» »

Router ne dela na Telekom, na T2 dela.

Router ne dela na Telekom, na T2 dela.

SLOxD ::

Pozdravljeni,

Že par let sem imel na Telekomov modem/route priključen svoj Linksys wrt54gl zaradi Wireless povezave. Zadnjič sem router odklopil in ga priklopil na drugi lokaciji na T2 modem/router. Vse je delalo brez problema. Vendar pa sem potem wrt54gl priklopil nazaj na Telekomov modem in zadeva noče več delovati, kjub temu, da nisem spreminjal nobenih nastavitev. Sedaj sem ga tudi resetiral, vendar ne pomaga. Je pa zanimivo, da če ga priklučim na T2 deluje brez problema. Na telekom pa ne. Čekabelj iz Telekom modema priključim v PC direktno, internet deluje.

Kaj bi bil lahko vzrok?

Rippy ::

Mislim, da je bila ena posodobitev modema, ki je vklopila ip6, imel sem cel kup tezav preden sem izklopil. Poglej v nastavitve.

smacker ::

Ruter zgleda ne dobi IPja od telekoma. Najprej preveri, če imaš v WAN settings vklopljen DHCP (avtomatska pridobitev IPja).
Potem probaj na PC kjer dela priklopit telekom in v cmd vpiši:
ipconfig /release

Potem pa priklopi ruter.

SLOxD ::

smacker DHCP je vkloplen na Linksys routerju in prav tako na Telekomovem routerju. To dobim če vpišem ipconfig /release. Prvi ukaz je če je vmes Linksys, drugi ukaz, če je direktno na Telekomov router.

Kako vem, če uporabja IPv6? Obenem bi opozoril, da deluje normalno, če direktno povežem Telekomov router in PC...

am-on ::

Sta mogoče telekomov router in tvoj linksys nastavljena na isti ip? Če nisi nikjer spreminjal nastavitev zna biti, da sta oba na 192.168.1.1.

smacker ::

Z "ipconfig /release" poveš ISPju (telekomu) da sprosti IP. Telemach npr. ma tako, da če se PC poveže direktno z modemom, potem tisti IP rezervira za PC in se nobena druga naprava ne more povezat, dokler tega IPja ne sprostiš ali pa poteče čas rezervacije (lahko je tud 48ur).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564553 (1382) c23po
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
288202 (5018) Vaseer
»

Telekom + WRT54GL

Oddelek: Pomoč in nasveti
61143 (994) PunkDude
»

Router očitno omejuje prenose na optiki

Oddelek: Omrežja in internet
121788 (1293) AC_DC
»

Nenavaden časovno omejen upad dolvlečne hitrosti

Oddelek: Omrežja in internet
233052 (2271) čuhalev

Več podobnih tem