» »

Slovenska vojska, obramba mej Slovenije

Slovenska vojska, obramba mej Slovenije

Temo vidijo: vsi
««
6 / 6
»
»»

Smurf ::

Heavy je izjavil:


In se strinjam z tem. Danes (tudi na ST) se pogosto sliši delaj/študiraj to kar te veseli. Kar pripelje do efekta posebne snežinke. Ravno generacija Y ima težave dobiti delo oz. obstati na delovnem mestu, ko morajo narediti nekaj kar jim ne diši.
Služenje bi jih soočilo z tem, da so čisto vsi isti in da v življenju ne bo vse šlo kot si oni zamislijo.

Mene ne veseli kopat jarek globine zložljive lopatke sredi Počka :))

Mislis reci, da ima generacija Y tezavo dobiti delo zaradi prejsnih generacij, ki so spravile gospodarstvo (in drzavo) tam kjer je.

Mladi so se danes pripravljeni za sluzbo seliti bolj mnozicno kot kadarkoli prej, jemljejo sluzbe z bistveno manjso socialno varnost kot kadarkoli prej, in delajo vec ur kot vcasih. Pac posledica prehoda na kapitalizm.

Ce generacija, ki se je rodila v 60ih in 70ih letih, misli, da se jim je bilo hudo, in so ne vem kaj vec vredni od trenutnih generacij, zato ker so se sli tisto leto zivljenja tabornike, se lahko samo nasmehnem :).

matobeli ::

Hja, res so naši očetje krivi da niso pripravili novih delovnih mest za tisoče ekonomistov, socialnih kulturologov in ministerstva za snežinke...:))

Krivi so samo toliko da so nam sploh dali možnost da se je odprlo toliko neperspektivnih faksov.

Mladi so se danes pripravljeni za sluzbo seliti bolj mnozicno kot kadarkoli prej, jemljejo sluzbe z bistveno manjso socialno varnost kot kadarkoli prej, in delajo vec ur kot vcasih. Pac posledica prehoda na kapitalizm.


Tudi trošijo veliko. YOLO pa kapitalizem, pa poptv, pa to.

Smurf ::

Ogromno ekonomistov si imel tudi 30 let nazaj, prav tako si imel socialne kulturologe. Your point?

Aja se to sem pozabil omeniti, mladi dandanes ustvarijo veliko vec delovnih mest sami sebi, kot so jih 30 let nazaj, se pravi kazejo tudi v podjetnistvu bistveno vecjo samostojnost, kot vcasih.

next3steps ::

Res je. Starim mačkom je država ustvarjala delovna mesta, danes pa država ustvarja samo pogoje za delovna mesta.

matobeli ::

Smo očitno že želeli družbenih sprememb. Ker prehod iz industrijskega obdobja je zadel vse moderne države.

Mogoče bi bilo drugače če bi bili mladi aktivnejši v politiki, mogoče ne.

Sedaj smo tam kjer smo, in vse kaže da veliko mladih žal ni sposobnih poskrbet samih zase.

In čisto nič napačnega ne vidim v tem da bi država spet malo poskrbela za tavajoče ovčice.

Sploh pa, razvoj države usmerjamo ljudje ki imamo volilno pravico in denarnice.

konspirator ::

Go-ahead je izjavil:

Spominjam se zadnjih generacij nabornikov, kateri so serijsko izražali željo po civilnem služenju (rdeči križ, razni domovi za ostarele,....).

Tako da ne bluzit, da je mularija zainteresirana, ker pač ni.

Dajte raje vojski več denarja za plače, bo že sama privabila dovolj kadra, takega, ki mu je vojskovanje bolj pri srcu (meni nerazumljivo) in ne bo ob prvem poku spi*dil čez najbližjo mejo. Za vojaščino moraš biti "posebne sorte", dobro "opran".

Menim, da bi država skozi naborništvo rada samo popolnila številčne kvote, ki jih od nas pričakuje Evropa, na najcenejši način.

50% mularije je vseeno boljše kot 0%.
--

next3steps ::

matobeli je izjavil:

Smo očitno že želeli družbenih sprememb. Ker prehod iz industrijskega obdobja je zadel vse moderne države.

Mogoče bi bilo drugače če bi bili mladi aktivnejši v politiki, mogoče ne.


Takoj, ko se bodo starine aka wnb fašisti umaknili s svojih stolčkom, bomo izvedeli.
Sedaj smo tam kjer smo, in vse kaže da veliko mladih žal ni sposobnih poskrbet samih zase.

url or it didn't happen' !

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

A ti živiš na antarktiki? Nezaposlenost mladih je daily topic, državna pomoč pri zaposlovanju za prve zaposlitve ali za tiste iz degradiranih okolji...

Statistični urad bo kar kul.

Starine se bodo pa spokale ko jih boste nehali volit.

jype ::

Smurf> Aja se to sem pozabil omeniti, mladi dandanes ustvarijo veliko vec delovnih mest sami sebi, kot so jih 30 let nazaj, se pravi kazejo tudi v podjetnistvu bistveno vecjo samostojnost, kot vcasih.

Tako je.

Niso mladi krivi, da se stari prdci nočejo upokojit, da so stari prdci nepismeni in da stari prdci obožujejo nacionalizem, vojne in druge retardizme preteklosti.

Globalno kooperativna prihodnost je neizbežna, zavirajo jo pa predvsem tisti, ki cela življenja preživijo v zmotah, temelječih na neosnovanih predsodkih.

matobeli> A ti živiš na antarktiki? Nezaposlenost mladih je daily topic, državna pomoč pri zaposlovanju za prve zaposlitve ali za tiste iz degradiranih okolji...

Ti pa očitno ne znaš interpretirat podatkov, potem jih morajo pa zate interpretirat uredniki, ki bi radi prodajali senzacionalistične "novice".

Lahko bi ti jih jaz, ampak mi itak ne bi verjel, ker se nočeš sprijaznit z resničnostjo.

Smurf ::

All in all obvezno vojasko sluzenje nemore zmanjsati nezaposlenosti, ampak jo kvecjemu poveca, ker mladi izgubijo se dodatne 3 mesece (pol leta).

Fritz ::

Smurf je izjavil:

All in all obvezno vojasko sluzenje nemore zmanjsati nezaposlenosti, ampak jo kvecjemu poveca, ker mladi izgubijo se dodatne 3 mesece (pol leta).

Splošna vojaška obveznost ni namenjena vzgajanju 18 let starih ljudi, čigar starši niso opravili svojega dela in ni namenjena vplivanju na zaposlenost v državi. Namenjena je temu, da lahko država v primeru potrebe civilni populaciji ukaže izvajanje vojaških nalog (kanonfuter etc.) pa jih tedaj za to ne rabi usposabljati od samega začetka. Reč ima svojo logiko in je lahko celo uspešna, če je pametno zastavljena - recimo švicarski model.

Ne strinjam se, da bi kogarkoli silili v to. Imamo prostovoljno služenje vojaškega roka in če menijo, da je premalo interesa, naj tem vojakom povečajo plače (najmanj 1000€/mesec za nekoga, ki izpolnjuje vse obveznosti), naj jim zagotovijo dobro opremo in zanimivo usposabljanje ter dodajo kak bonus, ki jim bo nemara prišel prav v kasnejšem življenju (vozniški izpiti A, C, D, E kategorij, izpiti za delovne stroje, IT tečaji, tečaji za razna opravila v domovih itn.) in prepričan sem, da bi imeli več kot dovolj kandidatov.

Ker tudi vojska deluje koruptivno in klientelistično, tako kot večji del države, smo zafurali splošno vojaško obveznost, ki smo jo že imeli. Sedaj smo zafurali tudi profesionalno vojsko in nekako mislimo, da bomo to rešili z vrnitvijo na nekaj, kar smo že zafrknili. Genialno, ni kaj. Večje cvetke so le nedoje..ni mulci, ki mislijo, da vedo vse kar je vedeti o vojni in vojaščini ter razni strankarski 'gardisti'.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

next3steps ::

matobeli je izjavil:

A ti živiš na antarktiki? Nezaposlenost mladih je daily topic, državna pomoč pri zaposlovanju za prve zaposlitve ali za tiste iz degradiranih okolji...

Statistični urad bo kar kul.

Starine se bodo pa spokale ko jih boste nehali volit.

To, o čemer govorite 24kurniki, mi je vseeno.

Zgodovina sprememb…

sivistol ::

Fritz je izjavil:

Smurf je izjavil:

All in all obvezno vojasko sluzenje nemore zmanjsati nezaposlenosti, ampak jo kvecjemu poveca, ker mladi izgubijo se dodatne 3 mesece (pol leta).

Splošna vojaška obveznost ni namenjena vzgajanju 18 let starih ljudi, čigar starši niso opravili svojega dela in ni namenjena vplivanju na zaposlenost v državi. Namenjena je temu, da lahko država v primeru potrebe civilni populaciji ukaže izvajanje vojaških nalog (kanonfuter etc.) pa jih tedaj za to ne rabi usposabljati od samega začetka. Reč ima svojo logiko in je lahko celo uspešna, če je pametno zastavljena - recimo švicarski model.

Ne strinjam se, da bi kogarkoli silili v to. Imamo prostovoljno služenje vojaškega roka in če menijo, da je premalo interesa, naj tem vojakom povečajo plače (najmanj 1000€/mesec za nekoga, ki izpolnjuje vse obveznosti), naj jim zagotovijo dobro opremo in zanimivo usposabljanje ter dodajo kak bonus, ki jim bo nemara prišel prav v kasnejšem življenju (vozniški izpiti A, C, D, E kategorij, izpiti za delovne stroje, IT tečaji, tečaji za razna opravila v domovih itn.) in prepričan sem, da bi imeli več kot dovolj kandidatov.

Ker tudi vojska deluje koruptivno in klientelistično, tako kot večji del države, smo zafurali splošno vojaško obveznost, ki smo jo že imeli. Sedaj smo zafurali tudi profesionalno vojsko in nekako mislimo, da bomo to rešili z vrnitvijo na nekaj, kar smo že zafrknili. Genialno, ni kaj. Večje cvetke so le nedoje..ni mulci, ki mislijo, da vedo vse kar je vedeti o vojni in vojaščini ter razni strankarski 'gardisti'.


dobro napisano, že z lovci bo kmau problem, se starajo , dost je starejših, mladih pa če pride mogoče 2-3 zravn v roku 2-3 let,
sicer pa se itak uresničujejo hitlerjeve sanje z http://www.rtvslo.si/evropska-unija/evr...
ko pijandura junkcer dobi pooblastila

marS ::

Zagor_tenay je izjavil:

Ruralcev je vedno manj.


Jaz sem mestni človek, pa sem zdržal eno leto v JLA v Gornjem Milanovcu. Ne vidim razloga, da sedanja generacija pa ne bi mogla zdržat dva meseca v SV. A ste res sami pussyji in mamini sinčki.


Ha, mogoče bo moralo nekaj fantov uživat v Litvi? Mogoče kaki Portugalski? Norveški? :)) Evropa nit ni tolk velika.....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

jype ::

Ker je on moral trpeti, bi morali vsi, nam pravi.

Pa nismo vsi tolk zabiti, da se ne bi znal sfejkat ven iz vojske. Več ko nas je takih na svetu, manj je možnosti, da pride do vojne.

Machete ::

Ko smo že pri obrambi meje.. Za vikend ob random teku zalutal ob drat na južni meji. Sram me je bilo še za vse ostale sodržavljane, kakšni zahojenci smo. Dejansko je bil občutek neprijeten in dokaj strašljiv. Neko zlagano civiliziranost 'branimo' z barbarskimi načini (žiletkami) (res so ostre). Edini efekt pa je trplenje nakjučnih živali, ker ko se zapleteš v to sranje si oplel. Če pa zanemarim sam idiotizem koncepta ograje, pa je to stran vržen denar. Dvojni kolut, ki je meni do vrata.. LOL. Prav očitno je da je še Cerar to naredil iz ljubega miru pred kmetavzarskimi prestrašenci nad lastno senco (vse spoštovanje dejanskim kmetovalcem).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sivistol ::

Machete ::



lol, migrantskih tokov.
Poreden sivistol ne gleda na koledar. Plus kdo ima pa kader to servisirat, vzdrževat in letet? Kdo ima hangarje in denar? SV pač ne. Ni to rabljen skiro.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

sivistol ::

Jp,zdj sm komi skopiru, sm maubkomentsrje pogledu pa vidim, sicer bi pa blo fajn
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macron želi uvesti obvezno enomesečno služenje državi za najstnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12018140 (15625) tryhard
»

Avstrijci za ohranitev obveznega služenja vojaškega roka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10119382 (17266) BigWhale

Več podobnih tem