» »

stikalo za luči na daljinec

stikalo za luči na daljinec

Pixy222 ::

Zanima me ali kdo ve kje bi lahko dobil stikalo za luči, ki bi ga lahko upravljal z daljincem. Rabil bi za v dnevno sobo, kjer se luč največ ugaša in prižiga in nebi non stop vstajal. Če se ne da dobiti sem odprt tudi za samoiniciativne ideje : ) Hvala

listje123 ::

Vice ::

http://www.dealextreme.com/p/wireless-5...

50€ vs 10€ za 4 naprave

Pixy222 ::

Uf hvala za hitre odgovore, sam nisem našel. Me zanima ali kdo kaj podobnega že uporablja in kako se kaj obnese zadeva.

Okapi ::

Jaz imam to že skoraj deset let, daljinec z možnostjo zatemnjevanja (kupljeno v Conradu - takrat še ni bilo DealExtrema in ebaya:-). Deluje brez problema, edino enkrat je interna varovalka v stikalu pregorela. Ko se enkrat navadiš, ni poti nazaj:-)

O.

listje123 ::

Vice je izjavil:

http://www.dealextreme.com/p/wireless-5...

50€ vs 10€ za 4 naprave


Ok ok you WIN!!! :))

kalko ::

Vseeno pri teh Kitajskih prej preveri, če se da nastavljati kanale. Da ne bo sosed prižigal/ugašal tvojo luč ali obratno :D

Drugače pa ima Bauhaus kar dobro izbiro teh reči. Jaz sem dal za komplet s tremi napravami 17 eur.

Pixy222 ::

aha hvala za info bom pogledal še v bauhausu

RockyS ::

Je kdo pred kratkim nabavljal kaj takega in lahko deli kje? Iščem stikalo in daljinca, lahko iz eu ali kitajske.

smetko ::

V lanskem letu sem od kitajcev kupil dve stikali z možnostjo daljinskega upravljanja.
Link.
Prvega sem kupil v začetku leta, drugega v novembru. Z delovanjem sem zelo zadovoljen.
Način delovanja: Stikalo se z daljinskim upravljalnikom upari, tako da imaš lahko več daljincev za eno funkcijo stikala. ( sam sem izprobal 5 kod za en vhod, koliko je maksimalno možno ne vem). Vsak vhod lahko sprogramiraš da se na tipko vključi, izključi oriroma Vključi/izključi.
Daljinec ima fiksne kode, in se jih ne da spreminjati (to sem zvedel pri prvem naročilu, ko mi je daljinec na dveh tipkah pošiljal isto kodo, kar sem reklamiral in prodajalec mi je poslal nov daljinec).
Moja opažanja:
Samo stikalo lahko kontrolira od enega do treh tokokrogov (Kupil sem z dvema). Tipke na stikalu so zelo odzivne, saj sem uspel luč prižgati/ugasniti celo z usnjeno rokavico. Na samem stikalu so tipke fiksne in delujejo po načinu On/off preklaplanja, dočim daljinec lahko deluje v treh zgoraj opisanih načinih.
S strani ima stikalo ozek črn rob, kateri pa ni pretirano moteč.
Stikalo je malo težje ugraditi v starejše doze, saj nima s strani kaveljcev, ker se naj bi privijačil v zato pripravljene luknjice pri novejših dozah.
Stikalo ima vgrajeno osvetlitev, katera pa ni moteča, tako da je lahko stikalo tudi v spalnici. Da je vhpd vključen/izključen vidiš samo tako, da je pri vklopljenem stikalu malo svetlejša osvetlitev, vendar je na žalost vedno v isti barvi (Modri).
Če zmanjka elektrike, se po prihodu elektrike stikalo postavi v ugasnjeno.
Stikalo preklaplja oba vhoda, čeprav je priključen samo eden.
Na žalost ni mogoče vključiti izključiti oba vhoda istočasno. to težavo rešujem tako da se stikala dotaknem na robu in s prstom podrsam iz enega konca na drugega)
Stikalu je priložen tudi kondenzator, kateri bi se uporabil pri led lučeh majhne moči, vendar ga pri meni ni bilo potrebno uporabiti, čeprav sem imel led svetilke (5w in 10w).
Stikalo sem uspel krmiliti tudi daljincem, katerega sem skupaj z vtičnicami kupil pred 10+ leti.
No comment

RockyS ::

Hvala, točno to sem želel slišat!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kompatibilni daljinec za garazna vrata

Oddelek: Loža
3712603 (469) c3p0
»

vtičnice, stikala za luči... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5616340 (7718) marjan_h
»

Električno stikalo na dotik

Oddelek: Pomoč in nasveti
123323 (2805) BorutK-73
»

Vezava daljinskega stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61657 (1549) komar26
»

USB-PC Daljinec

Oddelek: Strojna oprema
71920 (1760) zavajon

Več podobnih tem