» »

Dobre izkušnje z avtohišami

Dobre izkušnje z avtohišami

uporabnik44 ::

zdravo

Zanimajo me vaše pozitivne izkušnje z avtohišami in prodajalci avtov na štajerskem in širše ( če sploh so :) )
Ko sem brskal na forumih sem zasledil le teme s slabimi izkušnjami s prodajalci rabljenih vozil.

Lp

Tilen ::

Ne vem, če je problem ravno s prodajalci. Bolj so problem naivni kupci rabljenih vozil. Sam imam dobre izkušnje s Porsche Maribor in Porsche Verovškova.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

shadeX ::

Bolj so problem naivni kupci rabljenih vozil.


What?

Se pravi, če prodajalec zbije km, je po tvoje problem v "naivnem" kupcu (ker po logiki večine slo-techa 10. let star avto NIKAKOR ne more imeti 100k km) kot pa v prodajalcu, ki je km zbijal?

Ah ker si omenil Porsche Verovškova. Kolega je tam kupil Porsche Boxter pa so mu zamolčali, da je bil komplet motor zamenjan. Slučajno je nekomu ušlo, ko ga je naslednjič pripeljal na popravilo.

Fun fact: Poštenih slovenskih prodajalcev NI.

Tilen ::

Ne vem. Jaz imam same dobre izkušnje. Je pa res, da nisem kupoval 10 let starega BMW5 s 50.000 prevoženimi kilometri in uvoženega iz Italije.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

shadeX ::

Dobre izkušnje imajo ponavadi tisti, ki niso z avtom imeli še problemov. Sej dokler se ne pokvari ali pa direktno kupiš novo vozilo ni nobenega problema.

Je pa res, da nisem kupoval 10 let starega BMW5 s 50.000 prevoženimi kilometri in uvoženega iz Italije.


S tem stavkom si tudi sam izrazil dvom v samo poštenost avtohiš, kadar se gre za nakup tovrstnih vozil.


Kako trg rabljenih avtomobilov deluje: Predvidevamo da na začetku so bili vsi prodajalci pošteni in niso zbijali km.

-Imamo avtohišo A, B. Smo v letu 2000 in trg rabljenih avtomobilov cveti, obe avtohiši beležijo izjemno prodajo. Vsi zadovoljni.

- Pride leto 2004 in slovenci se odločijo, sploh zaradi slabih izkušenj z avtomobili, ki so jih že v štartu kupili z veliko km, bolj paziti kaj kupujejo. "Zahtevajo" avto z manj km, ter isto ceno.

- Avtohišam leta 2005 prodaja pade in avtomobili nad 200k km, se začnejo počasneje prodajati, kar pomeni upad dobička
- Avtohiše se morajo trgu prilagoditi. Iz tujine uvozijo avto z 300k km za 2500EUR, brez vložka pa povečajo vrednost avtomobila na 3700EUR, s tem ko prevrtijo števec nazaj.

Sicer pa zakaj ne, če zakonodaja to dopušča?* (beri spodaj)

- Avtohiša B je ta trenutek na zgubi, ker avtohiša A ponuja isti oz. podoben avtomobil za isto ceno, ampak polovico manj km. Prodaja avtohiši A začne nazaj cveteti, medtem ko avtohiši B, ne preostane drugega kot se poslužiti podobnih taktik kot avtohiša A. Od tukaj naprej je samo še domino efekt. Pa smo v letu 2006+.


211. člen

(1) Kdor, zato da bi sebi ali komu drugemu pridobil protipravno premoženjsko korist, spravi koga z lažnivim prikazovanjem ali prikrivanjem dejanskih okoliščin v zmoto ali ga pusti v zmoti in ga s tem zapelje, da ta v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti, se kaznuje z zaporom do treh let.


Koliko se tole prakticira pa vsi vemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bambam20 ::

uporabnik44 je izjavil:

zdravo

Zanimajo me vaše pozitivne izkušnje z avtohišami in prodajalci avtov na štajerskem in širše ( če sploh so :) )
Ko sem brskal na forumih sem zasledil le teme s slabimi izkušnjami s prodajalci rabljenih vozil.

Lp



Jaz pojmujem pod avtohiše samo uradne zastopnike določenih znamk.


Vsi ostali niso vredni pol pizde, ker so prekupčevalci in v primeru, da gre kaj narobe se boš tožaru v nedogled. Zato se pri njih tud ne kupuje avtov, čeprav mamijo z nižjimi cenami.

cuxoh ::

Tilen je izjavil:

Ne vem, če je problem ravno s prodajalci. Bolj so problem naivni kupci rabljenih vozil. Sam imam dobre izkušnje s Porsche Maribor in Porsche Verovškova.

Še en glas za Porsche (vseh 5). Drugje več ne kupim VAG avta, novega ali rabljenega.
Druga Avtohiša pa je Ford Rebernik. Ampak, dokler @uporabnik44 ne poveš kaj kupuješ, strelamo v prazno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cuxoh ()

bambam20 ::

Načeloma imajo ljudje zelo dobre izkušnje s Porschejem. So res redke izjeme.

Aphanisis ::

Kaj pa Autodelta na Dunajski v Ljubljani?

sass628 ::

Moj glas gre avtohiši Selmar v Celju, zelo prijazno osebje. Sicer sem kupil nov avto in ne rabljenega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaupanja vredni prodajalci rabljenih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
228163227 (4225) fujtajksel
»

Avtohiša, ki vrti kilometre rabljenim vozilom (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35879903 (48989) hojnikb
»

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38783557 (33681) FlyingBee
»

Kilometre pri avtu se z lahkoto prilagodi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19836381 (25125) shadeX
»

Zakon o varstvu potrošnikov in rabljen avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920471 (10908) bambam20

Več podobnih tem