» »

Kaj vam je najbolj pomembno na delovnem mestu?

Kaj vam je najbolj pomembno na delovnem mestu?

«
1
2 3 4

deltacqb ::

Ker sem zaposlen v kadrih me zanima čisto osebno mnenje forumašev glede najbolj pomembnega faktorja na delovnem mestu. Torej kaj vam je najbolj pomembno?

Govorim o primerih, ko ste že zaposleni, ne o primeru, ko iščete novo delovno mesto. To sta dve različni zadevi (še posebej, ko gre za zagotovitev osnovnega dohodka za življenje).

V literaturi se omenjajo predvsem te kategorije (naštete so naključno, ne po pomembnosti):

1. smisel oz. pomen delovnega mesta (meaningful work); delovno mesto, ki je del večje zgodbe podjetja
2. timsko delo (team work); delo v skupini, kjer se posameznik počuti del tima v katerem je odprta komunikacija in medsebojno sodelovanje
3. svoboda pri delu (freedom from line managers); po domače: odsotnost mikro-menedžmenta iz strani vodij. Vodje v takem okolju skrbijo predvsem za odstranitev vsakdanjih ovir, da lahko zaposleni dela v svojem polnem potencialu
4. kompenzacija in nagrade (compensation and bonus); plačni paket, ki lahko obsega več kot samo plačo, npr. plačilo vrtca, boni za trgovino, etc.
5. možnost napredovanja (career management); transparentna in definirana karierna pot, ki vključuje tudi plačan študij, če je to potrebno
6. soodločanje pri menedžerskih odločitvah (a say in the decision making process); vsak zaposleni ima priložnost predlagati spremembe na njihovih področjih. Naloga menedžmenta je, da te predloge preuči in poda povratno informacijo nazaj k sodelavcu.

To je nekaj faktorjev, obstaja jih precej več, vendar je podjetje precej uspešno, če sledi vsaj tem.

Kaj je za vas na vašem delovnem mestu najbolj pomembno?

Hockey ::

Zaposlen si v kadrih? Mogoče bi moral začeti tudi delati, ker očitno še nisi ugotovil pomembnosti osnovne plače.

deltacqb ::

Hockey je izjavil:

Zaposlen si v kadrih? Mogoče bi moral začeti tudi delati, ker očitno še nisi ugotovil pomembnosti osnovne plače.


Osnovna plača spada med kompenzacijo.

Torej ti lahko dam 2 X osnovno plačo od te, ki jo prejemaš zdaj, drugo pa je bolj malo pomembno?

Se pravi, da ti lahko nadrejeni tečnari vsak dan koliko hoče, sodelavci ne govorijo s tabo, 30 let boš na istem delovnem mestu etc.

Glavno, da je osnovna plača? :)

Ne skrbi za moje delo, mimogrede sem na dopustu, da ne bo še kakih podobnih :D

Tr0n ::

Pomemben je balanced mix zgoraj omenjenih tock.

PrihajaNodi ::

Kaj pomeni sploh "kadrih"? Se pravi si HR v nekeme podjetju ali agencijski delavec?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

KraitPay ::

Zame najpomembnejše je dinamično delo. Delo katerga z veseljem delam, ni prblem delat kakšen praznik, nadure niso problem itd. Torej da najprej uživam v tem kar delam. Če nekaj delaš z veseljem, čez čas tudi rataš dober v tem in posledično pride zraven tudi plača in odgovornost.
Izmed pomembnejših vidikov so tudi sodelavci. Nič mi ne pomaga, dobra plača, dobro delo, če so na koncu sodelavci pijavke in s težavo hodiš v službo zaradi njih.

AndrejO ::

deltacqb je izjavil:

Kaj je za vas na vašem delovnem mestu najbolj pomembno?

Da "kadri" ne ugibajo, kaj zaposlenim pomeni več in kaj jim pomeni manj, temveč da so dovolj sposobni opravljati svoje delo, da zagotovijo, da so izbrani zgolj ali predvsem tisti zaposleni, katerih lestvica prioritet je skladna z lestvico prioritet podjetja (oziroma filozofijo lastnika podjetja).

Če pri tem zajebete, potem ste zajebali firmo in zaposlene.

deltacqb ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj pomeni sploh "kadrih"? Se pravi si HR v nekeme podjetju ali agencijski delavec?


Nisem agencijski delavec. :) Ne verjamem preveč v agencije, razen, ko gre za head hunting višjega menedžmenta. To pa prav gotovo niso te "naše" agencije.

shadeX ::

Najbolj pomembna zadeva na delovnem mestu? To je izi vprašanje.

Dobri medsebojni odnosi (s timom in nadrejenimi). S tem potem ponavadi pride vse od zgoraj našteto. Sem pa pripravljen kompenzirat dobre odnose za 700€ plače namesto 1200€. Nič ne pomaga, če te dnevno jebejo v mozak, sam pa pregoriš fizično in psihično, z živci si na koncu, vstajat zjutro pa največja muka v življenju. Raj mam 500€ manj, pa grem z veseljem delat, kot pa 500€ več in itak vem da več kot par let ne bom zdržal.

Been there, done that. :)

Invictus ::

Osnovno delo kadrovnika mu mora biti, da dobri kadri ne pobegnejo k konkurenci.

Večina ljudi pač hoče višje plače. Razni ostali dodatki pač ne plačajo položnic ali nove verižice ženi.

Najbolj pomembno pa je, da se ni treba nikamor vozit. Ergo, če delovni proces to omogoča, mora biti omogočeno delo od doma.

Drugi najpomembnejši faktor pa je, da je kadrovska sposobna zamenjati butaste šefe. Ampak to je pri nas bolj utopija.

Ampak ponavadi je tako, da je kadrovska služba najbolj butasti del firme, ki lahko naredi na tone škode zaradi nekih pravil, ki se vlečejo še od socializma naprej. Delujejo za proizvodne delavce, za dober IT (pa tudi ostali) kader pač ne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ABX ::

deltacqb je izjavil:

Ker sem zaposlen v kadrih me zanima čisto osebno mnenje forumašev glede najbolj pomembnega faktorja na delovnem mestu. Torej kaj vam je najbolj pomembno?

Govorim o primerih, ko ste že zaposleni, ne o primeru, ko iščete novo delovno mesto. To sta dve različni zadevi (še posebej, ko gre za zagotovitev osnovnega dohodka za življenje).

V literaturi se omenjajo predvsem te kategorije (naštete so naključno, ne po pomembnosti):

1. smisel oz. pomen delovnega mesta (meaningful work); delovno mesto, ki je del večje zgodbe podjetja
2. timsko delo (team work); delo v skupini, kjer se posameznik počuti del tima v katerem je odprta komunikacija in medsebojno sodelovanje
3. svoboda pri delu (freedom from line managers); po domače: odsotnost mikro-menedžmenta iz strani vodij. Vodje v takem okolju skrbijo predvsem za odstranitev vsakdanjih ovir, da lahko zaposleni dela v svojem polnem potencialu
4. kompenzacija in nagrade (compensation and bonus); plačni paket, ki lahko obsega več kot samo plačo, npr. plačilo vrtca, boni za trgovino, etc.
5. možnost napredovanja (career management); transparentna in definirana karierna pot, ki vključuje tudi plačan študij, če je to potrebno
6. soodločanje pri menedžerskih odločitvah (a say in the decision making process); vsak zaposleni ima priložnost predlagati spremembe na njihovih področjih. Naloga menedžmenta je, da te predloge preuči in poda povratno informacijo nazaj k sodelavcu.

To je nekaj faktorjev, obstaja jih precej več, vendar je podjetje precej uspešno, če sledi vsaj tem.

Kaj je za vas na vašem delovnem mestu najbolj pomembno?


Tako nekako, s tem da ti manjka še količina dela. Ko si skurjen boš šel stran ob prvi priliki.
Vprašanje kot vedno je če imaš možnost kaj naredit na to temo.
hint: Ne boš uspel, ker mentaliteta velike večine je da delavec mora delat za tekočem trakom.
Sicer, imajo lep govor o vsem tem kar si naštel, ampak ni nobenega interesa v to smer. Če pogledaš zgodovino, boljše delovne pogoje smo vedno dobili z uporom proti delodajalcu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

okidoki ::

Za pošteno delo - pošteno plačilo. Zame je to prvo! Drugo - timsko delo in dobri odnosi! Žal imaš v timu tudi "šleparje" in teh ne maram. Ne maram jamranja koliko ima kdo dela in kako trpi. Komu ni - naj gre.

BlaY0 ::

Meni je poleg zgoraj naštetega pomembno, da mi kadrovsak ne da še 101 stvari za naredit poleg mojega rednega dela.

Invictus je izjavil:


Najbolj pomembno pa je, da se ni treba nikamor vozit. Ergo, če delovni proces to omogoča, mora biti omogočeno delo od doma.

Smo doumeli (iz ene 300 ostalih tem), da je to tvoja prioriteta.

Če si redno zaposlen pri nekom zna tvoje redno delo od doma zanj predstavljati velik problem, saj naša delovna zakonodaja še ni prilagojena temu. Namreč po zakonu, mora biti za vsako delovno mesto izvedena ocena tveganja kar pomeni da morajo priti h tebi domov in narediti oceno tveganja posebej za tvoje delovno mesto doma. Če gre za podjetje v katerem dela 5 ljudi to še ni tak problem, če pa gre recimo za 200 ljudi je pa to drago. Vse to je nujno, če se ti recimo poškoduješ na delovnem mestu (doma), ko greš na skret in ti spodrsne na bananinem olupku, ki si ga malo prej vrgel mimo koša.

Pri tebi tega problema jasno ni, ker (kot si že 456897560897 povedal) imaš normiran s.p. (s 4% davka - to je treba posebej poudarit) in imaš vse to rešeno prek njega in si sam odgovoren za vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

Hockey je izjavil:

Zaposlen si v kadrih? Mogoče bi moral začeti tudi delati, ker očitno še nisi ugotovil pomembnosti osnovne plače.


Očitno ni, tako kot ti, zaposlen v podjetju kjer ima opravka z neizobraženimi delavci na minimalni plači.

deltacqb ::

St235 je izjavil:

Hockey je izjavil:

Zaposlen si v kadrih? Mogoče bi moral začeti tudi delati, ker očitno še nisi ugotovil pomembnosti osnovne plače.


Očitno ni, tako kot ti, zaposlen v podjetju kjer ima opravka z neizobraženimi delavci na minimalni plači.



Ni težav, zgornji komentar razumem, da mu je najbolj pomembna kompenazacija. :)

Scaramouche ::

Prvo mesto

Prosti čas, raje bi delal par dni več da bi imel recimo kak dan več svobode!

Drugo

Denar, brez njega ni potovanj, boljše hrane, za dober avto ali večjo hišo me ne briga tok..

Tretje

Da sem mobilen(stran od firme in vseh zaposlenih,vsaj 50% časa), ker ne verjamem da če si 8 ur skupaj da lahko imaš dobro kemijo(desetletja skupaj), razen če si preveč zaposlen in nimaš časa govort, vsi se naveličamo en drugega, tako da je nemogoče imeti to kar v resnici ni v tvoji moči vzdrževati...

vostok_1 ::

8 ur presedet na istem mestu je precej tečno ja. Treba zamenjat malo scenery.
Kaj je najbolj pomembno? Ne vem če je najbolj pomembno, ampak s slabimi sodelavci je nemogoče delat.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

NiggerBob ::

deltacqb je izjavil:


1. smisel oz. pomen delovnega mesta (meaningful work); delovno mesto, ki je del večje zgodbe podjetja
2. timsko delo (team work); delo v skupini, kjer se posameznik počuti del tima v katerem je odprta komunikacija in medsebojno sodelovanje
3. svoboda pri delu (freedom from line managers); po domače: odsotnost mikro-menedžmenta iz strani vodij. Vodje v takem okolju skrbijo predvsem za odstranitev vsakdanjih ovir, da lahko zaposleni dela v svojem polnem potencialu
4. kompenzacija in nagrade (compensation and bonus); plačni paket, ki lahko obsega več kot samo plačo, npr. plačilo vrtca, boni za trgovino, etc.
5. možnost napredovanja (career management); transparentna in definirana karierna pot, ki vključuje tudi plačan študij, če je to potrebno
6. soodločanje pri menedžerskih odločitvah (a say in the decision making process); vsak zaposleni ima priložnost predlagati spremembe na njihovih področjih. Naloga menedžmenta je, da te predloge preuči in poda povratno informacijo nazaj k sodelavcu.


Kot nekdanji direktor, tehnični direktor, kadrovnik, lastnik, solastnik v več podjetij in sedaj samo lastnik in direktor svojega podjetja (od 1991) ter samozaposlen lahko povem svoje mnenje:

1. Če bi izbiral med dvema delodajalcema, potem ta zgodba igra 10% vloge. Ko sem že zaposlen, mi dol visi za to zgodbo in ves marketing, pomembne so številke na plačilni listi.
2. Dol mi visi za timsko delo. Ponavadi so drugi prepočasni, preleni in niso pripravljeni dati maksimuma od sebe, ko je to potrebno. Kup časa se izgublja na pojasnjevanju, zakaj je potrebno neko zadevo dokončati in zakaj je potrebno npr. delati 18 ur brez hrane. Dober team sestaviti je težko. Za teamsko delo je vedno potreben močan vodja, skoraj diktator, ostali morajo ubogati. Vsi konji morajo vlači voz v eno smer.
3. Če ni svobode pri delu in nekdo stalno teži za vsako malenkost, potem zbija moralo delavcem in pade učinkovitost. Itak je naloga vodje, da odstranjuje prepreke in posreduje na višjem nivoju.
4. Ja, solidna plača in dodatna stimulacija glede na učinek igrata največjo vlogo. Kakšne dodatne usluge in ugodnosti so tudi super zadeva. Recimo, da je to najbolj pomembno.
5. Ja, igra vlogo.
6. To se razume v vseh normalnih okoljih, da delavci podajo predloge, management pa odloča.

Ena anekdota tam iz 1993 ali 1994, ko sem bil kot pogodbeni zunanji sodelavec plačan za vodenje proizvodnje enega podjetja v 100% avstrijskem lastništvu. Direktor in lastnik je želel, naj nek material vgradimo v določen okvir. Podal sem svoje mnenje, da ne gre, da imam izkušnje in sem to že preizkusil. Ni verjel in je zahteval, naj to izvedemo. Poizkusimo prvič, ni šlo. Za cca 3000 Šilingov materiala je šlo v nič (7 Šilingov = 1 Nemška marka), obrabe diamantnih rezil niti nisem štel. Ukaže, naj poizkusimo drugič. Neuspeh. Želi, da poizkusimo tretjič, seveda ni šlo. Četrtič je šel sam v proizvodnjo in poizkusil. Seveda tudi takrat ni šlo :) Kup delovnih ur zapravljenih in kup stroškov zaradi butastega managementa. Lerngeld, jaz temu pravim. Mene je kuro bolac, jaz sem bil plačan po urah :)
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Zgodovina sprememb…

borisk ::

Velika večina ljudi hodi v službo, se pravi k nekomu drugemu, ki financira njegovo delovno mesto in vzame del dobička, zaradi plače. Plača je tudi glavni motivator, v trenutnih časih pa vseeno malce izgublja na moči, saj so ob hitrem tempu, nekateri pripravljeni delati za manjšo plačo v zameno za določene ugodnosti na delovnem mestu. o smiselnosti delovnega mesta načeloma delavci in midlle management ne razmišljajo. sodelavci so pomembni, če je delo takšno, ki zahteva delo v skupini, drugače je dovolj da se razumeš z šefom. soodločanju pri odločitvah se običajno vsi otepajo, ker za sabo potegne tudi odgovornost za posledice. Glede na Vprašanja bi rekel da se pripravljaš na diplomo ali na seminar v podjetju?

Smurf ::

Pri meni:

- Placa (in moznost napredovanja pri placi)
- Tip dela: da je dovolj zanimivo, da delas v svetovni spici neke tehnologije.
- Moznost napredka v znanju: da lahko ves cas gradis na svojem znanju (si na tekocem s sodobno tehnologijo) in ne samo ohranjas, ampak povecujes svojo vrednost na trgu. Da ti firma placa izobrazevanje itd.
- Kvaliteta ekipe. Da so odnosi vredu, da imajo ljudje okoli tebe precej znanja, ker tako lahko delo/znanje napreduje hitreje.
- Dovolj velika moc v firmi, da lahko neposredno vplivas na odlocitve katero tehnologijo in kaj se bo razvijalo v prihodnosti
- Moznost, da trivialne taske delegiram komu drugemu, tukaj imam v mislih od tega, da mi ni treba iskati novega ethernet kabla, do tega da potalas simple taske junior programerjem. (ta tocka se itak ponavadi sama uresnici z visino place)
- Kvaliteta firme: da je jasna vizija, in da gre firmi dobro.

Potem so pa se:
- Delovni cas: fleksibilen, 8ur/dnevno, moznost dela od doma
- Stevilo dni dopusta
- Small perks: Zastonj kava, prigrizki, zajtrk, kosila, izleti in take bedarije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Tr0n ::

NiggerBob je izjavil:

zakaj je potrebno npr. delati 18 ur brez hrane.

Say what now? :)

avani ::

meni osebno so najpomembnejsi:
- mednarodni timi
- veliki projekti
- moznost napredovanja in menjave vlog/nalog v firmi
- moznost izobrazevanja
- stopnja samostojnosti pri projektih

Scaramouche ::

vostok_1 je izjavil:

8 ur presedet na istem mestu je precej tečno ja. Treba zamenjat malo scenery.
Kaj je najbolj pomembno? Ne vem če je najbolj pomembno, ampak s slabimi sodelavci je nemogoče delat.


To da imaš dobre je pomoje iluzija, seveda so nekateri ki so res tečni.
Vsak ima probleme in ne vstane vsak dan dobre volje, še več, ljudje se tam borijo da so pred tabo, tako da je neumno razmišljati da se morajo ljudje s tabo vedno strinjati in smehljati.

če imaš možnost delati tudi malo na terenu je to super..

avani je izjavil:

meni osebno so najpomembnejsi:
- mednarodni timi
- veliki projekti
- moznost napredovanja in menjave vlog/nalog v firmi
- moznost izobrazevanja
- stopnja samostojnosti pri projektih


to meni deluje kot bull shit ki bi ga jaz napisal v CV da zadovoljim šefa...

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

1. Delam za redni mesečni dohodek
2. Ko ga ne bom več potreboval, ne bo več redne zaposlitve
3. Vse ostalo sr*nj* se zbalansira preko €€€, več kot je €, več takšnega in drugačnega dr*k* bom požrl

Glavna naloga HR je dobiti čimboljše delavce za čimmanj denarne nagrade.
Zato se potem pumpba in poudarja 'dobre odnose', 'ugled', 'izzive', 'zanimive projekte' ipd. Pomen denarja pa se želi čimobolj minimizirat z upanjem, da ga bo tako treba manj nakazat na TRR vsak mesec.

Služben projekt je točno tolk zanimiv mi prinese € vsak mesec.
Zanimive projekte, ki ne nosijo € se grem za hobi v privat režiji.

Pod črto: kdor želi moje znanje, bo zanj plačal €€€.
Zbogom in hvala za vse ribe

Scaramouche ::

WarpedGone je izjavil:

1. Delam za redni mesečni dohodek
2. Ko ga ne bom več potreboval, ne bo več redne zaposlitve
3. Vse ostalo sr*nj* se zbalansira preko €€€, več kot je €, več takšnega in drugačnega dr*k* bom požrl

Glavna naloga HR je dobiti čimboljše delavce za čimmanj denarne nagrade.
Zato se potem pumpba in poudarja 'dobre odnose', 'ugled', 'izzive', 'zanimive projekte' ipd. Pomen denarja pa se želi čimobolj minimizirat z upanjem, da ga bo tako treba manj nakazat na TRR vsak mesec.

Služben projekt je točno tolk zanimiv mi prinese € vsak mesec.
Zanimive projekte, ki ne nosijo € se grem za hobi v privat režiji.

Pod črto: kdor želi moje znanje, bo zanj plačal €€€.


Končno honesty in v športu se vidi da tisti ki so dobri tudi zahtevajo več, razen če so že veliko zaslužili in rabijo dobre soigralce za naslov prvaka.

v Ameriki se ne piše v CV taka sranje kjer dobri napišejo da so tam zaradi dobrih odnosov, oni vedo da so v tekmovalnem odnosu in dokler so dostojni do drugih se jim ni treba smehljati in ulizovati..

V vsakem primeru je kapitalizem narejen tako da firma zmaga če je boljša!
In boljši zahtevajo večji del pogače!

harmony ::

Jaz delam za placo in ce je ta vecja kot drugod, mi visi dol za ostale stvari. Jih ze pozrem, ker na koncu meseca mi jebena zastonj kava ne more placati poloznic, najemnine, hrane etc.

Torej: PLACA je tisto kar me motivira, zanima. Se spomnim casov, ko so me sefi trepljali po ramenih in govorili bravo, ker si opravil ta pa ta certifikat, bla bla...takrat sem bil cisto ponosen, vesel...potem sem videl, da je to en sam "bulsit".

badabim ::

za WarpedOne:
+1

RegulusDraco ::

deltacqb je izjavil:

Hockey je izjavil:

Zaposlen si v kadrih? Mogoče bi moral začeti tudi delati, ker očitno še nisi ugotovil pomembnosti osnovne plače.


Osnovna plača spada med kompenzacijo.

Torej ti lahko dam 2 X osnovno plačo od te, ki jo prejemaš zdaj, drugo pa je bolj malo pomembno?


ne boš verjel, zato sm vsak dan v službi namesto nekje drugje.

deltacqb je izjavil:


Se pravi, da ti lahko nadrejeni tečnari vsak dan koliko hoče, sodelavci ne govorijo s tabo, 30 let boš na istem delovnem mestu etc.


tole je gnojnica. Nadrejeni mi lahko tečnari kolikor hoče, če za to dobim dovolj evrov.
Če dobim 50000 eurov mesečno me zaradi mene lahko cel svet ignorira in 30 let pritiskam samo enter na tipkovnici.

Za 500 mesečno pa bom šefa jebal nazaj, če bo on jebal mene.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

deltacqb je izjavil:


1. smisel oz. pomen delovnega mesta (meaningful work); delovno mesto, ki je del večje zgodbe podjetja
2. timsko delo (team work); delo v skupini, kjer se posameznik počuti del tima v katerem je odprta komunikacija in medsebojno sodelovanje
3. svoboda pri delu (freedom from line managers); po domače: odsotnost mikro-menedžmenta iz strani vodij. Vodje v takem okolju skrbijo predvsem za odstranitev vsakdanjih ovir, da lahko zaposleni dela v svojem polnem potencialu
4. kompenzacija in nagrade (compensation and bonus); plačni paket, ki lahko obsega več kot samo plačo, npr. plačilo vrtca, boni za trgovino, etc.
5. možnost napredovanja (career management); transparentna in definirana karierna pot, ki vključuje tudi plačan študij, če je to potrebno
6. soodločanje pri menedžerskih odločitvah (a say in the decision making process); vsak zaposleni ima priložnost predlagati spremembe na njihovih področjih. Naloga menedžmenta je, da te predloge preuči in poda povratno informacijo nazaj k sodelavcu.


gremo po vrsti:
1. za dovolj visoko plačo mi bo vseeno če opravljam delo, ki ne bo spremenilo sveta.
2. za dovolj visoko plačo sem pripravljen tudi sam hodit na malico.
3. za dovolj visoko plačo se lahko šef tudi vsede zraven mene in bova skupaj geekala.
4. to je fajn ja. zarad tega sm pripravljem požreti marskej drugega.
5. ja to je fajn ja. Ker to pomeni boljšo plačo.
6. ja to je fajn ja, ker večja odgovornost pomeni večjo plačo.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Šimpanz ::

Točno tako, jaz hodim v službo zaradi plače. Za zanimivosti, hobije in druženja imam svoj privat lajf.

Tr0n ::

No ja, ce lahko imas oboje, zakaj pa ne. :) Zato je balance pomemben.

WarpedGone ::

Ne, obojega ne moreš imeti hkrati ker sta po namenu diametralno nasprotna:
- pri hobiju je nagrada užitek, zanj plačaš pa denar
- v službi je nagrada denar, zanj plačaš užitek (i.e. napor)

Dobro plačan hobi ni redna zaposlitev ampak s.p.
Zbogom in hvala za vse ribe

Tr0n ::

No ja, jaz uzivam ob mojem delu in dobim denar. :)

Smurf ::

WarpedGone je izjavil:

Ne, obojega ne moreš imeti hkrati ker sta po namenu diametralno nasprotna:
- pri hobiju je nagrada užitek, zanj plačaš pa denar
- v službi je nagrada denar, zanj plačaš užitek (i.e. napor)

Dobro plačan hobi ni redna zaposlitev ampak s.p.

Ne vem, jaz sem zaradi sluzbe lahko videl dolocene stvari, ki so mi zanimive drugace pa so zelo tezko dostopne v privat zivljenju. Od kontrolne sobe v NASI med iztrelitvijo, do F1 boxov med dirko, do recimo vojaskega mesta/laboratorijev sredi sibirije, ki se ukvarja z razvojom medcelinskih raket. Just to mention few. Pa se placali so mi zato, kaj je lepsega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

ABX ::

Tr0n je izjavil:

NiggerBob je izjavil:

zakaj je potrebno npr. delati 18 ur brez hrane.

Say what now? :)


Tako nekako lahko zaključimo to debato.
Delegirat manjša dela delavcem je efektivno. Na ta način lahko naredimo izredno zanimive dosežke.
Problem nastane ko delavci ne vidijo sadeže svojega dela, oz. še hujše če tej sadeži koristijo samo lastniku.
Na koncu delaš nekaj kar ne veš čemu služi, še hujše če delo ni prijetno. In potem filozofiramo zakaj nismo motivirani.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

GupeM ::

WarpedGone je izjavil:

Ne, obojega ne moreš imeti hkrati ker sta po namenu diametralno nasprotna:
- pri hobiju je nagrada užitek, zanj plačaš pa denar
- v službi je nagrada denar, zanj plačaš užitek (i.e. napor)

Dobro plačan hobi ni redna zaposlitev ampak s.p.

Pri hobiju je lahko nagrada užitek in še denar. Zakaj bi to dvoje moralo biti diametralno nasprotno? Marsi kdo z veseljem hodi v službo, ker mu je to hobi, poleg tega dobi še plačo. Obstajajo tudi ljudje, ki se poleg redne službe ukvarjajo še s hobijem, ki jim prinaša denar.

Invictus ::

avani je izjavil:

meni osebno so najpomembnejsi:
- mednarodni timi

Boš spremenil mnenje, ko bodo v timu indijci in indijski managerji :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

harmony je izjavil:

Jaz delam za placo in ce je ta vecja kot drugod, mi visi dol za ostale stvari. Jih ze pozrem, ker na koncu meseca mi jebena zastonj kava ne more placati poloznic, najemnine, hrane etc.


Tistim, ki je na prvem mestu plača, še niste delali v nemogočih pogojih.

Fact: Nisi še delal na delovnem mestu, kjer te dobesedno fukajo v glavo in s tabo delajo slabši kot z živaljo.

šef ukaže: Naredi to, nujno, v nasprotnem primeru bomo imeli izgubo.
- Ok
šef ukaže čez 10min: Pa kaj ti to delaš?? Stranka prihaja in ne sme čakat. Naštimaj robo
- Ok, zadeva pripravljena za prevzem. Seveda prvo delo ni bilo nared
Šef: Nisi naredil kar sem ti ukazal v prvo? Sedaj imamo izgubo zaradi tebe, 200€ manj pri plači.

Takega tempa in takega dogajanja skoraj vsaki dan, niti jeklen človek ne more zdržat.

Je pa izredno pašalo, ko sem šefu zadnji dan (preden sem oddal odpoved), jebal mater. Do konca odpovednega me niti pogledal ni. Verjetno bi to moral narediti že prej :)

Invictus ::

BlaY0 je izjavil:


Če si redno zaposlen pri nekom zna tvoje redno delo od doma zanj predstavljati velik problem, saj naša delovna zakonodaja še ni prilagojena temu. Namreč po zakonu, mora biti za vsako delovno mesto izvedena ocena tveganja kar pomeni da morajo priti h tebi domov in narediti oceno tveganja posebej za tvoje delovno mesto doma. Če gre za podjetje v katerem dela 5 ljudi to še ni tak problem, če pa gre recimo za 200 ljudi je pa to drago. Vse to je nujno, če se ti recimo poškoduješ na delovnem mestu (doma), ko greš na skret in ti spodrsne na bananinem olupku, ki si ga malo prej vrgel mimo koša.

Pri tebi tega problema jasno ni, ker (kot si že 456897560897 povedal) imaš normiran s.p. (s 4% davka - to je treba posebej poudarit) in imaš vse to rešeno prek njega in si sam odgovoren za vse.

In ti že ravno tolikokrat zavistno odgovarjaš ;).

Delovna zakonodaja pa v Sloveniji ne deluje. Drugače ne bi delavci delali v njih neprimernih razmerah in z neprimerno opremo. Pa nikomu ništa...

Ocena tveganja pri delavcu doma. Džisus, kdo pa to dela. tam imaš pisarni v firmi, kjer te nikoli ni. Noben se ne spušča v to.

Ampak, važno da smo črkobralci...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

avani je izjavil:

meni osebno so najpomembnejsi:
- mednarodni timi

Boš spremenil mnenje, ko bodo v timu indijci in indijski managerji :)).

Ali pa Kitajci, Rusi, Izraelci.

deltacqb ::

To, da je plačilo pomembno verjetno ni potrebno poudarjat. Vendar vam lahko povem za dva primera (oba iz tujine):

Dva kolega, oba na delu v isti organizaciji, mesečna plača primerljiva z direktorji v Slo (okoli 7 - 8 000 eur). Oba delata par let in oba gresta to leto domov, ker ne zmoreta/nočeta več delati v takem okolju. Eden še en ve kaj bo delal, drugi pa bo zadovoljen če bo šel za proizvodno linijo. Ne šalim se.

Smo se pogovarjali in debatirali o teh stvareh in sta rekla da enostavno denar ni vse in da se jima že pozna na zdravju. Zavedata se, da v Sloveniji še zdaleč ni vse lepo, ampak sta prišla do točke, ko je osebno počutje/zdravje več vredno kot mesečni zaslužek. Je prišlo tako daleč, da tudi razni izleti, nakupi, dobri avtomobili niti približno ne odtehtajo slabega počutja na delovnem mestu.

Bo verjetno držalo, da tisti, ki jim je denar vse še niso bili v taki situaciji ali pa niso bili dovolj dolgo.

Tr0n ::

Jup, sedaj si izrekel magicno besedo in zakaj se nisem zgoraj strinjal z vsemi "placa über alles" - zdravje.

Mogoce ko si mlad in nimas zdravstvenih tezav, to se gre. Z leti pa hitro opazis, da te taksno delo fizicno in psihicno unicuje in enostavno ni vredno nobenega denarja. Edino seveda, ce te ne moti, da bos pac ze pri 40-tih imel resne zdravstvene tezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

RegulusDraco ::

deltacqb je izjavil:


Bo verjetno držalo, da tisti, ki jim je denar vse še niso bili v taki situaciji ali pa niso bili dovolj dolgo.


ne, to pomeni samo da sta ta dva tvoja prijatelja našparala dovolj, da dobre plače ne rabita več.
8000 eurov plače.. zdržiš 1 leto takega "groznega trpljenja" in si dobil isto kot v sloveniji v 10ih letih poštenega boja za tisto plačo okoli jurja.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

badabim ::

za deltacqb:
Mogoče bosta tvoja prijatelja čez dve leti spet spremenila mnenje.

RegulusDraco ::

Tr0n je izjavil:

Jup, sedaj si izrekel magicno besedo in zakaj se nisem zgoraj strinjal z vsemi "placa über alles" - zdravje.

Mogoce ko si mlad in nimas zdravstvenih tezav, to se gre. Z leti pa hitro opazis, da te taksno delo fizicno in psihicno unicuje in enostavno ni vredno nobenega denarja.


Če zdržiš nekaj let plače 8000 eurov na mesec greš v slovenij lahko že v penzijo. Ja, potem res plača ni več važna.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

RegulusDraco je izjavil:

Če zdržiš nekaj let plače 8000 eurov na mesec greš v slovenij lahko že v penzijo. Ja, potem res plača ni več važna.

To bo ja. :)

RegulusDraco ::

v 8 letih si pri plači 8000 eurov mesečno zaslužil 768000 eurov. Recimo da si star 30 let in pričakuješ, da boš živel še 60 let.
Torej na leto lahko na leto zapraviš 12800 eurov. Torej povprečno slovensko plačo. Torej greš lahko v penzijo, niti ni treba it delat v proizvodnjo :D

Če pa greš v proizvodnjo za tistih 800 na mesec pa boš večino denarja privarčeval za vnuke.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche ::

shadeX je izjavil:

harmony je izjavil:

Jaz delam za placo in ce je ta vecja kot drugod, mi visi dol za ostale stvari. Jih ze pozrem, ker na koncu meseca mi jebena zastonj kava ne more placati poloznic, najemnine, hrane etc.


Tistim, ki je na prvem mestu plača, še niste delali v nemogočih pogojih.

Fact: Nisi še delal na delovnem mestu, kjer te dobesedno fukajo v glavo in s tabo delajo slabši kot z živaljo.

šef ukaže: Naredi to, nujno, v nasprotnem primeru bomo imeli izgubo.
- Ok
šef ukaže čez 10min: Pa kaj ti to delaš?? Stranka prihaja in ne sme čakat. Naštimaj robo
- Ok, zadeva pripravljena za prevzem. Seveda prvo delo ni bilo nared
Šef: Nisi naredil kar sem ti ukazal v prvo? Sedaj imamo izgubo zaradi tebe, 200€ manj pri plači.

Takega tempa in takega dogajanja skoraj vsaki dan, niti jeklen človek ne more zdržat.

Je pa izredno pašalo, ko sem šefu zadnji dan (preden sem oddal odpoved), jebal mater. Do konca odpovednega me niti pogledal ni. Verjetno bi to moral narediti že prej :)


ti govoriš v ekstremno slabih pogojih kjer nisi dobijal res dobre plače.

Pejt delat v google, kjer http://www.payscale.com/research/US/Emp...

http://www.businessinsider.com/a-google...

Ok to je top notch, samo če ti dobiš nad 3000e bi v Sloveniji veliko ljudi tudi želelo tak job.
Moramo se pa še nekaj vprašati, kakšno je to delo kjer te nekdo veliko plača in ne ceni?

mam občutek da ne obstaja!

jype ::

Smurf> Ali pa Kitajci, Rusi, Izraelci.

Ali pa Slovenci, Američani, Nizozemci, Avstralci in državljani 190 drugih držav?

RegulusDraco ::

shadeX je izjavil:

al na delovnem mestu, kjer te dobesedno fukajo v glavo in s tabo delajo slabši kot z živaljo.

šef ukaže: Naredi to, nujno, v nasprotnem primeru bomo imeli izgubo.
- Ok
šef ukaže čez 10min: Pa kaj ti to delaš?? Stranka prihaja in ne sme čakat. Naštimaj robo
- Ok, zadeva pripravljena za prevzem. Seveda prvo delo ni bilo nared
Šef: Nisi naredil kar sem ti ukazal v prvo? Sedaj imamo izgubo zaradi tebe, 200EUR manj pri plači.

Takega tempa in takega dogajanja skoraj vsaki dan, niti jeklen človek ne more zdržat.


Za tako delo nisi mel plače več kot 1000 eurov. Če bi imel 5000 pa bi ga prenašal še danes, trust me.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razgovor za službo in kadrovski odnos (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20354582 (36697) Trubar
»

Razgovor za službo - info/izkušnje/mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13426981 (23075) IceIceBaby

Več podobnih tem