» »

Kdaj ste 'zadeti' brez opojnih substanc?

Kdaj ste 'zadeti' brez opojnih substanc?

«
1
2

omnimint ::

Zanima me, kdaj doživite prijeten občutek, ki meji na evforijo, je ponavadi nenamerno izzvan(slučajen) in ni posledica vnosa zunanjih kemičnih spojin?
Primeri:

    - si ogledaš odličen film
    - greš planinarit po brezpotju
    - spoznaš novo bejbo
    - se naučiš nekaj novega, kar se ti prej zdelo nemogoče
    - ...

Kdaj je to najbolj izrazito?

koyotee ::

Nič se ne mora primerjat z opojnimi substancami.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: blackbfm ()

Blinder ::

Pri sportu se zgodijo taki eventi. Pri naziganju muske tut kaksenkrat. Bejbike tudi uspejo povzrocit kej takega.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

3man ::

Nisem veliko opojnosti skusil a do sedaj se nic ne more primerjati z rojstvom otroka :)
Se zdaj sem na iiiii

blackbfm ::

koyotee je izjavil:

Nič se ne mora primerjat z opojnimi substancami.


lahko, sam ekstremno težko je dosežt to stanje :D

Miki N ::

koyotee je izjavil:

Nič se ne mora primerjat z opojnimi substancami.


Nerad igram hudičevega advokata ampak če upoštevaš res široke možnosti formulacije, nadzor doze in konsistentnost učinka, ja - substance vodijo prekleto zagrizeno bitko za prvo mesto. Tako pač je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

maco-maco ::

Nenamerna so najbrž presenečenja. Najdeš 5 jurčkov, namesto enega. Je pa fino, ko se potrudiš, pa osvojiš (vrh, naklonjenost, znanje,...). Tudi pasivne so lahko fine (film, muzika, vic,..). Rojstvo otroka je bilo omenjeno. Pa najbrž še 1000 zadev. So pa zunanje kemikalije enostavno močnejše. Ni kar tako toliko odvisnikov.
Kaj?

shadeX ::

ja - substance vodijo prekleto zagrizeno bitko za prvo mesto.


Jp. Nothing can beat that. Sicer pa:

- Seks
- Šport (tek, kolesarjenje) - še posebno kadar podreš osebni rekord
- Adrenalinski eventi (bungee)
- Vsak uspeh na osebnem področju, karkoli že je.

Se pa seveda karkoli od zgoraj naštetega, ne more primerjat s pravo zadetostjo. Filingi so čist drugačni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

crniangeo ::

Ljubezen
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

TheKekec ::

Ko berem predavanja iz mehanike fluidov.

Samael ::

Kdaj doživim pravi šus tudi na koncertu. Brez kakršnih koli substanc.

grobijan ::

crniangeo je izjavil:

Ljubezen


Jup, kr fajn megla rata :D

IL_DIAVOLO ::

Ko si spraznis jaja :))

jype ::

omnimint> Zanima me, kdaj doživite prijeten občutek, ki meji na evforijo, je ponavadi nenamerno izzvan(slučajen) in ni posledica vnosa zunanjih kemičnih spojin?

- Spolni odnosi in kardio vadba.

Kajles> Ko berem predavanja iz mehanike fluidov.

+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mailer ::

Od ženske, od občutka svobode, ko prešaltaš pr 12k v višjo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Glugy ::

Takrat ko imaš prosti čas in se zaveš da živiš za ta trenutek in se mu prepustiš in počneš kar te je volja in to počneš brezskrbno, z isto mentaliteto kot to počno otroci. Oni najbolj vedo kaj je to sreča. Če ne znaš evforije dosečt brez substanc ti močno priporočam da se zgleduješ po njih. Če je možno paziš na njih ( če koga poznaš da ma otroke) al pa kej podobnga..skratka preživiš nekaj časa z njimi. Sam kot opozorilo nikol ne stopat v stik z otroki ki jih ne poznaš brez da se prej pogovoriš z njihovimi skrbniki/starši.

Sicer pa.. Svoboda je največja zadetost. Če jo ne čutiš je to zato ker so ti vsi celo življenje govoril zakaj neki ni vredu; kaj bi se dal še boljš, drugač, bolj optimalno ali stroškovno, energijsko bolj učinkovito. Kaj je bolje za to in kaj za ono ..pri čimer je oboje dobro za nekaj in slabo za nekaj drugega. Ne smeš tako razmišljat!
Ko imaš prosti čas ne razmišljat o prihodnosti..prepusti se trenutku. Substance so sam bližnjica do tega. Vse kar substance načeloma naredijo je to da imaš za krajši čas slabšo možgansko moč ( v nekaterih primerih imaš določene centre sicer ojačene ampak pod črto imaš manjšo možgansko moč ). Zakaj mislš da so otroci po večini zlahkoto tako srečni? Ne mislm nobenga žalt ampak pomisl na to.
Tako kot vsaka stvar na svetu ima tud možganska moč svoje prednosti in slabosti.

Če ti znaš vso možgansko moč usmerit v uživanje in v dražljaje ki jih lahko absorbiraš kot nasmeh, potem si praktično na istem kot če bi opojne substance užival, samo da manj intenzivno pa bolj pristno in trajnostno. Da o zdravilnih učinkih takega uživanja ne govorim.

Jz vem da je težko ker te od majhnga ne naučijo principa stikala...ko daš stikalo na on delaš / se učiš uporabljaš čisto drugačno energijo kot pa ko daš stikalo na off in uživaš. Ampak to je težko še posebi ker te v otroštvu kar naprej skoraj vsi posiljujejo z tem da razmišljaš o šoli tud ko bi moral biti na off z raznimi butastimi vprašanji. ... S tem se uničuje prihodnost otroka in kasneje odraslega..ker je veliko težje potem se naučit stikala.
Zato tud slovenski delodajalci doskrat nočejo in ne morejo doumet da se po službi ne kliče zaposlenih in pika. Tud oni prispevajo k temu da se folk ne zna zabavat brez alkohola. Sej zato pa smo izredno visoko po porabi alkohola ..pa je to samo en od kazalcev tega.

Zato ker če ti družba ni dopustila razvit stikala z neupoštevanjem tega kdaj si na on in kdaj na off potem je začasna rešitev opojna substanca. Žal je ta začasna rešitev pri mnogih trajna kar ima skozi leta vse hujše stranske učinke... Delno bi lahko temu pripisali tud porazno kulturo na slovenskih cestah.

Treba se je naučit živeti. To pomeni imeti pristno veselje iz dna duše in to brez kvazi bližnjic. Ne izgubit otroškega srca v seb ne glede na vse. Če si ga pa izgubil naj te pa naj ne bo strah prebudit ga. Za evforijo je treba biti kdaj tud drzen. Naj te ne bo sram živi se samo enkrat. Noben ni popoln in vsak ima svoja veselja. Mala in velika. Treba jih je samo osvobodit vajeti jih priznat in sprejet in se ne bat polen ki ti jih bo vedno kdo vrgel pod noge. To samo pomeni da si drzen. Nekomu ni všeč da si srečen? Koga briga...dokler si ti vesel pa nobenmu nič slabega ne narediš ti nima noben kej rečt. Se jim lahko samo smejiš ker so tako zadrti ti pa uživaš v tem da si kar si :)

IL_DIAVOLO ::

Ob branju tega poetskega posta zgoraj dobim prav ta obcutek.

Osebno se nisem prebral tako lepega posta na slotech-u.

Kapo dol glugy.

kunigunda ::

Ko se zjutraj pretegnem :)

vostok_1 ::

When i cum in a random girl's ass. Why you ask?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

shadeX ::

OP, ne sprašuje o sanjah.

vostok_1 ::

Damn. My bad.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

[D]emon ::

- Kadar je za menoj uspesen delovni dan po katerem sem na prijeten nacin konkretno utrujen. (Fizicno delo, hebat ga :D)

- Ko si skuham kaksno od priljubljenih jedi in mi res dobro uspe

- Ob ogledu kakega od svojih najljubsih filmov

V prejsnjem letu pa je bil najboljsi "zadetek" obcutek svobode, ko sem se po dveh mesecih hospitalizacije svobodno sprehodil po mestu.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

run2 ::

Glugy je izjavil:

Takrat ko imaš prosti čas in se zaveš da živiš za ta trenutek in se mu prepustiš in počneš kar te je volja in to počneš brezskrbno, z isto mentaliteto kot to počno otroci. Oni najbolj vedo kaj je to sreča. Če ne znaš evforije dosečt brez substanc ti močno priporočam da se zgleduješ po njih. Če je možno paziš na njih ( če koga poznaš da ma otroke) al pa kej podobnga..skratka preživiš nekaj časa z njimi. Sam kot opozorilo nikol ne stopat v stik z otroki ki jih ne poznaš brez da se prej pogovoriš z njihovimi skrbniki/starši.


Se povsem strinjam. Lani sem kot prostovoljec delal en teden v vrtcu. Krasna izkušnja.

bambam20 ::

koyotee je izjavil:

Nič se ne mora primerjat z opojnimi substancami.




To seveda ni res.

Mene vedno "dvigne" ko Union Olimipja ostane brez naslova držanvih prvakov in potem jokajo celo poletje. Hehe.

Dvig čustev bo seveda znova, če izgubi NK Olimpija.

Ravno tako, ko se na novo zaljubim, kar pa seveda ni vsak dan, leto.

D3m ::

vostok_1 je izjavil:

When i cum in a random girl's ass. Why you ask?


Ta post je še bolj vulgaren od mojega.

Damn you Mavrik.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Baja ::



8-)8-)8-)8-)

lisaac ::

nevem če ma lih veze z OP temo pa vseeno...kaj povzroči "taprav dan", tisto ko se zbudiš zjutraj in si čist razigran, zgovoren, pozitivc ..in to brez razloga, brez opojnih substanc?

pegasus ::

Čaj pu erh.

TheKekec je izjavil:

Ko berem predavanja iz mehanike fluidov.
My kind of guy :D Rabiš met kaj posimulirano? ;)

Samael ::

Ah, le kako sem pozabil. Eden takšnih občutkov pred nedavnim je povzročil tisti znameniti preobrat na SP v rokometu v franciji, ko je po predhodno bledi predstavi naših v zadnjih desetih minutah Slovenija od nekje našla "moč", naredila nenaden preobrat in prav filmsko pometla s Hrvaško. Tisti občutek, ko deluje že vse izgubljeno, potem pa nemogoče ...

In pa seveda kakšen "glasen" koncert, šus ... kjer me množica, evforija in vse ... odpelje.

Se mi pa zdi razlika med evforijo oz. zadetostjo in dobrim občutkom, kar eni tu mešate. Recimo danes je tko lep sončen dan. Pa še frej sem. Super občutek. Zdi se mi, kot bi imel še cel dan pred seboj. Potem, ko zaključim s tem pisanjem grem ven. Ampak to ni tisti poseben moment evforije. Le super občutek pač.

Jupito ::

omnimint je izjavil:

Zanima me, kdaj doživite prijeten občutek, ki meji na evforijo, je ponavadi nenamerno izzvan(slučajen) in ni posledica vnosa zunanjih kemičnih spojin?
Primeri:

    - si ogledaš odličen film
    - greš planinarit po brezpotju
    - spoznaš novo bejbo
    - se naučiš nekaj novega, kar se ti prej zdelo nemogoče
    - ...

Kdaj je to najbolj izrazito?


Ko berem žolčne odzive na svoje objave. :D
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Cruz ::

Ob dobrem pogovoru.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

nofaith ::

Adrenalin je zakon, velikokrat je tukaj zraven še kakšna nevarnost, ampak dokler sem mlad pa neumen je vredno :)(kolesarjenje po lokalnih gozdnih progah). Pol mi je super hribolazanje (poleti in pozimi turno smučanje). Ko prideš na vrh gore peš in smučaš dol je čisto drugače kot po smučišču, kar nasmeh se mi nariše na obrazu. To so same stvari da poleg teh srečnih hormonov delaš še na sebi in na zdravju. Sicer so velike investicije bicikli in smuči, samo če gledaš to kot investicijo v svoje zdravje in srečo je vredno vsakega evra.
Uglavnem šport in narava.
Nevem točno kaj je tukaj še poleg dopamina in adrenalina ampak je supeeer.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

m0LN4r ::

omnimint je izjavil:

Zanima me, kdaj doživite prijeten občutek, ki meji na evforijo, je ponavadi nenamerno izzvan(slučajen) in ni posledica vnosa zunanjih kemičnih spojin?
Primeri:

    - si ogledaš odličen film
    - greš planinarit po brezpotju
    - spoznaš novo bejbo
    - se naučiš nekaj novega, kar se ti prej zdelo nemogoče
    - ...

Kdaj je to najbolj izrazito?

Hmm, problem tega vprasanje je, da to niti priblizno ni isti feeling.

Ne mores primerjat obcutke, ko si napumpan od sporta, straha, adrenalina, orgazmov pa evforijo, ki jo dobis preko drog ali pa naspidiranost.

To niso niti priblizno isti obcutki, nevem kako vam jih uspe metat v isti koš?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

next3steps ::

Ko sem pri koncu izpolnjevanja težko pričakovanega cilja.
Makes me go high as fuck.

RatedR ::

Najljubša glasba res naglas:D

Samael ::

m0LN4r je izjavil:



Ne mores primerjat obcutke, ko si napumpan od sporta, straha, adrenalina, orgazmov pa evforijo, ki jo dobis preko drog ali pa naspidiranost.

To niso niti priblizno isti obcutki, nevem kako vam jih uspe metat v isti koš?




Enak feeling ni niti med eno in drugo vrsto droge, ampak vsi vemo, razumemo o čem je tu govora. Sploh pa lahko tudi jaz tebe tu popravim. Določene stvari na ljudi vplivajo različno in sam recimo ne bi nikoli podcenjeval občutkov, evforije (ali agonije) ob doživljanju tekme na tribuni nekega hardcore navijača. Ali pa najstnice, ko se sreča s svojim rock idolom. In podobno.
To niso občutki, evofrija, ki traja par minut, ampak nekaj kar te dvigne ali zbije za več ur, mogoče dan. Le zakaj bi mi tu zdaj pametovali za kakšne občutke se gre, ko pa lahko vsakdo govori samo o svojih lastnih.
Si kdaj bil na kakšem koncertu, doživel tisti šus, trans, ko je bila cela množica z rokami v zraku eno? Nisi? Ali pa vendarle?
Nihče tu ne trdi, da je ta občutek enak biti na speedu, ampak kot sam naslov pravi, je moment, ko te zadane brez kakršnih koli substanc.

m0LN4r ::

To se vse slisi kot prekomerno veselje in adrenalin.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

omnimint ::

@Glugy zanimivo razmišljanje, bi pa dodal, da je vsakršna 'zadetost' o kateri govorimo v osnovi kemična nagrada, aktivator, analgetik,... in lahko traja zgolj omejen čas. Telo v nasprotnem primeru ne bi zdržalo oz. bi se človek na to navadil in efekt bi izginil. Gre za razliko dveh potencialov, ali bolje rečeno koncentracij. Bedno, ampak tako je.

jype ::

m0LN4r> To se vse slisi kot prekomerno veselje in adrenalin.

Ah ni, še veliko drugih je. Dopamin, oksitocin, vazopresin, serotonin... Vse to je pomembno, če hočeš bit kvalitetno zadet.

PacificBlue ::

Risanje z svinčnikom ali ogljem in umirjena glasba zraven.

poweroff ::

TheKekec je izjavil:

Ko berem predavanja iz mehanike fluidov.

Zanimivo, jaz pa ko berem kripto članke. 8-)
sudo poweroff

111111111111 ::

Ko po 7 urah pregledovanja in testiranja kode najdeš bug in daš kompile in si brez errorja.

PaX_MaN ::

Ko berem nova24tv ali breitbart.
Njihovo razgaljanje užaljenih SJWjev je boljše od vsakršnega spolnega odnosa.

jype ::

Kaj si storil PaX_MaNu?

PaX_MaN ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

jype ::

PaX_MaN> Ljudje si včasih pač premislijo, ko vidijo, da so jih nalagali.

Roe v. Wade still stands, so your point is irrelevant.

mtosev ::

še nikoli nisem bil "zadet". sem pa prišo blizu na kakšnem vlakecu smrti. ko se voziš si v drugem stanju.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PaX_MaN ::

jype je izjavil:

PaX_MaN> Ljudje si včasih pač premislijo, ko vidijo, da so jih nalagali.

Roe v. Wade still stands, so your point is irrelevant.

Roe v. Wade bo kmalu preteklost.

jype ::

PaX_MaN> Roe v. Wade bo kmalu preteklost.

V fašizmu ženskam nikoli ne pustijo, da se odločajo o lastnem telesu, tako da imaš zagotovo prav.

Morda se bodo pa odpovedali fašizmu.

Matako ::

PaX_MaN je izjavil:

Ko berem nova24tv ali breitbart.
Njihovo razgaljanje užaljenih SJWjev je boljše od vsakršnega spolnega odnosa.


Jup, schadenfreude. Užitki so nepopisni.

Meni so recimo najbolj orgazmični mtosevi ritoboli, oooo. :P
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravilnik o trpinčenju in alkoholizmu

Oddelek: Loža
252670 (1710) solatko
»

Z lažnimi tviti Elona Muska do 28 BTC v enem dnevu

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4211143 (7014) Timurlenk
»

Deadpool (2016) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9422942 (16395) oo7
»

V Rusiji začel veljati zakon o cenzuri interneta

Oddelek: Novice / NWO
188260 (6953) Gjera
»

Heroin vs. mariuhana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6519935 (17937) poweroff

Več podobnih tem