denar v reži bankomata - kaj storiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14229257 (23508) fosil

Več podobnih tem