» »

Kako dobiti podatke iz SSDja

Kako dobiti podatke iz SSDja

sarma832 ::

No skratka računalnik je crknil in se ne prižge ekran. Sedaj pa sem sprobal SSD priključiti v drug računalnik in dobim napako "Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause.
If windows files have been damaged or configured incorrectly, startup repair can help,...
"
Pa imam možnost "Launch startup repair" -> sem poizkusil, napake ni našel, recoverat pa nemorem ker backupa ni. in pa "Start windows normally" -->če kliknem to pa dobim blue screen of death.

Disk je zakriptiran z Veracryptom, ampak avtentikacijo opravim normalno, potem pa se zgodi kar sem opisal.

Kakšna ideja,..kako naj pridem do podatkov :?

Aston_11 ::

Daj ga v drugi računalnik in tam beri z njega, seveda prej opravi avtentikacijo iz sistema drugega.
Windowsi ti rabijo novo instalacijo, ni to ubuntu, kjer bi to kar delalo tudi s prenašanjem med računalniki. Čeprav se vseeno zgodi. Probaj safe mode od windowsov.

sarma832 ::

Safe mode nemorem, ker takoj ko kliknem "Start windows normally", začnem pritiskat f8 samo se mi prikaže moder ekran.

Kako pa naj berem iz drugega? Na SSDju imam windows in je moj boot disk bil sicer..

Ali si mislil da pač na drugem grem na tist windows in pogledam storage od tega (sicer nevem kje potem opraviš avtentikacijo za veracrypt)

hojnikb ::

nasnami ubuntu na en kjuček in kopiraj iz tam ven
#brezpodpisa

konspirator ::

Ali si mislil da pač na drugem grem na tist windows in pogledam storage od tega (sicer nevem kje potem opraviš avtentikacijo za veracrypt)

Na drug windows sistem namesti veracrypt (+priklopiš ssd kod drug disk) in ročno "mountaš" problematični ssd.VC podpira tudi Mac OS X in Linux sisteme.
Na tem ssdju si imel pre-boot authentication ?


VC portable
https://veracrypt.codeplex.com/wikipage...
--

Zgodovina sprememb…

sarma832 ::

Da imel sem pre-boot authentication, kodo je bilo treba vnesti preden se je prikazal windows ali karkoli drugega.

konspirator ::

https://veracrypt.codeplex.com/wikipage...
What do I do when the encrypted filesystem on my VeraCrypt volume is corrupted?
File system within a VeraCrypt volume may become corrupted in the same way as any normal unencrypted file system. When that happens, you can use filesystem repair tools supplied with your operating system to fix it. In Windows, it is the 'chkdsk' tool. VeraCrypt provides an easy way to use this tool on a VeraCrypt volume: Right-click the mounted volume in the main VeraCrypt window (in the drive list) and from the context menu select 'Repair Filesystem'.
--


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VeraCrypt ali enostavnejša rešitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
101764 (1479) techfreak :)
»

Truecrypt opozorilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
162979 (1671) harmony
»

Samsungovi in Crucialovi SSD-ji ne znajo varno šifrirati

Oddelek: Novice / Varnost
317405 (4161) bbbbbb2015
»

Šifriranje folderja/container na PC brez pravic

Oddelek: Pomoč in nasveti
112073 (1788) sodnicaN
»

TrueCrypt je varen in mrtev

Oddelek: Novice / Varnost
4121509 (13961) Jst

Več podobnih tem