» »

Najden GSM

Najden GSM

Heisenberg ::

Torej, plačujem parkirnino na letališču v Italiji, poleg je koš z listki od parkiranja, na vrhu pa razstavljen Samsung S3 mini, brez sim in brez microSD, itak ga pobašem, ker če ga ne bom jaz ga bo nekdo za mano.
Doma probam in se prizge, a je zaklenjen. Po 5 neuspelih poskusih kode se postavi nazaj na tovarniske nastavitve.
Tako da gsm sedaj funkcionira.

Bi ga rad podaril mali sestrični in bi bil to njen prvi telefon (10let)

Pa me zanima ali je to varno ? Da ne bo kaksna mafija trkala na njena vrata ? :)

Prvo ko se zagledal telefon sem posmislil, da ga je kak CIA agent odvrgel, ven pobral sim kartico in adijo ... :)

first_line ::

Glej, daj notri svojo SIM kartico, obvezno mora biti z naročnino. Nato prvo sam opravi par klicev, preden ga daš komurkoli, da testiraš če dela v redu v našemu omrežju.

Če so ga odvrgli agenti od CIA itak nimaš kaj se bati, oni uporabljajo enkripcijo.

Heisenberg ::

first_line je izjavil:

Glej, daj notri svojo SIM kartico, obvezno mora biti z naročnino. Nato prvo sam opravi par klicev, preden ga daš komurkoli, da testiraš če dela v redu v našemu omrežju.

Če so ga odvrgli agenti od CIA itak nimaš kaj se bati, oni uporabljajo enkripcijo.



yeahh I not that stupid


Imam mobi kartico pa bom probal, še prej bi pa naložil gor cyanogenmod,...ali je res kakšna varianta da povsem pobrišem telefon ?

Heisenberg je izjavil:

first_line je izjavil:

Glej, daj notri svojo SIM kartico, obvezno mora biti z naročnino. Nato prvo sam opravi par klicev, preden ga daš komurkoli, da testiraš če dela v redu v našemu omrežju.

Če so ga odvrgli agenti od CIA itak nimaš kaj se bati, oni uporabljajo enkripcijo.



yeahh I'm not that stupid


Imam mobi kartico pa bom probal, še prej bi pa naložil gor cyanogenmod,...ali je res kakšna varianta da povsem pobrišem telefon ?

Zgodovina sprememb…

mat11 ::

Brez teorije zarote. Zakaj misliš da je bil razstavljen in brez simke?? Preden ga začneš uporabljati bi vsaj spremenil IMEI.
mat

Heisenberg ::

mat11 je izjavil:

Brez teorije zarote. Zakaj misliš da je bil razstavljen in brez simke?? Preden ga začneš uporabljati bi vsaj spremenil IMEI.



kako spremenis IMEI - bolje da na ZS, prosim, hvala


nimam pojma ker ce bi bil ukraden bi pustil sim in vzel telefon, ... ?

Heisenberg ::

Ok bolj ko gledal po netu tele zadeve bolj me mineva, ga bom kar lepo vrgel nekam pri smeteh pa naj se kdo drug igra s tem če ima voljo :)

vseeno hvala vsem za komentarje!

first_line ::

Pi*da ta slotech.

Človek je storil kaznivo dejanje, slotech pa mu omogoča navodila kako zadevo prikriti.

Še dobro da ni rekel kaj čez bicikle ali pa da ni gej, ker bi bilo 100% zaklenjeno. Samo v današnjem svetu je večji zločin če ne cuzaš tiča, kot pa če kradeš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: knesz ()

kunigunda ::

Italija je pa itak druga drzava v svetu po stevilu ukradenih telefonov... :)

Heisenberg ::

first_line je izjavil:

Pi*da ta slotech.

Človek je storil kaznivo dejanje, slotech pa mu omogoča navodila kako zadevo prikriti.

Še dobro da ni rekel kaj čez bicikle ali pa da ni gej, ker bi bilo 100% zaklenjeno. Samo v današnjem svetu je večji zločin če ne cuzaš tiča, kot pa če kradeš.



kaznivo dejanje ? telefon je bil v kosu za smeti, rabljen spraskan kot smet zavrzen!

itak sem se ga pa ze znebil. na policijo ga pa ne nesem, ker imam slabe izkusnje in se 2 uri izgubis z zapisniki in temi piz darijami

mat11 ::

A si že imel kakšno sim kartico notri, mogoče ga priklopil preko WIfija? Če si imel ga raje nesi na policijo.
mat

Kebo ::

Če bi ga našel na tleh in ga obdržal bi bila to protipravna prilastitev, ker je bil pa v smeteh lahko sklepaš, da se je njen prejšnji lastnik zavestno odpovedal lastnini, ker ga je vrgel v koš. Podobno je, če vzameš kavč s kosovnega odpada. Ti postaneš novi lastnik, ker se mu je prejšnji zavestno odpovedal.

Heisenberg ::

Kebo je izjavil:

Če bi ga našel na tleh in ga obdržal bi bila to protipravna prilastitev, ker je bil pa v smeteh lahko sklepaš, da se je njen prejšnji lastnik zavestno odpovedal lastnini, ker ga je vrgel v koš. Podobno je, če vzameš kavč s kosovnega odpada. Ti postaneš novi lastnik, ker se mu je prejšnji zavestno odpovedal.



Točno tako! In ker se mi ne ljubi ubadati z detajli je našel že novega lastnika.
Dal sem ga pri košu za plastiko in čez pol ure ga ni bilo več tam...


zaradi mene se lahko tema zaklene / zbriše!


Pa lep dan vsem skupaj :)

first_line ::

Jaz sem pa Audi A7 našel parkiran v košu za smeti (OK, bil je pol metra stran, a ne bi zdej šli v detajle) in notri ni bilo prometne, torej sklepam da se mu je lastnik odpovedal. Ključavnico sem pa z šraufencigerjem odprl, isto kot OP preko reseta.

Če bi OP vedel da ni storil nič narobe, ziher ne bi tu spraševal kaj se lahko zgodi. Povej še policajem to zgodbico.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: knesz ()

shadeX ::

Jaz sem pa Audi A7 našel parkiran v košu za smeti (OK, bil je pol metra stran, a ne bi zdej šli v detajle)


Ne kompliciraj.

Če je res tako kot je OP povedal da ga je našel v smeteh potem ga ima vso pravico vzeti, kajti smeti romajo na smetišče. Te smeti se nato uniči ali pa nekdo pobere dobre stvari. Če ga OP ne bi pobral bi ga nekdo drugi. Ja, tudi ti bi ga first_line.

Tvoj primer je pa čist mimo, daleč od bistva. Eno je ali je stvar V košu po možnosti v slabem stanju. Druga stvar pa je zaklenjen avto večje vrednosti.

Torej ne moraliziraj. In ja tudi jaz bi vzel telefon ven iz smeti. So what?

flameir ::

Pozdravljeni. Danes zjutraj sem na cesti našel telefon. Zanima me, kako bi lahko sam kontaktiral lastnika. Gre za znamko LG, nek middle rang android. Žal pa ima zaklenjen tudi telefon (ne samo sim), tako da s prijatelji nismo mogli poklicat nobene številke. Je res najbolje, da ga odnesem na policijo? Ker nočem, da bo potem lastnik še par mescev brez njega, no pač ne vem kako to gre, zato se obračam na vas.

SeMiNeSanja ::

Jaz bi pogledal sim kartico, od katerega ponudnika je in prepisal njeno serijsko.
Potem pokličeš informacije ponudnika, poveš, da si našel telefon s sim kartico št.xxxx, in jih prosiš, da kontaktirajo lastnika, oz. si zabeležijo tvoje podatke, da te lahko lastnik kontaktira.

Kdorkoli te potem kontaktira, bo pač moral povedati pin oz. vzorec za odklep, ali pa ni pravi 'lastnik'.

Na policijo pa lahko potem še vedno odneseš čez teden ali dva.

AC_DC ::

Je res najbolje, da ga odnesem na policijo?

Ne raje počakaj kak teden/mesec, da te bodo lahko zagrabili zaradi zatajitve.

Še danes ga odnesi policijo, naj se oni s tem ukvarjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Egidij88 ::

Jaz bi ga tudi kmalu odnesel. Lahko pa tudi npr. na facebook napišeš ali kaj takega, če misliš, da bo kaj iz tega. V takšni situaciji je dobro imeti vpisan owner info na lockscreenu in poštenjak ti bo vrnil telefon direktno.

SambaShare ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Jaz bi pogledal sim kartico, od katerega ponudnika je in prepisal njeno serijsko.
Potem pokličeš informacije ponudnika, poveš, da si našel telefon s sim kartico št.xxxx, in jih prosiš, da kontaktirajo lastnika, oz. si zabeležijo tvoje podatke, da te lahko lastnik kontaktira.

Kdorkoli te potem kontaktira, bo pač moral povedati pin oz. vzorec za odklep, ali pa ni pravi 'lastnik'.

Na policijo pa lahko potem še vedno odneseš čez teden ali dva.

Tako. Za simobil tole preizkušeno deluje, pokličeš tja poveš IMEI in pustiš kontaktne podatke. Manj komplikacij kot s policijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327284 (10688) Mare2
»

izgubljen mobi

Oddelek: Mobilne tehnologije
276026 (5043) toplakd
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115345 (13713) Mcsin

PIN koda kako jo dobiti

Oddelek: Mobilne tehnologije
175293 (4637) Ziga Dolhar
»

najden black berry na metelkovi

Oddelek: Loža
334745 (3271) Ziga Dolhar

Več podobnih tem