» »

Vezava UTP kablov - internet in TV

Vezava UTP kablov - internet in TV

Simpex ::

Pozdravljeni,

starša sta vzela paket pri Telekomu in jima moram zvezat računalnik in 2x Box S za oba TVja z modemom, ki je v spodnji etaži hiše, tako da mora kabel čez nekaj ozkih lukenj v stenah in bom zgleda moral konektorje sam dajat na kable, pa imam par vprašanj, da ne bom kaj narobe nabavljal.

Najprej, a se za vse uporablja isti kabel in priključki, se pravi za internet in za TV enako? V hiši je ADSL, a bo CAT5e utp kabel dovolj? Enako za klešče, so univerzalne za RJ45 ok? Veže se baje po T-568B standardu(zaporedje bom že pogooglal), a je to ok, al je odvisno še od česa drugega? V kateri trgovini v Lj bi dobil vse na kupu, kakšen Merkur, Big Bang..? Pa še tole, a mora od modema za vsak Box posebej kabel, al lahko peljem v drugo etažo enega, ki ga potem razdelim?

Hvala vam za odgovore!

Washer ::

Jaz sem kupil v techtradecenter trgovini pr Levu v Lj. kabel, konektorje in klešče. Sem ravno za vikend pri tastu nove kable napeljeval. Vezal sem po B standardu. Kabel je pa 25 centov na meter, klešče so bile 7 eur,ki ti jih pa jaz posodim da jih ne kupuješ po nepotrebnem, če si iz Lj. se lahk zmeniva za posojo. Boš moral pa za vsak box posebej pelat kabel ja. Ali pa če daš vmes router in razdeliš, samo v tem primeru ne vem točno, mislim da rabiš delat cros-over kabel. To bo verjetno kdo drug bolje vedel, ker sam še nisem takih povezav delal.:D

neooo ::

Razdeliš lahko z Switchem. Samo naj podpira multicast in IGMP.

Invictus ::

ADSL je do hiše. Najprej od modema/routerja gre UTP oz. Ethernet.

Potegni 3 kable, pa bo mir. Če ne gre, pa 2, od tega tistega za TV splitaš na dva priključka, ki bosta sicer samo 100Mbit, ampak za TV dovolj.

http://www.instructables.com/id/How-to-...

Cat5e je čez glavo dovolj. Saj ne boš imel 10 Gbit mreže ;).

Switch boš moral še nastavit, ker ne boš mogel dati butastega.

Cross-over danes ni več tako aktualen, ker so praktično vsi Ethernet porti Autosense. Znajo sami najti prave pine.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Simpex ::

Super, zdaj mi je v teoriji jasno kaj naredit.

Hvala vsem, še posebej Washerju za lepo gesto. Po moje bom vseeno kar kupil klešče, ker niso tako pasje drage in bodo ziher še kdaj prav prišle.

Washer ::

You're welcome:) Zato sem jih tudi sam kupil, niso drage in vedno prav pridejo :)

d4vid ::

Jaz sem potegnu iz ene v drugo hiso (v eni je modem + TV, v drugi ruter + vse kar se priklopi na net + 2TVja).

V to drugo hiso sen speljal 2 UTP kabla. En za TV, en za ruter. Povezal sem na en switch (najcenejsi, ki je nazalost neizkoriscen 8 portni) in 2 TVja delata bp.

Sem pa na amisu.

Konektorje tudi ni tak problem ustimat, poglej po spletu razporeditev. Naceloma lahko stisnes kakor ti je volja, ker so skatle dost pametne, da najdejo kako je povezano, je pa pametno delat po standardu.

Meni npr. Na albisu dela tudi ce je narobe zvezano, tastar sagem pa mora bit po standardu in pika.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP klešče (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7611168 (7934) gumby
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826735 (12464) denisbegood
»

Omrežje v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
202896 (2321) ZGI
»

15m dolg mrežni kabel - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
279283 (8581) racunalnicar
»

Izdelava mrežnih kablov - Kaj je bilo narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101599 (1371) Timmah

Več podobnih tem