» »

SQL tečaj

SQL tečaj

-žiga- ::

Katera podjetja ponujajo dobre tečaje SQL za rang začetnika, ki sicer zna kak select, from, where, ampak ne zna skombinirati kaj več v uporabno poizvedbo s kombinacijo iz več baz?

Utk ::

Tu ti noben tečaj nima kaj pomagat. Odpret moraš program in naredit kar je za naredit. Če bi bilo tako, da se bi plačalo par evrov in bi potem kaj znali, bi vsi vse znali.

Cr00k ::

Jaz se zadev tako lotim, da na YT pogledam kakšen daljši tutorial... mislim, da je za SQL dobre 3h dolg, brez reklam... potem pa se spopadeš v problemom, kjer je google tvoj frend :) Na začetku gre precej počasi, potem pa steče...

-žiga- ::

Utk je izjavil:

Tu ti noben tečaj nima kaj pomagat. Odpret moraš program in naredit kar je za naredit. Če bi bilo tako, da se bi plačalo par evrov in bi potem kaj znali, bi vsi vse znali.


To je po principu otroka vržeš v morje pa, če splava, splava?
Mogoče si premalo pojasnil to svojo misel, ampak jaz te razumem kot da so vsi tečaji in vsa šolanja brez veze. Pa se ravno ne morem strinjati s tem.

Cr00k je izjavil:

Jaz se zadev tako lotim, da na YT pogledam kakšen daljši tutorial... mislim, da je za SQL dobre 3h dolg, brez reklam... potem pa se spopadeš v problemom, kjer je google tvoj frend :) Na začetku gre precej počasi, potem pa steče...


Če veš za kak dober video tutorial ali kanal s tutoriali bi ga prosil, lahko tudi na ZS.
Ponavadi pri teh stvareh imam težavo, da se začne povsem na začetku in mi je dolgčas gledati, ali pa je prezahtevno in se izgubim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -žiga- ()

FTad ::

Predlagam kak sql for dummies. Tam je lepo na primerih pokazano vse od zacetka. Ali pa odpri w3schools.com

shadeX ::

-žiga- je izjavil:

Utk je izjavil:

Tu ti noben tečaj nima kaj pomagat. Odpret moraš program in naredit kar je za naredit. Če bi bilo tako, da se bi plačalo par evrov in bi potem kaj znali, bi vsi vse znali.


To je po principu otroka vržeš v morje pa, če splava, splava?
Mogoče si premalo pojasnil to svojo misel, ampak jaz te razumem kot da so vsi tečaji in vsa šolanja brez veze. Pa se ravno ne morem strinjati s tem.



V informacijski dobi, kjer so podatki in izmenjava le teh, dostopna na roki bi se lahko že reklo, da se je za pridobivanje določenih znanj brez veze vpisovati na tečaje/šole. Če hočeš biti zdravnik, ti sicer verjetno drugega ne preostane ampak če hočeš pridobiti SQL znanje, je tega na netu že toliko, da ti nobena šola ne bo dala toliko informacij.

Kakor je bilo rečeno, dobi si tutorial in ponavljaj kar tutor dela. Nato poskusi to izdelat samostojno. Če se zatakne obstajajo informacije "na Googlu". Če še vedno ne gre so zato forumi, razne facebook skupine za direkten kontakt.

Lahko pa poskušiš kakšen Udemy tečaj kjer imaš učitelja, ki ti prek videjev razlaga zadeve. Če ne gre, ga lahko tudi direktno vprašaš o problemu.

Invictus ::

Na udemy.com imaš cel kup poceni tečajev za 10 - 15 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

ampak jaz te razumem kot da so vsi tečaji in vsa šolanja brez veze. Pa se ravno ne morem strinjati s tem.


Ponavadi pri teh stvareh imam težavo, da se začne povsem na začetku in mi je dolgčas gledati, ali pa je prezahtevno in se izgubim.

S tem si vse povedal. Kaj bo drugače na kateremkoli tečaju in šolanju? Programiranje je taka stvar, ki se jo moraš sam naučit. Lahko ti nekdo pokaže osnove, lahko guglaš, ampak nazadnje moraš ti to pregrist. Šolanje ti pa da pildek na koncu, kaj drugega ne. Še zmeraj se boš pa sam naučil in namučil.

-žiga- ::

Hvala vsem za dodatne inpute.
Bom poskusil malo sam, ko se zatakne odprem kako temo :)

Utk je izjavil:

S tem si vse povedal. Kaj bo drugače na kateremkoli tečaju in šolanju? Programiranje je taka stvar, ki se jo moraš sam naučit. Lahko ti nekdo pokaže osnove, lahko guglaš, ampak nazadnje moraš ti to pregrist. Šolanje ti pa da pildek na koncu, kaj drugega ne. Še zmeraj se boš pa sam naučil in namučil.


Drugače je to, da če imaš nek termin, ki si ga plačal (tudi če ne gre iz mojega žepa) se takrat pač skoncentriraš. Samodisciplina je problem, bi se lahko reklo... Pildek na koncu pa tudi prav pride :)

TheBlueOne ::

Vecji problem bo, kako znanje aplicirati, ker SQL je vmesni del. Pildek ti bolj malo pomeni pri teh zadevah, posebej, ce je kaksen tecaj, ker jim industrija ne zaupa. Ce prides s kaksnim potrdilom od tecaja bo prva stvar, ki jo bos dobil, da resis nek problem, enako ce si samouk, kjer bodo pri slednjem verjetno nekoliko nizja pricakovanja.

Jaz bi ti svetoval, da najdes nekoga, ki ti lahko daje naloge. Ko jo resis pokomentira, morda je slabo, ceprav deluje, morda dobis naslednjo nalogo. Ce se prav spomnem je praviloma:

1. Imenik (Obcine posbej tabela, osebe posebej tabela itn.)
2. Trgovina, pravtako vse v svoji logicni tabeli, kakor bi dobival podatke

shadeX ::

Samodisciplina je problem, bi se lahko reklo...


Se mi je zdelo že od samega začetka da je to problem. Mindfulness lahko pri tem pomaga. Z nekaj vaje tako prevzameš kontrolo nad samim seboj.

FTad ::

Invictus je izjavil:

Na udemy.com imaš cel kup poceni tečajev za 10 - 15 EUR.


Udemy ni vreden pol ku***. Razni tutoriali, kjer je audio en drek, razni Indijci, katerih izgovorjava anglescine je zanic. Vrzes denar stran. Za osnove sql-a je youtube in w3school povsem dovolj.

-žiga- ::

Saj za "poizkušanje" imam na voljo ogromno, malo zmedeno (čas in kopica ljudi naredijo svoje) bazo podatkov in predpripravljene poizvedbe (na podlagi katerih sem se naučil par osnov). Samo sem pač mislil, da bi na začetku šel na en tečaj.

Cr00k ::

-žiga- je izjavil:

Če veš za kak dober video tutorial ali kanal s tutoriali bi ga prosil, lahko tudi na ZS.
Ponavadi pri teh stvareh imam težavo, da se začne povsem na začetku in mi je dolgčas gledati, ali pa je prezahtevno in se izgubim.


Tole sem mislil. Poskusi. Če ti bo na začetku preveč u izi... preskoči. Podobne tutoriale jaz navadno gledam z 1.25x hitrostjo.

-žiga- ::

shadeX je izjavil:

Samodisciplina je problem, bi se lahko reklo...


Se mi je zdelo že od samega začetka da je to problem. Mindfulness lahko pri tem pomaga. Z nekaj vaje tako prevzameš kontrolo nad samim seboj.


Hvala, ampak ne sprašujem po tem. Če se bom odločil delati na tem in bom potreboval nasvet, bom takrat odprl temo s to vsebino.

Cr00k je izjavil:

-žiga- je izjavil:

Če veš za kak dober video tutorial ali kanal s tutoriali bi ga prosil, lahko tudi na ZS.
Ponavadi pri teh stvareh imam težavo, da se začne povsem na začetku in mi je dolgčas gledati, ali pa je prezahtevno in se izgubim.


Tole sem mislil. Poskusi. Če ti bo na začetku preveč u izi... preskoči. Podobne tutoriale jaz navadno gledam z 1.25x hitrostjo.


Hvala. Pogledam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -žiga- ()

Invictus ::

FTad je izjavil:

Invictus je izjavil:

Na udemy.com imaš cel kup poceni tečajev za 10 - 15 EUR.


Udemy ni vreden pol ku***. Razni tutoriali, kjer je audio en drek, razni Indijci, katerih izgovorjava anglescine je zanic. Vrzes denar stran. Za osnove sql-a je youtube in w3school povsem dovolj.

Za en hiter pregled, in da narediš nekaj vaj, je čisto kul...

In da dobiš na koncu en pildek, da si se udeležil tečaja. Kar tudi šteje, ko iščeš službo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
359536 (2353) TheBlueOne
»

Samostojno učenje excela

Oddelek: Šola
112322 (1678) Shegevara
»

brezplačen/plačljiv tečaj programiranja

Oddelek: Šola
275223 (2466) dunker
»

Kje se kaj učite online?

Oddelek: Programiranje
485980 (3893) scipascapa
»

Programiranje Android aplikacije

Oddelek: Programiranje
142281 (1610) nightrage

Več podobnih tem