» »

Kaj vam je najbolj pomembno na delovnem mestu?

Kaj vam je najbolj pomembno na delovnem mestu?

1
2
3 4

jype ::

Scaramouche> Moramo se pa še nekaj vprašati, kakšno je to delo kjer te nekdo veliko plača in ne ceni?

Ni odvisno od dela.

Smurf ::

jype je izjavil:

Smurf> Ali pa Kitajci, Rusi, Izraelci.

Ali pa Slovenci, Američani, Nizozemci, Avstralci in državljani 190 drugih držav?

Itak posplosujem. Lahko imas Rusa, ki se je pri 20 letih preselil v ZDA in je perfekten inzenir. Ampak v povprecju pa imajo dolocene drzave svojo kulturo, ki zna biti drugacna. Recimo Japonci bodo trojno preverili vse ce dela in se spustili v vsako malenkost (bohnedaj da kaj ne dela tako, kot je na papirjih). Po drugi strani imajo (v povprecju) americani bolj filozofija, ce vse dela, si dal v prodajo prepozno.

Ampak sej verjetno si razumel kaj sem ze na zacetku mislil, zgolj ni ti bilo vsec posplosevanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

NikolormousB ::

Plača nad nekim zneskom, ki omogoča soliden lifestyle izgubi skoraj ves pomen. V Sloveniji je to recimo tam od cca. 3000€ naprej. Za razliko med 800 in 1200 neto se bo marsikdo dal na pol. Za razliko med 3000 in 4000€ je pa večini že precej vseeno, oz. so drugi faktorji veliko bolj pomembni.

jype ::

Smurf> Ampak sej verjetno si razumel kaj sem ze na zacetku mislil, zgolj ni ti bilo vsec posplosevanje.

Drži - ker sem videl že vse žive :)

NinjaMig21> Za razliko med 3000 in 4000€ je pa večini že precej vseeno, oz. so drugi faktorji veliko bolj pomembni.

To drži, če ne potrebuješ dragih materialnih dobrin. Eni se težko sprijaznijo že s tem, da ima sosed novejši avtomobil, drugi pa potrebujejo samo dobro knjigo.

shadeX ::

Za tako delo nisi mel plače več kot 1000 eurov.


Plača je bila 1200€, ker so bili tudi pogoji temu primerni (okolje in delo z določenimi snovmi).

next3steps ::

deltacqb je izjavil:

Hockey je izjavil:

Zaposlen si v kadrih? Mogoče bi moral začeti tudi delati, ker očitno še nisi ugotovil pomembnosti osnovne plače.


Osnovna plača spada med kompenzacijo.

Torej ti lahko dam 2 X osnovno plačo od te, ki jo prejemaš zdaj, drugo pa je bolj malo pomembno?

Se pravi, da ti lahko nadrejeni tečnari vsak dan koliko hoče, sodelavci ne govorijo s tabo, 30 let boš na istem delovnem mestu etc.

Glavno, da je osnovna plača? :)

Ne skrbi za moje delo, mimogrede sem na dopustu, da ne bo še kakih podobnih :D

Tako je, vse ostalo štima. Z večjo plačo imam več možnosti za napredovanje.

deltacqb ::

RegulusDraco je izjavil:

v 8 letih si pri plači 8000 eurov mesečno zaslužil 768000 eurov. Recimo da si star 30 let in pričakuješ, da boš živel še 60 let.
Torej na leto lahko na leto zapraviš 12800 eurov. Torej povprečno slovensko plačo. Torej greš lahko v penzijo, niti ni treba it delat v proizvodnjo :D

Če pa greš v proizvodnjo za tistih 800 na mesec pa boš večino denarja privarčeval za vnuke.


In tistih 8 let ni potrebno jest, plačevat najemnino, kupit avtomobila, plačevat dohodnino, se oblečt, ipd?

Bi blo fino, če bi bilo tako enostavno.

NikolormousB ::

To drži, če ne potrebuješ dragih materialnih dobrin. Eni se težko sprijaznijo že s tem, da ima sosed novejši avtomobil, drugi pa potrebujejo samo dobro knjigo.


Pa sej za 3 jurje si lahko kupiš Audija ali BMWja na lizing, prikolico s pavšalom na Krku in vse kar pač pošten slovenc rabi.

next3steps ::

deltacqb je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

v 8 letih si pri plači 8000 eurov mesečno zaslužil 768000 eurov. Recimo da si star 30 let in pričakuješ, da boš živel še 60 let.
Torej na leto lahko na leto zapraviš 12800 eurov. Torej povprečno slovensko plačo. Torej greš lahko v penzijo, niti ni treba it delat v proizvodnjo :D

Če pa greš v proizvodnjo za tistih 800 na mesec pa boš večino denarja privarčeval za vnuke.


In tistih 8 let ni potrebno jest, plačevat najemnino, kupit avtomobila, plačevat dohodnino, se oblečt, ipd?

Bi blo fino, če bi bilo tako enostavno.

Če ti ne uspe s štiristotimi evri plačat vseh položnic, potem si moraš pa najprej v glavi razčistiti.

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:


Delovna zakonodaja pa v Sloveniji ne deluje. Drugače ne bi delavci delali v njih neprimernih razmerah in z neprimerno opremo. Pa nikomu ništa...

To seveda ne drži. Sam praviš da moraš biti funkcionalno pismen... kdor je funkcionalno pismen mu naša delovna zakonodaja lahko samo pomaga. Kdor pa ni pa pač "trpi".

Je pa res, da najbolj izkoriščajo našo delovno zakonodajo predvsem tisti, ki imajo med delom dosti časa da si jo naštudirajo.

next3steps je izjavil:


Če ti ne uspe s štiristotimi evri plačat vseh položnic, potem si moraš pa najprej v glavi razčistiti.

To verjetno misliš brez najemnine?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

thramos ::

WarpedGone je izjavil:

1. Delam za redni mesečni dohodek
2. Ko ga ne bom več potreboval, ne bo več redne zaposlitve
3. Vse ostalo sr*nj* se zbalansira preko €€€, več kot je €, več takšnega in drugačnega dr*k* bom požrl

Glavna naloga HR je dobiti čimboljše delavce za čimmanj denarne nagrade.
Zato se potem pumpba in poudarja 'dobre odnose', 'ugled', 'izzive', 'zanimive projekte' ipd. Pomen denarja pa se želi čimobolj minimizirat z upanjem, da ga bo tako treba manj nakazat na TRR vsak mesec.

Služben projekt je točno tolk zanimiv mi prinese € vsak mesec.
Zanimive projekte, ki ne nosijo € se grem za hobi v privat režiji.

Pod črto: kdor želi moje znanje, bo zanj plačal €€€.


Razen redkih izjem, nas je večina takšnih.

 honesty

honesty

next3steps ::

BlaY0 je izjavil:

Invictus je izjavil:


Delovna zakonodaja pa v Sloveniji ne deluje. Drugače ne bi delavci delali v njih neprimernih razmerah in z neprimerno opremo. Pa nikomu ništa...

To seveda ne drži. Sam praviš da moraš biti funkcionalno pismen... kdor je funkcionalno pismen mu naša delovna zakonodaja lahko samo pomaga. Kdor pa ni pa pač "trpi".

Je pa res, da najbolj izkoriščajo našo delovno zakonodajo predvsem tisti, ki imajo med delom dosti časa da si jo naštudirajo.

next3steps je izjavil:


Če ti ne uspe s štiristotimi evri plačat vseh položnic, potem si moraš pa najprej v glavi razčistiti.

To verjetno misliš brez najemnine?

Najemnina je do 170 eur. Ostalih stroškov do 230. Se da, le odpovedati se moraš luksuzu, če nimaš denarja zanj.

St235 ::

BlaY0 je izjavil:

Invictus je izjavil:


Delovna zakonodaja pa v Sloveniji ne deluje. Drugače ne bi delavci delali v njih neprimernih razmerah in z neprimerno opremo. Pa nikomu ništa...

To seveda ne drži. Sam praviš da moraš biti funkcionalno pismen... kdor je funkcionalno pismen mu naša delovna zakonodaja lahko samo pomaga. Kdor pa ni pa pač "trpi".


To velja za praktično vsako delovno zakonodajo v zahodnem svetu. Naša delovna zakonodaja, če kaj, bolj ščiti delavca kot delodajalca.

NikolormousB ::

Najemnina je do 170 eur. Ostalih stroškov do 230. Se da, le odpovedati se moraš luksuzu, če nimaš denarja zanj.


1. Gre za tujino. V večjih mestih po Nemčiji, UK in drugje po Z Evropi za 170€ niti za en teden ne dobiš stanovanja.

2. Kako 230€ stroškov. V Sloveniji je samo vrtec za enega otroka blizu 400€. Znanka v Švici plačuje okoli 3 jurje za vrtec.

BlaY0 ::

St235 je izjavil:


To velja za praktično vsako delovno zakonodajo v zahodnem svetu. Naša delovna zakonodaja, če kaj, bolj ščiti delavca kot delodajalca.

Exactly my point.

next3steps je izjavil:


Najemnina je do 170 eur. Ostalih stroškov do 230. Se da, le odpovedati se moraš luksuzu, če nimaš denarja zanj.

Če živiš sam do konca življenja v garsonjeri nekje v Trbovljah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

next3steps ::

NikolormousB je izjavil:

Najemnina je do 170 eur. Ostalih stroškov do 230. Se da, le odpovedati se moraš luksuzu, če nimaš denarja zanj.


1. Gre za tujino. V večjih mestih po Nemčiji, UK in drugje po Z Evropi za 170€ niti za en teden ne dobiš stanovanja.

2. Kako 230€ stroškov. V Sloveniji je samo vrtec za enega otroka blizu 400€. Znanka v Švici plačuje okoli 3 jurje za vrtec.

Stanovanje v centru mesta je luksuz. Otroci, če nisi sposoben za njih tudi finančno skrbeti, so luksuz.
Neumni ljudje ...

BlaY0 ::

next3steps je izjavil:


Stanovanje v centru mesta je luksuz. Otroci, če nisi sposoben za njih tudi finančno skrbeti, so luksuz.
Neumni ljudje ...

Kaj je zdaj, si ti pameten ali neumen? Premalo pameten da bi zaslužil toliko da bi imel lahko otroke ali preveč pameten ker nimaš otrok in ti zato ni treba več zaslužiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

NikolormousB ::

Stanovanje v centru mesta je luksuz. Otroci, če nisi sposoben za njih tudi finančno skrbeti, so luksuz.
Neumni ljudje ...


Govorimo o ljudeh, ki zaslužijo 100k na letni ravni. Očitno si lahko privoščijo otroka, ampak nekateri geniji očitno pravite, da bi morali taki ljudje živeti s 400€ na mesec.

Netrunner ::

Plača ne sme biti glavni dejavnik in tistemu ki to je, naj razmisli malo.

RobertDev ::

Netrunner je izjavil:

Plača ne sme biti glavni dejavnik in tistemu ki to je, naj razmisli malo.

Povej to tistemu, ki rabi 20 nadur da pride 50€ čez minimalca.

BlaY0 ::

RobertDev je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Plača ne sme biti glavni dejavnik in tistemu ki to je, naj razmisli malo.

Povej to tistemu, ki rabi 20 nadur da pride 50€ čez minimalca.

Hmm... zakon o minimalni plači je jasen... nadurno delo se ne šteje v minimalno plačo.

Netrunner ::

RobertDev je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Plača ne sme biti glavni dejavnik in tistemu ki to je, naj razmisli malo.

Povej to tistemu, ki rabi 20 nadur da pride 50€ čez minimalca.

Se nanašam na klasične povprečne plače in ne na minimalce ali tiste ki na mesec zaslužijo kot nekdo v celem letu.

Invictus ::

deltacqb je izjavil:

To, da je plačilo pomembno verjetno ni potrebno poudarjat. Vendar vam lahko povem za dva primera (oba iz tujine):

Dva kolega, oba na delu v isti organizaciji, mesečna plača primerljiva z direktorji v Slo (okoli 7 - 8 000 eur). Oba delata par let in oba gresta to leto domov, ker ne zmoreta/nočeta več delati v takem okolju. Eden še en ve kaj bo delal, drugi pa bo zadovoljen če bo šel za proizvodno linijo. Ne šalim se.

To je pa problem slovenske mentalitete, ko ne zna po 8 urah šefu reči fuck off in iti domov.

Raje povej kje delata, ker tujina je malo presplošen pojem.

Sicer pa, a mislita da bo pri nas kaj drugače? Ne delajo vsi v javnem sektorju.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SambaShare ::

Plača. Ko je dovolj visoka pridejo v igro ostali bonusi. Da bi vse ostalo kompenziralo zanič plačilo ni šans.

mirancar ::

1. delavni čas
2. plača
3. zanimivost dela

ales85 ::

NiggerBob je izjavil:

Kup časa se izgublja na pojasnjevanju, zakaj je potrebno neko zadevo dokončati in zakaj je potrebno npr. delati 18 ur brez hrane.

Lahko končno pojasniš kako je to normalno in kakšno je pojasnilo, da je POTREBNO delati 18 ur brez hrane?

deltacqb ::

NiggerBob je izjavil:

deltacqb je izjavil:


1. smisel oz. pomen delovnega mesta (meaningful work); delovno mesto, ki je del večje zgodbe podjetja
2. timsko delo (team work); delo v skupini, kjer se posameznik počuti del tima v katerem je odprta komunikacija in medsebojno sodelovanje
3. svoboda pri delu (freedom from line managers); po domače: odsotnost mikro-menedžmenta iz strani vodij. Vodje v takem okolju skrbijo predvsem za odstranitev vsakdanjih ovir, da lahko zaposleni dela v svojem polnem potencialu
4. kompenzacija in nagrade (compensation and bonus); plačni paket, ki lahko obsega več kot samo plačo, npr. plačilo vrtca, boni za trgovino, etc.
5. možnost napredovanja (career management); transparentna in definirana karierna pot, ki vključuje tudi plačan študij, če je to potrebno
6. soodločanje pri menedžerskih odločitvah (a say in the decision making process); vsak zaposleni ima priložnost predlagati spremembe na njihovih področjih. Naloga menedžmenta je, da te predloge preuči in poda povratno informacijo nazaj k sodelavcu.


Kot nekdanji direktor, tehnični direktor, kadrovnik, lastnik, solastnik v več podjetij in sedaj samo lastnik in direktor svojega podjetja (od 1991) ter samozaposlen lahko povem svoje mnenje:

1. Če bi izbiral med dvema delodajalcema, potem ta zgodba igra 10% vloge. Ko sem že zaposlen, mi dol visi za to zgodbo in ves marketing, pomembne so številke na plačilni listi.
2. Dol mi visi za timsko delo. Ponavadi so drugi prepočasni, preleni in niso pripravljeni dati maksimuma od sebe, ko je to potrebno. Kup časa se izgublja na pojasnjevanju, zakaj je potrebno neko zadevo dokončati in zakaj je potrebno npr. delati 18 ur brez hrane. Dober team sestaviti je težko. Za teamsko delo je vedno potreben močan vodja, skoraj diktator, ostali morajo ubogati. Vsi konji morajo vlači voz v eno smer.
3. Če ni svobode pri delu in nekdo stalno teži za vsako malenkost, potem zbija moralo delavcem in pade učinkovitost. Itak je naloga vodje, da odstranjuje prepreke in posreduje na višjem nivoju.
4. Ja, solidna plača in dodatna stimulacija glede na učinek igrata največjo vlogo. Kakšne dodatne usluge in ugodnosti so tudi super zadeva. Recimo, da je to najbolj pomembno.
5. Ja, igra vlogo.
6. To se razume v vseh normalnih okoljih, da delavci podajo predloge, management pa odloča.

Ena anekdota tam iz 1993 ali 1994, ko sem bil kot pogodbeni zunanji sodelavec plačan za vodenje proizvodnje enega podjetja v 100% avstrijskem lastništvu. Direktor in lastnik je želel, naj nek material vgradimo v določen okvir. Podal sem svoje mnenje, da ne gre, da imam izkušnje in sem to že preizkusil. Ni verjel in je zahteval, naj to izvedemo. Poizkusimo prvič, ni šlo. Za cca 3000 Šilingov materiala je šlo v nič (7 Šilingov = 1 Nemška marka), obrabe diamantnih rezil niti nisem štel. Ukaže, naj poizkusimo drugič. Neuspeh. Želi, da poizkusimo tretjič, seveda ni šlo. Četrtič je šel sam v proizvodnjo in poizkusil. Seveda tudi takrat ni šlo :) Kup delovnih ur zapravljenih in kup stroškov zaradi butastega managementa. Lerngeld, jaz temu pravim. Mene je kuro bolac, jaz sem bil plačan po urah :)


Upam, da nikoli ne bom imel takega direktorja. To je vse kar lahko napišem. Sicer dvomim v te silne izkušnje, ker noben direktor ne preživi dolgo z "dol mi visi za timsko delo". In seveda so vsi drugi slabši in bolj leni.

deltacqb ::

borisk je izjavil:

Velika večina ljudi hodi v službo, se pravi k nekomu drugemu, ki financira njegovo delovno mesto in vzame del dobička, zaradi plače. Plača je tudi glavni motivator, v trenutnih časih pa vseeno malce izgublja na moči, saj so ob hitrem tempu, nekateri pripravljeni delati za manjšo plačo v zameno za določene ugodnosti na delovnem mestu. o smiselnosti delovnega mesta načeloma delavci in midlle management ne razmišljajo. sodelavci so pomembni, če je delo takšno, ki zahteva delo v skupini, drugače je dovolj da se razumeš z šefom. soodločanju pri odločitvah se običajno vsi otepajo, ker za sabo potegne tudi odgovornost za posledice. Glede na Vprašanja bi rekel da se pripravljaš na diplomo ali na seminar v podjetju?


Ne eno ne drugo. Dobil sem ponudbo za delovno mesto in me malo zanima mentaliteta v Sloveniji. Vem, da ta forum ni reprezentativen, vendar je dobro brati kako ljudje v Sloveniji razmišljajo.

Pozabil sem že, da je v Sloveniji nivo debate na bolj nizki ravni. Nikoli ne traja dolgo, da se napade človeka ne pa argumentov. Npr: dam primer dveh kolegov pri katerih hočem pokazat, da denar ni vse. Sledi napad, da ne znata živeti s tem denarjem :D

Ko je človek predolgo v tujini zna preveč romnatizirati Slovenijo misleč, da bo z izkušnjami lahko dodana vrednost in da bo lahko razložil sodelavcem sodobne kadrovske prijeme, ki delujejo v uspešnih firmah :).

Ontopic: meni npr. je zelo pomembno da ima moje delo pomen. To v dobrem podjetju pomeni, da je delo merljivo in se na podlagi tega oblikuje plačni paket. Ne plača. Napačno je govoriti, da je samo plača pomembna. Davki in prispevki so za delodajalce visoki in predstavljajo največji strošek. Če mi podjetje npr. plača vrtec za otroka, del študija za drugega otroka in da 2 X letno nagrado (ki ni obdavčena enako kot plače) je to precej pomembno. Bolj pomembno kot 100 eur višja plača.

Glede timskega dela: trenutni šef mi je na začetku rekel kako se bo meril moj uspeh (da, tudi v HR-u se da zmeriti koliko kdo dela). Eden od kriterijev uspeha je tudi "koliko zgrajenih mostov zrušiš, ko narediš neko nalogo". Dober tim pomeni tudi, da lahko nekdo skoči domov, ko so težave in jih bo brez težav nekdo pokril, itd.

SambaShare ::

deltacqb je izjavil:

To v dobrem podjetju pomeni, da je delo merljivo in se na podlagi tega oblikuje plačni paket. Ne plača. Napačno je govoriti, da je samo plača pomembna. Davki in prispevki so za delodajalce visoki in predstavljajo največji strošek. Če mi podjetje npr. plača vrtec za otroka, del študija za drugega otroka in da 2 X letno nagrado (ki ni obdavčena enako kot plače) je to precej pomembno. Bolj pomembno kot 100 eur višja plača.


Saj to vse skupaj lahko opredeliš kot letno bruto plačo in o tem misli večina ko reče plača. Organiziran vrtec ipd. je prav tako povišanje (neto) plače za X €.

deltacqb je izjavil:


Pozabil sem že, da je v Sloveniji nivo debate na bolj nizki ravni. Nikoli ne traja dolgo, da se napade človeka ne pa argumentov. Npr: dam primer dveh kolegov pri katerih hočem pokazat, da denar ni vse. Sledi napad, da ne znata živeti s tem denarjem :D


Zato ker so(smo) že vsi siti govorjenja kako da plača ni pomemben dejavnik za motivacijo. Kot da če ponoviš neresnico 1000x bo postala resnica.
Je NAJBOLJ pomemben dejavnik do neke vsote, potem ko pa si finančno preskrbljen pa ostanejo drugi dejavniki.

NikolormousB ::

Če mi podjetje npr. plača vrtec za otroka, del študija za drugega otroka in da 2 X letno nagrado (ki ni obdavčena enako kot plače) je to precej pomembno. Bolj pomembno kot 100 eur višja plača.


No shit sherlock :) Kdo bi si mislil, da je za jurja bonusov na mesec boljše kot 100€ višja plača.

nekikr ::

thramos je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

1. Delam za redni mesečni dohodek
2. Ko ga ne bom več potreboval, ne bo več redne zaposlitve
3. Vse ostalo sr*nj* se zbalansira preko €€€, več kot je €, več takšnega in drugačnega dr*k* bom požrl

Glavna naloga HR je dobiti čimboljše delavce za čimmanj denarne nagrade.
Zato se potem pumpba in poudarja 'dobre odnose', 'ugled', 'izzive', 'zanimive projekte' ipd. Pomen denarja pa se želi čimobolj minimizirat z upanjem, da ga bo tako treba manj nakazat na TRR vsak mesec.

Služben projekt je točno tolk zanimiv mi prinese € vsak mesec.
Zanimive projekte, ki ne nosijo € se grem za hobi v privat režiji.

Pod črto: kdor želi moje znanje, bo zanj plačal €€€.


Razen redkih izjem, nas je večina takšnih.

 honesty

honesty


S tema dvema komentarjema se lahko tema kar zapre. Razen seveda, če mi kdo pove, katera banka sprejme "pozitivno delovno okolje" kot plačilno sredstvo. Delamo za denar. Več njega, bolje je. Kar ne pomeni, da ostale stvari niso pomembne, ampak zadnje čase se je res razpaslo to vsiljevanje vsega ostalega, razen plače, kot nekaj najboljšega kar se ti lahko zgodi.
Nekdo je zgoraj napisal, da bi hitro pustil službo če, citiram: "bi te nekdo fukal v glavo". No, čez mejo gospodične s tem nimajo težav. Če je dovolj evrov v igri, potem se tudi to očitno da preživeti.

jype ::

Denar je pomemben zgolj dokler ga je premalo. Potem postane nepomemben.

nekikr ::

In dovolj ga je, ko imaš za kolo, kajne?

NikolormousB ::

Več njega, bolje je.


Logično. Ampak do ene meje je denar izjemno pomemben kriterij, z višino plače pa pomembnost le te precej hitro pade.

Pa ni res, da delamo za denar. Različni ljudje imamo različne motive za delo. Jaz sem par let nazaj poiskal službo, kljub temu, da sem imel takrat že dokaj stabilen in donosen biznis z avtomatiziranimi delovnimi procesi in parimi sodelavci, ki so furali zadevo. V službi sem zaslužil mogoče 15, 20% prihodkov od firme, bi mi bilo vseeno, tudi, če bi delal za minimalca.

In dovolj ga je, ko imaš za kolo, kajne?


Dovolj ga je, ko imaš pokrite vse osnovne stroške in lahko daš nekaj na stran. Ko ti v trgovini ni treba gledati cen, ko imaš vse položnice na trajnik, ker veš, da je na računo vedno dovolj denarja, ko brez problema zamenjaš gume na avtu, ko greš lahko brez skrbi na dopust in si tam kaj privoščiš...

JH84 ::

Še največ mi pomenijo dobri medosebni odnosi najožjih sodelavcev....

RatedR ::

Poleg tistih točk je meni osebno najbolj pomembno, da imaš dober odnos z neko nadrejeno osebo. Sicer sem študent ampak me je pri študentskem delu izvršna direktorica ves čas j*bala v glavo (ostale sodelavce tudi). Ko je ni bilo sem prav veselo delal, ko je bila pa okrog tam je bilo pa vzdušje prav zanič.

WarpedGone ::

In dovolj ga je, ko imaš za kolo, kajne

Ne, dovolj ga je, ko zadošča za nespremenjen nivo trošenja do konca pričakovane življenske dobe.

Jurja mesečno, 60 let = 720k
Ustrezno prilagodiš mesečno porabo in pričakovano življensko dobo pa vidiš kdaj nima več smisla bit redno zaposlen.
Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

nekikr je izjavil:

In dovolj ga je, ko imaš za kolo, kajne?


Vsak ima svoje kriterije. Nekaterim ga ni nikoli dovolj, po mojih izkušnjah pa večina ima nek nivo (od posamezika do posameznika različen), ko začnejo poleg zneska plače, gledat tudi na druge kriterije dela.

In potem začnejo razlagat, da je denar nepomemben, višino svoje plače/prihodkov pa jemljejo kot samoumevno. ;)

Invictus ::

deltacqb je izjavil:


Ne eno ne drugo. Dobil sem ponudbo za delovno mesto in me malo zanima mentaliteta v Sloveniji. Vem, da ta forum ni reprezentativen, vendar je dobro brati kako ljudje v Sloveniji razmišljajo.

Mentaliteta je taka kot jo vidiš tukaj. Šefi polni sebe, svojo voljo uveljavljajo preko pozicije, za debate ni prostora, ego ultra nabit, znanje ponavadi v k***u.

deltacqb je izjavil:


Pozabil sem že, da je v Sloveniji nivo debate na bolj nizki ravni. Nikoli ne traja dolgo, da se napade človeka ne pa argumentov. Npr: dam primer dveh kolegov pri katerih hočem pokazat, da denar ni vse. Sledi napad, da ne znata živeti s tem denarjem :D

Face it. nekateri ne znajo drugače. Lahko bi pa ti več napisal za bolj konstruktivno debato. Boš pa tukaj videl veliko fovšije zaradi kao preveč zasluženega denarja.

deltacqb je izjavil:


Ko je človek predolgo v tujini zna preveč romnatizirati Slovenijo misleč, da bo z izkušnjami lahko dodana vrednost in da bo lahko razložil sodelavcem sodobne kadrovske prijeme, ki delujejo v uspešnih firmah :).

Saj tudi v tujini ni kadrovska nek rocket science. Sam malo bolj se znajo reklamirati, zajebejo pa vse možno kar je treba. Sploh če hočeš kaj izven procesov. Face it, folk v kadrovski je nadut in bluzi z nekimi "mehkimi" veščinami, ko je pa treba kaj narediti, pa vse preložijo na zaposlenega. Da ne govorim o tem, da ponavadi nimajo pojma kaj narediti, če pride nekdo z večjimi izkušnjami v firmo, saj niti ne znajo speljat intervjuja.

Poleg tega zna tudi kadrovska v Sloveniji kaj prebrat. pa ne da bi jih zagovarjal... Zame so še vedno prva ovira do službe.

deltacqb je izjavil:


Ontopic: meni npr. je zelo pomembno da ima moje delo pomen. To v dobrem podjetju pomeni, da je delo merljivo in se na podlagi tega oblikuje plačni paket. Ne plača. Napačno je govoriti, da je samo plača pomembna. Davki in prispevki so za delodajalce visoki in predstavljajo največji strošek. Če mi podjetje npr. plača vrtec za otroka, del študija za drugega otroka in da 2 X letno nagrado (ki ni obdavčena enako kot plače) je to precej pomembno. Bolj pomembno kot 100 eur višja plača.

V Sloveniji teh dodatkov ni, oz. se ti šteje v boniteto. Na kar potem plačaš dohodnino. Nauči se malo slovenske delavske in finančne zakonoidaje, če misliš priti nazaj.

deltacqb je izjavil:


Glede timskega dela: trenutni šef mi je na začetku rekel kako se bo meril moj uspeh (da, tudi v HR-u se da zmeriti koliko kdo dela). Eden od kriterijev uspeha je tudi "koliko zgrajenih mostov zrušiš, ko narediš neko nalogo". Dober tim pomeni tudi, da lahko nekdo skoči domov, ko so težave in jih bo brez težav nekdo pokril, itd.

Vemo da se da, nismo priplavali po župi ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

thramos je izjavil:

nekikr je izjavil:

In dovolj ga je, ko imaš za kolo, kajne?


Vsak ima svoje kriterije. Nekaterim ga ni nikoli dovolj, po mojih izkušnjah pa večina ima nek nivo (od posamezika do posameznika različen), ko začnejo poleg zneska plače, gledat tudi na druge kriterije dela.

In potem začnejo razlagat, da je denar nepomemben, višino svoje plače/prihodkov pa jemljejo kot samoumevno. ;)

Absolutno. Saj nihče ne pravi, da je samo denar pomemben. Če izbiraš med pozitivnim okoljem in 1000€ ter slabim okoljem in 1050€ bo seveda večina izbrala prvo. Kar se sedaj dogaja pa je to, da se že za teh 1000€ zraven meša neke super duper ekipe, zastonj zajtrk in jabolko na vsakem vogalu, namesto, da bi plače postavili na primeren nivo (kar je precej dražje). Tak sistem deluje pri mlajših in teh novodobnih, tako opevanih, start-upih, ko pa malo odrasteš pa vidiš, da je tista košara sadja vredna blizu nič, če zraven ni tudi plačila.

To drugo si pa popolnoma zadel. Nekdo, ki ima redne visoke prihodke ponavadi hiti razlagati, kako je vse drugo bolj pomembno. V osnovi nikakor ni. Moji prihodki so nekajkratnik Invictusovih, ki ga vsi tako sovražite, ker zasluži nekaj več, pa vseeno pravim, da je prvo plača, potem pridejo pa ostale stvari. Test je pa preprost. Vsak se naj samo vpraša: "če bi zadel 10mio€ na lotu, a bi počel vse enako kot zdaj?". Jype seveda bi, kaj pa ostali? In to čisto zares, ker tako ali tako lažete samo sebi. Kot je warped napisal, potem bi imeli s.p., ne rednega delovnega razmerja, ker je praviloma samo nek s.p. lahko hobi, ostalo je - služba.

jype ::

nekikr> In dovolj ga je, ko imaš za kolo, kajne?

Po pravici povedano kolesa najverjetneje sploh ne potrebuješ. Potrebuješ 2000 kalorij dovolj raznolike prehrane na dan in okolje ki omogoča vzdrževanje telesne temperature, vse ostalo pa lahko klasificiraš kot nepotrebno navlako.

Vsak se mora sam odločiti, kako bo uravnotežil razmerje med učenjem, delom, prostim časom in dolgoročno vzdržnostjo.

Utk ::

ki ga vsi tako sovražite, ker zasluži nekaj več

Ne, to kolk zasluži, je njegov najmanjši problem.

Invictus ::

Utk je izjavil:

ki ga vsi tako sovražite, ker zasluži nekaj več

Ne, to kolk zasluži, je njegov najmanjši problem.

Zaslužim dovolj, da so vsi moji ostali problemi precej manjši ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NikolormousB ::

Moji prihodki so nekajkratnik Invictusovih, ki ga vsi tako sovražite, ker zasluži nekaj več, pa vseeno pravim, da je prvo plača,


Kaj je to, 30, 40 jurjev na mesec? Nice. Ampak, če pri teh dohodkih še vedno tuhtaš na denar je mogoče čas, da malo pretehtaš svoje prioritete.

nekikr ::

Kakšne prioritete neki? V službo hodim predvsem zaradi zaslužka, kljub zaslužku. In zaradi tega zaslužka potem lahko med tednom dopoldne kolesarim, smučam, počnem tisto, kar imam za hobi. Ker pa služba skoraj nikomur ni hobi, je pa važno predvsem koliko v tej službi zaslužiš, da se potem lahko ukvarjaš s stvarmi, ki te veselijo in to toliko časa na dan, kot ga potrebuješ.

Vsak se mora sam odločiti, kako bo uravnotežil razmerje med učenjem, delom, prostim časom in dolgoročno vzdržnostjo.

Tole bi dopolnil samo s tem, da je dobro, če med delom zaslužiš čim več (zato pravim, da je na delu najbolj pomembna plača), da imaš potem veliko prostega časa in da je vse skupaj dolgoročno vzdržno, sicer pa seveda drži, da mora vsak sam najti ravnotežje med tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Scaramouche ::

Služba je hobi če si Prince,Jordan ali Newey, večina pač ne zmmore tega..
Ali pa si učitel smučanja, pa recimo imaš rad smučanje, low cash market..

AndrejO ::

deltacqb je izjavil:

Ontopic: meni npr. je zelo pomembno da ima moje delo pomen.

Potem pa še enkrat preberi, kar sem na začetku napisal. Morda boš ugotovil kako nesmiselno vprašanje si postavil in kakšna je edina pot, da boš svoje delo nadgradil nad "branje literature".

Mesar ::

NikolormousB je izjavil:

Moji prihodki so nekajkratnik Invictusovih, ki ga vsi tako sovražite, ker zasluži nekaj več, pa vseeno pravim, da je prvo plača,


Kaj je to, 30, 40 jurjev na mesec? Nice. Ampak, če pri teh dohodkih še vedno tuhtaš na denar je mogoče čas, da malo pretehtaš svoje prioritete.


What for? Go big or go home.

Ali pa pusti priložnosti, da ti odletijo pa se potem sikiraj pa trpi in delaj.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Smurf ::

nekikr je izjavil:


Vsak se naj samo vpraša: "če bi zadel 10mio€ na lotu, a bi počel vse enako kot zdaj?".

Kaj bistveno drugace ne bi bilo, edino verjetno bi delovnik zmanjsal za polovico, da bi lahko dodal se kaksen hobi.

Ne vem moj sef jih ima 40, pa se zmeraj pocne enako kot je 10 let nazaj. Pa sem preprican, da je bolj zadovoljen, kot marsikateri drugi miljonar.

deltacqb ::

AndrejO je izjavil:

deltacqb je izjavil:

Ontopic: meni npr. je zelo pomembno da ima moje delo pomen.

Potem pa še enkrat preberi, kar sem na začetku napisal. Morda boš ugotovil kako nesmiselno vprašanje si postavil in kakšna je edina pot, da boš svoje delo nadgradil nad "branje literature".


Taka nesmiselna vprašanja postavljajo vsi kadrovniki v uspešnih firmah. Seveda v Sloveniji je to lahko nesmiselno, ker je pač mentaliteta drugačna. Jaz pa delo nadgrajujem pribl 7 let in to v tujini, kjer nadrejeni najprej pridejo potrkat na HR vrata, če niso zadovoljni s kadri. Ni izgovorov nad sodelavci. Tako, da se strinjam s tvojim prvim postom.

Kaj pa misliš da pomenijo vsi razgovori za delo, če ne ugotavljanje skladnosti sodelavca z vizijo in vrednotami podjetja? Sem spremljal en razpis in postopke za eno večjih firm v Sloveniji. Profesionalno narejeno. So se pa kandidati pritoževali 100 na uro. Ker profesionalni razgovor ni enostavno dat skoz, če je kandidat bluzil v CV-ju. Ko ti začnejo postavljati "Behavioral questions" se takoj vidi koliko kdo zna in kake so njegove sposobnosti.

Če imaš slabe izkušnje in so te spraševali oslarije na razgovorih je to posledica dejstva, da je v Sloveniji lahko kadrovnik vsak. Sem bil pred parimi leti na razgovoru in sem doživel taka vprašanja.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razgovor za službo in kadrovski odnos (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20354109 (36224) Trubar
»

Razgovor za službo - info/izkušnje/mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13426826 (22920) IceIceBaby

Več podobnih tem