» »

Inženir Povprečna plača

Inženir Povprečna plača

Tilen ::

korenje3 je izjavil:

Zdravo. Malo gledam plače inženirjev, pa vidim da so po novem povprečno 2200-2600EUR bruto/mesec. Pred enim letom so bile te 1800-2200EUR/bruto. So šle plače res tako gor v enem letu? Res da je kao gospodarska rast velika...
to mislim predvsem na vzorce, ki so jih ljudje dali na placa.si.


Finance so objavile nekaj povprečnih plač v podjetjih najbogatejših Slovencev.

https://topjob.finance.si/8942308/Tako-... (plačljiv članek)

IT-panoga

Družba oz. skupina Povprečna bruto plača 2017 (v EUR)
Celtra 4.080
EKWB Edvard König 3.181
Ekipa2 (Outfit7) 3.123
Interblock 2.557
Dewesoft 2.664
Eurosender 1.667
Preskok 1.307

Med pomembnejšimi se mi zdi recimo tudi;

Pipistrel 1.903
Akrapovič 2.115
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

starfotr ::

Neto?

Tilen ::

Bruto.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mavrik ::

To si kaj spustil na seznamu ali je to, to kar se tiče vrha?
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

To so najbogatejši Slovenci in plače v njihovih podjetjih po panogah. Tisto je vrh našega IT. Pipistrel in Akrapovič sta omenjena iz druge skupine, zato sta posebej.

AVTOMOBILSKA PANOGA - proizvajalci in trgovci
Chart
Družba oz. skupina Povprečna bruto plača 2017 (v EUR)
Akrapovič 2.115
C. J. I. 2.041
KLS Ljubno 2.020
KMAG 1.984
Skupina GMT 1.498
Skupina TAB 1.401
TPV Group 1.335

GRADBENIŠTVO, NEPREMIČNINE, INŽENIRING, LESNA INDUSTRIJA
Chart
Družba oz. skupina Najbogatejši Slovenci Povprečna bruto plača 2017 (v EUR)
GH Holding 4.714
Adles 4.013
Efaflex 3.212
Calcit 3.199
Inotherm 2.469
Pipistrel 1.903
Trgograd 1.858
BTC 1.760
Deos 1.179
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

starfotr ::

Delodajalci radio operirajo z bruto zneski. Da več izgleda. Jaz bi rad vse podatke. Neto, bruto, "bruto-bruto". In seveda ne samo povprečja.

Ker če ima direktor čistilnega servisa 10 k, njegove 4 čistilke pa vsaka minimalca, bo povprečna plača zelo dobra.

Tilen ::

Tebi se zdi plača inženirja v Pipistrelu za 1900 bruto dobra?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Invictus ::

starfotr je izjavil:

Delodajalci radio operirajo z bruto zneski. Da več izgleda. Jaz bi rad vse podatke. Neto, bruto, "bruto-bruto". In seveda ne samo povprečja.

Ker če ima direktor čistilnega servisa 10 k, njegove 4 čistilke pa vsaka minimalca, bo povprečna plača zelo dobra.

Nauči se nekaj o svojih financah in davčni zakonodaji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

starfotr je izjavil:

Delodajalci radio operirajo z bruto zneski. Da več izgleda. Jaz bi rad vse podatke. Neto, bruto, "bruto-bruto". In seveda ne samo povprečja.


Vsakdo napol normalen operira z bruto zneski, zato ker je nemogoče napisati neto plačo, ki velja za tebe (ali kogarkoli drugega) v članek. Daj se nauči osnove kaj točno sploh razlika med bruto in neto je.

Tilen je izjavil:

Tebi se zdi plača inženirja v Pipistrelu za 1900 bruto dobra?


V bistvu sem zato zgoraj vprašal, ker so se mi zdele plače v enih high-tech podjetjih precej nizke. Bi bilo zanimivo videti razporeditev.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Mato989 ::

Saj ni problem NETO vs BRUTO... glavni problem je povprečje... ta povprečja so brezvezna, ker je notri full stack senior z 20 let izkušnjami in junior ki ima mentorja...

Moralo bi se razdelit na junior )max 2 leti izkušenj) pa medium 2-10 let in senior 10+

Ker zdaj ma senior recimo 6k, junior 2k, povprečje je pa 4k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Tilen je izjavil:

Tebi se zdi plača inženirja v Pipistrelu za 1900 bruto dobra?


Ne. Slaba je.

tikitoki ::

Sem bil na enem razgovoru, kjer so izjavili, da je zacetna placa 1000 EUR bruto. Glede na njihove zahteve se mi je zdela precej mizerna.
V vsakem primeru pa bodo morali dobiti nekega bedaka ali pa iskati in uvajati novo osebo vsako leto ali dve, ker bo vsaka normalna osebe stegnila h konkurnci.

jernejl ::

Tilen je izjavil:

Tebi se zdi plača inženirja v Pipistrelu za 1900 bruto dobra?

A niso zgoraj objavljene povprečne plače v podjetju in ne povprečne plače inženirjev v podjetju?

Vazelin ::

jernejl je izjavil:

Tilen je izjavil:

Tebi se zdi plača inženirja v Pipistrelu za 1900 bruto dobra?

A niso zgoraj objavljene povprečne plače v podjetju in ne povprečne plače inženirjev v podjetju?

Ta podatek je seveda nemogoče dobit. Za povprečje celotno se pa da okvirno dobiti neko cifro preko ajpes izpisov.

Mato989 ::

tikitoki je izjavil:

Sem bil na enem razgovoru, kjer so izjavili, da je zacetna placa 1000 EUR bruto. Glede na njihove zahteve se mi je zdela precej mizerna.
V vsakem primeru pa bodo morali dobiti nekega bedaka ali pa iskati in uvajati novo osebo vsako leto ali dve, ker bo vsaka normalna osebe stegnila h konkurnci.


Jap, meni so ponujali za junior informatika pač skrb za nekaj serverjev, help desk itd... 1.000 bruto a zdaj ko šraufam telefone dobim dobrega 1.200€ bruto lol
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tilen ::

jernejl je izjavil:

Tilen je izjavil:

Tebi se zdi plača inženirja v Pipistrelu za 1900 bruto dobra?

A niso zgoraj objavljene povprečne plače v podjetju in ne povprečne plače inženirjev v podjetju?


Bistveno višja cifra ravno ne more biti, se ti ne zdi? Odšteti moraš še executive kader, prišteti koga, ki morda znižuje povprečje in realnost ne more biti prav daleč.

Meni se pač zdi smešno, da prodaš pol podjetja Kitajcem za 350 milijonov EUR, potem v 2017 še znižaš že tako povprečne plače za 12% in potem so te na televiziji polna usta, kako boš selil možgane v sosednjo Italijo.

Kje bo tam dobil inženirje za 1000-1250 EUR neto? Slaba šala. Boscarol je velik blefer, ne rečem pa da je produkt slab. Sigurno ni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jernejl ::

Tilen je izjavil:

Bistveno višja cifra ravno ne more biti, se ti ne zdi?

Komot je lahko bistveno višja.
Strukture zaposlenih v konkretnem podjetju ne poznam, bi pa znali imeti precej proizvodnih delavcev. Potrebujejo še tajnice, pravno in kadrovsko službo, računovodje, finančnike, skladiščnike... Glede na to, da gre za zasebno podjetje, šefov in direktorjev morda ni prav dosti.
Čistilce, varnostnike, vratarje in podobne nizko plačane kadre lahko imajo zaposlene, ali pa te storitve najemajo pri zunanjem ponudniku.
Najbolje plačani kadri so lahko outsourcani oz. imajo plačilo urejeno kako drugače kot preko redne zaposlitve.
Vse našteto lahko precej vpliva na to, koliko so inženirji tam v povprečju plačani.

kako boš selil možgane v sosednjo Italijo.
Saj ni nobena skrivnost, zakaj je šel v Italijo. Nižje plače niso razlog.

Tilen ::

Seveda, lahko tudi tako razmišljamo. Dajmo še znižat, saj tako ali tako imajo vsi več, kot je prikazano. :))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mavrik ::

Saj tako prideš do Švicarskih minimalnih plač a ne? Z nižanjem izplačila? Ali jaz tule kaj ne razumem logike? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

adhoc ::

Kako je zdaj...eni pravite, da inženirji pod 4k bruto sploh ne vstanemo iz postelj v Sloveniji, drugi pa da v povprečju zaslužimo isto kot kelnarji.

Vazelin ::

Če bi dobili 4k, potem ne bi hodili v tujino:D

adhoc ::

Tale Akrapovič pa je itak en velik lol, pred sedmimi leti sem se pogovarjal za službo...je človek pričakoval da bom dal odpoved službi za nedoločen čas z nadpovprečno plačo in se pri njemu zaposlil za 5€ na uro kot študent. Ko sem mu omenil da status študenta več nimam, mi je začel ponujat 1000€ neto za določen čas z možnostjo zaposlitve za nedoločen čas.

Komaj čakam, da si lahko bistveno znižam plačo, se preselim na drug konec države, in se zaposlim iz nedoločenega v določen čas za čast dela za Akrapovič. Ubogi reveži, ki tam delajo/delate. Delovni pogoji kot da si v zaporu, plače mizerne, ...

korenje3 ::

Mato989 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Sem bil na enem razgovoru, kjer so izjavili, da je zacetna placa 1000 EUR bruto. Glede na njihove zahteve se mi je zdela precej mizerna.
V vsakem primeru pa bodo morali dobiti nekega bedaka ali pa iskati in uvajati novo osebo vsako leto ali dve, ker bo vsaka normalna osebe stegnila h konkurnci.


Jap, meni so ponujali za junior informatika pač skrb za nekaj serverjev, help desk itd... 1.000 bruto a zdaj ko šraufam telefone dobim dobrega 1.200€ bruto lol


pa se da preživet s tako plačko?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mato989 ::

korenje3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Sem bil na enem razgovoru, kjer so izjavili, da je zacetna placa 1000 EUR bruto. Glede na njihove zahteve se mi je zdela precej mizerna.
V vsakem primeru pa bodo morali dobiti nekega bedaka ali pa iskati in uvajati novo osebo vsako leto ali dve, ker bo vsaka normalna osebe stegnila h konkurnci.


Jap, meni so ponujali za junior informatika pač skrb za nekaj serverjev, help desk itd... 1.000 bruto a zdaj ko šraufam telefone dobim dobrega 1.200€ bruto lol


pa se da preživet s tako plačko?


Ne dejansko je tam ene 50% Slovenije mrtve ampak še kar hodijo na šiht in pišejo po forumu itd. =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

adhoc je izjavil:

Tale Akrapovič pa je itak en velik lol, pred sedmimi leti sem se pogovarjal za službo...je človek pričakoval da bom dal odpoved službi za nedoločen čas z nadpovprečno plačo in se pri njemu zaposlil za 5EUR na uro kot študent. Ko sem mu omenil da status študenta več nimam, mi je začel ponujat 1000EUR neto za določen čas z možnostjo zaposlitve za nedoločen čas.

Komaj čakam, da si lahko bistveno znižam plačo, se preselim na drug konec države, in se zaposlim iz nedoločenega v določen čas za čast dela za Akrapovič. Ubogi reveži, ki tam delajo/delate. Delovni pogoji kot da si v zaporu, plače mizerne, ...

Kot sem jaz bral se pri Akrapoviču začne bolje izplačevati šele, ko se dokažeš, ne takoj na začetku. Ključni inženirji pri njemu imo ne zaslužijo slabo. Pa saj v IT je isto, sploh za novince so plače več ali manj dokaj mizerne. Šele ko se dokažeš lahko nekaj dobiš. Plus zgleda da Akrapo lovi kader še na račun prestižnosti in rezimeja firme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

adhoc ::

Ma ne se hecat, za jurja na mesec hodiš na šiht ko si v ata/mama hotelu pa vsako željo označiš kot "tega itak ne rabim". Moj CV pričakuje da se firma izkaže da se meni splača za njih delat, ne obratno. Valda ne bom za jurja delal v tistem zaporu, ko se povsod štemplaš s kartico kot fizični delavec, malice so ob delu, ...

Če bi bilo tako super pri akrapotu, ne vem zakaj vsaki teden jamra po TV kak ne dobi folka.

Vazelin ::

Ne dobi varilcev, ne inženirjev:) Ni zadnjič iskal SAP štručkota oz. nekoga ki to bo. Zgleda ga je hitro našel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

adhoc ::

Ja no saj, tu je mentaliteta "bodi srečen da imaš službo". Ko gledam bivše sošolce za kaki denar delajo mi gre na kozlanje. Me ne bi presenetilo.

Vazelin ::

Aja nekaj me zanima: se to Akrapovič osebno pogovarja s kandidati ali ima kakšne zaposlene?

adhoc ::

Vazelin je izjavil:

Aja nekaj me zanima: se to Akrapovič osebno pogovarja s kandidati ali ima kakšne zaposlene?


Jaz sem se pogovarjal z nekim tipom / HR. Ko se nisva uspela zmeniti ker so njegove ponudbe bile praktično žaljivo nizke, sma se še osebno enkrat pogovarjala, ampak to je bilo po večih klicih. Mislim, da sem bil zanimiv za podjetje. Na koncu se itak nisva nič zmenila, ker je njegova najboljša ponudba še vedno bila poden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

Vazelin ::

Jah 7 let nazaj ni bil ravno dober čas za iskanje nove zaposlitve. Hočem reči, da so bili delodajalci takrat kralji, saj je folk delal tudi zastonj. Sedaj so drugi časi.

korenje: kolko maš pa ti bruto, da vidmo s kolko se da preživt? Pa če se odšteje tvoje forex podvige.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

adhoc ::

To imas prav. Meni ni bila sila niti takrat, niti sedaj (na sreco, potrkam na les).

bastadu ::

starfotr je izjavil:

Tilen je izjavil:

Tebi se zdi plača inženirja v Pipistrelu za 1900 bruto dobra?


Ne. Slaba je.

Jaz sem bil tudi pred leti pri Pipistrelu na razgovoru, ko smo se začeli pogovarjati o plači in ko sem jim predstavil moja pričakovanja, so mi odvrnili, da se inženirji pri njih ne zaposlujejo zaradi plače :)) Potem si pa kar najdejo tiste, ki se bodo pri njih zaposlili samo zato, da bodo lahko rekli, da delajo pri Pipistrelu ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

korenje3 ::

bastardu, kakšna si pa imel pričakovanja?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Tilen ::

Me zanima, če so vsaj 1900 ponudili, kot je povprečje. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bastadu ::

korenje3 je izjavil:

bastardu, kakšna si pa imel pričakovanja?

Čisto realna za eno solidno stoječo firmo ;)

Tilen ::

Koliko so ponujali?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vazelin ::

kolko inženirjev tule gori prejema del plače "na roke"? Včasih je bilo to baje precej razširjeno

korenje3 ::

Glede na to da je pri pipistrelu za poslenih 77/116 s srednjo ali nižjo izobrazbo.
Stoški plač so 2430000€ bruto = 28013€/zaposlenega = 2334€ bruto/mesec
Če osdštejemo zavarovanja: 1746€ bruto/mesec = 1140€/mesec. Toliko dobi zaposleni povprečno na mesec skupaj z vštetim regresom in božičnico. Kar je dokaj slabo.

Vazelin je izjavil:

kolko inženirjev tule gori prejema del plače "na roke"? Včasih je bilo to baje precej razširjeno


jaz... praktično vse kar je nad 1150€ je na roke. Za malico in prevoz se nabije pa maksimalen strošek čeprav ni niti približen tak.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

bastadu ::

Tilen je izjavil:

Koliko so ponujali?

Po tem so se vzdržali dajanja ponudbe, verjetno me niso hoteli užaliti ...

Vazelin je izjavil:

kolko inženirjev tule gori prejema del plače "na roke"? Včasih je bilo to baje precej razširjeno

Na roke zelo izjemoma ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

korenje3 ::

Če že kdo hoče dobre plače naj gre v JEK ali kakšno drugo energetsko podjetje. V JEK so garantirane plače 1700EUR neto in več.

bastardu, povej kakšna si imel pričakovanja da ti znamo svetovati če si približno upravičeno zadel.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Vazelin ::

Večina firm ne rabi odličnih inženirjev. Zadostujejo jim povprečni in pogojno dobri. Če nek programer hoče met enkrat 4k bruto ne gre k Akrapoviču ampak srečo poizkusi pri Celtri (je nekdo nekje pisal da so take plače). Problems?

So pa ti privatniki, ki so s svojimi žulji postavili firme na noge totalni deloholiki in povečini tudi škrtice in da si ti pri njih zaradi njih samih, ne zaradi plač :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

korenje3 ::

Po moje nebi noben privatnik uspel če nebi kradel delavcem. Dejstvo je da majhna ali startup podjetja ne plačujejo prispevkov ipd tako da je strošek delavca 5-8€/h in to je to.
Samo znat mora manipulirat z njimi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Vazelin ::

A ni dokaj preprosto izračunat, če se morebitni delodajalec sploh lahko privošči ok plače? Pogledaš malo po ajpesu, kolko jih je v firmi. deliš s prometom ipd. Dobiš okvirno cifro za kolko lahko rečeš. Če ma nekdo, ki dela neke mizerne spletne strani 20k eur po glavi, težko plača 2k eur bruto kajne?

Kakor sem slišal od kolega v LJ niti pod razno ni npr. 2500 bruto samoumevno za programerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Tilen ::

Pipistrel je pol podjetja prodal KItajcem za 350 milijonov EUR in še vedno ponuja povprečne plače (1100-1250 neto). :)

V 2017 so plače šle celo dol za 12%.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MTB ::

korenje3 je izjavil:

Če že kdo hoče dobre plače naj gre v JEK ali kakšno drugo energetsko podjetje. V JEK so garantirane plače 1700EUR neto in več.

bastardu, povej kakšna si imel pričakovanja da ti znamo svetovati če si približno upravičeno zadel.


Kje pa je ta JEK?

Vazelin ::

Tilen je izjavil:

Pipistrel je pol podjetja prodal KItajcem za 350 milijonov EUR in še vedno ponuja povprečne plače (1100-1250 neto). :)

V 2017 so plače šle celo dol za 12%.

kje si ti to bral da so šle dol?

Tilen ::

AJPES.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vazelin ::

Jah a ni fural del proizvodnje v tujino. Hence, masa se je znižala?

Tilen ::

Povprečna plača se je znižala za 12%, ne masa.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskra Mehanizmi Brnik plače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7414325 (1302) McBoby
»

Koliko plače za vodjo proizvodnje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18233283 (7891) solatko
»

Razmere tako hude, da jemljejo vse ki želijo delat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10425123 (20489) Mato989

Več podobnih tem