» »

Konec za piratske spletne strani?

Konec za piratske spletne strani?

Mare2 ::

Pomembno pri tem je, da se za takšen ukrep cenzuriranja nezakonitih vsebin odločijo vsi vodilni igralci na trgu.

Kaj pa zdaj?

http://www.racunalniske-novice.com/novi...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

c3p0 ::

Vir pa imaš na mestu... Konec ne bo, bo pa manjši promet na razne javne strani. Privat trackerji pa itak nikoli niso bili indeksirani, vse gre preko povabil, in prosperirajo.

scipascapa ::

yeah, right.

Heisenberg ::

Sam sem dostikrat razmišljal kje bi danes bili če ne bi bilo piratiziranja programske opreme.
Verjeno bi sam še vedno fural intel 144mhz in Win 95, ker za več ne bi bilo denarja

Unknown_001 ::

Heisenberg je izjavil:

Sam sem dostikrat razmišljal kje bi danes bili če ne bi bilo piratiziranja programske opreme.
Verjeno bi sam še vedno fural intel 144mhz in Win 95, ker za več ne bi bilo denarja


Saj če je računalnik funkcionalen in je odklopljen od interneta ter imaš potrebno programje gor... I see no problem here. Nedolgo nazaj sem na windows 98 v starem excellu neke razpredelnice in grafe risal. Rezultat dela je bil povsem zadovoljiv. Res pa ni bil tako fancy.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

scipascapa ::

raptor: omejeno funkcionalnost.

Heisenberg ::

Unknown_001 je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

Sam sem dostikrat razmišljal kje bi danes bili če ne bi bilo piratiziranja programske opreme.
Verjeno bi sam še vedno fural intel 144mhz in Win 95, ker za več ne bi bilo denarja


Saj če je računalnik funkcionalen in je odklopljen od interneta ter imaš potrebno programje gor... I see no problem here. Nedolgo nazaj sem na windows 98 v starem excellu neke razpredelnice in grafe risal. Rezultat dela je bil povsem zadovoljiv. Res pa ni bil tako fancy.


problem je širši.
Za hardware človek še nakako zbere denar, ampak potem vse ostalo - operacijski sistem, programi ala COrel in Adobe, Igre,...
Preprosto ne bi šel razvoj strojne opreme tako hitro naprej. Sam sem mnenja da je bile gonilo za prodajo novejših PCjev vedno igre.

In to se potem razvleče na vse. Vprašanje če bi danes furali iPhone.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

To je samo clickbait naslov.

Mr.B ::

Seveda domači uporabniku rabijo Adobe, corell itd. Še če jim bi dal Wordpad v preobleki office 2016 paketa, pa bi bili čisto zadovoljni...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zagor_tenay ::

Boj kot piratske spletne strani je porblematičen monopol googla, ki bi ga boli treba razbiti

NikolormousB ::

Že kar nekaj časa imam ves software na računalniku legalen.

- OS dobim pri nakupu računalnika.
- Photoshop me pride nekih 10€ na mesec
- Office prav tako cca. 10€ na mesec (čeprav bi lahko precej enostavno migriral na libreoffice)
- Za razne gadgete, utilse itd. sem v zadnjih cca. 3 letih zapravil mogoče 100€ na app storu.
- Za igre na steamu in app storu mogoče 200€.

10, 15 let nazaj je bilo mogoče to malo težje. Samo Photoshop je stal okoli jurja, pa fizično si moral po njega v trgovino. Danes pa je software tako poceni, da se mi ne da zajebavati s torrenti. Skratka, vseeno mi je, če skenslajo vse pirastske sajte, dokler ponudijo enostaven in kolikot toliko ugoden način za legalen nakup.

next3steps ::

Heisenberg je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

Sam sem dostikrat razmišljal kje bi danes bili če ne bi bilo piratiziranja programske opreme.
Verjeno bi sam še vedno fural intel 144mhz in Win 95, ker za več ne bi bilo denarja


Saj če je računalnik funkcionalen in je odklopljen od interneta ter imaš potrebno programje gor... I see no problem here. Nedolgo nazaj sem na windows 98 v starem excellu neke razpredelnice in grafe risal. Rezultat dela je bil povsem zadovoljiv. Res pa ni bil tako fancy.


problem je širši.
Za hardware človek še nakako zbere denar, ampak potem vse ostalo - operacijski sistem, programi ala COrel in Adobe, Igre,...
Preprosto ne bi šel razvoj strojne opreme tako hitro naprej. Sam sem mnenja da je bile gonilo za prodajo novejših PCjev vedno igre.

In to se potem razvleče na vse. Vprašanje če bi danes furali iPhone.

Za osebno uporabo te ne bo noben drkal, če boš piratiziral. Če boš pa delil svoje piratske zaklade, pa nekje že znajo biti težave.

Mare2 je izjavil:

Pomembno pri tem je, da se za takšen ukrep cenzuriranja nezakonitih vsebin odločijo vsi vodilni igralci na trgu.

Kaj pa zdaj?

http://www.racunalniske-novice.com/novi...


In response to multiple complaints that we received under the US Digital Millennium Copyright Act, we have removed 3 results from this page. If you wish, you may read the DMCA complaints that caused the removals at LumenDatabase.org: Complaint, Complaint, Complaint.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Photoshop alternaiv je malo morje, sploh pa me ne bo domači uporabnik niti malo prepričat, da on rabi točno to funkcijo ki se je kao ni/neda v Gimpu/Paint.Net narediti ali pa ostalih alternativah. Vedno je pač isti problem, ki smo ga že nkrat obrali, pač če uporabniku lokacijo ikone spremeniš, ne zna uporabljat več....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

NikolormousB ::

Odvisno za kaj in kako ga uporabljaš. Alternativ za photoshop actione recimo ni. Na netu dobiš en kup že narejenih actionov, ki delajo najrazličnejše stvari. Pri gimpu in paint.netu lahko na to pozabiš.

Amapk to niti ni point. Point je, da za ceno 3 pirov na mesec dobiš software, ki se je še nekaj let nazaj prodajal za jurja. Po taki ceni je bil dostopen večinoma profesionalnim uporabnikom, danes pa 10€ na mesec daš tudi, če ga uporabljaš povsem ljubiteljsko.

eric_cartman ::

@NinjaMig21
Odvisno za kaj in kako ga uporabljaš. Alternativ za photoshop actione recimo ni. Na netu dobiš en kup že narejenih actionov, ki delajo najrazličnejše stvari. Pri gimpu in paint.netu lahko na to pozabiš.

Amapk to niti ni point. Point je, da za ceno 3 pirov na mesec dobiš software, ki se je še nekaj let nazaj prodajal za jurja. Po taki ceni je bil dostopen večinoma profesionalnim uporabnikom, danes pa 10EUR na mesec daš tudi, če ga uporabljaš povsem ljubiteljsko.


Kot profesionalni uporabnik Adobe zbirke CC 2017 lahko rečem samo to, da se pozna, da nimajo konkurence. Adobe se za obstoječe uporabnike sploh ne trudi več. En kup bugov, ki jih ne odpravljajo. Vsaka verzija samo še poslabša zadeve.

Errorji sploh ne javljajo dejanskih napak, temveč tudi avtorji Adobe opozarjajo, da programi skupaj zlagajo random stavke in errorje, ki nimajo nobenega pomena. Potem jim pošlješ vprašanje, če lahko to popravijo in čez 1 mesec dobiš nazaj odgovor, da ne znajo ponaredit tvojega bug-a.

Skratka skrajni čas bi bil, da bi Adobe dobil neko konkurenco (dobro), kajti to bi bila tudi za njih brca v rit, da se popravijo glede določenih zadev. (Sploh After Effects in Illustrator, kjer napak mrgoli).

In za moje pojme tudi tistih 30 EUR na mesec ni vreden paket s takimi napakami.

Naredijo naj student version, tako kot pri vseh drugih stvareh (3Ds Max, Maya, Cinema 4D etc.)

Zgodovina sprememb…

The Player ::


Adobe se za obstoječe uporabnike sploh ne trudi več


Se popolnoma strinjam z eric_cartmanom

Sicer je debata že šla malo offtopic, ampak enostavno sem moral prilepitit spodnji video, ki opiše trenutno situacijo pri Adobe-u :))



Sem pa presenečen ker kot redni uporabnik Adobe Flash-a, ki je po ta novem se preimenoval v Adobe Animate, so se razvijalci pri Adobu-u zelo potrudili. Popravili so mnogo napak, ki jih je imel Flash in dodali veliko novih funkcij.

FLASH (animate) FTW 8-)

tikitoki ::

Mare2 je izjavil:

Pomembno pri tem je, da se za takšen ukrep cenzuriranja nezakonitih vsebin odločijo vsi vodilni igralci na trgu.

Kaj pa zdaj?

http://www.racunalniske-novice.com/novi...


Super, se vec cenzure in prirejanja prikazanih linkov. Tocno to rabimo.

Zagor_tenay je izjavil:

Boj kot piratske spletne strani je porblematičen monopol googla, ki bi ga boli treba razbiti


Se strinjam. Menbi se zdi vecji problem, da ena korporacija odloca kaj folk sploh najde na internetu. Ker ni dalec od resnice, ce ni strani na prvi strani, da je bolj malo obiskana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Modri dirkač ::

PS 2017 se zdaj nima poslihtanga scalinga na 4K.
Everybody lies!

BivšiUser2 ::

Pri Premieru že lahko nucaš relativno pot ali moraš še vednl reklinkati fajle?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

petrus ::

Heisenberg je izjavil:

Sam sem dostikrat razmišljal kje bi danes bili če ne bi bilo piratiziranja programske opreme.

Ne bi bilo monokulture Windowsov, mogoče bi se celo BeOS obnesel, linux bi bil dosti bolj razširjen, bolj zdrav ekosistem programja bi imeli.
stati inu obstati

xmetallic ::

Dobra izhodiščna točka za nove iskalnike.

čuhalev ::

eric_cartman je izjavil:


Kot profesionalni uporabnik Adobe zbirke CC 2017 lahko rečem samo to, da se pozna, da nimajo konkurence. Adobe se za obstoječe uporabnike sploh ne trudi več. En kup bugov, ki jih ne odpravljajo. Vsaka verzija samo še poslabša zadeve.

Po istih korakih stopa tudi Autodesk.

Red_Mamba ::

sam vprasanje casa je kdaj bo zdaj nekdo naredil search engine sam za pirate :))
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Gavran ::

Oblast torej počasi, s pretvezami, prevzemajo korporacije...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

vostok_1 ::

Si presenečen?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Personanonim ::

Tole se zdi dokaj relevantno:



Let's see what the future brings...
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

vostok_1 ::

More retards.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

PS. Libertarna doba interneta je trajala nekje do 2005. Okoli 2000 je bil golden age med udobnostjo in informacijami.
Ukrotit ga ni bilo možno ker tehnologija ni bila še razvita.
Danes pa Google in banda vse to že počne.

Skratka, orodje demokracije je padlo spet v roke oligarhije.

Damn monkeys.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

dice7 ::

Imas xy ostalih iskalnikov, ampak kaj ko je tezko spremeniti navade

jype ::

Vedno ste imeli na voljo možnost, da finančno ali s svojim časom podprete prosto programje.

vostok_1 ::

dice7 je izjavil:

Imas xy ostalih iskalnikov, ampak kaj ko je tezko spremeniti navade


Jz googla, razen youtuba, že dolgo časa ne uporabljam več. Vsaj ne za redne zadeve.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WWDC 2018: Apple razkrije iOS 12 in macOS Mojave

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4417006 (14716) no comment
»

Adobe kaže pot v prihodnost: naročnina na programsko opremo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
21044967 (38160) Nummy
»

Spletna videoteka iTIVI v stečaju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8619031 (14965) OldSkul
»

Steama za Linux ne bo

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
3914577 (12814) Zero0ne

Več podobnih tem