» »

Avto-navigacija

Avto-navigacija

iBoy ::

Pozdravljeni!
Skratka v avtu imam zaslon na dotik, ki naj bi služil upravljanju bluetooth povezave, radia, itd.
Ko sem se zadnjič igračkal sem ugotovil, da to ni neka poceni kitajska tablica z tovarniškim vmesnikom vendar navadna 7" tablica.
Ker ob nakupu avtomobila nisem potreboval navigacije je nisem kupil, vendar jo zdaj potrebujem in zato sem prišel do sledečega: Hotel sem naložiti navigacijo kot je Sygic iz google play marketa vendar le tega ni prednaloženega.
Nato sem odšel na spletni brskalnik in v "search bar" napisal google play ter odprl google play na spletu a mi je že čez nekaj trenutkov napisalo da ta brskalnik ni več podprt.
Skratka aplikacije lahko nameščam le prek usb ključka ali spletnih strani.
Poskušal sem še preko Partisa vendar mi ni uspelo saj za namestite preko usb ključka zahteva apk. datoteko in ne omogoča kopiranja resolucije in spreminjanja imen kakor je to potrebno narediti.
Ali imate še vi kakšno idejo in ali je to sploh možno narediti.

Lp iBoy
  • spremenilo: iBoy ()

Mavrik ::

Eno temo o tem si že ustvaril. In SPET nisi napisal kakšno tablico imaš, kateri Android laufa gor in več informacij! Povej nam čimveč pa ti lahko probamo pomagati.
The truth is rarely pure and never simple.

smacker ::

Brez podatkov o avtu oz. modelu tablice v kolikor ni vgrajena tovarniško ti težko pomagamo.

iBoy ::

OK
Znamka: Honda
Model: HRV
Leto izdelave: 2016
O tabličnem računalniku nimam posebnih podatkov. Vem, da ima vgrajen gps možnost priklopa na wi-fi in bluetooth ter podobne stvari.Tablica ima 4 ali 8 gb prostora. Poganja jo android 4.4.2

LP iBoy

smacker ::

popster ::

iBoy ::

smacker je izjavil:


Ja ampak jaz nimam mirror linka pac tiste ikonce ki jo ima on in pod njo pise link jaz nimam.

popster je izjavil:

https://f-droid.org/repository/browse/?...
tale apk ti ne instalira?

Hvala za link bom poskusil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iBoy ()

Mavrik ::

Meni še vedno ni jasno o kakšnem tabličnem računalniku ti govoriš... a ti dejansko govoriš o displayu ki je tovarniško vgrajen v avtomobil? Ali si ga sam dodajal / menjaval?
The truth is rarely pure and never simple.

smacker ::

V avtu je tovarniško vgrajena android tablica. Najbrž ma custom rom gor, da ima zaklenjene featurje.

iBoy ::

Mavrik je izjavil:

Meni še vedno ni jasno o kakšnem tabličnem računalniku ti govoriš... a ti dejansko govoriš o displayu ki je tovarniško vgrajen v avtomobil? Ali si ga sam dodajal / menjaval?

Display je bil tovarnisko vgrajen jaz ga nisem nic menjal ampak nekateri ostali avtomobili imajo drugacnega pac imajo nek pocen display z vmesnikom of njihove firme. No tukaj ni tako. Tukaj je sicer nekaj Hondine navlake vendar je to v osnovi gol android na katerega lahko namescam aplikacije vendar ne iz google play ker ga ni.

iBoy ::

smacker je izjavil:

V avtu je tovarniško vgrajena android tablica. Najbrž ma custom rom gor, da ima zaklenjene featurje.

Ja mislm da tablca nima moznosti google play ker je le ta najbrz sploh ni odobril.
Sedaj je na temu displayu nalozen neki osnovne krame kot so racunalo koledar...
Mam pa tut tako ikonco ker pise namestitev aplikacije in ce jo odprem avtomatsko zacne iskanje apk. datoteke iz usb, ki ga je potrebno vstaviti v za to namenjen vhod.
Skratka skoraj moralo bi mi uspeti iz linka, ki mi ga je poslal Popster.

LP

Mavrik ::

Ahaa, razumem. A imaš v nastavitvah morda informacijo katero različico Androida laufa ta tablica? (verjetno bo nekaj med 4.0 in 6.0)
Drugo vprašanje: ali ima tablica dostop do interneta?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

iBoy ::

Mavrik je izjavil:

Ahaa, razumem. A imaš v nastavitvah morda informacijo katero različico Androida laufa ta tablica? (verjetno bo nekaj med 4.0 in 6.0)
Drugo vprašanje: ali ima tablica dostop do interneta?

Ja tablica laufa na android 4.0.2 ice cream sandwich
Tablica ima moznost povezave na wifi in ima tudi vgrajen brskalnik.

Mavrik ::

Hmm, tole bo pa kar jeba, ker precej aplikacij preprosto več ne podpira Androida 4.0.

Jaz bi ti priporočal da probaš poiskati Nokia HERE aplikacijo - zemljevidi tam so namreč brezplačni in ne rabijo crackanja in kopiranja (ter so dost kvalitetni) in posledično bi jo verjetno lahko inštaliral brez težav. Le dovolj star APK boš moral poiskati da deluje na Androidu 4.0 (nove verzije so za 4.1 in novejši).
The truth is rarely pure and never simple.

iBoy ::

Mavrik je izjavil:

Hmm, tole bo pa kar jeba, ker precej aplikacij preprosto več ne podpira Androida 4.0.

Jaz bi ti priporočal da probaš poiskati Nokia HERE aplikacijo - zemljevidi tam so namreč brezplačni in ne rabijo crackanja in kopiranja (ter so dost kvalitetni) in posledično bi jo verjetno lahko inštaliral brez težav. Le dovolj star APK boš moral poiskati da deluje na Androidu 4.0 (nove verzije so za 4.1 in novejši).

Ali imas kaksen link sam sploh nevem kje bi zacel iskati tako stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iBoy ()

iBoy ::

Ali mislite da bo tegale podpiral
http://www.apkmirror.com/apk/sygic/gps-...

Mislim da bi moral delati, ker ima pod minimum requirements android ice cream sandwich

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iBoy ()

SaXsIm ::

Ja probaj, ane.
SaXsIm

Mavrik ::

Ja (Sygic je plačljiv boš moral plačati tistih ~30EUR za karte).
The truth is rarely pure and never simple.

iBoy ::

Mavrik je izjavil:

Ja (Sygic je plačljiv boš moral plačati tistih ~30EUR za karte).

a mi predlagas kaksen link do here maps ki bi jih moja tablica sprejela.

Scorpia ::

Prvo tvoj avto nima tablico ampak je radio z displayem in pac nalozen gor android, no saj nima veze, drobovja pod armaturo pac ne mores videti. Ce imas telefon, ki podpira mirror link pa si tam nalozi sygc. Here maps ne podpira mirror link. Drugace pa se vedno lahko das tovarnisko navigacijo, ker sam dvomim da bos uspesen. Avto industrija se nikoli ni dala ven izdelka, kjer bi uporabnik bil zadovoljen, kot je v tvojem primeru pozabljena verzija androida. Pac za multimedio se ne potrudijo...
////

c00L3r ::

Na nek drug android telefon in tabico najprej namesti to https://play.google.com/store/apps/deta... S tem boš naredil APK iz poljubne že nameščene aplikacije. In ta APK potem prenesel na tablico v avto.

Jaz imam dobre izkušnje s brezplačno HERE WeGo navigacijo https://play.google.com/store/apps/deta... Imam tudi kupljen Sygic, ampak mi gre na živce, ker ima grozen uporabniški vmesnik. Stare verzija pred prenovo je bila dosti boljša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

iBoy ::

No skratka sprobal sem link, oba linka
1 ki mi ga je poslal popster
2 ki sem ga nasel na apkmirror -here we go
Oba ne delata. Pri prvem zazna apk datoteko, ko jo hoces instalirat se program za namescanje aplikacij zaustavi.
Pri drugi pa najde apk. datoteko in ko jo hoces instalirati sploh ni te moznosti-ne omogoca namestitve.

Scorpia je izjavil:

Prvo tvoj avto nima tablico ampak je radio z displayem in pac nalozen gor android, no saj nima veze, drobovja pod armaturo pac ne mores videti. Ce imas telefon, ki podpira mirror link pa si tam nalozi sygc. Here maps ne podpira mirror link. Drugace pa se vedno lahko das tovarnisko navigacijo, ker sam dvomim da bos uspesen. Avto industrija se nikoli ni dala ven izdelka, kjer bi uporabnik bil zadovoljen, kot je v tvojem primeru pozabljena verzija androida. Pac za multimedio se ne potrudijo...

Ali mi lahko podrobneje opises kaj moram narediti
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iBoy ()

Scorpia ::

Pojdi na spletno stran mirrorlink pa poglej katere telefone pa aplikacije lahko uporabljas. Ampak ze v youtube video lahko vidis kako je zadeva skoraj neuporabna. Osvezevanje je tako počasno, da telefon vcasih ne zazna, da si kaj pritisnil. Edino kar je pri mirrorlink dober, da imas lahko namizje telefona. Ampak ne podpirajo vsi tega. Uglavnem zadeva je bolj ali manj neuporabna.
Ce zelis navigacijo, si nabavi en rabljen samsung s3 ali kater drug mobitel z amoled zaslonom, lahko tudi ips ampak glej, da bo svetilnost dobra. Ne bos imel tezave z navigacijo, mape bojo posodobljene in kar je pomembno cenovno bo ugodno (strosek rabljenega telefon). In se zivce bos prihranil, ker se ne bos ubadal s stekajoco napravo, ki jo avtoindustrija daje in se mastno racunajo za dodatke.
////

smacker ::

Za navigacijo nabaviš novega garmina za 100eur, z garancijo. Za rabljen telefon + avto polnilec + nosilec boš dal vsaj toliko pa ti lahko crkne naslednji mesec.
Lahko se pa na kakega mehanika ki se s hondami ukvarja obrneš ali pa upaš, da se kak lastnik Honde v tej temi oglasi - drugi ti žal ne moremo dat točnih navodil, boš moral malo eksperimentirat.

Scorpia ::

Smacker ni nujno, za s3 nosilec pa polnilec dobis za vse skupaj 10e... sam telefon pa 40e. S tem, da zastonj posodabljas mape... za garmina pa je podpora koliko časa?
////

smacker ::

Tud tam se da zastojn posodobit (pobereš na travniku, naložiš na sd card). Drugač pa za 108eur z doživljensko kartografijo cele evrope: https://www.amazon.de/dp/B01LYLFFKW?smi...
Kje pa prodajajo s3 za 40€? Na bolhi hoče en met 80 za 3 leta starega z opraskanim zaslonom. Če maš pa jajca iz tujine rabljeno naročat, pa kar izvoli >:D

Scorpia ::

Ce ga zdaj ni na bolhi, ne pomeni da drug teden ne bo. So se pa prodajali in so ocitno sli po hitrem postopku.
////

shadeX ::

Mavrik je izjavil:

Ja (Sygic je plačljiv boš moral plačati tistih ~30EUR za karte).


Na iOS-u je Sygic na voljo popolnoma zastonj z vsemi kartami (še nekaj mesecev nazaj se mi zdi da je bil še plačljiv). Omejeni so edino nekateri "nujni" dodatki kot je glasovno vodenje in še nekatere druge zadeve. Drugače je Sygic zastonj popolnoma funkcionalen. Za droid je verjetno zadeva podobna.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navigacija v avtu

Oddelek: Pomoč in nasveti
275364 (4354) feryz
»

Sygic - navigacija - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5516996 (11698) dunda
»

Avto brez navigacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8816906 (13248) Mavrik
»

carplay / android auto naprave

Oddelek: Mobilne tehnologije
145403 (4989) primo

Več podobnih tem