» »

Nutella in drugi proizvodi za tržišče ''vzhodnega bloka''...

Nutella in drugi proizvodi za tržišče ''vzhodnega bloka''...

Temo vidijo: vsi

D3m ::

next3steps je izjavil:

c3p0 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Ajd, probaj slovensko Poli in hrvaško Poli. Poročaj.


Najdražja klobasa, ki se slabo uvršča na testih (največ soli, maščob, najmanj beljakovin). Ne vem zakaj bi to kdo zavestno vnašal v sebe.

Naaah. Gre se za to, iz katerih delov mesa je narejena. Podobne na trgu nisem zaznal.

Colt1911 je izjavil:

jype je izjavil:

Ko bo vaš življenski standard po razpadu EU zopet padel na nivo, ki ste ga že pozabili, se spomnite na vaše slaboumne besede.


Iz tvojih ust v božja ušesa.
Želim si , da standard čimprej pade na nivo , ki si ga ti že pozabil (alzheimer?).
Takrat sem vsakih 6-7 let kupil nov avto , vsak mesec sem celo nekaj malega prihranil , sedaj v EU pa trajbam 14 let stare gare in živim iz rok v usta , delam pa več kot včasih.
Temu ti praviš napredek? Samo še živilske karte , vrste pred trgovinami in obvezna oddaja nam manjka pa bomo v raju.;(

Danes človek za povprečno plačo kupi več dobrin kot takrat, ko ti še nisi imel alzheimerja. Fuck yeah, še za minimalno dobiš več, kot prej.


Kot naprimer?
|HP EliteBook|R5 6650U|

zmaugy ::

thramos je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Sam opažam razlike v kvaliteti izdelkov že več let. Nisi pozoren, dokler ne okusiš razlike. In dejansko kot si napisal glede tehničnih izdelkov, opažam tudi sam, ko iščem recenzije nekaterih izdelkov na netu. Informacijska podpora proizvodnji in logistiki to vsekakor omogočata. In če je nekaj mogoče in profitabilno, potem se zelo velikokrat tudi zgodi.


Glede tehničnih izdelkov, pomoje to počnejo zaradi oteževanja primerjave cen. Vsaj pri gospodinjskih aparatih z malo truda lahko najdeš po specifikacijah enake aparate, bistveno različnih cen na različnih trgih.

Bi rekel, da je to povsem verjetno. Lahko pa tudi dve muhi na en mah - še malce prilagajajo kvaliteto sestavnih delov in kakovost sestavljanja glede na tržišče - se pravi prva klasa nazivno enakih komponent, druga klasa itd. Na zunaj brez razlik.

Master_Yoda ::

Jaz sem to opazil pred casom pri televizijah. Za vzhodni trg je model, ki ima manj priklopov, za zahodni pa model z vec priklopi - cena pa je seveda ista. Vprasanje tudi ali so panel in drugi deli enaki, ali pa so noter "rejecti" iz zahodnega trga.

          ::

Običajno je tudi, da gredo prve serije na zahodne trge. Serije, ki so narejene takrat, ko je orodje že proti koncu življenjske dobe, pa gredo na vzhod.
Krivi za to pa smo si sami, ker smo bojda manj zahtevni potrošnikov od naših zahodnih bratov. Očitno je 50 let komunistične dresure pustilo globoke posledice.

jype ::

kamikaze5> Očitno je 50 let komunistične dresure pustilo globoke posledice.

Mhm, ker v eno od zibelk najbolj čiste oblike kapitalizma, Haiti, izvažajo najboljše izdelke?

          ::

Točno tako.

thramos ::

Nihče nam ne brani, da TVje naročimo iz držav, kjer jim ni bilo treba prestati pol stoletja ekonomske kataklizme komi/socializma. Tudi za večjo belo tehniko je k sreči meja z Avstrijo zelo blizu.

Majhnost in bližina razvitih trgov sta nas reševali takrat in nas rešujeta še zdaj.

jype ::

Poleg tega so tudi v Sloveniji že dolgo na voljo trgovine, kjer prodajajo blago, namenjeno zahodnim trgom, kjer se da tudi glede cene pogosto marsikaj dogovoriti.

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

jype je izjavil:

Poleg tega so tudi v Sloveniji že dolgo na voljo trgovine, kjer prodajajo blago, namenjeno zahodnim trgom, kjer se da tudi glede cene pogosto marsikaj dogovoriti.

Kaksen seznam kje na to temo? (po pomoti stisno gumb za izbris, namest citat prvotno... pardon)
@ Pusti soncu v srce... @

          ::

Mene tudi zanima, kje v sloveniji lahko kupim novega Passata, ki je bil delan za nemški trg?

jype ::

SmeskoSnezak> Kaksen seznam kje na to temo?

Pojma nimam, načeloma so te reči bolj stvar ljudskega izročila, bi pa verjetno bilo pametno, če bi jih kdo zbral. Ne sekiraj se glede predloga izbrisa.

Invictus ::

          je izjavil:

Mene tudi zanima, kje v sloveniji lahko kupim novega Passata, ki je bil delan za nemški trg?

V Nemčiji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

kamikaze5> Mene tudi zanima, kje v sloveniji lahko kupim novega Passata, ki je bil delan za nemški trg?

Za pet jurjev ti ga iz poljubnega nemškega avtosalona pripelje moj brat.

Smurf ::

Iz kje pa prihajajo SLO passati? Po mojih informacijah jih v Evropi trenutno proizvajajo samo tovarni v Nemciji in Rusiji (Slovaska je bila ukinjena?).

OK.d ::

Enak primer sem imel ob nakupu avta 2002, po celem svetu je v osnovni opremi bil avtoradijo s cd-jem, edino pri nas- balkan sem ga dobil še na kaseto:P
LPOK.d

zmaugy ::

jype je izjavil:

Poleg tega so tudi v Sloveniji že dolgo na voljo trgovine, kjer prodajajo blago, namenjeno zahodnim trgom, kjer se da tudi glede cene pogosto marsikaj dogovoriti.


Majkemi, čist zares je tuki samo roba za Nemce in Angleže. Se ne da fejkat.

D3m ::

OK.d je izjavil:

Enak primer sem imel ob nakupu avta 2002, po celem svetu je v osnovni opremi bil avtoradijo s cd-jem, edino pri nas- balkan sem ga dobil še na kaseto:P


Škoda, da nisi dobil vinilke.

Bi bil sedaj zelo popularen pri retro babah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

jype ::

zmaugy> Majkemi, čist zares je tuki samo roba za Nemce in Angleže. Se ne da fejkat.

V Nemčiji in Angliji je več balkancev, kot na Balkanu.

zmaugy ::

"Nobody is more presidental than me. Bigly."

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

zmaugy> Majkemi, čist zares je tuki samo roba za Nemce in Angleže. Se ne da fejkat.

V Nemčiji in Angliji je več balkancev, kot na Balkanu.


V bistvu to ni daleč od resnice. Bil zadnjič s kolegom v Dojčland, greva na Weisswurst pa en dunklpir pride kelnar, midva naročiva po nemšk. Štimt. Se meniva normalno majstr prnese pivo pa sliš... in potem vprašanje. "Pa odkuda ste vi ?" :D pa smo se vse po "naše zmenil" Na konc smo pogruntal da je celo gazda gostilne Bošnjak :))8-) Je še ena runda piva padla ala "Kuča časti"
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zmaugy ::

Ma jasno, ziher je 50 milijonov Jugoslovanov u Dojčland...

Colt1911 ::

next3steps je izjavil:

c3p0 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Ajd, probaj slovensko Poli in hrvaško Poli. Poročaj.


Najdražja klobasa, ki se slabo uvršča na testih (največ soli, maščob, najmanj beljakovin). Ne vem zakaj bi to kdo zavestno vnašal v sebe.

Naaah. Gre se za to, iz katerih delov mesa je narejena. Podobne na trgu nisem zaznal.

Colt1911 je izjavil:

jype je izjavil:

Ko bo vaš življenski standard po razpadu EU zopet padel na nivo, ki ste ga že pozabili, se spomnite na vaše slaboumne besede.


Iz tvojih ust v božja ušesa.
Želim si , da standard čimprej pade na nivo , ki si ga ti že pozabil (alzheimer?).
Takrat sem vsakih 6-7 let kupil nov avto , vsak mesec sem celo nekaj malega prihranil , sedaj v EU pa trajbam 14 let stare gare in živim iz rok v usta , delam pa več kot včasih.
Temu ti praviš napredek? Samo še živilske karte , vrste pred trgovinami in obvezna oddaja nam manjka pa bomo v raju.;(

Danes človek za povprečno plačo kupi več dobrin kot takrat, ko ti še nisi imel alzheimerja. Fuck yeah, še za minimalno dobiš več, kot prej.


Ah , to povprečje. In povprečna plača ki je 70% delavcevne vidi nikoli.;( Imamo pa res več super bogatih , ki nam dvigujejo povprečje. Oni jedo samo meso , mi pa samo kislo zelje. Ampak hej , kaj se zelježerji pritožujemo , povprečje je pa ja okusen segedinar.

jype ::

zmaugy> Ma jasno, ziher je 50 milijonov Jugoslovanov u Dojčland...

Enako se ti zgodi tudi v Kanadi in Avstraliji.

Colt1911> Ah , to povprečje. In povprečna plača ki je 70% delavcevne vidi nikoli.

Ti podpiraš korporacije, ti kupiš nov avto vsakih 7 let, čeprav bi lahko starega popravil. Nismo mi taki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Unknown_001 ::

jype je izjavil:


Ti podpiraš korporacije, ti kupiš nov avto vsakih 7 let, čeprav bi lahko starega popravil. Nismo mi taki.


Še huje če vzame kredit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

Unknown_001 je izjavil:

jype je izjavil:


Ti podpiraš korporacije, ti kupiš nov avto vsakih 7 let, čeprav bi lahko starega popravil. Nismo mi taki.


Še huje če vzame kredit.


O ye, of little faith.
|HP EliteBook|R5 6650U|

otago ::

 Tujci v ZRN 2015

Tujci v ZRN 2015



Niso vstete prve genereacije,vojni begunci z balkana, ki so prevzeli nemsko drzavljastvo. Slovenci smo na 27k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Colt1911 ::

jype je izjavil:

zmaugy> Ma jasno, ziher je 50 milijonov Jugoslovanov u Dojčland...

Enako se ti zgodi tudi v Kanadi in Avstraliji.

Colt1911> Ah , to povprečje. In povprečna plača ki je 70% delavcevne vidi nikoli.

Ti podpiraš korporacije, ti kupiš nov avto vsakih 7 let, čeprav bi lahko starega popravil. Nismo mi taki.


Nisi dobr zastopil , to sem delal pred EU , zdaj si tega ne morem več privoščiti.
Imam pa pecikl kupljen že v EU. In ga popravljam.

Colt1911 ::

D3m je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

jype je izjavil:


Ti podpiraš korporacije, ti kupiš nov avto vsakih 7 let, čeprav bi lahko starega popravil. Nismo mi taki.


Še huje če vzame kredit.


O ye, of little faith.


Ma kaki kredit !!???8-O
Je v že Samuel napisal da sem nerazgledan zaostal seljak , ker ne uporabljam izvedenskih finančnih instrumentov. Saj se tako reče , a ne ?
Uporabljam le zaostale finančne instrumente , ki pa so , da mimogrede omenim bio-eko. Reče se jim Pare na sunce.

Unknown_001 ::

Colt1911 je izjavil:

D3m je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

jype je izjavil:


Ti podpiraš korporacije, ti kupiš nov avto vsakih 7 let, čeprav bi lahko starega popravil. Nismo mi taki.


Še huje če vzame kredit.


O ye, of little faith.


Ma kaki kredit !!???8-O
Je v že Samuel napisal da sem nerazgledan zaostal seljak , ker ne uporabljam izvedenskih finančnih instrumentov. Saj se tako reče , a ne ?
Uporabljam le zaostale finančne instrumente , ki pa so , da mimogrede omenim bio-eko. Reče se jim Pare na sunce.


PNS oz. plačilna metoda po konceptu ZKP :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

next3steps ::

Master_Yoda je izjavil:

Jaz sem to opazil pred casom pri televizijah. Za vzhodni trg je model, ki ima manj priklopov, za zahodni pa model z vec priklopi - cena pa je seveda ista. Vprasanje tudi ali so panel in drugi deli enaki, ali pa so noter "rejecti" iz zahodnega trga.

Jah, sem tudi sam bil začuden, ko sem gledal recenzijo mojega televizorja. Za UK so namreč delali 720p verzijo, za naš vzhodni trg pa 1080p verzijo.

RockyS ::

nejcek74 ::

Aldi v Svici ima na svojih izdelkih deklaracije tudi v slovenščini. Tako da predvidevam, da prodajajo identične izdelke kot so v Slovenskem Hoferju.

blackbfm ::

Jah, sem tudi sam bil začuden, ko sem gledal recenzijo mojega televizorja. Za UK so namreč delali 720p verzijo, za naš vzhodni trg pa 1080p verzijo.


wau, pri laptopih imaš tudi isti model in različne specse..a tam pa nisi nič začuden?

next3steps ::

Ne, ker pri laptopih isti model ni isti, le začetnica modela je ista.

...:TOMI:... ::

Hoteli ste nizke cene, uničit domačo pridelavo in sedaj imamo kar imamo. Nikakovo kakovost za višjo ali enako ceno.

Odločajte z denarnico, ne kupujte teh izdelkov multinacionalk pa boste srečnejši in bolj zdravi ter ne boste se sekirali zaradi 2.klase nutele.
Tomi

harvey ::

Nekoliko več podrobnosti kaj so ugotovili Slovaški, Češki, Madžarski uradi v prispevku na 24ur.com.

Polovica od 22 testiranih izdelkov, ki so jih testirali v Bratislavi in v dveh avstrijskih mestih le 20 kilometrov stran, se je razlikovala po okusu, izgledu in strukturi, je pojasnilo ministrstvo, ki se je sklicevalo na nacionalni urad za varno hrano.

Pomarančna pijača, ki jo je prodajala nemška veriga Rewe, na Slovaškem ni vsebovala pomarančnega soka, medtem ko ga enaka pijača v Avstriji je. Slednja tudi ni vsebovala aditivov ali stabilizatorjev, so pokazali testi.

"Argument, da naj bi se multinacionalke le prilagajale različnim regionalnim okusom potrošnikov, ne vzdrži, saj si slovaški potrošniki zagotovo ne želijo v svoji hrani več aditivov in manj prave hrane," je bila ostra Matecna.

Coca-Cola v prodaji na Slovaškem je bila sladkana s cenejšim glukoznim sirupom, medtem ko je bila v Avstriji s sladkorjem.
Medtem ko se v Sloveniji institucije, ki naj bi skrbele za to, da jemo kakovostno, odgovornosti za kakršno koli ukrepanje izogibajo, pa so na Slovaškem in Madžarskem že napovedali, da bodo skupaj pritisnili na Bruselj. Doseči želijo sprejem pravil, ki bi vsem državljanom EU zagotavljala hrano enake kakovosti

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

blackbfm ::

next3steps je izjavil:

Ne, ker pri laptopih isti model ni isti, le začetnica modela je ista.


jah ni res, mas npr hp probooka za 500 al pa za 700 eur..

treba je gledat specse, ne model.. zakaj bi bil tv izjema

ahac ::

Coca-Cola v prodaji na Slovaškem je bila sladkana s cenejšim glukoznim sirupom, medtem ko je bila v Avstriji s sladkorjem.

Tole je lep primer težav določanja kaj je bolj kvalitetno in zakaj bo to težko regulirat za vsak proizvod posebej.

Ali sladkor v Coca-coli res pomeni boljšo kvaliteto samo zato, ker je dražja sestavina?
Po tej logiki Mehika (sladkor) dobi bolj kvalitetno Coca-colo kot ZDA (fruktozno-glukozni sirup)!

Podobno je z Nutello.
Ja, poljska se zdi slabše kvalitete, ampak velika razlika (mogoče po okusu celo bolj opazna) je tudi med italjansko in nemško.
Katera bi morala biti tista prava, ki bi se edina smela prodajat po celi EU?

Včasih tudi kdo spremeni sestavine izdelka samo na enem trgu (ne nujno na slabše) in se potem na podlagi feedbacka odloči če bo nov recept začel uporabljat tudi drugje ali ne.


Drug problem:
Pomarančna pijača, ki jo je prodajala nemška veriga Rewe, na Slovaškem ni vsebovala pomarančnega soka, medtem ko ga enaka pijača v Avstriji je
Če pijači rahlo spremenijo ime, to ne bo več enaka pijača in torej bo čisto prav, da ima druge sestavine. In nič ne bo rešeno...


Jaz mislim, da bi bilo dobro če bi države dovolile direktne primerjave sestavin v oglaševanju!

Npr. nek slovaški proizvajalc pijač bi lahko naredil oglas s primerjavo:
Rewe pijača v AT ima x% soka
Rewe pijača v SK nima soka!
Naša pijača ima pa več soka! Ne nasedajte Rewe, kupujte kvaliteto!

S tem bo kupci dojel, da tuja znamka ne pomeni kvalitete. To bi pomagalo lokalnim proizvajalcem (če delajo bolj kvalitetne izdelke), te večje znamke bi pa morale spremenit svoje sestavine.... ne zaradi nemogoče regulacije, ampak zaradi zahtev trga.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

[SkA] ::

Meni vse skupaj še vedno precej smrdi po neki gostilniški debati s prikritimi nameni. Na RTVSLo so zapisali, da so "Madžarski primerjalni testi, ki so prišli v javnost v začetku leta, pa naj bi bili stari že tri leta. ".

Ne razumem čisto, če niso v igri drugačni motivi, zakaj prvotnih raziskav / testov še vedno ni nikjer objavljenih in ugotovitve v vpogled.

fosil ::

Npr. nek slovaški proizvajalc pijač bi lahko naredil oglas s primerjavo:
Rewe pijača v AT ima x% soka
Rewe pijača v SK nima soka!
Naša pijača ima pa več soka! Ne nasedajte Rewe, kupujte kvaliteto!

Primerjalno oglaševanje je v Evropi prepovedano.

Ali sladkor v Coca-coli res pomeni boljšo kvaliteto samo zato, ker je dražja sestavina?

Pomeni boljšo kvaliteto ker je fruktozni sirup velika svinjarija, malo pobrskaj po netu.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

ahac ::

Primerjalno oglaševanje je v Evropi prepovedano.
Prodajat različne proizvode pod istim imenom je pa dovoljeno. Ampak očitno to vzhodni Evropi ni več prav.
Verjento bi lažje dosegl, da se dovoli primerjalno oglaševanje (mogoče celo samo v primerih, ko nek produkt ni povsod enak) kot pa zahteval, da so vsi produkti točno enaki povsod po EU.


Pomeni boljšo kvaliteto ker je fruktozni sirup velika svinjarija, malo pobrskaj po netu.
Bomo v Bruslju imel cel kup ljudi, ki bodo malo brskal po netu in za vsak produkt odločal katera EU verzija nekega izdelka je najbolj kvalitetna? :P
Sicer pa Coca-cola lahko še v Avstriji začne dajat notr fruktozni sirup in se Slovaki ne bodo mogl več pritoževat, da dobijo slabšo kot Avstrijci...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

zmaugy ::

ahac je izjavil:

Coca-Cola v prodaji na Slovaškem je bila sladkana s cenejšim glukoznim sirupom, medtem ko je bila v Avstriji s sladkorjem.

Tole je lep primer težav določanja kaj je bolj kvalitetno in zakaj bo to težko regulirat za vsak proizvod posebej.

Ali sladkor v Coca-coli res pomeni boljšo kvaliteto samo zato, ker je dražja sestavina?
Po tej logiki Mehika (sladkor) dobi bolj kvalitetno Coca-colo kot ZDA (fruktozno-glukozni sirup)!

Podobno je z Nutello.
Ja, poljska se zdi slabše kvalitete, ampak velika razlika (mogoče po okusu celo bolj opazna) je tudi med italjansko in nemško.
Katera bi morala biti tista prava, ki bi se edina smela prodajat po celi EU?

Včasih tudi kdo spremeni sestavine izdelka samo na enem trgu (ne nujno na slabše) in se potem na podlagi feedbacka odloči če bo nov recept začel uporabljat tudi drugje ali ne.


Drug problem:
Pomarančna pijača, ki jo je prodajala nemška veriga Rewe, na Slovaškem ni vsebovala pomarančnega soka, medtem ko ga enaka pijača v Avstriji je
Če pijači rahlo spremenijo ime, to ne bo več enaka pijača in torej bo čisto prav, da ima druge sestavine. In nič ne bo rešeno...


Jaz mislim, da bi bilo dobro če bi države dovolile direktne primerjave sestavin v oglaševanju!

Npr. nek slovaški proizvajalc pijač bi lahko naredil oglas s primerjavo:
Rewe pijača v AT ima x% soka
Rewe pijača v SK nima soka!
Naša pijača ima pa več soka! Ne nasedajte Rewe, kupujte kvaliteto!

S tem bo kupci dojel, da tuja znamka ne pomeni kvalitete. To bi pomagalo lokalnim proizvajalcem (če delajo bolj kvalitetne izdelke), te večje znamke bi pa morale spremenit svoje sestavine.... ne zaradi nemogoče regulacije, ampak zaradi zahtev trga.


Mislim da bi za začetek lahko na vidnem mestu dali izdelkom z enakim imenom/marketingom in različnimi recepturami različne številke - določena številka za določeno recepturo. Naj se določi da je obvezna 3 ali 4 mestna številčna koda v imenu izdelka (z lepo vidno številčno kodo). In potem bi kupci vedeli kateri produkt XX jim najbolj ustreza in bi ga tudi zahtevali.
To ne bi smelo biti pretežko, saj sem prepričan, da imajo proizvajalci zaradi standardizacije vse recepture oštevilčene, samo majhna dodatna informacija na etiketi bi bila novost.

next3steps ::

Slovaki bi imeli premium artikle za ceno svojih low-end šit tier?
Wow.

OK.d ::

Važno da imamo ravne kumare:P
LPOK.d

balluf ::

jype je izjavil:

Poleg tega so tudi v Sloveniji že dolgo na voljo trgovine, kjer prodajajo blago, namenjeno zahodnim trgom, kjer se da tudi glede cene pogosto marsikaj dogovoriti.


Kje,?

jype ::

balluf> Kje,?

Müller, na primer.

OK.d ::

jype je izjavil:

balluf> Kje,?

Müller, na primer.

"kjer se da tudi glede cene pogosto marsikaj dogovoriti"??
LPOK.d

jype ::

OK.d> "kjer se da tudi glede cene pogosto marsikaj dogovoriti"??

Ja, popust ti dajo, ane, pa nč ne rečejo "to je za Nemčijo namenjen, bo dražje kot v Nemčiji".

balluf ::

jype je izjavil:

OK.d> "kjer se da tudi glede cene pogosto marsikaj dogovoriti"??

Ja, popust ti dajo, ane, pa nč ne rečejo "to je za Nemčijo namenjen, bo dražje kot v Nemčiji".

:|

techfreak :) ::

V Mullerju recimo prodajajo nemsko Nutello, je dejansko drazja kot tista namenjena za slovenski trg?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okus nutelle (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32659193 (19850) Zvezdica27
»

Coca Cola - sprememba okusa? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16623447 (17114) RejZoR
»

cocacola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12523509 (19671) Super Sonic

Več podobnih tem